NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. lustautanéss. 29e Jaargang, No. 8845 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 22 APRIL '912 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem- f 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers 0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Loureiis Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 23 APRIL. Orgelbespeling in de Groote Kerlc van 1—2 uur. Do Kroon: Concert WüJlner—Bos, 8 Gebouw SI Bavo, Smcdstr. Huisvlijt tentoonstelling. Hoofddorp: Biosc, voorstelling „De Passiespelen," 8 1/4 uur. Stadsnieuws Ernstig verzet tegen de politie. Of het kwam door de warmte of wel door iets anders welen we niet, maar wel weten we dat het Zondag den geheelen dag zeei' rumoerig was in de De Witstraat, waar onophoude lijk kleine ruzietjes ontstonden, .zoo dat de politie een bijzonder toezicht hield. Om 5 uur beslechtte een politieagent een twist in een slaapstee tusschen eenige logeergasten, een twist, ont staan omdat de één zeide, dat hij meer verdiende dan de ander. Maar om 8 uur kwam de groote uitbarsting. Zekere R. W-, 22 jaar oud, wonende in Den Haag, thans in één der slaapsteden verblijf houdende, verkeerdo in verregaanden staat en moest voor zijn eigen en anderer vei ligheid naar hol, politiebureau worden overgebracht Maar dat was gemakke lijker gezegd dan gedaan. Er volgde een hevig verzet van de zijde van R. W De drio politie-agenten hadden handen vol werk, aangezien ook zijn kameraden de politie ten zeerste be moeilijkten. Het was hun onmogelijk de De Wit- htraat naar de richting Ged- Oude Oudegrncht te gaan. daar de De Wit- •straat-bewoners dit gedeelte geheel versperd hadden Wijselijk trok de politie nu in de richting van de Kam pervest- Doch ook daar drong het De Witstraat-publiek zoo op. dat de poli tie thans genoodzaakt was van de sa bel gebruik te maken voor eigen vei ligheid en om ruimte te krijgen, het geen door de andere partij beant woord werd met steenwor pen. Toen de agent B. door een steen in zijn rug en zijde getroffen werd, trok hij zijn revolver, schoot deze in de lucht af. om schrik aan te jagen. Docli veel scheen de opgewonden menigte daar niet om te geven, want op de Kampervest werd de agent an dermaal door steen en aan rug, zijde en been verwond. Met veel moeite is men eindelijk aan de Turfsteeg gekomen, alwaar de agent N. een slag tegen het hoofd kreeg. In die steeg werd de toestand wer kelijk een oogenhlik zeer kritiek. De agent B., die de beide agenten met hun arrestant dekten, werd daar weer door een steenworp aan het hoofd ge troffen, hij duizelde eenigszïns en be vreesd, dat hij op den grond zou ra ken en de menigte over hem heen zou trappen, schoot hij voor de tweede maal zijn revolver in de lucht af. Toen kwam hulp opzetten; een adj.- inspecteur met 5 agenten verscheen en nu was het pleit, weldra in het voordeel van do politie beslecht. Het publiek een 2üü man sterk droop af. Want het zou nu meenens worden, on daar is het niet op gesteld. Maar waarom willen wij vragen, dan drie menschen, die hun plicht doen zóó te bemoeilijken? Dat is toch zeker geen bewijs van heldhaftigheid. Spoedig was de arrestant nu ter be- Btemder plaatse. Daar bleek dat R. W. eene hoofd wonde had; eveneens de agent N., en dat ook de agent B. op verschillende plaatsen verbonden moest worden. Dokter Maas had druk werk. Voorts waren de korte jassen van genoemde agenten gescheurd, evenais de pantalon van den adj.-inspecteur. Het resultaat van dit ernstig ver zet was, dat tegen R. W. proces-ver baal is opgemaakt wegens dronken schap en verzet tegen A. P. B. ter za ke van belemmering der politie in ae rechtmatige uitoefening harer bedie ning. en voor het tweemaal gooien van steenen; tegen F. H., wegera het toebrengen van een slag met een stok aan den agent N.; en tegen R. S. en J. V. wegens het gooien met steenen. Het volgende bedrijf speelt voor de Rechtbank I H e r ij k. Dinsdag heeft de herijk van maten en gewichten plaats voor Oude Groen markt, Klokhuisplein en Rïvïervisch- markt, van 8—12 en van 14 uur voor Groote Markt, Paarlaarsteeg, Peuze- laarsteeg, Krocht, Ursulastraat en Spekst'raat. STUKKEN VAN DEN RAAD. De tra: Bij raadsbesluit van 29 Dec. 19U9 is aan de Noord-Zuid-Hollandsc-h© Tram weg-maatschappij concessie leetid voor den aanleg en de exploi tatie van d© drie volgende lijnen a. Stationsplein—Dreef, b. Stations pleinSchot,erweg (tot Kleverlaau), c. VerwulftZijlweg. De lijn a. is geheel dubbelsporig, lijn b. enkeJsporig met een wisselplaats nabij het Frans Halsplein. Deze omstandigheid maakt volgens dc maatschappij een regelma tige doorgaande exploitatie dezer bei de lijnen niet goed mogelijk. Daar wij zoo schrijft de directie meenen te weten, dat er in do gemeente stem men opgaan om bedoelde doorgaande exploitatie te bevorderen, deelen wij aan den raad mee, dat wij als van den aanvang der onderhandelingen af het -geval was bereid zijn bedoel de doorgaande exploitatie mogelijk te maken. Daarom wordt een gewijzigd pi ii n b Ingediend. B. en W. schrijven daarover aan den gemeenteraad, dat de gewijzigde lijn gedeeltelijk over grond aan het rijk loebehoorend, loopt, daarvoor is das vergunning van het rijk noodig. In het gewijzigd plan is de ombui ging naar de Kioveriaan vervallen, aangezien do remise thans op het Soendaplem onder Schoten zal verrij zen. In verband hiermede is de lijn doorgetrokken tot nabij de grens der gemeente op den Schotervveg, terwijl het in de bedoeling ligt, dat eindpunt door eau dienstspoor met de op het Soendaplem te verbinden. Be halve deze verandering van eindpunt heeft liet nieuwe plan de strekking, doorgaande exploitatie der lijnen a ten b in dien ziu, dat zij worden geëx ploiteerd alsof het één lijn ware, mo gelijk te maken. De lijn b zal dan loopen Stations plein, Jansweg, Kenneanerplein,- Ken- nemerbrug, Scholerweg. 1 meter van de noordgrens der gemeente aldaar af. In beginsel hebben B. en W. daar tegen geen bedanking. Zij stellen don raad voor het ingezonden plan rn be ginsel goed te keureai, daarbij aan hen de definitieve goedkeuring over latend. Burg- Armbestuur. Ti. en VV. stellen voor, het Burger lijk Armbestuur te machtigen tot het doen van af- en overschrijvingen op posten der begrooting. dienst 1911, tot een bedrag van f 416.035. In lang niet gebeurd. De politie begint strenger op te tre den légen vrouwen, die 's avonds de stille buitenwegen onveilig maken. Tegen twee harer, J. L. en G. M. v. d. H.7 die op 18 April jl. bij Friesche Varkenmarkt en Prinsen Bolwerk hadden post gevat, werd proces-ver- baal opgemaakt. Van een weggevlogen vink. De wed. G. in de Witstraat had een vinkje, de trots van de heele buurt. Op een goeden morgen was het lieve diertje weg, en prijkte zijn kooitje in stille eenzaamheid. Dat moest een buurjongen, die ook veel van „vinkies" hield, gedaan heb ben, meende het oudje*. Maar toch had ze ih deze mïsgeke- ken. Want, zeide de politie, dan zou den er wel veertjes in het kooitje zit ten. En dde zaten er niet in con clusie hot lieve diertje was wegge vlogen, het had van het open gelaten deurtje een gretig gebruik gemaakt en zijn vrijheid in de blijde" natuur gesteld boven een kooien-leven in de De Witstraat. 't Is begrijpelijk. DE SIERKAN. Op de 20 April gehouden jaariijk- sche algemeene vergadering van de Sierkan werd door den Directeur ver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de onderneming steeds in bloei toe neemt. De omzet steeg de twee laatste ja ren met ongeveer f 50.000 per jaar. De omzet van alle artikelen steeg ook dit jaar aanmerkelijk. Balans-, winst en verlies-rekeuing werden goedge keurd met algemeene stemmen. Dit verslag was nagezien door een ac- countanta De Directie werd gedechar geerd voor het gehouden beheer. Het dividend werd na ruime af schrijving bepaald op 5 pCt. (vorig jaar 2 pCt.) Als Commissaris werd herkozen de heer J. Th. Mouton en in de vacatu- re-Dr. S. Fyan gekozen, Mr. A. S. Miedema. ARBEIDSAANGELEGENHEID. De kleermakers van de firma Da vidson te Amsterdam werkzaam, heb ben aan de firma verzocht om loons- verhooging. Vraaggesprek van den dag. OVER DE NIEUWE SPOORWEG HAVEN. VI. De wensch om een nieuwe spoor- weghaven te hebben, spruit natuur lijk voort uit bezwaren tegen de oude haven. In de verschillende vraaggesprekjes, die wij dezer dagen hadden, noemden onze zegslieden al eenige der voor naamste bezwaren, nl. de vaste brug gen, die het niet ipogelijk maken, dat groote stukken er op een schuit on derdoor kunnen gebracht worden, en de hijschgelegeiiheid aan de haven, die een te gering vermogen beeft. Maar er zijn er nog meer. Een Haarletnsch zakenman, die ona geen vrijheid gaf zijn naam te noe men, gaf ons een karakteristiek van de tegenwoordige haven, die hij ten slotte in deze ongezouten samenvat ting resumeerde: „De haven aan de Leidsche vaart is mïddeleeuwseh, akelig en ellendig". Wanneer ik een schuit laat la den voor het gocderenstation, zei m'n zegsman, die al verontwaardigd scheen te worden, zoodra hij maar aan de haven dacht, dan moet d-e schuit naar het goederenstation wor den geboomd. Een andere manier is er niet, want er is geen sleepboot voor. Dat boouien geeft al een getob zonder einde. En dan die vaste brug gen! Er gaat op die manier al veel tijd. verloren, voor de goederen er zijn, Als men er daar dan aankomt, moeten de vaten en kisten op den wal geheschen worden. Nu is er wel een hijschtoestei maar als je dat ge bruiken wil moet je eiken keer weer zooveel betalen. Je gaat dan den boel tegen den wal opsjouwen. Dan kom je op het emplacement. Maar er is geen behoorlijke weg gemaakt die met de rails gelijk is. Je moet dus de wageiis over de uitstekende rails laten hob belen. Verder op is wel een weg, maar die is weer veel te veel om. Dan kom je aan de goederenloodsen. De vloer daarvan is een meter boven den be- ganen grond. Het gevolg is, dat je don boel weer in de hoogte moet la ten sjouwen. In de loodsen sukkel je met gebrek aan ruimte. Ik heb al verschillende malen over dezo zaak gesproken met den handels agent van de Hollandsche Spoor. Die moest toegeven, dat dc toestand e'r „om te huilen" was. Maar die bezwaren zouden toch uit den weg geruimd kunnen worden, zonder dat men een nieuwe haven het Noorder-Buiten Spaarne maakte, merkten we op. Dan zou men moeten beginnen met alle vaste bruggen draaibaar te maken, in de eerste plaats de I-Iout- brug. En dan zou men een sleepboot je beboeren aan te schaffen, dat ge jold dc grachten doorvoer, om de geladen schuiten op te pikken. Dat heb ik al eens aan den handelsagent n overweging gegeven. Van zulk een sleepbootje zouden een groot aantal firma's gemak heb ben. Nog eon andere zakenman spraken we, nl. den steenkolenhandelaar Per- quin. Ik heb geen last met de tegen woordige haven, zei de heer Perquin, omdat mijn terrein achter de spoor weghaven ligt. Dus u hebt geen belang bij oen nieuwe haven? vroegen we. Dat wel, antwooïdde de heer P. Wanneer dat plan er door komt, zou ik waarschijnlijk een terrein koopen aan het Noorder-Buiten Spaarne. Dat is al vroeger het plan geweest, toen de werf Conrad" daar bij mij op- aandrong. DALCROZE-MATINéE. Zaterdagmiddag heb ik mij een uurtje geamuseerd bij een soort voorstelling, die mcj. Louise den Hol lander met de kinderen van haar cursus gaf. Laat ik eerst even vertel len over welken cursus wij 't eigenlijk hebben. Mej Louise den Hollander, te 's-Hage, heeft zich toegelegd op de heoefening der z.g. Rhythmische Gymnastiek, de bekende vinding van den Zwitserschen componist-paeda- goog Emile JaquesDalcroze, en stelt zich nu ten loffelijke taak, het jongere geslacht in baar woonplaats en elders zooveel mogelijk deelachtig te maken aan bet inderdaad groote nut, dat er ligt in de oefeningen volgens Dal- croze's methode. Om die methode ook ten onzent meer bekendheid en daar door van zelf meer waardeering te verschaffen, gaf nu mej. Den Hollan der in (le daartoe zeer geschikte zaal van Hotel Roozen met hare ITaarlem- sche en Blcemendaalsche leerlingen een matinee voor genoodigden, die in vrij groot getal waren opgekomen. O, het was volstrekt nog geen hooge kunst, wat we hier te zien kregen het waren eenige betrekkelijk eenvou dige oefeningen, maar aardig en vaardig uitgevoerd door dat clubje meisjes tusschen de 6 en 16 jaren eenvoudig de resultaten van enkele maanden onderwijs. Meer werd niet bedoeld. Maar toch was het hier ge- gevene niet enkel amusant, maar ook ten zeerste de belangstelling waard van al wie iets met muziek- of dans en derricht te maken heeft. Ik ga hier geen omschrijving geven van de ver schillende oefeningen en nog veel min der uitweiden over bet meer of minder geslaagde der uitvoering. Het pro gramma, dat ik hieronder laat vol gen, geeft voldoenden kijk op de „veelzijdige ontwikkeling, waartoe de Rhythmische Gymnastiek leiJffc" volgons het „Woordje vooraf" 1. Oefeningen tot ontwikkeling van rhythmisch gevoel (maten opbouwen en afbreken loopen van verschillen de maatsoorten). 2, Gehooroefeningen (noemen en uitvoeren der notenwaar den). 3. Rustoefeningen (om den geest te wennen aan het voelen van den zelfden rhythmus zonder te „jagen"). 4 Oefeningen in onafhankelijkheid der ledematen (ter bestrijding van onhandigheid, ter verkrijging van een gevoel van „kunnen", tevens een voor bereiding voor elke instrumentale stu die). 5. Opmaten en Canons. 6. Oefe ningen voor oplettendheid en wils kracht. 7. Improviseeren. Na ue pauze bracht het programma eenige „Spelletjes" en plastische oefe ningen, een paar aardige dansen en een heel eenvoudig zangspelletjeDe bloeiende Jaargetijden. Al deze oefe ningen werden aan de piano begeleid, of eigenlijk geleid, door mej. Den Hollander, die in den loop der uitvoe ring, door het vriendelijk gezag, dat zij over haar levenslustig troepje wist uit te oefenen, toonde ook uit paeda- gogisch oogpunt voor haar laak bere kend te ziin. Moge. deze matinée velen hebben op gewekt tot nadere en niet enkel „theoretische" kennismaking met Jaques Daleroze's Rhythmïsche Gym nastiek. PIIILIP LOOTS. W 11 n e rB o s. T-Tet programma door Dr. Ludwig Wutlner uil te voeren, bevat liederen van Schubert (w. o. Erlköni-r), Rrahms Schumann, Grieg, Posa, Hu- go Wolf, Kaun, Sinding en Strauss (CacilieV Coenraad Bos heeft de be geleiding. Botsing. Een Atax en een Bespannen wagen zijn gezworen vïianden. dat spreekt van zelf. Daarom benaald botsen zo nogal eens tegen elkander aan. Op den heet: van de Generaal Cronjé- straat geschiedde dit Zaterdag tus schen Atax 61 en een bestelwagen van dc TI. IJ. S. M. De Atax had getoeterd, maar de bestuurder van don bestel wagen had het niet gehoord. Het ge volg was, dat van de Atax de linker- voorband werd beschadigd en het lïn- kei'spatscherru verbogen en van den wagen het lamoen defect raakte. KINDERKOLONIES. Het Centraal Genootschap voorj Kinderherstellings- en Vacantïe-Kolo- lonies, afdeeling Haarlem, vergadert op Dinsdag 23 April lp12. De agenda vermeldt: bespreking van den Beschrijvingsbrief van de al gemeene vergadering op 27 en 28 April a.s. te Amsterdam en benoe ming van een of meer afgevaardig de^) voor de algemeene vergadering. DE EMMABLOEM. Vandaag is het dc bloemendag ten bate der tuberculose-bestrtiding. Dit jaar en zeker ook voortaan beet de bloem LCmma-bloem, als een hulde aan de Koningin-Moeder, die zooveel gedaan heeft voor de be strijding dezer ziekte. De volgende jaren zal de bloemen dag zijn op 21 April, doch dit jaar is men daarvan afgeweken, op verzoek van Hare Majesteit, omdat de 21e nu op een Zondag viel. Die 21ste April is een beteekenisvolle datnm in het le ven van Koningin Emma geweest. Op dien datum deed II. M. aan "de zijde van Koning Willem III, haar intocht te Amsterdam. Men herdenkt dus op dezen dag de j officieele komst van de Koningin-Moe der in ons land. I-Iet stellen van den bloemendag op dezen datum is een waardige hulde aan Hare Majesteit. Vanmorgen om negen uur is de stormloop van ruim een half duizend meisjes op de portemonnaies van de stadsclie en dorpsche ingezetenen be gonnen. En hooit heeft men een sym pathieker aanval doorstaan, nooit heeft men zich bij zulk een aanval zoo gauw gewonnen te geven. Het is dan ook wel een eervolle ca pitulatie, wanneer men de beurt opent voor zulk een goed doel; en het is heusch geen zwakheid te bezwijken voor den vriendelijken, maar zeer na- drukkelijken drang van de bluemen- verkoopstertjes, die der verwonnenen, ten teeken van eigen onderwerping het rose-gele sterretje opspelden:. Om 9 uur zijn ze begonnen, althans officieel, maar voor dien lijd waren er al heel wat ijverige meisjes aan 't verkoopen gegaan. De meisjes op Bloemendaal buiten is men er ac- lijd vroeg bij hadden al om half acht een dubbele post geplaatst aan de tram, zoodat geen 131oemondaler naar Haarlem kon komen, of hij moest het weldadigheidscordon .pas- se eren. 55U meisjes gingen er vanmorgen op uit. Onder Haarlem ressörteeren öbk Overvann, Bloemendaal, Aerden- hnut. Schoten, Santpoort en Zand- voort Heemstede is zelfstandig bij het doen van de inzameling, maar draagt toch het geld aan Haarlem af. In de straten der stad en op de dorpswegen gaven die kleurige en fleu rige rneisjesgroepen een vroolijk-ie- vendigen aanblik. De meisjes met de zwarte kussens, waarop de vele Ern- mabloempjes en de witbearmlïnten jongelui op de fiets, die, zestig in ge- lal steeds voor nieuwen aanvoer zorg den. Ze hadden het druk er mee, steeds nieuwen voorraad aan te brengen. Want om elf uur waren al van het Bureau aan de Oude Gracht, waar de heer Limperg het Centraal beheer voerde, al de beschikbare bloe men naar de verkoopstertjes gebracht. Niet minder dan 40.000 stuks waren toen uitgegeven. Wat nu? De heer Limperg aarzelde geen oogenblik. Hij nam de 10.000 bloempjes, die verle den jaar overbleven en gaf die uit. Daar zullen we wel genoeg aan hebben, zei de administrateur ons. Maar, als dat niet het geval is? Dan gaan we weer echte bloe men verkoopen. Het eerst beginnen we de kweekcrijen van de firma Tu- bergen te plunderen. Die heeft ons daartoe verlof gegeven. ITet laat zich aanzien, dat de ver koop dit" jaar dus nog meer zal op brengen, dan het vorige jaar, toen f 4375,85 ontvangen werd, terwijl m 1910 het eerste jaar van den ver koop 4115.57 1/2 binnen kwam. EEN ONDEUGEND ZOONTJE EN EEN GEVONDEN HONDJE. Vrouw v. L. geeft de politic kennis, dat haar zoontje een hondje gevonden heeft en verkocht. Dat is strafbaarI Voor 10 heele centen had het ventje den menscheuredder aan een huzaar met een goed hart verkocht. Het was het viervoetertje van den gemeente- rèinigingsopzichter J. W. M., dat die eer te beurt vi'cl. Z'n baas was daarmede echter niet tevreden en kocht het terug, want de jongens het bleek dat er 3 waren J. F. v. L., 10 jaar, G. B. v. L., 10 jaar en J. v. W. 11 jaar hadden dat dub beltje reeds lang weer in snoepgoed omgezet. Ze bekenden volmondig: het hondje hadden ze opgevangen, omge zet in een dubbeltje, het dubbeltje m snoepgoed, en het snoepgoed zal nu worden omgezet... Dat zal de rechter invullen. Voörloopig zijn ze aan hun ouders afgegeven, zooals de term luidt Van een hollend paard en een bewusteloozen poliue-agent. Zaterdagmorgen omstreeks elf uur kwam een holleud paard, toebehoo- rend aa nden landbouwer N'. S., dat aan zijn eigenaar ontrukt was, de Zomervaart af en de Schalkwijker straat invliegen, juist op het oogen blik, dat de agent van politie W. Laan aldaar dienst deed. Fluks wierp hij zich vóór den snellen viervoeter, greep het dier, doch werd tegelijker tijd tegen den grond gesmakt, waar door de linkerarm van den kranigen •politieman uit liet lid ging, en hij verder ontvellingen aan neus en hoofd bekwam. Door de pijn geraakte hij be wusteloos. Naar het gasthuis ge bracht, werd de arm weer in het lid gezet en kwam de tnan spoedig weer bij, waarop hij naar huis kon gaan. Het paard werd aan den eigenaar teruggegeven. laf. Zaterdag- op Zondagnacht, om streeks 1 1/4 uur bevonden zich twee agenten op de Botermarkt. Zij tracht- j ten eeaügè nachtrustverstoorders tot kalmte te brengen. Dit ging echter niet eemakkellfk. Op de Volders-1 gracht gekomen kreeg de agent van politie W. vorraderlija vau achteren een duw en een stoot van één der belhamels/ zoo hevig, dat hij tegen dtf stiaalsteenau sloeg. Z'n kameraad, de agent L., liep den lafaard achterna, greep hem in da Keyzerstraat, en terwijl hij al worste lend op <Ien grond viel, werd ook hij onverwacht van achteren <loor oen viertal personen besprongen én ach terover getrokken, waardoor hij ge noodzaakt v/as zijn arrestant los te laten. Twee der daders zijn later opge spoord. Flink zoo. Tegen W. H., die op noodeloos kwel lende wijze een trekdier.eeu zwaren wagen liet voorttrekken"; werd pro ces-verbaal opgemaakt. K i p p e n d i e f. A. v. YV,, gedetineerd ia hel Huis van .Bewaring, heeft thans bekend zich aan den kippendiefstal aan de Zomervaart te bobben schuldig ge maakt, en tevens deelde hij zoo cu passant mede, dat hij met zekeren B. ook lood ontvreemd had van het slan- gemvagewhuisje 'aan do Dubbele Buurt. Heel prettig voor dion B.. die er na ook wel meer over zal hooren. Zie vervolg Stadsnieuws ondef laatste berichten. Uit de Omstreken SCHOTEN. Door het Comité voor vervroegde winkelsluiting alhier zal in het begin der volgende maand een openbare vergadering met debat worden ge houden. Ais sprekers zullen alsdan optreden de heeren T. Verschoor, accountant te Haarlem G. J. Veen- huis, winkelier te Scholen, en R. G. Los, winkelier te Amsterdam. BLOEMENDAAL. 40 JAAR IN éé.N DIENST. Dat behoort tegenwoordig tot <fê zeldzaamheden, dat een dienstbode 40 jaar in één betrekking blijft. Maar Sjcerdje Haga, die dienstbode is bij mevrouw Hamster Dykstra ceb. Van Boyma thoe Kingma, is op 14 Mei 40 jaar in haar dienst. Het geslacht der oud-Hollandsch- degelijk.e dienstbode Is dus nog niet uitgestorven. Binnenland TWEEDE KAMER, De Tweede Kamer is thans in open bare vergadering bijeengeroepen te gen Dinsdag 30 April a.s des namid- tags te half twee uur. In deze vergadering zal worden overgegaan tot het trekken der af- deelingen en regeling der werkzaam heden. De voorzitter is voornemens voor te stellen op Woensdag 1 Mei a~s. te elf uur een aanvang te maken met de behandeling van de volgende wets ontwerpen: le. Verhooging van hoofdstuk VI der Staatsbegrooting voor 1912 (Bouw van een pantserschip). 2e. Wijziging van de rechtspleging bij de landmacht en van die bij da zeemacht, alsmede van de provisie- neele instructie voor het Hoog Mili tair Gerechtshof. 3e. Bepalingen tot wering en be strijding van den Amerikaansehen kruisbessenmeeldauw. 4e. Verhooging en wijziging van de koloniale huishoudelijke begrooting van Suriname voor 1910 (diverse on derwerpen). De voorzitter behoudt zich voor om, wanneer het verslag omtrent de wets ontwerpen betreffende arbeiders-ziek- teverzekering zal zijn uitgebracht een voorstel te doen ten einde die wets ontwerpen zoo spoedig mogelijk te be handelen. GRONDWETSHERZIENING. De Staatscommissie voor de Grond wetsherziening, die heden weer bijeen komt, hoopt in deze week met haar rapport gereed te komen ter aanbie ding aan Tl. M. de Koningin. ONGELUKKIG TOEVAL. Men meldt uit Apeldoorn aan da Tel.: Een zelfde geval als zich in den Haarlemsehen Raad voordeed, waar de heer Wilkens uit Brussel kwam, om vóór het behoud der kermis te stemmen, deed zich onlangs hier In den Raad voor en nog wel veel ster ker. Er moest voor de tweede maal ge stemd worden over de motie lEsmetj er, betreffende een mildere toepassing der

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1