volgeloopen boot den kouden wind; „genoot". Op dat oogenblik kwam er juist toevallig assistentie. Er verscheen 'n wherry onder do Jansbrug, die na tuurlijk full-spccd naar de „plaats des onheils" trok. toen de twee opva renden hun rillend medelid in de ver te gewaar werden. Onder groote be langstelling van het „brug-publiek" legde de wherry voorzichtig langszij der kleine skiff aan. Toen, terwijl de twee booten ver naar elkaar overhel den. werd de aan-kramp-souffreeren- de skiff-roeier in den stuurstoel der wherry getrokken, gauw met truien en jassen verwarmd. Na 'n beetje ge manoeuvreer lag de skiff uchteraan. Die, van roeier en riemen ontdaan, ging toen op sleeptouw. En terwijl onze Haarlemsche gamins langs de gracht meeholden, om de processie onder de Jansbrug te zien doorglij den, trokken ze huistoe, de acteurs in dit eerste water tafereel, door „Het Spaarne" in het nieuwe seizoen den Haarlemmers gratis te aanschouwen gegeven. Glorievol was 't niet. Maar succes vol wèl. De qualificatie „Wat 'n fèn bootje, niet toonde, dat de jonge lingschap der straat een verongelukte skiff ineer waardeert dan een in den letterlijken zin „welvarende", waarin ze liever gezellig een beetje spuwen, van de bruggen af omlaag.... of er met kleinere en grootere steenen naar smijten Uit de Omstreken I J MUIDEN. Bii koninklijke beslissing is aan J. II Martens te IJmuiden, onder voor waarden, alsnog vergunning verleend tot oprichting van een kalkblusscho- fij. HA ARLEMMERMEER. Benoemd. Töt opzichter bij het te bouwen Pol derhuis te Hoofddorp is benoemd, de heer Kroon to Ter Aar (Z.-H.) De Leeghwater. Met de slooperij van het ijzerwerk van het stoomgemaal De Leeghwater met dynamiet is men thans klaar. De militairen der Genie, door wien de ontploffingen wei-den geleid zijn weer naar hun garnizoen terugge keerd. Hoewel de ontploffingswerk zaamheden wel eenige dagen langer duurden als waarop men had gere kend, zijn ze over het algemeen toch goed van stapel geloooen. De schade die er door teweeggebracht is, is zeer weinig. Den laatsten dag werd er van een der werklieden nog een rijwiel, dat op het terrein stond, door een stuk ijzer stukgeslagen. Toch zijn de bewoners in die omgeving blijde dat deze niet onEevn-rlijke werkzaamhe den zijn afgeloopen. Binnenland DE AVONTURIERSTER. Aan de Tel. zijn nog bijzonderheden verteld over Annie Pascal, meege- de-ld door een Amsterdamsche fami lie. Telkens als ze bij de familie op visite kwam, gaf ze hoog op van l aar voorname kennissen, die ze al len met naam en toenaam wist te noemen. De revolutie in Perzie brak uit en op een avond kwam juffrouw De Jong in doodsangst bij onze zegslieden. Snikkend verklaarde zij gelezen te hebben, dat men den zoon van den sjah had vennoord. Ze deed het uit komen alsof die Perzische prins een bijzonder goede vriend van haar was geweest, Alle mogelijke menschen belde ze ten huize van haar kennissen" op, ten einde nadere bijzonderheden te vernemen. Laat in den avond ver- li-f ze hen en toen ze den volgenden dag terugkeerde, vertelde ze, in dien tijd drie keer per auto naar Den Haag geweest te zijn. Ze had de zekerheid gekregen, dat haar vriend nog leefde, en moest nu onmiddellijk naar Per- zl", vertrekken, ten einde er een di plomatieke zending te vervullen. Annie Pascal verdween, zooals ze zoo dikwijls verdwenen was en kwam den 3Ien Januari j.l. opnieuw bij haar vrienden. „Ben je nu werkelijk in Perzië ge weest?" vroeg de vrouw des huizes. „Ja zeker," luidde het antwoord, „en midden in het oproer, dat verze ker ik je." ,,'t Is wonder, dat ze je niet dood gemaakt hebben," merkte de gast vrouw eenigszins spottend op. ,,'t Had weinig gescheeld", zei Annie Pascal, nam 'haar breedgeranden lioed af en toonde een klewanghouw, die van het haar over het voorhoofd naar haar oor liop. „Dat heb ik er van overgehouden, en verder nog oen houw in de zij", verklaarde ze doodkalm. „Och ja, jul lie, die hier zoo dood-gewoontjes in je huiskamer zitten, hebt geen idee van wat een mensch overkomen kan. Als sjouwersjongen verkleed heb ik Jen zoon van den sjah het parlements gebouw binnengebracht Vlak voor de deur, toen de prins al in veiligheid was, kreeg ïk die houwen. Ik sprong op het eerste het beste paard en hol de weg, door een troep Perzische sol daten achtervolgd. Ze haalden me in, waren vlak bij me; reeds zag ik een pistool op me gericht. Toen eensklaps herinnerde ik me, dat geen Perzisch ;,i :ul ooit op zijn vlag mag trappen. De vlag, die om den kop van mijn paard gedrapeerd was, rukte ik af. smeet haar voor het paard van mijn vijand en op dia manier kon ik ont vluchten." Het verhaal maakte diepen indruk op de vrienden. Gedurende eenige dagen kwam An nie weer geregeld bij hen aan huis; toen echter maakte ze misbruik van iets, dat de heer des huizes in haar bijzijn zijn echtgenoote had meege deeld en het gevolg was, dat men haar te kennen gaf, voortaan niet meer op haar bezoeken gesteld te zijn. De vrouw des huizes verklaarde ons, dat Annie Pascal, ondanks al haar geraffineerdheid, meermalen blijk ge- gegeven had van groote goedhartig heid. Zij voor zich is er van over tuigd, dat deze avonturierster niet ge heel en al toerekenbaar is. Het feit, dat ze werkelijk drie jaar lang als ze nuwpatiënte werd verpleegd, ver sterkt haar in die opvatting. Als bewijs, dat Annie Pascal steeds alles wist te bereiken, wat ze wenschte, werd ons het volgende me degedeeld. Nadat haar zoontje jaren bij haar had vertoefd, werd ze, op Ycr- zoek van den vader, uit de ouderlij ke macht ontzet. Het kind kwam bij den beeldhouwer v. d. M. in huis en ondanks allo nasporingen gelukte het Annie niet, het adres van haar man te weten te komen. Ze plaatste toen in eenige der groot ste bladen een advertentie, waarin voor een omvangrijk restauratiewerk in een kasteel, dat minstens twee jaar zou duren, een bekwaam beeldhouwer gevraagd werd tegen een salaris van f 50 per week. Onder de aanbiedingen, die inkwa men, was ook een brief van den heer v. d. M. en... Annie had haar doel be reikt. OPENBARE LEESZAAL TE AMSTERDAM. De Amsterdamsche gemeenteraad nam met 25 tegen 10 stemmen de vol gende motie-Lambrechtsen aan ,,De Raad, van oordcel. dat het voormalige hoofdkantoor der gomeen- tegnsfabrieken aan de Keizersgracht 444/446 behoort to worden bestemd tot huisvesting eener openbare leeszaal met bibliotheek, noodigt B. en W. uit, do voordracht terug te nemen en na dere voorstellen te doen met betrek king tot het naar behooren huisves ten van de Arbeidsbeurs en de Ka mers van Arbeid". INSPECTEUR VAN HET ONDERWIJS. Tot gemeentelijk inspecteur van het onderwijs te Amsterdam is benoemd mr. A. X. Ketelaar. DE PRINS WILLEM V IN GEVAAR. ..De West" meldt De „Prins Willem V", die te Para maribo aankwam, is op de reis ge teisterd door een verschrikkelijken sneeuwstorm. De boot moet in een hachelijke positie hebben verkeerd. PALEIS-RAADHUIS TE AMSTERDAM. Naar 't Hbld. verneemt werd in de geheime zitting van den gemeente raad, gisterenmiddag van 3 tot ruim 5 uur gehouden, breedvoerig van ge dachten gewisseld over de missive van den" Minister van Binnenland- sche Zaken, d.d. 21 Maart, m zake do vraag of de Regeering wil bevor deren, dat het Koninklijk Paleis op den Dam weder ter beschikking van de Gemeente worde gesteld. De burgemeester gaf namelijk als den wensch van het Dagelijksch Be stuur der gemeente te kennen, dat de raadsleden of wel groenen van raadsleden van hun gevoelen wat thans diende te geschieden, zouden doen blijken, alvorens B. en W. naar aanleiding van 's Ministers schrijven een Insluit zouden nemen. Uit den boezem van den Raad kwamen echter geen bepaalde voor stellen op, zoodat ten slotte het re sultaat der gedachten wisseling was, dat de burgemeester de toevoeging deed. dat Burgemeester en Wethou ders omtrent de missive van den Mi nister aan den Gemeenteraad advies zullen uitbrengen. OPNIEUW EEN CIRCUS CARRé. De traditie-circus Carré leeft weer op. De heer Albert Carré bericht ons uit Bremerhaven, dat de eerste voor stelling van zijn nieuw opgerichton Nederlnndschen Circus Albert Carré Zaterdag a.s. daar zai plaats hebben. „De prachtige stal Raspaarden, als mede de uitmuntende nieuwe dressu- ren en het verdere zorgvuldig gekozen programma, zullen, hoop ik, ook bij mijn a.s. komst in Nederland, uwen bijval verwerven." Gaarne zullen wij de komst van den heer CaTré verwachten. Succes zij hem toegewenscht. TENTOONSTELLING VAN TOEGE PASTE ELECrRIClTEIT. Het comité, dat van het departe ment 's-Gravenhage der Maatschap pij van Nijverheid de opdracht had aanvaard om te trachten in de maand Juni aldaar een tentoonstelling van toegepaste electriciteit te doen hou den, maakt bekend, dat tijdsomstan digheden noodzaken do tentoonstel ling voorloopig uit te stellen. MOETEN ZE GEZEGELD WORDEN? Tegen den ambtenaar van den bur gerlijken stand te Rotterdam is pro ces-verbaal opgemaakt wegens het af geven van on gezegelde bewijzen van huwelijksvoltrekking. De zaak zal bij veroordeeling tot in hoogste instan tie wui'den doorgezet, opdat defini tief zal worden beslist, of die verkla ringen gozegeld moeten zijn of dat ze in briefvorm ongezegeld kunnen wor den afgegeven. VRIJWILLIGERS. Enkele leden van Volksweerbaar heid te Amsterdam hebben het voor nemen opgevat een Amstcrdamsc-h vrijwilligerskorps van personen boven dö 18 jaar op te richten. liet ligt in de bedoeling het korps als geünifor meerde groep van de afdeeling Am sterdam te constitueeren. DROOGTE IN SURINAME. Naar aan 't llbld. werd medege deeld, is uit Paramaribo bericht ont vangen, dat aan de droogte, waar door veel ellende in die kolonie werd veroorzaakt, een einde is gekomen. VERPLEGING VAN DRANKZUCH TIGEN. Het bestuur van de vereeniging tot bevordering van het herstel van drankzuchtigen heeft aan de regee ring een adres verzonden, dal bevat de concluslën, waartoe het bestuiu'r na ingesteld onderzoek en na gedach- tenwisseling met de afgevaardigden van eon groot aantal sociale, hygië nische medische vereeuigihgen en vereenigingen voor bestrijding van het alcoholisme is gekomen inzake de beste wijze van behandeling van drankzuchtigen. Die conclusiën zijn de volgende: le. Het algemeen belang vordert, dat de zorg voor de verpleging van drankzuchtigen krachtiger dan tot heden wordt ter hand genomen; 2e. De hulp van de overheid is daar bij onmisbaar; a. door liet verleenen van financieo- len steun; b. Door wettelijke bepalingen in het leven te roepen. 3e. De bovenbedoelde financieele steun worde gegeven zoowel aan sa natoria, die on- en minvermogende aan drankzucht lijdende patiënten opnemen en aan de van overheids wege te stellen eischen voldoen, als aan consulatiebureaux tegen het al coholisme, welke bureaux reeds in verscheidene grootere plaatsen be staan. 4e. De sub 2e ad b bedoelde wette lijke bepalingen behooren to regelen; a. het regeeringstoezicht op de van overheidswege gesubsidieerde consu- latiebu'reaux, sanatoria en asyls; b. de verzekering der oprichting van een of meer rijkssanatoria voor drankzuchtigen, in de eerste plaats voor hen, die met den strafrechter in aanraking zijn gekomen, voor zoover het particuliere initiatief in dezen on voldoende blijkt. 5e. Door wettelijke bepalingen wor de mogelijk gemaakt, mits onder strenge waarborgen tegen willekeu rige of onnoodige vrijheidsbeneming, de plaatsing eu het verplicht verblijf van bepaalde bij de wet aan te wijzen categoriën van drankzuchtigen, ook tegen hun wiL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Ct. per regel. BIJ LICHTE aandoeningen f aangewend, voorkomen UECHAH* pfUSN Ir aak zeer G E V A A R L IJ K E ziekten Letteren en Kunst TOONKUNST TE FRANKFORT. De llbld.-correspondent schrijft o a. Groot was de jubel van de duizen den, die de Festhalle vulden, na het imposante slot der achtste Sympho nic vaii Mahler. Tallooze malen hul digde men dirigent, koor, solisten, den heer Bisohof, directeur van het knapenkoor, en ten slotte weer den lieer Mengelberg, die deze hulde weer op hel orkest on alle overige me dewerkenden overbracht. En zoo sloeg de jubel uit do zaal gaandeweg ook op de uitvoerenden over. Een doorslaand bewijs was het, zoo or nog een noodig was hoezeer het streven naar iets schoons verheffing en verbroedering brengt onder hen, die daartoe medewerken. Verder merkt de berichtgever op, dat de zaal zoo groot Was, dat de details der uitvoering niet zoo tot hun recht kwamen als iu 't Concert gebouw to Amsterdam. Dan vervolgt hij Koor en orkest waren wel op hun best en gaven het werk naar hun al lerbeste krachten. Ook de solisten worden door den corespondent ge roemd. Zooals gezegd, alle medewerkenden izijn door het zeer talrijke publiek de zaal was narfr schatting voor drie vierden bezet hartelijk gehuldigd en' den heer Mengelberg wei-den twee reusachtige kransen aangeboden, voor zijn toewijding en meesterlijke leiding van het geheel welverdiend. De Tel.-correspondent schrijft nog: De feestelijk verlichte zaal, die met kransen van dennengroen versierd was, was bijna geheel gevuld. In de keizerloge bevonden zich <le groother tog Karl Friedrich von Hessen en fa milie, de prinses van Griekonland, en twee zusters van den keizer. In de nabijheid der vorstelijke personen waren gezeten minister Heemskerk, doctor Adickes, oberbürgermeister en de heer Boissevain, eere voorzitter van Toonkunst. Machtig grootsch was de aanblik van de zaal en van het podium, met zijn 2000 uitvoeren den. Schitterend van klank was do zang van koor en jongenskoor, zoo ook het sublieme órkestspel. De N. R. Crt. De uitvoering van Mahler's achtste Symphonic had een reusachtig suc ces. De feesthal was gevuld met 13,000 toehoorders. LOUIS DE VRIES. ,,IIet Nederlandsch Tooncel" heeft wedefr een eerste kracht ook voor het klassiek repertoire. De heer Louis de Vries heeft zich aan de onderneming verbonden. Met verwachting zien wij zijn op- ftreden nis tegenspeler van mevr. Mann tegemoet, zoo schrijft 't Hbld. JAN C. DE VOS. Naar vernomen wordt, hebben de heel- Jan C. de Vos en zijn echlgenoo-: te mevr. Gus'a de VosPoolman be sloten, hun contract met de Kon Ver. „Het Nederlandsch Tooneel' voor het volgend seizoen niet te verlengen. .INGEZONDEN Van iuRezqndon stuklron, geplaatst of met goplftutst, wordt de kopie den inzender met toruggogeven. Voor don inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Den Haag, April 1912. Amsterdam,, Het Bestuur van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland; Het Bestuur van de Nederlandsche Automobiel-Club, en Het Bestuu'r van de Nederlandsche Motorwielrijders Vereeniging, richten zich door middel van <le Ne derlandsche Pers tot 11.11. Automobi listen en Motorwielrijders met het be leefd, doch zéér dringend verzoek, het gehruik van den vrijen uitlaat (z.g. open krialpot) in de bebouwde kommen geheel, en op den open weg zooveel mogelijk na te laten. Het Dag. Bestuur van den A. N. W. B. l'oristenbond voor Nederland: EDO J. BERGSMA, Voorzitter. L. C. STEFFELAAR, Secretaris-Pen- nigmeester. Het Bestuur van de Nederlandsche Automobiel-Club: Jhr. Mr. R. A. P. SANDBERG TOT ESSENBL'RG, Voorzitter. B. W. VAN WELDEREN Baron REN- GERS, Secretaris-Penningmeester. Het Bestuur van de Nederlandsche Motor wielrijders Vereeniging: ROBT. It. TOE LAER, Voorzitter. A. CITROEN Kzn., Secretaris. Geachte Redactie. Zeer onaangenaam werd ik Dins- dagavoud getroffen bij het lezen van een berichtje in uw blad. Het feit dat twee mannen in beschonken toestond een vaartuig vervoeren, is reeds treu rig. Immers, die mannen kunnen huishoudens of moeders hebben, waar hun verdienste (en hun leven nog meer, dat ze op een dergelijke manier in gevaar brengen) misschien hoog noodig is. Maar veel treuriger nog vond ik den laatsten regelOnder groote vroolijkheid der toeschouwers vooren zij verder. Moesten al die toeschouwers zioh niet de oogen uit het hoofd schamen, daar zij om dergelijke in-treurige dingen lcunnen lachen We kunnen toch aannemen, dat de toeschouwers nuchter waren, dus hun verstand nog bezaten Mochten al die menschen voor zichzelf het ver keerde er van inzien en zich bij mo gelijke andere gelegenheden „boter" gedragen, dat zou op de omstanders, en vooral op do jeugd, die bij derge lijke dingen altijd zoo sterk tegen- woordigd is, een flinker een indruk maken. U, mijnheer die redacteur, dankend i voor de plaatsruimte. A. v. B. d. L., Arnhem. Sport en Wedstrijden VOETBAL. WEDSTRIJDEN OP GOEDEN .VRIJDAG. Het wodstrijdprograiuma voor Goe den Vrijdag luidt nis volgt AmsterdamWedstrijden om den Meuwsen-bsker op het Ajax-ierrein. Haarlem TI. F. C.Lancaslnre- V anderers. RotterdamSparta—London Cale donians. EnschedéP. W.—Northern No mads. Hengelo: Tubantïa— Utrechtsch Stu denten-elftal. München Bayern—V. O. C. Meiderick Meidericker S. V.—D. H. F. C.—LANCASHIRE WAN DERERS. Morgen (Vrijdag-) middag speelt II. F. C. met het volgende elftal tegen de Lancashire Wanderers H. J. van der Weerd (doel)J. H. la Bastide en J. J. Beynes (of P. W. Peereboom) (achter) F. A. J. de Klerck, G. II. L. Verwey Jr. en B. Verwey (midden); P. Looyen, Jhr. G. de Serrière (II. V. V.), Jhr. J. G. A. van Spengler, Jan Vos (U. V. V.) en G. Reydon (voor). Dit elftal verschilt dus wèl héél veel van H. F. C.'s gewone combinatie. Jacques Francken, Laan, Ten Cate eu Steup wilden wegens kleine bles sures ditmaal liever niet spelen, en ook Mannus Francken was verhin derd (misschien is ook Beynes niet j present). Nu het met de samenstelling van het elftal zóó slecht trof, besloot liet H. F. C.-bestuur om niet voor alle plaatsen eigen invallers te kiezen, maar de internationals De Serrière en Vos uit te noodigen. Togen een zoo sterk elftal als de Lancashire Wanderers kan men tocli niet met 'n stuk of zes tweede-elftallers verschij nen Door de opneming der beide „ster ren" in de voorhoede is die linie nog tamelijk sterk geworden. We kunnen verwachten, dat dit eiftal den Êngei- schen flink partij zal geven. Het valt ook toe te juichen, dat II. F. C. eens eert nieuwen rechtsbuiten probeert, want dat werd wèl tijd Op een in teressante ontmoeting kunnen we Vrijdagmiddag zeker rekenen 1 H. F. C.'s PAASCHWEDSTRIJDEN. De wedstrijd H. F. C.Lancashire Wanderers op Goeden Vrijdag vangt te half drie aan; de wedstrijd H. F. C.Olympia (Leipzig) Maandagmid dag om 2 uur. LIET NEDERLANDSCHE MILITAIR ELFTAL. Het Nederlandsch militair elftal, dat Zondag 21 Aprii te Antwerpen te gen het Belgisch militair elftal speelt, werd als volgt samengesteld: Doel: A. K. Steup (II. F. C.); achter: H. Colenbrander (M. V. V.) en G. Britt (Velocitas) of A. H. Versluijs ('t Zesde); midden: F. A. J. de Klerck (II. F. C.); II. A. Visman (Velocitas); R. C- v. d. Nagel (Velocitas); voor: A. R. C. Bijvoet (Velocitas); A. Gerdes (Quick, Den Haag); P. Boelmans ter Spill (Alcniaria Victrix);.T. Kessler (TI. V. V,); J. J. van Steenbergen (Ve locitas). Roserve-spelers: W. Oudemans (Ve locitas); A. J. Staal (Vitesse); J. G. A. C. Plederiet ('t Zesde). LUCHTVAART. HENRI BAKKER. Woensdagmorgen is de aviateu'r- vaandrig Henri Bakker om haifzes te Ede met een tweepersoons Blériot op- geslegen,vloog over den toren van Ede, vervolgens via Rhenen, Tiel, Go- rinchèm, llardinxveld, Werkendam, Keizersveer, Oosterhout naar Breda, waar hij te 7 uur prachtig daalde op het exercitieterrein achter de Chassé- kazerne. Bakker had onderweg veel last van mist gehad waardoor hij slechts op 300 A 350 M. kon vliegen. Bovendien hinctörde de wind hem zeer boven de rivier. Bakker zal, behou dens toestemming van het bestuur der E. Ni V., vliegen naar de Molen heide, van daar rond den toren van Breda en weer naa-r de Molenheide terug. Vliegen. EEN MOOIE TOCHT. De Engelsche aviateur Hamel vloog met een vrouwelijke passagier van Hendon via Boulogne naar Issy-les- Moulineaux. DE OLYMPISCHE SPELEN. De Tel. meldt, dat het resultaat van 't pogen van het comité, dat gel den inzamelde voor een Nederland sche vertegenwoordiging op de Olym pische Spelen te Stockholm, niet schitterend is geweest. De penning meester, jhr. C. R. Th. Krayenhoff, Maliesingel 57, Utrecht, had op een beteren oogst gerekend. Nog slechts enkele dagen resten vóór dat de in schrijvingen voor Stockholm sluiten. Laten we daarom het vertrouwen en de hoop uitspreken, dut in o^s kleine land voldoende sportliefhebbers en enthousiasten gevonden zullen wor den, die dit betrekkelijk kleine bedrag zullen bijeen brengen. Elk montant, hoe klein dit ook moge zijn, wordt gaarne aanvaard. Wil Nederland in 1920 de eer genieten de Olympische Spelen te mogen orgashiseeren, dan dient thans voor een behoorlijke ver tegenwoordiging en afvaardiging naar Stockholm zorg gedragen te worden. Gemengd Nieuws De Parjjsche Auto-bandieten. Uit Palaiseau wordt geseind Carouy, die deel uitmaakte van de bende, wolkei den aanslag pleegde op den looper in de rue Ordener, is te Saclay gearresteerd. Saclay is oen klein plaatsje, eenige uren ten zuiden van Versailles. De gevreesde bandiet had zich dus, zoo als door velen trouwens werd ver moed, niet ver van het tooneel zijner misdader, verwijderd. De Parijschc correspondent van de N. K. Crt. seint Om tien aur Woensdagavond Parijs opgeschrikt door geschreeuw van krautenventers met een extra- uitgave van de Prcsse. waarin de ar restatie van Carouy gemeld wordt. Hij is gearresteerd bij Lozère, een dorpje vlak bij Parijs. ITij had twee geladen brownings bij zich maar slechts weinig geld en zou zich heb ben wilien vergiftigen. Volgens de Presso zou Carouy bekend nebben te behooren tot de bandietenbende. Hij is 29 jaar. Het publick op den boulevard, dat de arrestatie bespreekt, vindt het jam mer, dat juist degene gepakt is, dio enkele dagen geleden uoor den chef van den veiligheidsdienst mogelijk onschuldig aan de laatste misdaad en voor ondergeschikt medeplichtige bij den aanslag in de rue Ordener ver klaard rs, en die sedert dien door gaat voor dengene, die aan de poli tic aanwijzingen geeft. De indruk is dan ook minder groot dan men zou verwachten. liet Parijsche publiek is zeer sceptisch in politiezaken. Het spoor van Carouy, die een fietstocht maakte, werd eerst gesigna leerd up den weg van Choisy naar La Croix Berny on te Frcsnes-les-Rungis (dep. v. d. Seine) voor do gevangenis. Daarop was men het spoor een oogen blik bijster. Het werd in den namid dag teruggevonden te Lozère, waar cie politie Spoedig tc weten kwam. dat Carouy zich in de richting van liet station begeven had. Om 4 uur werd hij dan ook voor hot station van Lozère in hechtenis genomen (rooi den chef van den veiligheidsdienst. De bandiet, die met behendigheid omsingeld werd, had don tijd niet om zich in staat van verdediging te stel len. llij werd toen onmiddellijk naar oen automobiel van den veiligheids dienst gebracht. Bij het eerste ver Ivoor slaagde hij, hoewel stevig vastgehouden door vier inspecteurs, <vr in om <-en balletje in zijn mond te- brengen, dat naar men eerst gelooide cyaankali bevatte. Men belette Carouy het in to slikken en vergif heeft den tijd niet geluid om in ie werken. De geneesheer gelooft echter niet aan cyaankali. Carouy is nu in de lokalen van den veiligheidsdienst opgesloten. André Soudy, dio dezer dagen in hechtenis is genomen onder verden king van medeplichtigheid aan don aanslag op do bank te Chanlilly, heeft bij het verhoor door den rech ter van instructie geweigerd mede te doelen, waar hij te Parijs woonde en evenmin wilde hij inlichtingen geven omtrent zijn doen en luien gedurende do week, voorafgaande aan zijn ar restatie. „Ik heb u niets te zeggen", verklaar de bij. „Gij gaat van de meening uit, dat ik in den aanslag van Chautilly betrokken ben, enkel en alleen omdat ik anarchist ben. Ik heb echter met de zaak in auaestie niet het minste Ie ■maken en ik weet er evenmin iets van. Gij beweert bewijzen te hebben voor mijn schuld. Welnu, kom dan met uw getuigen voor den dag en be wijs. Ik zal u niet heipon en weiger iets te zeggen." Er restte den rechter toen niets an ders dan den beschuldigde, weder naar de gevangenis terug te laten brengen. Tijdens het verhoor van Soudy was een sterk detachement municipale garden opgesteld rondom liet paleis van justitie, daar men vreesde, dat do anarchisten een poging tot bevrij ding van hun makker zouden wagen. Toon Soudy dit ongewone machtsver toon zag, vroeg hij lachend „Is dat alles om mijnentwille?" ONTPLOFFING. Te Giessen-Nijkerk heetl bij liet idoorhalen van den generator aan de stoomgraanmalerij en lijnkoekenfa- briek een ontploffing plaats gehad, waarbij de machinist A. H. over bijna het gelieele lichaam brandwonden kreeg. Hij is dadelijk naur het zie kenhuis te Gorinchem vervoerd; zijn toestand is niet buiten gevaar. OVERSTROOMING. De Missouri en de Ohio, zijrivieren van de Mississippi, zijn buiten hare oevers getreden en hebben groote ver woestingen aangericht DE BEWEGING DER ARBEIDERS TE HAMBURG. De bond van transportarbeiders heeft thans, namens de georganiseer de arbeiders de nieuwe eischen aan de ondernemers overgebracht; en ook de centrale bond van machinisten en stokers de rreederijen heeft de nieu we loon- en arbeidstarieven aan de werkgevers overhandigd. Het ant woord door beide groepen is tegen het einde dezer week verzocht. DE PRINS VAN WALES TE PARIJS. De Frnnsche bladen zijn erg in hun nopjes niet het lange verblijf van den jongen Engelsehen kroonprins in hun hoofdstad. Men herinnert aan zijn grootvader, later koning Edward, den in Parijs zoo populairen ..Pri«ce de Galles". De jonge prins, die onder den titel van graaf van Chester" zijn incog nito bewaart, logeert te Parijs bij den markies de Breteuil, een vriend van Koning George en reeds deze week begint hij zijn studies van de Fr attache literatuur onder leiding van een jong leeraar der Ecole des scien ces pglitiques. EEN VEEL GEPLAAGD MOOI MEISJE. De milliardair Caruegie heeft on langs een twintigjarige typiste, ze kere mej. Virginia Lee, het mooist» meisje van de wereld ger oemd. En in het de ..ratische Amerika was deze miliiardairs uitspraak voldoen de, om mej. Lee tol een voorwerp van uiterste belangstelling te maken. Tal loos zijn de huwelijksaanzoeken die zij sedert ontving en de jonge dame kan niet op straat zich ve'rtoonen zon der achtervolgd tc worden door een aantal photografen, die voor hun blad een kiekje willen nemen van de door Carnegie geprezene. „Ik ben, zegt mej. Lee, don lieer Carnegie zeer dank baar voor zijn compliment, maar als hij geweten had welk een overlast hij me zou bezorgen, zou hij ziju compli mentje wel voor zich hebben gehou den' Rechtszaken DIEFSTAL OP EEN ZETTERIJ. Voor de 'rechtbank te Amsterdam is door het O. M. tegen twee jongens, 18 en 1G jaar, werkzaam op de L-tter- zetterij van de N. V. voorin Gebr. Binger, resp. 4 maanden gevangenis straf en 4 maanden tuchtschool ge- eischt wegens diefstal van lood- Zij bekenden in drie maanden tijils 400 K.G. zich te hebben toegeëigend (een waarde van eenige honderden gul den) en bij een opkooper te gelde te hebben gemaakt. Daartoe gaven zij dezen een briefje, valscheiijk met den naam van - .nee ter. ouder* teekend postkantoor. Lijst van de aan dit kantoor en da daaronder behoorende hulpkantoren Ier post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid van do geadresseerden niet zijn kun nen worden uitgereikt, over de 2de helft dor maand Maart. Binitenlandsche brieven J. Bank, Amsterdam, Ruiters, id.. Denkers, id., A. v. d. Looy, id., A. v. Darn, id., P. Visser, id.. Mevr. Ny- land, Delft, S. Joustra, Don Haag, Mej. Ironing, Haarlem, Ziis lteyniers, id., Bctsie Rieu, id., Bullcrs, id., Mevr. Bosman, Heemstede, Mej. Vis ser v. d. Weide, id., Huisman, Ilille- gonv, J. Visser, Leiden, Mej. Lena v. Zeist., Rotterdam, Mevr, V. <J. Berg, Scheveningen, A. Pouw, Utrecht. Briefkaarten Neutenboom, Amsterdam, M. W eem id., N. Brens, id., P. v. <L Ham, Dcu Hang, Schalkwijk, id., Kluassen, id C E. Jansen, Amsterdam, E. Lens, llaarlem, L. W entel, Schoten, Pen uiligs. Weert. Buitenlandsche brieven B. v. Saase, Bazel. Briefkaarten J. Schimom, Berlin, C. v. <1. Aa, Brigue, Velthuyzen, Deutschland, M. v. Ruiten, Los Angelos, J. R. Lévison, New-York.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10