RUBRIEK VOOR ONZE De stand van het Vraagstukje Is 'Us volgt Zwart Schijven op 9, 10, 2G en tlarn op 20. Schijven op 23, 30, 31, 32 en 35. Dit probleem kan op moer dan ééne w ijze tot winst voor wit voeren, ge moet evenwel opgeven, hoe wit in twee zetten alle zwarten van het bord haalt. De ITnarlemsche Damclub houdt hare bijeenkomsten lederen Maan dagavond van 8 tol 12 uur in het go- bouw",,De Nijverheid", Jan98traat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Zij, die lid wenschen to worden van deze club, kunnon zich daartoe bij liet bestuur aanmelden. Inlichtingen verstrekt gaarne dc secretaris, "de heer J. Moyer, Kruis straat 34. KONING LODEWIJK II v. BEIE REN EN ADELINA PATTI. Lodewijk II wildo op zekeren dag tot allen prijs Adolina Pattt hooren zingen. Hij schreef haar don eenen brief na den anderen en smeekte bij na, dat zij naar München zou komen en daar in eene of andere rol zou optreden. Hij bood haar hooge gelde lijke belooningen, doch Patti weiger de beslist Eindelijk evenwel bood de koning zulk een ongelioOrd hono rarium, dat zij 'langer- geen weer stand ko nbieden en beloofde te ko men. Toen zij op den bepaaalden dug te Mümohen aankwam, vond de ver wendie kunstenares, die gewoon was ove'ral als een koningin te worden ingehaald, zelfs geen rijtuig voor haar gdrer-d staan en was zij genood zaakt, zich met hare kamenier te voet naar 't dichtstbij gelegen hotel te begeven. Daar had zij haar ontbijt maJutwtejljijk» genuttigd, of een offi cier kwam haar een brief van den 'koning brengen, met het korte ver zoek, zioli precies om zeven uur des avondls in het koninklijk slot te mel den, waar mevrouw Fischer, een zangeres van het Mönchendr Hofthe ater, die samen met haar optreden zou, haar verdere instructie zou ge ven. Bij den brief was een program ma, dat de koning eigenhandig had samengesteld, ingesloten. Dat was meer don d<^ zangeres ver dragen kon. Woedend stampte zij met den voet op den grond en riep-. In mijn heele leven heeft men mij nooit zóó behandeld. Ik zing niet nooit, nooit, nooit dat kunt g© uw koning zeggen." Er was heel wat staatsmanswijs heid voor den offic'dr noodig, om de vertoornde kunstenares tot kalmte te brengen. Doch het hoogtepunt ha- rer verontwaardiging was nog niet be'reikt; juist toen Pafctii zich ©enigs zins begon te kalmeeren, viel haar oog op oen postscriptum, dat zij eerst niet had opgemerkt en 'dat aldus luidde: De koning verzoekt mevrouw Patti in het wit le verschijnen, doch niet in zijde, maar in een Japon van witte wollen stof; zijdie Is Zijne Ma- jsteit onaangenaam. Bij liet lozen dezer woorden viel de primadonna sprakeloos van ver- ontwaardiginig en vcrwondorinig in een stoel neer. Toen zij zich zelve weer meester was, verklaarde zij be slist, dat zij niet in het wit kon en zou verschijnen en daarmee achtte zij dc zaak Yoor afgedaan. Intusschen gelukte het den dIpiiomalieken offi cier, ook ditmaal hare verontwaardi ging te bezweren, en ten slotte beloof de zij, zich te zullen voegen naar dos konings wil. Eveai vóór zeven uur kwam er een koninklijk rijtuig Patti weid naar het paleis gereden en door lange don kere gangen naar de schouwburgzaal gebracht, die tot haar groot© verwon dering in volslagen duisternis was gehuld. Toen zij op het donkere too- neel stond en een onzichtbaar orkest een zacht voorspel begon, meende zij, in do tegenoverliggende loge een bleek gezicht to onderscheiden. Het was verschrikkelijk, ver klaarde ri' die grïroto donkere, ledige schouwburg, die muziekgolven, welke van een onbekende plaats aan stroomden, en dat bleeke gezicht, het eenige levende wezen in die grootc zaal, dat mij uit het donker zat aan te etareD. Een koude rilling liep mij over den rug en toen ik den mond opende, om mijn aria te zangen, kon ik geen toon voortbrengen. De toestand was inderdaad zonder ling on zelfs iemand met sterker zenu wen dan Patti had, zou er zijn kalm te bij hebben ingeboet De koning, want hij was de man met het bleeke gezicht, stond plotse ling van zijn zitplaats op, toen hij geen toon vernam, en leunde ver ovor de balustrade zijner loge. De steeds grooter wordende ontzet ting scheen de zangeres tot rich zelve te brengen en met geweldige krachts inspanning dwong zij zich tot zingen. Het was de grootste inspanning in mijn leven, verklaarde zij late»-:k was in vertwijfeling, doch toen ik mij weer in het bézit mijner stein voeide/ wierp ik liet hoofd achterover en zong, zooals ik wel nooit ln mijn le ven meer gezongen heb. Toen rij op hot toeken voer d« tweede aria wachtte, verscheen er een bode des konings met de mededeelinq dat de monarch zich In zhn vertrek ken had teruggetrokken Een oogen- blik was Patti stom van verbazing, maar daarop nam zij de zaak van den vroolijken kant op en keerde naar haar hotel terug. Den volgenden dag bracht een ka merheer haar een door den koning ©igeitliandig geschreven brief met dankbetuigingen, bonevens een kost baar diamanten sieraad. Latei- vernam zij, dat Lodewijk II den gansclien dag haar en zich zeiven had vorwenscht, omdat hij door de betoovering barer stem zich had laten verlokkon, de anders door hem zo-i gehate Italiaansch© muziek aan tl hooren. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De ntnncn der kinderen die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, worden in het volgend num mer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN ROEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hiérbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Anton van Zijp). Het geheel is een bekend spreek woord of rijmpje van 50 létters. •V.) 41 42 is een visch. 19 13 21 6 9 25 ziet men 's winters. 46 26 12 is een voorzetsel. 25 26 36 21 47 is een vloeistof. 5 6 is oen lidwoord. 2 16 20 10 is niet kort. 13 8 22 is een verkorte meisjes naam. 4S 45 15 11 12 is een vervoermiddel. 10 17 18 20 is een familielid. 30 24 12 28 3 is een jongensnaam. 33 34 39 43 37 47 is een voorzetsel. 44 49 50 23 30 38 is het glas. 35 1 27 4 is een vlug dier. 7 14 !7 32 is een metaal. 15 31 2 hoort men dikwijls bij een ongeluk. 2. (Ingezonden door Jan Western). Zet achter een I cel ij ken smaMt iets dat lekker is bij de boterham en gij krijgt iets, dat ge bij den banketbak ker krijgen kunt. 3 (Ingezonden door Nico Drent). Vervang de puntjes door modeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. A.. .e. .a.. .e...o..e. i., .e... .e. .e. ,u. 4. (Ingezonden (loor Anton Janse). Ik ben een lichaamsdeel. Verander mijn eerste letter en ik ben eon bui tengewoon mensch. 5. (Ingezonden door Gerritje Kok). een een het het ver ver bij bij en en dag week lies zaai maaijzuim Maak hiervan een bekend rijmpje van 2 regels. S. 'Ingezonden door A. en J. Hoo- gerduijn). Mijn geheel beslaat uit 15 letters en kent ge uit den tijd van Alva. 8 9 12 13 is een verscheurend dier. 12 4 zit aan een wagen. 8 9 10 14 is een jongensnaam. 3 4 4 9 1 is een vergiftig dier. 5 6 3 1 14 is een water. 13 11 15 14 is zwart. 7 (Ingezonden door Robbertje). Zet achter een diersoort een lichaamsdeel en daarachter een leng temaat en ge krijgt iets, dat in de kustplaatsen bloeit. 8. (Ingezonden door Johon Schweit zer). Mijn geheel komt van de koe en soms van liet paard. Ik besta uit twee lettergrepen, nc-em de eerste weg en ik ben vleesch, 9. (ingezonden door Cornelis van Gelder). Welke naain van een rivier is te vens den naam van een groot schei dingsgebergte, 10. 'Ingezonden door Gonda Drent). Ik ben oen meisjesnaam. Verander mijn eerste lettor en ik word een plaats in Spanje. Laat nu mijn laatste letter weg en ik neb geen begin en geen eind. 11 (Ingezonden door C. Doing). Mijn geheel bestaat uit 13 letters en vindt men bij Amsterdam. 1 7 is een dior. 4 G 8 is een verkorte meisjesnaam. Een 3 2 wordt in den winter ge bruikt. 5 3 is een bevestiging. ICen II 9 10 8 dient voor steun. 12 13 is een voegwoord. 12. (Ingezonden door Annie Ter mes). Men vindt mij in machines. Laat mijn eerste letter weg cn ge vindt mij in den mensch. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. De beste stuurlui staan aan wal. Betsie, wit, dalon, laan, Eduarel, taart, blauw. 2. Goed overdacht, Is hall volbracht. 3. Azijn. 4. Nieuw-Amsterdam. Nieuw, ster, dam, net. eeuw. 5. Geen gevolg zonder oorzaak. 6. Een schop. 7 De schoenen. 8. Jekaterinenburg. Kater, brug, Jan, neen. eik. 9. Monnikendam. 10. Zoelmond. 11. Toledo. 12. Kloosterburen. Oor. ster. uur. reeks, boot. Nol. Goede orilossingen ontvangc-n van Cornelis en Nanne Nauta 11. Rhodia 11. Zonder naam 11. Marietje van der Meer 9. Jan Aartsen 6. Jan Westera 11. Lucie en Agatha Spaan 11 Annie en Betsie Stavenuitcr 8. D. van Dalen 12. Hendrika van Alphen 7. Wilhelmina van Alphen 7. Willem van Wel 8. Cathrina M. Roozen 5. Jan de Bruijn 9. Nelly en Betje Mooren 6. J. J. Esser 12. Arisen Johan Hoogerduijn 12. L. en W. Dom 12. Annie van Ommeren 8. Willem van Wilsum 12. Nico Twisterlincr 9. Marie en Bep Ruyzenaars 10. J. en K. P. van Geelen 12. Coba van der Schaar 9. Marietje van der Kwast 12. Jan Bert 7. Jac. J. Bert 7. Johan van Donselaar 11. Zus Duursma 11. Bart Ligteuberg 11. Annie Vergers 12. Corry van Dalen 10. Marie Landmeier 10. Alida Tros 10. Johan Schweitzer 11. Doornroosje 12. Lucas en Betje Lu ik el 12. Jo en Jan Verton 12. Gerritje Kok 7. Piet de Veer 12. H. Eggeraat 9. Lena Iïoeleveld 11. Sientje Benink 9. Jo Stam 10. Jan Westera 12. Betsie Wensing 7. Anton Janse 12. Alida Kammeijer 12. Hendrik Tjaden 12. Eduard Boeré 11. Arend H. van Lohuizen 10. .Tan Huüer 12. Cor Huiïer 12. Gonda Drent 11. Nico Drent 12, .Tan Hendrik Bruijn 11.. Zonder naam 9. Iris 9. Johanna Vootelink 12. Pieter J. van Keulen 11. Bertus Opdam 10. Reinier v. <L Wal 11. Cornelia v. d. Wal 11. Johanna v. d. Wal 11. Jo Been 11. BEGRAVEN RIVIEREN. (Ingezonden door Arend H. van Lohuizen). I. Jan, doe de deur dicht; ol de ramen stasn ook nog open. 2. Nee, brokkel het nu niet af het is jammer het te schenden. 3. Nelbekras de schriften toch niet zoo I 4. De jongen staarde voor zich uit en dacht over hot spel na. 5. „Neem dit aan ik geef het uit dankbaarheid", sprak de man. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Jan Jacob Esser). 6. Daar zijn de raadsels alweer to Iaat gekomen 1 7. Uit hol en grot Kroop muis en rot. 8. Het oog van den knaap zwol lee- lijk op. 9. De politie liep den dader ach terna. 10. De bijl stootte tegen een rots blok. 11. Onder het werken dampte hi als een schoorsteen. 12. De vorst belommerde het ver keer. - BEGRAVEN PLAATSEN. Do antwoorden der begraven plaat sen zijn 1. Bremen, 2. Aken. 3. Gilze. 4. Rijen. 5. Deventer. 6. En kh ui zen t 7. Naafden. 8. Hoeuderloo. 9. RozendaaL 10. Kuik. 11. Elbe. 12. Eider. 13. Moezel. 14. Liope. Goede antwoorden ontvangen van Cornelis en Nanne Nauta 14. Rhodia 14. Jan Westera 5. Dina en Betje Mooren 14. J. J. Esser 14. M. J. Leeuwendal 14. Annie on Betsie Stavenuiter 13. Jan do Bruijn 14. Ario en Johan Hoogerduijn 14. Jo en Jan Verton 9. Gerritje Kok 10. L. en W. Dom 8. Lena Koeleveld 14. Annie van Ommeren 7. Sientje Benink 13. Willem van Wilsum 14. Jo Stam 9. Marie en Bep Ruyzenaars 14. Jan Western 5. Betsie Wensing 9. Cobu van der Schaar 14. M. van dor Kwast 9. Johan van Donselaar 12. Anton Janse 14. Alida Kammeijer 12. Zus Duursma 14. Zonder naain 12. Annie Vergers 9. Jan en Cor Huijer 11. Corry van Dalen 14. Marie Luidin-ier 34. Doornroosje li. Gonda Drent 9. Lucas en Betje Luikel 10. Zonder naam 14. Picter J. van Keulen 14. Reinier v. d. Wal 14. Cornelia v. d. Wal 14. Johanna v. d. Wal 14. Jo Iteen 13. BERICHT WEDSTRIJD. Inzendingen voor den wedstrijd ont vangen van Marietje van der Meer. Jan Christiaun Aartsen. Alida A. C. Mobring. Teunis Kok. Arie en Johan Hoogerduijn. Alida Tros. Cor Vreugdcnhil. NAPOLEON AAN TAFEL. De Parijsche dokter Frémont heeft onlangs een boekje geschreven oyer de gewoonten van Napoleon, gezien van dokters-standpunt-. De schrijver komt tot de slotsom, dat Napoleon een zeer ongezond leven leidde en dat dit zeker dc oorzaak is geweest van zijn maagkwaal, waaraan de Keizer reeds leed tijdens den tocht naar Rus land en waaraan hij ten slotte ge storven is: Napoleon had namelijk de gewoonte om, hoewel hij ongeveer om vijf of zes uur opstond, eerst om ne gen uur te ontbijten. Althans negen uur was de officieele tijd, maar het gebeurde zeer zelden, dat hij ook om negen uur precies aan tafel kwam. Meestal hielden dc tallooze brieven en andere papieren, die hij moest afhan delen, en de bezoekers, die hem kwa men spreken, hem zoolang op, dat hij het ontbijt liet wachten, en het kwam vaak voor, dat hij pas om twaalf uur zijn eersten maaltijd nam. En dan was het geen eten. maar verslinden! Tn tien minuten werkte Napoleon zes gerechten naar binnen. Met het avondeten ging het nog er ger. Dan wachtte men soms uren en orenen tegelijk met het eten wachtte de Keizerin en het eausche hof. Op zulke dagen werd in de keuken van het paleis telkens een nieuwe kip aan het spit gestoken, omdat Napoleon na tuurlijk geen koude kip mocht krij gen, en men hem niet mocht laten wachten ook. Zoo kwam het, dat eens op een dag, toon do Keizer het bijzon der druk had, zoodat hij bijster laat aan talcl verscheen, er niet minder dan 23 kippen voor hem gebraden aren. EEN KLEIN KLEEDINGSTUK. Toen Taft, do tegenwoordige Presi dent der Vereenigde Staten, nog geen zeven jaar was, kocht zijn moeder, voor hem een broekje, dat na den eersten keer gewasschen te zijn, zóó kromp, dat het den dikken jongen veel te klein was. Maar mevrouw Taft was zuinig en met eenige moeite lukte bet 't broekje aan te krijgen. Will vond het niet prettig en zei tot zijn moeder: „Die broek is veel to Idem moeder, ik kan zo niet dragen. Zij is nog nauwer dan mijn vol". „Dat kan niet jongen", zei mevrouw Taft, „want niets, dat je aanhebt, kan nauwer zijn, dan je vel." „Jawel, moedor", antwoordde Taft, „want met mijn vel kan ik gaan zit ten en met dit broekje niet". EEN WONDERKIND. In een dor Berlijnsche arbeiders buurten treedt in den laatsten tijd een pianist van drie jaar op. Het is het zoontje van een herbergier en het nuuinetje vermaakt en verbaast met zijn spel dc gasten van zijns vaders inrichting. Getjjk men begrijpen zal, speelt het kleine kereltje nog niet als een volwassen mensch; hij speelt met den middenvinger der rechterhand alle inelodiccn na. die men hem voor zingt, precies zooals zo zijn. nauw keurig in de maat en met veel uit drukking. Hij speelt meest schoollied jes, die hij van zijn oudere zusters hoort, straatliedjes, rnarschen en ook wel stukjes uit bekende operettes, zoo als den vermaarden wals uit de Dol larprinses. Hij speelt alles zooveel mo gelijk in C. majeur, waarschijnlijk omdat hij hel moeilijk vindt om uit de zwarte noten wijs te worden. Met de linkerhand weet hij niet al te best raad. Toen echter een journalist, die het kind kwam hooren, de begeleiding in de linkerhand speelde, was het ventje era blij: hij speelde prachtig in' do maat. voelde de harmonie en spoel de met temperament. Daarbij zag hij zelden naar de toetsen op de piano, maar hij keek naar buiten of naar de inenscheai om zich heen. Het wonderkind is heelmaal niet t type van andere kleine wondertjes: het is geon bleek, slecht gevoed man netje, maar een stevige frissehe Jon gen. die dol veel van stoeien en spe len houdt. DE PRINS VAN WALES. Men vertelt van den Engelschen troonopvolger, den Prins van Wales, de volgende anecdote uit zijn kinder tijd: Men had den jongen altijd goed in geprent, dat, als hij ergens op visite geweest was, hij de gastvrouw moest bedanken voor het gesmaakte genoe gen. Nu was hij "p een middag voor het eerst in de kerk geweest en daar hij dacht, dat hij nu ook iemand be danken moest, keek hij uit tot wien hij zich daartoe zou wenden. Daar kreog hij den koster in het oog en, tot 's mans «roote verwondering, liep de kleine Prins naar hem toe. drukte hem de hand en zeide: „Dank u wel voor den nrettigen middag". Brievenbus (Brieven aan do Redactie van do Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw Vonemav. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aan schellen II. EGG. Ja, j'o moet één van deze onderwerpen kiezen voor don wed strijd. Je iriag me ook wel eens een ander opstel sturen, maar dat telt voor de prijzen dan niet mee. LENA K. Het nieuwe raadsel is goed Ja, nu weet ik, wat do cijfers beteeken en, hoor en als je nu weer een rapport krijgt, moet je het me maar eens precf's schrijven. ANNIE v. O. Het nieuwe raadsel is goed. Ja, met dezen wedstrijd mag je ook meedoen. Misschien heb je daar juist mooi don tijd voor, nu je nog niet heelemaal beter bent. Hoe lang moest je in bed blijven HENDRIKA R. Je moei de raadsels oplossen, waar onze rubriek mee be gint, en dan moet je me vóór of op! Woensdag de oplossingen zopden. Heb je geen een kennisje, dat ook j meedoet en die je den eersten keer eens wat op gang helpen wil 7 Do begraven plaatsen en rivieren mag je ook zoeken en zenden. WILLEM v. W. Ja, natuurlijk mag jij ook niet den wedstrijd meedoen. Weet je al, welk onderwerp je nemen zultDe nieuwe raadsels zijn good. JAN DE B. Jo nieuwe raadsels zijn goed, maar de 3de en 2de begraven plaats hebben we al zoo dikwijls ge had, dat ik die maar doorschrap. De andere zijn best. Wat is or in den pot als jullie 't tramspel spelen ?En be ginnen jullie nu al weer langer buiten te spelen NELLY en BETJE M. Dat raadsel van jullie is nu nog niet in orde. De stad heet „Lion" on in den naam moet die i een e zijn Bedenk nog maar eons een auder. CORNELIS en NANNE N. Wat ga jij keurig schrijven, Cor Heb je ovor zoo'n briefje nu erg lang werk Doet je broer dit voorjaar examen on hooft Nanne deze maand overgangs examen? Dan moot hij zeker hard werken, is 't niet RHODIA'. De beide meisjes, die jij opnoemt, ken ik niet Zoek bij de goede oplossers maar eens welke na-, men bedoeld zijn. Ik kon zoo niet be- oord-eolen of hot verhaal geschikt is. Hob je het ergens gelezen Geef mij dan eens op, hoe do titel is en wie de schrijver op schrijfster. I-Iet nieuwe raadsel is goed. C. ERBR. Is do getypte brief van jou Er stond geen naam bij, dus ik weet hot niet zeker. De vier nieuwe raadsels zijn goed. JAN CHR. A Dezen keer krijg je niet zoo'n langen brief, hoor, want dan zouden de anderen maar Ja- loersck worden! Je opstellen heb ik ontvangen en je nieuwe raadsel is goed I ANNIE en BETSIE S. De andere waren wel wat erg bekend, misschien komen zjj Later nog wel eens. Zagen jullie dadelijk, dat ze er in stonden deze week Waarneer de raadsels ko men, weet ik nog niet die heb ik altijd voed meer in voorraad. DINA v. D.Wat een gezelligen brief schreef je me dezen keer Ik kom nu heelemaal op de hoogte. Jam mer, dat je zusje zoo lang moet blij ven liggen. Wat doet zij nu don ge- heelen dag Lezen en handwerken Is zij één jaar jonger, dan jij Ja, wat aardig, dat je beide grootouders daar nog bij waren Hebben die hun gouden bruiloft al gevierd of heb ben jullie dat nog in 't vooruitzicht ALIDA A. C. M. Je opstel heb ik ge kregen. Ja als de pop af is, moet je er eens mee komen. Hoe ver is zij al? JAN J. E. Ja, ik ga er dikwijls naar kijken. Jij ook Heb je nu 's Zondags geen gelegenheidmeer om mee te doen Er zijn toch Zondagsochtends zooveel jongens aan het spelen Wat doe j ij dan meestal JO en JAN V. De nieuwe raadsels zijn goed. GERRITJE K- D enieuwe raadsels zij'n goed. PIET DE V. Ik denk, dat jij een betere kans hebt in de 2de afdeeling dan in de 1ste, denk je ook nietVind je die prijzen mooier Ja, netjes over schrijven is wel beterer komen an ders zooveel verbeteringen in en doorhalingen. Is dit boek ook mooi? GEHARD M. Ja, jij wordt nu al groot genoog om een handje mee te helpen. Dat plan voor de grooto va- cantio bevalt jou zeker wel Hot 2ou heerlijk zijn, als je verhoogd weid. Ja, ik denk ook wel, dat hot lukken zal doe dezen laatsten tijd nog maar flink jo best. SIMON M. Ja, in de duinen is het heerlijk om te spelen Is jullie onder wijzer meegegaan en wat voor spel len hebben jullie daar nog meer ge daan Je schrijft je briefje toch niet altijd juist op Woensdagmiddag, is't wel V Heb je er 's avonds geen tijd voor SIENTJE B. Gaat je zusje dit jaar ook naar school Hoeveel kleintjes zijn er dan nog thuis bij jullie En in welke klas komt Jan tine nu? WILLEM v. W. Het lijkt me erg prettig Wat trekken jullie aan, of komen er geen costumes bij Eu wordt er ook muziek bij gemaakt Jij bent ook zeker al aan een ferm op stel bezig, is 't niet? JO S. Zóó, help jij daar ook aan mee Ja, dan is het geen wonder, dat jou bnofje er bij in moest schieten. Heb je plezier gehad Vertel er mij toch eens wat meer van NICO T. Dat is ook best. hoor Dan krijg ik wel weer eens een langen brief, als jo wat te vertellen hebt MARIE en BEP R. Ja, als ik jullie kant eens uitkom, kom ik kijken, hoor Ik ben nieuwsgierig, of ik dan Marie aantrefAlles is nu zeker al heelemaal op orde Heerlijk nu hoe- jullie niet schoon te maken van 't jaar BETSIE W. Je nieuwe raadsel Is goed. Wees maar heel voorzichtig als je met hem rijdt, hoor Is hij nu ook wat ziek of alleen verkouden COBA v. d. S. Ja, die gewone bui- tenlandsche postzegels krijg ik ook ■wel eens. maar heele vreemde of oude zelden En er zijn heel wat kinderen, die er mij wel eens naar vragen. Hebben jullie alweer een brief uit Indiè gekregen MARIETJE v. d. K. Je spreekwoord ind ik wel wat lastig te raden, om dat do meeste kinderen bet niet zul len kemnen Bedenk er nog maar eens een, dat wat meer algemeen be kend is. 13 het opstel ook al haast al? JAN B. Waait het tegenwoordig niet te hard om te vliegeren En hoeveel Meter touw heb je er wel bij Jn, dat plakken zal wel een heelo kunst zijn Hoe groot is hij zoowat JAC. J. B. Wordt de jouwe net zoo mooi, als die van Janof heb jij an dore kleuren gekozen en helpt Va der jo er wat mee Pas maar op, dat hij niet dodelijk in de boomen gaat 1 ANTON J. Is dat een boekje, dat jullie op school gebruiken dan ban ik wel bang, dat de meeste kinderen het zullen kennen. Schrijf mij muur eens hoe of het boekje heet. ZUS D. Ja, het is lastig om op straat niemand te herkennen. Ik ben ook bijziende en 't is maar hooi toe vallig, als ik eens iemand zie buiten I Ja, 't is nu nog maar zes weken Je gaat me zeker alle bekende plokjes in het bosch nog eens opzoeken BART L. Als 't klaar is. mag je het vast zenden, dan is het in ieder ge val op tüd I AREND H. v. L. Het nieuwe raad sel is goed. ZONDER NAAM. Do 5 begraven plaatsen zijn goed, maar ik kaa he-usch niet raden van wie het briefje is l I ANNIE V. Ja, welk je neuien zult. moet je zelf maar beslissen. Ik weel niet. wat jou het aardigst lijkt I Dal is goed bedenk nog maar eens een I raadsel I Welke Boort vindt jij het prettigst om te raden j CORRY v. D. Hebben jullie de hya i cmten binnen staan of in den tuint Vind je liet niet aardig om zelf bol leu te planten en heb je ze wel eenj in een bollenglas gehad.? Ik kan inl best begrijpen, dat er aJtijd hand werkjes te maken zijn I Je hebt ooi zoo'n groote familie en ieder wil ei graag een hebben natuurlijk i Waf ga je nu maken MARIE L. Het zal oen heerlijk dag je worden Als jullie nu maar mod weer treffen Aardig, dat jullie el kaar up school leerden kennen il ben nieuwsgierig hoe lang jullie n< nog vriendinnen zullen blijven 1 Mis seinen wel lang t kibbelen jullil nooit eens samen ALIDA T. Het nieuwe raadsel ii goed. Ja, zeker, vind ik dat eet mooie vereeniging Is je broer e» mee begonnen, of waren Vader el Moeder er ook al aan Wanneer pro beer jo ze te vorkoopen Bij feestje^ of zoo maar langs de buizen JOHAN S. Het nieuwe roodst is goed. Ik denk, dat de kaartjes oj die manier lieol goed zullen worded Moet jo dan aTIe namen meteen lee 'tien? Met waterverf kleuren, bijv, lichtblauw langs do kust, enz., mot jo zeker nog ntet, is 't wel? Daarvan lijken zo ook zoo aardig Ja, Zeeland is een bewerkelijke pro vincie en Drente is zeker de gemak- kdlijikste! DOORNROOSJE. Da nieuwe raadsels zijn goed, of eigenlijk zijn het strikvragen! Wanneer komt het volgende rapport? Weet je het van te voren als er proefwerk komt, zoodat je de avond er voor 'repeteeren "kan of komt het onverwachts? Don zal liet oen heele kunst zijn om liet good te maken! COR V. Ik vind het erg aardig, dat jij ook weer eens op komt dui ken! Ik geloof, dat ik in de 1ste af deeling hooi wat oude kennisjes te rug zie. Waar ben je tegenwoordig op school? WILLY G. Jullie doen bel oca de beurt, geloof ik! Zijn Jo en Moe der nu allebei weer zoowat beter? Ja, een drankje innemen is niet prettig, maar ik wed dat Moeder je na die zure poeders altijd wat lokkers toe gaf. Heb ik dat niet goed geraden? Wat zal het p'rcttg zijn als jullie allemaal weer uit mogen. Ik denk, dat Jo dan ook mee mag naar de bioscope! BERTUS O. Dat is bost; zend ze dan maar geregeld in! JOHANNA, CORNELIA en REI NIER v. d. W. Het raadsel van J. Is niet feoed, de andere twee zijn goed. JO B. Je hobt gelukkig nog een een weekje den tijdi Overhaast je dus maar niet, want dan komen er mis schien fouten in. LUCAS L. Dat kan wel zijn, Lucas! De raadsels, die ik in Decem ber nog gekregen heb, zijn nu alle maal geplaatst, maar van Januari heb ik er nog heel wat liggen! ZONDER NAAM. Door je ver- jaarpartijtje heb jb je naam vergo ten! Schrijf me nu de volgende week maar wie je ben tl IRIS. Is jo nichtje er nog en spelen jullie prettig samen? Ja, ik begrijp wel, dat Bertus het te druk liecft en Ik ben bang, dat jij er door jo logeetje ook niet toe ko nten zult! PIETER J. v. K. Het 1ste nieuw* raadsel is good. Maar bij het tweede weet ik niet g'-od, wat jo met die volksstam bedoelt; ik denk, dat je je daar verg st hei)! Mevr. VENEMA—v. DOORN. 2 Maart 1912.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 15