NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. aarqanq No 8805 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 3 MAART 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Bulten het Arrondissement Voor Haarlem- f Haarlem van 1—5 regels ƒ1 elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 A/ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 50 Cts' v00r 3 plaatsingen a contant. CfiïUustreei'd6 Zondagsblad, voor Haarlem olï7X Redacüe en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. <s <J Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER T"STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 6 MAART. Gemeenteraadsvergadering, I 1/2 u. Schouwburg: Optreden van Albert Vogel, 8 uur. Do Kroon: Het Duitse ha Tooneel met ,,Alt Wien", 8 uur. De Kroon: Lozing door Mevr. W. L. Boldingh—Goernans, Soc. Vereeniging: Openb. verg. Ned. Bond. v. Vrouwenkiesrecht. Spreekster Mevr. M. Boissevain Pijnappel, 8 uur. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Schoten, Café van Dijk: Openb. ver gadering dor afd. Schoten v. d. V. D. B. Spreker do heer II. Snijders, 8 1. 4 Stadsnieuws Hoog water. Opgezweept door den hevigen Zuid-Westenwind heeft het buiten- Water een hoog peil bereikt, zoodat Rijnland's stoomgemalen in werking zijn gesteld. J FRUIJTIER. In het Amstordamschc Burger Zie kenhuis, waar hij reeds sedert elf we ken verbleef, is overleden do heer J. Fruijtier, een der firmanten van den houthandel Gebroeders Fruijtier aan de Heerenvest. De heer Fruijtier was 47 jaar oud. De begrafenis heeft plaats te Wa tergraafsmeer, Donderdagmiddag om half 2 van 't Ziekenhuis. H a a r 1. Hypo'theekban k'. Bi de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in do Ha ar le>msclio Hypotheekbank zijn de balans en winst- en verliesreke ning goedgekeurd en is het diividend over 1911 vastgesteld, evenals het vo rig jaar, op 17 pCt. De aan de beurt van aftreding zijn de commissarissen, do heer en A. van Rossum en J. II. Wentholt, werden herkozen. Nieuw Loven. De tooneelvereeniging „Nieuw Le ven", onderafd. der Ned. Ver. tot afsch. van alc. dranken, afd. Haar lem, zal de volgende maand ter ge legenheid van haat 1-jarig bestaan opvoeren het propagandastuk „Vrij." Got. Voorwerpen.. Terug te bekomen bij N v. d. Boogaard, Scheepmakers- Üijk 3 rood. eau hond. W. Minkels. Ged. Oude Gracht 47, èen kinderarmband. D. de Lu ei, Tetterodestraal 33, een portemonnnie' mot inhoud. j. van Delden, Polgieterstraat 26, «en broche met portret. F. Jansen, Lange Heerenvest 60, een kinderbuntje. A. Zurendonck, Saenredamstr., een kindei porternonnaie niet inh. H. Louenhorst, Breestraat 5 rood, een schaartje. A. Vrieng, Leid3cbevaart 28 k., een kinderschoen. M. Hoogeudoorn, Leidschestraat 135, een moer van een wagen. ORGELBESPELING fci de Groote of Sint-Bavokerk alhier, op Donderdag 7 Maart, des nam. van 2 3 uur, door den lieer W. Ezérman. Programma: No. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach No. 2. Andante, Niels W. Gade. No. 3. Sonate No. 4, J. Rlieinberger. a. Tempo moderato. b. Intermezzo. c. Fuga Cromatica. No. 4. Largo, A. Dvorak. No. 5. Cantilène, A. Maillij. ONDEROFFICIERS-VEREENI- G1NG „MARS". Men schrijft ons: De ondorofficiersvereenigLng Mars zal voor leden en gonoodigden op Za terdag 9 Maarl, n.s. eene feestelijke bijeenkomst houden in het Bïonge bouw. Hef, programma bevattende muziek, lang, gymnastiek, schermen en voor drachten is vol afwisseling. De tniiziek van het. korps onder lei ding vu nden heer Eng. Rap werkt mee. Het kan niet uitblijven of het zal een gezellige feestavond worden, Raarop als naar gewoonte een bal Vraaggesprek yan i dag. MET DEN HEER H. MENALDA VAN SCHOUWENBURG. De heer H. Menalda van Schouwen burg, de secretaris van de Kennemer Padvinders heeft ons "t een-en-and er verteld over de Padvinderij. We hebben hem gevraagd, hoe de jongens zich houden, nu 't nieuwtje er af is. Wel, zei de heer Van Schouwen burg, 't gaat uitstekend. We hebben nu een 100 tot 125 jongens. Wie zich aanmeldt, mag onmiddellijk met de oefeningen mee. Maar hij moet een proeftijd van twee maanden door maken voör hij geïnstalleerd wordt Vallen er in dien tusscbentijd veel af? Nu, laten we zeggen, ongeveer een derde, die we niet meer terug zien. Den een is t tegengevallen, de ander heeft geen lust er in. Maar wie eenmaal geïnstalleerd is, verlaat de gelederen niet meet-. U heeft gebrek aan leiders? Ja, aan leiders, financiën en oefenterrein. Daarom roeipen we maar goen jongens op, om toe te tre den, want we hebben er geen gele gen beid voör, om ineens v eten in te lijven. De beweging is zoo snel ge groeid, dat de organisatie haar niet bijhouden kan. In 1910 waren er in ons land enkele padvinders, nu Zijn er 5000 tot 6000. Het gebrek aan leiders doet zich niet alleen voo'r, wat betreft de troep- leiders, maar ook wat aangaat de deskundigen, b.v. personen, die lies zouden kunnen geven in eerste hulp bij ongelukken en dergelijke zaken. Trouwens, dit gebrek voelt men over de gehcele wereld. We zijn nu van plan de oudie're jongens van de troep langzamerhand op te kweeken tot leiders. Het is aardig om te zien, hoe goed het jongens van een jaar of 17 afgaat, om den troep te commandeeren en hoe de jongens hun bevelen opvolgen. Dat komt door den geest van samen werking, die de padvinderij aan kweekt Dus u is nogal tevreden over de resultaten bij de jongens! O ja zieker! De verlegen jongens worden dat minder, de lompers be leefder, en de lummelachtigen krij gen een betere houding en worden meer gevat. De padvinderij heeft be- slist-gunstige paedagogische resulta ten. U moet eens zien, hoe goed bv. werkt de oefening om boodschappen over te brengen. Dat moet elke pad vinder kennen. En als de jongens bij ons komen, kennen zij daar maar weinig van. Zoo worden zij netjes in spreken en gedraging. Wij zullen er door onze beweging ook wat meer tucht onder krijgen. In dit verband kan ik er op wijzen, dat we erg pret tig samenwerken met de politie. Die houdt ons steeds op de hoogte, wan neer een oneer jongens op straat wat uithaalt, dat niet mag. al is het maar voetballen op straat. En dan onderhouden wij zoon padvinder daarover. Behalve de ontwikkefliing van den zin voor tucht, vermeerde ren we ook hun opmerkingsgave. De jongens weten zoo weinig van onze naaste omgeving af. Zij weten bv. wel, waar 't Bloemendaalsche bosch is, maar dien weg weten zij Or niet. Zondag zijn we nu met 100 jon gens uit Amsterdam en 40 uit Zaan dam in 't Bloemendaalsclie bosch ge weest. Nu hebben die weer een in druk gekregen van duin en van bosch. Zoo zien zij eens wat. Van de Haar- lemsclie jongens waren er verschei den en nog nooit in Amsterdam ge weest. Met de goedkoope gezelschaps- biiijetten kunnen we nog eens zoo'n uitstapje maken. Hoe komt t, v'rocgen we, dat de Haarlems?®® padvinders meest ar beidersjongens zijn? Dat is een speciaal Haanlemsche toestand. Elders zijn T meest de jon gens van H. B. S. en Gymnasium, die bij de beweging zijn aangesloten. Te Haarlem zijn de helft ambachts jongens. Dat komt zoo! De Kennemer Padvinders zijn voortgekomen uit school wandelingen van den Bond voor Lich. Opvooding. Dat waren jongens van de lagere scholen, die nu allengs op de fabriek en in de werk plaats zijn gekomen. In den laatste» tijd hebben we nu een H. B. S.-afdeeling, die een 25 lie den telt. De jongens van H. B. S. en Gym nasium houden meer van voetibaL En dan had men bezwaar, om met die andere jongens samen te zijn. Maar als zij eenmaal liet padvinderspak aan hebben, gaat dat best. Dan zijn zij een, omdat Baden Powell die oefe ningen heeft gekozen, waarvoor alle jongens van welke rang of stand ook belangstelling voelen. "t Is dat avon tuurlijke, dat hen aantrekt. En is u nogal tevreden ovör uw lokaal aan de Rolhuizen? O ja, heel erg. We leeren daar in de cursuskamer de jongens 't een en ander van eerste hulp bij onge lukken. de sterrebeelden, iets van planten en dieren. Dr. Ootmar gaat nu wat vertellen uit de gezondheidsleer. In een loods geven we gymnastiekonderwijs. Dat is hoog noodig. Want touwklimmen en hoog- en vèrspringen, 't zijn maar weinig jon gens, die dat kunnen. We houden de jongens daar meestal *t avonds bezig. De menschen zeggen zoo gauw, dat die jongens in hun bed hooien te lig gen, als we 's avonds met hen naar BJioemendaal gaan. Maar men ver geet, dat het fabrieksjongens zijn, die overdag niet kunnen oefenen. Eu wat denkt u over de alge meene beweging in ons land, zou die voortgang blijven hebben? Zeker, we gaan voortdurend vooruit. En we hebben nu 't goede 'resultaat gekregen, dat men thans samenwerking hoeft verkregen tus- scben al'le Nederlandsche vereeni- gtngen op die te Amsterdam na. Daar houdt men nog vast aan d'ie belofte van trouw, waardoor op 1 April 1911 de gehele beweging uiteengegaan is. Maar thans is de samenwerking weer verkregen. Als verdacht van diefstal van een regulateurklokje uit den winkel van den heer Meereboer, en tw ee jassen uit de gang van het Gasthuis alhier, is naar het Huis van Bewaring"alhier overgebracht de werkman v. P. Nuttige handwerken. Voor dit examen zijn te s-G'raven- hage gesLaagd de dames J. A. E. Bak ker, J. J. van Buren Schele en S. Nasay te Haarlem. Diefstalletjes. Ten nadeelo van den sigarenwinke lier H. S. op de Riviervischmarkt is Maandagavond tusschen 8 en 8 1/2 uur uit zijn winkel een doos met 100 sigaretten erin ontvreemd. Bcginvanbrand. ontstond Maandagavond te halfacht in de achterkamer der woning van W. van D., in de Noorder Schoolsteeg nr. 9. De kachel stond gloeiend, en daardoor vatte het behangsel vlam. Een deel ervan verbrandde. Met een paar emmers water werd het vuur gebluscht. De brandweer rukte uit, maar behoefde niet te assisteeren. Niets was verzekerd. STORMONGELK. Hedenmorgen omstreeks 8 3/4 uur is de 2 1/2 M. hooge schutting, staande vóór do perceelen 9 en 11 aan de Barrevoetestraat, door een valwind omgewaaid. Twee personen, die daar Juist passeerden, wei-den getroffen en kwamen onder de schutting te vallen, k w. vrouw Blommaert, wonende As- seaidelverstraat no. 58, van beroep werkster en de heer J. Sam, oud 22 jaren, wonende Gedempte Oude Gracht no. 95 rood. Eerstgenoemde is binnengebracht bij den winkelier in koffie en thee L. M. Ëandsma, alwaar dr. Westervcld, wiens hulp was ingeroepen, heeft ge constateerd, dat haar rechterbeen ge broken was, en zij bovendien verwond was aan het hoofd. Zij is pea- politie- branenrd naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Do hoor Sam, die was binnengedra gen bij den vleesehhouwer A. de Vo- g el, was niet in staat om te loopen. Hij klaagde over pijn in buik en rug, en zijn rechterknie was ontveld. Hij is por Iiatax naar zijn woning ver voerd, alwaar de komst van een dok ter, die gewaarschuwd was, werd verwacht. Nador meldt men ons. dat de heer K. F. van Maas den heer J. Sam heeft onderzocht cn daarna heeft ver klaard, dat hij lnwenduc ernstig is ge kneusd, hoofdzakelijk aan den rug. Hij wordt ten huize van juffrouw Hoekstra, zijn hospita, verpleegd. Bij ingesteld onderzoek door de politie is gebleken, dat de bedoelde schutting van solide constructie en stevig in elkaar gezet was, zoodat in deze geen sprake is van schuld, maar het gebeurde aan een ongelukkig toe val moet worden toegeschreven. NOG EEN STORMONGELUK. Gisterenavond tusschen 10 en 10 1/2 uur bevond de vrachtrijder J. J. Ver- zijlberg, oud 66 jaren, wonende Lan ge Annastraat 22 alhier, zich met een ledigen verhuiswagen, bespannen met twee paarden, op den weg tusschen Loenen en Abcoude, komende van Utrecht en gaande naar Haarlem. Door een rukwind sloeg de wagen om, een der paarden viel en Verzijl- berg werd van den wagen geslingerd, hij kwam tegen een boom terecht. Do knecht kwam met den schrik vrij. V.. die niet meer loopen kon. is naar Loenen gebracht, alwaar een genees heer verklaarde, dat hij het rechter dijbeen had gebroken. Hij ls per rij tuig naar zijn woning alhier overge bracht. Hedenmorgen is hij nader be handeld door dr. West er veld. op wiens advies hij naar het St. Elisa beths Gasthuis is overgebracht. De knecht wordt heden met den wagen en de paarden alhier terugverwacht. Belgen in onze stad. Hedenmiddag, om 12.37 kwam een gezelschap van 37 Belgen uit Meche- len in onze stad. Hot waren leden van de tooneelvereeniging „Al groeiend bloeiend", die hedenavond in den tooneelwedstrijd van Cremer optre den. Van 1—2 uur bezochten zij gezamen lijk het Orgelconcert in de Groote Kerk. Morgenochtend reizen de gas ten naar Amsterdam, om daar nog eenigen tijd te vertoeven vóór zij de terugreis naar M echelon onderne- Falllissementen. Door de Arr.Rechtbank alhier zijn bij vonnissen, dxl. 5 Maart 1912 in staat van faillissement verklaard J- Witsenbuig, aannemer, wonende lie Lisse. R. Giesberts, bouwer, wonende te Haarlemmerliedie. Rechter-Commissaris in beide Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong. EEN BELANGRIJKE BESLISSING. De Rechtbank heeft heden eene be langrijke beslissing gegeven. Twee taxateu'rs bier ter stede had den voor eene hypotheekbank in 1905 eene taxatie uitgebracht van f 25 000. De Hypotheekbank verstrekte op de perceelen ingevolge deze taxatie een voorschot van f 15.000. De debiteur failleerde en bij de executie in 1910 brachten de percee- len slechts f 10.900 op. De hypotheekbank vorderde nu ver goeding van de door haar geleden schade van taxateurs, bewerende dat deze grovelijk hun plicht hadden verwaarloosd. De getaxeerde perceel en waren toch een is© jaren ge'eden aangekocht voor f 8900, soortgelijke perceelon in de buurt hadden slechts opgebracht f 6900, omstandigheden, waarvan de taxateurs zich op de hoogte hadden kunnen en moeten stellen. De rechtbank ging met deze rede- nee'iong met de hypotheekbank mede en stélde mitsdien de taxateurs voor de schade van de hypotheekbank aan sprakelijk. VERVROEGDE WINKEL SLUITING. Het volgende wordt ons medege deeld i Gisteravond vergaderde de Com missie tot onderzoek naar de wen- schelijkheid eener vervroegde winkel sluiting. Uit het voorlooplir vorelag van don secretaris bleek, dat ren de 1730 verzonden vragenbiljotten er 350 zijn terug ontvangen. Besloten weid, dat de nog niet in gekomen biljetten door of namens de respect, commissieleden binnen en kele dagen zullen worden afgehaald, waartoe de stad in districten werd verdeeld naar gelang <1© districten meer of minder winkeliers bevatten, werd het afhalen der biljetten aan een of meer commissieleden opgedra gen. Het aou der Commissie hoogst aan genaam^ zijn zoo zij, die een biljet ontvingen, dit ingevuld en onderteo- kend wilden gereed leggen, ten einde de taak van hen. die met het ophalen der biljetten werden belast, te verge makkelijken. Mochten er eventueel biljetten zijn zoek geraakt, dan zijn deze bij den secretaris. Zijlstraat No. 85. alsnog verkrijgbaar ook kan worden vol staan met een gewoon velletje papier, waarop men naam, bedrijf en voor of tegen vervroegde sluiting kan aan geven. De Commissie wil nog in herinne ring brengen, dat zoowel voor- als tegenstanders van vervroegde slui ting zonder eenig bezwaar hun voor of tegen kunnen doen kennen, daar het allerminst de bedoeling is, eenige pressie uit te oefenen. Elly Ney. Eerstdaags zal de pianiste Elly Ney een kamermuziekavond geven, met medewerking van den violist Willy van Hoogstraten. Stucadoors. Uit het laar verslag van de afdee- ling Haarlem van den Alg. Ned. Stu- cadoorsbond blijkt, dat het aantal le den van 49 op 48 daalde. Enkele leden vestigden zich als patroon, of ver trokken naar elders. Er werden 10 ledenvergaderingen gehouden, die evenwel niet druk be zocht werden. Met de leerlingregeling is een be gin gemaakt. De commissie heeft lijs- ten aan de patroons gezonden, maar aantal daarvan werd niet terug gezonden. „Inmiddels" zoo luidt het ver slag „werd door de afdeeling een actie op touw gezet voor lotsverbete ring, waardoor de leerlingregeling geheel op zijde werd geschoven, daar door de onderling gevoerde correspon dentie tusschen de patroons en do afdeeling een vruchtbaar samenwer ken niet wel mogelijk bleek." Met de R.-K. stucadoorsvereeniging „St,. Jeroen", de stucadoorsvereeni ging „Vakbelang" en de afdeeling Haarlem van den Ohr. Bouwvak- arbeidersbond werd een comité sar mengesteld, om de loonactie te voe ren. Aan de patroons zijn door dit comité de looneisehen toegezonden. Antwoord daarop is nog niet "iltvan- gen. De collectieve overeenkomst tus schen de afdeeling en eanige onge organiseerde .patroons" werd door de afdeeling opgezegd. Wel is met de patroons overleg gepleegd om er eeni ge wijzigingen in aan te brengen, doch daar deze patroons niets meer van zich laten hooren, werd de over eenkomst opgezegd. Straatrumoer. Sedert een paar maanden wordt des avonds tusschen 7 en 10 uur de Dreef bezocht door jongelieden, zoo wel meisjes als jongens van 14 tot 17 jaar, die door met eikaar te stoeien en herrie maken, aan de bewoners aldaar véél lust en hinder veroor zaakten, zoodat er over geklaagd werd. De politie, zoowel rechercheurs als gewone agenten, treedt thans flink op, om daaraan paal en perk te stellen. ReclamezuiL De reclamezuil van de uitgevers G eb is. Nobels, geplaatst aan de Park laan bij den Kruisweg, was gisteren avond voor het eerst elecirisch ver licht. hetgeen een zeer verrassend en doeltreffend effect gaf. EEN ELECTRISCHE CENTRALE VOOR N\"EST-FRIESLAND. De heer F. A. Smit Kleine, direc teur van de K. E. M. heeft een vlug schrift uitgegeven, waa'rin hij de rap porten door den heer B. A. J. van der Hegge Zijnen ingediend, aan een be schouwing onderwerpt. In ons vol gend nummer zullen we een en an der aan dit vlugschrift ontleenen. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. INGEZONDEN Van iugeiondeu stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den Inzender niet teruggegeven. Voor den Inbond dezer rnbriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Afgemaakt. In de Fontelnlaan viel Maandag middag een oud, afgeleefd paard, toe- bohooronde aan A. v. d. L. alhier, neer. Het dier werd op last van den burgemeester afgemaakt. HALFWEG. Maandagmiddag is op den Haar lemmerweg nabij deze plaats oen 40-jarig man, doör een auto aan go den, wat al heel spoedig den dood tengevolge had. De man verkeerde blijkbaar onder den invloed van sterken drank, liep met nog een persoon op het wieler- pad, om zich plotseling vlak voor de naderende auto van den heer Van der Sleen, uit Haarlem, midden op den straatweg te begeven, toen een aanrijding niet meer voorkomen kon worden. Hij is nog onbekend, zijn metgezel kende hem nietvermoedelijk is hij een straattype uit Amsterdam, be kend onder den naam van „Gerrit uit de Houttuinen". NAAR ANTWERPEN. M. do Redacteur, Beleefd verzoek lk u een plaatsje In uw blad. Bij voorbaat hiervoor mijn dank. Hedenmiddag aan het plaatsbaar- ten-bureau der H. IJ. S. M. komend, ten einde eenige kaarten te nemen r de goedkoope reisgelegenheid naar Antwerpen op a s. Zondag, werd mij tot mijn groote verwonde ring medegedeeld, dat alle kaarten reeds uitverkocht waren. Op mijn vraag, hoe zulks op den lea dag dér verkrljgbaa'rsteüing mogelijk was, ontving Ik het verrassende ant woord, dat er totaal 60 plaaiskaar- ten (10 tweede- en 50 derdeklas) voor Haarlem beschikbaar wa'ren gesteld, die reeds hedenmorgen 6 uur waren uitverkocht. Ook te Leiden, Den Haag en Amsterdam waren 'reeds geen kaarten meer verkrijgbaar. Nu is het mij volkomen onbegrij pelijk hoe de II. IJ. S. M. zco weinig kaarten beschikbaar heeft kunnen stéllen. Immers, de groote ree'ome, voor deze goedkoope reisgelegenheid gemaakt, wettigde de veronderstel ling, dat ér voor eenige duizenden plaats zou zijn, welk aantal dan ook volkomen met de belangstelling voor 3 HofllandBeügië-match in over eenstemming zou wezen. Want hoevelen waren er niet be reid f 2.0Ö of f 3.20 te offeren, tien ein de deze match bij te wonen? Voor 't overgroots deel dezer voetbal-enthou siasten is dus het niet meer verkrijg baar zijn van goedkoope kaarten een' groote teleurstelling. Zou ér echter bij eenige samenwer king geen middel te vinden zijn, toch tegen het goedkoope tarief naar Ant werpen te gaan?. Mij dunkt, dat een, doör een grool aantal personen geteekerid verzoek schrift de directie der Holl. Spoor aanleiding zou geren, in plaats van één méér treinen te laten loopen, of op de manier van den j.l, „Roeden Dinsdag" een geheel treinéncouvooi samen te stellen. Aan allen, die met het bovenstaan- 9 plan Instemmen en gaarne a s. Zondag per goedkoope reisgelegen heid naar Antwerpen willen gaan, wordt verzocht omgaand hun naam kaartje aan onderstaand adres te zenden, waarna ik zoo spoedig mo gelijk de „petitie" voorzien van alle namen der sollicitanten aan de di rectie der H. S. M. zal doen toeko men. Ph. KAN, Kleine Houtstraat 29 Haarlem, 4 Maart 1912. Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit Den Haag; Replieken omtrent het'bouwwctjé kwamen van de heeren Roodhuyzen en Tér Laan; inmiddels heeft de Mi nister ocaie wijziging aangebracht, «n de terugwerkende kracht voor de wet op te heffen. VERDRONKEN.. Maandag is de 19-JarIge Ka réi Kenter, warmoezeniersknecht in den Sloterpolder, bij do Ovértoomsche schutsluis over boord geslagen en verdronken. KINDERMOORD. Te Obbicht bij Sittard is een 21- jarige ongehuwde moedor aangehou den, verdacht haar kind vérmoord te hebben. DE LOODGIETERSSTAKING Tü AMSTERDAM. In een gecombineerde bestuursver gadering van 28 bouwvakorganisaties is de wenschelljkheid besproken om een sympathiestaking af to kondigen. Van te voren zullen de bouwvakpa troons evenwel aangemaand worden, pogingen te doen om het conflict met de loodgieters te beëindigen, ten ein-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1