NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 2 Jaargang, No. 8840 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DIN^DAO 16 APPTL 1912 A ABONNEMENTEN A D V E R T E N T I N: per drie maanden: 1'^ ^an regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem-1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeU Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bii Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Jf fAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Al wonderlijke nummers 0.02H y Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor HaarlemO-MA feVV n n n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Costcr. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de Dlaatsinff van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. dit nummer bestaat uit acht bladzijden. eerste blad. AGENDA WOEiiojjAG 17 APRIL. Vergadering van den Gemeenteraad 1.80 uur. schouwburg: Bioscoopvoorstelling, 2 en 8 uur. Soc. Vereeniging: Concert „Onder Ons8 uur. kj. Vereeniging: Bioscoopvoorstel lingen, 2 en 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel ling. Veisen: Gemeenteraadsvergadering. Stadsnieuws Om Ons II e e n. la liet Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Belastingzaken" in de rubriek Ooi Ons lleen. koenen—robert. Uit Berlijn wordt ons gemeld: ïn de Blüthiier-zaal, die bijna go- heel gevuld was, gaf Tilly Koenen 12 April baar la als ten lied era, vond, met medewerking van Louis Robert, organist te Haarlem. Beiden hadden veel succes de stem van Tilly Koe nen was bijzonder helder en sympa- thieek en de liederen, alle ernstig, maakten diepen indruk, vooral het Largo van Handel. Gebet van H. "Wolf en Vater Unser van C. Krcbs. Hetzelfde kan men ook zeggen van de so:o-voordrachten van den orga nist, Passacaglia en Fuga van Baoli en de Finale van C. Franck. Maar ock zuil klein© voordrachten Conso lation van Reger, Cantilene van Pier- ré en Leo Elfes van Bonnet oogstten veel bijval. Het groote orgel kwam bij het spel van Louis Robert geheel tot ziju rechtzijn registreeren is meesterlijk en de hegeleiding der lie deren Let niets te wenschen over. Het is te hopen, dat we nog menig maal in de gelegenheid zullen zijn den heer Robert in Berlijn te hoorei). Het was nu de eerste maal, dat eer Ilöllandsche organist hier optrad. moeten woensdagochtend de lantarens branden Aan de directie der llaarlemsche gasfabriek is gevraagd, of Woensdag ten tijde, der zonsverduistering straat verlichting noodig zou kunnen zijn. Zij vroeg inlichting aan de Leidsch© Sterrenwacht en ontving het volgende antwoord In Leiden zal nog slechts het 18e deel van de zonsoppervlakte ons dag licht, kunnen verschaffen. Het gewone licht van de zon is om streeks 500,000 maal sterker dan <lat der volle maan zelfs op het oogenbük van de grootste verduistering zal op 17 April de zon ons dus nog ongeveer 30,000 maal zooveel licht toezegden als de volle maan. Wat er dan ook in sommige popu laire geschriftjes verteld wordt over de zichtbaarheid van de sterren in onze streken bij de aanstaande eclips, beschouwe men maar als niet ge schreven. Op menigen betrokken zo mermirldag is het daglicht zwakker dan het 17 April in Leiden worden zal, tenzij er misschien toevallig met een een zwarte hagel lucht mocht zijn, "waarop deze April-maand ons al eenigt keeren vergast heeft. Alleen op de centrale lijn in Limburg kunnen enkele der helderste sterren -zichtbaar worden. Sociëteit s-biljar two d- strijrt. Indertijd deelden wij mede, dat de Soc. Vereeniging vijf nieuwe biljarts zou aanschaffen en zoo een eerste klasse biljartzaal in Haarlem stich ten. In het laatst van April zijn do bil jarts te wachten en oan de nieuwe biljartzaal feestelijk in te wijden, „wordt er op 4 en 5 Mei een wedstrijd gehouden tusschen afgevaardigden van verschillende Sociëteiten in Ne derland, uitgeschreven door het be stuur der Sociëteit Vereeniging. H e r ij k. Woensdag heeft de herijk van ma ten en gewichten plaats voor God. Haamgracht, Ged. Voldersgracht, Ja- cobstraat., Kerkstraat, Korte Hout straat en Fopliiastraat, van 8—12 en van 14 uur voor Korte en Lange Booga ard straat en Korte en Lange Annastraat. Boottocht. De afdeeling Haarlem van de Ned. Vereen, tot afschaffing van alcoholii. dranken zal ter gelegenheid van d.e Provinciale Meeting van de Noord- Iloll. Propaganda-commissie een boottocht houden naar Alkmaar op Zondag 7 Juli. Een muziekkorps zal yïtgenoodigd worden de reis mede te daken. De Pandhuiswet. Door de politie is geverbaliseerd de inbrengster der Stads Bank van Lee ning inej. N. J. K., op de Volders- gracht. Zij had een zilveren horloge met ketting iu étui in pand genomen van ecu meisje beneden den leeftijd .ui lb jaar. Nieterg handig was de wed. de B. uit de Oranjeboomstraat, 'teen ze na voor 20 cent fruit te heb ben gekocht aan een stalletje op de Botermarkt, haar portemomnaie met 124,30 op dat stalletje het liggen en pas een uur later de vermissiug be-; merkte. En toen was er geen porte- nionnaie meer te vinden 1 HoogeRaad. De Hooge Raad gaf vonnis in de zaak van J. van S.p veehouder en melkverkooper to Veisen, door de Rechtbank te Haarlem veroordeeld tot I 6 boete of 1 dagen hechtenis, we gens het, in strijd met de desbetref fende gemeente-vereordening, afleve ren van melk, afkomstig van aan mond- en klauwzeer lijdend vee. Het cassatieberoep werd verworpen. EIGEN HULP. Maandagavond vergaderde in de bovenzaal van bet Nut het district Haarlem en omstreken van Eigen 1-Iulp onder presidium van den heer M. P. de Glercq. De rekening en verantwoording over 1911 van den penningmeester, met verslag daarover van de Commis sie van verificatie, werden goedge keurd. In de Commissie tot nazien der rekening en'verantwoording over 1912 werd gekozen bij eerste stemming de heer G. J. Iieetn'k en bij tweede vrije stemming de heer R. Luyten. De hoe ren F. A. V. W. II. van Tuerenhout, ,A. van der Togt en M. P. de Clercq werden met overgroot© meerderheid herkozen als bestuursleden. Als gewoonlijk gaf 't verslag over het vorige boekjaar aanleiding tot vele vragen, opmerkingen, ophelde ringen en langdurige discussies, b.v. over het feit, dat 75,000 wordt ge leend voor verbouwing en uitbrei ding. Er ging een stem op uit de ver gadering, die oordeelde, dat zulke enorme sommen niet konden besteed wonden zonder de leden te raadple gen en dat fiat vragen niet voldoende is Hij wenschte van de bestuurstafel een voorstel tot wijziging in dezen geest. Het antwoord was, dat do nieuwe leening geplaatst is, dat de ruimte noodig is en dat 't bestuur daar beter over oordeelen kan, ver der, dat de leden niet verantwoorde lijk zijn, dat Eigen 1-Iulp geen coöpe ratieve vereeniging is en dat 't be stuur de macht heeft zoo te handelen door het huishoudelijk reglement. Ruchtbaarheid van te willen aankno pen zou prijsstijging ten gevolge heb ben gehad. Een ander drong er op aan in H kasboekje of de prijslijst de verhouding tusschen winkel- en das- trictsbestuur aan te geven. Weer een ander maakte een opmerking, dat de prijzen van E. II. (hij noemde inzon derheid suiker en anthraciet) soms hoog er zijn dan bij de eerste firma's. Ook werd de wenschelijkheid geuit, behalve de bakkers, ook het winkel en looppersoneel tegen ongevallen to verzekeren voorts dat van elke afdee ling, ril. huishoud-arti.kelen, vleesch- waren, kruidenierswaren, het winst cijfer afzonderlijk werd aangegeven. Verder kwam nog ter sprake de worstfabriek, waarvan leden van Eigen Hulp wel afnemer zijn, maar zonder eenig verband met de vereeni ging. Alle vragen werden van de be stuurstafel met den meesten ernst en duidelijk beantwoord, waarmee blijk werd gegeven van groote zaakkennis, voorts word er op gewezen, dat eiken Dinsdagavond het bestuur bijeenkomt en ieder lid elke gewenschte inlich ting over onverschillig welke zaak kan inwinnen. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavo-kerk te Haarlem, op Donderdag 18 April, des mam .van 2 tot 3 uur, door den heer W. Ezerman. Programma 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Adagio, M. Brosig. 3. Sonate. Th. Salomé. a. Andante maestoso. b. Adagio. c. Allegro con moto. 4. Cantilène, A. Mailly. 5. Aria Üïïuüdas Handel' STUIVERS-SPAARBANK. In de Donderdag te liouden algc- meene vergadering heeft de installa tie van nieuwe leden plaats en eene periodieke bestuursverkiezing. Aan do beurt van aftreding ziju de heeren F. Sipkes, C. de Beer, J. E. A. R. van Helden, I-I. C. F. Iierkhoff, II. M C. van Dobben, J. Mooy Jr., J. W. Jenny Weyerman, J. Wentholt, J, Drost Jr., A. A. M. Poetsma. DE ZONSVERDUISTERING VAN MORGEN,, WOENSDAG 17 APRIL E. K. Een deskundige schrijft ons: Zondagmorgen, 14 April jl., is de maan 30 min. Vroeger opgekomen dan de zon, en was als een smal sikkeltje op eenigen afstand van de zon in den vroegen morgen in het oosten tc zien, omstreeks 5 uur; Maandagmor- j gen kwam zij 21 min. vóór de zon op en stond reeds veel dichter bij de zon. Dinsdagmorgen was het tijdsverschil slechts 12 min. en morgenochtend zal 1 minuut wezen en is de maan niet met het bloote oog te zien, omdat zij vlak bij de zon staat, iets meer rechts. Haren weg om de aarde heen vervolgende in de richting zuid oost-noord, gaat zij juist tusschen onze woonplaats en do zon door, zoo dat wij de maan vóór de zon zien ko men, of juister: de schaduw van de maan treft de aarde op dat gedeelte dat wij bewonen. liet is dan 11 uur 18,5 min., de zonsverduistering be gint. Steeds meer wordt de zon verduis terd en als om 12 uur de school uit gaat en door anderen de dagtaak tij delijk Avoidt neergelegd, dan kan jong en oud het merkwaardig ve'rsohijnsel waanremén, indien ten'minste, wat zeer te hopen is, de lucht helder is. L.jna geheel vez-diiisterd, slechts eeu smal sikkeltje blijft over, is de zon te 12.37, dan is het midden der verduis tering. Te 1.57 eindigt het verschijnsel, en staat de maan links van de zon om reeds 's avonds of in ieder geval den volgenden avond als een smal sikkel tje in h.et westen zich te vertoo- ncn. Zo'rge nu toch ieder tijdig voor een stuk zeer donker gekleurd glas, of voor een stuk gewoon glas in de vlam van een kaars zwart gewalmd, om daardoor heen naar de zon te kunnen zien; het natuurvershcijnsel verdient ons aller aandacht, want eerst in 1999 komt hier wede'r zulk eeu belang rijke verduistering voor en dan leven de meesten van de tegenwoordige le zers van dit blad niet meer. Voor 20 cts. is in den boekhandel van G. W. Groeneveld, Zijlstraat 71, verkrijgbaar gesteld een waarnemingskaa'rt, orien- leeringskaart en een plaatje donkere celluloid, waardoor heen men zonder schade voor het oog naar de zon kan zien; het gebruik hiervan verdient bijzonderen aanbeveling. Nieuw Leven. Dc tooneelvereeniging „Nieuw Le ven", onderafdeeling van de Ned. Ver- eeniging lot afsch. v. alcoh. dranken, afd. Haarlem, zal den 18en van de vol gende maand een uitvoering geven. Opgevoerd worden een tweetal loo- neelspelen. Aanvankelijk zou worden opgevoerd het tooneelspel „Vrij", doch door ver schillende omstandigheden zal dit eerst over eenigen tijd plaats vinden. Een nuttig boekje. De uitgever A. ILuyper alhier heeft van de alfabetische stratenlijst van Haarlem en omgeving, met platte- gron, een nieuwe en bijgewerkte druk doen verschijnen. Dit boekje ziet er netjes uit en zal zeker door velen als onmisbare vraagbaak gebruikt wor den. REGLEMENT VOOR AMBTENAREN. In „de Rechtstoestand", het maand blad van den bond ter verkrijging ee- ner wettelijke regeling van den rechts toestand der burgerlijke ambtenaren wordt een beschouwing gewijd aan 't onlwcrp-ambtenaren-reglement te Haarlem. Geconcludeerd wordt dat „het reglement uit een oogpunt van rechtspositie een afschuwelijk misver stand is." Zie vervolg Stadsnieuws onder laatste berichten. HAARLEMMERMEER. Opbrengst collecte. De collecte, die in de Ned. Herv. kerk te Hoofddorp werd gehouden ten voordeelt der weesinrichting te Neer bosch, heeft opgebracht 1 53.25.5. Gegund. Het bouwen van een burgerwoon huis aan den Ringdijk bij den Benne- broekerwog, voor rekening vun den heer 't ilooft is, na aanbesteding ^e- g-jt.d als volgt: Timmerwerk aan G. v. Diesl; metselwerk aan II. Mie- !S en schilderwerk aan A. P. v. d. Velden, allen wonende in deze ge meente. HEEMSTEDE. STUKKEN VAN DEN RAAD. IN WERKING TREDING DER LOONSVERHOOGING VOOR GEMEENTEWERKLIEDEN. B. en W. stellen voor lo. om uit te keeren aan de werk lieden, die vóór de invoering van het werkliedenreglement in het bezit wa ren van een vaste of voorloopige aan stelling, het verschil tusschen het to taal bedrag, dat zij aan vast gewoon weekloon als vast of voorloopig aan gesteld werkman sedert 1 October 1911 hebben genoten met inbegrip van de uitkeering krachtens raadsbesluit van 14 Dec. 1911 en het totaal bedrag aan vast gewoon weekloon, hetwelk zij als vast of voorloopig aangesteld werk man zouden hebben genoten, wanneer de volgens het werkliedenreglement bij de in werking treding daarvan vast to stellen loonen reeds van kracht waren geweest op 1 October 1911. Deze bepaling geldt niet voor werk lieden, dio enkele dagen per week of enkelo uren per dag werken; 2o. om tot door hen te bepalen he rdragen voorschotten daarop uit te keeren of te doen uitkeeren. VASTSTELLING BOUWPLAN 1IAARLEMMERHOUTPARK. B. en W. stellen voor, goed te keu ren het bouwplan door de N. V. „Haarlemmerhoutpark", maatschap pij voor bouw- en sportterrein geves tigd te Heemstede, voor hare terrei nen in bet bedoelde park. B. en W. overwogen de wenschelijkheid van een regeling der overdracht aan de gemeente van do reeds aangelegde of nog aan te loggen straten, en doen een voorstel in dien geest. BLOEMENDAAL. „Bloemendaal Vooruit." Woensdagavond vergadert „Bloe mendaal Vooruit" in Hotel Vreeburg. Op de agenda staat o.a. vermeld: „Plan 1913" en een „Belangrijk voor stel." WEGGEWORPEN DIAMANTEN. De schildersgezel te Amsterdam, die op een door diefstal van een kennis-1 geving aan het postkantoor een pakje diamanten ter waarde van 1 5000 in handen wist te krijgen .heeft be weerd deze diamanten in de Boeren- wetering te water te hebben gegooid, omdat een goudsmid hem gezegd had, dat 't onechte steenen waren. SPOORWEGONGELUK. Men seint ons uit Egmond aan Zee: De personentrein welke hier te 11 u. G min. vertrekt naar Alkmaar kwam hedenmorgen in botsing met de ma chine van een rangeerenden zancl- Irein De machine en personenwagens :ijn vreeselïjk beschadigd. De ma terieel? schade isd an ook aanzienlijk docli persoonlijke ongelukken zijn er gelukkig niet te btereuren. Op som mige plaatsen zijn de rails geheel ver wrongen. M i 1 i t a re zaken. Bij koninklijk besluit zijn, met in gang van 1 Mei 1912, benoemd, bij het wapen der artillerie: bij den staf van het wapen, lot ge- neraal-majoor, inspecteur der bereden artillerie, de kolonel I-I. Oolgaardt, commandant van het 4de regiment veld-artillerie; tot generaal-majoor, in specteur der vestng-artillerie, de kolo nel A. R. Ophorst, commandant van :t 2e regiment vesting-artillerie tot luite nant-kolonel, de majoor J. II. A. Mïjs- berg. van dien staf, hoofd der munitie fabriek. Binnenland Uit de Omstreken HEEMSTEDE. In 1912 is alhier door tappers c-n an deren ingeslagen 25198 liter gedistil leerd. ZANDVOORT. Door onduidelijkheid heette de heer J. Buckman in ons vorig nummer te zijn afgetreden als voorzitter der ver eeniging tot behartiging van de belan gen der badplaats Zandvoort; het moet zijn de heer Beeckman. VOGELENZANG. Tijdons de vroegkork Zondagmor gen is uit de R. K. kerk een rijwiel gestolen. PATRIMONIUM. De commissie voor de oprichting van Christelijke volksspaarbanken werd diligent verklaard. Tot redacteur van 't orgaan werd benoemd de heer C. Smeenk te Arn hem. Een sclic-ts over de Verzekeringswet I van minister Talma zal worden uitge geven. ITot voorzitter werd herbenoemd de heer P. van Vliet te Rijswijk, terwijl in de vacatures van twee bestuursle den, wegens periodiek aftreden, werd voorzien door de verkiezing van de heeren D. Lautenbach, te Leeuwarden en J. Iiuizmga te Terneuzen. Ds. J. C. Sikkel die periodiek aftrad als lid van de commissie van advies, werd eveneens herkozen. Op voorstel van Haarlemmermeer zal het hoofdbestuur overwegen wat gedaan moet worden door het Vcr- bond tegen het „plok en strijkgeld" bij publieke verkoopiugen. VERONTREINIGING. Te Noord-Scharwoude zijn twee re genbakken met petroleum verontrei nigd. De politie stelt een onderzoek KIND VERBRAND. Te IIedel (N.-Br.) heeft eèn 3-jarig meisje van Th. v. V., terwijl de moe der naar de kerk was, ernstige brand wonden gekregen, waaraan het den- zelfden dag nog overleden is. MET DE NOORDERZON Een reiziger van den heer C Eindhoven, zekere S.uit NV oen s el, heeft zich, een groot tekort in kas achterlatende, uit de voeten gemaakt. Vermoedelijk heeft hij de wijk naar Belgïö genomen. (N. R. Ct.) EEN REDACTEUR, DIE VERDWEEN. Naar Het Huisgezin verneemt, heeft de heer Baron reefis bijna een jaar geleden den wensch te kennen gegeven, zijn mandaat als redacteur van do Ka-tb. School niet vernieuwd te zien en is toen reeds zijn opvolger aangewezen. Letteren en Kunst DR. E. JAQUES-DALCROZE EN DE MUZIKALE PAEDAGOGIE DER TOEKOMST. Men schrijft ons: Waar de Dalcroze-methode steeds leer veld wint en onze begaafde com poniste Cath. van Rennes op het a,s. Nat. Muzikcongres met hare leerlin- eene demonstratie der Rythmi- Gymnastiek zal geven, terwijl zij de bevoegdheid om de R. G. te onder wijzen een vereischte noemt der te genwoordige rn-uz iek-exomens, willen wij iets meodeelen van tie R. G. naar men ons meedeelt, ook al tot Haarlem is doorgedrongen. het mooie werk: „Kinderbelan- gen tevens een Volksbelang" door me vrouw L. Belinfaute-Ahn met voor rede van dr. J. li. Gunning "Wzn. zegt de schrijfster: „De Rythmische Gymnastiek is eene combinatie van li chamelijke, geestelijke, zedelijke ©n aesthelische- opvoeding". Daaruit blijkt reeds de veelzijdig heid van dezen nieuw ontdekten op voedingsfactor. De methode van het paedagogisch genie Dr. E. Jaeques-Dalc'roze is 't middel om de reeds van nature aan wezige rhythm en van liet lichaam te ontwikkelen en tot onderwerp der al- gemeene opvoeding te maken. Zij om vat oefeningen voor het rythmïscb gevoel, het gehoor, de spieren, de ademhaling, de onafhankelijkheid der ledematen, plastische oefeningen, leert het verdeelen van tijd en ruim- to, het verbruiken van de geringste hoeveelheid kracht, en ontwikkelt de gedachtenconcentratie, de zooge naamde „spontane wilsuiting', wilskracht en de zelfbeheersohing. De vindingrijkheid der methode maakt haar niet alleen tot eene on ontbeerlijke voo'rbereding voor elke muzikale opleiding maar huldigt, haar als een belangrijk deel der algemeene opvoeding. De Rythmische Gymnastiek is o.a. ingevoerd aan de conservatoria in Keulen, Wecnen, Mannheim, zij wordt onderwezen behalve in Helleraw bij Dresden, waar do „Bildungsanstalt fur Musik und Rhythraus E. Jaquet- Dalcroze" voor Dalcroze werd opge richt o. a. aan de opera's te Stutt gart, Mannheim, Dresden en op vele lagere scholen in Duitschland en Zwitserland. In Nederland is zij o.a. gebracht op het leerplan der Wilh. Catharineschool te Amsterdam. Mejuffrouw Louise den Hollander, uitDen Haag zal over deze methode eerstdaags alhier een demonstratie geven. INGEZONDEN Van ingezonden Blukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inbond dezer rubriek stelt da Redactie zich niet aansprakelijk. Geachte Redactie I Vergun mij naar aanleiding van het schrijven van Dixi ook iets te zegt gen. Ik begin met Heije's: ,De kermis komt maar eens in 't jnari Dat's waar! Toch zien wij somtijds in die dagen, Wat velen jaren lang beklagen... en dat andere versje: Voor wal nu met kermis door 't keelgat slaat, Zult ge een winter armoó Jijen, En de kinderen zullen schreien! Geld, gezondheid, deugd en eer Die vergooit ge in éénen keer. Tot zoover do dichter. En nu Dixi mijnheer of mevrouw Wel, zou dat een oppervlakkig oor deel zijn, als de kermis werd afge schaft, omdat ze voor niets en nie- d nuttig is, voor allen schadelijk en onnut? Maar... hoor ik u en velen zeggen die I 22000 staangeld dan. Met Justus van Mauriks- Isaac op den Dam, moet ik zoggen: als u 't geld aan de ooren houdt zegt 't niks, niemendal Maar en hier gaat het om: De leden van den gemeenteraad moeten naar plicht en geweten hunne stemmen uitbren gen en dan kan het voor deze heeren toch zeker wel een gewetenszaak zijn of zij zullen bestendigen, de verant woordelijkheid willen blijven dragen, dut gezondheid, deugd en eer voor gold in de kas van den gemeenteraad wordt verkocht. Hoogachtend, H, M. de R. 1 Zondag is een vergadering van de bloemistwerklieden gehouden in het R. K. Vereenlglngsgebouw. Twee punten werden druk bespro ken: de tuinbouwcursus en de bloe mententoonstelling. Genoemde vereenf ging wil een tuinbouwcursus oprich ten voor de bloemistwerklieden in 'I algemeen. Nu wensch ik door dit schrijven, dat er velen hieraan deel zullen nemen. Het is niet enkel vooï katholieken, maar voor alle bloemist werklieden. Zij, die wenschen deel te nemen aan zoo'n cursus kunnen zich opgeven aan 't bestuur van dc veree niging St. Isidorus te Heemstede. Zoo is het ook met de bloemen-tentoonstel ling voor 't volgend jaar. Ieder kan zich hiervoor gereedmaken, want er zijn misschien wel deelnemers die het vroeg willen weten, omdat er ook planten zijn, die men in de pot wil la ten groeien, omdat ze dan des te fraaier zijn. We hopen dan ook suc- :s te hebben. U, mijnheer de Redacteur, dank ik voor de verleende plaatsruimte. J. v. d. BERG, Secretaris van de Bloemist-Werklie- den-vereeniging St. Isidorus, Heemst. Rechtszaken PRIKKELLECTUUR. Het O. M. bij de Haagsche Recht bank eischte legen de Le-idsche boek- verkoopers B. en N\, 100 boete subs. 10 dagen hechtenis, wegens "t ten verkoop uitstallen van prikkellectuur (art. 451 his W. v. Str Sport en Wedstrijden NOORD-I-IOLLANDSCHE SCHIET BOND. De stand van den bukswedstrijd te Hoorn is: 1. Schiet vereeniging Hoorn 21 visuels, 't maximum is 25; 2. Voor Vaderland en Koning, Haarlem, 19 vis.; 3. Generaal Joubert, Overveen, 17 vis.; 4. Generaal van Merlen, Haar lem, 17 vis., 5. Bloemend. Commando, 15 vis. Voor eerste personeel wedstrijd lo klasse staat thans: A. Mos, te Over- i, met 47 punten, 't maximum is 50; voor de klasse staat thans L. C. J. Jonckbloed te Haarlem, met 45 pun ten; voor 2de H. Koenen te Haarlem, met 41 punten. Voor vrije baan 2e klasse staat als eerste J. Holleman te Haarlem, met 94 punten, maximum 100; en als 2de II. v. d. Burg te Haarlem, met 91 punten. VOETBAL. FRTENDLY-GAME. H. B. S. IV (DEN HAAG)- HAAR LEM IV, 3—0 Haarlem IV komt zeer onvolledig op, en slechts met 9 man In Den Haag krijgt zij er echter 2 II. B. S.- spelcrs bij. Haarlem verliest den toss en speelt tegen den wind in. Direct na het be gin is II. B. S. de meerdere, maar kan hot niet tot doelpunten brengen, deels door slecht schieten, deels door het goede keepen van den Haarlem-doel- verdediger. Tot rust blijft de stand 0—0. Na de rust blijft H. B. S. dc meer dere, en drukt deze meerderheid uit door 3 doelpunten te maken. Door het goede verdedigen der II. B. S.-achterhocde slaagt Haarlem er niet in een tegenpunt te maken. Als tijd gefloten wordt, heeft H. B. welverdiend met 3—0 gewonnen. Bij H. B..S. waren allen Koojf

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1