NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 29e laargang. No. S785 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 'O FEBRUARI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cfs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor HaarlemV)Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)]-30 J/J Advertentiön van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 ^0 Cts. voor 3 plaatsingen k contant OdSustreerïf Zondag&bla'd, 'voor Haarlem I I i 1 037$ Reactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. «g Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tof de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd liet Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER I STAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE 111 AD. AGENDA ZONDAG 11 FEBRUARI. Schouwburg: Optreden van Solser en Uesse, 8 uur. De Kroon: Bioscoopvoorstellingen Alberts Frères, 2 en 8 l/4%ur, Soc. Vdreeniging: Concert llaarJ. Muziekkorps, 8 uur. Brongebouw: Gezellige bijeenkomst liedortafel „Haar!. Zanggenot", 7 1/2 uur. Gebouw H. J. V:: Gezellige bijeen komst: D oof stommen vercciü ging. Biosc. Theater, Groote Markt: Voor stellingen van 2 uur af. KJ. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling, 3 en 8 uur. Rusthoek, BloemendaaJ: Concert 2 1/2 uur. MAANDAG 12 FEBRUARI. Blosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling, 8 uur. KI. Vereen ging: Biosc. voorstel ling, 8 uur. Stadsnieuws BOAZ. In de Staatscourant zijn opgeno men de statuten van de coöperatieve Spaar- en Voorschotbank „Boaz". Het doel der vereeniging is, aan den middenstand hot. verkrijgen van vooTschottcu of krediet te vergemak kelijken. Zij tracht dit doel te 'bereiken door: a. aan ieder gelegenheid te geven, spaargelden te storten en rentege- vend te beleggen; b. het verstrekken van voorschot ten aan de leden der ve'reenaging ten behoeve van hun bedrijf, ndring of handel; c. het openen van rekening courant voor de leden, en d. het vormen van een reserve fonds. Leden kunnen zijn leden de'r afd. Haarlem van de Christ. Patroonsvdr- eeniging Boaz. De onderneming. De Staatscourant bevat de statuten Van do naaml. vennootschap tot ex ploitatie van onroerende goederen „de Onderneming" te Haarlem. Het kapitaal is f 25000, verdeeld in aan- Seelen van f 100. Tot bostuu'rders zijn benoemd de heer P. A. v. d. Raadt, voerzitter, P. de Berg, secretaris, II. v. Drempt, penningmeester, A. II. v. Tol, 1ste commissaris, J. D. Rgbers, Bde comm., B. v. Bilderbeek 3c comm. en H. K. Junge, adjundrcomm.ssa'ris. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID De reproductiön naar verschillen- 'de stoffen uit vroegere tijden, welke in de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid tentoongesteld zijn, zullen Zondag a.s. nog te bezichtigen blijven. Zondag is de toegang kosteloos. In het Museum van Kunstnijver heid te Haarlem, zal gedurende de maand Maart een tentoonstelling ge houden worden van vorken, lepels, messen en dergelijk tafelgerei uit vroegere tijden tot en met de eerste helft van de vo'rigo eeuw. Do directie roept do welwillende medewerking in van do gelukkige be zitters dezer voorwerpen om ze ge durende eenigeu tijd in bruikleen af te staan, de Inzendingen worden franco ingewacht. 50 JAAR PREDIKANT. Ds. H. C. Lohr, emeritus predikant der Evang. Luthorscbe gemeente to Rotterdam, tlians wonende alhier, heeft zijn 50-jarig ambtsjubileum her dacht. De heer Lohr werd 26 Januari 1862 predikant te Culemborg, vertrok vandaar in 1803 naar Kampen en werd in 1875 predikant te Rotterdam, waar hij 34 jaren heeft gearbeid. On 1 October 1909 verkreeg hij eervol Emeritaat. Een levering. De Maatschappij voor Mijnbouw- ku.ndïge werken ontving, in gemeen schap mot de Werf Conrad te Haar lem, oen opdracht van de Argentljn- Bche régeering tot levering van boor- materiaal tot een bedrag van onge veer ƒ500.000. Politiebo nd. Dezer dagen vergaderde de onder- afdeel ing van den Alg. Ned. Politic- bond te Schoten. De heer J. J. A. de Koning, commissaris van politie te Hilversum, hield een voordracht over de geschiedenis van de Grondwet Tot afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde naar de provin ciale vergadering van den bond wer den resp. gekozen de heeren A. Lo- •kerse en J. Dingshoff. Tot candidaat voor lid van het prov. bestuur werd gesteld de heer A. Heertjes te Scho ten. SCHILDERIJEN-RESTAURATIE. In antwoord op de rede van den heer Van Waterschoot van der Gracht in de Eerste Kamer (zie ons vorig nummer) antwoordde de Minister van Binnenlandsche Zaken, dat hij zich met het denkbeeld van een Staats commissie in zake de restauratie van oudé schilderijen niet kan vereenigen. De schilder is kunstenaar van Gods Genade. De Minister zou dan ook niet gaarne de kunstenaars en deskundi gen willen aanwijzen, die in die com missie moesten zitting nemen, en bo vendien zou een wet noodig zijn, om gemeentebesturen en particulieren ie dwingen, zich aan die commissie te onderwerpen .Overigens kan zelfs in een rijkscommissie oneenigheid ont staan. Bijzondereijsdienstopge- heven. Op 't politierapport komt vandaag do mcdedeeLing voor, dat wegens de verdwijning van het ijs uil de grach ten, de bijzondere ijsdlenst is opgehe ven, uitgezonderd voor Klopper- en Schotersingel,- Burgwal en Zoaner- vaart. L. P. NOBELS. In den leeftijd van 55 jaar is hier ter stede overleden de heer Lourens Pieter Nobels, onderdirecteur van de Haarlemscbe Drukkers- en Uitgevers maatschappij. Do begrafenis heeft plaats op Dins dagmiddag 12 uur. Een afbeta 1 i n gsquaestie De handelaar in muziekinstrumen ten M. E. T., te Schoten, leverde op afbetaling een grammaphone met 39 platen en 1000 naalden, aan Z. in de Vooruitgangstraat. Toen evenwel eerst ƒ85 van de te betalen 148 door Z. was afbetaald, bemerkte de leve rancier, dat de grammaphone door don kooper verhuurd was aan mej. H., op den BurgwaL Mej. H. beweer de harerzijds, dat ze de grammapho ne niet gehuurd, maar gekocht had. en do politie is nu bezig dit geval te onderzoeken. Indentrein onwel gewor- den. Met den trein van 12 u. 57 uit Den Haag kwam hier Vrijdag het 18-jarig meisje B. S. aan, die onderweg on wel was geworden. Eenige paseagiers brachten haar naar de conducteurs wachtkamer op het station. Dr. Wol- terson oordeelde haar overbrenging naar het ziekenhuis, per brancard, noodig. Haar ouders werden telegra fisch onderricht. Diefstal? De expediteur E. v. W-, van hier, bracht te Amsterdam od een boot der firma Bus, liggende aan de Prins Hendrikkade, een pak inhoudende 22 bussen geconserveerde ananas. Dat pak moest naar Haarlem worden ver voerd, maar bleek na aankomst der boot, hier, verdwenen te zijn. Een onderzoek is ingesteld. Een vat ontvreemd. Van de motorschuit van den schip per H. v. V. te Leiden weid. een leeg petroleumvat ontvreemd. Th. K. be kende de dader te zijn hij had hot vut voor 1.50 aan zekeren T. ver kocht, die het zelf weer voor 3 van de hand had gedaan. Te groote ij ver? Mej. B. op den Zijl weg vroeg tele fonisch assistentie aan de politie, „omdat er vijf mannen in 'r huis wa ren, die haar boel roeenamen". Bij onderzoek bleek, dat de klang- ster om kwart voor tien uur een vijf tal mannen in haar woning had ge laten, w. o. een zekere S. uit de Karo- porstraat en de plantsoenarbeider B., om een paar' meubelen te halen, die behoorden aan den plautsoenopzich- ter B. (die bij haar op kamers had ge woond). Evenwel wilden de bezoekers ook een notenhouten kast, waarin glas- en aardewerk, meenemen. Mej. B. protesteerde, zei, dat ze die kast van den opzichter ten geschenke had gekregen en wilde het meubelstuk niet doen weghalen. Een der mannen greep haar toen bij den arm vast, /waarop zij zich evenwel, gehol]>en door haar moeder, wist, los te rukken, j Ten slotte kwam de politie, en hor- l stelde de orde. Ook dit geval is nu in onderzoek. Vraaggesprek ran den dag. MET EEN AMBTENAAR VAN HET REISBUREAU. Gister reisden we van Haarlem naar een plaatsje in Utrecht, waar n et zooveel Haarlemmers schijnen te komen, want aan 't kaartjesloket heeft men voor reizigers naar derge lijke stationnetjes oningevulde 'bil jetten in voorraad, waarop dan de plaats van bestemming wordt Inge-, schreven. Daartegen kan men geen bezwaar hebben, maar wel heel ver wonderlijk leek óns de meedeeling, op do bovenste helft van hot kaartje gedrukt: „Dit biljet is strikt persoon lijk". Hoe men dit In do practijk zou kunnen doorvoeren?" Vanmorgen zijn we daarover eens gaan praten met een ambtenaar van 't Reisbureau. Wat kan men daarmee voor heb ben? vroegen we. Eigenlijk is 't niets dan een ad ministratieve maatregel. Ja, wat die administratieve maatregel bedoelt, mag 'k niet zeg gen, want dat raakt don inwendigen dienst. Maar door die bepaling kunnen de reizigers toch in een onaangena me positie komen? Dat zou wol kunnen voorkomen. Maar u moet niet verge/ten, dat alüe sjjoo'rkaairljes, volgens de Spoorweg wet, persoonlijk zijn. Wat zou er den reiziger nu roet zoo'n kaartje kunnen gebeuren. Wel, als hij de reis onderbreekt (op een klein plaatsje, waar in- en uitgang dezelfde zijn Red.), dan kan de controleur den persoon in 't geheugen houden. Mocht hij nu het kaartje voor 't verdere reisgedeelte aan een ander geven, dan kan de controleur dezen persoon weigeren, omdat deze niet dezelfde is, die 't eerste rcisgedeelte heeft afgelegd. Maar dat kon toch tot onaange name dingen aanleiding geven. Ge steld, dat de controleur zich vergist in don persoon, of dat hij den reizi ger eens onaangenaam wil zijn? Ja, dan is 't „neen" van den controleur „neen", tenzij de reiziger kan bewijzen, dat hij de persoon i: dio 't kaartje heeft gekocht Dus dan zou men een schriftclij- ko verklaring moeten hebben, ge tee kend door den ambtenaar, die het ikaartje verkocht hoeft?.... resu- moerden we. Dat zou nog niet afdoende zijn, want dan zou men nog moeten bewij zen, dat men dogeen is, die in die verklaring bedoeld wordt. Tot zoover dit gesprek, 't Lijkt ons hopeloos lastig, om er uit te komen, want ook het identiteitsbewijs schijnt ons niet afdoende. Immers, men zou ook nog eerst zijn identiteit moeten bewijzen aan 't kaartjesloket, daar men anders de „koopacto" van 't spoorkaartje wel op naam zou kun nen laten zetten van den persoon aan wien men later 't kaartje zou willen overdoen. 't Lijkt ons een onmogelijke dwaas heid deze bepaling, omdat men daar door don reiziger aan lost en kosten blootstelt Al is 't waar. dat aan deze nieuwe bepaling wat betreft de gewo ne spoorkaar tjes nooit de hand wordt gehouden, do kans er too bestaat En dat is al erg genoeg. Crescond o-C a e c i 1 i a. Vrijdagavond hield het mannenkoor Crescendo-Coecilia, dir. do heer Otto W de Nobel, oen huishoudelijke bij eenkomst. Nadat verschillende be sprekingen van huishoudelijken aard haddien plaats gehad, bleven de leden nog langen tijd gezellig bijeen, om met elkander een kienspel te spelen. Als prijzen was allerlei wild beschik baar gesteld. Liefdadigheids voorst el-. ling. j Deze maand de datum is nog niet j vastgesteld beeft oen tweede opvoe- Irlng in don schouwburg plaats van „Franchemont de Marskramer". Het batig saldo Is bestemd voor de kindervacaiitie-koloiiies, een mooi doel, dat oen gunstig resultaat ver dient. Duiven. Naar wij vernemen is de vereeni ging „De Snelpost" met al haar le den toegetreden als lid van de veree niging „De Luchtgids". Voor 1912 is het bestuur samengesteld uit de hee ren A. B. van Deelen, voorzitter G. L. Kleij, 2e voorzitter; J. J. Vrugt, secretaris - B. de Lugt, penningmees ter G. Zomerdijk, 2e ponningmecs- ter; J. R. Vergers, hoofdcommissaris; J. Oudolf, Joh. v. d. Pol en P. v. Pol, commissarissen. GEEN VERVOLGING. We hebben uitvoerig gemeld, dat door de politie procesverbaal was op gemaakt tegen den boekhandelaar F. J. Frölich hier ter stede, naar aan leiding van het étaleeren van een plaat voorsteliende „Statue ednes Jünglmgs" en op grond van het be paalde in de nauwe Zedelijkhedds- wetten. Hedenmorgen berichtte de heer Frölich ons dat hem door den "sub stituut-officier van justitie, den beer mr. Hoyer, was medegedeeld dat hij geene vervolging naar aan leiding. van dit proces-verbaal zou instellen. Tevens vertelde de heer Frölich ons dat hij voo"r zich gaarne een vervolging zou hebben gez.en, om een principieele beslissing in do zaak te krijgen. Mr. Hoyer had hem het evenwel afgeraden, en de heer F. zag trou wens ook weü op tegen de drukte en last die een vervolging van do zaak hem zou bezobgen. Naa'r hij ons nog ze.de haddon een •taveetal advocaten, de heeren mr. P. 1 Tkdeman en mr. J. II. Monnik, zich j reeds welwillend bereiid! verklaard1 zijne verdediging op zich te nemen j De heer Frölich ve'ri&aaVdo, hot te betreuren, dat geen grenslijn is aan- J gegeven aoür dé wet. Wat mag hij nu wèl étaleeren, en wat niet? Hot is hem onbekend. In dit geval betrof het een goedkoopo plaat, maar in dien hij eons een duurdere en groo- tere zou hebben, en gaarne wenschte te verkoopen hoe zou hij dan weten of do plaat er mee door kon voor de wet, of n-et? Vuile platen of boekwerken wil hij zelf niet in zijn winkel hebben -- maar met reproducties op kunstge bied is liet nu een mee.lijk geval ge worden, en de heer Frölich meende dan ook dat de boek- en kunsthandel veel last en nadeel van de nieuwe ze denwetten zal hebben to lijden. Gevonden voor werp on. Terug te bekomen bij J. Smit, Ged. Voldersgracht 1 rood ean insigne. M. v. Eyk, Kolkstraat 34, een kope ren halsketting met medaillon. B. Rijbroek, Warmoesstraat 1G, een teekenboek. J. Smit. Oosterstraat 46, een kin derhandschoen. G. Hardesmeets, Brouwersstraat 40 een ceintuur. P. Mulder, Burgwal 34, een heeren handschoen. B a 1-m asqué Cremer. Op Maandag 19 Februari a s. heeft in den schouwburg het bnl-masquó van de letterlievende vereeniging J. J. Cremer plaats De zaal zal in een fraai bloemenpark worden herscha pen, aangelegd door de firma Lam fers, alhier. Benoeming. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A, J. Luitingh is lot koster der Groote- of St.-Bavo- kerk benoemd do heer G. A. Luitingh, de oudste zoon van den vou-igen func tionaris. Baden. In het Douche-badhuis aan hot Leidscheplein zijn in de afgeloopen week genomen 689 baden, in dut aan den Koudenhorn 331 baden. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Hedenmiddag om één uur had de teraardebestelling plaats van liet 12- jarig dochtertje van den hoer Foitsma alhier op de begraafplaats Wcster- veld te Driehuls. Het meisje ging ter schooi bij den heer IJzerman (open bare lagere school). 1 De 6de klasse, waarvan "t meisje deel uitmaakte; ging moe naar de be- 1 graafplaats. WINKELSLUITING TE SCHOTEN. Men meldt ons: Te Schoten zal een request aan den gemeenteraad worden verzonden met verzoek, om te besluiten tot invoe ring van do 9-uur-winkeLsluiting, in te voeren te gelijk met de gemeente Haarlem. D.t is opdat de tegenstanders ln Haarlem niet kunnen zeggen: als Haarlem er toe overgaat, zal men in Schoten wel iets kunnen koopen. Toezeggng voor een spreekbeurt Is al verkregen van Ds. A. Brummel- karap, Ld van de Tweede Kamer en lid van het Hoofdbestuur voor de vervroegde winkelsluiting en vato Mr. A. Bruch, advocaat en procu reur te Haarlem, de hee"r In te Onn- rnao, voorzitter van den Nod. Kap- persbond te Amsterdam. Voorts is nog aangezocht de heer W. H. Vliegen, lid der Tweede Ka mer. Er zullen een tweetal openbare ver gaderingen in het lokaal Van Dijk gehouden worden. Ruim een honderdtal nieuwe leer lingen voor a. s. betreding van liet L. O., hebben zich hier reeds voor het lager onderwijs aangemeld. Het ge tal zal zeker, nu de ouders de gerust heid hebben, dat hun kleinen niet naar Oud-Schoten moeten, maar in de nieuw te bouwen hulpschool gehuis vest worden, aanmerkelijk verhoogd worden. HAARLEMMERMEER. Vrijdagmiddag werden via het sta tion Halfweg 12 jonge paarden naar Du.ilschland vervoerd, tegen flinke prijzen, hier aangekocht, nl. ƒ375— 500. ZUID-SCHALKWIJK. Bij de veehouders Leesbout en Hartgerkik zijn gisterennacht kippeu gestolen en vermoedelijk naar Haar lem vervoerd. BENNEBROEK. Ben schuit met bagger bestemd voor den Zwaansehen hoek is in de boe lit van den Meerweg gezonken. Een teeüijk schadepostje dus voor don aannemer. Gelukkig dat de sloot door het ijs nog niet bevaarbaar ia, daar anders de vaart geruim en tijd zou zijn gestremd. Onze brievengaarder, de hedr K. Scliippetr, gaai over eenige maanden de gemeente verlaten. Op d.t oogen- biik heeft hij meer dan 46 dienstja ren achter den rug, waarvan 25 ln Bennebro.-k, Naar wij vernamen zoJ het vertrek van dezen steeds zoo hulp- vaard gen en werkzainen postambte naar niet geheel onopgemerkt voor bijgaan. Binnenland HAARLEMMERMEER. Ds. Vunderink uit Haarlem hoopt de volgende week in de Chr. school te Vijfhuizen een Unie-rede te houden. -VELSEROORD. Op 21 Febr. wordt te Yelseroord een hulp-telegraaf- en hulptelephoon- kantoor voor het alg. verkeer openge steld met tot diensturen op werkda gen van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. en van 2 tot 3.30 en 6 tot 7.30 n.m., op Zon- en feestdagen van 8 tot 9 uur voorm. IJMüIDEN. Do Staatscourant bevat de statuten van de naaml. venu. Zeevischhando! Batavier". Hei kapitaal is f 50.000 verdeeld in aandeden van f 1000, waarvan er 24 geplaatst zijn. Gemeen t er aadsverkiezing. Door de Vrijeinnig Democratische Kleevereeniging te IJ muiden is beslo ten in de vacature Brok ie steunen den voorloopigon candidaat van Yelser oord. den heer H. Vooren. Den heer E. Blanke, te IJmuiden, Is vanw de S. D. A. P. een candidntuur aan geboden, waarvoor hij bedankt heeft. Nieuw orgaan. Door de Vrijzinnig Democratische Kiesvereenizins alhier is uit haar midden een commissie van drie per sonen gokozen, om te onderzoeken de mogelijkheid uit een financieel oog punt van de oprichting van een nieuw blad te zijn Ln de eerste plaats, dien blad toe zün in do eerste plaats, dien stig gemaakt kan worden aan de vrij zinnig-democratische beginselen. DE GIRAFFE DOOD „Artis" betreurt sinds laatstleden D.nsdag diep het kostbaar verlies van een zijner Giraffen. Grela, de merrie van het prachtig pair Sccdati-giraf- fes, dat liet Genootschap voo"r een tiental jaren van de Vereeniging Ar- tis-Fonds ten geschenke mocht ont vangen, is in den nacht van 5 op 6 Februari plotseling gestorven. Bij do sectie in liet Zoölogisch laborato rium werden geen ziekelijke afwij kingen in organen gevonden; <-r be staat echter grond, dat het dier aan een hartvorlaimuing plotseling ge storven is. Op het Laboratorium van het Instituut voor Hersenonderzoek hier ter stede zijn de hersenen in be- we'rk.ng voorzeker een met a'le- daagsch studiemateriaal besliste mededeelingen ontrent het plaatsvin dend onderzoek worden nog afge wacht. Het Koninklijk Zoölogisch Ge nootschap „Natura Art is Mag.slra" lijdt door Greta's sterven een zeer gevoelig verlies te meer daar juist deze wijfjes-g raffe hoegenaamd niet ©enig ziektegeval te doorstaan heeft gehad en in den laatsten tijd vooral het mooiste exemplaar van hel paar. Will toch de Giraffen-hengst sukkelt reeds eenige jaren gevaarlijk' aan een ongeneeslijk gebleken atro phia van don rechtervoorpoot, en heeft h'.ordoor ook veel nan schoon heid en levendigheid verloren. In dubbelen zin heeft Artis dus zworen tegenspoed gehrwl, en hot zal ook niet zoo gemakkelijk zijn de lerende have weder van een paar vertegenwoordi gers (Lozer mooie en interessante, ruaar ht'Jaas steeds zeldzamer wor dende diersoort voorzien. Toch mag het Gi'raffenhuis, mot. zijn des zomers zoo schilderachtig biutenperk niet laaig zonder oen mooi en tierig paar Giraffes blijven, die ons door liu'nne hooge Woestijngestalte bedacht zaam rondschrijdend met soms het wondterlijk spel hunner speelspron- gan hun prachtig geteckend lia&r- kleed en zachtmoedig ueerz.ende, flu- weeidonköre Giraffenoogen tot 'be wonderen brengen, en waardig hun nen mooien naam (van het Arabisch el Serafe is de liefelijke of van liet Hebreeuwsche Seraphim is groot ver heven) dragen, ons boeiend ook door het vertrouwelijk, zachtzinnig karak ter, dat dit hoogste aller dieren me*tst eigen is gebleken. 'T NIEUWE PANTSERSCHIP. Een wetsontwerp is bii de Tweede Kamer ingediend lot verlioogmg der marme-begrooting voor 1912. waarbij een eerste termijn wordt gevraagd r het pantserschip, dat in Decem ber van de begrooting verdwenen ia BIJ EEN TWIST GEDOOD. Vier Javanen van de stoomboot maatschappij „Nederland" te Amster dam kregen twist. Een hunner kreeg daarbij een stoot met een kris en ia aan de wondert ln 't gasthuis overle den. De dader, een 20-jarige jongen, is aangehouden. Sport en Wedstrijden VOETBAL. WEDSTRIJDEN VAN HAARLEM I EN' HAARLEM II. Definitief is nu de competitiewed strijd Haarlem II—Quick 11 vastge steld op 12 uur Zondagmorgen, op het Ilaarlom-veld te Schoten. 's Middags om twee uur komt op hetzelfde terrein Haarlem I tegen het Rotterdamsclio Sparta uit roet het volgende elftal J. J. v. d. Berg (aanv.), K. Koster, Ch. Wilhelm, 7. Muller, II. Hoaley, G. Bouwmeester, J. Bakker, M, lloutkooper. N. de Wolff, Jur Haak, Alb. Haak. Behalve Sim Veen (die vervangen wordt door Muller) Is hot Haarlem elftal dus volledig. WIELRENNEN. STOL EN KüTT WINNEN DE ZESDAAGSCHE I De zesdaogsche wielderwedstrijd te Berlijn is nu een zeer spannenden fi nish door het Hollandsch-üuitsche paar John StolWalter Rütt gewon» uien. In den eindspurt kwam Rütt met een verschil van één banddikte als winner vóór den Amerikaan Foglor aan, die met zijn partner en landgenoot Morau dus de tweede plaats bezet. De Amerikanen Rost en i Hill waren 3e, de Duitsciw Drobaeh met den Amerikaan Halstead nr. 4.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1