1. Tulleken, 1 en 1 en 1 is.3 punten; 2. Stedehouder, 3 en 2 en 2 is 7 pun ten: 3. Kalkman, 2 en 3 en 3 is 8 pun ten. No. 2. Match in drie ritten van 5, 5 en 20 K M tusschen Boulande (Rot terdam). P. v. d. Wiel (Rotterdam) en Rijpst ra (Den Haag), achter levende gangmaking. 1. Boulande, 1 en 2 en 1 is 4 punten; 2. Rijpstra en v. d. Wiel, ieder 7 pun ten. No. 3. Match in drie ritten van 15 K.M tusschen Van Gent (Amsterdam) Mulckhuijse (Vinkeveen) en Somers (Antwerpen), achter groote motoren. Ie ril: 1. Van Gent; 2. Mulckhuijse, 10 ine ter achter; 3. Somers, 300 meter achter. 2e rit: 1. Van Gent. 2. Somers, 2 ron den achter; 3. Mulckhuijse (opgege ven). 3e rit: 1. Van Gent; 2. Somers. Juist had Van Gent zijn tegenstan der gelapt, toen het begon to regenen en de wedstrijd afgebeld werd. PIKT VAN NEK TE ANTWERPEN. Men seint uit Antwerpen aan „De Cour.": Zondag werd op de Surenborger baart de „Groote Priis van Europa" verreden, waaraan zeven bekende rij ders deelnamen Piet van Nek (de win ner van dezen prijs verleden jaar te Herlijn) reed uitstekend, doch kwam dour defecten op dc 3e plaats. Loebtvaart EEN PHACHTVLUCHT VAN 540 K.M. De Fransche luileuant-aviateur De Briey heeft per uiunoplan een pracht- vlucht volbracht, liij vertrok om 5.50 van St. Cyr, vloog over Rouan en Dieppe naar Le Grotois, waar hij landde en 40 minuten bleef, om te de- jeuneeren en benzine op te nemen. ervolgens ging het over Abbeville, Douai naar Loan, waar hij 20 minu ten bleef voor vulling van z'n benzi- ne-ieservoir, waarna hij om 1.20 te Reims arriveerde. Hij bleef dus 7 1/2 uur onder weg, doch vloog in totaal de 5-10 K.M. in 61/2 uur. NIEUW .SLACHTOFFER. De vlieger Schmigulski, uit Berlijn, viel te Cassel van ongeveer 100 M. hoogte en werd zwaar gewond opge nomen. Enkele minuten na den val bezweek hij aan de ernstige verwon dingen. Men verneemt uit MühLhausen (El- zas), dat de officier-vliegers Paul en Jocheck, die een vlucht naar Straats burg wilden ondernemen, nu hel ver trek gevallen zijn er ernstig gewond werden. Dc luitenant-vlieger Depersis is te Pordenone door een schok van een landing gedood.; Schieten GROOTE NATIONALE SCHIETWED STRIJD DER KONINKL. VER KEN. VAN NEDERLAND- SCHE SCHERPSCHUTTERS. Bovengenoemde vereeniging zal van Donderdag 4 tot en met Dinsdag 9 Juli te Loosduinen, een grootcn nationa len schietwedstrijd houden. Deze zal plaats bobben op 20 geweerbanen van 200 en 300 Meter, 8 revolver- en pistool banen van 35 en 50 Meter, en 4 flobertbanen van 12 M. Het programma bestaat uit vijf hoofd-afdeelingen: Tirailleurvuur, ge weer en karabijn, model '95, revolver met Rijksmunitie, pistool en revolver, en flobert-bukswedstrijden. Zeer vele fraaie prijzen zijn voor deze wedstrijden uitgeloofd, o. a. de ilhelminubeker, geschonken door H. M. de Koningin als eereprijs voor die vereeniging, welke het kampioenschap van Nederland behaalt. I1AARLEMSCHE SCHIETBOND. Evenals verleden jaar wordt ook ,lii jaar weder door de vereenigingen, beboerende tot den Bond van Schiet- vereentgingen in Haarlem en Omstre ken, in de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus eu September een kampioen- wedstrijd gehouden. Door vijf schut ters van elke vereeniging worden in ?lko ronde 5 schoten gedaan. De vereeniging, die het kampioen schap behaalt, ontvangt als wissel- prijs een zilveren lauwertak, terwijl verdör 2 medailles beschikbaar wor den gesteld als le en 2c prijs, en een zilveren draagmedaille voor den hoog- stcn korpsschutter. Gisteren schoten reeds 4 vereenigin gen haar eerste ronde en wel met den volgenden uitslag: „Generaal Joubert200 p., „Bloe- mendaal Commando"' 107 p., „Gene raal Van Merlen" 101 p., en „Claudius Civilis" 185 p. Op enkele banen waren in plaats vuii draaiende, vei schuifbare schijven aangebrachtdeze voldeden uitste kend. aangezien zij niet bewegen, niet, scheef staan en ook het aanwijzen zeer v crgemakkelijken. „GODEVABRT MONTENS". De Koninklijke Scherpschutters-ver- ceniging van dezen naam, te Breda, zal ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan een nationale» schietwed strijd houden voor geweer, model '95, op 200 Meter afstand, schijf Loosdui nen. De wedstrijd zal gehouden wor den op 9, 10, 12, 13, 16 en 17 Juni en zal bestaan uit korps-, personeele-, Vaste- en vrij baan-wedstrijden. Schaken. Do voorzitter van het V. A. S. deel de mede, dat zijn voorstel tol stich ting van een vereeniging ter bewer king van wedslrijdc-n van onze eerste spelers tegen het buitenland op on verschilligheid en tegenkanting ge strand is. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De vierdaagsche afstandsmarschen van den Nedeilandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding zullen dit jaar van 27 Augustus tot en met 30 Augustus worden gehouden. Het parcours loopt dit jaar in Gelderland. De roeiwedstrijden van den Neder- landschen Bond voor Lichamelijke Op voeding zuilen dit jaar ctriedaagsche zijn. en beginnen 19 Juli te Nijmegen. Den eerstèn dag Wordt geroeid naar' riel, den tweeden dag naar Gorin- chem, den derden dag naar Dordrecht. Stadsnieuws XOORD-HOLLANDSCHE VEREENI GING TOT BEVORDERING VAN VOLKSKUNST. In aansluiting met het Zaterdag meegedeelde, volgt hieronder het vol gende: Omstreeks 2 uur werd de vergade ring geopend door den voorzitter, den heer E. A. von Saher. Deze heette de aanwezigen in deze eerste jaarlij-ksclie vergadering welkom. Over de verrichtingen van het be stuur deelde de voorzitter mee, dat het bestuur zijn voelhorens begon uit te strekken teneinde te onderzoeken, welke takken van Volkskunst in Noord-Holland nog worden uitge oefend en nota te nemen van die, welke geheel te loor zijn gegaan. Aan de hand van deze gegevens zal de eerste taak van het bestuur zijn, om te trachten aan de bestaande tak ken van Volkskunst nieuw leven te geven eu de verlorene weder op te wekken. De eerste grondslagen voor den ar beid werden dus gelegd. Bovendien heeft het bestuur mede gewerkt om eene verzameling van Noord-Hollandsche Volkskunst bij een te brengen, die op de Dordrecht- sche Tentoonstelling van Volkskunst en Kunstnijverheid werd ingezonden, terwijl het bestuurslid jhr. Repelaer van Spijkenisse zich met de regeling dezer kleine Tentoonstelling hoeft willen belasten. Nog slechts korten tijd geleden was 'Volkskunst'" ten onzent een vergeten woord, merkte de heer Von Saher op. Volkskunst is de kunst, welke door een ieder kan beoqfend worden, di© den drang tot kunstuiting in zich voelt en tevens liefde en vreugde tot den arbeid bezit. Zij vindt haren oor sprong onder het volk, dat, geïnspi reerd door de voorbeelden van hooge- re kunstorde op eigen hand de ge bruiksvoorwerpen die het noodig heeft, veelal in vrijen tijd vervaardigt en door toepassing van versiering meer aantrekkelijk maakt. De ethische waarde der Volkskunst achtte de voorzitter overbekend. Volkskunst en huisvlijt worden in dit opzicht vaak met elkander ver wisseld. Het verschil tusschen deze beiden ligt hierin, dat bij de volks kunst de beginselen, welke een ge zonde kunstuiting voorschrijft, in het oog zijn gehouden, terwijl bij de huis vlijt deze beginselen veelal worden verwaarloosd. Het gevolg hiervan is, dat da producten der volkskunst eeno hoogere beteekeuis en een zeker ka- raktor verkrijgen, die bij de voort brengselen der huisvlijt worden ge mist. De Volkskunst kenmerkt zich voor al door krachtige, spontane uiting en hare produkten onderscheiden zich door levendige kleuren, en sterke te genstellingen, terwijl zij door eene naïve, kinderlijke opvatting eene groo te bekoring verkrijgen. Indien men de analen raadpleegt en de voortbrengselen uit vroeger dagen, welke zeer schaars geworden zijn, voer den geest roept, dan krijgt men de overtuiging, dat de volkskunst in Nederland zeer hoog stond. Men vindt haar terug in de versie ring der huizen en hun omgeving in huisraad, kleeding sieraden en ge reedschappen, evenals in allerhande voorwerpen, die bij de volksfeesten dienst deden of op andere wijze het leven opvroolijkteil; zoodoende vorm de deze nationale kunstuiting voor velen een bron van vreugde en was zij een teeken van welvaart. Wanneer men nu zijn blikken van het verleden afwendt en naar het he den richt, dan ziet men, dat de te genstelling zeer groot is, dat het kunst leven van vroeger heeft plaats ge maakt voor een nuchtere en droge opvatting, die van weinig oprechte levensvreugde getuigt en dat, hetgeen men onder de praktische kunstuiting van het volk verstaat, in het tegen woordige tijdperk geheel ontbreekt. Indien men nader onderzoekt, wat zoo al uit liefhebberij werk ontstaat, staat men verbaasd over het gemis aan kunstgevoel dat overal heerscht, waardoor het vervaardigde werk op geen enkele artistieke hoedanigheid kan aanspraak maken en alleen in het oog \an den maker eenige waar de kan bezitten. Hoeveel tijd, mate riaal en goede wil zijn op deze wijze reeds verloren gegaan en dit allea, omdat men de noodige leiding bij den arbeid miste. Het Bestuur der Noord-Ho'.landsche Vereeniging voor Volkskunst zal er naar streven, hierin verandering te brengen. Er mag evenwel geen mis verstand hierbij ontstaan en men moet niet veronderstellen, dat de ver eeniging de onmiddellijke leiding van den arbeid op zich zou willen nemen. Integendeel: om werkelijk tot iets goeds te geraken, moet een ieder vrij blijven om te maken wat hem goed dunkt; echter zal de vereenigiug er naar streven aan hen, die zich met Volkskunst bezig houden den weg te wijzen door aan te toonen op welke beginselen hun arbeid moet berusten. Men zal trachten, belanghebbenden aan goed materiaal en degelijk ge reedschap te helpen, terwijl hun in den beginne goede voorbeelden zullen verstrekt worden, totdat de tijd zal zijn gekomen, dat zij op eigen beenen kunnen staan en zelfstandig goed werk zullen kunnen vervaardigen, dat door landgenooten en vreemdelingen gaarne zal worden gekocht. Het bestuur ontveinst zich volstrekt niet, dat zulks met vele moellijkhe- heden zal gepaard gaan, doch liet vertrouwt op den steun en de mede werking zijner leden. Ofschoon wij on# niet al dadelijk aan te groote verwuchtingeu willen overgeven, zeide de heer v. Saher, en er wel degelijk rekening mede moeten houden dat de liefde en toewijding voor arbeid en kunst niet meer de zelfde zijn als ten tijde onzer gouden eeuw; dat zeden en gebruiken groote verandering hebben ondergaan en dc maatschappelijke toestanden andere eischen stellen, kunnen wij toch op het oogenblik waarnemen dat ons volk herleeft en eene wassende volks kracht reeds thans hier en daar tot uiting komt. Ingeval deze kracht in goede banen wordt geleid zal zij zich meer en meer openbaren ook in al hetgeen met het kunstleven van het volk in onmiddel lijk verband staat. Door haar invloed zal het hoogere en meer geestelijke ontspanning zoeken in zijne liederen, in zijne letterkunde, in zijne spelen en feesten en niet het minst in den arbeid. Hierbij kan de kunst in toe passing worden gebracht bij alle mo gelijke voorwerpen, die het omringen en die het,voor zijn dagelijkse!] leven noodig heeft, zocdat het zich daarin eene bijzondere weelde zal kunnen veroorloven. Do liefde voor den vrijen arbeid en de vreugde aan versiering zat den oennensch reeds in het bloed; de ver siering zijner steenen en beenen werk tuigen, de op de rotsen gegrifte beeld houwwerken en de iu de holen gevon den muurschilderingen getuigen daar van en zoodra deze eigenschappen weder op degelijke en gepaste wijze zullen worden aangemoedigd, zullen ze als vanzclve aan het licht treden. Dan zal de koelheid en onverschil ligheid, die zich van lieverlede op dit gebied heeft gevestigd en die thans nog bij velen heerscht, plaats maken voor meer sympathieke gevoelens en grootere geestdrift voor het schoone Da wedergeboorte onzer Volkskunst valt samen met het tijdperk, waar op do bouwkunst en de ambachtskunst eene nieuwe phase van zelfstandig heid en ontwikkeling ingaan en daar de volkskunst als een uitvloeisel van genoemde kunstuitingen moet wor den beschouwd, zal haar ook van die zijde invloed en kracht ten goede komen. Bedriegen de voorteekenen ons niet, eindigde de hoer Von Saher, dan is onze Vereeniging op het juiste oogen blik haar arbeid begonnen; zij zal trachten, hare taak tot een goed einde le brengen. Hierna deed MeJ. E. M. Ament uit Ldren meed ooi Ing der notulen. Jhr. Repelaer van Spijkenisse, de penning meester, deelde mee, dat ontvangen was f 247 1/2 en uitgegeven f 102.50. Er is dus een voordeelig saldo van f 145. Vijf leden hebben zich bereid verklaard een renteloos voorschot te geven van f 150. De secretaresse bracht hierop het jaarverslag uit. De vereeniging telt 73 leden en 3 donateurs. Er zal een kleine verza- "meling volkskunst worden bijeenge bracht, die hier-en-daar- zal worden tentoongesteld, meldt het verslag. Beide verslagen werden goedge keurd. De heer Von Saher deelde mede, dat reeds een aantal voorwerpen van volkskunst, als messen en knipwerk zijn aangekocht. Deze collectie zal het begin vormen van de ideaal-verzame- ling., die men langzamerhand denkt te vormen. Het bestuur werd uitgebreid met den heer F. Postuma, architect te Purmerend. Besloten wordt, om in de verschil lende steden van Noord-Holland geen afdeellngen te stichten, maar daar correspondenten aan te stellen. Het bestuur zal do correspondenten be noemen in de plaatsen waar dat noo dig geacht wordt. Te Amsterdam zal een zaak worden gezocht, waar de artikelen van volkskunst te koop zul len worden aangeboden. Het ideaal blijft een eigen verkoophuis, maar daaraan valt voorloopig nog niet te deuken. Hierna werd de vergadering geslo ten. SOIRéE-DANSANTE. Zaterdagavond gaf de gymnastiek- en scherm vereeniging „Concordia" 'n soiree-dansante in dc groote zaal van het Brongebouw. ODgeveer te 9 uur opende de voor zitter, de heer G. II. Osterthun de bij eenkomst met een woord van welkom en er don wensch aan toevoegende dat de aanwezigen zich zouden amu se eren. Nu daaraan ontbrak het niet. Hel was een aardig programma en... aan danslustigen ontbrak het al evenmin. De Promenade-wals gaf een duide lijk overzicht van degenen, die niet alleen voor do uitvoering der gym- na stick-nummers, doch ook voor een dansje waren gekomen. Dc adspirant-afdeeling van boven genoemde vereeniging toonde aller eerst haar kunnen, onder leiding van den directeur, den heer J. Hop. De le afdeeling gaf oefeningen aan hc-t rek, en de 2e afdeeling oefeningen op bet paard le zien. De oefeningen van beide afdeelin- gen getuigden wel van ernstige stu die. D6 le afdeeling liet eenige goede standen zien, en ook hier viel op te merken, hoeveel studie dergelijke oefe ningen vercischen. De hoofdafdeeling, d l. de afdeeling van personen boven 17 jaar, vertoon de oefeningen, welke meer in uitval len en gymnastiek op de plaats be stonden: ook deze werden correct en zeer flink uitgevoerd, eveneens onder leiding van den directeur, en behaal den dan ook eon welverdiend applaus. Na een dansje, dc Tyroliennc, voer de de dames afdeeling eenige stofc- oefemngen uit. welke eveneens goed werden uitgevoerd. Hierna voerde de hoofdafdeeling nog eenige zware toeren uit, vooral de hoogstanden werden goed en krachtig uiige» oerd. Hiermede was het programma, wat de gymnastieknummers betreft, afge- loopen, en kwam het vroohjke gedeel te aan de beur» Voor de pauze werd nog opgevoerd eer» tooneelstukje in één bedrijf: „Het scheidsgerecht van llygièa". D s bleek ecu uitstekend propagan- da-nummer te zijn, althans alle soor ten. sport zag tneu vertegenwoordigd. De eerste personen die ten toonecle verschenen, nadut de bediende, (liet geheel stelt voor een cafe-tuin) een alleenspraak heeft gehouden, waren eenige dames en hecren in fietscos- tuurn. vergezeld van hun fietsen. De fietsers verkondigden luid 't goede van de fietssporL Dc volgende personen, een paar wandelaars, staken een speech af voor de wandelsport. Dan nog een aantal dames en heeren die met (le auto aankwamen en ook weer, naast de autosport, de scherm- en bokssport aanbevalen. Voor 't beoefe nen van schennen en boksen moest de bediende het ontgelden. Nadat al deze personen hebben gedemonstreerd voor de sport, komt ten slotte Madame Hygiéa ten toonecle met een 6-tal da mes gymnasten. Deze dame geeft een uitvoerige uiteenzetting van de gym- nastiek-sjiort, waarmede alles bereikt wordt, n l. de ontwikkeling der spie ren en een goeden lichaamsbouw, wat niet bereikt wordt door fiets- of an dere sport, afzonderlijk. Dit werd na der aangetoond door de verschillende oefeningen, welke het 6 tal ten too- neélo op de maat van de muziek uit voerden. Tot slot een gemeenschappe lijk lied waarin de gymnastiek bezon gen wordt. Na de pauze werden nog een drietal voordrachten gegeven, afgewisseld door dansen en tol slot een bal, het welk de aanwezigen nog langen tijd bijeenhield. Nog zij vermeld dat het bal stond onder leiding van den heer De Haan. De gymnastiekvereeniging „Concor dia" mag met volle tevredenheid te rugzien op dezen avond, waarop zij 't nuttige met 1 et aangename wist te vereenigen. STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor, om in afwij king met het vroeger voorgestelde, aan den heer S. W. N. Arntz vergun ning te verleenen tot het hebben van een uitgang ten behoeve van de per- ceelen kad. Scholen B nos. 2804, 2505, 3895 en 3898 naar den Spaarndam- mcrweg B no. 432. De kosten zijn 1130. Tevens vragen B. en W. 1780 te hunner beschik king te stellen voor het aandeel der gemeente in de verandering van den Spaarndamrnerweg. DE VEEMARKT. De Kamer van Koophandel merkt, naar aanleiding van het voorstel om bij het Slachthuis een veemarkt van 1000 vlerk. M. in plaats van 2500 vierk. M. le maken, op, dat een dergelijke ruimte veel te gering is. Er moet een ruimte voor varkensmarkten zijn, om dergelijke varkensbewaarplaatsen, als in de Bcrkerodesteeg gehouden wor den, te verbieden. De schapenmarkt eischt vier of vijf maal per jaar veel ruimte. De Kamer pleit ook voor een overdekte markt, omdat door niet-overdekken menschcn en dieren aan regen en wind zijn blootgesteld en het vee daardoor scha de kan lijden. Door de markt bij het Slachthuis en bij goed vaarwater te brengen, hoopt men haar lot meerde ren bloei te brengen, doch dan moet men dit aan den anderen kant niet te genwerken, door de markt niet te overdekken, merkt do Kamer van Koophandel op. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem, op Woensdag 15 Mei 1912, des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Do volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Medcdeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift J. van der Werf, eer vol ontslag leeraar Gymnasium. 2. Vergadering met gesloten deu ren. 3. Voorstel B. en W. goedkeuring rekening over 1911 en begrooting voor 1912 van het 2e douchebadhuis. 4. Id. id. vaststelling staat betaling uit onvoorziene uitgaven, dienst 1911, met advies Comm. Bijstand beheer gemeente-financiën. 5. Id. id. wijziging besluit van 17 Januari 1912 No. 8 (aanplakzuilen). 6. Id. id. verzoekschrift bestuur Roei- en zellvereeniging „het Spuar- ne", huur grond en water. 7. Id. ld. id. S. W. N. Arntz, uilgan gen naar Spaarndamschen weg. 8. Id. id. id. Wed. G. C. Vrouwes- Roos e.a. verandering benaming Zak- steeg. 9. Id. ld. kl. Noord-Zuid-IIolland- sche Tram wegmaatschappij en Haar- lemsche Tramwegmaatschappij, be ëindiging concessie paardentram. 10. ld. ld. wijziging legcsverorde- ning. 11. Id. ld. opnieuw vaststellen ver ordening tot wijziging Algemeene Politieverordening en verordening art. 178 gemeentewet. 12. Id. id. in zake schoolartsen. 13. Benoeming Commissie van on derzoek in zake eene spoor- en over- laadhaven. 14. Id. lid Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën (aftreding-Z. Middelkoop). 15. Id. Regent St. Elisabeth's of Groote gasthuis (aftreding-H. van den Berg). Rubriek voor Vragen Geabonneerde» hebben het voorrecht, /ragen op verschillend gebied, rails voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Kedac'.io van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden gebeelkoateloor gegeven en xoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonpiaata van den insc-nder Tennelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Hoe kan men versche eieren bewaren ANTWOORD. In ongebluschte kalk. VRAAG. Mijn kippen pikken el kaar bijna kaal. Wat is hieraan ie doen ANTWOORD. Voorzie uw kippen van sr.avelringen, beslist een afdoend middel. VRAAG. Ik heb een kanarievogel tje, dat geheel kaal is geworden. Zijn kooi is goed schoongemaakt. Kunt u mij ook zc-ggen, wat hieraan te doen is ANTW OORD. Geef hem dagelijks een bakje met badwater, veel groen voeder en als voedsel zoet zomer- r aapzaad. VRAAG. Ik heb zangvogels, twee z.g. Mei-vinken, 1 Rietvink en een geelgorsel. Zij eten en drinken veel, worden opgeblazen en sterven dan. Wat is hieraan te doen ANTWOORD. In hoofdzaak door ondoelmatige voeding, het beste is om den voederbak in twee afdeelingen te verdeelen - in de eene helft geeft u wit kanariezaad en in de andere helft geeft u een mengsel van raapzaad, sla- en maanzaad, wat Negerzaad en oen weinig haverdegort. Ook zijn er pakjes zaad in den handel, speciaal voor inlaadsche vogels. VRAAG. Men zegt, dat mijn haan de snot heeft. Hoe kan ik dat zien Hij zit vol groote puisten en blazen. Ik denk, dat hij een verzwering in de keel heeft. Wat moet ik hieraan doen ANTWOORD. De verschijnselen van snot zijn natte neus en gezwollen oogen, de kop ziet er verder ziek en vies uit. In de eerste plaats is het goed, het dier met een spuitje met petroleum den neus eens flink door te spuiten, de oogen insmeren met roo- de kwik-zalf, terwijl u door het oeh- tendvoer wat fenegriek en enkele druppels goede olijfolie mengt. Wil 't dier vooral van de kippen scheiden, daar de ziekte besmettelijk is. Is u echter van oordeel, dat het geen snot, doch een verzwering in de keel is, dun raad ik u aan, indien u het niet durft te opereeren, het op zijn beloop te laten en het dier niets dan lichte, dunne kost te geven, in hoofdzaak rijst, gekookt in melk. VRAAG. Mijn kippen hebben de snot. Wat is hieraan te doen ANTWOORD. Zie vorige vraag. VRAAG. Ik heb een hond, wiens voeten stukgeloopen zijn. Wat is hier aan te doen ANTWOORD. Besmeer de voet zolen twee maal daags (ria ze afge- wasschen te hebben met lauw water) in met 4 gram Iodoform en 30 gram olie en was, geef den hond rust, opdat hij kan genezen en laat hem niet op scherpen bodem loopen. Als hij geheel beter is, kunt u de voetzolen nu en dan insmeren met bruine teer, om ze harder te maken. VRAAG. Mijn hond heeft geen eelt meer onder zijn pooten. Wat is tiieraan te doen ANTWOORD. Zie vorig antwoord. VRAAG. Ik heb veel last van mie ren en reeds vergeefs naar het nest gezocht. Kunt u mij ook zeggen, waar mede ik deze dieren verwijderen kan ANTWOORD. Het beste is, om den muur. voor zoover deze om uw huis loopt, een duim of tien te teeren met gewone kootteertegen deze Jucht kunnen- ze niet en verdwijnen dan vanzelf. VRAAG. Hoe moet ik eieren be waren, opdat zij goed blijven tot a.s. winter ANTWOORD. Deze kunt u bewa ren in ongebluschte kalk. VRAAG. Ik ben aangeslagen voor de personeel© belasting in de Gom. Velsen voor 8.37. Mijn loon is 10 p. w.. mijn woninghuur (2 p. w. Is de ze aanslag juist"? ANTWOORD. Dat zal wel zoo onge veer uitkomen. Er zijn echter meer gegevens noodig dan u verstrekt, om de vraag te kunnen beantwoorden. Het loon blijft bij de personeele be lasting buiten aanmerking. VRAAG. Ik verdien 13 p. w. Hoe veel Inkomsten Belasting moet ik be talen als ik drie minderjarige kinde ren heb Hoe wordt deze belasting berekend ANTWOORD. In de plaatselijke di recte belasting naar hei inkomen zult u moeten betalen ƒ6.97 1:2. De bero-j koning is 663 min 500 is 163dit wordt afgerond tot 150 waarvan over 1911 werd geheven 4,65 pet. Kindertal Müft voor deze belasting buiten aanmerking. VRAAG: Op welken dag verleent de minister van Oorlog audiëntie en waar moet men zich vervoegen, om tot die audiëntie toegelaten te worden? ANTWOORD- Meldt u aan op het Plein te "s-Gravenhage. De minister verleent des Donderdags te half twee audiëntie. VRAAG: Wat zou gemiddeld groo- ter zijn, de afstand, die een voetbal geschopt, of die welke een cricketbal geslagen kan worden? ANTWOORD: Een cricketbal kan door een goed cricketer veel verder geslagen warden, dan een voetbal door den besten voetballer getrapt. VRAAG. Mijn zoon heeft gediend, doch moet met Augustus a.s. opko men, maar wegens omstandigheden zou hij vrijstelling hiervan willen hebben. Waar moet hij zich aanmel den om dit te verkrijgen? ANTWOORD Hij moet zich, bij ongozegeld verzoekschrift, wenden tot Z.E. den Minister van Oorlog te 's-Gravenhage. (Ten bureclo van den Garnizoens commandant, Groote Markt 17, te Haarlem, kan hij hiervoor de go- wenschte inlichtingen krijgen). Uit de Omstreken BLOEMEND A AL. STUKKEN VAN DEN RAAD. Voorgesteld wordt een wijziging in de Alg. Politieverordening te brengen. Dan zal o.a. nog strafbaar gesteld worden: met een boete van ten hoog ste ƒ25 of 6 dagen hechtenis hot zon der vergunning van B. en W. een voorwerp, onverschillig van welken aard. in, op, of aan openbare wegen, voetpaden of wandelplaatsen stelt, plaatst of vasthecht, met een boete van ƒ25 of ten hoogsle 6 dagen hech tenis het leiden van een paard ter- Wijl men zelf ook op een paard zit met een ooete van ten hoogste 10 ol 5 dagen hechtenis hel zonder vergun ning van B. en W. binnen bebouwde kommen of op een afstand van min der dan 500 M., in landerijen, boa- schen. tuinen, erven, wegen, paden of ander-.- openbare plaatsen, ver brandt of doet verbranden: krullen, snoeisel, afval van plantgewas ol tuin- vuilnis; met een boete van ten hoog te/25 het zonder vergunning meer dan 200 liter benzine, petroleum of andere licht ontvlambare vloeistoffen in voorraad hebben. Overwegende, dat het bij raadsbe sluit van 23 November 1911 voor Voge- Tenzang vastgestelde uitbreidingsplan niet verzekert een doelmatige uitbrei ding van de bebouwde kom te Voge lenzang en dat het aanbeveling ver dient om den nieuw ontworpen weg ten westen van bedoelde kom een an dere, meer binnenwaartsche, richting te geven, stellen B. en W. voor, dit raadsbesluit in te trekken. Gemeenschappelijke Keu ringsdienst voor voe ding s m i d d el e n, enz. B. en W. stellen den Raad voor, hun college te machtigen, om met het ge meentebestuur van Haarlem een over eenkomst aan te gaan, tot strekking hebbende, dat de gemeente Haarlem aan de gemeenten Schoten, Velsen, Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede, Haarlemmermeer en Spaarndam hel recht verleent, om onderzoekingen tt doen verrichten bij het gemeentelijk laboratorium voor Pathologische Bac teriologie en den gemeentelijken keu» ringsdienst vuil Voedingsmiddelen enz. te Haarlem. Aan de voorwaarden ontlenen w». dat in de meerdere vaste kosten, dit voor Haarlem uit deze regeling voort vloeien (te weten de aanstelling van meerder personeel en de uitbreiding der installatien) wordt bijgedragen als volgtSchoten, Velsen. Bloemen daal, Zandvoort, Heemstede en Haar lemmermeer alle 8/49 en Spaarndam 1/49. De wisselende kosten, gevolg van het doen van bacteriologische onder zoekingen en het maken van analysen worden aan het einde van ieder jaar over de verschillende gemeenten ver deeld in ve.rhouding tot het aanta voor de gemeente verrichte onderzoe kingen en analysen. De monsters van voedingsmiddelen worden genomen door de veldwach ters der betrokken gemeente, of door een of meer aan te stollen keurmees ters, die gehouden zijn daarbij de in struction van den Keuringsdienst te Haarlem op te volgen. Onder de bacteriologische onderzoe kingen is niet begrepen het zooge naamd massaal onderzoek van scho len, enz. Ter zake kunnen afzonder lijke regelingen worden getroffen. Door de betrokken gemeenten wor den verordeningen op de keuring van voedingsmiddelen vastgesteld volgens hetzelfde stelsel als te Haarlem gel dende zijn of zullen gelden. Waar reeds zulke verordeningen bestaan, worden zij zoo noodig in overeen stemming gebracht met de regeling tusschen de betrokken gemeenten in zake gemeenscha ppel ijken keurings dienst getroffen. Jaarlijks wordt aan iedere gemeen te een kert verslag over de verrichte onderzoekingen uitgebracht. Dc contracteerende gemeenten ver binden zich. tot en met 31 DecemSver 1921 deze regeling na te komen. Wijzigingen in de regeling kunnen worden aangebracht wanneer ten minste C van de contracteerende ge meenten daarin toestemmen, maar dat. beëindiging dezer regeling vóór 1 Januari 1922 niet kan geschieden dan met toestemming van alle contractei rende gemeenten IJMUIDEN. De heer C. v. d Plas alhier is dooi den minister van waterstaat benoemd tot buitengewoon opzichter bij het maken van werken tot verdediging van de Noordzeekust. Vervolg Binnenland. TEGEN DE COALITIE. In het Amsterdamsche „Predikbeur- tenblad" plaatst de heer Chr. de Vries „namens velen" een oproep aan „protestanten!" van den volgenden inhoud: „Allen, die geen bevrediging vinden in de coalitie op Staatkundig gebied, maar een actie in meer positieven democratischen geest wenschelijk ach ten, wordt verzocht hunne betuigin gen van adhaesie zoo spoedig moge lijk te zenden aan t adres Stadhou derskade 70, Amsterdam. De Tel. voegt daaraan toe: Omtrent de pogingen, om een politie ke organisatie te stichten op Protes- tautschen grondslag en die zich koe ren zal tegen de tot nu toe gevolgde coalitiepolitiek, vernemen we nader, dat het denkbeeld is uitgegaan van kringen svuartoe anti-revolutiomialre en Christelijk-Hjsiorisehe kleine luy- den behooren. Het voornemen is een meer democratisch gezinde christelij ke politieke panij te vormen, die als haar voornaamste programpunten hebben zal de wettelijke voorziening iu de sociale nooden en, ten opzichte

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7