NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 2S« Jaargang. No. 88'6 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 18 MAAPT 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 re8e,s 50 Cts-: iedere reêel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem i.ai Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. J-jJj A Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 WSt^- Ka B» 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. y ft' GeïHustreercf Zondagsblad, 'voor Haarlem" 0.373 Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER F 'STAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINÜOAU 19 MAART. Schouwburg: JonkVr. do la Seigliè- ze, 8 uur. Brongebouw: Tentoonstelling van moderne schilderijen, 105 uur. Sint-Bavo: Cursus in do R. K. ge- loofs- en zedenleer. Gebouw H. J. V.: Openb. verg. Ned. Bond v. Munn. en Vrouwelijke arbei ders in de kleeduigindustrie, 8 1/2 u. Stadsnieuws Datmag niet! Aan 't rookverbod in do publieke vermakelijkheden wordt door de po litie de hand gehouden. Zondag avond ia iemand in den schouwburg wegens overtreding van dit verbod, bekeurd. Zijn enkel gebroken. Gisterenavond werd eon beschon ken Beverwij kor. Klaas B., op een wagen aan 't politiebureau gebracht, liet bleek, dat de man een enkel had gebroken. Dit was gebeurd op 't Ken- nemerplein .De man wilde met de stoomtram mee, maar de conducteur weigerde hem Ln de tram te laten, omdat de man dronken was. Om hem nu van de treeplank te krijgen, nam de conducteur hem de pet vau het hoofd en wierp die op de straat. Bij t weer-op-zoeken van zijn pet, strui kelde de man en brak daarbij den enkel. Tramlijnen door onze stad. Naar aanleiding van oon gerucht als zou de directie van de N.-Zuid- Hollaudsche Tramweg Mij. reeds Za terdag begonnen zijn met hol leggen der rails voor de ©lectrische tram door onze stad, hebben wij bij de di rectie geïnformeerd en vernomen, dat zelfs nog niet eens bekend is, wanneer men met de werkzaamheden zal aanvangen. Weezenkas. Donderdagavond zal de Vereeniging op den grondslag van hot beginsel „Opvoeding zonder geloofsdogma" een cursusvergadering houden in het gebouw „De Nijverheid", waai' de heer A. II. Gerhard, van Amsterdam, (voorzitter der Weezenkas) als spre ker zal optreden met het onderwerp „Hoe kunnen vrijdenkers voor hun •weezen zorgen Een heldendaad. Een jongeling ging gisteravond met een meisje uit. In een cafeetje stol de jongeman een rijksdaalder uit oen zak in haar mantel. Daarna liet hij *t meisje alleen in 't café achter. Zij had nu geen geld meer om de verte ring te betalen.... Dé dappere jongeman, die liet meis je zoo in verlegenheid bracht, was waarschijnlijk even onnoozel als moe dig. Hij dacht waarschijnlijk, dat de politie hern niet vinden zou. Waai' hij rich in bedroog 1 TOONKUNST. De bezoekers van de generale re petitie en de uitvoering van Rncbs Matth&us Passion zullen er voor moe ten zorgen, dat zij niet na het be paalde oanvangsuur verschijnen, dus aanwezig zijn Dinsdag te zeven uur, Woensdag tex half acht. Na de uitvoering van Woensdag zullen er trams gereed staan. Een ruiten-brekend paard. Hetzelfde paard, dat voor enkele dagen een groote spiegelruit van Haarlem's Sporthandel in de Kruis straat verbrijzelde, zag hedenmorgen te half negen kans zijn kop te stelten door ©en deurruit van het sigaronina- gazijn van den hoor Adelaar, Karn- persingei hoek Z. B. Spaarne, weder ten koste... van een groote bloodende wonde. Volgens den koetsier schrok het dier nu voor de naar Amsterdam vertrekkende tram en ging het in plaats van de brug op, regelrecht den sigarenwinkel binnen. 't Is een duur, ruiten-brekend paard, waarvan zijn baas, de heer Baaten, nog plezior kan beleven Nog goedafgeloopen. Een dame verloor twee portomon- naies tegelijk. In do ©ene zat een bankje van honderd gulden, drie bil jetten van tien guldon en twee gou den tientjes. In de andere was maar een gulden en wat klein geld. Een man vond de portemonnaies op 't Stationsplein en bracht die naar het politiebureau. Er waren toen al leen maar twee gouden tientjes uit. Het papieren- en zilvergeld was er nog in. Do portemonnaies lagen open op straat, vertelde de vinder. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. OVER DEN INVOER VAN ARGEN- TIJNSCH VLEESCH. Ovor de bekende quaestie van den invoer van vleesch uit Argentinië in ons land hebben we dezer dagen een deskundige om inlichtingen gevraagd. In 't algemeen (zeide deze) kan men verklaren, dat alleen dan zeker heid bestaat over de deugdelijkheid van het vleesch, als men den toestand der organen van het dier, die door een of andere ziekte aangetast zou den kunnen zijn, heeft waargenomen en goed bevonden. Die zekerheid be staat in dit geval niet, omdat men de betreffende organen niet te zien krijgt, en hier dus geen keuring kan gaan uitoefenen, die volstrekte waar borg geeft .Maar hoe is het dan gesteld met de controle in Argentinië De directeur van bet Friesche Veem te Amsterdam heeft een brochure ge schreven over den invoer van Argen- tijnsch vleesch. Het blijkt, dat daar in Argentinië het aantal controlee- rende veeartsen heel klein is, in ver houding tot het aantal stuks vee, dat geslachtwordt. Nu wordt wel gezegd, dat het vee er zoo bijster gezond is, maar die ver klaring geeft nog geen zékerheid. Het Hollandsche vee is ook gezond, en toch wordt er bijv. aan het Haarlem- sche slachthuis een 50 a 00.000 K.G. vleesch jaarlijks afgekeurd Mij is het niet met zekerheid bekend, hoe de contróle in Argentinië fuuctioneert, maar' t is zeker, dat het hier om een belangrijke kwestie gaat. Er sterven zooveel menschen aan ziekten, die men gissen kan, dat door 't gebruik van ondeugdelijke voedingsmiddelen zijn ontstaan, en daarom is het be trachten van voorzichtigheid noodig. Is het vleesch overigens goed Dezer dagen hebben juist oen paar Iiaarlemsche slagers een ton Angentijnsch vleesch ingevoerd, dat ui Engeland was gezouten, 't Vleesch was buitengewoon vet, iets waar men hier niet bijzonder op gesteld is. Maar wat den smaak aangaat is het ove rigens heel goed. Evenwel was de prijs (35 ct.) volstrekt niet zoo bijzon- dier laag 1 Een lompenkwestie. De lompenhandelaar De Raai heeft eenige werklieden ontslagen, omdat hij hen van oneerlijkheid verdacht. Nu willen de sorteerders, dat de ont slagenen weer in dienst genomen wor den. De ziekte-toestand, van den heer Dr. C. G- von Reeken, oud-wethouder dezer gemeente, die verpleegd wordt in het Diaconessen- huis, is goed. De toestand van den heer Z. Mid delkoop, ontvanger der Registratie, lid van den Gemeenteraad, is gun stig en vooruitgaande. Gea rresteerd. Hedenmorgen werd tijdens de zit ting met gesloten deuren de 17-jarige W. F. G. B., die zich wegens diefstal van zilveren voorwerpen had te ver antwoorden, gearresteerd en gevanke lijk weggebracht De heer E. die verschillende voor werpen van beklaagde had gekocht, kreeg den raad in deze voortaan voor zichtiger te wezen. Uit de Rechtszaal DIEFSTAL. J. v. D., los werkman, heeft op 30 December van het vorig jaar, teen na- doele van den heer K. in de Groote Houtstraat ontvreemd en jas, das en pet. Het gestolene heeft hij aan een opkooper verkocht. Beklaagde bekent, hij had honger en geen onderdak. De beide doktoren, die éten beklaagde hebben onderzocht, verklaren, dat hij toerekenbaar is vooir het misdrijf. Wel is beklaagde zeer nerveus. Mr. iïoyer 'edscht een gevangenis straf van 5 maanden, met aftrek van de preventieve hechtenis. Mr. Van der Meulen acht beklaag de niet geheel toerekenbaar. Wat geeft het, of men hem meer straf geeft? Over 5 maanden moet hij mis schien voor een andéren diefstal rechtstaan. Beklaagde is 'n zwakke ling, hij kan zich eenvoudig niet be- heerschen. Uitspraak 21 Maart a.s. DIEFSTAL VAN EENDEN. Cornells P. heeft op 12 Februari te Volendam 10 eenden, tcebeli ooien de aan D. Z., ontvreemd. De bestolene, stelt alch voor f 7.10 civiele partij. Beklaagde bekent, ook wil hij de schade vergoeden. Eisch zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in voo'raTrest doorgebracht. Mr. Tjeenk Willink pleitte clementie. VERNIELING. J. P. hoeft in de woning van G. M. de ruiten stuk gegooid- Beklaagde mo tiveert zijn optreden met te zeggen, dat hij in t huis van M. gelokt is en door hem en zijn vrouw is mishan deld geworden.. Toen heeft hij een kan gegrepen en naar het hoofd van M. geworpen, daardoor wérden eenige ruiten ver nield. Getuige M. vertelt, dat P. „met 'n emmer is an 't bakkeleie geweest', ook 'n lamp en 'n paar vaasjes heeft hij stukgegooid. Volgens getuige is P. wel degelijk de aanlegger van den twist. Eisch: 1 week gevangenisstraf. Beklaagde vraagt een ge'dboete. MISHANDELING. In deze zaak is de beklaagde van de vorige zaak J. P. de eersle ge tuige. Jannetje P. heeft hem met 'n stoel op 't hoofd geslagen. Jannetje zegt, dat getuige haar getergd en aange vallen heeft. Zij heeft zich alleen ver dedigd. Eisch f 2 boete subs. 1 dag hechte nis. Do getuige C. P. was niet ver schenen. Verplaatst. De heer L. E. J. Ileppenstrijdt, op zichter-machinist 2de klasse bij de af deel ing tractie en materieel dor Hol landsche Spoor, is met 1 April van hier naar Amsterdam verplaatst. ONZE TAXIS. De menschen, die onze Hatoxen zien voorbijsnorren, vragen allicht „dat kilometertarief is heel mooi, maar hoeveel kost nu een" bepaalde rit Op het Houtplein hebben wij giste ren een taxi genomen naar het voet balveld van „Haarlem" aan den Schoterweg. Tot de grens van Haarlem geldt trief I en dan draait de wijzer met matige snelheid rond, maar zoodra do chauffeur dien op Schotens grond gebied op tarief II zet, krijgt de wij zer groote 1 ia ast. Kortom, de rit van elf minuten kostte I !,80, plus een fooitje voor den chauffeur maakt minstens f2. Een bewoner van den Kruisweg, die een taxi van "t Stationsplein had la ten komen en toen naar T voetbal veld gereden was, betaalde evenveel. Een derde voethal-enthousiast nam op 't Stationsplein een taxi en offer de f 1,30 Wie dus per auto naar het voetbal veld wil gaan, weet wat het hem kosten kan. De beenenwagen is goedkooper en de stoomtram ook, maar wie laat is en niet behoeft te kijken op oen paar gulden, zal gaarne van de gemakke lijke, vlug maar niet al te hard loo- pende wagens gebruik maken. Rij wiel gestolen. Van den rijwielhandelaar Exter is een fiets gestolen, die even onbeheerd buiten stond in de Lange Begijne straat. Gymnastiek. J.l. Zondag werd in het gymnastiek lokaal dér i u f a n t ér ie - kaz ome aan de Bakenessergracht alhier door de Technische Commissie van het Gewest Noord-Holland v.h. N. G. V. een voor- turn stersles gehouden onder leiding van mej. C. W. Schoor van Amster dam. Elf voreenigingent met 29 voortuirn- sto'rs namen aan deze les deel. Er werd in drie afdeel in gen geturnd aan paard, hóogrek, ringen, brug en ho rizontaio ladder, nadat vooraf eenige vrije oefeningen werden behandeld. De les werd besloten met het beoefe nen van tremplin-hoogsp'ringen. Rijksnormaallessen. Voor het toelatingsexamen tot de Rijksnormaallessen alhiér hebben zich 37 adspi ran ten aangemeld Het schrif telijk gedeelte van het examen zal worden gehouden op Donderdag 21 en 28 Maart en het mondeling ge deelte op Zaterdag 23 en 30 Maart. LEZING VAN Dr. BORGMAN. De directeur der Handelsschool, de heer Dr. A. Borgman, zal op Zaterdag 23 Maart een lezing houden over „Ve zelstoffen". Na afloop zullen eenige toon eel- en muziekstukken worden uitgevoerd. Nieuwe zaak. De heer Th. Wanders heeft in 't perceel Zijlstraat 51, een nieuwe zaak in parapluies geopend. De winkel ziet er zeer netjes uit. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 8 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker, 1 meubelmaker, 1 mo delmaker, 8 metselaars, 10 opper" lieden, 2 etueadoors, 3 witters, 6 machinebankwerkers, 1 monteurs, 9 grofbankwarkers, 4 metaaldraaiers vuurwerker, 1 ketelmaker, 8 burgersmedïn, 6 machinisten, 3sto kers, 1 electrlciens, 1 instrument makers, 1 Koperbankwerkers, 1 ko perslagers, 8 loodgieters, 2 schoen makers, 1 zadelmaker, kleerma kers, 5 schilders, 1 behangers, 1 stoffeerder, 3 bloemisten, 1 tuin lieden, 15 grondwerkers, 4 bakkers 1 banketbakker, 1 slager, 1 krui deniersbedienden, 3 kellners, 14 ma- gazijnkneebts, 19 loopknechts, 2 huis knechts, 8 sigarenmakers, 9 kantoor bedienden, boekdrukkers 1 letiar- zetter, 1 lithograaf, binders, 26 losse werklieden 9 dienstboden, 13 werksters, 1 naaisters, 2 kook sters, 2 huishoudsters, 3 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., 1 steenhouwer voegers, 8 Koetsiers en voorlieden 1 boerenknechts. Ba nieuwe tramlijnen. We vernemen, dat de nieuwe brug, die ten behoeve dor tramlijn Haar lem—Bloemende al over den ZijLsin- gel, tegenover de Raaks zal worden gelegd, door de Noord-Zuidhollantf- sche tram ondershands is aanbe steed. De gunning zal spoedig volgen. WETHOUDER DE BREUK. Naar wij vernemen is de heer Joh. de Breuk sedert ©enigen tijd onge steld. 40 JAAR COMMISSARIS VAN DE NUTSSPAARBANK. Van T jaar 1872 af is Mr. Th. de Haan Hugenholtz commissaris der Nutsspaai bank geweest- Vandaag is 't de jubileuiusdag. Den jubilaris wordt vanmiddag in Hotel Roozen een diner aangeboden door commissaris sen, oud-commissarissen ©11 den di recteur der Nutsspaarbank. Zie vervolg Stadsnieuws ondér laatste berichten. ZANDVOORT. Door aanstelling van den buitenge woon gemeente-veldwachter G. de Veer tot onbezoldigd rijksveldwachter is hem door den Commissaris der Ko ningin uit eerstgenoemd© betrekking eervol ontslag verleend. Voor de Nat. Christelijke Geheel onthouders-vereeniging, afd. Zand- voort, zal door mej. J. Schoppen, on derwijzeres aan school A. alhier. Donderdagavond een lezing worden gehouden in „Ons Huis". IJMUIDEN. De Staatscourant bevat de konink lijk goedgekeurde gewijzigde statuten van do afd. LJramden der Ned. Veree niging tot afschaffing van alcohol houdend© dranken. INGEZONDEN Vun ingezonden Blokten, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender Diet teruggegeven. Voor den inhond dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Schoten. 18 Maart 1912. HET UITDRAAIEN DER GASLANTAARNS. Mijnheer de Redacteur, Mag ik s. v. p. een kleine plaats ruimte in uw blad, bij voorbaat mijn dank Tegen den maatregel, om de straat verlichting in Schoten, met hei oog op liet kolenverbruik. te verminderen, valt natuurlijk niets te zeggen, en is ook trouwens de bedoeling niet. Gaarne wilde ik evenwel der brand weer een paar vragen stellen Is het niemand uwer leden opgeval len, dat de lantaarns, waarop het brandsein is aangegeven, óók gedoofd zijn Hebt gij niet bemerkt, dat de lantaarns, die vóór of dichtbij de woning van éen uwer staan, óok geen licht geven Indien het ongeluk wil, dat er 's nachts brand uitbreekt, kan nie mand, wanneer hij niet een der leden van do brandweer weet te wonon, haar waarschuwen. In de lange stra ten, die 's avonds en 's nachts gelijk donkere holen zijn, is 't onmogelijk om iets te zien, laat staan can te le zen, waar een brandsein is aangege- Dan is 't toch beter een paar hoe ken van straten minder te verlichten, on de hoogst noodige verlichting niet •weg te nemen. Wellicht maakt de commandant van de brandweer er de Gascommissie opmerkzaam op Jammer, dat onze kranige brand weer hierop attent gemaakt moet worden H. mengesteld: J. van Gosselaar, voor» zitter; J. Bromet, secretaris; Joh. Wil< leins Jr., penningmeester. HET UTRECHTSCHE BATALJON INFANTERIE. Men meldt aan de Tel Door het lid der Tweede-Kamer, den heer Thomson, zijn de volgende vra gen gericht tot den minister van Oor- B- Is het gerucht juist, als zoude het voornemen bestaan, om hot bataljon infanterie uit Utrecht naar Harder- ijk over te plaatsen, ten einde in dc vrijkomende kazerne de gymnastiek- sohool te brengen? Indien ja: Meent de minister dan niet, dat het onjuist zoude wezen le. daar de gesteldheid van oefenterrein in Utrecht gunstiger is dan in verschei dene andere garnizoenen; 2e. wijl daar in vereeniging met andere wa pen soorten kan en dus moet geoefend worden; 3e. uit een oogpunt van be hoorlijke voorbereiding der landsver dediging, Utrecht zijn infanterie te ontnemen? Is er geen andere plaatsruimte to vinden voor de gymnastieksehooi,- hetzij in Utrecht, hetzij elders? Zul de minister voorgenomen wij zigingen in de dislocatie, waarmede toch vele belangen gemoeid zijn, voor af aan liet oordeel der volksvertegen woordiging onderwerpen? DE WATERVERVERSCHING VAN DELFT. Prof. dr. M. W. Beyerinck en twin tig andore hoogleeraren aan de Tech nische Hoogeschool richtten een adres aan den Raad van Delft, verzoekende in geen geval water van Schiedam ta betrekken. Het zou, zeggen adressan ten, uit hygiënisch oogpunt de dwaas heid ten top voeren zijn, aldus t« hahdelen. Uit de Omstreken SCHOTEN. Gratis inenting. Op Donderdag 21 Maart nam. te 3 uur zal doer Dr. De Groot inenting worden gehouden in do school A. op het dorp. Een laffe daad. Toen do winkelier R. alhier zijn hemd (Duitsche dog) even had uitge laten, kwam het dier na een poosje terug met eenige messteken tn het li chaam. Deze wonden waren van zulk een aard, dat het dier or aan overle den is. Naar den lnfhartigen dader wordt gezocht. Tijdens den wedstrijd H. B. S.— Haarlem raakte van een der bezoe kers do paraplu to in brand. Dit werd niet eerder ontdekt vóór anderen hem waarschuwden. Daar aan blusschen niet viel te dénken, blecif slechts het geraamte over. Oorzaak vermoedelijk een eindje sigaar. BENNEBROEK. Om in de gevangenis te komen. Een 70-jarige zwerfster profiteerde Zaterdag van de afwezigheid der be woners, dooi' een klokje weg te ne men uit ©en der huizen bij „Berg en Dal". Het werd echter door de buren gezien, waarna zij door do politie werd aangehouden. Do ongelukkige had geen onderdak. BLOEMENDAAL. Vacature onderwijzeres. Voor de vacante betrekking van on derwijzeres aan de Christelijke M. U. L. O. school te Bloemendaal hebben zich niet minder dan 38 sollicitanten aangemeld. LOUIS BOUWMEESTER In dien I-Iollandschen Schouwburg te Amsterdam speelde Zondagavond Louis Bouwmeester voor de 1000e maal Shylock in „De Koopman van Vene tië.' Aanleiding om hem met tal van kransen te huldigen, terwijl het pu bliek hem herbaalde!ijk een warme ovatie bracht. Binnenland HOSPITAAL OPGEHEVEN. Het Militair Hospitaal te Vlissingon zal worden opgeheven. NEDERL. Mij. VAN ZEKERHEIDS- STELLING VOOR AMBTENAREN EN BEAMBTEN. Men meldt ons uit Amsterdam: In de eerste gewone algemeen© ver. ■gadering van aandeelhouders van bo ven genoemde Mij. hedenmorgen ge houden, deelde de directeur mede, dat vertegenwoordigd zijn 27 volgestorte en 535 niet volgestorte aandeelen, to taal 197 stemmen uitbrengende. In de uitkomsten van de bui tenlandsch© maatschappijen en ook in het aandeelenkapitaal zijn geen ver anderingen gekomen. Het kapitaal in Duitsclland bedraagt 1 miliioen mark in Frankrijk 2 miliioen francs, ia Oostenrijk 2 miliioen Kronen en in Italië 1 millioenon liren. De golden in do rekening-courant zijn gestegen en do uitkomsten zijn gunstiger in verge lijking met die van het vorige jaar. De toestand raag over het algemeen als zeer gunstig worden beschouwd en de winsten zullen dit jaar hooger zijn dan verleden jaa'r. ZIEKENHUISWEZEN. Men meldt ons: De Geneeskundig© Vereeniging tot bevordering van het Ziekenhuiswezen houdt Dinsdag 26 Maart a.s. eene buitengewone verga dering te 's-Hertogenbosch in Hotel CentraL LOODG1ETERSPATROOXS. De 9e algemeen© vergadering van den Bond van Loodgieters- en Fitters- patroons in Nederland wordt Donder dag 21 Maart a s. te 's-Gravenhago ge houden. NEDERLANDSCHE BROEDER SCHAP VAN ACCOUNTANTS. In de algemeene vergadering werd het bestuur voor 1912 als void sa Letteren en Kunst Kerk en School GEREF. KERKEN. Aangenomen het beroep te Rijswijk (Z.-H.) de heer K. Dijk, cand. ta Wolvega, die voor de beroepen naar IJlst, Vvirdum, Znidbroek, Üosterzee, 01demark en Westerlee heeft bedankt. Belankt voor het beroep te Lekker- kerk ds. A. C. Ileij te Molenaarsgraaf- Brandwijk. Beroepen le Lanteren ds. G D ave laar. to Aalst Beroep©" te Goes ds. G. van Rc-o- nen. te Leiden. NED. HERV. KERK. Bedankt voor hef beroep te Leer dam itoez.) ds. F. Kijftenbelt te Ter- te Wissenkerke ds. C. Waar denburg te Bruinisse. Aangenomen het beroep naai Oudendijk© door ds. C. Boerendonk, te Retranchement NED. ISRAëL. KERK. Beroepen tot leeraar te Zieriksec dé heer Ph. Cohen te Beverwijk. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Met goed gevolg is af gelegd het doctoraal examen in da rechtswetenschap door mejuffrouw J. H. Lijsen en den heer H. C Meijer; het candidaatsexamen in do klassieke lottéren door den heer J. M. H. lïur- ris. Tot arts bevorderd de heeren N H. van Muyden, geboren te Amsterdam; M. Goudvis, gob. to Amsterdam; A. C. M. Beukers, ge-b. te Schiedam; en ge slaagd voor het eerste gedeelte de heereu H. A. J. M. Spoorenberg en C. M. v. d. Schatte Olivier. Utrecht. Gesl. doet. ex. klass. lette ren de lieer O. J. Queré, Bevorderd tot arts de heer Th. J. France, tot somi-arts de heeren H. K. Knoops en L. J. Geselschap tot tand meester de heer E. E. Blokland, Leiden. Geslaagd candidaatsexa- men Ned. letteren, mejuffrouw M. E. van Hoy tenia. Amsterdam. Met goed gevolg is af gelegd het caiKhdaafsexatnon in da rechtswetenschap door de heeren J. F. Cornelis en J. J. A. van der Putt. Leiden. Geslaagd voor het artsexa men eerste gedeelte de heer E. H. va n dor Poest Clement Bevorderd tot arts *te heer G. J. Folomers.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1