Chili-Salpeter Groote Uitverkoop MOL Gemeentegasbedrijf. Aardappelenbericht. J. P. v. LUNENBURG, j. H. KAISMEIJER, Orogisterij I. VIN EBEH zip - Meubeimaoazijn - Koningstraat 39 - Haarlam Bekendmaking. HEDEN Geopend Vïeeschhouwerij en Varkensslachterij Spaarnwouderstr. 95 Wielrijders Wegens Opheffing der zaak van alle goederen tegen SPOTPRIJZEN, B. VAN GELDER. werat verschijnen van een plan de af keuiing lu het harnas gereed siaal om de sloopingicampag ue te begin nen, blijft op liet creatief verme van een kunstenaar niet zonder vloed. liet waar belang der vaderlandsc-he arcliitcctuur oisolit dan ook een an dere practijk, nl een van waavdee- ring. aanmoediging en samenwer king. Ucon kabaal bij lederen groe ten bouw, maar vreugde ovei den vooruitgang, do welvaart on de ener gie. waaruil <Le bouw geboren wordt, Mougdo iu bet besef dat er niets is. dat meer lot navolging wekt dan het overvloedig verrijzen van nieuwe ge bouwen en dat daarbij niemand meer belang heeft en meer wordt omhoog geheven dan de stand der bouwmees ters. Het antwoord van den voorzitter werd mót applaus begroet. De heer Spiekman merkte op, dat hot voor hem niet gemakkelijk is. op het schriftelijk antwoord don voorzitter dadolijl; to replicce llij wilde dit wel zeggen, dat hij uit dit antwoord dezen indruk heeft, ge kregen, dat inderdaad liet gerucht waar is, waaromtrent hij door deze interpellatie inlichting heeft vraagd. Wethouder de Jong Dot is gewone laster. Kenige leden Dat is verdachtma king. Do heer Spiekman Als inderdaad hier sprake is van laster, dan ligt de schuld bij lien, die deze zaak zoo ge heimzinnig hebben behandeld. De vrijheid van b- noeining door de jury is door spreker niet betwijfeld, do vraag is alleen of er invloed is ge-' oefen*! door liet gemeentebestuur op do deskundige juryleden. Sprelcer heeft het gevoel, dat inderdaad ge beurd is wat hij bevroedde, al kan hij dit niet bewijzen. Verder gaat hij op de zaak thans niet in. Hij zal het ant woord van den voorzitter nader over wegen. llij zal in deze vergadering dus geen voorstel doen. Hij betreurt hel. dat de jury niet breed genoeg heeft geoordeeld om Berlage voor de benoeming voor te drogen. Dé heer Muller had het antwoord van den hoer Spiekman een verdacht making genoemd. Hij geloofde, dat het zaak is, dat de raad thans deze quaestio laat rusten, dat de raad ver der met rust gelaten wordt ten aan zien van deze qnaestie. De heer Spiekman bleef zijn mee ning handhaven. Do interpellatie werd gesloten. HET ROrTERDAMSClIE ZONDAGS- VOETBAL- EN OPTOCHTEN VERBOD. De Rottere! a msehc Rood heeft gis terenavond weer de beslissing uitge steld over het voetbal- en muziekver- bod op Zondag. Zooals men weet had de heer Van der Pols een voorstel in gediend, strekkende om de optochten en het voethal op Zondag gedeeltelijk to verbieden. De meerderheid van het college van B. en W. gaf den raad in overweging, om den wensch uit te spreken, dat de Burgemeester voor den vervolge, bij do aan hem staando beslissing, tot het, houden van met muziek of gezang rondgaande of het karakter van ho- toogingen dragende optochten op den Zondag geen vergunning meer zal verleenen. De wethouder, de heer De Jong, hield een zeer uitvoerige rede ter ver dediging van zijn inzichten over de Zondagswet en t gewenschto van Zondagsrust. Er ontspon zich daarna een uitvoe rig debat. Ilct vrije voetbalspel werd vooral verdedigd door den heer Spiekman. In 't debat werden voorts geen nieu we gezichtspunten in deze quaestie geopend. Do discussie zal over 14 dagen wor den voortgezet. Wethouder De Jong merkte op, dat het dubieus is, of van hooger hand wel een wijziging van art. 13 van de verordening op de straatpolitie zou worden goedgekeurd. Ook om aan liet bezwaar tegemoet te komen, had spre ker de volgende wijziging van de mo tie-Van der Pols ontworpen. De Raad, van oordeel, dat het ge- wenscht Is, dat de Burgemeester van de hem in art. 13 der verordening van 1906 no. 2*1 toegekende bovoegdheid geen gebruik make voor zoover het geldt het houden van met muziek of gezang rondgaande of het karakter van betoogingen dragende optochten op den Zondag; noodigt do Commissie voor de straf verordeningen uit ton spoedigste de hiervoor noodige wijziging in genoem de verordening in ccn voorstel tc be lichamen, en gaat over tot de orde van den dag. Spreker gaf den heer Van der Pols in overweging, zijn motie in dien 2in te wijzigen. De heer Van der Pols voldeed aan dit verzoek. Hij nam de wijziging van den heer De Jong over, zoodat van zijn oorspronkelijke motie alleen het verbod van het voetbalspel tot Zon dagmiddag één uur blijft gehand haafd. De publiek© tribune was zoowel in de middagvergadering als gedurende de avondzitting zeer dicht bezet. Bo vendien moesten honderden wegens gebrek aan plaats worden teruggewe zen. Dezen vulden den ganschen avond do Stadhuissfceog, bleven daar nieuwsgierig den uitslag van de de batten afwachten, doch keerden toen zij het besluit tot schorsing verna men, teleurgesteld huiswaarts. WINKELSLUITING TE HELDER. In de vergadering der Algemeene Hclderschc Winkeliersvereniging, werd de uitslag van het referendum in zake winkelsluiting bekend ge maakt. Ingekomen waren 567 ant woorden. 428 winkeliers bleken voor een bepaald sluitingsuur te zijn, 77 er tegen, terwijl 59 onvoldoende of 'niet ingevuld werden terug ontvan gen en 3 meenden buiten ecne rege ling Ié moeten vallen. Op voorstel van het bestuur werd eene commissie be noemd, die deze aangelegenheid na der zal onderzoeken en voor 1 Jan. 1913 rapport zal uitbrengen. CULTUURBANK VOOR SURINAME. Ingediend is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp, om in de begrooting van Suriname voor 1912 een nieuw onderartikel op te nemen: Kosten van de deelneming der kolonie in de oprichting van een Cuttuurbank, te betalen uit leeiiing 560.000. ELECTRlSCHIi CENTRALE VOOR WEST-FRIESLAND. Door de commissie van. voorberei ding voor de oprichting ee.net' elee- Irischo centrale voor West-Friesland, is besloten 15 dezer een vergadering, te beleggen, waarin de definitieve planiieu voor die centrale zullen wor den vastgesteld. Behalve de 8 gemeen ten, waarvoor een electrische centra le zou worden opgericht, besloten reeds 5 andere gemecnirn tot toe treding. Onderhandelingen worden nog ge voerd met lenige gemeenten, die rog in deze week zullen beslissen, of zij al dan niet zullen toetreden. KOLOXIAI.E LANDBOIWTENTOON STELLING TE DEVENTER. De minister van Koloniën heeft zich bereid verklaard op 6 Juli a.s. de ope ningsrede tc houden op de koloniale landbouwtentoonstelling te Deventer Ei- is bij het Koloniaal tosti tuut be richt ontvangen, dat binnen een dag of tien do eerste zending films, van Indische cultures en landzaken, in ons land kan verwacht worden. De opnemingen worden gedaan door een speciale commissie, uitgezonden door d't instituut. De eerste demonstraties zullen plaats vinden op de koloniale landbouwtentoonstelling te Deventer, in het daarvoor expresselijk opge richt gebouw. ACT IE SIGARENMAKERS. Op de huishoudelijke vergaderin- gen dor te "s-Bosch en Eindhoven ge vestigde afdeeluigcn van de 4 werk- liedenorganisaties, die door moer dan 80 der leden waren bezocht, werd met bijna algemeene stemmen beslo ten om, wanneer de hoofdbesturen dit noodzakelijk achten ter doorvoering der élschen van het gemeenschappe lijk program, toi staking van den ar beid over te gaan. PersOverzicht DE VERWERPING VAN DE BAKKERSWET. liet .Centrum" is over de verwer ping van de Bakkerswet kwalijk te spreken. Al drukt voornamelijk op 'de Link- sche partiien de verantwoordelijkheid voor de verwerping der Bakkerswet, toch staat men voor het feit, dat de oppositie zonder den steun van een Rechtsch smaldeel deze nederlaag niet aan de regeering had kunnen toebrch- Hier ligt iets pijnlijks in. Men maiz er natuurlijk niet aan denken, de vrijheid der afgevaardig den te bekorten. Niemand zal van een eerlijk man en een zelfstandig volksvertegenwoordi ger durven eisehen, dat hij zal stem men vóór een ontwerp, dat hij onaan nemelijk acht. Maar van den anderen kant vraagt men zich ook af, of het een normale toestand is, dat een Kabinet, steunen de op een meerderheid, met welke het principieel op denzelfden grondslag staat, uit die meerderheid een bestrij ding ondervindt, als nu weder bij de behandeling der Bakkerswet geble ken is. Wanneer een ministerie ten slotte niet meer op zij'n geestverwanten (in naasten of meer verwijderden zin) kan rekenen, hoe zal het dan zijn taak r.aar eisch kunnen vervullen Er bohoort tussclien een Kabinet en de meerderheid toch een zekere voe ling te bestaan, en door voorafgaand overleg dienen oprijzende moeilijkhe den zooveel niGgelijk uit den weg te worden geruimd. Blijft er dan nog gemis aan over eenstemming op sommige punten over' dan kan die zich uitspreken zondec althans den scherpen vorm aan te ne men, welke ook ditmaal en niet voor het eerst viel te constatoeren. Zooals thuns een doel der meerder heid zich in het (onvrijwillig) gevolg liberalen en vrijzinnig-democra ten, scherp zette legen het Kabinet, lijkt ons de toestand niet vrij van ge vaar. De liberale pers spreekt reeds met onverholen voldoening van „de on macht, waarin het Kabinet verkeert, om met de eigen verwanten iets tot een goed einde te brengen." Natuurlijk is deze van Schaden freude getuigende opmerking in haar algemeenheid onwaar. Maar de verwerping der Bakkers wet geeft haar een s c h ij n van waar heid en zal in breeden kring den eigen geestverwanten onbegrijpelijk voorko men. Of heeft de sociale wetgeving, waar aan minister Talma met zoo groote kracht zich wijdt, in den laatsten tijd niet steeds als voorname eisch van Rechtschc politiek op den voorgrond gestaan „Het Huisgezin" schrijft o. m. Allereerst aan hef. derde deel der rechterzijde, dat tegenstemde, is do val der Bakkerswet te wijten. Wij zeggen dit niet om te kennen te geven, dat tegenover de politieke overwegingen van links ook van rechts politieke overwegingen hadden moe- ton gelden bij het bepalen der slem. Een eerlijk uiau kan en mag niet tegen zijn overtuiging stemmen, en daarom hebben wij eei'bied voor de leden van rechts, die, zij het noode, zich gedwongen voelden, hun stem aan hel ontwerp te onthouden. Maar het verschijnsel zelf stemt tot leedwezen en erger. Het feit. dat een aanzienli/i deel der reehter/ijde bij een belangrijke sociale wet den minister niet kan vol gen. Men heeft in den laatsten lijd aan aze zijde herhaaldelijk verzekerd, dat de reeJiterzijde in beginsel steeds één is, maar in de uitwerking on toepas sing verschillende Inzichten huldigt. „Do Tijd" heeft hc-t verklaard in een artikel over de Bakkerswet, mr. Koo ien het gezegd in dep Boi.il van Kics- vereenigingen, baron Van Wijnbergen het herhaald op den Frieseheu Land dag. Die beginsel eenheid is een kostelijk iets, dat niet te hoog kon worden ge waardeerd maar wat baat het ons. als bij de toepassing en uitwerking de wegen zoo ver uiteengaan, dat bij de beslissing rechts tegenover rechts komt te staau Wat baat het minister Talma en de sociale wetgeving, of men al verzekert één in beginsel te zijn met den minis ter. als men, nu bij de Bakkerswet, straks hij de Ziektewet, zijn uitwer king afkeurt en zijn werk doet mis lukken En te duchten is, dat het volk, van het subtiel versoliil niet veel begrij pend en naar de resultaten ziende, zal redeneeren: er deugt iets niet. we moe ten een anderen minister óf andere Kamerleden hebben De rechtsche eenheid er. de rerlit- selie coalitie worden een helachinc, wanneer hij belangrijke wetsontwer pen de regeering door een deel barer eigen strijdkrachten wordt in den steek gelaten. Het is niet aangenaam deze dingen te zeggen, maar niet. in het zeggen schuilt het onaangename, doch in liet feit. (lat tot spreken noopt. Beter is het. de zaak flink onder de oogen te zien, dan met een zucht over te gaan tot de orde van den dag cn morgen weer te vertellen, dat de rech terzijde het in beginsel volkomen eens Is. Met die volkomen eensgezindheid gaan wij naar den polilieken kelder. „Do Rotterdammer" meent, dat de minister nu over zijn onaannomelijk- verkla ringen kan heenstappen. Al thans anders weten v.lj het volgende niet te vorklaren. Wellicht kan de gong van zaken na de verwerping van de Ongevallenwet Minister Talma ten voorbeeld wezen. Evenals toen is er ook mi een du i delijk aangewezen punt. waarin ver andering geêischt wordt door onder scheidene!), die tegenover de grond gedachte niet vijandig staan. Minister Lely wijzigde op dat punt de Ongevallenwet en zij kwam er met glans zij t ook naar zijn oordeel minder deugdelijk dan in haar eerste gedaante. Wanneer than= Minister Talma ge hoor geeft aan den wenseh in het amendement-Snee' k Jlenkeinans be lichaamd, dan komt ook de Bakkers wet er niet glans zij 't ook naar des Ministers en ons oordeel minder doel treffend dan in haar oorspronkelijke gestalte. „De Standaard" schrijft In een bijna voltallige vergadering viel de Bakkerswet. Het stond 49 te gen 42. En er waren negen abserititin. Vier anti-revolutionairen, 3 Hoomsch- Katholieken en twee liberalen. Voor de bakkersgezellen is dit een pijnlijke-teleurstelling. Ze hebben het onderste uit de kan willen hebben. Hebben daardoor den Minister over de juiste grens geschoven. En zien nu weder de vervulling van hun lang ge- koesterden wenseh uitgesteld. Voor hen en voor het Kabinet doet ons dit niet weinig leed. ook al zal 't ons om den beginsels wille liever zijn. indien straks soortgelijk resultaat, als nu beoogd werd, doch op srrtivijzig- den voet, zal worden verkregen. Men was ditmaal gezwicht, omdat men geen kans zag, de practiaché moeilijkheden op andere wijs tc on dervangen. Doch hoe dit ook neep, men had sterker gestaan door 't recht stipter te eerbiedigen. Nu geeft het slechts uitstel, en in binden zal tenslotte toch de bood schap zijn. Uit „Het Volk" Niet te ontkennen valt, dot minister Talma ook zware schuld treft Tijdens de behandeling der wet is duidelijk uitgekomen, dat hij de oppositie van links gemakkelijk had kunnen breken door een uitzondering toe te staan voor die kontiinihedrijven die met drie ploegen wilden werken. Dat zou voor de bakkersgezellen den acht- urendag heteekend hebben en dfiar- voor was één week van de drie weken nachtarbeid te aanvaarden geweest. Dat denkbeeld, in het amendement-1 Thomson belichaamd, had dc minister kunnen overnemen. Hij sprak er het .onnannethelijk" over uit. Nu is dit stuk sociale wetgeving, dat door de socialistische fractie con amo ve en consecpient is gesteund, geval len. Deze val zal veel teleurstelling en veel bitterheid wekken in de kringen der betrokkenen en menig bakkerij- slaaf zal wanhopig Vle krant neerge gooid hebben, die hem liet nieuws bracht, dal gelijk stond met veroor deeling tot zooveel nieuwe jaren van nachtarbeid. Voor minister Talma is deze uit spraak een zware slo£. De rechtschc bladen melden als om strijd, dat het geen politieke gevolgen zal hebben. Dat minister Talma dus zal aanblij ven, en voortgaan op jacht te gaan naar sociale wetgeving met de onwil lige honden, die hij bosjes in de re- geeringsnieerderheid zitten. AA at zal daarvan terecht komen Deze minis ter, toch al niet sterk staand, zal daarbij geenerlei gezag, geenerlei overwicht op de meerderheid hebben. Hij kan er op aan, dat geen enkel zijner voorstellen anders don deerlijk gehavend uit de behandeling tc voor schijn zal komen. Letteren en Kunst ADAM IN BALLINGSCHAP. Men nroldt ons: Aangemoedigd door het groot suc ces is door liet Comité voor Open luchtspelen to Bergen (N.-1I besloten nogmaals eene opvoering te geven van Vondéï's treurspel „Adam in Balling schap" en wel op Zaterdagmiddag 6 Juli des namiddags te half drie in de bosschen van Oud-K raneribnrg'. Evenals verleden jaar zal deze opvoe ring gegeven worden door do Naam- looze Vennootschap „liet Tooneel", directeur WillemRoyoards met mu ziek van Hubert, Cuypers, In overleg met den lieer Royanrds is in de jongst gehouden vergadering van het Comité besloten het volgend jaar in het natuur theater een opvoe ring to geven van A'ondel's „Jo-seph en Dothun' INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Hot Leven" van deze week bevat: Met de Koningin naar Parijs. De thuiskomst van de Orkestvereeniging „Symphonia" te Rotterdam. Het verschrikkelijke spoorwegongeluk te Parijs. Dc Friesche Elfstedentocht per rijwiel. Vijfhonderd verjaar- daggastcn. De laatste foto's van den Italioanscli-Tnrkschen oorlog. Het driedaagsche concouvs-hipniqne Ie Amsterdam. Concours-hippique tc Zeist. De roeiwedstrijden te Oudslióórn. Het feest van het, Ne- derlandsch Gymnastiekverbond te Gouda. De weelderige en met bui tengewoner! smaak ingerichte vertrek ken voor de Vorstelijke 'gasten in liet Fransche Ministerie van Buitenland- solic Zaken. Ben aardige moment- foto uit het leven van Keizer Wilhelm. Plechtige opening van het nieuwe, grooto paviljoen van het. Volkssanato- rium te Ilellendoarn. De aanslaan de Koloniale Landbouwtentoonstelling tc Deventer. De ayiateur Wilbur Wright. Het 25-jarig jubileum van Esperanto. Ds. Evvoldt voor de rechtbank te Heerenveen. De ope ning van het nieuwe hoofdbureau van politie te Amsterdam. De groote w erkstaking der transportarbeiders te Londen. Een bezoek van Engelsche schoolkinderen aan Parijs. A'oor- wedstrijden van de Olympische Spelen te Stockholm Het noodlottige auto- ongeluk hij Volcndam. Yoetbalwed- itnjd Holland—Belgié 0—1. „Het -even" in caricatuür. Het Litbig- Paleis. Het orgaan der Ned. Voreeniging „Onze Vloot" van deze maand bevat: De verbetering van de Rechtsple ging bij de zeemacht. (II) Ingezon den bijdragen. Mededeelingen van het Hoofdbestuur. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Leverantie. Door B. on W. is opgedragen aan do Stcenkolonhandelsvcreeniging to Utrecht de levering van 1.200.090 Kilo gaskolen en aan de heeren W. Ho ven en Zoon do levering van 2.000.000 Kilo. Gemengd Nieuws EEN SCHEEPSONGEVAL Gisteren had te Sundsval een aan- aring plaats tussclien hot. stoom schip „Ingermanland" en de sleep- boor „Slyrbjoern", die oogonblikke- lijk zonk. De bemanning van de „Styrbjoem" bestond uit 11 man. De kapitein en 2 matrozen werden loehts gered. Het veiilgheidstoestel (Systeem RUTTEN) aangebracht op een gasmeter, geplaatst in het klachtenbureau (Pandpoori), zal gedurende eenige dagen te bezichtigen zijn, van 4—5 uur 's namiddags. De Directeur, J. BLOM Sz. Haarlem, 7 Juni 1912. De ondergeïeckende maakt hiermede bekend, dat hij van 10 JUNI a. s. ai een Dagelijkschen Expeditledienst zal openen v*n Haarlem op Amsterdam. Tot het ver voeren van alle goederen, welke per wagen vervoerd kunnen Avorden. Vertrek van Haarlem V.IW. 8.SO. N.M. 2.30, Warmoesstraat 1517, Tel. 2400. Vertrek van Amsterdam V.Mf. 12.—. N.M. 7.—, Spuistraat 74, Tel. 105.90. Hopende door een stipte en nette bediening het vertrouwen waardig te mogen worden. Warmoesstraat 15-17. Tel. 2400. Aanbevelend, K. VISSER. Wil men er beslist van overtuigd zijn dat men nog prima kwaliteit Aardappelen kan eten voor 25 oent per 5 kop, vervoege U dan bij' 27 Spaarnwouderstraat 27 bij de Brug. helpt zeker en snel bijRlieumatische aandoeningen, Spit in den rug, Hoofdpijnen enz. Te Haarlem bij: J. J. GöPPINGER, in Binnen- en Buitenlandsche Geneesmiddelen, 147 GROOTE HOUTSTRAAT. Burgerlijke Stand BENNEBROEK. BEVALLEN: C. de Grootdo Klerk d. IIAARLEMMERLIEDF, EN SPAARNAVOUDE. BEVALLEN: M. C. Buijs-Stoop z. J, Jtogter- Hoogboom z. - OVERLEDEN: J. v. Brougel, 66 j. Stoomvaartberichtcn Spaarno 38. Tel. Interc. 486 Gr. Houtstraat 161. Tel. 2075 Sport en Wedstrijden ALLE N. B. L. O.-WEDST'RIJDEN AFGELAST! Do Tel. meldt: Naar wij vernemen, zijn alle voor dezen zomer dooi' don N. B. L. O. uit- gesclircveu wedstrijden afgelast. Hiervoor zijn tweeërlei redenen: a. gebrek aan geld en b de nog steeds bestaande crisis in het dageHjkseh bestuur van den N. B. L. O. LUCHTVAART. EEN VLIEGER DOODGEVALLEN. Gisterenavond is op het vliegterrein Fuhlsbüttel bij Hamburg de vlieger Rost doodgevallen. TRANSATLANTISCHE LIJN F. N. Het st. Lombok vertr. 4 Juni van Padang nl. Amsterdam. Het st. Nias arriv. 5 Juni v. Amster dam te Batavia. Het st. Koning Willem IT, van Ba tavia n. Amsterdam vertrok 6 Juni van Genua. Het st. Ville do la Ciotat, met de Fransche mail, arriv. 5 Juni te Mar s' seillc van Japan. i liet st. Bandoeng, van Java naar j Rotterdam, vertrok 5 Juni van Ma kassar. Het st. Goentoer, van Java naar Rotterdam, pass. 5 Juni Sa gres. liet st. Sarpedon, van Amsterdam en Liverpool naar Java, pass. 5 Juni Perim. Het st. Campanello arriv. 6 Juni v. New-York te Rotterdam. Het st. York, V. Rotterdam naar Japan, vertrok 5 Juni van Suez. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Bali, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Juni Kaap St. Vincent. Het st. Calcutta, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Juni Oues- sont. llot st. Sumatra. van Java naar Greenock, passeerde 6 Juni Sciliy. Het st. Billiton, van Amsterdam en Hamburg naar Java, arriveerde 6 Ju ni te Antwerpen. Het st. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, was 6 Juni 's avonds voorgaats van den Nieuwen Water weg en werd hedenmorgen 9 uur te Rotterdam verwacht. Het st. Frisla, van Amsterdam n. Buenos-Ayres, vertrok 6 Juni 12 uur 's middags van Dover. DE van annex Fljna Worst en Vieesohwaren, alles machinaal gesneden. bij dl Amsterilamsebt Poort. Profiteert nu! Wij hebben gekocht een reuzenpartij BANDEN en RIJWIEIOHDERDEELEK welke wij voor bespottelijk lage prijzen aanbieden. Buiten^ en Binnenbanden 99 ct, Sterke Buiten- en Binnenbanden van f4.voor f 1.49, met garantie. Onverbeterlijke Buitenbanden voor transport en zwaar werk van f 7.voor f 3.49 één jaar solide garantie. Een partij gebiesde SPATBORDEN £9 ct. (compl.) ZADELDEKKEN 12'/, cant. Prima OLIE 6 cent. VOETPOMPEN 39 oant. PEDALEN 59 cent. LANTAARNS 49 oent, enz. Eenige gebruikte Dames- en Heerenrijwielee van f 65,— voor f 29,60 met garantie. Nu allen naar de Rij wielbanden - Maatschappij H. J. VAN DER MEER, Schagchelstraat 9 bij de Anegang. Winkelhuis fa koop of ts huur. Te bevragen bij FRANS ERDTSIECK, Kruisstraat.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10