SPORT EN WEDSTRIJDEN In Haarlem's Dagblad* "VoetfcsaiJ.., Hookey. fi» chieten. VOETBAL. Om den Nederlandsclien Voet balbeker. H. F. C.—Haarlem. Haarlem wint 5 2 Nadat in de twee ontmoetingen voor de competitie II. F. C. en Haar lem ieder éénmaal hadden gewonnen, heeft Zondag de derde match (voor den beker) een stevige Haarlem- overwinning tot resultaat gehad. Nie mand zal wel hebben verwacht, dat nr. 3 van het ranglijstje, op eigen veld spelend, zóó weinig zou prestee- ren tegen nr. 7. De uitslag bewijst weer eens. hoe gering het krachtsver schil tusschen de eersteklassers dit Jaar is en bovendien, hoe een elf tal totaal z'n vorm kan kwijtraken. Haarlem heeft verdiend gewonnen, een goede partij voetbal gespeeld maar ook niets meer. De roodbroeken hebben m dit seizoen nog wel eens boter spel vertoond. Maar II. F. C. Was dat het spel van een candidaat voor 't kampioen schap 't Leek er niet naarGeen enkele linie was als geheel goed, en s mmjgen Mannus Francken b.v. waren totaal hun vorm kwijt. De voorhoede presteerde een schijntje, de verdediging was onzeker, en in sommige periodes van den strijd speelde het. blauwwitte team bepaald laksch. Misschien zullen de komende internationale wedstrijden met Pa sehen helpen, om als oefening wat verbetering in H. F. C.'s spel te bren gen. 't Is wèl noodigwant wordt er zoo in gespeeld als Zondag tegen Haarlem, dan zullen de restende competitiewedstrijden geen succes meer voor do blanwwilten brengen Nu over den wedstrijd-zelf. Als H. F. C., met Jacques van der Weerd als invaller voor den jongsten Francken. om ruim twee uur tegen over het volledige Haarlem-elftal in 't veld staat, zijn zeker een 3000 toe- schouwors present. Do tribunes zijn tjokvol, en op alle rangen staat het publiek rijen-dik. 't Plankier langs de Noordelijke grens van het speelveld hl ijkt een mooie verbetering te zijn ook de achterste rijen van het publiek hebben een mooi uitzicht op hef. spel. Haarlem's Dagblad heeft 'n 3000 „match-cards", met de opstelling der elftallen, onder het publiek doen uit geven. Die opstelling luidt n. F. C. Steup, La Bastide. Beynes, De Klerek, Ben Verwey^ Leo Verwey, J. v. d. Weerd, Laun, -Ten Gate, II. J. M. Francken (capt.), Rcydon. Haarlem Alb Haak (capt.), Jur Iiaak, Oosten- broèk, lloutkooper, Bakker, De Wolff, Healey, Bouwmeester, Willy, Koster, Sekolte. Als referee Meerum Terwogt het begin-signaal heelt gegeven, is Haar lem dadeliik aanvallend, 't H. F. C.- duel beleeft onmiddellijk 'n „narrow escape", als een voorzet van rechts vlak er langs snort. Steup raakt even den bal aan .waardoor de Haarlem» aanvallers dien net niet bereiken kun nen. Even later komt Haarlem terug, lloutkooper breekt door en gaat al leen op Steup af, die uitloopt. Maai de Haarlem-speler trapt den bal hoog over 'l doel. Daarna komt een période van lauw eu weinig-interessant spel. H. F. C. ia in "t veld iets in de overhand, maar de voorhoede is tegen Iluarlem's ver dediging vandaag niet opgewassen. Bouwmeester volgt Mannus Francken als z'a schaduw, en de internationaal kan haast niets uitrichten. Ten Cate haalt wel handige trucjes uit, is een goed „solist" in 't veld, maar kun ook geen verhand in den aanval krijgen. Hij begaat 'n bepaalde fout, uls-ie tenslotte een mooie opening krijgt, en toch het schieten aan een ander overlaat, die gedekt staat, zoodat er •litis van terecht komt. De Haarlem-doorbraken zijn daar entegen heel gevaarlijk. Ben Verwey halve op den olijftak van den vrede. Giant nad een flesch champagne in (lc hand, knikte en glimlachte tegen mij Een toast, Mcrvyn, zeïde hij, waarop wij allen moeten drinken. De gelukkigste dag van mijn leven mijn verloving. Wij drinken op Ma demoiselle Patras, die beloofd heeft, Utijn vrouw te zullen worden. Ik bracht het glas aan mijn lippen, hetgeen allen deden, behalve Enid, wier gelaat nu doosbleek zag, terwijl zij den wün onaangeroerd liet en (ie Griek in woedend aanstaarde. Drink je niet, Enid vroeg haar broeder op zachten toon. maar zijn wenkbrauwen fronsten zich bo ven zijn oogen, die bijna van woede schenen te vlammen. Toen stond zij op, en beantwoordde zijn blik even beslist, eu terwijl zij sprak, klonken haar woorden ook zacht, maar toch duidelijk. Neen, Cyrus, ik drink niet op je ondergang. Ik zou je eerder dood willen zien. Toen, als werd plotseling een on bedwingbare. hartstochtelijke hui haar ie machtig, wierp zij het glas op hel, dek, keek de Griekin minachtend nan en Hen de landingsbrug over na..r den wal. Grant hield zich uitstekend. Zijn woede was dadelijk bedwongen. Mervvu, doe mij het genoegen, mijn zuster naar liet Witte Huis te- doet- af eu toe aardig werk, maar heeft toch z'n bcau-jour niet en wordt veel gepasseerd. Bovendien wordt Haarlem's snelle rechtsbuiten veel te veel losgelaten, waarvan hij weet te profiteeren docr telkens gevaarlijke voorzetten bij het H. F. C.-doel te plaatsen. Er is 19 minuten gespeeld als Bakker daarmee succes heeft. Weer zet hij voor, Oostenbroek wordt niet afgehouden, is iets eerder bij den bal dan Steup, en scoort onhoud baar, zoodat Haarlem leidt met 1—0. H. F. C. reageert dadelijk op dit tegenpunt. Een heftige scrimmage voor het Haarlem-doel heeft evenwel voor het blauwwitte elftal geen resul taat, want de roodbroeken weten den bal weg te krijgen. Even later komt H. F. C. weer terug, en Scholte weet een hoog, hard schot, van een paar meter afstands gelost, op schitterende wijze uit z'n doel te houden. Mannus Fran eken heeft met Cees ten Cate van plaats gewisseld, en is daardoor z'n bewaker Bouwmeester kwijt. Even schijnt daardoor een verbetering in den H. F. C.-aanval te komen. En binnen viif minuten na Haarlem's doelpunt maakt H. F. C. gel ij k. Koster krijgt 'n lioogen bal te ver werken, kopt dien in de richting van z'n eigen doel, Scholte laat zich nog vallen, maar de bal gaat juist langs z'n banden in 't hoekje. (11). Uit het enthousiasme van liet groot ste deel van het publiek blijkt, dat de H. F. C.-aanhangers in aantal van daag in de meerderheid zijn. Maar ze juichen te vroeg Want waarop liet H. F. C.-spel dan wel moge lijken - allerminst op een „winning jame". De voorhoede blijft peuteren „modderen" zei iemand in m'n buurt en schiet niet op. Bovendien is de rechtervleugel veel te langzaam in bet centeren en passeeren, om Willy" voorbij te kunnen komen. Haarlem's linksback speelt een van 'n beste wedstrijden, breekt telkens den aanval der II. F. C.-voorhoede en 'erkl uitstekend weg. De Haarlem-voorhoede speelt nu een handig eu vlug spel. Als Bakker weer eens ongedekt staat, brengt hij snel op, laat Beynes achter zich en geeft tenslotte den bal met 'u handi- gen tik-achteruit aan Oostenbroek. Die schiet evenwel recht op Steup aan, en dc 11. F. C.-keeper redt. Toch komt Haarlem telkens terug, en het tweede goaltje is op komst, dat be grijpt ieder. Het komt van Jur Haak's voet, die met een hard schot in den hoek Steun passeert, alweer uit een voorzet van. rechts. (1—2). Er is dan ruim een half uur gespeeld. Vrij spoedig volgt nummer drie. Bakker krijgt den bal (m. i. in offside positie), brengt even op, zet voor en is Jur Haak present, om nu den bal zacht en met veel effect in een hoekje van 't doel te stoppen. Steup, die zich vallen laat, kan den draaien- den bal niet bereiken. Zoo heeft nu llaarlem een 31 voor sprong. H. F. C.'s spel blijft zwak; de voor hoede is door het gebrek aan onder- i "crband tusschen de spelers absoluut niet gevaarlijk voor doei. Bij Haarlem is het verband tusschen uchter- en middenlinie daarentegen bijzonder goed. In dc H. F. C.-ac-hter- heede sjieelt Beynes een onzeker spelletje, terwijl in de middenlinie Leo en Ben Verwey van plaats heb ben gewisseld, 't geen wel oen verbe tering schijnt. Leo Verwey doet veel beter werk in 't midden, dan links. Kust komt zonder dat de stand is veranderdnog steeds leidt Haarlem met 3—1. Algemeen is men verbaasd over dit verloop van den wedstrijd, en ieders opinie is, dat Haarlem van daag zal winnen. Die verwachting wordt na halftime volkomen bevestigd. 't Is wel een eentonige historie, die van dezen wedstrijd, waarin het goe de werk zoo aan één kant blijft. De elf II. F. C.'ers hebben wel allen hun oogenblikken van individueel goed spel, maar ze vormen geen geheel. Dat is niet het werk, dat we van het rug te geleiden, zei hij tot mij, als of er niets ongewoons gebeurd was en zich tot den schipper wendend, beval hij hem dadelijk te vertrekken en zoo spoedig mogelijk terug te gaan. Terwijl ik achter Enid aan snelde, ging hij naast I-Iaidée zitten en be gonnen zij samen op zachten toon te spreken, HOOFDSTUK VI. Het besluit van Grant. Ik besloot Enid een poos lang al leen voort te laten wandelen, om baar zoo over haar eerste driftbui te laten heenkomen. Ik rekende er op, dat zij, omdat zij niet wist hoe naar Pera terug te komen, mijn komst wat warmer zou begroeten, als zij be greep. hoe zij door haar opwelling, om het jacht te verluien, in een heel moeilijk parket was gekomen. Bovendien wenschte ik over het ge val na te denken. 11c begreep heel goed, hoe verontwaardigd Grant zou zijn over de beleediging, Haidée aan gedaan. I-lij hield heel veel van Hai dée maar als een man moest kiezen tusschen zijn zuster en zijn verloofde, dan was hel niet moeilijk uit te ma ken, wie hij zou kiezen. Zijn besluit was ongetwijfeld al genomenen dut zou -zijn. dat Enid dadelijk het Witte Huis vaarwel moest zeggen. Het openlijke van de beleediging zou dat eerste elftal der Spanjaardslaners gewend ziju 1 Na rust aaat 't aanvankelijk nog slechter, dan daarvóór. Haarlem is nu beslist de sterkere, en er wordt vrij geregeld op dc H. F. C.-helft ge speeld. Pas een paar minuten is het spel oud, als dc H. F. G.-verdediging een groote fout begaat. De heele achterhoede talmt met wegwerken, de bal wordt, Beynes ont futseld, van links voorgezet, en lloutkooper maakt nr. 4. De Haarlem-aanhang is in vreugde want dat vierde doelpunt beteekent vrijwel zeker de overwinning der roodbroeken. (Stand dus 1—4). De IJ. F. C. -voorhoede valt weer aan, maar het schieten is hopeloos slecht. Laan krijgt een open doel, maar zendt den bal met een onnoozel rollerlje in 't publiek Eenige schoten gaan ver over en naast. De vleugel spelers richten ook niet veel uit: Van der Weerd krijgt weinig werk. en Reydon presteert weer een béétje 't Slot van de geschiedenis is, dat Haarlem doorbreekt, en haar score v o rhoogt tot 5—1 door een beslist houdbaar schot van lloutkooper. De bal zeilt met 'n stuk „swerve" hoog op Steup aan, en de li. F. C.-keeper beoordeelt het schot verkeerd. Haarlem is nu hcelemaal „binnen", en de voorhoede neemt het verder vrii kalrn op. Trouwens, als Houtkooper zich in een botsing be zeert, gaat hij uit het veld en speelt de Haarlem-aanval 'n poosje met vier man. Dan komt de rechtsbinnen der roodblauwen weer in 't veld, maar de H. F. G.-aanval attaqueert nu het meest. Mooi is het spel nog niet, maar Ten Cate en Francken werken hard om den achterstand wat te verklei nen. Laan is heelemaal den kluts kwijt. Ken 10 minuten vóór lijd zet Jacques van der Weerd den bal hoog voor doel. Bouwmeester werkt niet ver gen o e weg, en Mannus heeft nu een heel goed moment, als hij met een prachtig, hard schot onhoudbaar De stand is nu dus 25, en er schijnen nog meer goj»ls te zullen komen. Maar Bouwmeester en Schol te werken uit een paar corners van links mooi den bal weg, en II. F. C. heeft tenslotte nog déveine, als Ten Cate hard tegen den zijpaal schiet, en de terugspringende bal in hot pu bliek wordt gezonden. Kort daarna komt tijd met een 52 overwinning van Haarlem, die ongetwijfeld ver diend is. De Haarlem-aanhangers brengen bun elftal een luidruchtige hulde onder de H. F. C.'ers heerscht ajge- meene teleurstelling over dit verloop van den strijd. Over de spelers nog het volgende M. i. was Haar lem's linksback, die ditmaal onder't pseudoniem Willy" speelde, wel de beste speler van "t veld. Z'n afnemen en wegwerken was uitstekend, hij beging geen fouten en was voor den H. F, C.-aanval telkens bet struikel blok. De verdere spelers in het win nende elftal voldeden allen goed. Bouwmeester, Jur Haak (die ditmaal meer „dash" toonde dan anders), Bakker en Koster dienen nog ge noemd te worden. Van de H. F. C.'ers mogen De Klerek, Leo Verwey en Ten Cate wor den vermeld. De overigen zóó-zóó, be halve Laan, Reydon en Beynes, die bepaald zwak waren. Beynes was be slist beneden z'n gewonen vorm. In de demi-finales voor den beker zullen nu uitkomen HaarlemH. B. S. en V. O. C.—Vitesse. ROBERT P., Nederlandsche Yoetiialtiend. W e s t. Ie k 1 a s s e: SPARTA—D. F. C. 2—1 D. F. C. mist Nico Bouvy, Flip Koopman, Kleyn en Van Hemert, en is dus wèl zwaar gehandicapt. Toch nemen de Do'rdtenaars het spel aan hankelijk in handen, en zo verkrijgen zelfs de leiding, als de Sparta-verde irs oo een offside-appèl het spel staken. Even voor rust passeert de Groot eenige spelers, en maakt gelijk (1-1). Na halftime is het een zeer span nende strijd, met Sparta iets in de ineerde'rheid. Als de Groot met een prachtschot den Rotterdammers de leiding geeft, is het pleit beslecht. D. F. C. verliest eervol met 1—2. H. V. V.—AJAX 3—1. Reeds kort na den aanvang van de zen wedstrijd heeft een onaangenaam incident plaats gehad, dat de Maand. Ct. als volgt beschrijft: „Plotseling krijgen we een merk waardig incident. Tonny Kessler brengt den bal op, Van den B'roecke- loopt op hem toe en op welke manier het gebeurde, konden we van de tri bune af niet zien, maar'de Amster dammer maakte een geduchte saldo door de lucht en komt mot een smak near. We zeggen nogmaals, dat wc niet konden zien wat gebeurde, maar uit het feit, dat Eymerss een vrijen schop tegen Kessler gaf, maken we op, dat het optreden van den H. V. V.'ei niet correct geweest scheen té zijn. Nauw is Van den Broecke echter overeind of hij stuift op Kessler los en duwt hein, razend van woede, z'n vuist onder den neus. Onmiddellijk, zijn de andere Ajaxideri er bij, om hun makker dat to beletten, maar slechts met de uiterste moeite weel men hem te bedwingen. De scheids rechter stuurt Volkomen reglemen tair v. d. Broecke net veld uit, maar de H. V. V.-captain, de juiste tóedracht der zaak gezien hebbende, verzoekt zeer sportief deze beslissing in te trekken, wat dan ook gebeurde. H. V. V. komt in de meerderheid, en neemt door Onnes de leiding, die dooi de Serrière nog tweemaal vergroot wordt. Bij de rust leidt H. V. V. met 3—0. In de tweede helft is Ajax ster ker? mist vele kansen, en scoort eerst 'n paar minuten vóór tijd door v. d. Broecke haai' eenig tegenpunt. VELOCITAS—V. O. C. 2—0. De cadetten zetten er in dezen strijd alles op, om van hef. gevaar voor de laatste plaats te worden bevrijd. Ze zijn vóór halftime al sterker, maar kunnen niet scoren. Rust komt met 0—0. In de tweede helft neemt Veloci- tas door Oudemans de leiding, die doo- Kuypers met een onhoudbaar schot wordt vergroot. V. O. C. doet alles om ten minste tegen te scoren, maar 't lukt niet en tijd komt met 20 oor Velocitas. DE COMPETITIESTAND. De stand in de le klasse is nu: i Sparta 13 9 1 3 19 33—15 1.46 II. F. C. 14 9 0 5 18 44—25 1.28 D. F. C. 17 9 3 5 21 37—27 1.23 V. O. G. 14 6 3 5 15 23—18 1.07 Quick 16 7 3 6 17 27—21 1.60 H. V. V. 17 8 1 8 17 35—36 1.— Haarlem 15 6 1 8 13 32—41 0.86 Velocitas 10 4 5 7 13 18—39 0.81 Ajax (A.) 14 3 4 7 10 17—28 0.71 H. B. S. 16 3 3 10 9 19-37 0.56 De kansen van H. B. S., om nog aan de laatste plaats te ontkomen, worden steeds geringer. VERDERE UITSLAGEN: Oost. le klasse: Z. A. C.Wilhelinina 21. Res. le klasse (West.) H. B. S. II—H. V. V. II 4-0. West. 2e klasse Hercules—Adelborsten 2—1. ampiöenschapWest. 2e kl. V. V. A.—Concordia 3—2. P r o in o t.j/,ec o m p e t i t i e W e s t. 3e k la s s e: Dordrecht—Spartaan 2—2. VictoriaV. F. C. 10. Bloemendaal—D. E. C. 1—1. 3e KLASSE PROMOTIECOMPE TITIE. BLOEMENDAAL—D. E. C. (Amsterdam.) Om 2 uur fluit, de hepr E. C, J. Schwippert verzamelen. E. C. wint den toss, zoodat de witten mogen af- li'aj'.pcii. Béide partijen verschijnen au grand complot. Het spel is direct reeds zeer snel en van overwicht nog geen sprake. Binnen 10 minuten weel Van Kesscl van Bloemendaal le scoren. D. E. C., in 't geheel niet ont moedigd, werkt zeer hard en heeft nu bet. beste deel van het spel. De witte achterhoede is voor de gasten een groot struikelblok en als de rust in gaat leidt Bloemendaal met 1—0. Na de rust krijgt Bloemendaal don wind mee en is direct aanvallend. Toch weef. D. E. C. uit een snelle door braak gelijk te maken. Hard wordt nu voor de leiding gewerkt. De wilton zijn de sterkere en rakelings wordt telkens naast geschoten, maar 't suc ces blijft uit. Als de scheidsrechter tijd blaast eindigt deze wedstrijd in een gelijk spel. Bij Bloemendaal wa ren Van der Bergh, Blankevoort on Van Maren de besten. Bij D. E. C. de achterhoede. BUITEN-COMPETITIE: Friendly-game: A. F. C.—U. V. V. 4-1. DE OOSTELIJKE PROEFWED- STRI.TD. Te Arnhem is Zondag de wedstrijd der beide Oostelijke proefelftallen ge speeld. Elftal A won met 3—0; .Tan van der Vinne (2) en Wcnnekes scoor den de goals, die allen vóór rust wer den gemaakt. Na afloop koos de commissie het volgende Oostelijke Elftal: Doel: Góbcl (Vitesse); Achter: Wijnveldt (U.D.), Rijnen berg (Quick); Midden: Holferman ten Hove (U.D.) vón Heydeu (Quick), Van der Hout (Vitesse); Voor: Schlimmer (Quick); Wenneikes (O.D.O.); J. v. d. Vinne (G. V. C.,), Pluim (U.D.), van Berckel (Quick). Merkwaardig is het wel, dat maar één speler van de Oostelijke kampioen club G. V. C. in het elftal uitkomt, ter wijl nr. 2 in de ranglijst (Wil hel min a,i er helemaal niet iu vertegenwoor digd is. Haarlemsche Voetballjond. VOOR DE PLAQUE VAN DEN H. v B. HAARLEM IIII. F. C. II, 0—2. Zondag 1.1. speelden bovengenoem de elftallen voo'r de plaque van den IT V. B. Door haar gelijk spel eenige v. e ken geleden tegen Haarlem II, werd H. F. C. II houdster voor het seizoen 1910—1911. Door hare overwinning van Zondag heeft ze alle kans, voor goed bezitster te worden. Eene overwinning op F. D. O. zal dit ten gevolge hebben. Te 'ruim half elf stellen beide elftal len zich op; H. F. C. II met twee, Haarlem II met vier invallers, De kampioenen brengen het volgende elf tal in het veld: Heye, Visser, Peper, Maas, Angenent, Smit VII, F. Veen, Hartog, Schruvendijk, Rij- leveld, Hordijk. H. F. C. II: Bremer, Peltenburg, Sandberg, Seig nette, Looyen, Pee'reboom, Boissevain, Berg, Wijnands, Bollée, II. v. d. Weerd. Dadelijk na het begin worden beide achterhoeden aan den tand gevoeld Langzamerhand komt Il.F.C. II iets in de meerderheid en aanval op aan val wordt op het roodbroeken-doel on dernomen. Dor goed doorzetten maakt dan Sandberg voo'r de blauw witten 't eerste doelpunt. Haarlem II begint nu krachtig aan te vallen, doch het heiCt geen geluk als Schiravendijk, alleen voor doel staande, over den uitge! v pen doelverdcdiger hard tegen de lat schiet. Bij een aanval van 11. F. C. wordt een der voorhoedespelers op on geoorloofde wijze door Visser geno men. Een strafschop is het gevolg. Aanvoerder Bïjleveld is liet niet mei de scheidsrechterlijke uitspraak eens, appelleert heftig, en gebiedt feu onvermijdelijk maken, voelde ik. Als' het in heel besloten kring gebeurd was, dan zou het nog mogelijk ge weest zijn de zaak te sussen; maar niet alleen de bedienden -en man schappen van de „Stripes" hadden het gezien en gehoord, maar pok waarschijnlijk het volk op voorbij gaande schepen en aan den wal. Grant zon meer dan menschelijk moe ten zijn om dit over het hoofd te zien. Wat de daad zelf betrof, afgeschei den van haar rampzalige publicitc-it, daarvoor kou men maar één recht vaardiging bedenken, dat Enid gelijk had in haar opinie omtrent Ilaidée en haar motieven. En daar voor was "•een schijn van een bewijs aanwezig. Ilad zij gelijk? Konden wij bewijzen krijgen Zou ik haar kun nen helpen Dat waren de vragen, die ik mij zelf ernstig begon tc stel len, en met een steeds vuriger ijver voor haar zaak. Haar geluk beteekende voor mij veel meer dan ik iemand in het Witte Huis wilde doen gelooven; en terwijl ik een dertig meters achter haar aan wandelde en naar haar keek, meende ik iets te kunnen gevoelen van den storm van gewaarwordingen, die op het oogenblik in haar geest moest woeden. Zij wandelde vlug door, met licht gebogen hoofd, als iemand die in gedachten Verdiept is, niet weten de (daarvan was ik overtuigd) waar zij heenging en waarschijnlijk daar ook niet op lettend niets ziende en ook om niets gevend, maar haar hart vol bittere eu pijnlijke gedachten en vrees voor haar broeder. Toen wij op die wijze ongeveer een mijl ver gewandeld hadden, zag ik haar stilstaan, de hand naar het voorhoofd brengen en om zich heen kijken met het air van iemand, die plotseling uit een droom ontwaakt en nu tracht zich haar omgeving weer te binnen te brengen. Ik verhaastte mijn stap op dat oogenblik en haalde haai' in. Haar oogen verwelkomden mij met onmis kenbare verlichting, maar haar eer ste woorden hadden betrekking op het looneel op het jacht. Hoe kon u op de gezondheid van die vrouw drinkenriep zij op bitteren toon uit. Doen wij niet verstandiger, met er eens kalm over to spreken LJn zullen wij in dien tijd zien, het Witte Huis weer te hereiken Ja, ik ben op don terugweg, en zij hief haar hoofd op en keek mij uitdagend aan .Staat u aan don kant van Cyrus of aan mijn kant in deze zaak Aan beide kanten. Neen, dat is onmogelijk, u moet tusschen ons kiezen. Dan ga ik alleen terug, als u hel goedvindt. Waarom doet u uw best deze ernstige zaken zoo luchtig te be handelen 7 U weet zelf heel goed, dat hiermee niet valt te spotten. - Neon, ik beschouw het waarlijk niet als een kleinigheid. Ik zou graag het beetje, dat ik in de wereld bezit, prijs willen geven, als ik d>eze zaak ongedaan kon malcon. Maar ik kan altijd het best over belangrijke din gen nadenken door er oo gewonen toon over to spreken; en het dient tot niets de dingen le overdrijven. Ik zal een rijtuig bestellen. Is liet ver om te wandelen Van hier ongeveer drie en een halve mijl, maar o,p sommige plaatsen is de weg moeilijk begaanbaar. Dan wil ik liever wandelen. Zal ik naast u komen wandelen of op Turkse!ie wijze een paar meters achter u O, 'hoe kan u op zoo'n oogenblik zoo praten Ik kan alles doen of zeggen om u wat op andere gedachten te bren gen. Wij wandelen natuurlijk samen en even natuurlijk zullen wij trach ten iets te bedenken, waardoor wij uit deze moeilijkheid kunnen gera ken. Want het is een lastig geval, dat is zeker en met die woorden begon nen wij met f linken pas onze wande ling. Ongeveer twintig minuten lang werd er geen woord tusschen ons bei den gewisseld. De ronde verklaring van Enid, dat ik partij moest kiezen voor de een of dc ander was ver ontrustend, niet zoozeer omdat ik het noodig oordeelde in den zin, dien zij 'slotte Heye, het doel fe verlaten. Peo- reboom trapt nu den bal opzettelijk naast. Kort hierna komt de rust. llaarlem II krijgt nu het voordeel van den wind en is dan ook do eerste minuten in de meerderheid. Spoedig echter valt II. F. C. krachtig aan, rtn' Peltenburg lost van vrij grooten al- stand1 een hard schot waaruit de bal via den paal in het doel belandt. Een bijzonder mooi doelpunt! II. F. C. blijft sterker en spoedig ve'rhoogl Seignelte de score. Dit punt wordt echter niet toegekend wegens "ei? overtreding van Sandberg. II. F. C. laat zich hierdoor echter niet ontmoedigen en blijft voortdure id aanvallend optreden. Opnieuw doel punt Seignetle, maa'r ook dit punt wordt niet toegekend1 wegens buiten spel. Langzamerhand nadert het ein de, maar Haarlem TI geeft nog niet op en de II. F. C. achterhoede heeft soms groote moeite de snelle aanval len te keeren. De stand verandert echter niet en ten slotte boekt II. F. C. II een welverdiende overwinning, DE PROEFELFTALLEN VAN DEN II. V. B. Do twee proefelftallen van den Haarlemsohon Voetbalbond speelden Zondagmorgen een wedstrijd op het 11. F. C.-terrein. Elftal A: Sijpesteyn, (Il.F.C. W. Boisssevain (II. F. C.), Lindeman (KI. Haarlem). 1-Ioogerbeets (E.D.O.), Zandslra (E.D. O.), v. d. Haak (Kl. Haarlem). Tekclonburg (Haarlem), Wackwitz (II. F. C., de Groot (E. D. O.), Craye (Concordia), Jonker (Kl Haarlem). Elftal B: v. Dapperen (Haarlem), Schildwacht (E. D. O.), Dankelrnan (I-I.V.V.) L. Reydon (H. F. C.), lieins (Haarlem). Volke'r (II. F. C.), N. N. (11. F. C.), Schravendijk (Haarlem), Frenegoor (E. D, O,. N. N. (V.V.ÏI.) Lotsy (H. F. C.) In het begin is het elftal A het sterkste. Het valt onophoudelijk aau, doch. Lotsy in het doel van B, verde digt dit heel goed. Dan komt B. los en doet eenig o vinnige uitvallen. A. maakt daarna door Davidson (Con cordia) haar eerste doelpunt. Een oogenblik later mist haar midden voor een prachtkans. A. blijft nu voortdurend op de vijandelijke helft on uit een strafschop maakt Lin deman een tweede doelpunt, waarna spoedig de pauze komt. Als gedraaid is. zijn de elftallen aanvankelijk even sterk en dan wordt B. sterker, om dit tot het einde toe te blijven. Hef, ziet echter geen kans legen te scoren en tijd komt met on veranderden stand (2—0;- Bij elftal A. waven Wackwitz, W. Boissevain (beiden II. F. C.), V. d. Haak (Kl. Haarlem), Lindeman (Kl. Haarlem), en Tekelenburg (Haarlem) de besten. Sypo-steyn (II. F. C.) behan delde bet weinige, dat hij kreeg naar be l).o o ren. Bij elftal B. traden Lotsy en L. Rey don (beiden van H. F. C.) het meest op don voorgrond. II. V. B. 3e KLASSE. HAARLEM V—II. F C. VI, 60. Haarlem V staat nu door een flinke 6O-overwinning op H. F. C. VI de finitief no. 2 in hare ufdeeling. Voor rust hebben dc roodbroeken wind mee, en beheersen en het -<pol over alle linien. Vijf maal moet ''e fl. F. C.-doelman visschen,4 hoewel het goede backspel van Davidson gpms- moreerd dient te worden. Ook na rust is het een spel van kat en muis. Toch voegen de roodbro-ki-i slechts een doelpunt aan de score, toe, zoodat ze (alleszins verdiend) met 60 winnen. Buiten de competitie. HEEMSTEDE II—QUICK (Haarlem). Om half elf wordt onder leiding van den liee rP. Ooldcrs deze vriend schappelijke match aangevangen. Hoewel 11. zeer onvolledig is, is zij vóór rust, ge.ioi.pen. door den sterk sa wind, de sterkere en bestookt gedurig het vijandelijk doel. Reeds na 10 mm bedoelde, dat ik met een hunner inoost broken, dan wel omdat ik wist, dat zij hol noodig oordeelde. Als het werkelijk tot een breuk kwam, dan voelde ik, dat ik aan haar zijde zou staan maar zoover waren wij nog niet, en inlusschen begon zich 't schema van een plan in mijn hoofd vast te zetten. Het zwijgen bogo-n haar eindelijk te vervelen en zich tot mij keerend, zei ze plotseling Heeft het ongepaste van mijn ge drag u met, stomheid geslagen Neen, .ofschoon u het wol bij den waren naam heeft genoemd. U heeft ons in een heel moeilijk parket ge bracht. Dank u, Maar als u vindt, dat ik mijn mond had moeten honden en door woord of daad tooneu, dat ilc geen hekel luid aan die hu die vrouw, die de vrouw van Cyrus zal worden, dan behoeft u niets moer te zeggen. Ol ik vervloek haar. Heel goed. Maar als ik niet hield van don minnaar van mijn zuster, dan zou het toch niet in mijn hoofd opkomen om mijn zuster in het pu bliek een klap in haar gezicht te ge ven. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6