RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die ,Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der hinderen, die mij vóór Donderdagmor gen goede oplossingen zenden, worden in liet volgend num mer bekend gemaakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verban i met het aantal oplossingen, tn op de netheid van het werk. De prijs voor de raadsels in de maand Mei is bij loling ten deel ge vallen aan JOH AN SCHWEITZER, die den prijs Woensdagmiddag tus- schen 12 cn 2 uur mag komen halen. 1. [Ingezonden door Henderika Buh ner). Het geheel bestaat uit 51 letters en zul een groot gemak zijn voor wie er belang bij hebben. 32 33 31 35 is een verkorte meisjes naam. 29 30 43 is ec-n plakmiddel. 12 13 11 15 is nooit gesloten. 42 12 15 4 1 17 is een stad in Enge land. 43 2 11 3 is een waterplas. 1U 5 23 16 21 7 is een visch. 41 2G 27 24 is een bloem. 25 23 37 47 is een vrucht, 51 50 4-1 zit aan een fiets. 8 0 38 6 20 41 gebruikt de kleer maker. 43 42 24 gebruikt de schoenmaker. 1!) 39 31 36 40 5 18 duidt een tijd aan. 22 49 16 31 is een bewoner van een land uit het Noorden van Europa. 50 15 48 20 is een meisjesnaam. 2. (Ingezonden door Gcrritje Kok). Welk spreekwoord kunt ge hiervan maken, als ge de puntjes vervangt door medeklinkers ...c c. i. .i..e. ..ij.e. i. .ou. 3 (ingezonden door Anton Janse). Ik ben een plaats iu Friesland. Ver ander mijn 1ste letter en ik beu een mensch. 4, (Ingezonden door Lena Koele veld). liet geheel bestaat uit 22 letters en vindt men in Haarlem's Dagblad. 13 17 2 15 is niet zwaar. 4 21 11 10 is ongelukkig. 10 9 18 7 gebruiken de soldaten. 1 G 11 22 3 brengt voel ellende. 12 20 14 18 is een verkorte meisjes naam. 8 b 10 is een kleedingstuk. G 11 19 Is een knaagdier. 4 (Ingezonden door Willem van Wel). Ik ben een viervoetig dier, verander de laatste letter en ik ben een water in Zeeland. 5. (Ingezonden door Eduard Boeré). Ik ben een stuk timmermansgereed schap. Zet er een medeklinker achter, en ik ben een riviertje in Friesland. 7. (Ingezonden door Henderika Büh- nor). Welk dier zonder kop of pooten, Zonder lijf en zonder haar, Wordt er nu eens hier, dan daar, Op zijn tijd door elk geschoten 8 (Ingezonden door Alida Tros), liet gaat door 't raam en 't breekt niet T Gaat over tafel en 't eet niet 't Gaat door hel vuur en 't brandt niet. 't- Gaat door 't water en 't verdrinkt niet. Ra, ra, wat is dat? 9. (Ingezonden door Lelie). Kunt ge uit een naaldenkoker seven dieren halen 10. (Ingezonden door Annie de Bruijn). Schrijf onder elkaar Iets, dat bij de kachel te vinden is. Een bloem. Een vissh. Een stad in Gelderland. Een eiland in de Middellandsche Zee. Een groote stad in Italië. Een nijver diertje. Eeu getal. Een familielid. Ieder woord moet uit vier letters bestaan eu de beginletters moeten den naam vormen van een viscb. 11. (Ingezonden door Anton Janse). Mijn eerste is een vrouw. Mijn tweede is een kleedingstuk". Mijn derde is een verkorte jongens naam. Mijn geheel is een land in 't Noor den van Afrika. 12. (Ingezonden door A. en J. Hoo- geiduijn). Het geheel bestaat uit 10 letters en vindt men in de steden. 10 9 gebruikt de boer. 1 2 3 4 is een voertuig. 7 8 5 is fijn. 7 4 10 3 is zwart 7 6 vindt men op een schip. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vcrigc week zijn 1. Frans Hals. 2. Het geld. dat stom is. maakt recht wat krom is. Aal, geel, geld, lei, krom, leek, aak, schade, haard, tram, staart, tocht, Wies. 3. Vroeg begonnen, Veel gewonnen. 4. Zeehond. 5. BREMEN. Bernard. Rome. Ezel. Maaiu Evert. Naarden. 6. Mest nest. 7. Vele koks verzouten "de brij. Zout, bok, ijlen, Voorst, vet, beer, vendel. 8. Boom boor. 9. Een tol. 10. Korte Boogaardstraat. Kort. oog, baard, boog, rood, staart, garst. 11. Een appel. 12. Kat tak. RAADSELOPLOSSINGEN. Goede oplossingen deze week ont vangen van Leo Kanirner 10. Zus en Arend van Lohulzen 11. Dora Weijers 10 van de vorige week. Cath. C. Doing 12. Alida Kammeïjer 12. Marie Landmeter 10 Marie Franken 11. Gezina Va sen 9. Marie Vasen 9. Corry van Dalen 10 Jan Vieselman 10. Jan Joh. de Jong 11. Lena Koeleveld 12. L. en W. Dom 12. Arie de Vos 12. Piet Galjait 12. Rhodïa 11. Wilhelmina v. d. Haar 7. Bart Ligtenberg 12. Alida A. C. Möhring 5. Truus van Bilderbeek 7. Johan Mïedema 12. Willie Hertier 7. Aftnie Elffers 9. Anton Janse 12. Henderika Bühner 11. Cor en Nanne Nanta 11. Jan de Bruijn 11. Willem an Wel 6. Johan Schweitzer 11. Cor Huijer 11. Jan Huijer 11. .To en Jan Verton 11. i Doornroosje 11. Bep en Marie Ruijzenaers 11. Alida Tros 11. Zus Duursma 12. Hilda Canerius 9. Piet de Veer 11. Johan van Donselaar .11. Maria J. Piet.8. Clasina v. d. Brink 10. Jenticn Been 12. BEGRAVEN NAMEN VAN V1SSCHEN. (Ingezonden door Henderika Bühner). 1. Sta als je blieft even stil, jon- ;ens l 2. De olifant Jimbo trok vooral de aandacht der kinderen. 3. Hij bevindt zich graag in voor naam gezelschap. 4. De man had. een zaak in droge rijen en verfwaren. 5. 't Spreekt var. zelf, tante, dat ik u kom bezoeken als ik in de stad ben. 6. Wat zal men van zoo'n daad den ken BEGRAVEN JONGENS- EN MEISJESNAMEN.: 7. Zij gaf haar te leen dertien boe ken en een bal. 8. Bemin, als u zelf, uw naasten. 9. Bijna dolf de goudzoeker iets van zijn gading op, maar het .was weer mis. 10. Zij hoorden alle nachten het zelfde geluid. 11. Mama riep ons tweemaal en nog kwamen wij niet. 12. Ja, natuurlijk was zij toen boos 1 BEGRAVEN PLAATSEN. De antwoorden der begraven plaat sen van de vorige week zijn 1. Krommenie of Ommen. 2. Leiden. 3. Heerlc. 4. Bern. 5. Napels. 6. Amsterdam. 7. Gramsbergcn. 8. Essen. 9. Aalsmeer. 10. Mook. 11. Beers. 12. Sluis. 13. Katwijk. 14. Meerkerk. 15. Echt. Goede antwoorden ontvangen van Zus een Arend van Lohuizen 12. Dora Weijers 12 van de vorige week. Cath. C. Doing 15. Alida Kammeïjer 15. Marie Laudmeier_12.. Marie Franken 15. Gezïne Vasen 12. Marie Vasen 12. Corry van Dalen 12. Jan Vieselman 15. Jan Joh. de Jong 15* Lena Koeleveld 15. Piet Galiart 15. Rhodia 15. Wilhelmina v. 'd. Haar 10, Truus van Bilderbeek 13. Willie Hertier 11. Annie Elffers 14. Anton Janse 15. Henderika Bühner 12. Cor en Nanne Nauta 15, Jan de Bruijn 13, Cor Huijer 14. Jan Huijer 14. Jo en Jan Verton 15. Doornroosje 15. Bep en Marie Ruijzenaers 15. Zus Duursma 15. - Johan van Donselaar 15. Maria J. Piët 8. Clasina v. d. Brink 14, Jentien Been 15, BERICHT WEDSTRIJD. BERICHT. Het versje, „De bedorven leekenïng" dat in de Zaterdagavond van 25 Mei geplaatst was en ingezonden was bij den opstellenwedstrijd, was bijna woordelijk overgenomen uit hel kin derblad van de Telegraaf van eenlge maanden geleden. Gelukkig maakte één onzer abon- né's mij er opmerkzaam op. Ik hoop dut de inzendster begrijpt, hoe oneerlijk het is en hoe laf om een prijs te willen winnen met werk dat door een ander gemaakt is. Ik had dut van haar zeker niet verwacht! Ik ben nu erg blij dat zij geen prijs ge kregen heeft. Ook de eervolle vermel ding komt haar dus niet toe. Ik zal haar naam nu maar niet meer noemen. Ik hoop, dat haar ge weten haar al zóó geplaagd heeft, dat dit de eerste en ook de laatste keer geweest is, dat zij een dergelijke daad heeft kunnen doen. HET WONDERGLAASJE. Door E. S. „Hei... zeg.... pst Geen antwoord. Hein richtte zich op uit z'n voorover gebogen houding, keek snel naar den meester, die met een stok de plaatsen op de ka.irt van Nederland aanwees, wat Hein in liet minst niet interesseerde. En ziende, dat de onderwijzer geen erg in hem had en kalm voortging te vertellen over al (1e steden en rivieren, stak hij het hoofd weer -zoo ver mogelijk vooruit „Go-o-vert, kijk eens om Ik inoet je wat vragen. Toe danhij perkt er toch niets van Govert vóór Jiem scheen het niet te hoeren, tenminste geen hoofd" werd er omgewend. „Stomme ezel mompel de llein, 'die na een poos in de voor ever gebogen houding op antwoord gewacht te hebben, het niitteI«>o/e daarvan inzag, en zich met een zwaai van don rechterarm omwendde, met het gezicht naar z'n buurman, die met den rug naar hem toe zat. „Toe nou I" bromde deze. „Je hoeft me d'r niet uit te stompen, hoor-ie!" De schoolmeester, die uldoob een ge fluister in denzclfden hook hooide, keek dien kant uit, onder het sproken; ziende dat alles er rustig bleef, ging li ij kalm verder. Hein verveelde zich „stierlijk". Wat kon 't hem schelen, of in Deventer ijzergieterijen en fietsenfabrieken wa ren, of er in Enschedé zooveel katoen gemaakt werd en of er over Apeldoorn zoo'n belangrijke spoorweg ging naar Duilschland, en of de Koningin er in den zomer woonde. Dat liet hem koud. Hé, die vervelende vent hield maar niet op. Sjees.... wat zat die Govert te luisteren, met z'n uilig gezicht, zoc van ter zijde gezien....! Als ie eens wist wat hij, Hein, hem te zeggen had: Dan zou die zich wel omkeeren 1 Ja. als-ie 't eens wistVanmiddag uit varen met het vrachtsom® van ouwen Thijs Lieve hemel, ze zouden wel tot Kouweksrke mee kunnen varen, dan om drie uur terug... fijn't was d'r echt weer voor...... Zoo zat Hein te soezen, 't Was warm in het vertrek met de 38 kinderen en slechts do vier kleine bovenlichten open. De stom van den meester klonk zoo flauw tot hem door, bundels zon nestralen vielen in de stoffig-warme ruimte. Eindelijk, eindelijk, daar sloeg de dorpsklok de elf slagen gelukkig I ITein zuchtte van verlichting.... plot seling kwamen er leven en beweging in hem. Ook in de andere kinderen, die slaperig hadden zitten luisteren. „Buiten de bank", gebood de mees ter. En toen gingen zo do gang in, rij voor rij en naar den kapstok, en met de witte klompen aan cn de hoeden en petten op, naar buiten op het drukke pieintje, aan beide kanten afgesloten door een meidoorn-haag, waar, in de stralende zon, hier en daar een uitge- wasschen stuk ondergoed overheen gehangen was door de bewoners der huisjes achter dis haag. Sommige kinderen uit de verschil lende klassen gingen direct hun grif fels slijpen op de stoep, een paar meis jes gingen er bikkelen, al wachtend op kinderen, die nog „uit" moesten komen. Hein liep zoo vlug hij kon naar Go vert toe, een jongen met een mager gezicht en een hoogen rug. en lange, dunne beenen, waar een zwarte, rood- glanzige broek omheen fladderde. De groote handen vielen dadelijk in het oog, evenals de versleten schoenen en de pet zonder klep. Hein zag er vrij wat voordeeliger uit met z'n dik rond gezicht met roode wangen en lachende jongensoogen, en z'n welgedane gestalte. „Zeg, jog, ga je vanmiddag mee? Met Thijs, we magge allebei 1" Govert, die naast Hein voortliep, keek eerst strak naar den grond, toen Hein in 't gezicht. En daarna haalde a ij de schouders op. „Je weet best dat ik niet kan 1", zei hij toonloos, onverschillig. „Kan je nog altijd niet I Jakkes, wat vervelend nou toch! Moet je nog altijd"".. Hein hield op, keek z'u vriend vra gend van ter zijde aan en toen strak \oor zich uit, toen Govert zei, heel bedaard; „Ja, nog altijd Ze zwegen samen een tijdje, vert's schoenen sleepten slofferig over de heete, bolle straatkeien, Hein liep levenslustig, maar toch voor zijn doen erg stil er naast. „Ja, zie je, da's nou ellendig", begon hij weer. „We konnen andere heele- maal tot Kouwekerk mee....!" En toen den trek van ongeduld op Govert's ge zicht ziende, hield hij op, en zei niets meer, dan toen ze bij z'n huis waren... „Nou, adjul" „Adjuzei ook Govert. Daarna ging ie stil verder, over 'de warme straat, tot-ie bij een modderig steegje rechtsaf draaide, over de ongelijke steenen, waar tusschen welig gras opschoot, voortliep tot bij een open staande deur. Daar verdween hij in een vierkant, groen geschilderd por taaltje door een deur, die toegang gaf tot een ruime, maar lage en donkere kamer met één venster, dat uitzicht had in de steeg, waar de zon niet scheen. Een lucht van aangebrande kool en overgekookte melk hing ln 't vertrek. Op den met matten hier en daar bedekten vloer lag allerlei rom mel busjes en blikken deksels, een ge barsten kommetje, een knijper voor de wasch op te hangen, een paar lap pen roode wol, een tol zonder punt, enz. Dut was het speelgoed van Go vert's kleine zusje en broertje. Ook de tafel, voor het eenige ven ster geschoven, was bedekt met rom mel, de spiegel aan den wand was vol builen, op den schoorsteenmantel stond een wekker zonder glas, op de latafel een petroleum-stelletje met een koffiekan, een slaande farnp, waarvan het glas zoo zwart berookt was, dat 't leek of het in geen weken schoonge maakt was. Op een der stoelen, met neerhangen de biezen en een wrakke leuning, lag een lei met aan een touw tje er bij han gend een griffel, op den anderen stoel lag een hoop kranten. Dat was het vertrek, waarin dage lijks vijf menschen moesten verkeeren, eten, drinken en slapen. Er was niemand in. Op de kachel met haar roestvlekken en ijzer, dat en daar losgeschilferd was, prut telde iels in een bruin pannetje. Govert tilde het deksel er afeen sterke lucht van aanbranden rook hij. Haastig zette-ie 't pannetje af en schudde eens flink, toen, niet goed wetend wat hij doen zou, zette hij het maar naast de kachel op den grond, en den waterketel, die er stond, op t vuur, dat niet voor niks kon blijven doorbranden. Toen ging-ie door de achterdeur raar 't plaatsje niet het kleine bleek- veldje. Bij de waterton speelden de 4-jarige Lientje en Dirk. Dirk was 8 jaar, maar li ij was om half elf al „uit" gekomen. Licntje's boezel was geheel bemodderd. ze speelden met strootjes i een emmer vuil water. „Waar is moeder vroeg Govert. Dirk keek op. „Dasrzoo", wees-ie aan, „hij de geilEn Govert keek naar het schuurtje en riep toen „Moeder „.Taklonk een schelle stem achter de deur vandaan. „Is 't al elf uur ge weest en de deur werd uitgelicht en Govert's moeder kwam naar buiten, een w aschvrouw, met het liaar slordig om het bleeke gezicht, de armen dam pend van 't zeepsop. „Komt, jongens, dan moeten we maar eten Ze gingen naar binnen. De moeder, zuchtend even van vermoeidheid, bracht gauw de potjes en pannetjes op tafel, voor ieder een vork en een bord. Onder hel eten van de aangebrande kool met opgewarmde aardappelen, dat door alle vier niet smaak genut tigd werd, hoewel de vrouw niet veel at, vertelde Dirk, dat ie den middag mot Jaap op 't erf zou spelen. Jaap was een sniidszoon, op het erf stonden de karren en ploegen, die gemaakt moesten worden, natuurlijk een heer lijke speelplaats voor de jongens. „Als je d'r maar aan denkt, dat jo eerst nog naar den achterweg gaat om gras te snijë, dan 't goed wegbrengt naar vrouw Maalders, en zeep voor rne gaat hale waarschuwde de moe.- der. Dirk trok een boos gezicht. „Ik kan het goed haast, niet meer sjouwe, zon der sportkar...." pruttelde ie. „Die blijft in de schuur, het wiel is kapot, dat weet je wel 1" zei de vrouw. „Nou, ik kan 't haast alleen niet doen. Waarom nioet ik dat nou deen zeurde Dirk weer. „Hoor eens, jongetje, ik zal hot eens aan vader vertelle, hoor, vanavond Dat je zoo leelijk doet tegen moeder!", zei Govert toen. „Ben je niet wijs, met zoo te doen I" Dirk zei niets meer, maar achter Govert's rug trok ie een leelijk ge zicht tegen 'm en na 't eten ging hij al mopperend 't steegje uit met de mand niet waschgoed. Govert ging ook naar buiten, naar den bakkor. Maar eerst nam-ie nog den zak uit de lade van de latafel. „Zeg strakkies maar tegen Dirk dat ik wel gras mee zal nemen, moe der!" „Ja, da's best jonge!" Govert wilde de la dicht doen, toon z'n oog op een ouwe beurs viel, in X hoekje. IIij nam hem op, bokook hem aandachtig van binnen, en ziende dat er niets in was, dat op geld geleek (wel knoopen en loodjes) legde ie 'm weer op 't zelfde plaatsje neer, toen hij in 't hoekje waar eerst de beurs gelepon had, iets ronds zag liggen. Uit nieuwsgierigheid nam hij 't lil de hand... 't Was een glaasje, een stuk glas, met een ruwe, ongelijke rand, en heelemaal door stof bedekt. Govert lei de beurs weer in 't hoekje, stak 't glas in z'n broekzak, sloot de la, en ging toen aan 't bandje van den bonten zak zwaaiend naar buiten, naar den bakker. Die woonde aan de vaart. Hij had maar één hondekar, en daar ging-d-le Kolf den boer rueeop, maar Govert ging met een korf, zorgvuldig bedekt door eeu wollige, en een katoenen doek, net een wollen en eeu katoenen laken da#ht Govert, toen de bakkers vrouw zo over (1e roggebrooden en ca det j es uitspreidde. Toen naui-io stilzwijgend de mand bij 't ronde hengsel op,ging door de deur die altijd zoo zwaar ging en zoo schel klepte, den stoep af, en de vaart langs. Toen over de brug. toen ver der den dorpssveg af, die in 't dorp bestraat was, maar er buiten een grintweg werd. X Was drukkend, heet. De hemel was zoo hel blauw, <le zon zoo stra lend, alles was vroolijkheld als men zoo omhoog zag, dacht Govert. Och hadden zij in de kamer thuis maar een klein, kleiu beetje van dat zon- WMrijÉÉMr overal al- 't water de sloo- ten toe, wat zou dat veel prettiger zijn, dan altijd dat donkere, naar geestig bedompie! Dan zou z'n moeder misschien niet altijd zoo bieek zien, neer eten! (Wordt vervolgd.) Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-AfdeeJing moeten gezonden worden aan Mevrouw Ven erna—v. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aan schellen ZUS en AREND v. L. Het nieuwe ladsel is best en zal ik plaatsen ais het aan de beurt is, maar dat duurt nog een heel poosje, want ik heb nog j lteel wat raadsels in voorraad. Ja, waarom jullie naam er niet bijstaat, weet ik ook niet Het zal een vergis sing zijn, denk ik. Hoeveel raadsels hadden jullie gevonden LEO K. In de duinen is het 's zo- i mers heerlijk. Met wie ga je dan en zoek je er ook wel eens planten en bloemen Heb je de plaatjes van het ...Blonde duinen"-album ook verza meld en heb je er daar veel van in werkelijkheid gevonden Het is best, dat Je zusje dan jou plaats inneemt zoolang. MARTINETS B. Je mag in één woord wel tweemaal dezelfde létter gebruiken als die letter in de opgaaf ook tweemaal voorkomt, maar anders niet. Ja, 't is nu met voetballen weer oen poosje gedaan. Ga je ook wel eens naar een cricketmatch kijken En hoe spaar je op voor een grooten bal Heb je al veel bij elkaar CORRY v. D. Ja, al zijn de fietsen ook erg in do mode, wandelaars zie je nog veel meer. Nu, er zijn ook een heeleboel paadjes en wegjes, waar je met do fiets niet komen kan en die toch heel mooi zijn. Ja, van 't Kopje is heel gevaarlijk Dan stappen jul lie toch ook zeker altijd af, is "t niet JAN V. Dat gaat best zoo, hoor Nu de volgende week alle 12 JAN JOH. DE J. Je nieuwe raadsels zijn best. Maar van die soort met puntjes voor medeklinkers krijg ik er altijd erg voel. Als je er weer eens wat inzendt, heb ik het liefst zooveel mogelijk verschillende soorten. Maar ze worden nog lang niet geplaatst, lioor I LENA K. Laat je zusje het maar op haar gemak uitlezen, hoor I Ja, ik dacht wel, dat je liet aardig zou von den. Ileb je gemerkt, dat ik hier en daar wat verbeterd heb of was je het zelf al een beetje vergeten L .en W. D. Het nieuwe raadsel is goed. ARIE DE V. Hoe is 't Woensdag afgeloopen en liebbén jullie vandaag weer gespeeld Een match is veel spannender, vooral tegen jongens, die je niet kent, dan gewoon spelen, vind je niet'? Aardig, dat jij er zoo veel gemaakt hebt Dan zullen ze je niet graag missen in de club, denk ik. MARIE L. Ja, deze wedstrijd neemt heel wat tijd, en naar ik' lioor, kun nen er verbazend veel woordjes uit gemaakt worden. Ik wil graag geloö- ven, dat jij daar op 't oogenblik geen tijd voor hebt. Wanneer begint jullie groote vacantia en lioe lang duurt die? MARIE F. Het is ook zoo'n mooie weg, dat ik me best kan begrijpen, dat het niet zoo heel vlug gaat. Jullie stappen in den Hout ook zeker wel eens even af, om wat op een bank te zitten Fietsen jullie ook wel eens naar Zandvoort en ook wel eens naar Vogelenzang En vind je het daar niet prachtig GEZINA V. Ja, jij mag ook met ons meedoen Ben je ook een vriendinne tje van Marie F. Als je een nieuw raadsel bedenkt, moet je er altijd 't antwoord bij zetten. In de'1ste begra ven plaats zat een drukfout gelukkig dat jullie er nu toch nog „Ommen'' van konden maken. Je zult de raad sels wel makkelijker gaan vinden als je wat langer meedoet MARIE V. Ben je een zusje van Gezina en hoeveel schelen jullie in leeftijd Samen meedoen is prettiger dan alleen, vind je niet PIET G. De nieuwe raadsels zijn goed. Heb je die zelf bedacht RHODIA. Nu, ik denk, dat jullie het er deze maanden aardig druk mee zullen hebben. En houd je nu nog tijd over om te turnen en komedie te spelen Of bewaar je dat weer tot September WILHELMINA v. d. H. Ja. zeker mag je meer dan een brief vol schrij ven. Je schrijft het maar op schriften papier, of ander papier, net zooals je wilt. NELLY v. d. B. Jammer, dat het aardige papier nu op is. Kwam er na maar gauw een verjaardag of zoo, om je papiervoorraad weer aan te vul len, hè of leen je nu maar wat bij Moeder Heb je veel woordjes gevon den Ik geloof, dat er verbazend veel gemaakt kunnen worden BART L. Dat is een prachtige tocht, dien jullie in X vooruitzicht hebben Nu maar sparen, hoor 1 ALIDA A. C. M. Ja, speel jij je vrije oogenblikjes nog maar buiten, hoor. zoolang het mooi weer is Je kunt van den winter nog lang genoeg in huis zitten Heb je al veel woorden gevonden ANTON J. De nieuwe raadsels zijn goed. Ja. ik dacht wel. dat je dat boek mooi izou vinden Heb je het al uit? TRUUS v. B. Spreek je Calo en Cor ry dikwijls en hoe is het met hen Ja, het is dikwijls een heel besluit, om met zoo iets te beginnen en dan Iseb Je op 't laatst nog spijt, ciut je het niet eerder gedaan hebt! Ik ben nieuwsgierig of jij tot 3e gen-gelde in zenders zal gaan behooren. Ja, t was soms erg warm, maar we kunnen toch nog wel mooier zomerweer krijgen, dan we deze week gehad hebben WILLY H. liet nieuwe raadsel is goad. ANNIE E. Ik heb ai meer klachten gelezen, dat de raadsels deze.u keer at moeit ;k waren, ik hoop, dat ze deze week wat gemakkelijker zijn. Ja, de eerste begraven plaats was lieele- n.aal fout gedrukt en toch hebben sommigen er nog een plaats uit ge maakt. HENDERIKA B. Dit raadsel wil ik zoo liever niet plaatsen, ten 1ste om dat ik datzelfde spreekwoord, nu kortgeleden, al eenige keeren geluid heb en ten tweede omdat de kinderen die raadsels met door elkaar gegooi de letters altijd zoo lastig te raden vinden. Bedenk nog maar eens iets anders I COR en NANNE N. Ik heb de 1ste begraven plaats er nu bij gerekend, want je bad haar goed geraden, al stond ze fout gedrukt. Had je oen echte bat, of had je die zelf van hout gesneden En hoe hadden jullie een goal opgesteld Waar heeft je broer gesolliciteerd en zou hij kans ma ken JAN DE B. Kan je goed roeien Heb je 't dikwijls gedaan, of had je den volgenden dag blaren aan de ban den En was je Oom niet bang. dat Jullie om zouden slaan, of kunnen jullie allemaal goed zwemmen 't Is nog niet veel zwemweer geweest van 't jaar, vind je wel JOHAN S. Als je uit logeeren bent, zijn alle uitstapjes prettig, vind je ook niet Ja, 't weer had nog wel wat mooier kunnen zijn. We zullen nu maar hopen, dat het in de groote va- cantie prachtig is. Ga je dan ook nog uit logeeren COR en JAN II. Hoe is 't nu met Koos Ik hoop, dat er gauw wat ver betering komt, maar het duurt altijd minstens zes weken, is 't niet 1 En hij is nu pas vier weken ziek, geloof ik 1 Ik hoop, dat ik de volgende week hoor dat hij goed vooruit gaat. ZUS D. Wat is dat strand smal, als jo het vergelijkt met Zandvoort, vind je nietJ a, de thee en ook da pannekoeken zijn daar beroemd. Op die piasstin heb f£ nooit gevaren. Had den jullie een zeil-, of een roeiboot Ja, de raadsels in het H. B. zal je stellig ook wel kunnen oplossen. Tammer, dat hot er maar vier zijn iedere weekMaar misschien mag je daar zelf ook wel nieuwe raadsels in sturen 1 HILDA C. Als je het alleen doet, leer je er ook het meeste van en ja zal eons zieu hoe gauw je ze dan allo twaalf kunt oplossen. Kijk do ant woorden van de raadsels, die je niet gevonden hebt, altijd maar goed na I Wat gezellig, om nog zoo'n kleinen broer te hebben Die is zeker erg blij, a.ls jij uil school komt Spoel je dik wijls met hem JOHAN v. D. Was je in dezelfde partij als Arie <L V.En hoeveel runs heb jij gemaakt MARIA J. P. Dat je dien avond geen slaap had, wil ik wel gelooven maar den volgenden ochtend Konden jul lie toen wel wakker worden Was je wel eens meer zóó laat naar bed go- CLASINA v. d. B. Doe je nu thuis do huishouding? of waar moot jij voor zorgen en mogen jullie Moeder dikwijls opzoeken Ik hoop, dat zij goed vooruitgaat, hoor JENTIEN B. Wanneer ben jij ja rig'? Komt dat al gauw Dan kan ik wel radon, wat jij krijgen zal Jij ook Ja, Jo was zeker erg blij met dio heerlijke cadeaux I Is ie taak deze week afgekomen? JO D. Ik ben blij, dat jo liet ma even opgestuurd hebt. Neen, er was gelukkig geen prijs mee verdiend, maar het heette wel eigen werk. Ik vind zooiets ook altijd verbazend jam mer, en ik kan me nooit begrijpen, hoe iemand er toe komt zooiets voor eigen werk te durven en willen laten doorgaan. Zoo, lees je onze Zaterdagavond nog altijd Wat is het al lang geleden dat jij ook wel eens meedeedIk denk we! een jaar of zes. zou het niet? Schrijf je nog wel eens iets andere,' behalve in de T. en wil je dit nog te rug hebben 1 JO en JAN V. Nu, ik vind i uui dan ook al heel erg vroeg I Spek» jullie gewoonlijk al om een uur of ze» buiten Ja. dan is 't veel frisscher en prettiger buiten, dan overdag. Zijn jullie tegenwoordig ook aan 'i cricket» tea of spelen jullie meestal DOORNROOSJE. Je hebt goed» plannen, hoor I Doe maar flink j« best, dan zal hel wel lukken. Ik hoop dat dit rapport even mooi, of mooie* is. dan het vorige Ga je dan ook ste, nographie loeren en op de schrijfma chine schrijven f Het nieuwe raadse' is goed. BEP en MARIE R. Ja. jullie hebt een echt vroolljk en gc-zelhg loveotN met elkaarDat geioof ik ook Heeft Marie nu minder tijd d;ui Bep, om op do fiets uit te gaan of verdoelen jul lie het een beetje ALIDA T. Er kan ook niet altijd iets bijzonders zijn, om over te achrij ven. Hebben jullie nog propaganda tochten van den nonier in 't vooruit zicht of beginnen jullie Bever in najaar weer met kracht te werken Mevr. VENEMA- 8 Juni 1912. DOORN.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 15