RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Oplossinjg van Probleem No. 354 van den auteur Wit speelt en wint een schijf a. v. 34 - 29, 40 20, 27 - 21, 32 12, 28 - 23, 38 11, 30 8 i Van dc Problemen 353 en 354 ont vingen wij geen enkelo goede oplos sing. VOOR DE JEUGD. Van het vraagstukje In de rubriek d.d. 20 April kwamen slechts van twee jongelui goede oplossingen in en wal a. v. Wit Zwart 27 - 21 26 28 38 - 32 16 38 43 23 en wint. De namen der jongelui, die deze op lossing vonden, zijn A. S. Davidson en P. Oltuliru Jr. Met een enkel woord is er reeds op gewezen, dat man niet ouder alle om standigheden dam mag nemen. Men kan naar dam gaan door middel van een slagaet, door achter een of meer schijven to loopen of al schuivend. Met verschillende voorbeelden is verduidelijkt de groote kracht van den dam, welke sprongen hij maakt en hoe verwoestend hij kan optreden. Maar ook deze medaille hoeft haar keerzijde. Doordat de dam alle schij ven kan slaan, die in zijn. slaglijn staan, kon men juist door dozen regel een dam vangen op verschillende traaie manieren. Vaatc kan men ook mooie combinaties uitvoeren, geba seerd op het verplichtend slaan en de wet van „weerslag gaat voor". Als steeds zuüen wij hot boven staande met voorbeeluen toehenten. wij beginnen met de aileieeuvouuig- sto om langzamerhand ingewikkel der te worden. Laler zult gij verbaasu staan over üe ingewikkelde slagen, die in dit systeem mogelijk zijn. Zet nu eens op het bord. Zwart schijven op 12, 16, 20, 30 en 31 Wit schijven op 32, 39, 41. 4j en 4é Een stand, zooals ge ziet, die heel goed xn ue partij Kan voorkomen. z.wart staat ieis gunstiger, uaar ziju schijven het meest voor uitgedrongen zijn. Over het algemeen staat hij net nest, wiens schijven het dichtst bij öt hamlijn van den tegenstander staan, met dien verstande evenwei, dat de schijven niet aan dén rand. maar eenigszins op het midden geplaatst zijn. In bovenbedoelden stand is Zwart aan den zet. Deze meent nu voordeel te kunnen behalen door 31 - 37 en gaat dus tusschen tie beide witte schijven, denkend altijd wit te zullen v eroveren doch juist dit is zijn on dergang, daar Wit hern kalmpjes naar dam iaat gaan. Wit speelt 32 - 28, Zwart 37 -16 en Wit 39 - 34. Te Jaat ziet Zwart, dat zijn dam noodlottig wordt. De zwarte dam moet nu de witte semjven 28 eu 34 slaan op 40. Gij ziet. (lat het slagver mogen van den dam juist noodlottig wordt. Met schijf 4ó slaat wit den dam en de beide schijven op 3<J en 20 tot op 14. In slechts weinig zetten haalt wit darn en wint. Dit voorbeeld vooral dient goed bestudeerd, daar het in uw verder dommersleven van groot nut kan zijn. Nu een vraagstukje, dat niet zoo eenvoudig is Zwart schijven op 3. 4, 8, 13, 19. 25 en 26 W it schijven op 22, 31, 33, 35, 37, 40 en 43 Blijkt het, dat ook dit vraagstukje voor velen uwer nog te moeilijk is dan zullen wij weer wat lichteron kost geven. Ln ieder geval gev en wij u den tijd tot Dinsdagavond 14 Mei om de op lossing van dit vraagstukje in te zen den. Indien ge iets te vragen hebt, kunt ge «lat gerust doen, doch liefst schrif telijk. we zullen uwe vragen dan in do rubriek beantwoorden onder het hoofd „Correspondentie". De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8 tot 12 uur in bet ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat S5, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Z.j, die lid wenschon té worden van deze dub, kunnen zich daartoe bij het bestuur aanmelden. Inlichtingen wonden gaarne ver strekt door don secretaris, den heer J. Meijer, Kruisstraat 34, Telephoon 1543. LEVEN OM LEVEN. „In 't jaar 104)5", schrijft de per soon, «lie deze gebeurtenis doorleefde, „werkte ik aan het gouddelverskamp van Farcoola, zeshonderd mijlen ten Noordwesten van Adelaide. Op een dag in Februari zit ik in mijn hut te lezen, toen ik plotseling ontdekte het bezoek te hebben ontvangen van een iguaria-hagedis ter lengte van twee voet. Het arme dier leed klaar blijkelijk hevig pijn. Een stuk hout was door zijn poot gedrongen en zat daar vast Ik vulde een bakje met water, waarvan de hagedis gretig dronk en haalde den grooten splinter weg. Daarna waschte ik de wond uit en droppelde er wat olie op. Na die operatie strekte het dier zich uit naast een oude kist en viel van uitputting in slaap. Vijf dagen achter een ging ik voort de wonden ochtend en avond uit te wasschen en aan het eind van dien tijd kon Billy (zoo had ik de hagedis genoemd), weer goed loopen en ging daarna eiken morgen voedsel zoeken, maar om steeds des avonds terug te keerem Op een avond kwam ik zoo vermoeid van den arbeid thuis, dat ik den voorzorgsmaatregel verzuimde mijne dekens eerst nog eens uit te schudden en mij aanstonds te bed legde. Ik sliep in. Plotseiing ontwaakte ik door dat zich iets kouds en klams om ruijn afhangenden arm kronkelde. Mijne hand reilde bijna aan den gTond. Naar omlaag blikkend zag ik iets ont zettends. Een doodelijke, zwarte slang, ongeveer drie voet lang. had zich om mijn arm gewikkeld en kroop langzaam naar boven. Ik durfde mij niet verroeren of pogen het afschu welijke beest af te schudden want bij de minste beweging zou het mij zijn gif in de aderen hebben gezonden. Maar op eens bemerkte ik, dat Billy haastig over den vloer kroop. Lk meende nu niet beter te kunnen doen dan de beide dieren om het meester schap te laten vechten, een wedstrijd waarbij mijn leven op het spel stond. en mijn arm stil te laten hangen. De slang had, ik zag het duideüjk do nabijheid van haar vijandin be merkt, want haar boosaardige oogen flikkerden van woede toen zij den k«.p omwendde. Toch liet zij inij nog riet ilos. En alsof de hagedis zich iekcn- 1 schap gaf. sprong zij tusschen den uitgestrekten kop der slang er mijn arm. Ik zag de gespleten tong van het monster vochtig te voorschijn ko men. Het omknelde mijn arm nog ste viger. Doch in een oogwenk was alle» voorbij. Billy s kaken sloten zich in»t een knap om den rek van de slang en rukte haar letterlijk den kop af. Ik voelde mijn arm loslaten en verloor het bewustzijn. Toen ik weer bij kennis kwam zag ik maar al te duidelijk dat ik geen nachtmerrie had gehad, want Billy en de slang lagen dood naast mij op den grond. j De arme hagedis was vreeseiijk op gezwollen. Zij moest gebeten zijn toen zij zich tusschen den slangenkop en 1 mijn arm wierp. IZij had mijn kleine vriendelijkheid vergolden door haar leven voor het mijne op tc offeren. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden deor jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen, üe namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, wor den in het volgend nummer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd ln verband met het aantal oplossin gen en op cl© netheid van het werk. 1. (Irigeaonden door Jan Westera.) Ik ben een vogel, die in het voor jaar komt. Zet er één letter achter en ik ben een dorp in Noord-Grabant. 2. (Ingezonden door Betsie Verbeek.) Mijn geheel bestaat uit 17 letters en ls een «preuk van 6 woorden. 9 11 3 is het grootste deel van ons aardoppervlak. 12 13 14 15 is een ontkenning. 5 7 8 is een cijfer. 4 2 6 is een stof. 1 16 I«7 is niet knap. 4 10 17 is een verkorte jongens naam. 3. (Ingezonden door Cor en Jan Huijer.) Vervang de puntjes dear medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. i e oo 4. (Ingezonden door Coba S. en P. v. d V.). Wilt gij mijn beide eel's ten zien, Dan mset gij naar het bosch maar gaan. Daar vindt gij ze te allen tijd, Zoo groot ais klein in menigt' staan. Van het derde zijn er duizenden, Daartoe behoort ook één en twee. 'i Geheel, heel netjes opgesierd, Komt ieder jaar in dorp en steó. 5 (Ingezonden door Willem v. Wil- ltmse.) Verander van de volgende woorden d> eerste letters zóó, <la.t go van het eerste maakt, iets, dat ge op het hoofd draagtvan het tweede een wind streek van het, derde een vogel van bet vierde een dier. dat in den grond leeftvan het vijfde iets, dat de schoenmaker goh.niktvan het zesde een lekkernij van het zevende een jongensnaam van het achtste een getal. Kok kost kil vorm als toom kam ben. Do beginletters vormen nu den naam van een bekend kinderschrij ver. 6. (Ingezonden door Anton Janse.) Mijn lste en 2de is een stad ln Drente. Mijn 3de is een stad in Zuid-Hol land. Mijn geheel is een plaats in Noord- Holland. 7. (Ingezonden door A. en B. Stave- nuïter.) Wat leest ge hieruit 13 15 14 7 15 12 9 5 8. (Ingezonden door J. v. Geelen.) Mijn geheel bestaat uit 24 letters en is een fabriek. 16789 10 15 34 noemt men wel eens de eerste maand van het jaar. 9 10 11 legt men op den grond. 5 16 17 is een visch. 6 19 12 3 zijn hoornen. 8 10 11 12 13 is e«u vloeistof. 1 12 23 24 is iemand, die ergens niet veel van weet 21 22 24 2 is een meisjesnaam. 18 i'J 11 is iemand, <iie erg netjes is. 20 6 24 is een viervoetig dier. 5 2 4 is verfrisschend. li 3 24 11 is een vloeistof. 9. (Ingezonden door L. en W. Dom.) Mijn geheel is een ding, dat in de keuken gebruikt wordt. Deel mij in twee stukken en zij worden weer bei de in de keuken gebruikt 10. (Ingezonden door Cor en Nannc Nauta.) Ik ben een dorp in Gelderland. Onthoofdt bij en ik beu weer een dorp in Gelderland. 11. (Ingezonden door Rodhia.) Ik besta uit 13 letters en ben een deel van-Noord-Holland. Op een 5 7 8 4 3 kan men rijden. 4 2 12 4 8 12 is een tijdelijke ver blijfplaats. 9 4 7 8 12 is een verkorte meisjes- 10 7 12 13 2 is een bóom. 4 11 6 1 8 is een graansoort. 2. (Ingezonden door Willem van Wel.) Ik ben een meisjesnaam. Laat de lste letter weg en ik ben een jongens- Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Coevorden. 2. Vrienden in den nood. Honderd in een lood. 3. Haastige spoed is zeiden goed. 4 Piet Helena Ilpendam Leeuwarden Inn Po Portugal Oder Policastro Edinburg Lion PIIILIPPOPEL. 5. Moor room. 6. Honger maakt rauwe boonen zoet. Morgen hoe kamer taart zoon bouwen. 7. De kotliebuon. 8. ïUuiKnageL 9. Sint Nazaire. Ario lm nis Nizza. 10, Worjner worm. R R S L E 12. Frans Hals. Goede antwoorden ontvangen van henderika uüüne 12. Cornells eu JNnnue Nauta 12. Jonan C. Aartsen 3. Zus Duurs ma 11. Alma Haiiiineijer 12. Piet Lal j art 12. Jo Stam 6. Annie Vergers 12. Doornroosje 12. Marie v. Wetter 7. en 7 van de vo rige week. Anton janse 12. Jo en Jan Verton 10. Lena Koele veld 12. J. Joh. de Jong 10. Willenden de Koter 12. Annie en Betsie bmvenuuer 9. Marie Lamlineier 10. Corry v. Dalen lu. Nico J. Twisterliiig 12. Bart Lig ten berg 9. Wiin Heijl 12. Jan Bert 6. Jac. J. Bert 6. Willie Hertier 8. Piet de Veer 9. Jonan v. Ronselaar 9. Willem v. Wel 5. L. en W. Dom 12. L. Kammer 4. Johan Schweitzer 10. Arend H. v. Lohuizen 10. Jan de Bruïjn 11. Ctasina v. d. Brink 8. Marie Mulder 7. Rodhia 12. Jan en Cor Huijer 8. STRIKVRAGEN. De antwoorden der vorige week zijn 1. Zij branden beide korter. 2. Een dobbelsteen. 3. Op den kop. 4. Een koffiemolen. 5. Een man met een ei. 6 Beschuiten. 7. Aan den binnenkant. 8. De schoor-maak. 9. Tot het midden, want dan loopt ge er weer uit. Goede antwoorden ontvangen van Henderika Bühner 9. Cornells en Nanne Nauta 8. Johan C. Aartsen 7. Zus Duursma 9. Alida Kamnieijer 9. Piet Galjart 9. Jo Stam 9. Annie Vergers 9. Doornroosje 9. Marie v. Wetter 7 en 16 van de vori ge week. J. Joh. de Jong 7. Annie en Betsie Stavenuiter 8. Jan de Bruija 8. ClasLna v. d. Brink 8. Marie Mulder 8. Wim Heijl 7. Willie Herller 9. L. en W. Dom 9. Anton Janse 9. Lena Koek veld 9. Willenden de Koter 9. Corry v. Dalen 9. Arend II. v. Lohuizen 9. Rodhia 9. Jan en Cor Huijer 7. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Mozes Jacobson.) 1. Een aarden kruik bezit ik niet. 2. De wolven verslonden dezeu win ter in Rusland vele menschen. 3. Hebt gij den brand gezien De hooiberg en de houtmijt staan in lichte laaie. 4. Ik wed elf iogon één, dat ik het raden kan. 5. Margo Estella is nog niet thuis! Ga eens even kijken, waar ze blijft. 6. 't Is hier niet friseh, agentvind je wel 7. Wel, jongen, wil je wel eens gauw beneden komen BEGRAVEN RIVIEREN. 8. Adam stel het reisje naar Zwit seriand nog wat uit 9. Allen in do rij 1 Nu goed opgelet, hoor I BERICHT WEDSTRIJD Inzendingen voor don wedstrijd ont vangen van Piet Extra. Mlentjo Verberg Anton Janse. Arie Quérido. Annie Bruinsmn. Emil Kleinlein. Th. J. Jansen. L. Kammer. Willem van Wel. Mn rietje van der Meij Willy Her tier. Jac. J. Bert. Jan Bert. Gerda van Rïjnst Piet Volder. Tfcnderika Bühner. Wim Heijl. .Tohan Lots. Marianne van Vorden. Harry Smit. Alida A C. Möhring. Nico van der Horst. Jan Hendrik Bruijn. C. S. Sipkes Jan Johan de Jong. W illemjen de Koter. Arend Hendrik v. Lohuizen. Clasinn v. d. Brink. Marie Mulder. Anton de Witto. DE BEDORVEN TEEKENING. (Opstel van Johan A. Busch Geertsema, oud 12 jaar). „Dag. vader, dag, moeder", riep Henk Wiener zijn vader en moeder toe en in ©én adem voegde hij er bij „We hebben morgen een teekenwed strijd, Moe I" „Zoo, jongen", zei vader, „dan moet je maar eens goed je best doen, hoor!" „De eerste prijs is een fotograpliie- toestel", zei Henk. Toen Henk's zusjes thuis kwamen, moesten die het nieuwtje ook dadelijk weten. Er werd nog wat over gepraat, tot het voor Henk tijd was, orii naar school te zaan. Wat was het een drukte vóór en na schooltijd. Hij had 's middags om Mei- uur zijn teekenkoker mee naar huis genomen, om zijn Loeitje nog eens goed na te kijken. Alles was in orde, alleen moest hij een gommetje koo- pen. Ook zijn verfdoos werd voor den dag gehaald en nagekeken. Nu ging hij nog eens naar zijn vriend Jan vau Walen, die al een lotographietoestel had; wel niet zoo mooi, als die van school, inaur hij kou er wat goed mee fotograplieeren I Eindelijk was dan de heeilijke dag gekomen. Er heerschte eene gezellige drukte in de klas. Henk had natuur lijk zijn vriend Jan opgezocht, die naast hem zat. Jan was een aardige jongen alleen was hij soms erg drif tig. Daar ging de bel van negen uur. Mijnheer Wielingen, hun onde.wij zer, hing drie voorbeelden op, om na te teekenen. Iedere jengen mocht dan uitkiezen, wat hij het gemakkelijkste of het mooiste vond. Jan en Henk namen beiden hetzelf de voorbeeld. Zij hadden meestal de beste cijfers voor teekenen, en wed ijverden altijd; Henk was Jan maar één punt voor, doch dat was genoeg. Het ging beiden zeer goed eerst. Henk was Jan eventjes voor; hij had de heele teekening reeds af, behalve het kleuren. De tijd vloog om, er. eer de jongens er aan dachten, was het twaalf uur. Er was nog niemand klaar en daarom gaf mijnheer Wielingen nog twintig minuten maar dan moesten de teeke-f ningen ook ingeleverd worden. Henk was al klaar; hij was een beetje wrevelig gestemd, omdat hij eenige tegenspoeden had gehad, al was hij ze te boven gekomen. Jan was bet goed gegaan. Docli hij moest nog een beetje cannin hebben. Hij durfde het niet aan Henk vragen, omdat hij Mg, dat di9 wat uit zijn humeur was. Hij vroeg het nu eerst aan de andere jongens, die bij hem in de buurt za ten maar geen van allen kon hem de j gewenschte kleur leenen. Dan zou hij het maar aan Henk vragen, want deze had zijn potie carrnin vlak bij zijne teekening staan. Maar Henk antwoordde ook „neen". „Dan wil ik je wiek en je gommetje ook niet meer leenen riep hij driftig en meteen wierp hij de wiek en het gommetje naar Henk toe. i Doch, o wee! dat had hij niet ge-! dacht. De wiek was zóó hard tegen het volle carminpotje aangekomen, dat het omviel en.... op de teekening van Henk stroomde het carmin, eu van de( teekening op den grond. Overal keken ontstelde gezichten naar Henk, die zijn bedorven teeke ning eerst sprakeloos bad bekeken, nu opeens tranen in de oogen kreeg en in snikken uitbarstte. Nu zag Jan ook, wat li ij bad go-' daan enhij volgde het voorbeeld van Henk. Het was half één, toen mijnheer Wielingen op zijn horloge keek en „opbergen" zeide. llenk en Jan moesten nog even blij ven. Mijnheer Wielingen vroeg hun, boe het eigenlijk gebeurd was. Toen de onderwijzer het gehoord had, zei- de hij, dat er niets meer aan te doen was, en dat zij beiden schuld hadden. En, toen ze uit school kwamen, ver telden ze daar ook, wat er gebeurd was. Een paar dagen later Werd er be kend gemaakt, dat Jan van Walen den eersten prijs had gewonnen. Jan wilde zijn nrijs aan Henk geven, maar llenk en zijn ouders waren er tegen. Maar wel moest llenk Jan's oude toe stel aannemen. Zoo liep de geschiedenis van de be dorven, teekening nog goed af. MARIE M. Dus heb jij geen broers? Dan ga jij zeker wel eens met de twee anderen wandelen En help jij, als oudste. Moeder ook dikwijls Ja, dat zal van den zomer een gezellig dagje worden 1 Ben je er nog nooit geweest AREND H. VAN L. Wel, is het rapport meegevallen? Schrijf mij maar eens wat voor cijfers je gekregen hebt. Ik wed voor schrijven, taal en teekenen een 7. Van de andere vakken kan ik het niet raden, maar ik ben er wel nieuwsgierig naar, hoor I ANNIE E. Dat is goed, dan zien we elkaar deze week weer eens. Je hebt het boek nu toch zeker wel uitge lezen, is't niet Speel jij ook veel buiten tegenwoordig JAN DE R. Ben je in Teyler's museum ook wei eens geweest Daar zijn prachtige schilderijen, maar ook een massa andere dingen, die je wel zullen interesseeren, als Vader er wat van vertelt. Ja, jullie spelen nu zeker den heelen dag buitenBegin je ook al om half 7 's morgens MARIE L. Ik heb er ook twee in WILLIE H. De nieuwe raadsels zijn goed. Je hebt vergeten jo leeftijd bij je wedstrijdinzending op te geven Zou je dat nog eens willen doen JOHAN VAN D. De nieuwe raad sels zijn goed. Ik hoop, dat jullie dil jaar alle matches winnen Oefen j6 maar goed 1 Hoor jij tot de sterksten? COBA S. en PIETJE v. d. V. He» nieuwe raadsel is goed. Wat prachtig, dat P. den eersten prija gekregen heeftWat gnat ze nu doen? En heer lijk, dat C. ook overgegaan is. Heb ja ook een prijs gekregen En hebben jullie dat dikke boek nu al uitgele zen MARIE VAN W. Ja, als je veel uitgaat in den zomer, blijft er wel eens niet veel tijd voor de ravdsels over, maar dat is niets erg. hoor 1 Zoodra je wat veel thuis bent, begin je er van zelf weer aan. Ik vind altijd, dat we i:i dit koude klimaat maar flink vaD het mooie weer moeten profiteeren. BART L. Je had je naam op je hrieije vergeten, uu.it.I Maar uit ueu innQuü Dcsjieep ik wel, dut het vuil jou was. Ja, üui boek is mooi l Heb j i juu r»uo. ja, uut. ia u*uvi den tam. één paarse en één wiUe I ie mt 'l5 c. t. c sleljl zijn dit jaar al bijzonder vroeg, dunkt Wat voor struiken hebben jullie Brievenbus (Brieven aan de l-ïedactie van de Kinder-Afdëéliug moeten gezonden worden aan Me vrouw Venema—v. Doom, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen I HENDERIKA B. Was je moe 's avonds, en heb je veel verkocht Neen, voor het nieuwe raadsel had je nu geen lod. Doe dat dan een volgen den keer maar I ALIDA A. C. M. Ik vind het in ieder geval flink, dat je het toch gepro beerd hebt en ik kan duidelijk zien, dat je het goede bloempje gevonden hebt. Vind je opstellenwedstrijden prettiger dan teekenwedstrijden COR en NANNE N. Je kon toch nog best schrijven, al deed je arm pijn Moest hij verbonden worden?. En hoe kwam het eigenlijk? Kan je j goed dammen en los je de problemen uit de Damrubriek wel eens op? RHODIA. Wat een mooie nnnm heeft je vereenigingIs die pas kort geleden opgericht'? Je vind het er ze ker heerlukWat voor oefeningen doeu jullie meestal? WILLY G. Is Hilda C. je vrien dinnetje, dat nu ook mee gaat doen Daar heb ik vandaag het eerste briefje van gekregen Gezellig, dat jullie het dan samen weg kunt brengen, want het is een heele wandeling anders. Iloe is Moeder nu Is het hoesten weer over Er is er bij jullie telkens één in de war, geloof ik. Nu, van den zomer zal 't wel weer beter gaan mis schien 1 HILDA C. Ja zeker, mag jij ook meedoen. Zend er dan maar zooveel in als je raden kunt, dan zal je ci-ns zien, hoe gauw je even goed raden kunt als de anderen I CLASINA v d B. Was Moeder erg ziek en is het nu weer wat heler Ja. dan kan alle pleizier weg zijn. als Moeder opeens ziek wordt. Heb je wel eens meer zooiets zeteekend nog meer in den tuin En heb jij zelf ook wat gezaaid CORRY VAN D. Zou je mij deze week wat meer te vertellen liebhen Het kan ook niet altijd een lange brief worden, dat vind ik ook. Waardoor bad je zoo'n haast? NICO J. T. Heerlijk, om zooveel boeken te hebben, hè Lees je ieder boek dik.vijl3 over, en heeft Herman ei nu ook al heel wat? JOHAN S. Hoe ik de teekeningen vind, hoor je pas de volgende week. Zoolang moet je nog geduld hebben, hoor! jij zorgt maar flink voor nieu we raadsels Maar deze komen nu nog lang niet aan de beurt, want er wachten er nog heel watl J. JOH, d. J. Neen, dringen is niet prettig, maar liad jij wel een goed plaatsje om wat te zien, en vond je liet mooi? Moest je in den draaimolen ook betalen, of ging het op de beurt WILI.EMIEN DE K. Zeker jem ig ook zei? bedachts raadsels inzenden. Neen, al heb je ze niet allemaal opge lost, dan kan je ze toch best inzen den, want bijna niemand beeft er altijd 12. ANNIE en BET9IE S. Hij zal bel toch wel gauw Ieeren, denk ik. Het gaat soms opeens! Aardig, dat Ma rie's nicht ie even oud is Jullie kunt ze nu zoo aardig vergelijken Gaan jullie wel eens gelijk met hen uit ARIE Q Ik vind je stempel erg netjes en duidelijk. Heb je iie nu pa« gekregen Teekenen naar een echt bloempje i3 lastig, vind ie niet Tee- ken je buiten ouk wel eens wat JO en JAN V. Nu heeft Jan het PIET G. Wanneer verhuizen jul lie, eu mag jij dan ook meehelpen? Dut zal een heele drukte geven I JO S. Ik hoop, dat je Zaterdag avond veel pleizier zult hebben 1 Ga jij later ouk meezingen? Heeriijx, dat jij Moeder flink kunt helpen Het ia ook veel gezelliger, als Moeder vroeg klaar is, vind jo niet ANNIE V. Het is een beerlijkt tijd met al dat uitgaan. Gaan jullie op Zondag ook dikwiiis een groote wandeling maken En wat vind je nu prettiger: zoiner of winter? DOORNROOSJE. Ja dan den vol genden wedstrijd maar Het kou ook niet altijd even goed gaan, maar ik heb wel mooi© teekeningen gekregen Weikeu wedstrijd vuid jij het pret tigst ZUS D. Heerlijk, dat jullie wee) zoo'n prettige» tuin hebben met een prieeltje Daar kun je zoo gezellig- rustig zitten eu is liet ook groet ge noeg om thee in te drinken? Ja. het is altijd een drukke tijd, zoo'n ver huizing, maar ook prtliig als dan al de vroegere dingen weer geplaatst zijn en sums in die nieuwe omgevii g weer veel aardiger lijken. Als je ei een poosje woont, zal je er in de buur' van huis misschien ook we) alleer kunnen wandelen, maar je moet ei eerst wat wennen! Houden jullie liet dagblad nu tcch r.og maar een poosje ALIDA K. Heeft je zusje bet thuis drukker dan jij, of h udt ze niet van raadsels oplossen Gaat ze dit jaar van deze school af, en wat gaat ze dan doen MAART IE B. Ik vind ie schetsje heel aardia:Ileb je dat zelf beducht boek 7.eker onder banden Ik ben blij,alleen gemarkt Maar voer onze dat je het aardig vond. rubriek is het niet heel geschikt, wart j de kinderen lezen het liever als het LENA K. Ja, als je zoo'n bloempje wat /neer een vei n,; is il jcdat eenmaal kent, zie je het ove—il en kan ook niet nog eens probeeren jo niet begrijpen, dat eer: ander er I zoo naar zoeken moet! Heerlijk, om] NELLY v. d. B. Ja, dia hoorn zal zoo buiten te spelen Wat doen jullie Wfl zwaar geweest zijn Kwam ei echt iets uitrolleu Wal een aardige plaatjes staan er toch op jou post papier! Ileb je zelf ook poppen en speel je er gruag mea, of maak je er wel eens kleertjes voor? JOHAN C. A. Nu, dan zullen we maar hopen, dal de volgende wed- I strijd weer wat voor jou zai ziju Schrijf me maar eens, welk soort werk je het prettigst vindt Als je steeds daan Vond je de raadsels moeiink meedoe', en goed jc best doet, kom je dezen keer, of ben je er maar heel stellig ook wel eans v cor een prijs m kort aan bezig geweest? aanmerking. Het nieuwe raadsel is ANTON J. Jammer, dat het den goed. volgeuden dag uitgevallen was! Het is altijd lastig om er dan weer eeu ANTON DE V.lk vind het al- net zoo neer te zetten met de blaadje-, aardig als er weer nieuwe vriend- enz. Je sueeit 'sochtends dan altijd komen. k heh wel mei-r buiten, is''t niet?"Zijn alle jongens uit wedstrijdvriendjes, die mei aan de de buurt er ook al zoo vroeg bij? raadsels, en raadselvriendjes, die niet T aan de wedstrijden mee doen. \4 IM H. Is ue lichtstoet mooi ge- meestaltouwtje springen, stoppertje, of is er nu weer iets an ders in de mode? WILLEM VAN W. Het nieuwe raadsel is goed. Ik vind die scbilde- ïijen ook prachtig Maar er zijn hier oy het Stadhuis en in het Teyler's mu seum ook heele mooie. Beu je daar wel eens geweest? weest Ik heb er hier in de courant niets van gezien Het was hier ook niet zoo heel druk. lladden jullie vrij van school? JAN en COR H. Het is te hopen, dat jullie nu allemaal weer eens een poosje flink blijven 1 ls Japie ook al weer op en u:t. en gaat Koos goed JAN en JAC. B. Wat hadden jul- vooruit lie voor feest Schrijf er mij ma r eens wat over. Wat een prachtige I Mevr. VENEMAv. DOORN. vaasjes heb je voor het speenkruid ge-1 bruikt. Duar zoeken jullie zeker dik- 4 Mei lt»12. vvijls bloemetjes in

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 17