NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Instantanées. 29e Jaargang, No. 8859 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 8 MEI 1912 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per drie maanden: fjjkVan 1-5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 CK Buiten het Arrondissement Voorde dorpen'in'dén omtrek waar'een Agent "gevestigd is ('kon' 'der 4 van regej/ ames 30 Cent per regel. ^perpL-dior-Nedêrtaod I I I j I I I fife C„ per ptaatsing; Afzonderlijke nummers0.02VS X 5 Ueillustreërd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H IRedactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. «wtöreko'fa»» P» P<»J °'45 IütercoimoaHaa)Telefor,nouiiimerderRedactie600enderAdiDinistraHe724. Uitgave der Vennootschap Lcnrens Cosfer. Directeor J. C. PEEREBOOM. -ata Drukkerij: Znider BnHeospaarne 12. Telefoonnniamcr 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten bet Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandse!! Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teicphoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA DONDERDAG 9 MEI. Orgelbespeling in de Groole kerk, van 23 uur. Schouwburg: De Violicrs, door N. V. Hei Tooncel, 8 uur. Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps. Haarlemmermeer: Gemeenteraads vergadering, 11 uur voorin. Brieven nit een Wereldstad. III. Sport te Par ij s. Paris-Viencennes, 6 Mei. De vorige week schreef ik 't een en ander over den bloei van 't wiel rennen te Parijs meer speciaal: over de laatste courses te Buffalo. Toen heb 'k de meening geuit, dat na eoo'n lang seizoen van ruim acht maanden ieder in Holland wel 'n beetje verzadigd van de voetballerij moet zijn. En als ik dan nu tóch nog eens wat schrijf over diezelfde voet- 'bollerii, dan moet ik wel beginnen roet bij voorbaat het verwijt van in consequentie af te weren. Want liet betreft hier een wedstrijd, die in Parijs een événement op sport gebied is geweest, en die wel vat- buar is voor een korte beschouwing, omdat we een paar jaar geleden in Haarlem iets dergelijks tc zien heb ben gekregen. Parijs heeft namelijk twee Engel- sclie teams van beroepsspelers op be zoek gehad. De Queens Park Ran gers (kampioenen der Zuidelijke Lea gue J) en Fulhum (een der sterkste teams uit de Noordelijke League II) hebben elkaar hier bestreden. Fulham heeft met 41 de Zuidelijke kampioe nen geklopt. Voor enkele jaren is er al in Haar lem zoon beroepsspelers-ontmoeting- georganiseerd. We zijn in Holland de Franschen daarmee dus voor ge weest. En dat is geen wonder. Want wat 't Association-voetbal aangaat, is ons land de Franschen steeds voor uit. Nu, 'k herinner me nog heel goed hoe Everton en Chelsea speelden op het II F.C.-terrein, voor een 10 a 12000 menschen, en hoe de „Toffies" met 4—0 stevig wonnen. De wedstrijd had de voctbalkenners volstrekt niet be vredigd. Want ja er waren wel veel aardige voetbaltrucjes en listige com binaties in te zien geweest maar toch was het niet dèt. Er was niet dat feu sacré in het spel, waarmee ive onze amateurs (wier voetbal qualila- lief zooveel lager staat) zien kam pen. En bovendien was de strijd te eenzijdig, want Everton, dat heel wat minder reserves in het elftal had dan Chelsea, was voortdui'cnd de sterkste, ook al doordat het Londensche elftal zich met serieus voorbereid bad voor den strijd. Wat kan bet ten slotte uok de profs bommen, of ze wonnen of nietv Ze speelden bij uitzondering nu eens voor hun pleizier en dat wil den ze er dau ook van bcbbenl Li zaten immers geen kampioenschap pen of groote recettes in de-toekomst aan bel resultaat vast? En Chelsea (inel zijn zeven iuvallers) verloor flinke cijfers, liet na de vertooning die 't had geleverd een allesbehalve guu- Bligen indruk na in Haarlem.. Zondag heb ik in de Ceinlure een half uur lang langs dc-n buitenkant van Parijs gereden, om Auteuil te bereiken, want de match zou gespeeld Worden op t nnddenteirein van het reusachtige eiodrome du Pari Princes. Er waren zesduizend menschen (volgens de opgave van l'Auto, die, naar ik hoop, met al to overdreven is.) 't Groote Fransche sportblad had der wedstrijd georgamseeid „sous le pal.onago du comité francais interfé- déral". En l'Auto had zien gespiegeld aan de beswaren, die bij den eersten Engolschen wedstrijd te Parijs (verle den jaar) gebleken waren, en go- tracht die te ondervangen. Er werd nu niet om den keizerlijken baard ge speeld, maai- oni een b -ker, die (na tuurlijk) was uitgeloofd door de wijn firma der leuzen- roe lam een dus Coupe Dubtrj-et heette, 't Winnende team kreeg die coupe (een bronzen gevaarte van respectabele afmetin gen) in eigendom, terwijl gouden en zilveren medailles voor dó spelers wa ren uitgeloofd. Bovendien was alle moeite gedaan om tweo volledige elf tallen in Parijs te krijgen, en waren werkelijk de Hangers met maar twee remplacanten in hun team versche- Een, terwijl Fulham alleen den be enden midvoor Pearce miste. Dus scheen een goede wedstrijd wel lo verwachten, te meer omdat het weer vrij goed waa (behoudens een flinken plasregen in heit eerste kwar tier van den wedstrijd) en de terrein- gesteldheid dragelijk (wat veel ge zegd is, ten opzichte van een Fransch voetbalveld). En toch werd het geen mooie exhi bitie. Zeker, er waren sommige goede en interessante staaltjes van tip-top Engelsch voetbal. Maar de wedstrijd als-geheel Nu, de Lancashire Wanderers speelden op Goeden Vrij dag te Haarlem beter En dat normaal, want een team als Queens Park, dat kampioen is, moet zeker beter werk kunnen leveren dan Engelsche amateurs, waaronder nog ettelijke „comingmen" op voetbal ge bied. En dat de Rangers Zaterdag te gen Blackburn Rovers een zwaren wedstrijd hadden gespeeld, is geen voldoende excuus voor volkomen ge trainde beroepsspelers. De eerste helft van de match was, ronduit gezegu, vervelend, geen „dush" m t spel, dat bijna gere geld in 't midden van 't veld was. Een Hollander zou zeggen lauw bestek". L'Aèro spreekt vanmor gen over ,,un© partie, terne pendant la première mi-ïemps", maar is rigens al even enthousiast als haar collega l'Auto. Enthousiast is de per hier maar dat was het publiek niet 1 Tegen halftime begon Fulham blijk geven van eonige meerderheid, maar aan beide kanten bleven steeds de backs (zij gaven toen werkelijk een buitengewoon spel te zien) do baas. Na de rust (0—0) verlangde het pu bliek naar goals, en kreeg ze. Maar hoe We vervielen ineens in 't andere uiterste, en Fulham scoorde in een kwartier tijds viermaal. Drie van de vier goals waren te wijten aan grove fouten van de Rangers-verclediging, die lieele-maal de kluts scheen kwijt geraakt. Mac Donald en de keeper (Nicholls) lieten allebei 'n onnoozel- rollend balletje gaan, tot liet in 't net lag. En Pullen zond een andermaal den bal hard en zuiver in doel.... Wel toevallig, dat de En-gelachen zoo'n serie van fouten wèl begaan een wedstrijd op 't continent, ma niet in de ontmoetingen in hun eigen land! Op de populaire rangen schoen het publiek al 'n beetje ontstemd te zijn, maar bij dezen goalsregen kwam dat tot uiting in een helsch gefluit, dat bij het vierde doelpunt zelfs van allo kanten opging. (Tusschen twee haak jes: Waarom verzwijgen de sportbla den vandaag dat feit?) Fulham speelde, dat erken ik, na de rust werkelijk een goed spel, met vele mooie combinaties van Coleman, Wood en Walker in de voorhoede. Maar tóch werd er niet met het ware vuur gespeeld, en het succes der Cottagers was meer te danken aan de aftakeling van het spel der Rangers, dan aan eigen verdienste. De Zuidelijke kampioenen „redden nog de eer" door een mooi tegenpunt, in het Jaatste kwartier van den strijd. En het bleef 4—1. 'k Was naar Auteuil gegaan met het voornemen, eens eou extrmmooie voet balmatch te gaan genieten. En ben daarin teleurgesteld, evenals bij Chel sea—Everton te Haarlem. Deze conclusie meen 'k nu wel te mogen trekken: Wil je een uitstekende beroepsspe- lersmatch zien haal dan geen En- gclschen naar het vasteland, maar steek zelf de Noordzee over en ga een competitiematch zien. Op het conti nent zullen de heeren, ondanks alle bronzen coujies en blikjes, nooit too- nen wat ze kunnen. Wèl, als de spe lers van t verliezende team ieder 10 pond sterling krijgen, en do winnen de club een paar honderd. Dan, ja dan Maai dat geeft men ze niet, in Hol land of in Frankrijk. En dat is maar goed ook. Niet naar het spel van de buiten- landsche beroepsmenschen moeten we in eigen land als naar het mooiste gaan kijken, maar naar dat onzer amateurs. Er mag dan vee! aan haperen en ontbreken maar het is heusch in- teressanter! ROBERT P. Stadsnieuws „EXCELSIOR". De Gem. Gehcel-Onthouders-Zang- vereeniging „Excelsior", dir. de heer J. Overhuijs, zal deelnemen aan den wedstrijd te Amsterdam op 14 Juli a s. te houden. Zij zal als vrij nummer opvoeren. „Vredesboodschap", van Otto de Nobel. Het verplichte nummer is -Vrede", muziek van Van 't Kruis. Vraaggesprek van den dag. DE ZANDVOORTSCIIE WATER LEIDING. Naar aanleiding van de in ons vo rig nummer vernielde voorwaarden voor aansluiting bij de gemeente duin waterleiding van Zandvoort hebben we een onderhoud gehad met den Di recteur, den heer J. van Burk. En hoe staat het met de aunvr gen. Zijn er reeds van inwoners inge komen? vroegen we. Ja, ik heb reeds verschillende aanvragen, maar nu per advertentie in de bladen bekend gemaakt is dat van 8 Mei uf deze aanvragen ten Raadhuizc kunnen worden ingediend, verwacht ik eerst den toeloop. Een mooi ding is artikel 18 van het tarief. Daar moet u eens speciaal de aandacht op vestigen. Dut luidt, dat het aanbrengen van dienstleidingen van de hoofdbuis in de straat of weg tot een halven meter binnen de wo ning des afnemers of de grenzen van diens terrein geheel kosteloos zal ge schieden, wanneer de aanvrage om aansluiting geschiedt vóór 31 Dec. 1912. Dat is dus om de inwoners aan te moedigen zoo spoedig mogelijk tot aansluiting over te gaan. zeker. Uit hygiënisch oog punt is spoedige aansluiting ten zeer ste gewenscht. Niet alleen wordt daardoor gebundeld in het belang van tïe inwoners zeiven, maar ook zij heb ben hij aansluiting voor het einde van dit jaar een niet gering financieel voordeeltje. Dat zal de gemeente dan nog al wat kosten. Ja, voor Iedere aansluiting een f 15 A f 20, welk bedrag na 31 Decem ber 1912 dus door de aanvragers zei- ven moet worden betaald. U ziet de gemeente spaart, geen kos ten om den gezondheidstoestand der badplaats zoo goed mogelijk te doen zijn. En wanneer denkt u dat er wa ter geleverd kan worden? Liefst zoo spoedig mogelijk. Als alles goed gaat en de Duitsohe fabrie ken het materiaal op tijd afzenden, daarin door werkstakingen niet ver hinderd worden, dan denk ik zoo te gen Juli of Augustus. Bepaald zeker is dit niet te zoggen. Zijn de voorbereidende werk-1 zaamliedcn reeds aangevangen? Ja, in oen groot godeeJie van hel dorp zijn de buizen al gelogd on nu beginnen met een reglement en een tarief voor slechts één dubbeltje koopen: dan weet men alles. Alles, nu dan kunt u er ons één verkoopen, want wij weten gaarne al les omtrent eene nieuwe zaak. En we offerden ons dubbeltje. Dot is mijn handgift, merkte de Directeur lachend op. En wij lachten mede, want nu wis ten wij dat we de eersten waren die geheel mot dc voor de badplaats belangrijke duinwater-zaak op hoogte waren. En dat is voor een krantenroensch ook wat waard. Met een handdruk en den wensch dat ons handgeld verder voordeel mocht brengen, m.a.w. dat vele regle menten en tarieven zullen worden verkocht, want dan is voor deze goede zaak belangstelling, wat liet Gemeen tebestuur verdient, namen we scheid van den vriendelijken Direc teur. DRIFTIG MAN. Zondag bemerkte een man dat ziin vrouw zijn jas en vest beleend had in de lommerd. Hierover maakte hij zich zoo boos, dat hij zijn Zondagsche broek voor haar oogen aan flarden trok, zeggende: „Die zal je tenminste niet naar de lommerd brengen. Even later kwam hij tot' dc wetenschap, dat hij geen andere broek meer had en om toch uit te gaan moest Hij toen weder een nieuwe koopen. DE VROUWEN EN DE SOCIAAL DEMOCRATIE. Door het Bestuur van den Bond van Soc.-Dem. Vrouwenclubs en door het Partijbestuur der S.D.A.P., wordt een circulaire uitgegeven, welke op ruime lal wordt verspreid onder de aan geslotenen bij het llaarl. Arb. Secre tariaat. In dit manifest wordt do vrouw op gewezen, dat ook zij een taak beeft te vervullen in de beweging. Er wordt "ü.a. gewezen op de onder werpen welke speciaal de vrouw be treffen, zooals bet kiesrecht voor vrou- moederschapszorg enz. Ook dt gewezen op de Tariefwei. en slotte wordt opgewekt tot deel neming uan den Rooden Dinsdag in September van dit jaar in Den Haag ot een bezoek aan dc vergadering, welke gehouden wordt op 12 Mei, om daurdoor te manifesteeren voor den eiscli van algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen, opdat bij de grondwetsherziening daarmee reke ning wordt gehouden. VERBETERING VAN DEN VOLKSZANG. Donderdag 23 Mei geeft dc R.-K. Vcreeniging voor Volkszang een pro- paganda-liedercnavoud in de Ver een iging. KEURING VAN PAARDEN. Hedenmorgen vanaf 7 1/2 uur tot ongo veer 11 uur heeft op het terrein voor de Cavaleriekazerne aan den Schoter- weg de keuring plaats gehad van paarden, waarvan de eigenaars en - - bezitters alhier woonachtig zijn, ton is men Hl met mu iuuivmuicidijis 1 dienste van het Kijk, om m tijd van aan den Zandvoortscneö Straatweg, oorlog nog bij mobilisatie van 't leger aan don Za&dv oorischen Straatweg. Zooals u weet hebben wij geen eigen piTse d'eau, maar wordt bot water van de Amstcrdumsclie Waterleiding betrokken. Van Leiöum krijgen we dus verbinding. Iii den zomer is de druk der Amsterduuisciie waterlei ding boog genoog om de badplaats van water te voorzien. In do toekomst wordt daar echter op andere wijze mede voor gezorgd. Vermoedelijk lo Bentveld aan de grens der gemeente komt een pomp station met een electrisch gedreven cejimfugoalponip, dat bij niet genoeg drukking het water ais 't ware uit de buizen der Amsterdamsche leiding zuigt en verder perst, ook naar een watertoren, een model-AussuchtsLurm elke naast hel Oranje-hotel zal wor den gebouwd, en Ure een druk van plus minus -45 M. zal geven, en dan steeds ook de benoodigde hoeveelheid water blijft bevatten. Dus als een reserve-reservoir dienst doet- —Ja maar op de voltooiing van dat pompstation en dien watertoren behoeven we niet te wachten. Zooals gezegd hi den zomer is de druk hoog genoeg en kan Amsterdam, wanneer alles goed gaat, ons dus over enkele maanden al door de gelegde buizen van water voorzien. Wanneer denkt u, dat pompsta tion en watertoren gereed kunnen :jn Met den bouw daarvan is zeker een half jaar gemoeid, Hoofdzaak is nu echter dat we aanvragen krijgen, dan kunnen go- lijktiidig met het buizennet, ook de dienstleidingen gelegd worden te kunnen worden aangekocht. Tus schen de 500 A G00 paarden waren aangevoerd. EEN REVOLVER ZOEK. J. P., kleermaker, woonachtig Bak kerstraat, doet bij de Politic aangifte dat Zondagavond uit zijn jas, w elke in de eerste kleedkamer van den Schouw burg hing, een revolver is ontvreemd. J)it vuurwapen behoorde toe aan den veldwachter Stoffer tc Aerden- hout, van wien hij de revolver ge leend had om deze in het stuk dat door de Tooneehereeniging „Onder ling Genoegen", dien avond werd op gevoerd, te gebruiken. De Politic zal nu onderzoeken waar het vuurwapen gebleven is. Of de voorstelling niet is doorge gaan, of wel dat op het meest kri- lioke oogenhlik geen revolver-schot heeft geknald, dat vermeldt de ge schiedenis niet. NED. REISVEREENIGING. Do afd. Haarlem heeft op Hemel vaartsdag een mooien tocht naar-Vo- lendam en Marken georganiseerd. DRONKENSCHAP EN VERZET. Tegen A. en L. V., broers, werd pro- ccs-verbaal opgemaakt wegens dron kenschap. Zc HQdden zich in de Een- drachtstraat in kennelijken staal be vonden. L. V. had zich tevens schuidig ge- nuiukt aan verzet tegen de politie bij do overbrenging. KLEERMAKERS. Door de Coöp. Broodbukkcrij en e in staat zoo spoedig mogelijk Verbruiksverceniging „Vooruitgang de bevolking van water te voorzien, is ecu bedrug \an 125 uitgetrokken Dat is hier op dit oogenblik voor steun aan de stakende kieer- hoofdzaak. I makers alhier. Medcwcrkmg van de inwoners. I spoedige medewerking is dus nood-DE DRINKHAL. zakelijk, dat begrijpen we. Dc Drinkhal der Staalwaterbron is Ja zeker, en laat men nu ook gifteren door 51 personen bezocht. Ws'.enscïappeiyke Gioematograaf Men deelt ons mede, dat ter Kon. goedkeuring zullen worden aangebo den .de statuten der Naaml. Vennoot schap voor Wetenschappelijke Cine matografie, die zich ten doel stelt door een vaste organisatie te ereeui- gen, de verschillende toepassingen der bioscoop op het gebied van industrie, kunst, onderwijs, oeconomie en ethiek, afgewisseld door gepaste ont spanning. Als directeur der vennootschap werd benoemd de heer D. de Clc-rcq te BloemendaaJ, die door zijn weten- schappelijk-technische ontwikkeling daarvoor berekend, en als spreker geen onbekende is in Nederland. Als gedelegeerd commissaris is ge kozen de heer Maurïts H. Dinger te Haarlem, die met zijn organises rend talent en zijn zakenkennis den direc teur in bet belieer zal ter zijde staan. Tot 2en commissaris en rechtskundig adviseur werd Mr. Dr. \V. P. Vis te Haarlem aangewezen. Ter voorlich ting van het bestuur op het uitgebrei de werkterrein werd een Comité van Advies uitgencodigd. Tot nu toe verklaarden zich bereid zitting te nemen de heeren C. L. van Balen, Amsterdam, hoofd lagere school H. M. van Beuimelen, Haar lem, voorzitter Vereen. „Onze Vloot", afdeeling HaarlemI. Bruinwold Riedel, Ba am, secretaris der Mij. t. Nut v. h. Algem. G. S. de Clereq, Bloemendaal, secretaris der Mij. van Nijverheid Dr. J. Dekker, Haarlem, dir ecteur Koloniaal MuseumProf. G. van Jterson, Delft, Planten- technologieD. Ingerman, Amster dam, leeraar ieclnuolotgie. Openbare Handelsschool A. Jonkman, Amster dam, hoofd Clir. schoolJ. F. van Oss, Amsterdam, leeraar chemie, Openb. Handelsschool; Jhr. Cli. F. v. cL Poll, Haarlem, voorzatter Centr. Comité Plan 1913 Jac. P. Tliijsse, Bioomendaal, ieen-aar nat. historie B. Weustink, Amsterdam, hoofd R. K. S oh ooi veroonigin g E. F. Witte, Lei den, hortulaaus, en J. IJzerman, Am sterdam, directeur Openb., Handels school. Voor scholen, welenschappelijke- en volksontwikkelings-vereenigingen hoopt zij het middelpunt en de vraag baak te worden, met haar uitstekend materieel, geschoolde beambten en verbindingen over de goheele wereld. Het lastige en zeer kostbare vraagstuk hoe de bioscoop in dienst der ontwik keling te stellen, is door haar een goede stap nader ter oplossing ge bracht, aangezien zij van plan is het gc-heele land met een speciaal voor dit doel geconstrueerd gebouw, met pl min. 1000' zitplaatsen, te laten berei zen. Een bioscopische industrie-ten toonstelling is mogelijk geworden. Verse]lillende groote fabrieken van binnen- cn buitenland zijn uitgonoo- digd hun bedrijf cinematografisch te laten opnemen, en de exploitatie de zer films aan de Naaml. Venn, op te dragen, die zc in een 100-tal plaatsen van Nederland zal vertoonen, terwijl aan de fabrikanten gelegenheid zal worden geboden, belanghebbenden tot deze voorstellingen uit te noodigen. 's Winters zal worden gebruik ge maakt van bestaande zalen, des zo mers van het eigen, verplaatsbare ge bouw. De ochtenden en middagen zul len op deze plaatsen worden dienst baar gemaakt aan de zoogenaamde school-bioscoop, waardoor de kinde ren van verschillende scholen, in o\orleg met de plaatselijke school- auioritciten, bijeenkomen, om specia le lesuren te volgen, waarbij in over leg mot de paedagogische leden van het comité een zeer vruchtbare wijze an onderricht zal gevolgd worden. Een leerprogramma zal ten spoedigste aan de betreffende autoriteiten wor den toegezonden, omvattende leerstof, zoowel voor de lagere- als middelbare scholen. De lesuren zullen met nieuwe leerstof Herhaald worden, zoo dikwijls hiertoe van bevoegde zijde de wensch zal worden kenbaar gemaakt. In eigen a tollers te Haarlem zullen, voorloopig door buiten!andsche erva ren krachten, de benoodigde school- films, met medewerking van bet spe ciaal bevoegde comité-lid, worden ver vaardigd, ontwikkeld en afgewerkt. Reeds werd een overeenkomst getrof fen met het hoofdbestuur van Plan 1913. waarbij het bestuur heeft beslo ten. vreemdelingen, die in het feest en tentoonstelliiigsjaar 1912 Neder land zullen bezoeken, uit te noodigen do Bioscopische Industrie-tento on stelling te Ujzichtigen. Met een 12-taJ gr co te bedrijven zijn de overeenkom sten voor bioscopische opnemingen eds gemaakt en nog velen zullen 'igen. om het beeld der Nederland- sche industrie zoo volledig mogelijk te doen zijn. Aangezien van de voornaamste vcr- eex-igingen, die zich met het organi- seeren van voordrachten bezig hou den, bestuursleden in het Comité zit ting hebben, zullen, buiten industrie- en scfaoolfilms, ook voor hunne afdee ling speciale programma's ontworpen werden. De aanvullingslijst der Co- mité-Jedcn zal spoedig ter kennis war den gebracht, daar van verschillen Ie zijden nog medewerking weid toege zegd, die men bij de omvangrijke tank zeer gaarne aanvaardt llei voorloopig correspondentie adres is D. <le Clercq, KoepelJuaii 4, BloemendaaL STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor de rekeni- g en verantwoording over 1911 en de begrooting voor 1912 '-ui het 2de Dou- chebadhuis van „Het Witte Kruis" goed te keuren. Naar aanleiding van een opmer king van den Voorzitter van Gedi-p. Staten hebben B. en W. alsnog do meeuing ingewonnen van de Gezond heidscommissie over de reeds door den Raad bekrachtigde intrekking van de verordening op het keuren van vee enz. en van de verordening in zake de prostitutie. De Gezondheids- commissie heeft tegen deze intrek king geen bezwaar. B. on W. stellen daarom voor het Raadsbesluit van 6 Maart te bekrach tigen. B. en W. stellen voor, aan de Roui en Zeil ver eeniging Het Spaarne ie verhuren een strook terrein en water aan de Zuidzijde van liet reeds ge huurde terrein aan het Noorder Bui- lenspaarne, ter breedte van 4 M. 70 c.M. en ter diepte van 15.25 c.M. De totaal huurprijs van het reeds verhuurde en nu te huren gedeelte bo* diaagt ƒ112.50. De uitbreiding van het terrein en water is noodig door <!e toeneming van de beoefening van ïoei- cn zeilsport, waardoor een tekoil an ligplaats der booten is ontstaan. ExaraensL. O. Haarlem, 7 Mei. Gecx. 8 mannd. cand. Geslaagd A. C. J. den Hals, Th. A A. van der Horst, Beverwijk; C. Hel lingman, E. Th. A Hiehle, A. A. J van Kaalte, J. v. d. Horst, allen Haarlem; R. V. d. Hoek, Haarlemmermeer. DE LANDWEER. De Woensdag werd heden benut voor het houden van schietoefenin gen, welke van-7 tot 12 uur gehouden werden. Van 4 tot 5 uur zou de marschdis- tirailleeren en pionieren, en met de theorie over de verplichtingen van den landweerman. Van 4 tot 5uur zou de marschdis- cïpline worden beoefend. Morgen, Donderdag, is volgens hot opgesteld programma de marsch-voi- ligbeidsdienst aan de beurt. Deze zal in gesloten formatie wor den beoefend en zich uitstrekken voor de 4de compagnie iol IJmuiden, waar dan oefeningen op de terreinen aldaar van 1 tot 4 uur zullen gehouden wor den. De terugtocht geschiedt per trein. SCHEURING IN DEN R. K. MIDDEN STANDSBOND. Enkele dagen geleden meldden we, dat een tweede Nederlandsche bond van R.-Katholieke middenstands i was gesticht. De N. H. Ct. licht deze zaak toe. De Haarlemsche Diocesane R. K. mid- denstandsvereeniging heeft meege werkt aan de stichting van een fede ratieven bond. Zij stelde evenwel a's voorwaarden, dat de bond een streng kathol., karakter zou hebben, dat t be stuurslidmaatschap onvereemgbuur zou zijn met de waardigheid van een neutrale bondsorganisatie en dat de zetel van den boud te Haarlem zou zijn, omdat te Haarlem de meest i>e- teekenende en talrijkste diocesane or ganisatie gevestigd is. Dit werd eerst goedgevonden. Als voorloopig voorzitter w erd aangewe zen de heer J. A. A. Verbeek, presi dent van den Ilaarlcmscben bond. Later zijn de Brabautsche vereeni- gingen aan 1 intrigeeren gegaan en hebben zoo schrijft de N. H. Ct. getoond een eerlijke medewerking met de groote Haarlemsche organisa tie niet te willen. DE DEUGNIETEN. De jongens, van wie wij gisteren enkele kleine diefstalletjes mededeel den hebben nog meer op hun ge weten. Het roeibootje, toebehoorende aan r. d. P., hadden ze weggenomen uit het water van den Burgwal; en uit een mand staande aan hot Spaart ie en toebehoorende aan de firma Blan- sert, werden 21 ledige flesschen weg genomen 10 daarvan werden verkocht voor 15 cents per stuk, en de overige voor 12 cents. Hoe c-erdcr ze van dc straat komen, hoe beter.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1