Rona -Ji/am Houtens CACAO en vergelijk deze Overal verkrijgbaar Herhaaldelijk door luide blijken van instemming onderbroken werd1, den luisteraars een kijkje op den invloed, die de studenten in de verschillende tanden van Eu'ropa op de literatuur hebbeu. Met veel talent schetste de in Vlaanderen zoo bekende en ge waardeerde schrijver van de letter kundige kronieken in de Detsche Wa rande van Belfort, in grove trekken achtereenvolgens de studenten toe standen in ItaliS, Spanje, Portugal, Frankrijk, Zweden, Noorwegen en Finland. Italië met zijn oudste Hoogeschool te Bologua, waar het eerst de ont leedkunde word beoefend en waar do vrouwen niet alleen toegang hadden tot do collegebanken, maar ook tot de leerstoelen, bracht studenten voort, die op 20- tot 22-jarigen leef tijd belangrijke uitvindingen deden, en o.a. de draadlooze de wereld in bracht In Spanje vat men de zaken luchti ger op; zij hebben verouderde boe ken, slapende professoren en afwe zige studenten, daar het genoeg is, als de collegegelden stipt op tijd be taald worden. Goede voorspraak voor de examens is nuttig en noodzakelijk. In de coltegelokalen hangt meer rook van sigaretten dan wetenschap. In Portugal loopen de studenten nog blootshoofd, 3 of 4 leggen hun geld samen voor oen kleine huishou ding. tdrwiji ze zich bezig houden met matige studie en matige uitspanning. Ze studeeren liefst lang en het doc- treeren is voor hen nog een tooneel- verSpBing. Bij ieder goed antwoord ontvangt het slachtoffer een kus van een der professoren. Soms wördt er een afgewezen, zoo nis onlangs gebeurde met iemand in wiens proefschrift socialistische ge dachten gepropageerd werden. Deze afwijzing had een werkstaking van alle studenten en bezoekers der hoo- gere en middelbare onderwijsinrich tingen tot de kinderen van 8 jaar toe ten gevolge. Het volgend jaar is de student op hetzelfde proefschrift ge promoveerd. De F ranse he studenten en in het bij zonder de Pa'rijsche, zijn veel luid ruchtiger, hoewel de we'enschap toch ook voor hen nog ernst is. In Duitschland zijn wel de hert- leoren broeken en hartsvangers ver dwenen, man'r toch is Heidelbe'rg Hei delberg gebleven, al is het ook alt- Heide'berg riet moer. ondanks de af neming van de duels heeft toch de Duitsche student zijn specifiek Duitsch karakter weten te bewaren. Op dezelfde wijze schetste de spre ker de toestanden in Noorwegen, Zweden en Finland. Denemarken bezit nog betrekkelijk kort zijn Hoogeschool, maar daar boven staat gegrift Spes patria dedit, het land gaf zulk een hoogeschool a3n zijn hoop en zijn trots. De vergadering dankte den spre ker door een krachtig applaus, het was inderdaad een waar genoegen geweest, naar dezen redenaar te luis teren. Daarop verkreeg de heer Leo Meurt, uit Gent, het woord om te spreken over ..Belgisch-HoLlandsche economi sche belangen." In den nnddag werden de vreemde congresleden ontvangeu door de leo- tor-inagnificus en de academische Senaat. De voorzitter deed uitkomen hoezeer dit blijk van waardeering van het academiebesiuur alle deelne mers aan het congres aangenaam ge troffen had. Spreker dankte boven dien het doorluchtig Episcopaat van België voor de instelling van do Vlamsche cursussen an de Leuven- sche universiteit. Aangezien de rector-magnificus geen Vlaamsch sprak, antwoordde Ö3 vice-rector, die Gods zegen af smeekte voor het congres. Namens de Noord-Nederlanders bedankte de heer A. D. Fokker voor de ontvangst en wenschte de Leuvensclie Universi teit grooten bloei toe. 's Avonds vtfreenigden alle congres leden zich aan een groot banket in het restaurant Mathieu. Leuven, 18 Febr. 1912. A. E. v. S. Stadsnieuws ZIEKE TANDEN, EEN GEVAAR VOOR DE VOLKSGEZONDHEID. IV. In dc vorige artikelen hebben we de tandcanes loeren kennen als een echte ziekte der beschaving, een cultuurziekte, en het is ook weer de beschaving, die ons in staat stelt haar zoo al niet geheel uit te roeien, dan toch belangrijk te beperken. Vooreerst kunnen we binnen de grenzen van onze maatschappelijke verhoudingen en volgens de vroeger meegedeelde beginselen ons voedsel zooveel mogelijk zóó kiezen en samen stellen, dat de schade zoo gering mo gelijk wordt. Verder dienen we er voor te zorgen, dat het kalkrijke en stevige voedsel door de jeugd goed gekauwd wordt en dus krachtige kauworgaueu kunnen ontwikkeld worden. Spijzereslen mogen niet noo- deloos lang aan en tusschen de tan den blijven kleven, zoodat men voor geregeld gebruik van den tandenbor stel dient te zorgen. Merkwaardig genoeg laten vele menschen het tan denpoetsen des avonds na en gaau pas *s ochtends de overblijfselen van den gisteren genoten maaltijd verwijderen dan echter, als 's nachts de mond in rust was en verzuring en bacteriënwerking huil gang hebixm kunnen gaan. is 't kwaad reeds ge schied vooral 's avonds schuieren inoet dus het wachtwoord zijn. En daarna den kinderen geen stuk brood of andere eetwaar meer verstrekt Zijn or echter in weerwil van deze reinigingsmethode toch hier of daar gaatjes in tanden or mezen ontstaan, I dan brenge men hot kind naar den tandarts, opdut die de aangerichte schade tijdig kan herstellen .En op dit woordje „tijdig" dient de nadruk te vallen. Niet eerst mag worden ge wacht tot door het uithollingsproces het binnenste deel, de kern zou ik willen zeggen van den tand is bereikt. Deze kern, gewoonlijk „de zenuw" genoemd, is het orgaan, dat ons bij ontsteking de hevige en gevreesde kiespijn veroorzaakt het gat dic-nt gestopt te worden vóór het ziektepro ces zoover is voortgeschreden dan behoeft de behandeling niet veel last te veroorzaken en is de tandarts in staat eer in te leggen met zijn werk, dat dan van duurzamen aard kan zijn. Vele menschen echter worden zelfs door de pijn in dezen ontstoken „zenuw" nog niet wijzer, maar wach ten nog af tot eindelijk de wortel van den tand of kies ontstoken raakt en oen verzwering ontslaat, waaraan in vele gevallen slechts de verwijdering van het aangetaste orgaan een eind kan maken. En dan is de tandarts de booze man, terwijl hij van zijn kant volkomen recht heeft den menschen te verwijten, dat zij niet tot hom zijn gekomen toen 't nog tijd was. In dit verband dient er nog op te worden gewezen, dat hij veel men schen het dwaalbegrip heerscht, dat de z.g. melktanden gerust aan hun lot kunnen worden overgelaten „om dat de kinderen er toch andere voor in de plaats krijgen". Dit nu is geheel onjuist .Afgezien van 't feit, dat pijn in melktanden de kinderen even hevig kan plagen als bij volwassenen 't ge val is, heeft een slecht melkgebit een noodlottigen invloed on de blijvende tanden en kiezen, die in zon'n veront reinigde mondholte langzamerhand doorbreken en meestal jarenlang den invloed van hun zieke melk-collega's ondervinden en dan veelal cïnditren met zelf ook slecht te worden. De beste manier is tweemaal per jaar de kinderen naar den tandarts te bron gen om door dezen te doen onderzoe ken. of er aangestoken tanden zijn en zoo ja. ze te doen behandelen. Het Karnaval van Jacob van Lennep Menigeen zal gisterenmiddag met een bedrukt gezicht opgezien hebben naar den loodgrijzen hemel, waaruit den geheélen dag maar niets dan vocht neerviel. „Zou 't vanavond nou toch misluk ken werd er gezegd, „en dan juisi de eerste maal. dat zooiets gebeurt" hoorde je weer van anderen. De aangekondigde intocht van den Oostersehen Prins Karnaval met zijn „Jappies" binnen onze goede stad is dagen lang van te voron het onder werp van gesprek geweest. Iedereen had er den mond van vol, van alle kanten kreeg je bijzonderheden te hooren. van menschen die het rechte zelf niet wisten, en dan. zooals men dat noemt, „met een leugen achter de waarheid willen komen'. Gauw genoeg evenwel is het publiek ingelicht geworden, en dat was maar goed ook we vonden dezer dagen voortdurend vragen in onze bus van lezers onzer courant, die 't maar liefst heel nauwkeurig wilden weten, hoe veel er mee gingen, wie voor Prins speelde, enz. enz. Dedrukte 6 ij 't Station. Massa's menschen waren naar het Stationsplein getogen. De halve stad liep leeg. De Kruisstraat en Jansweg werden door een vijfdubbele haag van volk afgesleten. In den hoek bij den uitgang van het Station was een enorme klomp menschen als een zwerm bijen tegen den muur genes teld. Op de trottoirs stonden ze man netje aan mannetje. In do lantaarn palen zaten ze, voor de ramen waren er tientallen tegen elkaar gedrongen, over het hek van het viaduct hi neen er eenigen. in de café's was tegen achten geen plaatsje meer onbezet. Op gevaar van ongemak aan onze loopwerktuigen op te doen kropen we uit ons „bakkie", dat we voor dien avond gerequireerd hadden, en bega ven ons tusschen de menschen. De wonderlijkste verholen hoorde je, en in elk groepje was er een soort Mentor, die alles beter wist, en gedu rig herhaalde, „dat T wel niet hale zou bij wat hij daar en daar en toen en toen gezien had. Een oud moedertje klampte ons aan met de vraag, of „Jacob van Lennep nou zellevers ook mee zou doen". Ze had 't wel in de krant willen vragen, maar ze was bang geweest, dat ze te nieuwsgierig was, want eigenlijk ge zegd.... ging 't er nou zoo direk niet an De „krantenman" vertelde haar, dat Van Lennep er niet aan dacht, waarop zii weer repliceerde met 'n „dat zij 't ook niet docht, want wat hij nou te make met zoo'n Japander!" De regen had opgehouden. Te acht uur reed een rijtuig met een der loden van het bestuur voor het Station, even later zagen we de rijtuigen van den Prins en z'n gevolg, en onderwijl ook de Harmoni ezich opstelde, werd onze Hoogo bezoeker in de eerste klasse wachtkamer van het Station door het bestuur van Jacob van Lennep ont vangen en verwelkomd. Toen ging het naar beneden, en onder het gejuich van de menigte ging het in de rijtuigen op weg naar het feestgebouw. Voorop ging de Harmonie, dan een rijtuig, waarin een bestuurslid van Jacob van Lennep met liet vaandel. Toen kwam de Prins, in een rijtuig, ix la Daumont bespannen met vier paarden. Op de van-de-haudsche paar den reed een jockey. Daarna volgden rijtuigen van liet bestuur, een koets met zigeunerinnetjes, twee rijtuigen met gevolg, en een rijtuig waarin ©enige ministers van het Japansche Rijk met een tolk gezeten waren. Langs den aangegeven weg ging het naar de „Kroon", bejubold en verwel komd door de burgers, die zeer inge nomen schenen te zijn met de hooge eer, hun aangedaan. Op sommige plaatsen werd ben- gaanscli vuur ontstoken. In de zaal was het ondertusschon een drukte, een gelach en gejoel van belang. De gaanderijen waren stampvol met le den en introducé s. De zaal ,die eeheed vrij werd gehouden voor den Prins en zijn gevolg en voor de verdere ge- costumeerden, was herschapen in INGEZONDEN MEDEDEEI.IXGEN t 30 Cts. por regel. Vraa/j bij Uw winkelier een büs met andere soorten van denzeifden prijs. Het is zeker dat deze dan bi ij ft drinken.- Zuiver Goed en Goedkoop XK:busfl.50||%K; bus/Ö.42s( 1/2-0,80||Xo.. -0,18 een Mikado-paleis. Zeldzaam zaclit en teer van kleur was de versiering. Op de gaanderijen rustte een drietal kroon-vormige bogen, waaraan gloei lampjes in de kleuren rood, blauw en geel bevestigd waren. Aan den mid delsten boog liine een ster, die door een lamp van 1000 kaarsen verlicht werd aan do beide uileinden lam pions, elk verlicht door een 400-kaar- sen-lamp. De kolommen, waarop de gaanderij rust, waren verbondon door slingers van theerozen, waartusschen een enkel lampionnetje een goed, niet overdaig, effect maakte. Aan de ko lommen hingen drakenkoppen, die een gloeilampje in den bek droegen. De scene-opening was omlijst met ritsen blauwe en roode lampen. Op het tooneel, waarop de Prins zich zoo aanstonds zou neerzetten, had men eenige manteaux opgesteld en daar achter een paleis-doek laten zakken. Of het een Japansch paleis tvas, we ten we niet, maar wel kunnen we zeggen, dat het alleraardigst deed. Als je binnenkwam en je keek naar het tooneel, leek het geheel reusacht^ lang te zijn I Het artistiek© werk van de hoeren Van Straalen en Ubert Bakker Dz., ontlokte, en terecht, allerwege uit roepen van bewondering, die wij hier gaarne onderschrijven! Zoo iels ori gineels, echt maskerade-aehlig, en toch beslist aosthetisch en getuigend van hooge diecoratieev kunst, zagen w in Haarlem zelden! Do c'.cctrische installatie, die door twee aparte schakelbo'rden van het tooneel af bediend werd, was uitge voerd onder leiding van den chef- electricien, Van Straaten. wiens naam wij hierboven al noemden, dcox de firma Spoelstra alhier. Het tooneel we'rd verlicht door de groene lampen van de herzen. Op de schetsteekening der versie ring, had de heer Bakker die wel „rood aangegeven, maar rood licht was er niet, zoodat toen we rustig aan ons perstafeltje in een hoekje bij het tooneel zaten, we de overtuiging kregen, dat liet al heel moeilijk zou geweest zijn, tooneel- en zaal verlich ting beter mot elkaar te deen liar- monieeren dan nu, zoo feëriek. deed dat lacht het! Met alle respect voor de talentvolle decorateur-s... het kon zon der „rood" or best moe door, hoorl De Intocht. Na een klein beetje lang wachten hoorden we te 9 uur het gejuich en hoeaec-geroep, overstemd bij wijlen door de muziek van onze Harmon.e' al in de verte aankomen. Eén „hè"- geroep van de aanwezigen was er liet gevolg van. Bestuursleden in 't zwart holdon naar de voordeur, dig even later, toen do stoet voor het gebouw was aan gekomen, geopend werd voor Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Carna val. Het gedrang om en bij de rijtuigen, was ontzettend. Dank zij het kalmlo, flinke optreden van die politici ge beurden er geen 'relletjes of anders zins. Het was ook zoo iets nieuws en vreemds voo'r Haarlem, die „hlyde incomsle" van oen zoon van 't Oosten, met al die pracht en praal, die aan die volkeren eagen is! De Prins passeerde de im de vesti bule staande hellebaardiers en trad voorafgegaan door het bestuu!r, de zaal binnen. Daar giDg een gejubel op uit al die groepen ridders en markiezinnen, herders, koetsiers, zeelui, clowns, ja wat niet al? Het leuk orkestje, dat ons al den tijd het wachten minde'r lang had doen schijnen, en vóór de komst van den Prins al zoo nu en dan een dans je begeleid had, ontving den Hoogen Gast met een fanfare, die onder het gejuich der gemaskerden tot drie maal toe hórhaald werd. Met de Harmonie voorop ging het ee'rst in ommegang door de zaal, daarna zet te Z. K. H. zich met zijn minister ne der op de fauteils, die onder een troonhemel op het tooneel waren op gericht De voorzitter, de lieer Wynands, sprak den Prins toe en heette i namens alle aanwezigen hartelijk welkom. Spreker dankte B. en W., den Commissaris van Politie en de evreeniging Harmonie voor hun me dewerking. Ook de heeren Spoelstra, Bakker en Brinkmann kregen eau bedankje. Do lieer Wynands noxlde den Prins uit, als hij voldoende uitgerust was, met zijn heeie gevolg een dansje te maken (Fanfares). Dadelijk daarop zotte Harmonie een vrooiijke marsch in en hossend ging men nog eens de zaal 'rond. Allen de den mee, ook de „KoTonschoofdie liet wel heel warm zal geliad hebben. De statige, deftige Engeisclie hear, die zich als Mr. P'ckWick aan ons voorstelde was ook van de partij. Vergeten waren z'n deftige vr.en- den, vergeten was zijn proces met de weduwe Barde.ll, vroolijk en onbe zorgd sprong hij met da anderen mee. De Prins bedankte toen a3e aan wezigen voor de eer hem bewezen. Weer klonken fanfares en werd de jury de ©ehewijn aangeboden. Velen weiden daarop door den Prins in plechtige aud entio ontvan gen, alleen de schelf werd vóór die eer niet waardig gekeurd. Z. II. zou don maar wachten tot de eerstvolgende landbouwtentoonstel ling om met korenschoven kennis te makenl H .e t Bal dat toen volgde was zeer geanimeerd. Heel wat keurige costuums zagen we. Onder al het mooie vielen bijzonder op de Hongaa'rac.he cavalerie-damea. het Siciliaaneche paar, de edellieden in Louis XYI-cos- tuum, het kaartspel, de landweer man en de Spaansche edelman. Nahetdémasqué, dat te ongeveer 12 uur plaats had, werd de pret tot vroeg in den morgen Het Carnaval is uitstekend ge slaagd. Jacob van Lennep hooft weer eens bewezen, dat hot uitstekend een bal-masqué of andere vermakelijk- he-d in elkaar kan zetten. Een woord van lof voor allen die aan het welslagen hebben meegewerkt is hier dus zeker op zijn plaats. CREMER. Langzamerhand komt er reuring in het aantal bals-masqué dat voor deze weken was voorbereid en uitgevoerd is. 't Kan er dunkt ons mee door we hebben er al heel wat gezien dezen winter 1 Gisterenavond zijn we nog even naar 't bal van Cremer gegaan. We hebben ons onzen gang naar den schouwburg niet beklaagd, want ook hier waren veel aanwezigen, en de pakjes chique en actueel. Heel aardig was de zaal versierd met groen en bloemen. Het viel ons ook nu weer op, hoe goed de schouw burg zich voor een bal-masqué leent. De overgang tusschen zaal en tooneel is, door den verhoogden vloer bijna niet merkbaar. Het lijkt dan of je aan 't eind der zaal, den tuin inkijkt. Heel veel animo was er. Zeldzaam goede cosbuums hebben we gezien. We denken hier in 't bijzonder aan de Rouzen-Chineezen. die soms in de zijloge, waartoe zij met hun hoofden reikten, als zij zoo stil kwamen aan sluipen, een panischen schrik ver oorzaakten. Het meest actueele costuum was voorzeker dat van „La Giooonda", zóó van Da Vinci's doek scheen ze wegge- loopen te zijn I Te 12 uur luidde de uitspraak der jury als volgt De prijzen voor de schoonste dames aan concours hipplque, Turkoise, blauwe Turksche dame en hulde aan Cremer. De prijzen voor de schoonste hee ren aan J. J. Cremer, Franohemont de Marskramer en Poolsche Edelman. De prijzen voor de schoonste groe pen aan Pickwickclub en Schoolkin- ren. De prijs voor 't schoonste paar aan Zigeuners. De prijzen voor do zonderlingste da mes aan Carnaval, Bloemenmond, Kaartlegster, Crocoóil en Esperanto. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN." Van 25 December 1911 tot 5 Februari 1912 is aan extra-giften ontvangen 2549.891/2. Van 6—17 Februari 1912 G. J. van W. I 50, A. B. 40, C. A. A D. de W. Jr. 10, movr B. f5, dames L f2.50. Totaal f 2657.39 1/2. Van de 1500 Kerstmis-kaarten zijn thans 192 terug ontvangen, 1308 ont breken nog. Onder vriendelijken dank aan de welwillende gevers en zeefsters, wordt Weldadigheid naar Vermogen aanbevolen aan hen, die nog verzuimden, hunne kaart in te vullen. 1 Maart moet de begrooting opgemaakt worden. Jubileum. De lieer J. C. Lacet was vandaag 25 jaar in de schoenmakerij van den heer Alex Huykman op de Bakones- sergraoht werkzaam. Vanmorgen was de werkplaats mooi gemaakt en patroon en perso neel schonken den jubilaris een prac- tisch cadeau ORGELBESPELING in do Groobe- of St.-Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 22 Februari 1912, des nam. van 2 tot 3 uur. door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach- 2. KoTaal op „Wachet auf ruft uns die Stimme", G. Fiü.gel- 3. Fantasie No. 3, Fr. Kiel 4. Adagio (5e Symphonie). Beetho ven. 5- Lamentation, A. Guilmant. BILJARTSPEL. Het viertal spelers, dat voor den wedstrijd der biljartclub Haarlem zal uitkomen is samengesteld uit de hee ren K. Donselaar, J. de Jager, L. Melz en D. Uljee, terwijl Amsterdam zal vertegenwoordigd zijn door de heeren J. Braun, T. Louwaard, C. Sfhols en J. C. van Zijl. In 't geheel worden dus 16 partijen van 150 caramboles, groot cadre van 35 c.M. gespeeld. Er wordt gespeeld op een biljart uit de biljartfabriek „Het Noorden" van den hoer E. J. de Schepper uit Groningen (Helpman). Zooveel mogelijk zal de indeeling der partijen zóo plaats hebben, dat zoowel des namiddags als des avonds gespeeld wordt. GRATIS BROOD- EN KOFFIE- UITDEELING. Bijgekomen en toegezegde giften van 3 tot 18 Februari C- v. d. V. f25. Mevr. J. v. D. f25, G. T. f0.25. Verg Middaghoogte f 0,85, Mej. V. f 0,50, Dr. J. D. 1, Dr. B. 110. R. Z. f2,50, R. R. f6, B. f 50, G. P. de C. f 10, C. F. L. S. f 1, L. W. 2,50, H. f 1, N. N. f 1, F. J. D. T. f5, Mevr. A. ƒ2,50, N.N. f 1, M. v. K. f 1, Personeel timmerfabriek Beccarl f 5.09, Nieuwe Rijtuigraakerij, Smede rij en Zadelmakerij Centrale Werk plaats ƒ7,83, Mevr. S. f 2,50, Mej. A J. B. 10, Koperslagerij Centraio Werkplaats 1.45, Collecte bruiloft N. N. f 1,25, A. .1. Th. 2, Mej. A. M. E. f2, J. A. F. f 1, C. J>. f 0.50, R. C. S. 2.50, J. B. S. fl, Wed. A. S. f 1, H. J. O. f 0.50, Mevr. P. P.. fl. N. N. 0.50, Mevr. v. W. f 1, Mej .C. J. Z. ƒ2. Personeel Haarl. Katoen-Maat schappij 11 Febr. ƒ9.13, 18 Febr. 8,54, Schilderswinkel, nieuwe Rij- tuigmakerij, Zadelmakerij, nieuwe Smederij Centrale Werkplaats (2e coll.) ƒ9.90. N. N. ƒ1. N. N. 1. M. ƒ0.25, Werkman Haarl. Machinefa- bi ieli 0.10, Collecte Recht en Plicht 2.871/2, Personeel Timmerfabriek Beceari (2e collecte) ƒ5.40, (3e collecte 4.03. Totaal deze lijst 232.04 1/2. To taal vorige lijsten 956.72 1/2. Te za- men 1188.77. EENSGEZINDHEID. Door de Timmerlieden- en Model- Malcersvereeni gi ng Eensgezindheid" werd Zaterdagavond het veertig jarig bestaan feestelijk herdacht. Nadat eerst de leden met hunne dames op een en ander waren ont haald, om de feestvreugde er brengen, opende de voorzitter met liet uitspreken van een feestrede de bijeenkomst. Daarna ging men over tot 't programma, dat bestond uit het zingen van Cenige liederen door de leden en voordrachten van de humo risten Vrugt en Elfrink, die rich bij zonder goed van hun taak kwelen. Een gezellig bal besloot bet feest, die tot circa 5 uur duurde. JACHTWET. De jacht op eenden, in deze pro vincie zal worden gesloten, den 29sten Februari 1912 met zonsondergang. l>e jacht op ander watefrwild, op den loden Maart 1912 met zonson dergang. Het weispel van kwartelen, met steekgaren of vliegnet mag worden uitgeoefend van 1 Mei tot en miet 15 Juli 1912. MERKWAARDIG! Door een bewoner van de Teyle'r- slraal is een brief ontvangen van een familielid uit Brazilië. Op diien brief stond alleen den naam van ge noemden bewoner en de naam der straat, benevens het land (Holland). De naam der stad Haar'em was ech ter vergeten. Niet tegenstaande dat, kwam de brief toch terecht, en nog wel zonder eenigen omweg. REMONSTRANTSCHE GEMEENTE. Sinds eenige jaren bestaat hier de Remonstrantsche Leeskring. Uit het laatste jaarverslag blijkt, dat 't aan tal leden 39, dat der begunstigers 12 bedraagt. Tot bestuurslid werd op de dezer dagen gehouden vergadering gekozen Mej. L. Ratelband. Besloten werd dat dezelfde bestuur zal blijven cir- culeeren. In den loop van 't jaar wer den eon 30-tal nieuwe brochures aan geschaft. Geholpen door een klein batig saldo hoopt 't l>êstuur voo'rt te gaan met aanschaffen van actueele geschriften. Ook stonden enkelen welwillend lectuur af. In de tweede helft van April zal een onderlinge bespreking worden gehouden van een onderwerp in verband met 't gods dienstig geloof. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. adviseeren twee stukjes grond in den Hout in huur ov»r te dragen vain Dr. Huysman te Utrecht aan A. H. Ba'ron Van Hardcnb'roek van Ammerstol te Lisse, d.e van den eerste de buitenplaats Uit don Bosch heeft gekocht on de huur van den be doelden grond heeft overgenomen. B. en W. stellen voor aan J. J. Wes se li us toe te staan oen afdak en schuur te bouwen aan do Ooster straat, hoewel daarvocfr afwijking van art. 7 la der Bouwverordening nood.g is. Door P. van Dunnen is vérzooht om afwijking van art 7 la de'r bouwver ordening voor 't bouwen van een broeikas met bergplaats aan de Jan Steenstraat. B. en W. stellen voor aan dat ver zoek te voldoen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; W. Vos, Badhuisstraat 24, een springtouw. J. Kuipers, Olieslagerslaan 20, een vulpenhouder. J. Klinkenberg, Vooru'itgangstraat 97 rood, een armband. J. Vervooren, Popel in gstraat 6 zw. een koperen ring van een klok. G. v. 't Hof, Waideck Pyrmont- straat 54, een hond. C. Sandbérg, Lottenstraat 3, Scho ten, ©en glaasje van een rijwieUan- taarn. N. Valk, Zuid-Polderstraat 134, een gummibal. C. Versteeg, Lange Raamstraat 40, een honden halshand. H. du Crocq, Popélingstraat 2i*, een heerenhandsehoon. W. v. Kooten, Spaarne 93, een paar kinderwantjes. Kramer, Generaal Bothastraat 102, Schoten, een pakjie met inhoud. H. Donck, Juliana weg 321. Over- voen, een koralen halskettinkje. Johsj B-arghuiar, Lange Margarej- thastraat 1, oen potloodhouder. li. Vrenogoor, Lange Heeren vost 22, een hond. C. van der Plas, Zomervaart 121, een hond. H. de Jong, Amsterdamstraat 18', eon kinderwantje. M. van Delden, Lange Moirga'ra- thastraat 40a, een handschoen. J. de Vries, LeidschevaaVt 84, dou blé armband. D. W. Heyer, Vooruitgangstraat. 51 zilveren schakelarmband. J. Severijnse, Dacoslastraat 6, oen damesbont. Nuttige handwerken. Te 's-Gmvenhag© zijn voor dit exa men geslaagd de dames J. K. Ames, A. de Raat, S. J. W. Bronsd k en J. A. F. de Bordes te Haarlem, M. E. v. 4 Boom te Overveen en A. E. Borg- wal te IJmuiden. Rectificatie. Wij hébben ons aan eene persoons- verwisse:mg schuldig gemaaid. Niet Ds. Plantenga, maar Ds. A. liinnerts Sz. sprak Maandag aan het graf van wijlen den hoer Joost Sipkes de graf rode uit. Legaat. Mr. Joh. Enschedé, tot kort voor zijn dood voorzitter van de Mij. xan Nijverheid, heeft aan de Mij. i 1000 gelegateerd. BEKROOND. Op dei, op 17 Februari gehouden internationale tentoonstelling van Pluimvee en Konijnen, vanwege de Société Royale „Les AViculle frs Beiges", behaalde onze stadgenoot, de heer G. H. Stouten, tweo eerste en een eere-pr s voor konijnen. Gunning. Door het ministerie van Justitie ii liet- onderhoudswerk van de s'rafg© vangenis, huis van bewaring en Ge rechtsgebouw gegund voor f 9536 voor de jaren 1912, 1913 en 1914 aan S. Goldsteen alhier. H o o g e beroep. Hooger beroep is aangeteekend te gen het vonnis der Arr. Rechtbank al hier. waarhij G. V. en J. van M., bei den alhier, zijn veroordeeld ieder tof tien maanden gevangenisstraf. Rubriek voor Vragen Qeabonneerden Lebben Let voorrecht, vragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, lu to zendon bij da Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote HontBtraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en soo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van don inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik ben gehuwd met ecu weduwe met 5 kinderen, die een er fenis gekregen hebDen. Hebben de ouders iecht op 't Vruchtgebruik van de erfenis der min derjarig© kinderen? De meerderjarige liebbon d© uit keering al gehad. Tot wi-en moet ik mij wendieoi? ANTWOORD. Wanneer de erf© nis zonder eenig© bepaling ontren! het vruchtgebruik aan de kinderen

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6