RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 200 Raadsels (Dezo raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die ,,Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinderen, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer be kend gemaakt.) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jan Westera.) Met A ben ik soms zeer zwaar. Mel I ben ik gevaarlijk voor tegen standers. Met O ben ik begeorig. Mot EE gebruikt de schoenmaker mij. 2. (Ingezonden door Lena Koeleveld.) Het geheel is een spreekwoord van 38 letters. 1 8 14 12 is een lichaamsdeel. 3 16 34 31 38 is meestal hoog. 4 11 22 27 is oen visch. 13 23 32 25 is niet kort. 15 34 35 18 29 2 24 bederven menige gladde oppervlakte. 10 37 18 10 is een verwarmingsar- tikel. 17 22 35 36 28 6 geeft meestal niet veel baat. 12 5 30 is een meisjesnaam. 19 20 21 7 is ook een meisjesnaam. 33 26 9 38 is een bewoner van een land in Europa. 3 (Ingezonden door Antoon van Zijp.) Mijn 1ste is een roofvogeL Mijn 2de vindt men in iedere stad. Mijn gebeel vindt men in Haarlem. 4. (Ingezonden door Betsic Verbeek). men ait ai men za en| zal ma Welk spreekwoord kunt go hieruit inakun t 5 (ingezonden door Sïentje Benink.) Vei vang do puntjes door medeklin kers eu ge krijgt een bekend spreek woord. e ee .a - e e 6. (Ingezonden door Cornells van Gelder.) Mij i- geheel bestaat uit 30 letters, of 6 woorden. 10 18 27 30 13 14 9 is een plaats in Nederland. 13 3 o 24 15 20 21 12 is een jongens naam. 13 14 4 13 7 6 19 1 2 is een drank, en ven versnapering. 28 2/ 7 19 9 21 22 is een deel van Üuöieni ijk-llouganje. 8 29 li is een jongensnaam, 2a 17 23 10 is een getal. 2o XI 9 is een voorzetsel. Over anjn geheel kan luon in de uiaut lezen 7. i..,gezonden door Cor en Jan uibel.) Columbus beeft met mijn 1ste een iigeiiuurdigeu toer verricht. Coli bus was zeer verheugd, toen hij mijn 2de zag. Columbus was nog merïr verheugd, toen hij op mijn geheel stond. 8. (Ingezonden door Rodia.) Wat leest ge hieruit 26 1 14 4 22 15 15 18 20 9. (Ingezonden door A. eu J. Hooger- duijn.) Zet achter elkaar Den naam van een ding om dieren te vangen een deel van een kast of tafel den naam van een noot uit de muziek en een deel van een vinger, eu ge krijgt een plaats Spanje. 10 'Ingezonden door Jan de Bruijn.) Ik ben een plaatsje in Overijsel. Laat mijn lsto letter weg en ik ben een lichaamsdeel. 11 (Ingezonden door Anton Janse.) X XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Zet o-p den lsten regel een mede- Klinker. Op den 2den regel den naam van eeu huisdier. Op den 3den regel den naam van een vogel. Op den 4den regel een stad in Nederland. Op den 5den regel oen bloem. Op den Gden regel een meubel en op den 7den re gel een medeklinker. Nu leest ge xn het midden van bo ven naar beneden hetzelfde als van links naar rechts. 12. (Ingezonden door Frans Dekker.) Mijn geheel bestaat uit 37 letters en is een bekend spreekwoord. 13 34 29 is niet vlug. 3 14 7 8 is eeu getal. 18 27 5 25 is een viervoetig dier. 16 34 26 9 2 20 brengen vlug berich ten over. 1 2 4 5 is een verscheurend dier. 19 5 12 24 21 is een vogel. 33 34 35 36 37 heeft ieder noodig. 22 10 11 is oen hond. 31 6 15 is een boom. 23 28 30 23 is oen meisjesnaam. 1 17 32 24 is een lichaamsdeel. Raadseloplossingen Do oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Noord-Zuid-Hollandsche Stoom- trammaatschappii. IJmuiden match Lapland Aosta oor Matterhorn Assen schop zand. 2. Melk klem. 3 Haastige spoed is zelden goed. 4. Geweer Italië. Ede. Rijn. Speer. Taart. Ram. Aap. AppeL Tram. Gierstraat. 5. Berkeheidestraat. Heide, rat, tak, staart, eik, kork, beek. 6. Davos. 7. Rust-roest. mot bruid mosroos winkelier binnenshuis Lour ens Coster taalschrift heiboomen morspot kater pen r 9. Gier. lier, mier, dier, stier. 10. Aangeboden diensten zijn zel den aangenaam. 11. Jacoba. 12. De baard van een man. Goede oplossingen deze week ont- angen van: Jo Been 12. Iris 10. Rodhia 12. Wim Heijl 12. Marietje v. d- Meer 12. A. H. v. Lohuizen 10. A. en J. Hoogerduijn 7. Hendrik Tjaden 11. Willem v. Wel 9. I,, en W. Dom 12. Johan v. Donselaar 12. Jan de Bruijn 12. Emil Kleinlein 10. Eduard Boeré 12. Margot de Jong 12. Marie de Jong 12. Alida Tros 12. Nell** en Betje Mooren 9. Jo en Jan Verten 12. Clasien v. <1. Brink 11. Marie Mulder 11. Betsie Wensing 12. Dina van Dalen 12. Leida Möliring 7. Bep en Marie Ruyzenaars 12. Corry van Dalen 12. Doornroosje 12. Johan Schweitzer 12. Johan C. Aartsen 10, Zus Duursma 12. Annie Termes 12. Helena v. Nes 10 Nico Twisterling 12, Lena Koeleveld 10. M. v. Wetten 10. Jac. J. Bei-t 10. Jan Bert 10. Bart Lietenberg 12. Piet de Veer 12. Annie v. Ommeren 8. Cor Huiier 12. Jan Hui je r 12. Herman Bonke 9. Willem Bonke 10. J. J. Esser 12. Annie en Betsie Stavenuiter 11. Lucie en Agatha Spaan 12. feu nis Kok 10. Marietje v. d. Kwast 12. Marie Landmeier 12. Jan Hendrik Bruijn 11. Cor en Nanne Nauta 12. Willenden de Koter 12. A. v. d. Weegh 10. Annie Vergers 11. Catharina Doing 11. Arend II. van Lohuizen 11. Alida Kammeijer 12. Jan Westera 12. Anton Janse 12. Henderika Buhner 12. Coba d. Schaar 12. Nico Drent 11. Johanna Voetelink 12. Willy Germeraad 12. Arend 11. v. l-ohuizen 10. Alida Kammeijer 12. Jan Westera 12. Anton Janse 12. Henderika Bühner 12. Coba v. d. Schaar 12. Willy Germeraad 12. WEDSTRIJD. Een brief (vermoedelijk een oj>- stel) dieonvoldoen de gefran keerd was. is geweigerd. Inzendingen voor den opstellenwed strijd ontvangen van: Johanna Voetelink. F. J. Ozinga. Jan Weslera. Johan A. Uusch Geertsema. Aiie Quérido. Christina 1-Iouthuijzen. R. Strenger. A. en J. Hoogerduijn. Annie Bocrsma. Aunie van Ommeren. C. Serodini. Annio Stavenuiter. Marinus C. de BiL Zus Duursma. Cornelia v.'d. WaL Reinier v. d. Wal. Sophia Boon. Helena Gravesteijn. Piet de Veer. L. en W. Dom. Margot de Jong. Dirk Jan Meester. Christina Meester Jan Verton. Jacob Mok. A. v. d. Weegh. Johanna St raver. Nelly Mooren. Sieger Bonke. Jan Hendrik Bruijn. Constant Poppe. Aire Noorloos. W illy Germeraad. Do volgende week komt de uitslag in de courant. BEGRAVEN PLAATSEN. De antwoorden van de plaatsen der roriee week zijn: 1. Gestel 2. Gent. 3. Alfen. 4. Baarn. 5. Zijpe. 6. Leur. 7. Loon-op-Zand. 8. Mook. 9. Woudenberg. 10. Gouda. 11. Huist. 12. Naarden. Goede antwoorden ontvangen v Jo Been 12. Rodhia 12 Wim Heijl 12. Doornroosje 12. Johan C. Aartsen 12. Zus Duursma 12. Annie Termes 12. Helena v. Nes 11. Car Huiier 10. Jan Huijer 10. Herman Bonke 12 Willem Bonke 12. J. J. Esser 12. Ahnie en Betsie Stavenuiter 12. Nico Twisterling 12. Lena Koeleveld 12. M. v. Wetter 11. L. en W. Dom 12. Jan de Bruijn 12. Annie de Rruijn 10. Anhie v. Ommeren 12. Margot de Jong 10. Marie de Jong 10. Alida Tros 12. Nelly en Betje Mooren 12. Clasien v. d. Brink 12. Jo en Jan Verton 12, Betsie Wensing 12. Marie Mulder 12. Marietje v. d. Kwast 12. Alida A. C. Möliring 7. Bep en Mario Ruyzenaars 12. Corry v. Dalen 12. Marie Landmeier 12. Cor en Nanne Nauta 12. Willémien de Koter 12, Annie Vergers 9. Cutharina Doing 12. GOED AFGELOOPEN ONGELUKKEN Het gebeurt wel, dat ongelukken be ter afloopen dan iemand liad durven hopen. In de Meadow-kolenmijn te Addeiiey-Green, North-Stafford, kwam een jonkman oen bak in do kooi of lift zetten ,die hij meende dat daarop wachtte; maar de kooi was boven hem: de bak viel in de ledige ruimte eu de jonkman stortte ook naar beueden. Iedereen dacht, dat hij jammerlijk om het leven zou zijn gekomen; want de schacht was 250 voet diep. Maar tot aller verbazing riep hij na eenige oogenblikken om hulp. Onder in de mijnschacht stond water tot op een vrij groote diepte en de jonkman was daarin gevallen. Daardoor werd zijn leven, gered; want hij had niets gebroken en alleen een lichte wond aan het hoofd beko men, waarschijnlijk doordat hij daar mee togen den rand van de kuip was geslagen. Boven in de Barrow-kolenmijn, Worsborough. waren een aantal ar beiders aan het werk, toen door het breken vim ©en steunbalk een der mannen .Edward Banks, naar beno- den viel in do schacht, die c.a. 445 m©ter«dieo is. De meesterknecht, die wist, dat er beneden mannen werk ten, riep luidkeels: „Banks gaat naar beneden!" En tot zijn verbazing hoor de hij de welbekende stem van Banks antwoorden: „Jawel, Jackson, ik ben bezig naar beneden te gaan". Toen men naar Banks kwam zoeken, bleek hij- tot ieders verwondering'nog in leven eu naar het scheen niet veel gedeerd door het ongeluk, dat hem overkwam. Hij verhaalde, dat hij bij zijn val twee- of driemaal om en om sloeg, dat hij toen een stijl vastgreep en langs dezen veilig naar beneden gleed. Zijn handen waren vreeselijk gehavend, maar voor het overige was hij geheel ongedeerd. Eenige oogen blikken later kwam hij weer naar bo ven eu wandelde bedaard naar zijn huis. In zekere Noorsche stad is een kerk, wier toren dicht bij den top, het fraai vebeiteld beeld van een lam vertoont De reden waarom men dat beeld daar zoo hoog heeft geplaatst is de volgende: Toen de kerk werd gebouwd, viel oen der werklieden van den hoogsten steiger af. Zijn kameraden zagen hem vallen en snelden, ontzet, naar l>eneden. Zij dachten niets anders of zij zouden hem verpletterd vinden. Maar zij vonden hem, tot hun blijde verrassing nagenoeg ongedeerd. Er trok, toen hij viel; een kudde schapen langs de kerk en hij was boven op een lam neergekomen. Dat arme dier werd verpletterd, inaar de man bleef eespnarcL Ter herinnering aan dat feit is een afbeelding van het lam op dmi toren geplaatst, ter hoogte van waar de man gevallen is. Evenals de jongeman, die in de mijn schacht viel, zijn nog verscheidene andere mcnschen, die van groote hoogten vielen, gered, doordat zij in het water neerkwamen. Lenigen li id geleden stapte te Blairs- ville (Ver. St.) een heer uit een spoor trein, terwijl die, bij het naderen van het station, langzaam over een brug reed. Hij stapte echter mis en viel van de brug af, in het water. Als hij gevallen was op de doorvarende boot. waardoor hij gered werd, dan was hij zeker gedood; maar nu hij in het water neerkwam, werdi hij niet «©- doe' zoodat hij bedaard naar huis ktin gaan. In elke zeeplaats, die de aantrekke lijkheid hoeft, van een rotsige kust, hoort mon verhalen van roekelooze bezoekers, dio van de rotsen vielen en i-espaard bleven, om het na te vertellen. Zoo wandelde b.v. iemand di© te Sonton logeerde, langs de be- nedenrotsen naar Beer, een naburig dorp, tocu hij, door den vloed over vallen, de keus had tusschen verdrin ken of opklauteren tegen de rotsen. Hij wilde natuurlijk liever het laatste beproeven, maar gleed daarbij uit on viol van eon hoogte van 100 voel. Hij sloeg echter om en om en was toen hij neerkwam niet ernstig ge wond IIij had alleen wat kneuzingen ©n was van streek door den schok. Een jaar geleden hoorde een vis- scher, die 's morgens vroe« bezig was bij de kust van Eastbourne, hulpge roep van een vrouwenstem en toen hij opkeek zag hij een jonge damo op oen volslagen ontoegankelijk go deelte van de rotsige kust. Hij waar schuwde de kustwacht en do dame werd gered. Zij vertelde, dat zij den avond te voren op de rotsen zat te lezen, toen de wind haar kleercn vat te, en zii van de rots viol op een 70 voet lager gelegen met gras begroeid uitsteeksel. 400 voet boven het strand. De kustwachters hadden geen ander middel om haar to redden dan een touw, waaraan zij neergelaten werd. Te Brasford waren twee werklieden in het reparoeren van een 170 voet hoogen fabrieksschoorsteen. Zij wa ren langs aaneengevoogde Judders naar boven geklommen en zaten te werken op eeu plank, toen oen der steunsels van die plank brak en zij neerstortten. De een viel op don grond te pletter; maar de ander greep met één hand een afhangend touw vast, dat hij voelde, zoodal hij in de lucht hing, toen zijn makker beneden werd opgenomen. Met groote inspanning greep hij nu ook met zijn ftndere hand het touw vast en nu ging hij zich op-r hijschon. Het ging langzaam en hij hing minuten lang te bengelen, tot het hem eindelijk gelukte een ladder vast te "rijpen, waarlangs hij kon afdalen naar den heganen grond. Op zeer bijzondere wijze bleef ook indertijd een jonge dame gespaard, die te Clifton van een brug sprong, in de rivier, 250 voet daar beneden. Haar val duurde ongeveer zes secon den; er woei een vrij sterke wind, die haar rokken opblies en zoo werd de kracht van den val gdbroken. Zij werd uit het water gehaald en naar het ziekenhuis gebracht: maar zij herstelde spoedig, want zij had niets moer dan een paar onbetcekenende kneuzingen bekomen en haar gestel was natuurlijk wat van streek. Een jon" arbeider, die te Rochdale van een ladder viel. waarop hij stond te werken, werd 85 voet door de lucht geslingerd on kwam «n> oen zijner schouders in een groote bak van zacht sliik terecht en bleef volkomen ongedeerd. De Fransche schrijver De Parville verhaalt aan een inlander op bet eiland Oghin. die van een 1000 voel h«>oge rots viol. Zijn val werd door niets -^broken, maar de bodem van den afgrond was met dicht struikge was begroeid; daar viel de man mid den in en zoo kwam het, dat hij niet erger werd gewond dan iemand, die in zijn huis van oen trupjo glipt bij het langen van een schilderij. ZUS D. Het is hier wel wat re genachtig, maar in L. is ook bij slecht weer n"g ©en heeleboel moois to zien, en ik denk. dat zij zich in ieder ge val wel goed amuseeren zullen. Ja, het zou voor jullie allerpaal gezellig zijn, als hij nog twee jaar in Leiden bleef, dan komt hij 's Zondugs dik wijls over en kunnen jullie in B. heer lijk wandelen I SOPHIA B. Het is best, dat je ook eens meegedaan hebt. Als je het prettig vindt, zal ik je naam nog wel oens moer zien, denk ik 1 ANNIE T. Ja, nu weet ik 't weer, ik had het Verward rnot een ander Zandvoortstertje. Heb je nog mooie begraven nainen Dan wil ik ze heel graag hebben. ZUS O. Gezellig, dat jij ook weer meegedaan hebtHet ziet er al vast keurig uit, boor I JO B. Ja, bet is jammer, dat Mijnheer W. weggaat, terwijl jullie het allemaal zoo goed met hem vin den kunnen. Weet je al wanneer Heerlijk, dat J. weer beter is. Dat ziek zijn is ook verbazend lastig! ARIE Q. Je opstel is goed over gekomen. Ik heb het nog niet gele zen, maar het is een heel geschrijf geweest, hè? JOHAN S. Ja, je was er vlug bij, hoor I Waar heb je die kransjes en speenkruid gevonden Ik heb ze liior in do buurt nog niet gezienNu ben je zeker nieuwsgierig naar den af loop morgen in Zwolle Zouden onze spelers het nu wat Leter maken dan de vorige week En ben je ook naar de laatste Haarlem-overwinning gaan kijken De nieuwe raadsels zijn goed. TAN CHR. A. Ja, zeker, mag je daar ook aan meedoen, en met de wedstrijden ook, als je wilt! Maar je nieuwe raadsel wordt nu nog niet ge plaatst. Er gaan nog heel wat andere voor het komt over ©enige weken aan de beurt. NICO T. Ik bedoelde die ronde zwarte beschuitbussen, waar je heel emnkkeh'k den bodem uit kunt ne men en je rails doorleggen. Ook kan j? dio bussen prachtig langs de lengte open maken, om er een eebo"en over kapping voor een slation van te ma ken. Knutsel jij wel eens wat oil heb je ook tiinmcrgereedschap Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kiiider-Arüeeliug moeten gezonden worden aan Me vrouw Venema—v. Doorn, Wugeuweg 88, Haarlem). In do bus gooien, zonder aanschellen IRIS. Nu je nichtje zes jaar ge worden is, moet ze ook naar school I En nu zou jij juist zoo prachtig den tijd hebben orn wat niet haar te spe len Ik ben toch wel nieuwsgierig wat jij zal gaan uitvoeren, als je uit K. terugkomt. RHODIA. Heb jij ook een rol in dit nieuwe sprookje, en wat ben jij Y Er zuilen heel wat repetities noodig zijn, om ui die dansen goed te lec- rcn. Wanneer is de uitvoering zoo- wat WIM II. De nieuwe raadsels zijn goed. Wel, ik dacht lieusch. dat nu toch ecu jaar ouder wasJe bent ook al een van de vriendjes, die het allerlangste meedoenDe nieesten beginnen pas, rils zij elf jaar zijn. Leer je o-p deze school Fransch MARIETJE v. d. M. Je mag wel eeii3 een nieuw- raadsel bedenken en inzenden, om aan de anderen op te geven. En je mag ook aan de wed strijden meedoen. Eu als je mij ©en briefje schrijft, krijg je er ook een terug maar andere berichtjes wor den nooit door kinderen ingezonden. Of bedoel je nog iets anders HELENA VAN N. Ja. jij mag ook meedoen. Lees je onze rubriek al l&ng, en Uoe oud ben je zoowat? IIEN'DRIKA R. De namen van de begraven rivieren kan je ui het zinnetje vinden. Vergelijk den zin maar eens met het antwoord dat er uitkomt, dan zie je het zelf wel, denk ik. Hebben jullie ten prettigen dag gehad op je zusjo's verjaardag? Zorg nu voortaan maar, dut je briefje er op Woensdag is, dan wordt het diezelfde week nog beantwoord. NELLY v. d. B. Laat hem maar stil plagen, hoor Zou hij het zooveel beter kunnen, en heeft hij er ook ge duld voor, om het zoo netjes op te schrijven Dat weet ik nog niet, en jij Ik wist heusch niet, dat jullie in de dorde klas al zoo flink werkten I Of hoort jou werk altijd tol de bes ten CATHARINA H. Ik heb geen werk van jullie ontvangen. Kan het zijn, dat het onvoldoende gefrankeerd was, of heb je hem op school of in een boek laten liggen Zoek nog maar eens I WILLY G. Gelukkig, dat het nog net op tijd af is gekomen. Heb je hot allebei zonder hulp gemaakt? Ja, zoo'n voorstelling .is dikwijls ©rg aardig. Maar wat werd het verbazend laat Was jo den volgenden ochtend niet vroeselijk slaperig, uf was dat een Zondag en kan je uitslapen? Heer lijk, dat je nu weer gew oon naar school eu naar les mag Nu niet weer ziek worden, hoor MARIE DE J. Neen, hij zag ©r gelukkig niet zoo heel slordig uit 1 Ja, heerlijk om ze allemaal gevonden te hebben I Ik bon nieuwsgierig, of het nu zoo bliift. en jij Vond jo de be graven namen lastiger II. - Het nieuwe raadsel LENA K. Je zult nog één weekje geduld moeten hebben, Lenamaar jo kunt nu al vast zien, hoeveel kin deren er meegedaan hebben. En dat zijn er boel wat, vind je niet? HENDRIK TJ. Dan maar op een ander keertje, Hendrik llcb je zoo druk gespoeld dezen keer? JAC. J. B. Als je weer eens komt en je bent er vóór 2 uur, moet je me je boekje eens laten zien. IIo©veel heb je er al in 't geheel JAN B. Heb je er ook al een van Ncd.-Iudiê Die heb ik misschien nog wel voor je. Krijgen jullie wel eens brieven uit het buitenland BART L. De nieuwe raadsels zijn goed. Wat oen prachtige teekoningen kan jij maken 1 JAN DE B. Ja, ze waren alle maal goed, hoor Vind je het prettig, als ze wat moeilijk zijn en je moet er wat lang over raden Ik denk. dut je raadsels wel later ingezonden zijn, want die uit Januari zijn nu bijna al lemaal genlantst en daar is niets van jou meer bij. Heb je nog meer nieuwe bedacht ANNIE DE B. Dat zijn 2 groote cadeuux tegelijk en waar ben ie het meeste blij mee. met de fiets, of met het broertje? En zijn die anderen cok broertjes, of allemaal zusjes? Jij bent toch de oudste, is 't niet liet wordt ©en heele kring bij jullie! EMII. K. Ja, er is l»eel wat na te kijken en jullie moeten dan ook nog één weekje geduld hebben. Je nieuwe raadsel :s wel aardig oe- dacht, maar dit soort plaats ik nooit, omdat ze zoo verbazend moei lijk te raden zijn. Kan je van dit zelf de woord niet nog ©en ander raadsel ui aken PIET DE V. Zoo, is het gegoten huis tegenwoordig bewoond blijft het er even mooi uitzien in gen en wind Ja, tegen den wind in zal het een heel getrap geweest zijn EDUARD B. De nieuwe raadsels zijn goed. LEENDERT en WILLEM D. Ja, ik zal wel 6ens zien in welke ufd.y ling het thuis hoort. Gelezen heb ik het nu no." niet. ANNIE VAN O. Hoe is het nu met je been Is het weer beter, en speel je alweer op de rails, of heb je nu den schrik gekregen Het is oen lang opstel en ik vind het knap. dat jo dal dadelijk in 't net hebt geschre- ven. Doe je dat op school ook altijd? Eerst in 't klad maken is ook maar tijd verknoeien, vind jo niet COR en JAN II. Ja, dat jullie die ook nog mogen beleven, hoop ik ook 1 Wil je Mooder wel voor haar mooie kaurt bedanken? Jullie hebt zeker ook ui een mooie verzameling kaar ten, is 't niet? Is Moeder deze-a keer niet erg kort weg geweest? Het nieu we raadsel is goed. ALIDA T. Je nieuwe raadsel is wel goed. maar het spreekwoord is niet erg bekend. Bedenk daarom lio- ver nog muar eens een ander. Zijn dat teekens om te telegraphoerenIk kan ze heusch niet lezen, hoor 1 Zou jij ook overgaan op school, en wat moet je later worden ANTON J. De nieuwe raadsels zijn goed. HERMAN B. Neen. de brieven kunnen niet iedere weck c-ven lang zijn. Ik ben nieuwsgierig hoe 'tover 14 dagen af zal loepen, en jij? Schrijf o mij dan eens, hoeveel er in jullio das blijven zitten Ja, met een klos je garen zal het beter gaan maar zou dat niet erg gauw breken? Aar dig, dat Gerard jullie ol nllemanl roepen kan l oopt hij nu al beele- mnal I03 rond WILLEM B. Heerlijk, dat jij al zoo flink helpen kon En gelukkig maar. dat het nu niet lancer hoeft en Moeder weer hc-elemaal opgeknapt is. Wal lastig, dat het nu zoo donker is op straat. De menschen mogen nu wel mei lantaarntjes in de hand boodschappen gaan doen, net als in den ouden lijd, toen er nog geen straathuitaurns waren. Heeft Vader ook nog wel een fietslantaarn, of is het nog niet noodig? Wanneer zou de nieuwe school klaar zijn. en waar moet Jantje nu zoo lang blijven? NELLY en BETJE M. Jullie zijn over 't geheel niet gelukkig met prij zen winnen. Hoe lang doen jullie nu al mee, en heeft Dina ook nog nooit iets gewonnen JO en JAN V. Het nieuwe raad sel is goed. J. J E. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja, turnen is prettig. Doen jul lie het buiten ook dikwijls? Of is de zaal niet erg stoffigHoogspringen kan buiten over hekjes zeker ook wel eens, is 't niet? CLASIEN v. d. B. Dat is best, hoorIk hoop. dat je ©en trouwe in zendster worden zal MARIE M Ben je een vriendin netje van C. v. d. B. Dan hoop ik, dat jullie samen heel wat prettige uurtjes door onze rubriek hebben zuil. ANNIE en BETSIE S. Ja, een stelletje strikvragen inag je wel in zenden, maar z-.jn het strikvragen, die we nog niet gehad hebben Heb je ze ergens gevonden? Er zijn heel wat opstellen ingekomen, zooals je ziet De volgende weck komt de uit- slag pas I BETSIE W. Je hebt vergeten, bet antwoord hij hot raadsel te zet ten. Wil - het nu not: eens opschrij ven met het antwoord er bij Ja, in een box kunnen ze heerlijk leeren loopen En d.it ls ook zoo veilig. als Moeder 'Ie kamer uitgaat Zou hii nu weg kruipen over den ~rond SIEGER B Dut is in lang niet gebeurd, dat tij bij de inzenders hoor de, SiegerMaar je verleert het ehrijven gelukkig niet al doe je het tegenwoordig niet dikwijls meert Werk je nog wel oens meer wat TEUN1S K Hot nieuwe raadsel is goed, en lu-t mag ook niet lang liggen vóór liet geplaatst wordt, vind cl DINA VAN D. Nu kom je het me oensdag zeker oens laten zion, is't niet Als Ie dan tenminste niet te moe bont van bet fcostjo van Dins dag. Schrt'f mij maar eens, hoe al- los gegaan is. ALIDA A. C. M. Ik heb vergeten op hét merk té letten Maar je maakt nu zeker nog een extra stelletje on- derkleeren dan kunnen ze om de beurt gewasschen worden. Kan je ook wel oen borstrokje voor de pop breion, of zou dat. te dik worden BEP ©n MARIE R. - Ja, de velden zullen nu wel weer prachtig zijn. 't Is toch heerlijk, om er zuo nndden in to Als do broeikas er is. wat zetten jullie cr dau in? ik hoop toch van den zomer eens te komen kij ken. CORRY VAN D. Kon je dat Ilardanger werk ook Dut is altijd heel mooi vind je uiet Er zijn te- gemvoordi ook heel mooie patronen met kruissteek te krijgen. Heb je er ©en boekje voor Of bedenk jo zelf M cl eens patronen MARIE I- - Ja, als iedereen va cantia heeft, hoop ik zeker, dat het wat mooier weer is dan nu maar over eenige eken kan dat ook wel I Hóe lung hebben jullie vacantio? JAN H. B. Als je de volgende week je raadsels brengt, zou ik je wat willen vragen. M il je dan dus even aanbellen COR en NANNE N. Dan zou je het op je Zondag ul te druk krijgen W acht je nu nog één jaar Het is tegenwoordig een spannende tijd bij jullie, is 'i niet Zou jij vust over gaan A v. d. W. Ga je daar heen, om wat op le knappen En hoe lang blijf je er dau Ben je nu erg ziek ge weest, eu mag je alweer gewoon nuar school ANNIE V. Het nieuwe raadsel is good. Ik denk, dat er dan voor jou met do schoonmaak heel wat prettige workjos zuil. Bewaart Moeder die dan voor je En heb jo er tijd voor buiten schooltijd? AREND II. VAN L. Ja, je briefja ls pas Donderdags hier bezorgd. Je naam staat cr nu dan ook 2 keer bij. Hoeft Johan ze aan iemand meege geven Dun zal het ©on vergissing zijn I ALIDA K. Ja, ik denk, dat ik dat over het hoofd gezien heb maar nu is Ivet toch in orde, hoor JAN W. Het is dikwijls toeval, Jan, of je ze gauw vindt of niet. Kan jo de begraven namen ook n-ogal gauw vinden? ARIE N. --- Grappig, om weer op eens z-oo'n ouden naam terug t© zien. Alio! Ik had in lung niets van je ge hoord, maar ben je toch no- niet vergeten 1 HENDERIKA B. Ja. je hebt flink opgelost 1 Gaat liet ook nogal gauw 1 En zie je nu wol kans, om zelf ook raadsels te liedenken COBA VAN DER S. Zijn ©r voel meisjes h: jou in de klas, die post zegels verzamelen, of is dat niet inde mode tegenwoordig? En wat doe je nu met die dubbele, als het ©r ©en heeleboel zijn? Mevr. VENEMA-v. DOORN. 23 Maart 1912,

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 17