NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Iasiaiitanées. 29e Jaargang, No. 8853 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 1 MEI 1912 A Tot da plaatsing van advertentie» en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd hel Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem-1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H w de omstreken en franco per post - 0.45 Uitgave der Vennootschap Loureiis Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1-5 regels 1— elke regel meer/0.20. Reclames 30 Cent per regc-L Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentien van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 2 MEI. Orgelbespeling in do Groote kerk, van 2—3 uur. Groote kerk: Juliana-concert door de Chr. Oratorium-vereeniging, 8 u. Schouwburg: „Zaza", door Het Rot- terdamsch Tooneelgezelschap, 8 uur. De Kroon: Uitvoering Jacob van Lennep, 8 uur. Scb-ten: Gemeenteraadsvergade ring, 7 1/2 uur. Stadsnieuws 0 in Ons Hoen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lozers oen artikel „Bandieten" in de rubriek Om Ons Hoen. J u b i 1 e u m. Heden herdenkt de heer J. dc Graaff den d ig. waarop hij vóór 25 jaren bij de firma Joh. Enschedé en Zonen als letterzetter in dienst trad. Met een passend woord door den heer Bregon- je werd hem namens firma en colle-. ga's een kunstvoorwerp (tegelschilde rij) overhandigd. Heden herdenkt de heer D. Tork den dag, waarop hij vóór 30 jaar in dienst trad bij de Iiruia Joh. Enschedé en Zonen op de afd. lettergieterij. De heor C. G. Oudolf is op 4 Moi 121/2 jaar magazijnmeester bij iLe ..Winkelvereiwügiug Eigen IIulp". Hersteld. Mejuffrouw Blonimaert, die een on geluk iu de Barrevoetestraat kreeg door het omwaaien \an een schutting, is in zooverre hersteld, dat zij heden het Gasthuis heeft verlaten. GEZELSCHIP „FRISO", AMSTER DAM. Op Zondag 5 Mei houdt dit gezel schap een bijeenkomst. O. a. zal een nieuwe voordracht \an Dr. J. B. Sche pers, uit Haarlem, ten beste worden gegeven. KENNEMER PADVINDERS. Dinsdagavond had de aangekondig de optocht plaats met de muziek ver. „Crescendo". De padvinders vereenig- den zich te half acht in den tuin van het clubgebouw en ontvingen al daar een Oranjestrik, die op den lin kerschouder werd bevestigd. In carré werden de jongens in den tuin opgesteld en dra weerklonk het WiMielmus uit volle borst gezongen. Met een enkel woord werd door den hoofdleider de beteekenis van Oranje uiteengezet, daarbij herinnerende aan 17 November 1811, toen het be kende driemansrbnp, getooid met een oranjecocarde, zich in de straten van den Haag begaf met den kreet „Oranj.e boven", Holland is vrij I Den 30en November da v. kwarn onze eerste koning in „the Warrior" te Scheveniugen onder gejuich van duizenden aan en sedert is Oranje op den troon gebleven,. Ter herdenking van den verjaar dag van de jongste telg „Prinses Ju li: na" zijn we bijeen gekomen om van onze gehechtheid aan het Vor- Btenhuis blijken te geven. Moge de Prinses voorspoedig op groeien 1 1 Iet oen driewerf hoera voor onze Prinses werd deze korte toesnraak be sloten, waarna het Wien Neerland's Bh ed aangeheven werd. Daarna trok men naar de Bal- prwslaan, vanwaar de optocht met Crescendo af zou gaan. Vooraf werden een twaalftal flinke Padvinders opgesteld, daarachter de tamboers on hoornblazers, vervolgens het vaandel van de muziek ver. „crescendo'', daarna de muziekver. met cl- Ken nemer Padvinders. Dc muziek werd kranig door de pad- vindei o afgezet, de lucht had in de grouUt mogelijke orde plaats, niette genstaande iiuiiüerden en honderden voor en. achter uicdeliepen. Langs oen voorgeecltreven weg werd gewandeld en voor de ontbin- duitr aan de Baljuwslaan bracht de muziek een plechtig Wilhelmus ten geho-ire, waarna door de Padvinders een driewerf hoera voor de muziek werd aangeheven. liet bestuur der Kennemer Padvin ders Lood den leden van de muziek vereniging eenige verversching aan, hetwelk door den oorzittor dammaar werd aanvaard; dezen bracot Levens hulde aan de padvinders voor het kiunïg afzetten van de muziek, waar door de muzikanten zeer rustig hart ien kunnen spelen. Met een daverend applaus van de aanwezigen werd hiermede ingestemd en zoo behoorde de vier mg van den Julianadag tot het verleden. JULI AN A-KERKCONCERT. Men meldt ons: Bij dit concert, dat de Christelijke Oratortumvereeniging Donderdag 2 Mei a.s. hoopt te geven in de Groote of St. Bavokerk, zal het koor niet, zooals gewoonlijk geschiedt, in het ruim onder het orgel worden opge steld, maar binnen het zoogenaamde trouwkoor. Deze ruimte, tegenwoordig alleen ge bruikt bij kerkelijke huwelijksinzege ningen, maar oorspronkelijk bestemd voor het zangkoor, zal dezen avond dus weer eens voor hel oude doeleinde aangewendworden. Het zal verrassend zijn voor de aan wezigen te hooien, hoe wonderschoon en mysterieus kiankeflect door de plaatsing van het koor aldaar wordt verkregen. Om teleurstelling te voorkomen, wordt ieder er aan herinnerd, dat be wijzen van toegang met aan de kerk mogen verkocht worden, maar uit sluitend verkrijgbaar zijn aan het concertbureau van de firma A. Ver- nout. HAARLEMSCHE COÖP. DINER- VEREEN1G1NG. (Coöperatieve Keuken). Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond onder voorzitterschap van den heer Dr. G. Nolst-Trenité hare algerneene jaarvergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het ledental op 1 Jan. jl. 300 bedroeg. In 1911 werden '54035 diners uitgezonden tegen 48992 in 1910. Alzoo eene vooruitgang van 7043 diners. Uit het jaarverslag bleek tevens dat in 1911 een winst van ruim f 300 was gemaakt; voorwaar een goed re sultaat als meu rekent dat de inkoop prijzen dit jaar abnormaal hoog wa ren. De heer A. F. P. Onderwater, die aan de beurt van aftreding was, werd bij acclamatie als bestuurslid herko zen en aanvaardde deze herbenoe ming. Tevens werd medegedeeld het Be stuur voornemens was de inrichting in November a.s te verplaatsen naar een ander perceel. Nadat door een der leden het be stuur hulde was gebracht voor zijn goede zorgen en tevens ingenomen heid: was betuigd met de wijze van bereiding der diners, sloot de voor zitter na rondvraag deze vergadering. ONDEUGDELIJKE MELK. Door den kantonrechter te Haarlem is J. R., melkverkooper te Haarlem- mcrliede en Spaarnwoude .lieden ver oordeeld tot zes dagen hechtenis, we gens overtreding der melkverordening te Haarlem. R. was op den 2en November 1911 bekeurd, ter zake dat hij over de Ge dempte Raamgracht melk vervoerde, welke ondeugdelijk was van samen stelling. Bij wetenschappelijk onder zoek was namelijk gebleken dat aan de door R. vervoerde melk circa 40 water was toegevoegd R. is in hooger- beroep gegaan. ZIEKTÈVERZEKERINGS- EN RAD EN WET. Ook door de Werf „Hubertina" al hier is nog adhaesie betuigd aan het request in zake Ziekteverzekering en Radenwet door de Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek te Delft c.s. gezon den aan de Tweede Kamer. NADER MIJN GOD, BIJ U. Bi! de uitvoering der muziek veree niging ..Na Arbeid Kunst" op Zater dag 4 Mei, zal o a. ten gehoore worden gebracht het lied „Nader mijn God, bij U", ter herinnering aan het ver gaan der „Titanic". Snelverband. Voor leden en genoodigtlen zal dr. J. van Schuylenburch op Vrijdag 10 Mei a s. een lezing honden in de zaal van het „Blauwe Kruis" over het onderwerp: „De werking van alcohol op het menschelijk lichaam." Niet doorgegaan. De voorstelling, the door de directie van de Bron met medewerking van de vereeniging „Jacob van Lennep" Dins dagavond zou worden gegeven, is niet kunnen doorgaan wegens te weinig belangstelling. Hooge Raad. De adv.-generaal heeft geconclu deerd tot niet-ontvankelijk-verklaring van het revisieverzoek van P. D., door het gerechtshof te Amsterdam, met bevestiging van een vonnis der recht bank te Haarlem, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, wegens diefstal met recidive. Vraaggesprek van den dag. OVER UITBREIDINGSPLANNEN. In de vorige Raadszitting heeft de burgemeester de mededeeling gedaan, dat de afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering dei- Bouwkunst een verzoek heeft gericht san het gemeentebestuur, om een to taal-uitbreidingsplan voor de gemeen te te maken en niet maar zoo te vol staan met het telkens indienen van partieele plannetjes. Daar wij vernamen, dat „Bouw kunst" geen toelichting bij dit adres had gevoegd, hebben wij met een bouwkundige een gesprek gehad over de beteekenis van dit verzoek, Hoe is men er toe gekomen, dit verzoek te doen vroegen we. B. en W. dienen voortdurend kleine uitbreidingsplannen in, nu eens voor dit hoekje van de stad, dan weer voor dat. Zoo komen er Woensdag in den Raad weer twee plannen, één voor de gronden tusschen Kleinen Houtweg en Zuider Buiten-Spaarne, en één voor het terrein voor de voor gestelde sooorweghaver aan het Noor der Buiten-Spaarne. Want dit voor stel behelst ook een uitbreid) rursnjan. En waarvoor is het groote plan nu nooÜig Wel. wanneer men al die kleine plannen voor zich krijsrt, dan mist men de gegevens om die te overzien. Men weet niet hoe de wegen zullen aansluiten bij de wesen, die later ge projecteerd zullen worden op mi-nog- open terreinen Verder weet men niet. welke de "roote verkeerswegen zullen worden, hoe de verdeeling van de pleinen is en dergeliikp dingen meer. Dat wordt nu toch maar niet zoo in bet, wilde weg gedaan, zonder systeem Neen, er is eigenlijk wel een alge meen uitbreidingsplan, zeïde onze zegsman aarzelend. maar dat krijgt men niet te zien. Ik kan mij dan nok niet begrijpen, hoe de Raads leden zich een oordeel kunnen vor men over die partieele plannen. P!nn+ nu dit totaal-plan alleen voor de bebouwing van de nog onbe bouwde gedeelten der gemeente? Neen, ook voor de bestaande stad zelf. Men heeft wel kaarten van de stad, maar die zijn al negen jaar oud. Wat men nu wil, is een kaart, waarop ook aangegeven is, wat men in de toe komst in de binnenstad wil en moet veranderen. Wantin, i. zal men in het centrum der stad belangrijke veran deringen moeten aanbrengen met het oog op bet, verkeer, enz. Heeft men nu de kaart, dan kan men zien, wat men wil. Men kan dan de geleidelijke uit breiding systematisch beschouwen, ook in verband ."iet de wijzigingen van de binnenstad Op die manier kan men een goed-gebouwde stad krij gen. EIGEN HULP. Per circulaire worden de leden van Eigen Hulp er door het distriets- bestuur en het bestuur der afd. Win kel en Bakkerij opmerkzaam op ge maakt, dat de leden van Engelscbe coöperaties machtige lichamen heb ben doen ontstaan, door niet steeds de winst in haar geheel tot zich te ne men, maar een gedeelte er van als voor hen rentpgevend kapitaal aan hunne vereeniging (e laten. De Han delskaaien van den Ned. Coöp. Bond is kanitaa.lkraeht.ig geworden, door niet haar geheele winst aan do deel- gëhooten uit te koeren en arbeiders- co'tneroties handelen met succes des gelijks als voorbeeld wordt de Een dracht te Haarlem genoemd. In Rotterdam en Den Haag hebben zusterverenigingen van Eigen Hulp reeds jaren bet voorbeeld der Engel- sche coöneraties gevolgd, hn»-e be stuursleden hebben zich namelijk bc- reid verklaard, gelden te admiiiipfree- ren van die leden, elke hun dividend geheel of gedeeltelijk onder hunne berusting willen laten en hun daar van jaarlijks rente naar een vastge steld procent uit te keeren dit nieu we kapitaal kau aangewend worden, hetzij om de vereenieiu" onafhanke lijk te maken van hypotheekhouders, hetzij om gewenschte nieuwe bedrij ven te openen, bestaande uit te brei den of te volmaken, enz. Aan de leden van het Haarlemsche E. H. vragen nu do besturen, vóór 10 Mei te verklaren, of zij bereid zijn, j ook een deel van het uit te keeren dividend, of deze som in haar geheel, tot kapitaalvorming onder hun be heer te stellen tegen een rente van 4 procent. Toevallig is ook in Amsterdam deze zelfde zaait door de daar gevestigde afdeelintr van Eigen Hulp aan de orde gesteld Daar wordt door het bestuur een motie voorgesteld, waarin wordt verklaard, dat rle vereeniging zelf haar kapitaal vergroote a. door jaarlijks een deel der netto winst, minstens2 en hoogstens 5 pro-! cent, voor uitbreiding af te zonderen b. door niet uit te keeren een perio diek te bepalen gedeelte van het jaar lij ksch dividend en dit tegen vast te stellen rente op het tegoed der leden te schrijven. Dat tegoed kan geheel of gedeelte lijk worden teruggenomen onder vast te stellen voorwaarden, die evenwel iu de uitvoerige toelichting niet ge noemd worden. Men stelt zich voor, elke drie :aar bijvoorbeeld te bepalen, welk gedeelte van hot jaarliiksch divi dend in de eerstvolgende 'drie jaar niet uitgekeerd worden zal. Het verschil tusschen het Haarlem sche en het Amsterdamsche voorstel springt in het oog het eerste wenseht een vrijwillig afstaan van ten gedeel te der winst, het laatste bedeelt een voorgeschreven reserve en bovendien nog een gedwongen inhouding van een gedeelte van het dividend. De leden van het Haarlemsche E. H. zullen wel met belangstelling de be slissing, die te Amsterdam genomen wórdt, tegemoet zienwij deelen die te zijner tijd mede. BESTRIJDING VAN LUPUS. We ontvangen het 8ste jaarverslag van de Nederlandsche Vereeniging tot bestrijding van Lupus. Dit jaar wer den 398 patiënten behandeld, waarvan 174 gratis, de meesten met goed suc ces. II e rij k. Donderdag heeft de herijk van maten en gewichten plaats voor Spaarne, Donkere Spaarne en Korte Spaarne van 8—12 en 1—2 en van 2—1 uur voor den Koudenhorn. EXAMEN L. O. Haarlem, 30 April. Geëx. 8 mann. cand. Geslaagd de heeren A. van Braam. J. A. Bij en C H. Folkerts te Haarlem; H. J. Brandt en J. J. M. van Dam te Beverwijk en N. D. Er- kamp te Alkmaar. Hinderwet. Op 14 Mei kunnen bij B. en W. be zwaren ingebracht worden tegen het verleenen eener vergunning aan F. J. Honnebier tot oprichting eener smpderij in het perceel Nassaulaan 65 B. B. en W. hebben vergunning ver leend aan H. v. d. Horst, tot oprich ting van een inrichting voor machina le houtbewerking in het perceel Korte Dijk 5. Door W. Gcnnis is aan B. en W. ge vraagd om verlof tot oprichting van oen inrichting tot hel geven van bios coopvoorstellingen in het perceel Barleljorisstraat 10, waartoe een elec tromotor van 5 P.K. zal worden ge plaatst tot bet drijven van een dyna mo voor Kot voeden van een bioscoop lamp. Op 14 Mei kunnen bij B. en W. be zwaren ingebracht worden. Vrije Zaterdagmiddag. Zooals we reeds meldden was de groepsvertegenwoordiging der Holl. IJz. Sp. Mij den 30cn April op confe rentie bij de directie tor bespreking van den vrijen Zaterdagmiddag. Het gevolg dozer conferentie is, dat door de directie is besloten, dat door haar bij wijze van proef voor den tijd van vijf maanden, eiken dag den ar beid een half uur vroeger te doen aanvangen, en dan des Zaterdags middags te twee uur bot werk te ein digen. Ingevolge dit besluit zal de vrije middag geheel door het personeel worden ingehaald. Heden (1 Mei) zal bet personeel por referendum uitma ken of liet deze voorwaarden aan vaardt of niet. Vorst. In de jongste nachten, maar voor al in den afgeloopen nacht, heeft het sterk gevroren heden in den vroe gen morgen zagen de velden wit. DE MEI-BETOOGING gisteravond werd bezocht door 580 personen, waaronder vele vrouwen en kinderen waren, meldt het politie rapport. S D. P. Aan de bezoekers van den 1-Mei feestavond in de Soc. Vereeniging werd een biljet uitgereikt, waarin wordt opgekomen en geprotesteerd te gen de belemmering van het vrije woord op de vergaderingen van de 8. D. A. P., ineevolge het besluit van Mr Troelstra (S. D. A. P.), om niet moor te spreken daar, waar de heer W>'"r>koop (S D. P.) aanwezig is voor debat. De onderwijzers en de 1- Mei-betoogiug. De afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Onderwijzers besloot in haar laatste vergadering tot deelneming aan de l-Mei-betooging van het Haarl. Arb. Secretariaat. GEFINGEERDE INBRAAK. De vrouw van P. S. in de Korte Houtstraat heeft eens een inbraakje en scène gezet om haar man te doen gelooven, dat het spaargeld, dat zij gebruikt had voor de huishouding, gestolen was. Maar de recherche vond nergens sporen van braak en het kozijn van het raam, waardoor de inbreker naar binnen gekomen zou zijn, lag dik onder de stof. De vrouw bekende tenslotte, dat zij des avonds in de voorkamer de wan orde had veroorzaakt en s nachts in de achterkamer, toen haar man sliep. In het huls waren briefjes gevonden met de opschriften: „Aan leege doos jes heb ik niets", „Goede morgen me vrouw", en op de trap van den bo- venwouer: „Nu is het jullie beurt, Van Essen". De vrouw, had, niet erg snugger, deze briefjes zelf geschreven! Daar de man ter goeder trouw aangifte beeft gedaan van de in braak, kan men deze zaak niet ver volgen. Vrouwendag. Door de afdeeiingen Haarlem en Schoten van de Soc. Dcm. Vrouwen club zal alhier op 12 Moi in de boven zaal der Soc. Vereeniging een Vrou wendag worden gehouden, waar een spreekster en eon spreker het woord zullen voeren over het onderwerp „Algemeen Vrouwenkiesrecht". Als spreekster zal zich doen hopren C. PothuisSmit en als spreiter A. B. Kleerekoper, beiden van Amsterdam. EEN MOTORFIETS AANGEREDEN. Het is thans niet de motorfiets, die aanrijdt, maar een handwagen, die de motorfiets beschadigt. Het overkwam gisteren den ser geant-monteur J. C. A. S. van de „Wassenaar"' uit Amsterdam in de Gr. Houtstraat. De motorrijder stond naast zijn rijwiel. De fiets viel en een trapas brak. Resultaat: Proces-verbaal tegen den... aangeredene wegens gebrek aan nummer en rijbewijs. DOOPSGEZIND ZANGKOOR. Op het concert dat a.s. Vrijdag door Doopsgezind Zangkoor wordt ge geven treden als solisten op mej. S. Herckenrath, sopraan uit Voorburg, en de heer Willem de Hoog, bariton uit Oosterhout. De laatste is voor Haarlem's publiek geen onbekende. Op bet vorige concert van D. Z. had hij zulk een groot succes, dat de ver eeniging besloten heeft hem opnieuw uit te noodigen op haar 2e concert als solist op te treden. Het koor zingt de 42ste Psalm van Mendelssohn en 'n Stem in Rama van Brandts Buijs en opent het concert met „Nader, mijn God, bij UI" Van 't Kantongerecht UITSPRAKEN. Heden werden de navolgende uit- spraken gedaan: J. J. Th. K. te Haarlem, overtredvg Hinderwet, 1 10 boete of 3 d. h. A. J. te Haarlem, overtreding Jacht wet f 5 boete of 4 d. h. C. B., en 4 anderen te Haarlem, overtreding Trekhondenwet f 1 boete of 1 d. h. S. S. te Haarlem, straatschenderij, 0.50 boete of 1 d. E. B., te Zandvoort, en 19 anderen, loopen op verboden grond, f 15 boete of 3 d. h., f 3 boete of 3 d. h., en f 1. boeto of 2 d, h. J. R., te Haarlemmeiliede, overtre ding melkverordening,Haarlem, 6 da gen hecht. J. G., te Bloemendaal, en 6 anderen overtreding Politieverordening, Haar lem, n. 1 f 2 boete of 1 d. h., de ande ren f 1 boete "of 1 d. h. J. G. te Zandvoort, overtreding Po litieverordening Zandvoort f 2 boete of 2 d. b. M. L., te Baarn, overtreding Motor verordening Bloemendaal f 2 boete of 2 d. h. H. O., te S-assenbeira, en 3 anderen, overtreding Motorverordening Baar- lemmerliede, no. 1 f 5 boete of 2 d. h. de anderen f 5 boete of 3 d. h. M. V., te Haarlem, en 17 anderen, overtreding Motor- en Rijwielregle ment, f 3 boete of 2 d. h., f 2. boete of f 1 boete of 1 d. h. Voorts werden er nog 20 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 7 d. h., 3d. h., f 8 boete of f 3 d. h., f 4 boete of 3 d. h., f 2 boete of 2 d. li. Zie vervolg Stadsnieuws ouder laatste berichten. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Alhier is opgericht een korfbalclub. Voorloopig zijn 16 leden toegetreden. Het voorloopig bestuur bestaat uit .'la heeren Plesman on Haaloóans en moj. H. Driehuizen. Op 4 Augustus zullen alhier lawn tennis-wedstrijden plaats hebben, HEEMSTEDE. Tegen A. N. K is proces-verbaal op gemaakt wegens het zoeken van kie- vilseieren op de gronden van mevr. Van Merlen. BENNEBROEK. Julianadag is hier kalmpjes voor- bi] gegaan. Slechts aan de kinderen dor bewaarschool werd 'n feestje be reid. De leerlingen der opeub. lagere scli ooi hadden va can tie. Des avonds vereenigd© de burge meester de leden van den Raad en den secretaris nan een maaltijd te zijnen huize. BLOEMENDAAL. BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. Donderdag vergadert in Welgele gen de Bloemend. Bond voor Lich. Opvoeding, De agenda vermeldt de gewone verslagen en bestuursverkie zing in de vacature-Vrij, HAARLEMMERMEER. Concert Julia na-avond. Gisterenavond gaf het fanfarecorps „Crescendo" Ie Hoofddorp ter eere van den verjaardag van Prinses Ju liana. een concert op het Marktplein aldaar. Door een 200-tal kinderen werden, onder leiding van den heer M ieris, een drietal door hem vervaar digde liederen, nl ..hei Julianalled „het Prins Ilcndrikliod" en „liet Marschlied" gezongen, daarbij bege leid door het fanfarecorps. Er was een groote mfluschenrmssa op de been en er heerschte alom een vroolij ke aangename stemming. De kinderen ontvingen vóór bel concert begon van een paar milde ge vers een aardige tractatie een tele gram van hulde en eelukwensch werd verzonden aan H M. de Koningin. Begin van brand. Bij den arbeider Ra Ik aan de Lyn den ontstond door onbekende oorzaak brand in de woonkamer, terwijl de be woners afwezig waren. Het werd door buren spoedig opgemerkt, zoodaf men direct den brand trachtte ie blusschen, hetgeen ten slotte gelukte. Een bed verbrandde geheel, een vloerkleed en meerdere kleinere voor werpen gedeeltelijk. De schade wordt' door verzekering gedekt. SCHOTEN. Bekroning. Onze dorpsgenoot, de heer G. v. Veen, behaalde op de internationale hondententoonstelling te Amsterdam met zijn Dobermann Pinscher den 4en prijs. De gemeenteraad zal vergaderen op Donderdag 2 Met as. nam. 7 1/2 uui ter behandeling van de na volgen di onderwerpen: Ingekomen stukken: Voorstel van B, en W. In verbond met het advies der commissie in zake verbetering van de gemeento-finan ciSn. Verzoekschriften om afwüking var de Bouw- en Woningverordening. Vaststelling van het uitbreidings plan Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente. Behandeling van hel verzoekschrift van den metercnntroleur A. Stoffer. Behandeling van het verzoekschrift om opheffing van het Schotervoetpad, Benoeming van een reclame-com missie voor den Hoofd"!, omslag. Julianadag. Julianadag is hier gevierd met eop concert op het Prntoriaplein door Scliotensch. dileltantencorps. De op gewekte muziek deed het heel goed en vooral de Julianarunrsch vond al- gemoenen b"val. Behalve van de openbare gebouwen, werd er hier en daar gevlagd. Julianakerk. Men meldt ons: De verkoop van bouwsteentjes voor dc Julianakerk is meegevallen. De voorloonige telling maakte reeds een bedrag van ruim f 600 Schoten lever de ongeveer f 90. Bloemendaal 30, Heemstede 30, Haarlem f 500. De kinderen hebben dus allo eer van hun werk. Jammer dat enkelen op school niet vrij konden krijgen, dun op boek van een moedwillig ver? zuitn. En dat op Julianadag! BENTVELD. Bij den Rentmeester van Bent- Vrijland Is een heerenfiets uit een schuurtje weggenomen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1