NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8866 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 17 MEI 19! 2 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: v.„ Hasrl.m PER drie maanden: V - JJeü Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer Iff Cts. Buiiea het Arrondissement Voor de dorpen' In* dén omtrek waireei Agent 'geVerfig'd fa jko'rn 'ia '~5 Franco [rer* pos," door Nederland" I 1 I if 50^^3 Afzonderlijke nummersw 0.02H Y m 5 r_7. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M IC'T Redactie en AdmmiStrahe: uroote Houtstraat 53. 0 de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommnnaal Telefoonnnrnmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Goster. Directeur J. C. PEEREBOOjiï. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarue 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van baiten het Arrondissement Haariem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Bnitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALT A V/armoesslraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT Ni MMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 18 MEI. Schouwburg: Uitvoering Geh. Onth. Tooneclver. „Nieuw Leven", 8 uur. Bosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen. Sue. Vereeniging: Uitvoering der muziek- en i .e.l vereeniging „Voor uitgang', 3 uur. stadsnieuws Om Ous Heen. In het Tweede Blad van dit num mer inden onze lezers een artikel „Nabetrachting van den Gemeente raad" in de rubriek Om Ons Heen. Toeval gekregen. Een man van 61 jaar en een pa tiënt van Meerenbosch, die met zijn broeder wandelde, hebben Donderdag een toeval gekregen. De 61-jarige viel op do Ged. Oude Gracht neer en werd bij omwonenden binnengedragen en bijgebracht; de andere kreeg 's middags op de Groo- te Markt oen toevaJ, en werd naar liet hulp-buroau gedragen. Ook hij kwam Spoedig weer bij. Beiden bonden daarna hun w Weei- vervolgen. Een gulden vermist. Het moeilijke geval van tien vermis ten gulden door mej. de la R. is opge lost.. J F. v. L., een 12-jarige deugniet had het geldstuk uit een laatje van ecu kastje in haar voorkamor wegge nomen. Maar boe, dat vertelt de ge schiedenis niet. Wel dat het ventje de 100 centjes versnoept had. Als hem dat maar goed bekomt 1 Brandhout A. A. L. deed bij de politie aangifte, dat hij van ecu schuit een plank en een balkje v<*: mist. Die plank is daar na opgespoord, en de dader ook. J. A. D. had «le plank uit het water opgevischt, beweerde hij, en W. II. had deze naar huis medegenomenen in stukken g« zaagd. Het was goed brandhout. Begrafenis. Do teraarde-bestelliug van het stof felijk overschot van den heer J. P. A. Melissen t ft Zutoniagmiddag om 12 uur plaats op de oude R. K. be graafplaats aan den Schoterweg. EE NE ARRESTATIE MET BELEEDI- GING VAN EN VERZET TEGEN DE POLITIE. H. M. V., 10 jaar, zul op een bijge bouwtje van ecne woning aan bet Spaarne en verkoos niet heen te gaan, toen hem dat verzocht werd door de bcv .ouster Dus riep zij de hulp der politie daar voor in. Een politieagent kwam, pakte den jongen beet en v.:1de hom naar het politiuburce ii overbrengen. Doch toen kwam weer het. publiek, dat als ge woonlijk begon op te dringen en de overbrenging bemoeilijkte. Vooral twee person n, D. G. en 1". v. B., stel den alles in hit werk om dc overbren ging tc bc:u i zoodat een ter hulp gesneld.- p< imeagent van zijn sabel gebruik moest maken, terwijl ook aan beht-digcud» woorden na tuurlijk geen gebrek was. Het gevolg is nu, dat tegen 3 perso nen proces-verbaal is opgemaakt, te gen II. M. V. wegens het zich bevin den op een terrein, waartoe hij geen vergunning had, en tegen D. G. en T. v. B. wegens beleediging en wegens hel opruien van den arrestant tot het plegen van ccn strafbaar feit Waar is dat tafelkleed ge- bleven Een winkelier in de Barteljoris- straat vertrouwde aan een loopknecht eeuige tafelkl .-eden toe tor bezorging bij eene dame te Heemstede. Later werden de klceden door een anderen persoon teruggehaald en nu bleek, dat er van de bezending één ontbrak. Da recherche zal dit raadsel trach ten op te lossen. Ze weet reeds, dat de dame een kleed te weinig ontvangen heeft. Een carbid 'antaarn weg. Een los werkman vermist van zijn rijwiel, dat eenig oogenhlikken in de gang van de Infanterie-kazome stond, een carbid -lanta Ook daarnaar speurt de recherche. Uitgegleden. Een bewoonster van den Kouden- horn gleed in haar woni; •- uit over een groenteblad en brak 1. ar been. Per brancard is Ij naar en zieken- Jnrichting vervoerd. Instantanées. Vraaggesprek van üen dag. OVER DE TRAMWERKEN. Er begint nu voortgang in den train aanleg te komen en als men geen tegenspoed ondervindt, zal mon dit jaar nog met de nieuwe trams door de stad kunnen rijden, ook naar Overveen en misschien al naar het Bloem endaaische station, daar men in September te Bloemendaal met den aanleg wil beginnen. Vanmorgen hebben we een onder houd gehad met den ingenieur Uter- wael, die meer in het bijzonder do zorg heeft voor den bouw van de brug tegenover de Raaks. Is u tevreden over den voortgang van het werk vroegen we. Ja, dat gaat wel, zoide de heer Uterwael. Als je zoo eiken dag kijkt, lijkt het of het niet hard gaat, maar als ik mijn warkverslag opstel, merk ik toch, dat we good vooruitgaan. Op het oogenblik zijn aan beide oevers de boogvormige houtschoodingen, ge steund door ijzerwerk, aangebracht. Daar gaat me n hc-ien voor de fundeering, zoo dra de bakken aange komen zijn, zei de ingenieur. Maar eerst maken we den basaltmuur aan den Zijlsingelkant naar de brug too. Op het oogenblik is men daar bezig met liet weggraven van den grond. De gracht wordt hier nl. een eind ver breed en aan de Zijlvest evenvee-l smal']. De gracht krijgt dus een ee- ni.gszi.na gow ijzigde ligging. En wanneer denkt u klaar te zijn met de brug informeerden we. Er is al een brug, zei de heer Uterwael lachend, met een gebaar, naar het houten loopbrugje, dat do twee boogvormige houtstakotsels ver bindt maar de eigenlijke brug moet binnen vijf maanden opgeleverd zijn. We zijn half April begonnen, en moe ten dus half September klaar zijn. En de andere werken Die gaan geleidelijk. Vandaag begint men tnet het uitzetten van do trambaan in Den Hout en dan be- gint men "3aar Maandag de rails te leggen. Er staat'on het Houtplein reeds een verrolbare directie-keet voor dit deel van hot. werk. Wie maakt de electrisclie gelei ding? Dat doet de maatschappij zelf, antwoordde de heer U. We zullen dus spoedig kunnen en, dat men met den aanleg van dc lijn, waarop men vele jaren al wacht., begonnen wordt. Botsing. Woensdagmiddag pl.m. 5 uur had een knecht van den heer Van Zalen, vleeschhouwer, in de Damstr. woon achtig, het ongeluk in botsing te ko men met een transport-auto van de Eerste Haarlcmsche Auto-Maatschap pij voorheen J. lnpljn. Het rijwiel was onherstelbaar beschadigd, hoewel de bediende zelf er vrij goed af kwam. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 8 lot en met 14 Mei zijn te Haarlem voorgekomen: 1 geval van typhus en febris typhoidea, 1 ge val van roodvonk en 3 gevallen van dyphtheritis. Te Heemstede 1 geval van roodvonk. Te Velscn 1 geval van dyphtheritis. Te Haarlemmermeer 3 gevallen van roodvonk. JUBILE. De heer J. P. Giel, hier ter stede woonachtig, doch werkzaam aan het Administratie-gebouw te Amsterdam als kommies le klasse bij don dienst van vervoer en handelszaken, her dacht Donderdag zijn 25jarige dienst vervulling bij genoemde maatschap pij. Van de Directie, maar ook van zijn Amsterdamsche collega's ontving de ubilaris vele blijken van belangstel ling. NATIONALE BAKKERTJTENTOON- STELLING. De R.-K. bakkersgezellenvereenï- ging hield te Leiden een tentoonstel ling, waaraa wedstrijden verbonden waren. Bij deze wedstrijden behaal de de brood- en meelfabriek Ceres te Schoten een eereprijs voor luxe- en kunstbrood en een lsten prijs voor kunstdeeg, de beer D. de Rocy, te Haarlem een len prijs voor witte brood cn een len prijs voor rogge brood. VEREEN IGING VAN ZIEKENVER PLEGING TE HAARLEM. Men schrijft ons: Op 15 Mei werd de algemeene ver gadering gehouden. In het afgeloopen jaar kwamen 226 aanvragen om hulp in; aan 153 werd voldaan door zus ters der Vereeniging, terwijl in de overige 73 door particuliere zusters werd voorzien. Het getal dagverplegingcn bedroeg 205. Het getal nachtwaken bedroeg 310. Het getal doorloopende verple- gingeu bedroeg 2851. Te zamen De volgende besturen deden vragen: Het St. Elisabethsgaslhuis te Haarlem. De wijkverpleging van den Protestantenbond te Haarlem. De Lutherscbe wijkverpleging te Haar lem. Het Diaconessenhuis te Haarlem. Het Gasthuis te Deventer. Het Stede lijk Ziekenhuis to Goes. Aan behoeftige zieken werd op aan vraag va heeren doctoren uitgereikt: 1500 eieren en 2908 liter meld. Aan de vereeniging waren op 1 Mei 10 zusters verbonden. Ter vervulling van de twee openge vallen bestuursplaatsen werden geko zen Mevr. Burkeus en Dr. Merens. Het Bestuur is samegesteld uit: Mevr. Westerman, presidente; Mevr. Everwijn Lange, penningmoesteresse; Mevr. Simon van der Aa; Mej. Kicu- wenhuijzen Kruseman; Mevr. Bur- kons; Mej. Van Gelder, secretaresse; Dr. Bijleveld; den heer Westerman, arts; Dr. Merens. Te water. Woensdagavond om 8 uur geraakte door achteruit rijden paard en wagen van de firma Van Houten in het Don kere Spaarne, over de bierbrouwerij ,,'t Spaarne". Men sneed de strengen van het paard door, liet het achtereen dekboot aanzwemmen en bracht het zoo bij den lagen walkant, ovv Klerksteeg, op het droge. Dc wagen werd later op den wal gebracht. Benoemd. Met ingang van 1 Juni a.s. is tot ploegbaas in de afdeeling model makerij aan de Centrale Werkplaats der H. IJ. S. M. benoemd de lieer A. Scheen, werkzaam in die afdeeling. Leger des II e i 1 s. A.s. Zondagmiddag zal vanwege bet Leger des Heüs op het Teylerplcin een openlucht-samenkomst gehouden wor den, welke met zang en muziek van liet Leger aal worden opgeluisterd. W andeltochten. Het weder was den velen wande laars met Hemelvaartsdag (den wan del- en fietstochtendag) niet gunstig. Reeds 's morgens vroeg regende het telkens cn telkens weer, en deed vele wandelaars besluiten, maar niet te gaan zien, of er nog gewandeld werd door de leden hunner vereeniging. Niet alzoo met de leden van de Gem. Zangvereeniging Sempre Crescendo dezen waren des morgens half acht ongeveer allen present op de Groote Markt, maar om de donkere wolken gevaarten, die zich boven hunne hoof den samenpakten, besloot men ten laatste, maar niet te wandelen en naar huis te gaan. Een 6-tal leden ble ven over en dezen deden nog een wan deling naar Bloemendaal De geheel-onthouders, leden van de afdeelingen Haarlem en Schoten van de Nederlandsche Vereeniging tot af schaffing van alcoholhoudende dran ken, waren minder beducht voor een buitje regen, althans des morgens te half tien hadden een aantal leden zich opgemaakt, om een wandeling te on dernemen naar Santpoort en Spaarn- dam. In cwewekte stemming vertrok ken zij te ongeveer kwart voor tien en zetten koers naar Spaarndam, onder weg exemplaren van ,,De Blauwe Vaan" verspreidend, en telkens een ;eheel-onthonderslied zingend. Was het nog droog weer bij 't heen gaan, het mocht ;so niet blijven, wel dra regende het flink. Te Santpoort werd een oogenblikje verpoosd m een melksalon, waar nog eens flink en krachtig gezongen werd en ten slotte langs den dijk de tocht aanvaard naar Spaarndam. Op den dijk kregen zij nog een stortbui, zon der te kunnen schuilen. Na tc Spaarndam eenige liederen (e hebben gezongen en lectuur te hebben verspreid, werd na afloop der mee ting, die te 12 uur gehouden werd op den Kolk aldaar, de terugtocht aan vaard. Het zonnetje, dat na twaalf uur doorbrak, droogde de natte kleode- ren en welgemoed kwamen zij te onge veer te half twee te Haarlem aan. H a a r 1 e m's Kinderkoor. Haarlem s Kinderkoor, directeur de lieer J. de Nobel, had Woensdag in den schouwburg zijn jaarlijksch feest je. Het bestond in het vertooncn van een bioscoop en het geven van voor drachten, terwijl aan <le kinderen li monade en gebakjes werden verstrekt. Zeer voldaan was men over de bios coopvoorstelling, door den heer Ilcrm. "mits gegeven. Het stukje „Dc gouden bruiloft van nein en Trui" w erd zeer goed voorge dragen door twee meisjes van het koor, de jongedames Witkamp en Boot De overige voordrachten werden ge daan door het duo Van Musscher. Ook deze voordrachten slaugden naar wensch. Alles bij elkander was het een Aar dige avond. Geen staanplaatsen. Uit het nieuwe bioscoop-theater in de Barteljorisstraat werden Donder dagavond eenige personen verwijderd, die geen zitplaats meer konden be machtigen. De directie wist nog niet, dat de politie daaraan zoo streng de hand hield, doch zou er voor zorgen, dat dit m het vervolg niet meer gebeurde. Bedankt. Naar wij vernemen heeft het be stuur van de Gem. Zangvereeniging „Kunst Adelt" op den 1.1. gehouden pelitieavond medegedeeld, dat het in zijn geheel aftreedt. Een en ander waarschijnlijk als gevolg van de quaestie ontstaan tus- sohen Kunst Adelt en de NederL Ver eeniging. WANDELTOCHT. Ondanks 't slechte weer hebben de irvmastiekvereeniging „Bato", IL D. O., van Hillegom en O. S. S. van Zandvoort, een wandeltocht gehou den, die aan de turners een genoege- lijken dag heeft bezorgd. Om 9 uur werd aangetreden op den Dreef en werd onder trommelslag ge marcheerd over Bennebroek, alwaar de Gymn. vereen. Iv. D. O. bij de Beek laan zich aansloot om gezamelijk te marcheeren met 2 tamboers over Vo gelenzang naar Zandvoort. Te Zand voort ontmoetten beide gymn.vereeni- gingen O.S.S. van Zandvoort. Een ge zamenlijke optocht volgde toen door do 3 gymn.verecnigingen, die nu on geveer 100 leden en 30 meisjes telden. Ouder do wandeling door het dorp Zandvoort werd het bekende Turnlied gezongen, hetgeen een genoeglijke stemming bracht onder de turners en turnsters. Te ongeveer 2 uur bereikte mon het strand, alwaar gezamenlijke wedstrijden werden gehouden. Deze bestonden uit: hardloopen, waarvan de uitslag is als volgt: Vereenigingswedstrijd: le prijs: Bato, Haarlem. 2e prijs: O. S. S., Zandvoort. Personeelwcdstrijd. Hardloopen 100 Meter. le prijs: Bos, O. S. S., Zandvoort; 2e prijs: W. Steffens, Bato, Haarlem; 3c prijs: Tirol, O. S. S., Zandvoon. De beste tijd was 100 M. In 13 sec. Ook de meisjesafd. heeft gekampt in 't hardloopen. le prijs: Suzc' Bos, 2e prijs Lena Gravenstein, beide meisjes van O. S. S. an Zandvoort. Na afloop dezer wedstrijden werden r.og eenige genoeglijke uren te Zand voort doorgebracht, waarna de terug tocht werd aangevangen. In opge wekte stemming werd onder trommel- lag over de Zandvoortsclie laan ge- narchcerd tot den Aerdenhout, waar de Gymn.vereeniging O. S. S. van Zandvoort van beide gymmvereen. af scheid nam. Vervolgens marcheerden beide gym- nastiekverecn. terug naar hunne lo kalen. Uit de Omstreken ZANDVOORT. Door den heor II. van d« Fliert, commies bij de IL IJ. S. M., is eervol ontslag uit die betrekking aange raasd. Tot brievenbesteller is aangesteld do hoer E. Webor, alliier. Den lsten Juni zal de heer S. Beh- rens, concierge van het Gemeentehuis alhier, dcu dag herdenken, dat hij vóór 25 jaren m die functie word be noemd. Aangekomen vreemdelingen W. Buissant, Amsterdam, Pension Zomerlust, 2 pers. W. F. .Oldenborgh, idem., Boule vard Paulus Loot, 5 pers. Fam. Sanches, Uaurlom, Hoogeweg 15, 4 pei s. P. Hoedemaker, Doesburg, Hooge weg 5. 7 pers. Mevr. H. J. Vroom, Bussum, villa Comelie (Peters), 4 pers. De hoor J. Haan alhier, klerk bij de Posterijen, was Dinsdag 12 1/2 jaar in deze betrekking werkzaam. Elf jaar daarvan was hij alhier in functie, NEUTRALE KTESVEREENIGING. Wij meldden reeds plannen tot op richting eener neutrale kiesvereeni- ging en gaven eenige namen van on- di rlcekenaars op. De circulaire luidt aldus: Sedert geruimen tijd en zeer zeker niet liet allerminst in de laatste maanden zijn er onder de kiezers in onze gemeente stemmen opgegaan, die de wenschclijkheid uitspraken van de oprichting eener neutrale kiesvereeni- gint' die bij verkiezingen voor den Gemeenteraad dc leiding zou nemen. Bene vereeniging dus waarva ieder kiezer, onverschillig van welke poli tieke of kerkelijke richting, lid zou kunnen zijn. Ondergeteekenden hebben dit plan opgevat en besloten tot de oprichting van: de neutrale kiesvereeniging „G e meen tebelang". Zij rekenen hierbij op uwe mede werking en noodigen u uit tot bijwo ning eener vergadering op Maandag 20 Mei e.k. des avonds ten 8 ure in „On3 Huis". W.g. door: J. Korthals Altes. Joh. Roeper Bosch. II. van de Fliert. J. Groen Wz. P. de Geer. C. A. Piers, li W. Veth. E. Bluijs. W. II. Driehui zen. W. J. van der Mije. D. Luijen- ili'k. H. L. Peters. H. Hermse. D. Bie- reubroodspot. VOGELENZANG. Flinko belooning. De parel, die dezer dagen in Voge lenzang verloren werd, is toevallig door een beambte van de spoor, zeke ren B., teruggevonden. Niet gering was de vreugde van den werkman, toen de eigenaresse den eerlijken vin dei als belooning 100 ter hand stel de. Naar men ons verzekerde bedroeg do waarde van het kleinood ongeveer 800. SANTPOORT. Wegens onvoldoende deelneming de opleidingscursus voor H. P.. School en Gymnasium aan de openbare la gere school alhier niet kunnen door gaan. SPAARNDAM. Met Hemelvaartsdag had alhier een openluchtmeeting plaats op de Kolk, w aarvoor door den burgemeester toe stemming was verleend. De meeting ging uit van de afd. Haarlem en Schoten van de Nederl. ver. tot afsch. van alcoholh. dranken. Nadat de leden dezer vereeniging eerst het dorp waren doorgewandeld, onder het zingen van liederen, wer den op de Kolk nog eenige liederen gezongen, waardoor de bewoners van Spaarndam naar den Kolk toekwa men; des ochtends had men reeds biljetjes verspreid met uitnoodiging om te twaalf uur te komen op de Kolk. Na opening door den 2en voorziite der afd. Haarlem, ren heer M. H. Groenendaal, die in het kort uiteen zette, waarom deze openluchtsamen komst werd gehouden, kreeg den heer I. Stijntjes, voorzitter van de afd. Schoten, het woord. Spr. schetste in het kort de drank ellende, de gevolgen daarva en de el lende, die de kinderen vaak onder vinden door het drankgebruik hunner ouders. Het moet niet meer voorko men dat de vader, van zijn toch al karig loon nog een gedeelte besteed in de herberg; het geld daar besteed, wordt onttrokken aan het huisgezin. Spr. wijst op het veel nuttiger gebruik van het geld, dat nu nog al te vaak wordtê uitgegeven aan den drank. Vooral deze visschersbevolking moet doordrongen worden van het nuttige cn noodige van geheel-onthouding, die ook zij, op hunne schepen, zoozeer van noode hebben om helder van hoofd te zijn. Nadat de leden nog eenige liederen hadden gezongen, sloot de voorzitter dc-ze samenkomst met een opwekking tot hen, welke iels gevoelen voor ge heelonthouding om het initiatief te nemen tot oprichting van een afdee ling te Spaarndam, waartoe beide ofd. Haarlem cn Schoten gaarne hunne toezegging deden, voor het verkenen van hulp. OVERVEEN. Herkozen. Bij de gehouden verkiezing voor een hoofdbestuurslid van de Coöperatieve Vereeniging „Voor Allen" der H. IJ. S M., is als zoodanig herkozen de heer J. II. Krul Jr., stationschef te Overveen, niet 1388 stemmen. De heer C. Louw verkreeg 1210 stemmen. SLOTEN. De hofstede „Nooit Gedacht" aan den Osdorperwc- met 14 I 4 H A. w ei- of hooiland, heeft in publieke veiling opgebracht 34 500; kooper was de lieer C. Meiman, te Haarlemmermeer. LISSE. Hooge sommen. 5 Perceeltjes bloembollengrond, te zamen nog geen 5 H A, gelegen onder Voorhout, zijn bii publieke veiling al hier ingezet op f 52.000. Sport en Wedstrijden KORFBAL. KOOG-ZAANDUK-H. O. C. L Zondag 19 Mei gaat II. O. C. I een bezoek brengen aan de korfbalclub „Koog-Zaandijk". Een groot gedeelte der spelers met de noodige supporters vertrekken om 12.45 van het Stations plein per fiets over Spaarndam en Westzaan. De anderen gaan met den trein van 1.13 hier vandaan. Voor hen, die den tocht per fiets wenschen mee te maken, zij gezegd, dat de wed» strijd duurt van half vier tot half zoodat de fietsers vóór donker Haar» lera nog kunnen bereiken. KENNEMER PADVINDERS. Donderdag hebben ruim 110 Haai* lemsche padvinders een tocht naar Den Haag gemaakt. In het begin van den dag werkte het weer niet mede; maar de regen verhinderde toch niet ir. vijf afdeelingen een wandeling door de stad te maken ter bezichti ging van de voornaamste punten, zoo als Binnenhof, Kon. Palcis. Vredespa leis en Sclieveningschö Boschji-s. Toen de troepen het strand bereik ten, brak de zon juist door cn liet hen verder niet meer in de steek. Om 13 uur werd met extra-tramwagens de terugtocht naar Den Haag aanvaard. Hier werden aan het station der IIoll. Spoor alle troepen tot één grooten optocht vereenigd. Voorop ging het fraaie vaandel van de Haagsche Jon ge Verkenners, daarachter volgden in alphabetische volgorde de troepen uit Amsterdam, Brielle, Haarlem, Leiden en Rotterdam, terwijl de Hagenaars de bijna onafzienbare stoet van 450 jon geus, allen in de bekende vroolijkc uniform, sloten. Zoo trok men neat de wielerbaan in Scheveningen. Eerst werd hier voor de stampvolle tribu nes gedefileerd; daarna had de in stallatie van ongeveer GO nieuws Haagsche padvinders plaats De troe per werden toegesproken door den heer luit. van Hoytoina, aan wiens bekende boekje „Op Ilollandache Jon gens, naar buiten!" het ontslaan van de padvindersbeweging hier te londa groolendeel8 te dunken is. Na de ei- genliike installatie werden de jongens nog namens het Hoofdbestuur van den Ned. Padvindersbond geluk ge- wenscht door den heer Dr. Lingbeck. Deze vergeleek de padvinders met do deelnemers aan de kinderkruistoch ten, waarbij hier echter de vijand in eigen hart te zoeken is; de plicht van een padvinder is in de eerste ploals: te strijden tegen al die kleine fouten en gebreken, die ieder in eigen bin nenste het best weet te vinden. Een krachtig Nederlandsch volk kan alleen uit echte Hollandsche jongens voort komen. Nog volgden een plechtig Wilhel mus en een driewerf hoera op ons vorstenhuis, waarna het terrein werd ontruimd voor de verschillende wed strijden. Alleraardigst was een wed kamp in het opzetten van tenten: in een oogenblik vlogen deze om hoog. Amsterdam was lang voor de anderen gereed. Wegens gebrek aan tijd werd de vierkamp in verspringen, hoogsprin gen, hardloopen en stokwerpen, niet geheel afgewerkt, toch slaagden de Haarlemmers er in eenige prijzen te bemachtigen. Bij het vertrek was de jury echter nog niet geheel gereed met het opmaken van den uitslag. In een versneld tempo werd te half zes naar het station teruggemar- cheerd. De tijd drong, maar de jon gens zetten flink door, zoodat de trein nog precies gehaald werd. Het is een dag geweest, waar de jongens en de leiders met genoegen op terug kannen zien: de jongens om dat zij veel hebben gezien en geno ten, de leiders omdat de geheelc tocht uitstekend van stapel is geloopen, zon der ongelukken cn zonder dat op het gedrag der jongens veel aan te mer ken was. De prijzen, in den wedstrijd be haald, zullen Dinsdagavond in den tuin van het Brongebouw worden uit gereikt, bij gelegenheid van de fee le lijke installatie van een aantal nieu we padvinders, waarbij de nuiziek- vereeniging Crescendo wederom wel willend hare medewerking zal verlee- Binnenland MOORD. Men seint ons uit Terneuzen: Donderdag is door de politie 'e Sluiskil gearresteerd de 24-jarige I. P. Vermeulen, dit Dinsdagmorgen le Lookeren de gehuwde 27 jarige Hele na Meerd, moeder van 2 kinderen, met wie hij betrekkingen onderhield, in een twist gedood liad. Vermeulen heeft Woensdag te Axel ngobroken en f 150 meegenomen. Het vinden van het geld leidde tot de arrestatie. De dader heeft bekend en Is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. R.-K. SPOOR- EN TRAMWEG PERSONEEL. Te Utrecht werd vergaderd. Aangenomen werd een voorstel om het daarheen te leiden, dat door de drie algemeene bonden van spoor- cn tramwegpersoneel het besluit worde genomen, om voor ongeorganiseerden niet meer te werken, c-n iemand min-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1