NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 9e Jaargang. No. 8832 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 5 APPTL 1912 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1-30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 M de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag cn Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen A contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 0 APRIL. Schouwburg. „Het hoogste recht', door dc N. V. Het Tooneel, 8 uur. Ambachtsschool: Tentoonstelling, 10—4 uur. Soc. Vereeniging: Uitvoering ten bate der Yer. t. bev. d. gezondh. in de Grafische vakken, 8 1/2 uur. Hotel Duin en Daal, Bloemendaal: Tentoonstelling schilderijen. Stadsnieuws UOLLANDSCHE CREDIET- DE- POS1TU-BANK, MEES RlT- SEMA, HAARLEM. In de Donderdag gehouden vergade ring van commanditaire vennootcu der Hodandsche Crediet- Deposito- Bank, Mees Ritsema .te Haarlem, werden de balans en winst- en ver liesrekening per 31 December 1911 goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 7 pCt. voor de in contanten volgestor te aandeelen I 70 34 pCt. over het in contanten gestorte gedeelte der aan deelen B. 34. Aan het door beheerende vennooten uitgebracht verslag ontleenen wij het volgende Ten gevolge van de internationale verwikkelingen in Europa en den on- zekeren toestand in de Vereenigde Staten droeg de fondsenhandel gedu rende 1911 in het algemeen een stil karakter. DöZö omstandigheid in het oog houdende, is het beheerende ven noot,en aangenaam erop te wijzen, dat (le provisie op fondsen-rekening niet belangrijk onder die van het vo rige jaar is gebleven. De gemiddelde prolongatie-rente be droeg 3.24 pCt., terwijl het wisseldis conto der Nederlandsche Rank, aan vankelijk 31/2 pCt.. half Mei met 1/2 pCt. werd verlaagd om einde Septem ber tot. 4 pCt. verhoogd te worden. Hoewel de rente-voet. niet in het voordeel der bankinstellingen geweest Is, kan geconstateerd worden, dat bet crcdit-saldo Ier interest-rekening hooger is dan het vorige jaar, wat zijn oorzaak vindt in toeneming van hot rekoning-courant-verkeer. De resultaten der bijkantoren stem den tot tevredenheid. De Interest-rekening gaf een batig saldo van 51.661.07 (vorig jaar 49.714.17), terwijl de Provisie-reke ning 1 55.380.78 1/2 (v. j. 52.221.16) tot do winst bijdroeg. De omzetten op eenige der voor naamste rekeningen bedroegen Buitenlandsche Wissel- en Bank- bil jetten rekening f 4.104.258.92 (v. j. 3.413 089.65), Disconto-rekening f 4.008.558.33 (v. j. 3.539 805.12 1/2), Fondsen-rekening 4.424.868.71 (v. j. 4.693.723.52 1/2), Jncasseering op Haarlem en omstreken 9.594.037.4~A (v. j. /8.013.589.85), Kassa /19.435.970.95 (v. j. 1 18.087.531 27), Rekening-cou rant-houders f 19.788 775.65 1/2 (v. j. 117.259.738 17 1/2). Van de safe-inrichting werd weder een grooter gebruik gemaakt De onkosten iwlroegen 36.216.214 (v. j. f 32.579.23 1/2), Op voorstel van beheerende ven- nooten werd besloten tot uitgifte van drie volgende seriën A f 100.000 van "het commanditair kapitaal. De heer G. J- van Waveren werd als commissaris herkozen. Hooger beroep. C. R. te Haarlemmermeer (Abbe- nes) is in hooger beroep gekomen van het vonnis der Arr. Rechtbank alhier, waarbij hij ter zake van eenvoudige beleediging is veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf. Homoeopathic. De Vereeniging tot bevordering der Humoeopathie in Nederland heeft Vrijdag a s. een vergadering uitge schreven, in het Blauwe Kruis, waar- In de heer J. I. A. R. van Royen, arts te Utrecht, het woord zal voeren over ,.De grondbeginselen der ho- moeopathie en hare geschiedenis in Nederland". Er schijnen tegenwoordig meer „dokters" te zijn, die taschjes, inhoudende hun bezittingen, in den trein laten slaan. De zich noemende dr Westerhoven de Bruyn is hierin geëvenaard door iemand, die zei de jhr. dr Do Roever Slot te heeten, schoolarts te Amersfoort te zijn, en met het bekende verbaal aan kwam Jatten bij mevrouw v V. op den Sclio- Ursingel, die hein f 2 reisgeld gaf, om naar Amsterdam te kunnen gaan. Een later ann zijn ..adres" te Amers foort gezonden brief kwam ais onbe stelbaar terug. Instantanées. Vraaggesprek van üen dag. MET DEN HEER T. C. A. BóLGER. Bekend mag nu wel heeten de sinds eonigen tijd gevoerde actie om te ko- raon tot een georganiseerde algehee- le bestrijding van het tandbederf. On langs hield prof. dr. Jessen. uit Straatsburg, hier vanwege bet Haar- lemsch comité der Nederlandsche vereeniging tot Bestrijding van Tand bederf een rede, waarin hij o. a. een beschrijving gaf van de bestaande tandheelkundige klinieken in zijn woonplaats. "t Was naar aanleiding dezer rede, dat we ons wendden tot een der Haarlemsche leadingmen op dit ge bied den heer Bölger, met de vraag. Hoe denkt men nu verder in de practijk te ageeren, om het vooropge stelde doel te bereiken Laat ik dan eerst nog oven me- moreoren, dat de Fédération Dentai- re Internationale eeingan tijd geleden is opgericht, als lichaam dat tot taak heeft de besluiten der vijfjaarlijksche wereld-congressen van tandheelkun digen uit te voeren. Die Fédération vergadert jaarlijks. Neemt zij zelf besluiten van bijzonder veelomvatten de® aard, dan worden die natuurlijk eerst aan de goedkeuring van het congres onderworpen. Aaugesloten bij de Fédération zijn de landelijke ver- eenigingen ter bestrijding van Tand bederf, dus ook de Nederlandsche. Er moet hier voorzien worden in een toestand, die werkelijk dat drin gend behoeft. Het tandbederf onder de kinderen neemt steeds toe. en waar zooveel ziekten er liet gevolg van kunnen zijn, is een algemeen in grijpen in de situatie dringend nood zakelijk. Maar nu is onze eerste taak om dat volkomen onder de aandacht van de autoriteiten en van hot pu bliek te brengen. Want in onze zaak zijr wel treffend juist de woorden „Behoeften zijn dingen die blijken, als ze vervuld worden." Nu is de vraag, hoe Ln don toe stand voorzien moet worden, maar niet zoo eeps éen, twee, drie te be antwoorden. Een Engelsch deskundi ge heeft dezer dagen in ^en voor dracht gezegd, dat het ontstaan der holten in de kiezen, het tandbederf, in 't algemeen een gevolg is van don aard van het voedsel, dat we gebrui ken. Van welk voedsel speciaal 7 Van alles, wat koolhydraten be vat Meer en meer onttrekt men aan de voedingsmiddelen de kalkzouten, die het gebit natuurlijk, ten goede ko men, en dan zijn er bijvoorbeeld soor ten van wittebrood, die zóo week en papperig zijn, Jat door het eten een slijmvorming in den mond ontstaat, die overal doordringt, en het bederf gaat veroorzaken, 't Streven, om bruin brood enz., te eten, is daarom toe r« juichen, want dat is de goede richting. Als sterke tegenstelling op de werking van ons voedsel mag die gelden van de kleikoeken en dergelij ke zanderige artikelen, die door on beschaafde volkeren in Amerika en Afrika als délicatesse worden geno ten. Dergelijk voedsel schuurt de tan den voortdurend, en werkt bijzonder consoTveerend. Het tandbederf is bij die volkeren dan ook uiterst gering, maar 't is gebleken, dat het toeneemt zoodra een verfijning der cultuur, en «flus ook een der voedingsmiddelen, bij hen intreedt Nu zou ik niet willen aanbevelen, om kleikoeken te eten, maar als con trast is dit toch wel een sterk voor beeld 1 Wat nu de middelen tot bestrijding aangaat In Straatsburg is de zaak van ge meentewege zeer royaal opcevat Men schijnt daar over groote sommen te kunnen beschikken, en er is zelfs be paald, dat alle hulp in de klinieken volkomen gratis is. In Hannover is de zaak anders opgevat Daar heeft de gemeente besloten een kliniek op 'a richten onder de conditie, dat door dertienduizend ouders ieder 1 Mark zou worden bijgedragen. Nu, het geld was spoedig bijeen 1 Zou naar uw rneening nu tegen de regeling van gemeentewege niet hetzelfde bezwaar worden geopperd, dat velen hebben tegen het instituut der schoolartsen Namelijk dit, dat door inmenging van gemeentewege te veel de ouders van hun verantwoor delijkheid voor het welzijn der kinde ren worden ontlast Doet men hel zooals te Straats burg, dan geldt dat bezwaar zeker. Maar m. i. zou het ook hier anders moeten gebeuren, zouden de ouders iets moeten bijdragen. Bovendien kan het kaart-systeein worden ingevoerd, dat in zoovele poliklinieken gebruike lijk is. In Rotterdam heeft men aan vankelijk een regeling gemaakt, die practisch onmogelijk bleek te zijn. Daar behandelden de tandartsen de schoolkinderen tegen een kleine ver goeding (alleen kosten van materieel). Maar er kwamen zooveel patiënten, dat er eenvoudig geen doorkomen meer aan was, en de particuliere practijk er ernstig onder begon te lijden. Nu, van die laatste kunnen we toch geen philantropische instel ling maken, alleen in het belang der. prodeanen In Rotterdam is de zaak nu anders geregeld. Eén tandarts heeft de be handeling der schoolkinderen tot zijn taak, en geniet daarvoor een vast inkomen van de vereeniging van landartsen, plus tantièmes. Iloe denkt u nu hier in Haarlem te werk te gaan Door de zaak grondig voor te be reiden. Komen we nu met een schrij ven aan den Raad, waarin er alleen op gewezen wordt, dat dc toestand zoo slecht is, dan vragen de heeren „Maar is die nu wel zoo slecht?" en krijgen we nul op het request. Ons plan is, te beginnen met den wethouder van onderwijs en de auto riteiten van het bijzonder onderwijs te vragen om toestemming tot het houden van een enquête op de scho len (die desnoods in het vrije kwar tier der kinderen zou kunnen plaats hebben). Hebben we die toestemming, dan deelen we dat mede aan de schoolhoofden, en vragen ook hunne goedkeuring. In een kaartenreeks no- teeren we onze bevindingen, en krij gen aldus een totaal-overzicht van den toestand bij eenige duizenden kinderen, zoodat we voldoende ge argumenteerd met een verzoek kun nen komen. De kosten zijn natuurlijk een voor naam dine. Welnu, die behoeven niet alleen voor rekening der gemeente te komen, die dat trouwens toch ook niet doen zou. Als we maar een sub sidie krijgen, zoodat de zaak een of ficieel cachet heeft. Konden we dan eens met eeri paar lokalen beginnen, die de gemeente te onzer beschikking stelde, dan zouden de tandartsen voor de inrichtingskosten kunnen zor gen, een commissie van toezicht be noemen en een jong gesalarieerd col lega de tandheelkundige hulp doen verstrekken. M. i. zou dan verder een kaartsysteem kunnen worden inge voerd (In sommige poliklinieken wordt b.v. f 1 per drie maanden be taald). Dat het publiek wel zal willen bij dragen daaraan is m. i. geen twij fel gelegd doorG. H. Waage, Geertrui- da Haazer. J. A. Klinkenberg, Clara Koppen, L. A .W. G. de Kam, Suzan- 'na Wisse. D. Spaargaren. Catharina Faber, Catharina Tekenbroek, Cor nelia Wolhoff en Antje Ruys, van wie waarschijnlijk nog enkelen zul len worden toegelaten. Afgewezen werden 10 adspiranten. Verlof Drankwet. Door L. Breuker is aan B. en W. gevraagd om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het beneden lokaal van het perceel aan den Hee- rensingel no. 97. Diefstal? Juffrouw W. uit de Wijdestoeg ver kocht Donderdagmorgen wat snoep goed aan een paar jongens, die in haar winkel kwamen Nadat ze wa ren weggegaan, vermiste zij een bus je drop. AAN DE PADVINDERS. Een van onze lezeressen te Overveen schrijft ons Tot onze groote ergernis komen de padvinders, meestal éénmaal «n de week, 's avonds omstreeks negen uur en soms na tien uur, voorbij, ai de kinderen langs den Zijlwee wakker blazen met hun trompetter. Wij schrikken al. ais wij ze, in de verte liooren aankomen. Mag dat lawaai maker) zoo laat 's avonds Vele man- scheo, die in onze nabijheid wonen, hoorden wij er al over klagen. Zou er mets aan te deen zijn, om hun dat lawaai-maken te beletten Tot zoover de briefschrijfster. Wij veronderstellen, dat het overbrengen van do klacht voldoende zal zijn, oin ceo eirde aan de oorzaak te maken. Het beu in der Padvindors-organisa- t'n, at veten wij, wil in geen geval aan anderen overlast doen. Bewaarders. In de Staatscourant zijn opgeno men de koninklijk goedgekeurde sta tuten van de vereeniging van bewaar ders van openbare inrichtingen van onderwijs te Haarlem. Aanbesteding. Bij de Donderdag 1.1. gehouden aan-1 besteding van meublementen der For-' ten'te Edam en Purmerend, onder be heer der genie, was de laagste in schrijver voor perceel 94, C». Alders Jr., Kleverparkweg alhier, voor de som van f 1075. Hinderwet. B. en W. hebben aan J J. van Leu ven vergunning verleend tot uitbrei ding van de stoomkleerenwasscherij in het perceel aan het Zuider Buiten Spaarne nrs. 28 en 30, door bijplaat sing van een centrifuge. GFMEENTELTJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Een schietluetige. Proces-verbaal is opgemaakt tegen den heer L. B., die op een plat bij een perceel in de Zijlstraat met een flobertbuks schooL TOELATING TOT DE RIJKS NORMAALLESSEN. Na gehouden examen zijn tot de eerste klasse der Rijksnormaallessen toegelatenL. C. Ballintijn, Aafje Kranenburg, -J. W. van Vendeloo. Helena Volkers, R. \an Vendeloo, Al- berdina Meewer, allen te Haarlem; Hermina Parlevliet te Bennebroek Cornelia Snel. Wilhelmina Itjcshnrst. M. de Klerk. Gerardina Meeter. II P, M. van der Horst, allen te Haarlem; H. D. Frugte, te Haarlemmermeer; W. F Carrière, te Schoten J. Boekhoven en Wilhelminn Buter. Een voldoend examen werd nog af- WELDADIGHEIDS-BLOEMEN- DAG. Gaarne voldoen we aan het verzoek om jonge dames op te wekken ge hoor te geven aan den oproep der Vereeniging tot bestrijding der tuber culose om zich beschikbaar te stellen voor het verkoopen van bloempjes, ten bate der tuberculose-bestrijding op Maandag 22 April. Jonge dames, hier Is een goed werk te doen! In achterstaande advertentie vindt men de namen waar de aanmelding moet geschieden. GEDENKTEEKEN Dr. H. J, MOOJEN. In het comité (zie t bericht in ons 3e blad) hebben zitting de heeren L. Cohen, B. Hagen Jr., E. E. Paesi, B M. Serné. Dr. C. W. Westerman, dr. G. Adrian en de dames mevr. Oppen heïmer en mevr. Wijtsma. R, K. SCHOOL NIEUWE GRACHT. Naar wij vernemen is de heer W. J. Speller, thar.s hoofd der R. K. school in de Gortesteeg, aangewezen om op te treden al3 hoofd der school aan de Nieuwe Gracht, die eerlang vol tooid zal zijn. Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. Uit de Omstreken Ingeschreven: 5 timmerlieden, 1 machinale boutbewerker, wa genmaker. 1 meubelmaker, mo delmaker, 3 metselaars, 5 opper lieden, 1 stucadoors, 1 witters, 3 machinebankwerkers, 1 monteurB, 7 grof bankwerkers, 2 metaaldraaiers 1 vuurwerker, 1 ketelmaker, 4 hurgersmed;n, 2 machinisten, 2sto kers, 2 electriciens, 1 instrument makers, 2 koperbankwerkers, 1 ko perslagers, 1 loodgieters, 2 schoen- makers, 1 zadelmaker, kleerma kers, 3 schilders, behangers. j stoffeerder, 3 bloemisten, 1 tuin lieden, 10 grondwerkers, 4 bakkers I banketbakker, 1 slager, '2 krui deniersbedienden, 1 keilners, 14 ma gazijnknechts, Is loopknechts, 3 huis knechts. 2 sigarenmakers, iQ kantoor bedienden, boekdrukkers, 4 ietier- zetter. 1 lithograaf, binders, 24 losse werklieden 1 dienstboden, II werksters, 2 naaisters, 1 kook sters, 3 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- ianl houwk. opz., 1 steenhouwer voegers, 4 Koetsiers en voerlieden 1 boerenknechts. DE AMSTERDAMSCHE POORT. In de „Bouwwereldvan 3 April be spreekt de heer J. H. W. Leliuian de Ainsterdamsche poort-geschiedenis en zet de heer A. W. Weissmann zijn plannen uiteen, j De heer Leliman geeft de voorkeur 'aan 't plan-Dumont. BLOEMENDAAL. De inboedel van den pensionhouder uit de Verl. Koepellaan, waarvan we reeds een paar keer melding maakten., is gisteravond om 7 uur, door de poli tie en eenige werklieden van den stof feerder Cassée gehaald, ch'e, zooals men weet, den boedel had opgeborgen 1 Alles werd op een wagen geladen en zoo toog men er mede naar Santpoort, waar de pensionhouder woont. Daar de deur niet geopend werd, laadde men den boedel daar af en zette dien in den tuin voor de deur. Een en an- ider trok nogal nieuwsgierigen. HAARLEMMERMEER f Belangrijke schadepost. Donderdagmorgen kwam de land bouwer Seh-, bij wien de hengst „Ele gant" der hengstenvereeniging Nieuw Vennep gestald is, tot de ontdekking, dat het dier een poot gebroken bad. j De ontboden veearts achtte afma king noodzakelijk. Te dien einde werd het dier gehaald door de firma Sinck te Amsterdam. Naar wij vernemen was de hengst voor f 2000 verzekerd bij de veeverze- keringsmaatschappij te Groningen. I Het zal voor de hengstenvereeniging zeker niet gemakkelijk vallen weer zoo n edel fokdier als „Elegant" was, I terug te krijgen, daar deze om zijn goede eigenschappen alom bekend was. Zeker zullen vele fokkers het verlies van „Elegant' betreuren. Afgebrand. Hedennacht is aan den Hoofdweg, bij den Bennebroekerweg, afgebrand een houten schuur, waarin een dorschmachine met toebeliooren, en meerdere gereedschappen geborgen waren. Alles weid een prooi der vlammen. Verzekering dekt de scha de. Oorzaak onbekend. Alles behoorde toe aan den machi nehouder W. Spaans. VELSEN. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de ver eeniging de Heidebloem te Velsen. Aan deze gemeente is door 't rijk een subsidie voor 't Lager onderwijs toegekend van f 49.500. Binnenland VERGIFTIGING TE NIJMEGEN. Nader is gebleken, dat de vergifti ging in 't gezin W. (een kindje over leed; een gevolg is van '1 eten van Rangoonboontjes. Deze waren ge kocht, omdat bruine boon en zoo duur zijn. Rangoon-boonen worden anders gebruikt voor veevoeder. VERMIST. Dinsdagruamiddag is de hear B te Nuntspeet, van daar per fiets naar Elspeet en Vierhouten vertrokken. Tot hedeD is hij niet teruggekeerd; men Vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. EEN ONTPLOFFING. Bij een ontploffing in een dynamiet- fabriek te Avigliano (Zuid-Italie) zijn twee personen om het leven gekomen en ongeveer vijftien gewond. VERKIEZING PROV. STATEN ZAANDAM. De anti-revolutionaire kiesvereen!- ging „Nederland en Oranje" te Zaan dam besloot den candidaat der Katho- lieken, den heer G. C. Kamphuijs, te steunen. VERDRONKEN. Bij Wijhe op den IJsel is een bag* gerschuit door de golven van een voorbijvarende stoomboot gezonken. Een der opvarenden, zekere Peters, uit Deventer, verdronk. DRANKVERBOD. De uitslag van de gehouden proef- sternmirig betreffende do drinkgele- genheden, georganiseerd door liet Drankweer-Comité Wormerveer e.o. (hieronder vallen: Wormerveer, Krom menie, Zaandijk, Assendelft en Jisp), samenwerking met de Katholieke drankbestrijdersvereenlgingen, wai als volgt: uitgebrachte geldige stern1 men 6632, geheel verbod 4068, verruim dering van drankgelogenheden 2053i handh. van bestaande toestanden 416, onbeperkte drank verkoop 95, 60 pet. van stemmen voor verbod. ONDER CONCURRENTEN. Men sohrijft uit Steen wijk aan <Je Zwolsche Ct." De chr. zangvoreeniging Excelsior, directrice mej. M. van Essen, gaf haar jaarlijksche uitvoering in de zaal Varrenhorst. Hot publiek was dozen keer slechts in geringe getale opgekomen. Wat was hiervan de re den Een andere ciir. za 11 gvereini ging, directeur de heer Godefroy, dio zich ook Excelsior noemt, had onge veer een uur vóór den aanvang laten omroepen „De chr. zangvereeniging Excelsior laat bekend maken, (lat er geen openbare uitvoering zal wor den gegeven, Ln plaats daarvoor zaJ een feestelijke vergadering worden gehouden op nader te bepalen da tum". Groot is de verontwaardiging over deze daad. ANNIE PASCAL GEARRESTEERD. Men meldt ons uit Arnhem Gisterenavond is door de politie te Arnhem in een lunchroom aangehou den Annie Pascal, die zonder een cent op zak zich daar te goed deed. Annie, die 0. a. beweert te Parijs te wonen en als aviatrice te zijn inge schreven voor de wedvlucht door Ne derland. zaJ ter beschikking van den burgemeester van Renkurn worden gesteld, waar zij zich aan oplichting zou hebben schuldig gemaakt. Annie heeft haar portefeuille bii zich en zegt voor zaken naar Amsterdam te moeten. Nader vernemen wij De gearresteerde is heden naaj Renkurn overgebracht en zal daarna zooals wij reeds meldden, ter be schikking van de justitie te Arnhem worden gesteld. BRANDEN. Te St. Pancras is het woon- en win kelhuis met broodbakkerij van den heer A. Gutker tol den grond toe af gebrand. Oorzaak onbekend. MARI A-CONGRES. Kardinaal Van Rossum heeft aan Mgr. Menten, deken van Maastricht, bericht gezonden, dat hij in het be zit is gesteld van een allerprachtigst* ster in briljanten, door den Paus go schonken voor de kroon van O. L. Vr. Ster der zee te Maastricht als een bli k ook van zijn bijzondere genegenhe.d voor Neerlands Katholieken. DE VOORTVLUCHTIGE NOTARIS. In het Alg. Politieblad verzoekt da officier van justitie te 's-Hertogea- bcscli aanhouding, overbrenging en bericht van J. H. M. de Vocht, nota ris, laatst wonende te Waalwijk, thans voortvluchtig. Tegen hein is door de Arrondissements Rechtbank te 's-Hertogenbosch verleend rechts ingang met last tot instructie en be vel tot gevangenneming ter zake van verduistering. Signalement middelmatige gestal te, 45 A 50 Jaar, groote nous, rood opgezet gelaat. WAARSCHUWING. De burgemeester van Schagerv maakt bekend, dat hij zich gaarne bereid verklaart voor het geven yojj inlichtingen aan personen, die in han. .delsrelatie wenschen te treden met H, Velleman. koopman, aldaar.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1