NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 29e Jaargang, Wo. 883t Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdaoen. DONDERDAG 4 AP»7L 1912 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)«1-30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 W de omstreken en franco per post - 0.45 Uitgave der Yeanoofscliap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. UI I Mi.MM hit - I AA r UT TWAALF BLADZIJDEN. EKHSI Itl AD. Ambachtsschool: 10 - 4 uur. AGENDA VRIJDAG 5 APRIL. Tentoonstelling, Onze Kwartjes-Adverlentien. Eiken dag ontvangen wij, men kan er zich van overtuigen, zóóveel Kwartjes-Advertentiën van Vraag en Aanbod, dat een eenvoudige admi nistratie daarvan noodzakelijk is, vooral in het belang van suelle plaat sing, i n het belang dus der inzenders. De eenvoudigste administratie is die, waarbij deze Kwartjes-Adverten- tièn contant worden betaald. Tal van inzenders doen dat uit eigen be weging, door ons, wanneer zij niet aan ons bureau de annonce komen opgeven, het bedrag in postzegels toe te zemlen. Wij zijn daarvoor kentelijk en bevelen de navolging gaarne aan. Wordt de Kwartjes-advertentie per telefoon of per bnef zonder betaling opgegeven, dan zeitden wij dadeh'k een quitantie voor het bedrag. Een enkele maal wordt dit verkeerd be grepen men ziet er soms wantrou wen in en vraagt„ben ik voor die paar kwartjes niet goed meer Daarvan is evenwel geen sprake. De maatregel dient uitsluitend tot ver eenvoudiging der administratie, in het belang der inzenders. Wij vertrouwen, dat met deze me- dedeeling een kleine gevoeligheid hier of daar zal zijn weggenomen en bevelen deze belangrijke rubriek, waarvan onze geabonneerden en le zers durven wij zeggen dagelijks veel voordeel ondervinden, in hunne voort durende belangstelling aan. DE ADMINISTRATIE. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „W ethoudersbenoemingen'* in de ru briek Om Ons Heen. STUKKEN VAN DEN RAAD. Een Spoorwegharen. B. en W. herinneren er aan, dat de tprichting van een 6poorweghaven reeds lang een punt van overweging heeft uitgemaakt. De behoefte van een open spoorweg- haven zoo schrijven B. en W. heeft zekor nog niet luid gesproken- Maar toch wijst de omstandigheid, dat zich gaandeweg aan het Noorder- Buiten-Spaarne meerdere industrieën vestigen, er op, dat in de toekomst een commercieel leven zich zal ontwikkc len in het noordelijk deel der gemeen te, waar de ligging aan land- en wa terwegen zoo bij uitstek gunstig is. De Kamer voor Koophandel en fa brieken en de Commissie van bijstand in 't beheer van Openbare Werken hebben zich ten gunste van een spoor weghaven uitgesproken. B. en W. hebben dan ook plannen doen ontwerpen voor den aanleg van een haven met spoorwegaansluiting aan het Noorder-Buiten-Spaarne, on geveer ter plaatse waar thans het Vuilrak in t Spaarne komt. De gemeente zal moeten beschikken over gronden. Een oigenuar heeft zich iceds bereid verklaard grond tegen 1 gulden per vierk. meter af te staan en een andere eigenaar is genegen grond te ruilen. Andere gronden zul len ook door aankoop of indien te hoogon prijs gevorderd wordt, door onteigem'ng verkregen moeten wor den. Voor alles dient aaugezien de werken voor het grootste gedeelte zijn ontworpen op terreinen buiten de ge meente, een grenswijziging met Haar- lemmerliede eu Spaarnwoude tot stand le komeD, zoo mcencn B. en W. Dau vervolgen B. en W. in hun toe lichting: „Het valt niet te ontkennen, dat uitvoering van het plan van de ge beente aanzienlijke offers zal vragen. Maar belangrijke voordeelen kunnen daartegenover gesteld worden. Wij laten hier tuiten beschouwing de mo gelijkheid, dat door eenen krachtigen opbloei van handel en nijverheid de algemeene welvaart in de gemeente zal toenemen. Dit voordeel is moeilijk op geld te waardeereo. Worden de gronden om de gepro jecteerde haven heen eigendom der gemeente, dan zal in den verkoop prijs dier gronden voor een groot deel eeu equivalent worden gevonden voor de kosten der uit te voeren werken. Voorts zullen de opbrengst van haven en kadegelden, verhuur van opslag plaatsen en loodsen, eene tegemoetko ming gev.en in de rente en aflossing van ten behoeve der uit te voeren wer ken geleende kapitalen. De nabijheid van de gemeentelicht fabrieken, inzonderheid van de Elec- trische centrale, in verband met hare gunstige ligging aan goede verbin dingswegen te water en te land, zal een grooter afzetgebied voor dat be drijf bevorderen, zoodat in meerdere winsten dier bedrijven mede.eene goeding kan worden gevonden. Hoedanig alle deze cijfers zullen zijn, is thans uiteraard nog niet te zeggen; later zullen juiste begrootiu- gen kunnen worden opgemaakt. Voor het oogenblik worden de kosten van den aankoop van gronden, volgens de hierbij overgelegde lijst van den Di recteur van Openbare Werken, ge raamd op rond f 200.000, terwijl de to tale kosten van de uitvoering der werken worden begroot op f 500.000. Wij hebben gemeend reeds nu deze zaak bij Uwen Raad ter sprake te moeten brengen, opdat er gelegenheid zij u uit te spreken over het beginsel zelf. Gelijk u uit het vorenstaande moge blijken, aarzelen wij niet het denkbeeld van het aanleggen van eene haven krachtig bij u aan te bevelen. B. en W. stellen dus voor te beslui ten: le. In beginsel tot het maken van een open spoor- en overlaadhaven aan het Noorder Buiten Spaarne; 2e. B. en W. uit te noodigen uitge werkte plannen met begrootingen van kosten in te dienen tot aanleg van een zoodanige haven; 3e. B. en W. uit te noodigen stap pen te doen ten einde de voor die ha ven en daarmee samenhangende wer ken benoodigde terreinen in eigendom voor de gemeente te verkrijgen. VERKOOP VAN GROND. B. en W. stellen voor aan Dr. F. Muller 510 vierk. meter grond aan de Julianastraat te verko ipen tegen 13 gulden per vierk. meter. Op den grond zal een woonhuis gebouwd wor den. KASOPNEMING. Op 25 Maart hebben B. en W. de kas van den gemeente-ontvanger na gezien. Alles was in orde. In kas was f 1.374.739.87. S. D. A. P. In de vergadering der afd. Haar lem dor S. D. A. P. werd het vervolg van den beschrijvingsbrief voor het Paaschcongres behandeld. Als afgevaardigden der Haarlem- sche afdeeling zijn gekozen de heeron L. J. C. Poppe en A. Nagtzaam, on derscheidenlijk voorz. en secretaris. T o o ne e 1- en Muiie V r- eemiging „Vooruitgang". In de laatstgehouden gecombineer de ledenvergadering der muziekveree- niging „Vooruitgang" en de tooneel- vereeniging „Vooruitgang" werd dc eerstvolgende uitvoering gesteld op 18 Met Het bestuur onderging eenige ver andering en wel door het bedanken van den voorzitter der combinatie, den heer Bijlsma. In zijn plaats werd gekozen de neer J. Rensen (penning meester van de toonealvereoniging) Valfich geld? Door een kruidenier in de Zijl straat zijn twee vermoedelijk valscho rijksdaalders ten politiebureele gede poneerd. Botsing. Op den hoek van de Gierstraat en het Verwulft kwam Woensdag de Atax nr. 56, bestuurd door J. B., in botsing met de wielrijdster mej. J. II., die van het Verwulft kwam. Do chauffeur had geen schuld aan het ongeval hij had hoornsignalen gegeven. Persoonlijke ongelukken had dit botsinkje niet ten gevolgealleen het rijwiel, waarvan 't voorwiel ver bogen werd. beliep wat schad» Vraaggesprek van den dag. NAAI; AANLEIDING VAN DIERENBESCHERMING. Als den lezer tiet raadseltje op geef -. „Welk verband bestaat er tus- schen de nieuwe worstfabnek aan bet Slachthuis en.... trekiiorulenhou- derij dan zal hij een verschrikke lijk vermoeden krijgen. Maar daar voor is geen reden. Want 't verband tusschen de wor3tfabnek en de bon den bestaat alleen hierin, dat die nieuwe worstmakerij van invloed is op de voeding der trekhonden. Is dat inderdaad waar heb 'k aan iemand gevraagd, die veel in de weer is met dierenbescherming. Ja, zei hij, wat daaromtrent in do laatste vergadering van de Veroo nigïng tegen mishandeling van die ren is gezegd, is juist. Het is zoo. dat de houders van trekhonden hoe Inn gcr-hoe-moeilijker voedsel kunnen krijgen voor hun beesten. Dat voedsel is meestal afval uit de slachterijen. Maar tegenwoordig gebruikt men dat afval meer in de worst. Natuurlijk is dal m Haarlem geen slecht afval. Want alles wordt hier gekeurd. Maar men kan nu de run dermagen b.v. veel zuiverder reini gen dan vroeger. En daarom gebruikt men die ook bij de worstfabricatie. En wat is de invloed nu van de worstfabnek? Deze, dat daar alleen de lever wordt gebruikt. Doordat de worstma- kerij aan deze fabriek het worst ma ken elders wel zal doen verminderen, zal men meer afval voor dc honden kunnen gebruiken. Er zijn in de vergadering van „Dierenbescherming" ook meedeelin- gen gedaan over de vjnkenbanen, merkte ik op. Ja, 't schijnt, dat, er hier en daar minder vogels worden gevangen. Want er worden hier duizenden vo gels van de viukenbanen enz. uit de buurt van Harderwijk aangevoeld. Hoeveel zijn er nog hier in dc buurt? Et zij'n cr nog twee, die door vogelliandelaars worden gehouden. En dan nog bauen, die door welge stelde menschen te Heemstede eu Zandvoort voor hun pleizier worden gehouden. Voor hun pleizier; het is toch een wreed vermaak? - Ja, antwoordde m'n zegsman, maar de jacht dan? Die vinkenbanen zijn nog een liefhebberij uit den tijd van de achttiende eeuwsche patri ciërs. Hopen we maar, dat men er spoe dig mee eindigen zal de vogels „voor het vermaak" te kwellen en te pijni gen Proces-verbaal is opge maakt togen den koopman J. J. T. K. in de Teding van Berkhoutstraat, dio zonder dc vereischte vergunning een bewaarplaats van huiden had inge richt in een schuur op een terrein aan den Ilarmenc-j.v-weg. Bezoek van den in ons blad ai vermelden persoon, die zich dr. Westerhoven de Bruyne noemde, 'kreeg dr. W. G. v. G. O. in de Mau- ritsstraat. Dr. van G O. gaf den man, die beweerde een zoon van kolonel Westerhoven te zijn, en z'n tascbje in den trein te hebben laten staan, ƒ2,50 voor reisgeld naar Arnhem, 't Zou ten spoedigste per postwissel geresti tueerd woidcn. II u i s c 1 ij k. Woensdagmorgen omstreeks half elf raakte het voorwiel van een auto, komende van Amsterdam defect, juist toen do wagen onder de poort door was. Het scheen niet gemakkelijk ver holpen te kunnen worden, althans na dat rnen er een half uur aan getim merd had. stond hij er nog. Of de drie inzittende dames trek hadden, of dat hun maag van streek was geraakt, door de niet fraai ge plaveide Amsterd.imschc vaart, wij weten het niet. maar zij kochten van een bij het geval tegemvooidig zijn- den bakkersjongen oen dubbeltje kcu- kenbeschuit. en net was een ver makelijk gezicht de drie dames, die Engclsch spraken, op een vensterbank aan de Ileerenvest te zien zitten met een beschuitje in de hand. Het langzamerhand aangroeiend publiek had in het geval veel plezier. Varend muziekkorps. Onze stadgenoot, de heer W. Hiens- ke, is benoemd tot tubaist bij het mu ziekkorps van een der booten dor Rot- J terdamsche Lloyd- Goed afgeloopen. Hedenochtend zeven uur had de knecht van den veehouder Vriezen- koop uit Haarleinmerli-xle het onge luk. dat het voorgedeelte van zijn melkwagen in de Spekstraat, brak, zoodat hij voorover van den bok viel. Eenige voorbijgangers grepen spoedig de paarden, daar de wagen geheel voorover zakte. De man bleef oitg© «leend en daar de voile bussen melk niet omvielen, maar schuin bleven staan, hep het wonderwel af. Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. In de Woensdagavond gehouden vorgudering van bovengenoemden •d, wenden de beide aftredende be stuursleden, de heeren W. II. Bouw meester en L de Raad, met algemee ne stemmen herkozen. Tn de plaats van den heer K. Javaux, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer M. Sand ij ck. gepensioneerd ser geant-majoor van de Kon. Ned. Ma- Diefstal Uit een schuif van de gemeenterei niging, liggende aan het Zuider Bui ten Spaarne, is door een paar jongens een partijtje vodden ontvreemd. DE GESCHEIDEN VROUW. 't Was lang geleden dat ik Het No- dorlandsch Operette-Ensemble, onder directie van Alphouse Janmart Jr. het laatst zag. Gisteravond woonde ik een paar bedrijven van „De geschei den Vrouw" bij, de zeer bekende en misschien wel meest gewilde operette van Leo Fall die in „De Kroon" voor een vrij talrijk publiek de ik- weot-niet-hoeveelste opvoering be leefde. Aanvankelijk d. w. z. bij de Ouverture was ik zeer geneigd maar weer op te stappen; want liet „orkest" is meer dan pover. Een paar strijk- en enkele blaasinstrumen ten, aangevuld en bijeengehouden door een bedaagde pianino, die de taak van den dirigent-pianist II. van der Naaien niet juist tot een dankbare maakte, was al wal ons aan instru mentale kunst zou worden geboden. Maar toen het scherm eenmaal op was begon de moed te herleven. Want reeds de eerste gezongen tonen deden de voortbrengster daarvan mevr. D Olivièra—Jonkers, die de Jamia-rol zong als een zeer verdienstelijke zangeres kennen. Als zoodanig hand haafde zij zich dan ook in den loop der voorstelling en ontvouwde intus- schcn een niet minder achtenswaar dig talent als actrice. Naast deze, laat ik maar gerust zeggen voortreffelijke figuur merkten wij onder het dames- personeel er nog een paar op van niet of weinig minder verdienslen. Het waren mevr. R. Samethini en mej. Corry Pinksen die respectievelük de rollen van Gonda en Ma'rtje op uitmuntende wijze zongen, speelden en... dansten want er wordt, zoo als men weet, in de operette nog al heel wat gedanst. De heeren staan, over 't geheel, niet op één lijn met de dames. Maar toch ontbreekt het ook lner niet aan zeer goede krachten. Om maar te zwijgen van den altijd gaarne gezienen acteur Jan Groot- veld, die al bij zijn verschijnen als Pieter Bukkenskeil door hel publiek levendig werd toegejuicht, noem ik slechts de namen van de heeren Frans Meermans (Karei), A. Farber l Willem) S. v. Beem (pres. der recht bank) en André v. Dijk (Scrop) die al len door goed spel de beide eerstge- noemden ook door hoogst verdienstel ij ken zang een belangrijk aandeel liadden in het groote succès van 't geheel. PHILIP LOOTS. TENTOONSTELLING IN DE AMBACHTSSCHOOL. Op a s. Vrijdag, Zaterdag en Maandag, telkens van 104 uur, is in het gebouw der Ambachtsschool «le tentoonstelling van werkstukken en teekeningen, door de leerlingen ver vaardigd, voor het publiek toeganke lijk. Vanmorgen brachten de vertegen woordigers der pers er al een bezoek. l)e directeur der school, de heer P. Doorn, liet ons 't eerst de werkstuk kon en teekeningen der Meubelma kers- en «Ier Behangers- en Stoffeer- ders-afdeeling zien. In de afdeeling der meubelmakers zagen we een groote collectie van deer de leerlingen van het le tot het 3de leerjaar ver- vaardigde werkstukken. Die van het laatste jaar hadden al mooie, stijl-j volle meubeltjes gemaakt, onder goe de leiding, en dus minutieus afgo-, werkt Bij het werk der behangers en stoffeerders zagen ke o. a. eeu rij stoelen, die niet door leerlingen der school zijn vervaardigd, maar tel kens als werkmaterieel dienen, ze moeten bekleed worden door de stof feerders en in deze reeks zien we iederen stoel in een verder stadium van bewerking, tot den geheel afge- werkten toe, die T slot der serie vormt De cursus voor behangers en stof feerders duurt vier jaar, en wordt al leen tijdens de vijf wintermaanden gehouden. Eerst verleden jaar is «iie cursus van de Behangers- en Stof- foexders-patroonsvereenigmg overge gaan in handen der AmbachtsschooL Behalve de teekenmgen-collectie, die in iedere afdeeling te vinden is, zien we hier allerlei artikelen van stof- feerwerk (voetenbankjes, voetkussens, enz.). Achtereenvolgens komen we nu in de lokalen, waarin het werk is onder gebracht der smeden-bankwerkers, der timmerlieden en der schilders. Vooral de eerste is interessant. In de zuiver gedétailleerde teekeningen van machine-onderdeclen (als injec- teur, collector, drijfwerk, voedings- pomp, stoomeylinder) kan men eens bewonderen, hoe ver de jongens van het derde leerjaar het in dit opzicht brengen. De afdeeling der werkstuk ken (gesplitst in vuur- en bankwerk) is ook af belangwekkend door de zui verheid der afwerking. Br zijn een menigte machine-onderdeclen, ge reedschappen en ook artikelen voor huiselijk gebruik haardstelletjes, enz. Dat zijn mooie voorwerpen voor de aanstaande verloting, waarin het werk uit alle afdeelingen komt. In de afdeeling der timmerlieden ook een groote verscheidenheid van artikelen, opklimmende van de een voudige productie van 't eerste leer jaar tot het groote en gecompliceerde werk van 't derde jaar. Deze omvang rijke arbeid gaat van 't simpele „keukentrapje" tot een plechtige huistrap die met een technische moeiliikheden-opleverenden bocht naar boven voert, naar een denkbeel dige verdieping. Een eenzame deur in-omlijsting staat midden in 't lo kaal, en er is o. a ook een heele „er ker" als pïèce de milieu in deze ten toonstelling van wit-houten artikelen. Er liggen de „constructiebooken" met teekeningen en gegevens erin, die iedere leerling bijhoudt en die hem later, als hij in de maatschappij werkt, in de practijk goed te pas zul len komen. 't Schilders-vakteekenen »s verte genwoordigd »n een massa werk, waarin wel od den voorgrond treedt het streven, om ook aan het eenvoudi ge een decoratief cachet te geven. Er wondt uitsluitend met potlood getee-1 kemd, in dezen cursus. 1 Is niet wel doenlijk van dergelijke groote collec ties gedetailleerde beschrijvingen te igeven, maar zeker is het. dat ze inte ressant en een bezoek waard zijn. Ook de werkstukken der schilders die zich hoofdzakelijk toeleggen op de voorwerpen, die in smederij en timmerwerkplaats vervaardigd zijn zijn zeker bezienswaardig. De geheele expositie biedt een uit stekend beeld van de resultaten, dia tn ieder leerjaar en aan het slot van den ganschen cursus met de leerlin gen der Ambachtsschool worden be reikt'En daarom is zij zeker belang wekkend. Uit de Rechtszaal POGING TOT INBRAAK. Iemand stond terecht wegens po ging tot inbraak. De eisch was drie maanden gevan genisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. De dagvaarding legde den bekl. ten laste het plegen van een poging tot Inbraak te „Zaandam" in den nacht van „5 op 6" Maart. De verde diger merkte op, dat de inbraakpo ging geschied is te „Purmerend" en in den nacht van „4 op 5" Maart. Dus zal vrijspraak moeten volgen. De beklaagde maakt geen ongunsll- gen indruk, t geen nog versterkt vordt door de verklaring van bekl. 'roegeren patroon, die hem weer ln dienst wil nemen, als hij zijn straf ondergaan heeft, en door de verkla ring van de politie. SCHELDPARTDTJE. JohaDna Catharina W. uit Bever wijk heeft een aannemer uitgeschol den voor „schurk" en „adder'omdat zij meende, dat deze de schade niet wilde vergoeden, die zijn werkvolk, in 't huis naast beklaagde werkzaam, had veroorzaakt. Beklaagde beweert andere woorden gebezigd te hebben, nL „schurftkop" en „afzetter". Een getuige ontkent dit. Bekl.: Die man kan zooveel veiteF» len, als hij wil: hij is in dienst van den aannemer. President: Neen, hij slaat onde'f eede; maar u kunt zooveel liegen als ge wilt. Eisch f 10 boete of 10 dagen hech tenis. RING GESTOLEN. De bleekersknecht J. A. L. kwarü op 20 Februari de wasch halen bij mevrouw J. K. Hij zag in de keuken een gouden damesring en nam dien mee. Hij gaf den ring aan zijn vrouw, die hern voor f 2 liet beleenen. De eisch luidde 10 dagen gevange nisstraf. MISHANDELING. S. te Beverwijk heeft D. aldaar Op Zondag 3 Maart op den grond gewor pen en getrapt. Hij had dat gedaan, zeïde hij, om zich tegen D. te verwe ren. Maar getrapt had hij niet. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechte* Uitspraken. w. J. p. arbeider te Haarlem, 'dief stal. 8 maanden gev. straf. S. S., smid, en H L„ los werkman, beiden te Zaandam, diefstal, ieder G maanden gevangenisstraf, met af trek der preventieve hechtenis. H. G. v. d. G., kantoorbediende, ta Amsterdam, poging tot oplichting, een nader onderzoek geboden. Th. K., los werkman te Haarlem, diefstal, 14 dagen gev.straf. N. W., arbeider te Beverwijk, op zettelijke vernieling, 15 boete of 15 dagen hechtenis. J. G., voerman le Beverwijk, we* derspannigheid, 5 boete of 5 dagen hechtenis. G. P., arbeider te Oostzann, een voudige beleediging van een ambte naar, 5 boete of 5 dagen hecht. K. K., visscher te Marken, mishan deling, f 5 boete of vijf dagen hech tenis. II. V. W., los werkman te Haar lemmermeer, diefstal, vrijgesproken. F. G. E. S„ beeldhouwer, te Bever wijk, vvederspannigheid, drie dagen gevangenisstraf. J. S-, vischventer, en N. T., schil der, beiden te Velsen, mishandeling, ieder 5 boete of vijf dagen hechtenis. T. V., W. H en G. G., losse werk lieden, de eerste te Wormer, de twee* de en derde te Wormerveer, diefstal, ieder 6 weken ge.vstraf. Zie vervolg Stadsnieuws onde'É laatste berichten. Uit de Omstreken BLOF.MENDAAL. Toen hier het vorige jaar oen nieu we Christelijke school was gebouwd, •werd de oude school verhuurd als pakhuis. Dergelijke gehouwen staan veelal bloot aan de vernielzucht dor jeugd. Er is in de lokalen ten minste bijna geen ruit of er is al rvvrts een projectiel doorgevlogen. De op straat gezette inboedel van den pensionhouder uit de Verlengd o Koe pel la an alhier, waarvan we giste ren meiding maakten, is niet door den eigenaar teruggehaald. De behan ger en stoffeerder C., die ook nog iets met hem te vereffenen hart. heeft het boeltje weggehaald en opgeborgen. De uitslag der veiling van paarden, rijtuigen enz., van den lieer G. J. v. d. Vliet, te Overveeu, op 3 April, is ala volgt Paarden No. 1. .Bruno", f590. No. 2. Polly". 310. No. 3. „Jack", ƒ630. No. 4. „Darling", aangehouden. Rijtuigen No. 92. Dos des. 410. No. 93. Victoria, f 480. No. 94. Coupé, f 430. No. 95. Omnibus, ƒ340. No. 96. Breack. 290. No. 97. Dogcart, ƒ295. No. 99. Jachtwagen, ƒ76. No. 100. Coupe, 340. No. 10L Dogcart, 116. No. 102. Landauieue, ƒ530. No. 103. Napoicon, 245. HAARLEMMERLIEDE C..V. De heeren D. Vriesekoop en S. :H1 Loon alhier zijn gekozen tot bestuurs leden respectievelijk van de Rotte- cn Zuiderpolders onder deze gemeente SLOTEN. Tot voorzitter en bestuurslid (hoofd ingeland) van den Reekerpolder zijn gekozen de heeren J J. Rynlerse en B. Hopman alhier

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1