heeft zij succes. Als de uiterstrcclts goed voorzet, en de binnenlinks mei een goed schot aan II. de leiding geeft. Quick, dat ook wel eens geprobeedd had een goaltje te maken, legt zich uu in hoofdzaak toe op verdedigen. Zoo verloopt de eerste helft zon Ier dat neg een der beide partijen scoort, hoewel H. er wel eenige goede kansen voor krijgt. Na rust zijn de kansen gekeerL Quick valt onstuimig aan, en w - t spoedig uit een fout der achterhoede gelijk te maken (1—1). Nog een half uur is te spelen en hoewel we zeker een overwinning va'i Quick verwachten, weten de Heemste- ders door zeer goed - erdedigen doel punten te beletten. Nog eenigo mal na zelfs komen zij gevaarlijk-dicht bij het vijandelijk doel, waar de palen goede diensten bewijzen. liet einde komt met 1—1. HEEMSTEDE III—ZWALUWEN (Haarlem). Om half elf werd op het kleine ve'd va i! Heemstede opgesteld. Heemste de begon met 9 man, terwijl na £0 min. de 10e in het veld kwam. De Zwa luwen waren volledig. Heemstede heeft eerst den nog al sterken wind in den rug en is dv ook overwegend sterker. Een enkele maal komen de Zwaluwen eens ov-r de helft, maax stranden dan op «te verdediging. Voor rust weet H. 3 mail te scoren. Rust 30). Na rust denken we de Zwaluwen te zien ophalen, mea'r de verded'giig van Heemstede is in vorm. De kee per is op zijn post, en mochten dc backs eens falen, dan is hij het die in laatste instantie het gevaar weet te keeren. Eenigszins ontmoedigd door zulk een tegenstand vershappen de Zwalu wen wat, waarvan II. profiteert en eenigo malen achtereen goed door breekt, vlak voor doel maakt een der Zwaluwen hands, en uit de penalty komt no. 4 Het wordt nu een gedurig aanvallen van beide partijen, en zeker hadden de Zwaluwen eenige puntjes gehaa'1, ware hun schieten wat beter ge weest. Ais het. einde wordt aangekondigd, hoeft Heemstede met 't— 0 gewonnen. E. Vrije baan, 2e kl.1. A\ v.d. Burg, Haarlem, 9 lp.; 2. D. Ekkel, Hoorn, 90; 3. E. Hoekstra, Hoorn, 89; 4. J. Holman, Haarlem, 89; 5. L. C. J. Jonckbloedt, Haarlem, 89; 6. L. Bak ker, Hoorn, 88; 7. W. Mooij, Hoorn, 8-S. 8. D van Overvest, Amst., 88; II. Koenen, Haarlem, 87; 10. D. A. Pool, Hoorn, 85; 11. A. Wijdogen, Haarlem, 84; 12. P. J. F. Busch, Arnst., 84. 13. I-I. A. Richland, Amst. 82, 14. G. VV. C. van Essen, Haarlem, 82. Stadsnieuws HET HOSPITAAL-KERKSCHIP. Zaterdagmiddag ter bestemder tijd het nieuwe Hospitaal-kerkschip aan de werf Conrad" van stapel go- loopen. Omstreeks drie uur wend het laat ste stuthout weggeslagen en gleed de Inog mast- en pijplooze roodbruine romp van de helling in het water van de binnenhaven der werf. Het afloo- jpen geschiedde zonder eenige stoor- nis. Het bestuur van het Hospitaal- kerkschip had eenige uitnoodigingen verzonden om de te-water-lating bij te wonen. Toch bleef op zijn wensch het plechtig ceremonieel achterwege. Op de werf was o. m. tegenwoordig mevrouw Van Leeuwen, echtgenoot© j van den Commissaris der Koningin. Verder van het bestuur van het schip de heer eu mevrouw Labouchère, de Britsche predikant Chambers en zijn Hollandsche ambtgenoot Ds. Engel- berts. Ook was de kapitein van het schip bij de van-stapel-lating tegen woordig. De stalen romp, waaraan nog niet veel te zien is, van 't geen er van worden zal, blijft aan de werf tot het schip gereed is. Een beschrijving van de inrichting en afmetingen, gaven wij reeds in ons nummer van Zaterdag. Knecht bij de Rechtbank. De Minister van justitie heeft be noemd tot knecht bij de Arrondisse- ments-rechtbank alhier A, M. Verkerk Jr., brievenbesteller alhier. SPOOR DOOR DE MEER. De baan Amsterdamsche Ynart naar het station-Haarlem is gelegd, met den bovenbouw der drie bruggen en viaducten is een begin gemaakt. Voetbalnieuws. H. F. C. HAARLEM. Het programma is verschenen van do voetbal-wedstrijden, die de H. F. C. Haarlem te Genève, St. Gallen en Pforzheim spelen zal, resv op 7, 8 en 10 April .Wijselijk doen de spelers de reis niet daarvoor alleon, maar ne men zij tevens een kijkje van veel schoons, dat Zwitserland oplevert Luzorn, de Brünigbahn, Interlaken, Montreux, Schaffhausen, waar rij toeren of boottochten zullen worden gemaakt Het elftal bestaat uit Albert en Jur Haak, Healy, de Wolf, Wilhelm, Kos ter. Bouwmeester, Bakker, W. van Eek, Muller, Byleveld en Oosten broek. Ook gaan er een zestal bestuursle den en supporters mee. Ons val. Hoskey. Kampioenschap 2e klasse: II. II. V. II—Hilversum 04. Schieten. Zooals wij reeds in ons nummer van Vrijdag 29 Maart vermeldden, zijn de scliutters van Generaal van Merlen Zondag naar Eindhoven gegaan, ten einde zich te meten hi den internatio nalen wedstrijd, uitgeschreven door dc schietvereeniging ..Juliana". Dat het succes schitterend is geweest, kan l>i ijken uif den stand, welke wij hier laten volgen: Voor ltorpsbuks, staat van Merlen No 1 met 450 punten. Persoueelo baan (max. 300 punten): 1. T. Hekker. met 290 punten; 2. L. de Raad, met 287 punten; 3. H. J. Bou niau, met 277 punten. Juliana-wedstrijd (max. 100 punten): 1. T. Hekker, met 95 punten; 2. H. J. Bouman, met 95 punten. Dagmedaille (max. 100 punten): II. J. Bouman. met 100 punten. NOORD-HOLLANDSCHE SCHIET- BOND. Stand op heden: A. Korpswedstrijd: 1. Voor Vader land en Koning, Haarlem, 19 vis. 218 p 2. Gen. Joubert, Overveen, 17 vis. 209 p. 3. Gen. van Merlen, Haarlem, 17 vis. 205 p., 4. Bloemendaal Commando 15 vis. 186 p. B. Personeel lc kl.: A. Mos, Over veen. 47 p.; 2. C. V. d. Berg, Hoorn, •46. 3. H. J. Bouman, 46 (loten); 4. H. J. Viefs, Haarlem, 44. 5. D. Sala, Haar 1 .1 43; 6. P. Roozen, Overveen 42, 7. P. J .Hekker, Overveen, 42; 8 A. Bos, Overveen 41; 9. D. Houtgraaf; Bloe mendaal, 41; 10. F. W. Mooij, Hoorn, $S punten. C. Personeel 2e kl.: 1. L. C. J. Jonck bloedt, Haarlem, 45 p.; 2. D. van Overvest, Amsterdam; 41; 3. J. H. van Ruiven, Haarlem, 41. 4. Mevr. Hout graafKohier, Bloemendaal, 41; 5. L. Bakker, Hoorn, 40; 6. A. v d. Burg, Haarlem. 38. D. Vrije baan le kl.: 1. I'. P. Hekker., Overveen, 97 p.; 2. J. C. Woestenburg, Iloorn, 97; 3. A. Spaander, Hoorn, 97; 4. J. Victs, Haarlem. 90; 5. II. J. Bou man, Haalerm, 95; 6. P. J. Hekker, Overveen 0-S: 7. C. v. d. Berg, Hoorn, 93; 8. A. M. van Leeuwen, Amst. 93; 9. P. Roozen, Overveen, 93; 10. A. Bos, Overveen, 92; 11. D. N. H. Twistorling, Haarlem, 91: 12. D. Teekens, Amst., 90; 13, J. v. d. Berg, Hoorn, 90; 14. D Houtgraaf. Bloemendaal. 90 p. Vrijdagmiddag gebeurde in de af- deeinig inontagowerkplaats van de Haorlcmsche Machinefabriek voor heen tiebr. Figóe, een ongeluk. Een takelblok met zwaren ijzeren ketting kwam naar beneden vallen, waar door een jongen zwaar gewond werd aan de beenen, zoodat opneming in het St. Elisabeths Gasthuis noodza- kelijk was. 1-M ei-dag. Aan de 1-Meidag-betooging, onder de leuze Directe actie en Algemee- ne Werkstaking, die dit jaar in het Bron.gebouw zal wonden gehouden, woTdt deelgenomen door de volgende vereenigingen Vrije Groep, Muziek- vereonigmg „Voorwaarts", zangyer- I eeniging „Excelsior", Lood- en Zink- bewerkers, Bouwvakfederatie, Opper lieden-, Metselaars-, Heiers-, Grond werkers-, Anti-Militairistenvcreeni- ging.' VEILINGEN. Uilslag der veiling van onroerende goederen in het verkooplokaal „De Gouden Leeuw", le Haarlem, op Za- terdam 30 Maart 1912, 's namiddags na 5 uur. 1. Een heerenhuis, erf en tuin, aan den Wagenweg No. 15. f 9300, J. F. Bolderdijk. 2. Een huis en erve aan den Kle verparkweg no. 132. Uit de hand verkocht. 3. Een huis en erve aan den Klever parkweg No. 134. Uit de hand verkocht. 4. Een huis en erve aan den Klever park weg No. 136. Uit de hand verkocht. 5. Een huis en erve aan den Klever parkweg No. 133. Uit de hand verkocht. Perceelen No. 2 tot en met 5 gecom bineerd. 6. Een winkel en woonhuis met erf, open plaats en bovenwoning, aan de Jansstraat No. 28. ƒ8965. Opgehouden. 7. Een heerenhuis, genaamd Tem poral, met erf, tuin en bergplaats, aan de Westerhoutstraat te Heemste de, get. No. 7. 9980. Opgehouden. 8. Een villa, genaamd „Evelina", met schuur, erf en tuin, te Bloemen daal, aan ue Hartenlustlaan No. 14. ƒ7505. Opgehouden. 9. Een huis, genaamd „Frigga", met erf en turn, aan de Tramstraat, Le Zandvoort, get. No. 11. 10. Een huis, genaamd „Syn", met eif en tuin, te Zandvoort, aan de Tramstraat No. 13. 11. Een huis genaamd „Gladsheim" met erf en tuin, aan de Tramstraat No. 15, te Zandvoort. 13505. Opgehouden. 12. Een heerenhuis en erve, met voor-, zij- en achtertuin, te Heemste de. aan de Noordzijde van het Oranje plein, hoek Berkenrodestraat, plaat selijk ongenummerd. Drie aaneengebouwde heerenhuizen en erven met voor- en achtertuinen, te Heemstede, aan de Noordzijde van het Oranjeplein, naast en ten Oosten van het voorgaande perceel, als 13. Get. No. 2. 14. Get. No. 3. 15. Get. No. 4. Perceelen 12 tot en met 15 gecom bineerd. ƒ30250, J. W. G. Droste q.q. 16. Een winkelhuis met afzonderlij ke bovenwoning en erve, aan de j Kruisstraat No. 28 zwart en rood. ƒ13600, W. Bosman q.q. I 17. Een gebouw ingericht tot koets huis en paardenstallen, met erve, aan het Klein Heiligland No. 86. ƒ5725, F. Visser q.q. 18. Een huis, erf en tuin aan den Gasthuiasingel No. 8. f 5890, Nelissen. 19. Als voorgaand, get. No. 10. 4900, P. F. Hagen. 20. Een villa met schuur, erf en tuin aan den Rijksstraatweg te Scho- ƒ8200. A. Roos q.q. 21. Een heerenhuis met erf aan de Lourens Cosicrstraat No. 15. 2900» H. J. Edelcin. 22. Idem. No. 19. f 2845. Opgehouden. 23. Idem, get. No. 23. 2755. Opgehouden. 24. Een huis, erf en tuin, aan den Scheepmakersdijk No. 34. Uit de hand verkocht. 25. Als voorgaand, get. No. 36. Uit de hand verkocht. 26. Een terrein met loodsen, achter perceelen 24 en 25, en uitkomende aan (liet Spaarne, met een uitgang aan den Scheepmakersdijk, groot 1 A. 66 c.A. Uit de hand verkocht. Perceelen 24 tot en met 26 gecom bineerd. Rubriek voor Vragen Geabonneonl'.n hebben het voorrecht, /ragen op verschillend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in te zenden bf) de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel koeleiooe gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig i woonplaats van don inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Ik heb een bestelbiljet voor abonnement op een serie hoekon ingevuld. Nu wil ik graag do inteeke- ning ongedaan maken, en gaf nog vóór dat de reiziger, die mij do boe ken aanbood, zijn order had inge diend. te kennen, dat ik er geen lust meer in had. Men wil mij gerechtelijk vervolgen. Wat moet ik doen? ANTWOORD. Het zal u naar wij vreezen heel weinig baten. F.en behoorlijk gesloten overeenkomst kan men nu eenmaal niet eenzijdig ver breken. VRAAG. Tot boe laat mag een persoon beneden 16 jaar werken." ANTWOORD. Een jeugdig per soon mag dat is de algemeene Jie- paling der wet in fabrieken on werkplaatsen in 't algemeen niet lan ger arbeid verrichten dan 10 uur per dag en 58 uur per week en geen ar beid verrichten tusschen 7 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags. Voor eenigo bedrijven l>estaan, on der zekere voorwaarden, uitzonde rende bepalingen, zooals voor banket bakkers en koks. Het zou ons te vol voeren deze lüer alle op te noemen. Mon kan gemakkelijker een bepaalde vraag beantwoorden, dan alle ant woorden geven die wellicht op eene vraag zouden kunnen worden gege ven. VRAAG. Ik heb een wagen bij iemand laten schilderen. Een andere persoon die meent geld van mij te vorderen te bebben, neemt onder voorwendsel van noodzakelijke reparatie, een wiel van den wagen weg, niettegenstaande, ik den schil der last heb gegeven, geen onderdoe len aan derden af te geven. Tot wien moet, ik mij wenden om schade ver goed; Dg on het wiel weer in mijn be zit ie krijgen? ANTWOORD. Natuurlijk is de schilder voor de schade aansprake lijk; maar de derde persoon beeft zich wederrechtelijk eens anders zaak toegeëigend eu het was misschien niet kwaad dat u een strafvervolging tegen hem instelde. U kunt toch pro ces-verbaal laten opmuken. VRAAG. (Op verzoek wordt deze vraag als van te kiescben aard niet opgenomen). ANTWOORD. Wij weten natuur lijk niet in hoeverre de zaak ernstig is. In 't algemeen is het bedoelde zeer zeker een reden om den dienst onmid dellijk op te zeggen, en indien de be doelde persoon, schuld heeft, zal hij het in zijn eigen belang wel laten om schadeloosstelling te vragen. VRAAG. Bij het uitlaten van een meubelstuk bij het verhuizen is een ruit gebroken door de timmerlieden. Wie is voor de schade aansprakelijk, zij of de huurder? ANTWOORD. Degene die de be doelde personen in zijn dieast had genomen is voor hen verantwoorde lijk; dat zal dus in dit geval zeker de huurder wel wezen, of anders do pa troon van de timmerlieden, indien de huurder met een patroon gecontrac teerd had. VRAAG. Ik ben bij de week ge huurd en heb een halven dag ver zuimd. Mijn patroon geeft mij op staanden voet gedaan. Heb ik recht op mijn loon van verleden week? ANTWOORD. Op het verdiende loon hebt u natuurlijk aanspraak, tenzij u den patroon een dringende reden gegeven had om u onmiddel lijk te ontslaan, want in dat geval zoudt nog tot schadeloosstelling gehouden zijn. CORRESPONDENTIE. Don vrager aangaande een nieinv pensioenwet zij bericht dat wij zuilen tracditen de door hem bedoelde zaak to onderzoeken. Uit de Omstreken ter, dr. I-I. J. Kiewit de Jonge Dordrecht, zette in zijn openingsrede uiteen, wat de taak van 't Verbond is, ook ten opzichte van den arbeid van andere vereenigingen, zooaU b.v. de Tuchtunie en de Padvinderij. Zoo heeft het bestuur ook een open oog voor de voordeelen eener goed gcor dende Padvinderij, mits zij ontdaan van noodelooze uitheemschheid, strikt naar nationalen trant wordt opgevat en uitgevoerd. Het Verbond zal natuurlijk deelne men aan de feesten in 1913. Verschil- 1 lende kleine tentoonstellingen, i:i 't jgeheele land verspreid, zullen een f beeld geven van onze nationaliteit De lieer Dr. J. B. Schepers uit Haarlem gaf in overweging ook een prachtnummer van Noerlandia uat te geven. Aan 't jaarverslag van den secreta ris, den heer C. v. Son, is ontljjud, dat 't ledental thans 7501 is, met lui- tenleden mee 8213. Dit jaar gaf een i vermeerdering van ;01. Herdacht 'werd 't verdienstelijke werk van den afgetreden secretaris-penningmeester i rnr. W. Dicke. 2 nieuwe afdeelingen werden opgericht. Er zijn 48 jongelie- den-afdeelingen. De staat der finan ciën is gunstig. Besloten wdrd te trachten tot de uitgave te komen van de geschiedkun dige wereldkaart de Nederlanden voorheen en thans, vervaardigd voor de Brusselsche tentoonstelling in 1910. Getracht zal worden een verzame ling lantaarnplaatjes over oud-, mooi- en nijver Nede'rland te verkrijgen Daarvoor werd een commissie be noemd. De afdeeling Haarlem stelde voor. een regeling te treffen in zake re jongeliedenafdeelingen Jong Neder land, zoo dat een van raad dienen! buitengewoon bestuurslid door hen gekozen wordt uit de plaatselijke af deelingen van ouderen. Dr. J. B. Schepers lichtte 't voor stel toe. Ten slotte werd er besloten, dat er een commissie zal benoemd worden, die dit cn verschillende andere voor stellen zal onderzoeken. Toi vertegenwoordigers van groep Nederland in het hoofdbestuur wer den herkozen de heeren dr H. J. Kie wit de Jonge, te Dordrecht, en jhr. jmr. O. F. A. M. van Nispen lot Sev-- I naer, te Nijmegen; in de vacature rar Dicke wend gekozen de heer N. J. j Roelfsma, te Rijswijk. Tot leden van het groepsbestuur werden herkozen de heeren dr. W. v. Everdingen, te Rotterdam; jhr. rrir. H. Smissaert en A. Welcker, in Dm Haag; gekozen werden mevrouw Bo- gaerdt—De Sturle'r de Frienisbeig, te Alkmaar (vac. Cath. v. Rennes), pro?, jdr. L. Knappert, te Leiden (vacature- mr. Dicke), prof. mr. A. A. H. Struy- eken, te Amsterdam; (vacature Van Nispen tot Sever,aer) en F. A. Hee ler, te Hattem. Na eenige besprekingen werd beslo- ten nader te overwegen, om 't groeos- bestuur op te dragen, plannen te I overwegen, in hoeverre naar nanlei- 'ding van bet eeuwfeest van Neder lands onafhankelijkheid, zooveel mo- gelijk het on-Nederlandsehe in weige- {ving, rechtspsraak en leger kan wor den vervangen. Vervolgens hield mej. Cateau Esser, van Amsterdam, een inleiding over ds kunst om logisch le leeren lezen. PEST OP JAVA. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram j van den gouverneur-generaal van N\- jlndië, betreffende pest e'vallen op I - va van 13 tot en met 26 dezer: HALFWEG. De voorjaarsveemarkt zal alhier ge houden worden op 18 April a.s. te Sloten op 25 April. SLOTEN. De architect G. v. Arkcl heeft voor do N. V. v.h. BBkman Sarto ri us aanbesteed het bouwen van een fa briek met kantoorgebouw aan de Noordelijke zijde der Haarlemmer vaart. Ingekomen waren 25 biljet ten. Minste inschrijver A. Muijlwijk te Amsterdam, 103,800. Aklceling Malang: 11 nieuwe pest- i gevallen 10 dooden; 27 dezer 1 Euro-, peaan oveileden. Madioen: 7 doodclijke gevallen; S?e- rabaja en Kediri elk 1 doodelijk geva' GEHEIMZINNIGE VONDST. Door den gemeeoie-veldwachter van Westervoort werden in de dorpstraat aldaar des avond- gevonden vóór het huis van den predikant O. twee voor- werp on, die op het gemeentehuis on- denzooht, bleken dynamiet-patronen te zijn. De justitie onderzoekt de zaak. NEDERLANDERS TE ROME. We lozen in De Tijd Naar onze Romeinsche correspon dent meldt, haddeu de beide afge vaardigden mgr. dr. Notens en mr. Jan van Bast het voorrecht, door jZ.Em. kardinaal Van Rossum in par- ticuüore audiëntie aan den H. Vader I te worden voorgesteld. Me', blijkbare w aardeering liet 7.. H. zich uit over de staatkundige werkzaamheden van dr. j Notens, wien bij in de toekomst 's He- (rnels övervloedigen zogen toowensch- te. Voor den hoogbejaarden vader van dr. Notens en de familie van nrr. Van I Best. gaf Z. H. nog een bijzo aderen j zegen. PROF. FRUIN. j hoogleora.tr aan de Amsterdamse he universiteit, heeft afscheid van zijn studenten genomen. Hij wordt nu rijksarchivaris. lanctschc werf gebouwd. Het wordt oen mailstoompor voor dc Rolt. Lloyd, dio de laatst te Amsterdam en Rob terdam voor dezo lijn gebouwde sche pen met 400 ton en 000 PK. zal over troffen. WEER VRIJGELATEN. Het onderzoek door de justitie te Boskoop ten opzichte van den persoon die in het. postkantoor aldaar werd aangetroffen, heeft niqts opgeleverd; bedoelde persoon gaf voor eon post zegel van 12 1/2 ct. te willen koopen voor een brief naar Engeland, dien hij nog met de post kar mee wilde ge ven. De justitie heeft geen termen gevonden oui een vervolging in te stellen en 'heeft den gearresteerde weer op vrije voeten gesteld. DE MEELRECIITEN EN DE TARIEFWET. De NederJ. vereeniging van hande laren in buitenlandsch meel zendt ons een uitvoerig schrijven, waarin betoogd wordt, dat „de goede trouw gelriedt aan te nemen, dat de meel- rechten, die tengevolge van verkeer de voorlichting in het Tariefon'J.crp zijn gebracht, door minister Kolk man zullen worden teruggenomen". Er wordt op gewezen, dat de heer Talnia indertijd als Kamerlid heeft verklaard, dat „oen nauwgezette stu-{ die er hem toe geleid liad een invoer recht op meel schadelijk te achten". De heer Kolkman sprak zich reeds >or hij Kamerlid was uil als een be slist tegenstander van rneelrecbten. De heer Heemskerk heeft indertijd toegejuicht, dat minister Harte de riteol rechten in zijn ontw erp had ge schrapt. Voorts wijst de vereoniging op, bewering van Jhr, von Fisen- secretaris van de Tarief vereoni ging, gedaan in een vergadering te Hoorn, dat onze bloembollencultuur van represaille maatregelen niets le -zen heeft. Juist wordt betoogd, dat de kans zeer groot is. dat de uit voer van bloembollen naar Amerika ernstig zal worden bedreigd, als wij ©en belasting heffen op Amerikaansch meel. DE ONTPLOFFING IN DE WOL- VENSTRAAT TE AMSTERDAM. Het drietal loodgietersknechts, bij de politie voorloopig in bewaking on der verdenking schuldig te staan aan den aanslag op de werkplaats van den heer Hesselink in de Wolven- straat gepleegd, is ter beschikking van de justitie gesteld en in hief Huis van Bewaring opgesloten. INBREKERS. Bij de familie K. aan de Loolaan te Apeldoorn is ingebroken. Vermist worden o a. oude Delftsche en Chl- neeeche borden. De inbrekers deden zich ook in den wijnkelder te goed. DF. ZIEKTEVERZEKERING. ..De Residentiebode" schrijft Het laat zich aanzien, dat de be handeling der Ziekteverzekering nog al veel tijd zal vorderen. Naar we vernemen, zullen vóór 10 April den uitersten termijn minstens een 80- tal amendementen od de Ziektewet en de Radenwet, waarvan niet minder dan ongeveer 50 van de sociaal-demo craten. bij 4e Commissie van Voor bereiding inkomen. ONTVLUCHT. Zaterdagmorgen is uit het^huia van bewaring te Almelo ontvlucht ze kere E. D., die in voorarrest zat we gens het stelen van fietsen. In zijn cel zou door een timmerman zijn bank hersteld worden. Van een onbewaakt oogenblik maakte hij gebruik, om den timmerman in da cel te sluiten. Den gevangenbewaarder E. gaf hij met een stuk hout, waarin een paar spij kers zaten, een goduchten slag op het hoofd, waardoor E. neerviel en vrij gevaarlijk gewond werd Met behulp van een waterslang liet hij zich daarop van de l.veede verdieping op den grond zakken en wist zoo te ont komen. Hij werd dadelijk nagezet en het mocht aan da maréchaussees na een paar uur gelukken hem in het Nyreesboscli weer te vatten. I Er Is eon man te Berck gearresteerd, Soudy geheeten ,<iie gedurende de plundering der bank te Gliantilly de menigte door bedreiging met een ka rabijn op een afstand zou hebben ge-i houden. Hij werd in het bezit bevon den van 600 francs, een geladen Brow ningrevolver en een flesch cyan zure potassium, een hev>g vergif, dat hij door gelrrek aan tijd niet kon inne men. Soudy is 19 jaar. Ook is nog een persoon in hechtenis genomen wegens t verbergen van misdadigers. De Parijsche politic moet nu 1 goe de spoor hebben. Opmerkelijk is. dat een der bandieten, Carouy, nu door «le autoriteiten van den veiligheids dienst plotseling als vrij onschuldig vordt voorgesteld. De gedachte is nu, dat Carouy zich bereid verklaard heeft, om te praten, op voorwaarde, dat hij zelf buiten schot blijft. STAKING VAN METAALBE WERKERS. Te Frankfort staken de metaalbe werkers en eischen loonsverhooging. Er zijn reeds meer dan 50öü stakers en verwacht wordt, dut dit aantal nog ïöI grooter zal worden. VERMOORD. Te Tunis is een Duitsch echtpaar vermoord. De vermoorden hadden zich in ©en zeer eenzame streek on der inboorlingen gewaagd. DE STAKING TE GENT. Er zijn thans 2200 man zonder werk. De stuwadoors-patroons en carga doors hebben besloten te trachten 590 Duitscho dokwerkers te laten overko- Binnenland WINKELWEEK. Te Groningen wordt thans een Ne-* iderlandsche winkelweek gehouden. WINKELSLUITING Na het arrest van den Hoogen Raad begint do actie lo Zaandam opnieuw De Vereeniging van Christelijke Kantoorbedienden aldaar besloot tot den Gemeenteraad het verzook te richten, con commissie van winke liers te benoemen, om met een com missie uit don Gemeenteraad te on- jderzoeken, of het noodzakelijk en ge- t wenscht is. ook te Zaandam do ver- ivroegdd winkelsluiting in te voeren. HET GROOTSTE SCHIP. I Aan de Maatschappij De Schelde te j VlissiOgem is de bouw opgedragen vaa VREDESPALEIS. B. en W. van 's-Grnvenhage zullen aan den raad voorstellen om aan t Vredespaleis een monumentale mar ineren trap aan te bieden voor de vestibule. ALG. NEDERL. VERBOND. De algomeene vergadering had Zo- torclag te Utrecht plaats. De voorzit- het grootste schip, ooit op een Neder- Rechtszaken EEN VELDWACHTER VER OORDEELD. Het Haagsche Gerechtshof heeft be vestigd "t vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij 7 dagen gevan genisstraf werd opgelegd aan E. A. K., gemeenteveldwachter te Hulst, beklaagd van geweldpleging tegen een bejaarden man. Osniengd Nieuws DE AUTOMOBIELBANDIETEN. De chef van den Paxijschen \eilig- Keicsdlenst moet overtuigd zijn, dat da onvir.dbaren zich te Parijs verbor gen houden, evenals na de „coup" vim a© rue Ordener, toon zij zich sre- duicude elf dagen schuil hebben ge houden o a een kamer van een wo ning in dc rue Cortot, waar een vrouw hun de noodic© levensmiddelen enz. bracht Men vermoedt, dat zii thans dezelfde taktiek volgen, in afwach ting van een goede gelegenheid om naar hel buitenland te ontkomen. De Matin", sprekende van de „pa niek, we'ke in Parijs heerscht. ver telt, dat de verkoop van handvuurwa- pens in de laatste vier dagen enorm is toegenomen. Winkeliers, die vroe ger vijf zelflaadpistolen per dag ver kochten, leveren er thans zeventig tot tachtig. En de koopers zien niet op geld: zij moeten een zeker wapen hebben, dat hen niet in den steek laat op het critieke oogenblik. Geen auto mobilist waagt zich meer buiten Pa rijs. of hij is duchtig gewapend. De gemeenteraad van Pa: ijs hee't besloten, naar aanleiding van het steeds driester worden van liet optre den dér misdadigers te Parijs en in de omstreken en in het bijzonder naar aanleiding van den te Chantilly g-1- pleegden aanslag, een bijzondere po- ütie-brigade in te stellen, bestaande uit vijftig man, wien speciaal het op sporen van misdadigers wordt opge dragen. Voorts zal het aantal polit-e agenten met honderd vijftig man uit gebreid worden. VERGIFTIGING. Men meldt uit Bengasi: De opperbevelhebber van de Ila- lïaansche troepen in Bengazï. gene raal Ameglio, is onder verschijnselen von vergiftiging ziek geworden en moest naar het hospitaal overge bracht wonden. Naar het heet, heeft do generaal bij vergissing sublimaat gedronken. DE GYMNASIASTEN-STAKING. De Roetheonsche Gymnasiast Czornyi, die bij besluit van den Landschool- raad in Gahcié van alle middelbare scholen is uitgesloten wegens den verkoop van briefkaarten met het portret van den moordenaar van graaf Potocky, heeft zich doodgescho ten. De uitsluiting van dien 17-jari- gen gymnasiast was de aanleiding tot een staking der Roetheonsche gym nasiasten in Galicië. Do verontwaardiging over het be sluit van den Schoolraad is groot EEN TOREN INGESTORT. Door den storm is te Nauen een groote ijzeren toren van de draadloo- ze telegrafie ingestort. Er hadden ge lukkig geen persoonlijk© ongelukken plaats. De toren was 200 meter hoog. Nauen ligt 30 K.M. van Berlijn af. SPOORWEGONGELUK. De expres-trein naar Nizza is aan het station te Milaan op een goede rentrein geloopen. Twee beambten werden gedood en zes gewond. Alle reizigers zijn ongedeerd. Koloniën EEN AANVAL VAN ROOVERS heeft plaats gehad op een rubberon- derneining in Batoe Bakra op 117 K.M. van Medan. 15 met speren gewa pende gemaskerde mannen drongen 's naChts 't huis van den beheerder binnen en 't was aan diens krachtig optreden en de hulp van koelies te danken, dat de roovers tenslotte den aftocht moesten blazen, enkelen hun ner waren gewond De aangevallen beheerder had eenige speerwonden opgeloopen. De f 1200 die hij in huis had 't zou betaaldag zijn v. aren ooi: gered. Naar de roovers wordt ge zocht. MET DE DUITEN ER VANDOOR. De onderwijzer Marécha'. die uit Djocja verdween, nam ƒ6560 uit het schoolkleerenfonds mee. Stoomvaartberichten Het stoomschip Ophir, van Rotter dam naar Java, vertrek 30 Maart van Lissabon. Het stoomschip Menado arriveerde 30 Maart van Java tc Rotterdam. Het stoomschip Koningin der Ne derlanden, van Amsterdam naar Ba tavia, werd volgens draadloos ont vangen telegram via Bombay SlMrL te Colombo verwacht; alles wel aan boord. Het stoomschip Gtullus, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 29 Maart van Genua. Het stoomschip Rembrandt, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 28 Maart van Colombo. Hel stoomschip Kambangan, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 29 Maart van Colombo. Het stoomschip Oranje, van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 30 Maart te Genua. Het stoomschip Rijndam vertrok 39 Maart van Rotterdam naar New- York. He', stoomschip Kawi arriveerde 30 Maart te Rotterdam van Java. Het Btoomschip Palembang vertrok 30 Maart van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Djocja, van Ham burg naar Java, passeerde 30 Maart Ouessant. Het stoomschip Koning Willem III vertrek 30 Maart van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Sembilan, motor, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 30 Maart Sagres. liet stoomschip Prins Willem IIL van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 30 Maart v.m. 10 uur 20m., Lydd. Het stoomschip Prinzess Alice ver- trok 30 Maart van Sjanghai naar Am- sterdam. Het stoomschip Rijnland, van Am sterdam naar Buenos Avres, vertrok 29 V :art van Santos. Het stoomschip Zaandijk arriveer de Maart n.m. van Rotterdam te Philadelphia.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7