NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 23« Jaargang. No. 8806 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 6 MAART 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemf ua Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der B3PBl73V(r® B'j Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland1-6550 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. CöUustreerd Zondagsblad, "voor Haarlem' '.'.'.I!*.!!!! 0.3714 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. p w de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER 1 STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTF M AD. AGENDA DONDERDAG 7 MAART Orgelbespeling in do Grooto kerk, van 23 uur. Schouwburg: „Do Hugenoten" door do N. V. Opera en Operette v. h. Rebr. Theater, 8 uur. Sint-Bavo: Cursus in de R- K. ge- loofs- en zedenleer. Schoten: Gemeenteraadsvergade ring. 7 uur. Stadsnieuws O m Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Pedanterie" in de rubriek Om Ons Heen. DIRECTEUR RTJNLANDSCHE HY POTHEEKBANK. Als directeur van de Rijnlandse!» Hypotheekbank wordt voorgedragen de heer Dólleman-Thierry de Bïje. „BLOEMBOLLENCULTUUR". Uit het jaarverslag van de Alg. Ver een. voor Bloembollencultuur blijkt, dat de vereeniging op 31 December 1911 telde 9 ©ereleden. 39 donateurs en donatrices, 2987 leden on 126 lid- leerlingen, in tótaal 3152 contribnee- renden, tegen 3235 op 31 December 1910. Toen waren er 10 eere-leden, 44 donateurs en donatrices, 3053 leden on 13S lid-leerl'ingen. De Beurs werd gehouden van. 10 Juli lot 6 November. Hot aantal beursbezoekers steeg dit jaar van 4605 tot 5510. Het Aanzegshuis behandelde 15106 collis togen 14331 in 1910. Als correspondenten van het scheidsgerecht werden aangesteld de heoren J. C. van der Kijken te Heem stede E. II. Kruijff Lzn. te Sassen- heim Jb. Mantel Jzn. te Bovenkar- spel J. Meijer Gzn. te Beverwijk G. J. van Parijs te Noordwijk L. van Staalduinen Jr. te 's-Gravenzando J. Valkering Tz. te Limmen George van der Veld te LisseP. W. Voet te OvervoenH. A. van Waveren te HillegomH. S. van Waveren te Haamstede. De correspondenten schikten vele taken. Buitendien lx-handelde het scheidsgerecht 61 gevallen. In 46 gevallen gal het scheidsge recht uitspraak. Door de Haarlemsche Rechtbank en het Kantongerecht werden de uitspra ken van 't scheidsgerecht erkend. LEZING IN 'T BUITENLAND. De heer A. W. H. Bijvoet heeft, naar 1 WeekbL voer Bloembollencul tuur meldt, te Bergen in Noorwegen een lezing gehouden, op uitnoodigmg van den oorzitter van Bergens Gartnerforingeu", over bloembollen cultuur. Do redactie wekt de vakgenooten, die in het buitenland reizen, op, om dit voorbeeld te volgen. Vorbouwing Eigen Hulp. Vóór 15 Maart a. s. worden de ver schillende winkels en het kantoor der Coöperatieve Winkelvereon. „Eigen Hulp" aan de Zijlstraat en Gedempte Oude Gracht, tijdens het afbreken en verbouwen daarvan, tijdelijk geves tigd in perceel no. 64 aan de Zijl straat, waarin vroeger de kappers zaak der dames Rijneveld. Uit deze mededeeling van een onzor ber.chtgevers blijkt meteen, dat de mcuw-bouw doorgaat. DE TARIEFWET. Gisterenavond sprak ds. Vunder ink fcijn reeds vroeger voor de Ned. Pa- trcorsvereeniging „Boaz" gehouden rede, wederom uitthans voor een vergadering, belegd door „Boaz", „Patrimonium", de C.-H. Unie, den Chr. Nat. Werkmansbond en de A.-R. Kiesvereeniging „Nederland au Oranje". Men zie ons uitvoerig verslag, dat wij ongeveer een maand geleden pu bliceerden. J ubilé F. J. Viseer. Heden viórd© de boer F. J. Visser, kapitein van spuit 7, zijn 40-jarig brandweer-j ub ileum. Van verschillende zijden ontving 'de jubilaris blijken van belangstel ling. Van bet kader van Spuit 7 kreeg hij een bloemenhulde; van de vereeniging „De Tien" een zeer waar deersnd schrijven, terwijl de Stal dei- Brandweer mede belangstelling toond.3 in dit zoo zeldzaam voorko mend j ubilé. Ook van andere zijde ontving de Jubilaris eenigo prachtige bloem stukken. Vraaggesprek ?an den dag. MET DEN HEER G. F. H. HOUBEN. We hebben den directeur der Heem- sleodsche gasfabriek welwillend be reid gevonden, ons eenige inlichtin gen te geven over de voorgenomen uitbreiding der fabriek, die spoedig in den Raad aan de orde zal komen. Het gemeentelijk gasbedrijf in Heemstede heeft zich gedurende de nu ruim drie jaren van zijn bestaan in een voortdurend „crescendo" mo gen verheugen. En ter illustratie .an de snelle toeneminc van het debiet gaf de directeur ons eenige cijfers. In Januari 1909 zijn we begon nen. en in het eerste bedrijfsjaar heb ben we 660.000 M3. gas geleverd. In 1910 werd het 963.000 M3. en in 1911 ongeveer 1.137.000 M3. In bet derde exploitatiejaar was de opbrengst van het eerste dus al ongeveer verdub beld De eerste maanden van dit jaar toonden al weer een grooto toe neming. In de maand Januari is er 19.3 mêèr geleverd dan in Januari 1911, en in Februan pl.m. 20 méér dan in dezelfde maand van het vorige jaar 1 Wordt hier nu nog veel gas gele verd voor industrieele doeleinden Weinig. Het overgroote deel is bestemd -oor gewoon particulier ge bruik. Wèl leveren we ook aan de bleekerijen die bij het strijken een mengsel van gas en samengeperste lucht aanwenden. Er bestaat hier in Heemstede over 't geheel dus wel weinig conser vatisme bii het publiek geen nei ging ora bij het oude petroleumlicht te blijven 1 Neen, dat niet. Heemstede en Bennebroek, waarin de fabriek gas levert, hebben samen een 9000 inwo ners. En op 31 December van hel vorige jaar hadden we in Heemstede 693 gewone- en 584 muntmeters, ter wijl die cijfers voor Bennebroek res pectievelijk 69 en 66 waren 1 Is het gasverbruik per inwoner hier nu hoog, in vergelijking met andere gemeenten van de grootte van Heemstede In 1911 was het 123,63 M3. Haar lem heeft een hooger cijfer, maar ge meenten als Baarn, Bussum en Apel doorn blijven er, /olgens d© statis tiek van 1909 over die gemeenten, on der. Merkwaardig is het. dat volgens die statistiek het Rotterdamsche cij fer maar op 111.01 staat 1 Is het uwe meening, dat er naast het uitgebreide gasbedrijf voldoende ruimte, voor do levering van electrici- tcit overblijft Ja zekerik ben er voorstander van. dat de gemeente zoo spoedig mogelijk, eleetriciteit zai kunnen leve ren. Op welke wijze dat zal dienen te geschieden, is nog absoluut onzeker. M. L zou het betrekken van electrici teit van een aangrenzende gemeente wel de beste weg zijn. Maar aan een overeenkomst als die /an Haarlem met Schoten, die alleen elcctnsche krachlslev ering betreft, zouden we bier niet veel bobben. Kunt u al iets meedeelen over de grootte der winst van het lleemsteed- scho gasbedrijf over 1911 Verleden jaar was er ongeveer 11.000 winst. Hoeveel hot nu precies is zou ik u zoo niet kunnen zeggen, maar er is een belangrijke vooruit gang bij het vorige jaar waar te ne men, en het winstcijfer bedraagt nu minstens achttienduizend gulden 1 Opgespoord zijn de daders van don diefstal van een 100 sigaretten bij een sigaronhan- (lelaar op de Riviervisohmarkt. 't Ble ken te zijn J. J- T., H. v. d. B. en J. v. W. De schade (ten bédrage van f 1,20) hebben zij den bestolene ver goed. ZENDINGSBIJEENKOMST. Gisterenavond hield de heer Wink ler, zendeling uit Suriname, een le zing over „De nood van het Christe lijk Onderwijs in Suriname" m de kerk der Broedergemeente aan de Parklaan. In een boeiende rede schotste ae heer Winkler, de moeilijkheden die de zendelingen te bekampen hebben, waarvan de financieele zorgen zeker niet. de minst belangrijke zijn. Hij spoorde allen aan, om den noodzake lijken steun, niet aan de zending to onthouden en te voorzien in de be hoeften van het onderwijs. Daarna zongen mej. C. Tevcs en een koor van kindoren eenige liederen. Mars. Do onderotticiersvareenigrng Mars geeft Zaterdag een feestavond met medewerking van het strijkórkieist van het 10de Reg. inf., kapelmeester E. H. Rap. Voorts zingt een dubbel- mann en kw ar tet eenige liederen. HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIE-SCHOOL. In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Haarl. Huishoud en Industrieschool, werd het jaarver slag oveï 1911 uitgebracht, waaraan wij liet volgende ontleenen: In 1911 is liet leerlingen-aantal be langrijk vermeerderd. De vermeerdering in bet aantal leerlingen vindt plaats in de afzon derlijke cursussen, die zich ook weer in 1911 mochten verbeugen in een grooten toeloop. Voor rekening der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose werden kooklessen gegeven aan vrouwen en meisjes uit gezinnen van tuberculose lijders. Ook de Volksbond tegen drankmisbruik bleef niet achter en 8tc-lrte eenige meisjes der openbare lagere school in de gedegenheid de kooklessen te volgen. Vanwege bet Korthalsfonds mochten eenige meis jes een cursus volgen, terwijl zoo wel het bestuur der Doopsgezinde als dat van het Hervormde weeshuis voortgingen hun pupillen te* oplei ding aan de school toe te vertrou wen. Do tweedaagsche tentoonstelling, die in Mei werd gehouden en zich in een overdruk bezoek mocht verheu gen, was voor zeer velen een aanlei ding om zich voor den een of ande ren cu'rsus te laten inschrijven. De enorme stijging dar prijzen der levensmiddelen was een gereede aan leiding om belanghebbenden op merkzaam te maken op de bezuini ging van brandstof door het koken in hooikiat en couranten. Een drie tal voordrachten, waarvan twee kos teloos, werd over deze kookwijze ge houden door mej. Colen brander, leerares in koken en voedingsleer. De toeloop was zoo groot, dat velen moesten worden afgewezen wegens plaatsgebrek. Aan de te Utrecht gehouden ten toonstelling van leermiddelen, ten dienste van het vakonderwijs, werd door ©ene inzending deelgenomen en wel met een onhygiënisch geklee- de pop (volksdracht) en met dsn leergang voor de opleiding lingerie- naaien. Door het onderwijzend per soneel wórd deze tentoon stelling be zocht en deelgenomen aan het daar aan verbonden congres. Zelden echter verstrijkt een school jaar zonder mutatie onder het per soneel; zoo ook in bet afgeloopen jaar, waarin aan de dames Stolten- borg, Backum Pastoör en Groene- veld op verzoek, eervol ontslag ver leend. Aan de school werd door de bestu ren van oeuige buitengemeenten een bezoek gebracht, om zich op de hoog te te stellen dór inrichting. Met de gemeente Zandvoort, late* sloten zich ook Bloemendaal, Half weg, Heemstede en Schoten aan. werd een overeenkomst getroffen, om het schoolgeld der leerlingen uit de ze gemeenten te verhoogen met f 2.50 per kwartaal. Deze regeling is ingegaan op 1 September 1911.. Met genoegen kan vermeld war den, dat mej. Loosjea naast het adj.- penmngmeesteresseschap ook dat van ad j-secretaresse op zich nam. In de alg. vergadering van 28 Maart werd mevr. Hulshoff—v. d. Honert als nieuw bestuurslid be noemd, terwijl de aftredende leden, de dames Loosjes en Polman Mooy, herkozen worden. Kon de school op een vermeerde ring van het aantal leerlingen met 126 wijzen, ook dat van de kleine en grootere bezoekers van do kinderbe waarplaats nam zeer toe en bedroeg 9052 tegen 7207 in 1910. Eene vriendel ijke belangstellende bereidde aan do kinderen der be waarplaats een prettig St Nicolaas- feeat, de dames der naaak'rans zorgden evenals vorige jaren vóór aanvulling van de linnenkast, ter- \vijl de kinderen verrast werden door een groote voorraad speelgoed, wat uit den aard der zaak voor de kleinen het heerlijkst van alles ia De rijkssubsidie is met f 500 ver hoogd. Het aantal leerlingen voor volledi ge opleiding bedroeg 211, dat voor afzonderlijke cursusopleiddng 591. Het verslag sluit met een opwek king tot hen die nog niet met de school kennis maakten, belang te gaan stellen in deze inrichting die bewezen heeft, in een dringende be hoefte voorzien te hebben. Haarl. Jonge 1. Vereen. Door den ©ere-voorzitter der Haar lemsche JongeL Vereen. Ds. C. Veen is voor onderhoud van het gebouw in de Lange Margarethastraat een be drag toegezegd van 200. POSSART EEN VRACHIE 1 Zondagavond stond na afloop der voorstelling van Freund Fritz een aapjeskoetsier met zijn vehikel in de file van rijtuigen in de Amstel- straat te Amsterdam te wachten. Toen hij was voorgereden en hem door den portier van het Grand ThéAtre ge vraagd werd, voor wicn hot rijtuig bestemd was. antwoordde hij „Voor meneer Bosner „Bosner! meneer Bosner!" schreeuw de de portier naar binnen. Niemand antwoordde. „Bosner 1 Mijnheer Bosner 1" schreeuwden nu portier, suppoost en piccolo om het liardst. „Is al vort 1 Rij maar door riep de portier den aapjes-koetsier toe, „En ik bin hier besteld door meneer Van Lier zeiversantwoordde de man op den bok. „Door meneer Van Lier Van wien ben je dan „Van Van Daan 1" „O, zeg dat dan dadelijk... da's voor meneer Possart Algemeen gelach bij het wachtend publiek. „Nou ja", bromde de koetsier nij dig, „Bosner of Possart, as ik 't vra- chie maar heb 1" Even later werd liet „vraohie" Duitsohland's beroemdste acteur door hem naar het Doelen-Hotel ge reden. (Historisch). DE WEDSTRIJD VAN CREMER. Gisterenavond waren bij C rem er de Belgen aan bet woord, leuke, vroolij- ko broeders, zooals uit hun spel over tuigend hloek. De toonoelkring „Al Groeiend Bloeiend" uit Meclielen speelde S t r ij d om het Mees terschap, ©en stuk, dat op 't pro gramma als comedi© vermeld stond het werd te Antwerpen zelfs „gepri meerd" maar niet veel meer was dan een onnoozel, zouteloos kluchtje. De Belgen ga vod in deze klucht aller aardigst, vlot, levendig spel te zien en oogstten bij het publiek dan ook een welverdienden bijval. Bartholo- meus Knoffel die zoo van de plan ken bij Prot gestapt scheen te zijn en de pittige, elegante Cecile hadden wel het meeste succes. Het was weer een heel geslaagde avond voor Cre- mer. En nu Dinsdag nog Ghetto van „Kunst na den Arbeid" uit Rotter dam en dan behoort deze wedstrijd ook al weer tot liet verleden. Haarlemsche Brand w eer Door B. en W. weixlen heden bevor derd de hoeren Joh. G. Martin, van len luitenant tot kapitein; G. Spaan, van 2cn luitenant tot len luitenant G. A. C. v. Dobben, van sergeant-ma joor tot 2en luitenantJ. F. v. d. Vaart, van sergeant-majoor tot 2en luitenant J. A. M. Blansert, van sergeant tot sergeant-majoor, en H. C. Vernout, van vrijwilliger tot ser geant VRIJSTELLING M1LITIEDIENST. De Burgemeester van Haarlem, ge- zien art. 21 dor Militiewet, brengt ter kennis van de ingeschrevenen voor Cii nationale mflitev lichting 1913, die vermeenen recht op vrij stelling van den dienst te kunnen doen gelden op grond dat zij een geestelijk of 'n godsdienstig mensch- lievenxt ambt bekleeden of daartoe worden opgeleid, of op grond van kostwinnerschap, dat zij die vrij stelling, zoo do reden bestaat op 21 Maart a.s., moeten aanvragen bij Gedeputeerde Staten, en zoo zij ont staat na genoemden datum, bij Ha re Majesteit de Koningin. Straatschender ij. Dinsdagavond ongeveer acht uur liepen een paa'r opgeschoten jongens in do G'roote Houtstraat, die Wen touw tusschon zich in hadden han gen; kwamen er vrouwen of meis jes aan dan weken zij van el kaan, zoodat de voorbijgangers in het touw gevangen waren. Dit mare spelletje deed menigeen schrikken, daar zij hut touw niet zoo spoedig zagen. Een voo'rbijganger vestigde de aan dacht der politie op deze knapen. Nuttige handwerken. Geslaagd voor het examen te 's-Gra- venhage de dames C. Been en M H. Jan se te Haarlem. BondvanOrde. Vanwege den Bond van Orde van personeel in dienst der H. IJ. S. M. zal a s. Vrijdag in het Café „De Karseboom" in de Groote Houtstraat een vergadering gehouden worden. Door enkele leden van het hoofdbe stuur zal worden uiteengezet het nut van aaneensluiting in éen algemeene vereeniging, die het bijzonder voor recht heeft maandelijks met de direc tie overleg te plegen over grieven, misstanden enz., enz., onder het per soneel. Aangetoond zal worden het succes van de conferenties, welke de Bond gehouden heeft. DE GROOTE KLOK ZONDER WIJZERS. Wie hedenmorgen in de Jansstraat loopende, zijn horloge met de groo te klok gelijk wilde zetten, zal wel vreemd opgekeken hebben, toen hij daar een klok zonder wijzers zag. Wat is het geval De wijzers en liet raderwerk moeten opgeknapt en na gezien worden. En zoo klommen he denmorgen een ambtenaar van Open bare Werken, onder welke afdeeling de toren ressorteert, en een klokken réparateur uit Den Haag naar boven, en even later zag men aan Groen markt- en Jansstraat-zijde de wijzere door een luik in de wijzerplaten aar binnen halen. Op de twee andere wijzerplaten blijven de wijzers nu voorloopig nog zitten, totdat de afgehaalde weer in orde zijn, om dan op hun beurt te worden nagezien. De Haarlemmers Kunnen dus ge lukkig wel zij het ook op de helft van den toren hun horloge blijven regelen. Haarl. Hypotheekbank. Te Amsterdam is een nieuw aandeel dezer bank (gestort 10 pCt.) verkocht tegen 202 1/2 pCL Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit spraken gedaan: L. F. N., te Haarlem, overtreding Veiligheidswet, f 10 boete of 3 dagen hechtenis. D. N. H. en G. B., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, no. f 1 boe te of 1 dag hechtenis, no. 2 vrijge sproken. A. G., te Haarlem, en 4 anderen, overtreding Jachtwet, 7 dagen hech tenis, f 20 boete of 4 dagen hechtenis en f 1 boete of 1 dag hechtenis. A. B,, te Velsen, en 11 anderen, overtreding Ukwet, 6 maal f 0.50 boete of 6 maal 1 dag hechtenis, 3 maal f 0.50 boete of 8 maal 1 dag hechtenis, f 1 boete of 1 dag hech tenis en f 0.50 boete of 1 dag hech tenis. II. van K-, te Amsterdam, overtre ding Spoorwet, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. J. K-, te Haarlem, als opgeroe pen zijnde om voor de Reohtcr-Com- missaris getuigenis af te leggen, we derrechtelijk wegblijven, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. G>K. en A. van W, te Haarlem^ loopen op verboden grond en val- sche naam opgave doen, ieder f 3 en f 10 boete of 3 en 10 dagen hecb- tenia. J. P. B., te Haarlem, en 14 ande ren, loopen op verboden grond, f 5 boete of 8 dagen hechtenis en f 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. de B., te Haarlem en J. J. V. te Sloten, overtreding Melkverórdening Haarlem, no. 1 f 10 boete of 4 dagen hechtenis, no. 2 f 10 boete of 5 dagen hechtenis. H. V., te Vdlsen, overtreding Poli tieverordening Beverwijk» 2 maal f 0.50 boete of 2 maal 1 dag hechte nis. C. F. de L., te Houtrijk en Pola- nen, en 3 anderen, overtreding Po litieverordening Haarbemiroje'rliedla. no lf2 boete of 1 dag hechtenis, de anderen f 5 boete of 2 dagen hechte nis. J. L., te Bloemendaal, en 14 ando rens, overtreding Motor»- en Rijwiel- Reglement, f 2 boete of 1 dag hech tenis, f 1 boete of 1 dag hechtenis, en i 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Voorts werden er nog 11 personen veroordeeld wegens -openbare dron kenschap tot f 10 boete of 3 dagen hechtenis, f 6 boete of 3 dagen hech tenis, f 3 boete of 2 dagen hechtenis en f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. De Staatscourant bevat de statuten van de Coöperatieve verbruiksverce- ndging voor beambten en personfefel van "t gesticht Meerenberg. SCHOTEN. Gemeenteraadszitting^ De Gemeenteraad zal vergaderen op Donderdag 7 Maart a.s. nam. 7 uur ter behandeling van de navolgen de onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Geheime zitting in verband met reclames tegen den hoofdehjken om slag en inlichtingen omtrent sollici tanten voor directeur der gasfa briek. 3. Benoeming directeur der gas fabriek. 4. Voorstel tot verhooging van den gasp'rijs. 5. Voorste] tot het aangaan eener procedure in verband met de uitbe taling der kosten van schoolbouw. 6. Behnudialing bouwplan hufp- school en liet daarvoor aangaan ee- er geldleeming. 7. Suppletoir© begrooting 1911. 8. Verzoekschriften ontheffing bouwverordening. 9. Bouw van een bergplaats voor den brandüadderwagen. 10. Voorstel van het raadsCid A. P. A. Verkooij. 11. Verzoekschrift der gemeente werklieden om verlenging van den duur van dien toeslag op bet loon wegens duurte. 12. Behandeling van reclames te gen den hoofdelijken omslag. Het voorstel-Verteooy is needs itt vórige zitting aan de orde ge weest, en toen is besloten dat B. en VV. daarover praeadvies zouden uit brengen. De heer Verkooy stelde voor dat de Raad adhaesie zou betui gen aan de bekende pensioensmot;©, door mr. P. J. Troelstra in de Twee de Komór ingediend. Nadat de lijnwachter Sterk, wonen de in de Scheeperstraat alhier .Dins dagavond met eentg houf en krullem de kachel had aangemaakt en deze daarna begon te branden, hoorde hij boven op zijn woning plotseling een slag, waarom hij naar buiten liep. Daar hij buiten ook niet kon waarne men, waar dat leven vandaan kwam, ging hij w^Qr in zijn woning en kwain toen hij achter het huis kwam, tot de ontdekking, dat de schoorsteen naar beneden was gevallen, precies bij het dak afgebroken. Daar er èn bij Sterk èn bij zijn buren in de Kloosterstraat, waartegen zijn woning grenst, wel eens kinderen achter de woning in dea tuin spelen, is het gelukkig, dut het 'e avonds voorgevallen is. Laffe aardigheid. Gisteravond vervoegden z:ch bij den fotograaf v. R. in.de Gen. Cronjé- straat alhier een 4-tal personen, die aan het zoontje van den Van R. vree- gen of zij des avonds ook magnesium- foto's maakten. Hierop kwamen zij naar de achterkamer en begonnen daar, toen zij verhamen, dat de heer v. R. niet thuis was. den boel op te scheppen door met verschillende voorwerpen te slaan en te gooien, en wilden den jongen het haar knipper.. Op de komst der buren kozen de laf aards het hazenpad SANTPOORT. In een vergadering der Vrijzinnig- Democratisch© Kies vereeniging Sant poort is tot 2cn-voorzitter gekozei) de lieer C. Slinger. Donderdag a. e, zal Ds. W. Ba*, overeenkomstig den wensch der Com missie voor lezingen in de Herv. Kerk een voordracht houden over het oiv derwerp „Iets uit de geschiedenis van het Gewijde lied". HEEMSTEDE. A'. a. Zondag zal alhier in itet CafS „Het Oude Posthuis" nabij de R, K. kerk, een schaakwedstrijd gehouden worden, uitgeschreven door „Het Schaakbord", dir.-uitgever de heer W. Muntjewerff. Gespeeld zal worden in 2 afdeelingen. Als prijzen zijn me dailles en diploma's beschikbaar ge steld. SLOTEN. Ter voorjaarspaardenmarkt waren' slechts een 25 jiaarden aangevoerd bij vluggen handel liepen de prijzen van 175 tot en met 1300. Voor hoofd dor school te Osdorp hebben zich 92 sollicitanten aange meld.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 5