NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8857 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestóagen. MA. AN DAG 6 MEI 1912 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- ea Baitealandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 767S, Amsterdam. Telephoon in tere. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Eoster. Dïrectenr J. C. PEEREB00M. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buitea het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Boutstraat 53. IntercomnuniaalTelefooGiminmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zaider Boitenspaaroe 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGËNDA DINSDAG 7 MEI. Orgelbespeling in de Groote kerk Van 12 uur. Schouwburg; Voorstelling door het Ned. Tooneel, 8 uur. Stadsnieuws R00MSCII-KAT1J. VOLKSBOND. De Haarlemsche aid. van den Ned. Roomseh-Kath. Volksbond herdenkt op Maandag 20 Mei de afkondiging der Encycliek „Kerurn Novarum". Als spreker treedt op de Weleeiw. Pater C. M. H. Caminoda, kapelaan in de Parochiekerk aan de Groen markt. II a r ij k. Dinsdag heeft de herijk van maten en gewichten plaats voor den Kruis weg, van 8—12 en van 1—A uur voor den Jansweg en het Stationsplein. ALWEER EEN VALSCHE AANGIFTE J. H. S., weduwe van J. P. J., woon achtig Velserstraat 19, kwam aan het Politiebureau aangifte doen van een Inbraakjo in haar woning. Het volgen de ijselijke verhaal disohto ze op. „In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur ontwaakte ze plotse ling, en daar zag ze op haar slaapka mer zoo waar een manspersoon, die op haar roepen „Wat doe je daar? doodkalm wegvluchtte, haar een sleu telring met sleutels toewerpend, die hij uit een tuschjo aan haar ledikant had ontvreemd. Bij haar opstaan ontdekte ze da delijk dat de snoodaard f 17.50 a f 20 uit een gesloten ijzeren geldkistje uit een kust in haar slaapkamer had ont vreemd, eu dat vond ze zoo leelijk van hom, dat zij de politie zijn signale ment, dat ze bij een brandend petro- leumlichtje haarfijn had opgenomen, mededeelde. Doch de politie, ook niet mis, stel- do eerst eens een onderzoek bij de weduwe S. in. Ze vertrouwde 't zaakje niet erg. En wat bleek nu? Dat door hetraam, waardoor bedoelde persoon moest binnengekomen zijn, zelfs geen dwerg kon, en dat er nog stof op het geldkistje zat. En welke inbre ker neemt nu geen stof weg. Op dat punt zijn ze als dienstmeisjes, slof kunnen ze niet zien. Ook op andere wijze bleek dat nie mand kon binnengekomen zijn. En ten slotte, na heel wat moeite, beken de ze dan ook aan den chef der re cherche dat ze gejokt had; het geheel e verhaal verzonnen, om... haar schuld- eïschers van do deur te houden. Door de verhuizing naar de Velser- struat had ze nogal eemge kosten ge had en kon daarom een eu ander nu niet betalen. liet slot was dat tegen de weduwe proces-verbaal ter zake van eene val- 6che aangifte werd opgemaakt Een brandje, dat dehal- Ve stad op de been bracht. Zaterdagavond was de dochter- van don heer H. Elferink, woonachtig perceel Gcd. Oude Gracht 138 rood, in de keuken bezig met het wasschen van haar blouse. Daarvoor had ze een kuipje niet benzine genomen en daarin wreef ze haar blousje zoo stevig, dat het een .lust was om te Het moest dan ook helder, keurig netjes worden, want <fo Zondag was op komst. Maar ze had bulten den waard ge rekend. Een petroleumtoestel stond op ©enigen ufstand brandend in de keuken en plots ho© is niet bekend, wellicht door de benzine-dampen vloog het blousje in brand. Een vlam werd zichtbaar, en even lator rammelde de telefoon, rukten do brandspuiten uit, liep half Haar lem Ondc-Gracht-waarts, om het brandje to blusschen, dat reeds lang gebluscht wa3. Eu in de woning bevond zich een meisje, bedroefd nastarend de treu rige overblijfselen van wat eens een blousje was. Haar handen waren eenigszins gebra ad, doch overigens was het goed afgeloopen. DE DRINKHAL. De Drinkhal der Staalwaterbron is Zaterdag door S3 en Zondag door 30 personen bezocht 40-JARIG PRIESTERJUBILé VAN MGR. CALLIER. Hier ter stede heeft zich, zooals wij roods meldden, een comité gevormd, ouder voorzitterschap van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, dat zich ten doel stelt een Feest-concert te doen plaats hebben ter gelegenheid van het ■iü jarig Priesterjubilé van Mgr. Gal lier, Bisschop van Haarlem, op 15 Au gustus as. Door den heer Philip Loots is voor deze gelegenheid een Feest-cantate ge componeerd voor gemengd koor, or gel en vol orkest, welke onder leiding van den componist zal worden uitge voerd. Hiertoe is reeds medewerking ver zocht van verschillende Roomsch-Ka- tholieke dames en heeren. Gearresteerd. In den Haarlemmerhout is iemand gearresteerd, die verdacht wordt niet te noemen handelingen met meisjes to hebben willen plegen. Op last van den burgemeester van Heemstede is hij aangehouden, om aan de justitie overgeleverd te worden. J a s s e n-d ieven. Er zijn weer jassen-dieven aan het werk. De gebroeders G., werkzaam op het effectenkantoor Kreuiter Co., in de Jansstraat, zijn daarvan de dupe geworden. Toen zij Zaterdagmiddag hun jassen in de vestibule wilden aantrekken, waren deze verdwenen. Nu doet de recherche onderzoek. Opgepast dus, en laat geen deuren open. De Zaansche apachen. De Zaansche apachen zijn verwe zen naar do openbare terechtzitting. Do zaak zal spoedig behandeld wor den. STRAATTOONEELTJE. Zondagmorgen öp den Kleinen Hout weg bij de Baan. Een bons en kindergeschrei. Voor bijgangers kijken om en zien een om- vergevallen bokkenwagen; de vader raapt zijn bedroefde zoontje op en zet hem weer op de beenen. Het kind zwijgt: er is dus geen onheil gebeurd. Maar de vader neemt zijn zweep en ranselt bij wijze van strafoefening, onbarmhartig op het bokje los. Daartegen protesteert opeens een heldere, jongensstem: „Zeg, sla dat beest zoo niet!" De vader, driftig, keert zich nu tot de jongen, die zoo durft optreden en dreigt hem met de zweep. Een paar omstanders komen er op af, om den jongen bij te slaan, en een hunner zegt: „Je hebt gelijk, je bent een flinke jongen I" De vader, opmerkende dat de stem ming tegen hem is, gaat met zijn spannetje verder, maar is nauwelijks op de Baan, wanneer er een agent op liet tooneel verschijnt. Die wordt van 't geval op de hoogte gesteld, haalt het gevaarlijke boekje voor den dag en is weldra bezig, in een kring van belangstellenden, namen en woon plaatsen op ie teekenen. Daar zal een proces-verbaal uit groeien. DIERENMISHANDELING. Nader meldt men ons: Tegen IJ. I-, smid, Spaar nwouder- straat werd wegens mishandeling van een bok, gespannen voor een 4-wielig wagentje, proces-verbaal opgemaakt. Hij had het arme dier op den Klei nen Houtweg zonder noodzaak ge voelige slagen toegebracht. EEN BOTSING. Doordat de bestuurder niet genoeg uitweek, ontstond Zondag in de An- thoniestraat een botsing tusschen een tram-rij iuig en een auto, welk laatste voertuig eenigszins beschadigd weid. „WEEST VERTROUWD, EN VER TROUW NIEMAND". Dat men soms niet te veel ver trouwen in zijn medemensehen moet hebben, ondervond juffr. H., van de Korte IC1 everlaan, dezer dagen. Zij verkocht een toompje kippen, voor f31, aan een „koopman in alles" uit Haarlem. Hij gaf voor, niet zooveel geld bij zich te hebben, doch ver wachtte elk oogenblik iemand, die met de tram uit Haarlem zou komen, met het geld. Dit duurde .echter nog al lang, waarom de juffrouw, die den man volkomen vertrouwde, zeide. dat hij de kippen wel mee mocht nemen, haar zoontje zou het geld wel even komen halen. Aldus geschiedde. Toen het jongetje bij den man aan huis kwam om het geld te halen, werd hem ƒ6 in de handen gestopt en zeide de man, dat hij het briefje van ƒ25 zelf wol aan moeder zou geven. Dit deed hij echter niet, waarom moeder 's avonds zelf maar even ging manen. De man zeide haar, dat hij het jongetje wel degelijk de ƒ31 had betaald. Men begrijpt de teleurstelling van de juffrouw. En wat er aan te doen? Men wachte zich voor zulke streken. Vrouwendag. Aan do bijeenkomst welke Zondag hier gehouden wordt door de afd. Haarlem en Schoten der Soc.-Dem. Vrouwenclubs der S.D.A.P., zal nog medewerken mevr. Eliasv. d. Berg, uil Amsterdam, die voordrachten zal doen hooren. Spreker is de heer A. B. Klccrekoper en spreekster mevr. C. Pothuis-Smit, beiden van Amsterdam. Deze dag wordt internationaal ge vierd. De Vrouwendag heeft plaats ter propagandeering van het Vrouwen kiesrecht. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG AAN DE CENTR. WERKPLAATS. Zaterdag werd op het borda an de poort der Centrale werkplaats der I-I. IJ. S. M. alhier, do nieuwe werkrege- liïig bekend gemaakt, welke met in gang van heden is ingevoerd. De ar beidstijd begint eiken dag te half 7 des morgens, waardoor 3 uur per week wordt overgewerkt; des Zater dagsmiddags blijft hét kwartier schafttijd beslaan, alleen in deze voe ge, dat van 12—12 1/4 uur het brood kan worden genuttigd. Om half twee wordt daarna met de uitbetaling van het loon begonnen. Daarna kunnen de werklieden vertrekken. BEVORDERING. De majoor T. L. van Wagtendonk, commandant van het 21e landweer district te Haarlem, wordt eerstdaags bevorderd tot luitenant-kolonel. (N. R. Ct.) W. A. REUTHER. Na een betrekkelijk korte ziekte is Zondag in zijn woning overleden de heer W. A. Reuther, redacteur van de Opr. HaarL Courant. Hij werkte achtereenvolgens aan In dische bladen, aan het Nieuwsblad van het Noorden en aan couranten in Haarlem. Ook aan ons blad: was hij eenigen tijd verbonden, daarna aan de Spaornebode voordat hij een werkkring bij de O. H. C. aanvaard de, was hij voor haar en andere bla den correspondent te Parijs. Reuther was een ijverig journalist en bij zijn collega's en allen die hem kenden, zeer gezien om zijn beschaafd, en vriendelijk optreden. Het zal dan ook hun allen diep leed doen, dat hij in den nog jeugdigen leetftijd van 45 jaar is heeugegaan. Wandeltocht. Zondagmorgen hield de Haarlem- sche loge der Goede Tempelieren, met een aantal afgevaardigden voor de vergadering van het district, een wan deltocht naar Bloemendaal, met het „Kopje" als einddoel. Te ongeveer 10 uur des morgens vertrokken van de Zijlbrug ongeveer zestig leden. Onderweg werd gecolporteerd met het blad der vereeniging „Nedcrland- sche Good Templars", orgaan ter bev. der geheel-onthouding van de Groot- Loge van Nederland der International Order of Good Templars. Te ongeveer 1 uur arriveerden de wandelaars we derom te Haarlem. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij C. Baav M. van Heemskerkstra at 21 zwart, een étui voor vork en lepel. C. v. d. Ben», Lange Annastraat 27, een notitieboekje. P. Boogaard, Spaarnwcuderstraat 9 rood, een kistje met margarine. J. Bongers, Wijde Appelaarsieeg 5, een beeldje. II. Spier, Schneevoogtstraat 12, een stug gasslang. J. C. Kroonsberg, Klarenbeekstraat 45 een bankbiljet. J. v. d. Brugge, Kloosterstraat no. 4, Schoten, een portefeuille met inhoud. G. Bouwenhorst, Breestraat 5 rood, een tienriltenboekje E. S. M. F. van Tongen, Nassaustraat no. 2, een portemonnuie niet geld. W. Wind. Velserslraat 14 zwart, een portemonnaïe met geld. II. Jonker, Bakkerstraat G6, een gouden heci enring. II. van Velsen, Leïdscheplein no. 11 rood, een briL J. Nienkemper, Oosterstraat 47, een portemonnaïe mei geld. Hinderwet. Door de naamlooze vennootschap Van Dijk's beschuitfabriek te Scho ten is vergunning tot het doen ver vangen van eenen gasmotor van 12A P.K, door 3 electroniotoren respectie velijk van 2 1/2, 2 en i/2 P. K. in het perceel aan de Paul Krugerkade no. 41 gevraagd. Op 15 Mei kunnen bezwaren inge bracht worden bij B. en W. van Scho ten. „ONDERLING GENOEGEN" EN VOORDRACHTAVOND-STEENMAN. Voor een tot den nok gevulden schouwburg gaf het gemengde- en kinderkoor, genaamd Vereeniging „Onderling Genoegen", dir. de heer J. Post, een uitvoering. Ruim 20 minuten over den bepaal den tijd (waarom do Zaterdagavond- uitvoeringen altijd te laat moeten be ginnen, is ons nog steeds een raad sel!) zong het gemengde koor „Wan dellied" van Fr. Abt en „Avondge bod" van M. A. Brandts Buijs. Merk bare vooruitgang viel nog niet bij het koor te constateercn, doch deze twee nummers werden met de vereischte voordracht eu zuiver (begeleid door pianospel van mej". v. d. Burgt) ge zongen. Beter beviel ons het kinder koor met „Naar Zee" van J. J. Viotta, „'s Morgens in 't Woud" (uit „Zang vogeltje") en „Het Zandmannetje" van Joh. Brahms. .Naar Zee" was heel goed, ,,'s Morgens in 't Woud" nog be ter, doch „Zandmannetje" werd door do slechte intonatie van de kleine so listen totaal bedorven. Welwillende medewerking werd verleend door een strijkkwartet. In aanmerking genomen, dat drie van de vier heeren dilettant zijn, kunnen wij het gepresteerde als verdienstelijk qualificeeren. Om zich in het open baar te doen hooren, moet dit kwartet betere instrumenten aanschaffen. De alt en 2de viool kunnen wat meer ge ven; zij waren nu te bescheiden. De le viool, hier de heer Post, be hoort in het Andante Cantabile van 't Kwartet no. 3 van J. Haydn.geen korte voorslagen te spelen, waar deze niet aangegeven zijn. De laatste variatie van Haydn's Kwartet no. 76 (het Kaiser kwartet) liet ook veel aan zuiverheid te wen- schén over. Overigens werd het the ma vooral door 2e viool en alt goed gespeeld. Meer samenspelen is geboden en dan behoort de 2de viool naast den le te zitten. Het gehoorde had onze aandacht tot pl in. half 10 gevraagd, zoodat wij met de pauze bij de voordracht-oefening te geven door het kleine orkest en vioolleerlingeu vun Joh. Steenman in De Kroon kwamen. Daar iieerschte een gezellige drukte. Jonge dames in keurige toiletjes en jonge heeren in 't gala, koutten genoeglijk over dc vorderingen die hun kennissen ge maakt hadden. Zoo waren eenigen er het volkomen over eens, dut de heer E. Brandligt de Ballade en Polonaise van Viouxtemps „fameus" mooi ge speeld had. Op het programma stonden de vol gende composities vermeld: vioolsolo's van Mozart, Nardini, Lotti, Van Beet hoven en anderen. Dat de heer Steenman zijn leerlingen dergelijke veeleiscliende nummers laat uitvoeren, bewijst wel zijn kun nen en willen om van zijn leerlingen iets le maken. Dit is trouwens genoeg bekend. Eenige jonge musici, leerlin gen van hem, hebben een uitsteken den naam als violist en strekken den lieer S. nog steeds tot eer. Het heele programma door het klei ne orkest uitgevoerd, werd met aan dacht gevolgd. Do Pricstermarsch uit A thai ia, van Mendelssohn, flink ondersteund door den con tra bassist den heer C. Blazer, cn rhytmisch gesteund door slagwerk met bekkens, had al direct succes. Van de hierna uitgevoerde num mers waren het „Andante" van Haydn en „In Babdonc", het laatste door Ju lius Röntgen bewerkt, wel het beste. Met flinken streek strijken die kleine violsten hun partij, en voor gelijk heid van streek had de heer S. uitste kend gezorgd. Evenals bij de uitvoering van zijn groot orkest werd den heer S. ook nu weer door een jonge uame een krans overhandigd. Een welverdiende hulde waarmede liet talrijk opgekomen pu bliek door luid applaus zijn sympathie betuigde. K DE OEFENINGEN VAN DE LAND WEER IN HET 21STE DISTRICT. Hedenmorgen zijn de landweerman nen uit Haarlem en omstreken opge komen, om tot en met Zaterdag hun vaderlandsche plichten te vervullen. Om 8.30 werd in de kazerne appèl gehouden, daarna werd inet de huis houdelijke zaken aangevangen en om 1.30 hadden de eerste oefeningen op hel terrein aan den Schoterweg plaats, oefeningen waarin een en an der gerepeteerd werd. De volgende dagen zullen veld-, schiet- en andere oefeningen worden gehoudc-n en op Vrijdag hebben avond-oefeningen plaats Zaterdagmiddag om i uur wordt af- gepresentcerd VRIJE ZATERDAGMIDDAG. Ook met het personeel van de stoom- smederij en herstelplaats van den heer P. A. Kruier is een overeenkomst aangegaan, betreffende de invoering van een vrijen Zaterdagmiddag. HOOGS TAANGESLAGENEN. De Staatscourant bevat de lijst der hoogstaangeslagenen in de rijks di recte belasting. Het laagste bedrag voor Noord-Holland was f 1675.17 1/2. II a a r 1 e m; P. C. André de la Por te, Iï. H. Beels, M. N. Beets, Jhr. F. Teding van Berkhout, J. W. A. Bey- nes, L. P. Bienfait, Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, B. G. ter Bra ke, H. Cremer, Dr. F. Daniels, C. Dy- serinck, mr. Ch. Enschedé, Mr. H- J. D. D. Enschedé, mr. H. Enschedé, P. B. J. Ferf, Jhr. P. Gevaerts van Geer vliet, J. A. Gouda, A. Bierens de naan, T. S. J. Janzen, A. de Jong, J. Krol Kz., mr. W. F. van Leeuwen, J. H. IJeftinck Jr., S. R. A. v. d. Meu- len, H D. B. Mispelblom, L. P. Noë, Mr. A. A. Pélerin, mr. A. H. Philipse, Jhr. Ch. F. v. d. Poll, Jhr. P. Quar- les van Ufford, A. van Rossum, M. W. Savrij, O. Scbellus, mr. Joh. Spoor, A. A. Spreuger, dr. J. Timmer, D. Veen Jr., G. J. van Wavereu, H. van Waveren, H. P. Wiegman, L. P. Zo- cher en A. D. Zux Miihlcn. Bloemendaal: Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout, C. I. F. J. Bispinck, Jhr. L. G. Boreel, A. M. Breitenstein, J. C. Bunge, A. de Clcrcq, G. II. J. Desar.dré, C. A. A. Dudok de Wit Jr., Vincent Dyserinck, J T. Furstner, C. F. Bierens de Haan, P. Th. van Hoorn, G. A. Kesting, TI. E. j. Huysser, J. H. A. Kruimel, A. Laan Az., J. A. Laan Azn., J. C. Laan, H. C. Laan, J. A. Laan, P. J. E. Le- febvre, dr. M. F. van Lennep, M. Lint- ner Jr., .1. Luden, mr. A. A. van der Mersch, C. N. J. Moltzer Jr.. J. IT. Na-: chenius, J. W. Nienhuys, A. D. de Marez Oyens, C. W. A. M. Povel, W. J. Prins, L. G. Prins, Jhr. G. C. Quur- lcs van TJfford, Graaf L. L. van Rand- wijck, Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, N. llouwens, I. E. Scheltema, II. M. Schieferdecker, E. W. Scholtc-n, J. Si- monsz, A. Stoop, K. W. Sypesteyn, Jhr. II. Teixeira de Mattos, G. D. Uilenbroek, E. A. Veltman, K. E. Vclttnan, P. Vërschuyl, J. C. Veth, D. H. Vettewinkel, G. Vas Visser, G. J. van der Vliet, mr. J. C. de Vries, P. v. d. Water, J. C. van Wessem en J. C. Wolterbeek. Heemstede: A. v. d. Beek, G. v. d. Beek, P. ten Cate de Vries, P. Smidt van Gelder, J. vam Hasselt, A. llonig, Jhr. I-I. J. Deutz van Lennep, Jhr. Mr. D. E. van Lennep, W. P. J. T. van Linden Tol, J. Muilemeister, E. Sarphaty Orobio de Gastro, Jhr. J. Th. v. Spengler, K. P. H. Sype- stein, A. Visser, E. Vas Visser. A. v. Walcheren, J. D. Waller, Tb. v. Wa veren en J. H. Wijsman Hz. Velsen: C. A. Breitenstein, mr. M. G. P. del Court van Krimpen, G. N. J. v. d. Griendt, F. W. C. H. ba ron van Tayll van Serooskerken, Joh. Wickmaam en J. R. Wüste. Benneb roek: P. N. v. Doorninck, en A. J. E. ba ron van Ittersum. B e v e r w ij k M. J. v. Hattum. Zandvoort: A. J. Korthals Al tos J. A. van Noppen, Mr. G. v. Tien- hoven en W. II. Warnsinck. REMONSTRANTEN. 29 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat het nieuwe kerkgebouw der Re monstranten werd ingewijd. Naar aanleiding van het 25-jarig beslaan van de kerk, zal 29 Mei, 's avonds te 8 uur daar een bij eenkomst plaats hebben. De predi kant, Dr Haentjens, zal daar een toe spraak houden; welwillende medewer king is toegezegd door Mej. J. de Clercq van Weel (zang), den heer J. A. Steenman (viool), het koor van Mej. Pijzei, en door den heer Roest, orga nist der gemeente Do Haarlemsche Remonstranten kochten in 1640 een oude mouterij in de Helmbrekersteeg en richtten die tot kerk in. In 1845 werd dit gebouw nog eens hersteld en vergroot. Op 29 September 1886 werd de eerste steen gelegd voor het tegenwoordige kerk gebouw aan dc Wilhelminastraat. MOEDER EN ZOON. Mej. G. in de Schagchelstraat vroeg Zondag politie-assisientie voor haar zoon, die thuis den boel was ko men opscheppen. Zaterdag was hij op last van zijn moeder uit zijn huis aan de Nassau- laan gezet, en daarover was zoon lief niet gesticht Toen de politie kwam, was het heer schap verdwenen. HET BEEST HAD DORST. Zaterdagmiddag liep een paard van den heer Van den Berg uit de Groote Houtstraat, van stal af. stak de Groo te Houtstraat over. ging do Gasthuis- vest op en bleef bij het fonteintje staan om te drinken. Een stalknecht kreeg het in het oog en bracht het paard naar zijn plaats terug. KWARTETWEDSTRIJD TE BAARN. Aan den nationalen zangwedsfrijd vcor dubbele en enkele kwartetten, uitgeschreven door Baarn's Mannen koor op 15, 16 en 27 Mei a.s wordt door de volgende kwartetten uit Haarlem en omstreken deelgenomen Afdeeling A. Enkele Kwart et ton Orpheus. Haarlem. Te zingen er- plicht koor Sterrennacht, van Jac. Ha mel, koor naar keuze Avondlied, van Fr. Abt. Kinheim, Beverwijk. Te zingen veA plicht koor Sterrennacht, van To*-. Hamel, koor naar keuze Mijn U T, van Philip Loots. Kunst en Vriendschap Haarlem. Ta zingen verplicht koor Sterrennacht, van Jac. Hamel. Koor naar keuze Landslaiechtstandchen, van Orl. ill Lasso. Afdeeling B 2de afdeeling. Bubbel* gemengde kwartetten St. Cacoili Inter Nos, te Velsen, dir. Anton Smit. Te zingen twee koren naar keuze A vond vrede, van W. van Tienen, cn Jagevslust. Afdeelinrr B, iste afdeeling. Kwartet „H. P.", te Haarlem. Tc zingen er- plicht koor: Wiegeliedje, van Fred. ,T. Roesfee. Koor naar keuze Oost s thuis best, van Philip Loots. Afdeeling C, 2de afdeeling Dubbel- mannenkwarteUeu Zang en Vriend schap, te Haarlem, dir. Anton Smit. Te zingen twee vrije nummers Live quo Moritur, van J. Handel, en I.iseh- bloeni, van A. Giesen. Heinze, te Haarlem, directeur Henri Berghuis. Te zingen twee koren naar keuze: Hymne aan den Nacht, van Beethoven, en Jesu duleis memoria, van B. Ivothe. Afdeeling C, 1ste afdeeling, Duhh. Mnnnenkwartetten. Kunst na. Arbeid, Haarlem, directeur W. A. Kwanles. Te zingen verplicht koor: Matrozen lied, van Jac. Hamel. Koor naar keu ze Das Begrübniss der Rose, van A. Dregers. JEAN DARLOT, DE MACHINIST VAN DEN BLIKSEM TREIN. De tooneelvereeniging „Vriendschap en Genoegen", onderafdeeling dei' Coöperatieve Vereeniging „Voor Al len der H. IJ. S. M.", gaf Zaterdag avond in de groote zaal der Sociëteit Vereeniging haar afscheidsvoorstel- l'mg. Op het tooneel spoorweg-personeel of daaraan verwant. In de zaal spoorweg-mannen en hunne familie-leden. En het programma, hoé kan het an ders, deed natuurlijk ook dadelijk aan den spoorwagen denken. Jean Darlot, de machinist van den bliksemtrein, was de titel van hel drama in 3 bedrijven door Louis I c- gendré, dat door genoemde tooneel vereeniging werd opgevoerd. Wij achten den inhoud bekend. Toen het scherm viel klonk een daverend applaus en vele malen moest gehaald worden. Het stuk werd vlot en goed gespeeld. De heer Jo. de Vries, de machinist en hoofdpersoon in dit drama, gaf ■werkelijk uitstekend en fursch spel ie zien. Hij en mej. R. Koort, als Louise en de heer S. Gobits, als haar nee? droegen het stuk. Mej Koort, een aardizo verschij ning, is bepaald meer op de plank, n geweest. Van het begin tot het einde gaf ze mooi ongekunsteld spel. En de heer Gobits stond haai- waar dig ter zijde. Ook de overigo kleinere rollen werden goed vertolkt. Hef applaus aan het 6lol was dan ook welverdiend. Na de pauze zou het leuke blijspel „Jochem Pezel, wat ben je voor 'n ezel' worden opgevoerd. We hebben het niet bijgewoond, doch met zulke goede krachten, zal ook dit stukje wel goed geslaagd zijn. Daaraan valt niet fc twijfelen. Volledigheidshalve vermelden \s ij nog, dat deze tooneelvereeniging zeer waarschijnlijk zal deelnemen aan het internationaal tooneelconcours te BrusseL Maar ze heeft nog geen banier. En daarvoor hield het vaandelcomité eco collecte. Laten wij besluiten met „Vriend schap en Genoegen" veel succes in Brussel toe te wenschen. HOSPITAAL-KERKSCHIP. Zaterdagmiddag is het door de Werf Conrad gebouwde stalen mot-r- hcspitaal-kerkschip ,,De Hoop" naar Amsterdam gebracht, onder com mando van den kapitein. De overtocht geschiedde good. Het schip ligt thans gemeerd aan da De Ruyterkado al daar. waar het Woensdag a. s. door II. M. de Koningin zal worden be-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1