SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad* Voetbal, Cricket. Koribal Hiuolitvaart B obieten. Voetbal. SPARTA-NEDBRLANDSCII XI, 1—1. Deze liefdadigheidswedstrijd werd Zondagmiddag te Rotterdam ge speeld. De burgemeester en eenige raadsleden waren tegenwoordig. Metst had 't Nederlandsch Xl-tal ce- nig overwicht. Later kwam er voor Sparta evenwel wat verademing. Een vrije schop voor de Spartanen werd dom den keeper van 't Ned. XI (Lede- boer) gestopt. Met 0—0 werd gedraaid Sparta was weer wat aan 't afzak ken. maar "t overwicht van 't Ned XI bleef nog zonder resultaat. De Kór- ver werkte bij Sparta zeer mooi. In 't laatst scoorde 't Ned. XI door Vos, maar kort daarop maakte Sparta ge lijk door Reidt. Linde was dus een gelijk spel, 1—1. Het Nederl. elftal. De volgende spelers hebben thans definitief de- uitnoodiging om deel te nemen aan de toer naar Stockholm aangenomen: P. Bouma», J. G. van Breda Kolff. J. J Bnuvy, C. 11. ten Gate. Jhr. C. W. Fcitli. Cl. 11. Fortgens. M. J. Göbel. L M. Ledebocr. J. van dor Sluis. J. Vos en D Wijnvcldt. Omtrent het al of niet meegaan van de volgende spelers bestaat op dit oo- gonblik nog geen zekerheid: M. llont- kcopcr. J. M de Korver. D. N Lotsy. R C van der Nagel, en N. do Wolf. Definitief bedankt heeft slechts Ant. liörboïger, in wiens plaats M. Hout- köopcr uitgenoodigd is. l)e oefeningen van het elftal zullen doze week onder leiding van Chad- vvick als volgt plaats hebben: Woens dag m Den Haag op H. V. V.'s ter rein, Donderdag in Amsterdam en Vrijdag in Rotterdam. De wedstrijd tegen Reading op a s. Zondag te Amsterdam begint om half vier. De wedstrijd tegen de Oostelijke Zvahiwen zal op 23 Juni vermoede lijk te Arnhem of anders te Deventer plaats vinden. Cricket. IIA -VRLF.M ROOD EN WIT. Deze plaatselijke ontmoeting heeft zeer veel publiek naar Schoten gelokt. Om 11 uur trekt het Rood en Wit ope- ningspaar naar de mat. Op het bow len" san Schmelnk en v. Brederode kunnen v. Waveren en F. Koldert zich i :ot veel vrijheden veroorloven. Spoe- dis i- F. Koldert dan ook op.square leg door Oostoobróek gevangen op bowlen ven Schmoink. 11c- ij e doet een goede vang achter liet wicket en Van Was eren kon met 9 vertrekken (2 13). Met v. Gogh en v. d. Poll komen jan de runs en eerst op 107 komt de scheiding. Schmeink die hoe langer hoe beter is gaan bowlen, neemt kort na elkaar-v Gogh, E. Holdert en v. d. Poll. resp. met 43, 0 en 62. Swens en Posthuma slaan dan samen nog een top de mat als Heije weer een goe- cb vang doet en daarmede Swens met 16 doet retourneeren. Angenent ison- dertusschen gaan bowlen en met suc ces. want vrij spoedig clcant hij Van Lennep en De Jong. Posthuma kan dan met 20 heengaan, door toedoen san Schmeink. J. Franken behaalt dan r og dubbele cijfers. 12, en het totaal is met 7 extra's, dat wel pleit voor het goede keepen van Heije, 183 gev. orden. Schmeink nam 7 wickets voor 'tl runs. Dc innings der Haarlemmers be staat hoofdzakelijk uit een geregeld komen en gaan, lioewöl er toch zeer voorzichtig gespeeld wordt. Alleen 't samenzijn van Schmeink en Bijleveld, dm beiden een vroolijk spel spelen, levert eenige runs op. E. Holdert doet tsveo pracht vangen in de slips terwijl zijn broer er een voor zijn rekening nam, allen op bowlen van v. Wave- ren. De extra's leveren 14 runs op, zoo- uat alleen Schmeink 15 en Bijleveld 11 dubbele cijfers halen. Een schamel totaal san 53 bezorgt Haarlem dan ook do follow-on. Van Waveren met 6 voor 17 had de fraaiste cijfers. In de 2e Innings zien we Mesman en Posthu ma aan het werk, beiden met succes, want het totaal wordt nu slechts 49. Kruseman slaat 'n heelen tijd op de mat voor zijn 14 runs. Angenent speelt een overdreven voorzichtig spel en blijft dan ook 13 not out. Wel een bewijs dat Posthuma nog steeds een gevaarlijk bowler is, getuigen zijn prachtige cijfers 7 voor 15. Rood en Wit wint dezen wedstrijd, zooals wel te verwachten was met in- n'ngs en 81 runs. De scores zijn: Rood en Wit: VV. v. Waveren c. P. Heije b.v. Bre derode 9 F. Holdert c. J. Oostenbroek b. Schmeink 1 L v. Gogh bowled Schmeink 43 Jhr. A. v. d. Poll howled Schmeink 62 E. Holdert bowled Schmeink 0 J. J. Swens c. Heije b. Angenent 16 C. J. Posthuma b. Schmeink 20 Jhr. C. v. Lennep b. Angenent 5 M de Jong b. Angenent 8 J. Franken c. Oostenbroek b. Schmeink 12 C Mesman nol out Extra's 7 Totaal 183 Haarlem le innings: F. Shoemaker c v. Lennep b. v. Waveren 2 Kruseman c. E. Iloldert b. v. Wa veren 4 P. ileije c. E. Holdert b. v. Wa ren 0 J. v. d. Berg c. F. Iloldert b. vau Waveren 3 P Angenent C. v. Lennep b. F. Iloldert 0 J. Oostenbroek bowled v. Waveren 1 Sanders played on F. Iloldert 0 Schmeink c. Mesman b. F. Koldert 15 Bijleveld b. v. Waveren 11 v. Biederode st. v. Lennep b. Van Waveren 2 The Painter not out 1 Extra's 14 Totaal 53 Haarlem 2e innings: Kruseman c. v. Lennep b. Post- Ihuma 14 J v d Berg c. v. Waveren b. Mes man 7 P. Heije bowled Posthuma 1 P. Angenent not out 18 Schmeink b. Mesman 0 J. Oostenbroek c. v. Gogh b. Posthuma 2 Sanders b. Posthuma 0 Schoeraakér l.b.n. Posthuma 1 Bijleveld c. v. Lennep b. Moeman 1 The Painter c. F. Holdert b. Posthuma 5 v. Brederode b. Posthuma 0 Extra's 5 - Totaal 49 Bowlingcijfcrs Haarlem: ScluneiDk 6 voor 77. Angenent 3 voor 22. The Painter 0 voor 35. Van Brederode 1 voor 42. Hood en Wit, le innings: F. Koldert 4 voor 22. Van Waveren 6 voor 17. 2e innings: Posthuma 7 voor 15. Mesman 3 voor 29. Y OLIIARD IN GHILVERSU M- SCHE C.C. Hilversum maakte eerst 73. Volhar ding antwoordde met slechte 43. Hil versum sloeg er toen weer 98 bij el kaar, waarvan Demmink 52. Volhar ding maakte daarna 101, zoodat Hil versum met 27 runs won. HERMES—A. C. C. A. C. C. batte eerst en bracht 't tot 152 (Schröder 35). Schiedam kreeg in de eerste innings slechts 22 runs. Voor den tweeden keer ingaande was 't re sultaat al even treurig, want nu kwam men slechts tot 28. A. C. C. won dus met innings en 102 runs. De bowlingcijfcrs der Amsterdammers waren natuurlijk schitterend. ALBION—V. V. V. I. V. V. V. maakte eerst 53. Albion 46 V. V. V. maakte den tweeden keer 99. Toen ging Albion weer in, maar voor 0 wickets had men slechts 30 runs. Albion gaf toen.op, zoodat V. V. V. op de eerste innings met 7 runs won. ROOD EN WIT II—IIAAGSCHE II. De Rood en Wit-reserves balies eerst en ot) het uitstekende bowlen van Kuipers en Kessler presteeren ze al zeer weinig, want een totaal van 31 runs, waarvan L Reydon met 11 en Bcllee met 10 nog meer dan de helft hebben, is al zeer slecht. Merkwaar dig is hot, dat in deze innings geen enkele vang gedaan werd en alles clean bowlt, en een l.b.w. werd. Kui pers bowlde 7 voor 17 en Kessler 3 voor 12. De Hagenaars doen iiierna stukken beter, door 215 te maken, Kuypers met 37. Reesemer met 40, La Chapelle Sr. met 26, Biuma met 37, Van Hen gel 30 en Everts 16, plus Mr. extra 19 luidden dubbele cijfers. In de 2de innings blijft het Rood en Wit-totaal weder beneden de 100, wordt nu 85. Hiervan hadden Bollee 21, Tiel 11, P. Sijpestein 16 en 12 extra's de dubbele cijfers. Kuipers met 5 voor 21 stond weer aan de spits dei- bowlers. De Haagsclie wint dus met innings en 99 runs. AJAXA. C. C. II. A. C. C. II speelde een oefenwed strijd tegen Ajax te Leiden. A. C. C. II maakte 70 waarvan Beuth 26. Ajax antwoordt met 34. A. C. C. II maakt in de tweede in nings 65. (Thomée 25) In de tweede innings had Ajax 46 voor 5 wickets, toen wegens regen gestaakt werd. A. C. C. II won dus met 3G runs op de eerste innings. VERGADERING II. C. B. Zaterdagavond hield de II. C. B. een vergadering. De voorzitter las het concept-reglement voor, da! na eenige wijzigingen werd goedgekeurd. Het bestuur, thans definitief samenge steld, beslaat uit de heeren F. Kol dert, voorzitter, A. A. van den Berg, vice-voorzittcrV. Davidson, secreta ris G. Droste, penningmeester L. Reydon, competitieleider, A. Kreunen en P. Heye, commissarissen. NEDERLAND—BELGlê. Het elftal, dat België den 16en Juni a.s. tegen het Nederlandsch elftal, te Den Haag, in het veld zal brengen, ziet er als volgt uit: Graaf J. d'Oultremont (aanvoerder), A. Daumerie, G. Alpen, F. Bartlelt, W. S. Maxwell en F. Wrigt, allen van do Anglo Beige Cricket Club, L. Schots !Gent C. C.), G. Lewis. R. F. Worthingfon, R. Clayton en O. B. Knight (Beerschot). Van dit elftal maakte G. Alpen, een Australiër, Zondag de record score van België, nlè 198, terwijl Maxwell in denzelfdcn wedstrijd 84 maakte. Samen maakten ze 'n recordstand van 162 voor het derde wicket. Luchtvaart BERLIJN—WEENEN. Uit .Tohannisthal wordt aan de M. Ct. geseind Naar schatting waren Zondagoch tend 50 fi 60,000 toeschouwers op lut vliegkamp te Johannisthal aanwe zig om 't vertrek voor den wedstrijd Berlijn—Weenen bij te wonen. Deze wedstrijd, verdeeld in twee af- deelingen, liep voor Zondag van Ber lijn naar Breslau (309 K.M), Maan dag gaat liet van Breslau naar \Y"co non 2-49 K.M.). De totale afstand, dien de deelne mers moeten afleggen, bedraagt dus 558 K.M. Deze wedstrijd was alleen opengesteld voor Duitsche en Oosten rijkse ne vliegers. In totaal waren er 20 ingeschreven, waarvan de ©ene helft uit Duitschers, de andere uit Oostenrijkers bestond. Onder de reeds -vroegtijdig aanwe zige aviateurs, merkte men onzen landgenoot Fokker op, die wederom geheel hersteld bleek, geheel en al monter leek en nu beloofde straks een exhibitie te zullen geven. Fokker ge niet hier groote populariteit, alleen is men bijkans vergeten, dat hij Neder lander is. Vandaar, dat hij echler aan dezen wedstrijd* niet kan mes doen. Bovendien is Fokker geen wed strijdvlieger, hij is in de eerste plaats constructeur. Verschillende deskun digen hoorden we met veel lof over zijn eendekker van eigen construc tie gewag maken. Allengs klaarde het weer op. De eerste avinteur, d'te zijn toestel naar buiten liet brengen, was de Duitschor Eckelmann uiet z'n Albatros-tweedek ker. Zaterdag nog had deze aviateur een prachtige vlucht volbracht van Ieipzig naar Berlijn. Do motor wilde bij 't aanzetten echter niet werken, hetgeen door hem werd toegeschreven aan abnormale atmosferische condi ties Tegen vier uur was het absoluut bladstil geworpen en verbrak ton slotte een zwak zonlicht den steeds blijvenden mist. Nadat bericht is, dat Eckelmann definitief besloten is niet te vertrekken, stapt Bolvert Thelen in zijn tweedekker. Hij vertrekt om 4 22. vergezezeld van luitenant ter zee Schiller ais passagier. De andere toestellen zijn allengs ook in gereedheid gebracht. H. Hirtji met een eendekker volgt 2 minuten la- r Luit. Scholier vergezelt hem. Luitenant Freaheri von Thuena is de derde, die weggaat. Doch nauwe lijks heeft deze aviateur de aarde •laten, of 20 meter verder valt plos hot toestel, neer, waarbij een der leugels ais 't ware in het zand ge hoord wordt. Het toestel blijkt ge deeltelijk vernield te zijn, de bestuur der en zijn passagier zijn gelukkig ongedeerd. Dan volgt een lange pauze. Allerlei geruchten doen de ronde, waarbij men spreekt van ontstane oneenighe- den tusschen de deelnemers en de jury. Fokker in actie. Omstreeks 6 uur is hot prachtig liegweer geworden. Tot groote voldoening van duizen- de toeschouwers laaf dan Fokker zijn toestel naar buiten brengen. Binnen no-time zit hij in den stuurstoel om dan spoedig op te stijgen. De kranige Hollander doet dan de verbaasde Bc-riijners versteld staan. IIij demon streert op schitterende wijze, hoe men vliegen moet. I-Iet publiek ju belt. Fokker dankt telkens met oen zijner handen voor de donderende ovaties hem gebracht, hetgeen door hem werd opgemerkt door het voort durende zwaaien niet hoeden, zak doeken, etc. Hij beschreef schitterende achten, zette dan telkens z'n motor af, om dan dadelijk weer hooger te gaan kortom schitterende presta ties die algemcene be wondering wek ten. Toen ten slotte Fokker met een prachtigen zweefval geland was, werd hij langdurig stormachtig toege juicht. Plots, om 6.15, wanneer vier machi nes tegelijkertijd liet luchtruim door kruisen, maken weer eenige deelne mers aan den wedstrijd aanstalten om t© vertrekken. De eerste Oostenrijk- sche deelnemer Cznkay, vergezeld an luit. Blaschk-e, is het eerst weg. Volgen Bergmann (Oostenrijker) ver gezeld van deft len luitenant Miller en dan Hein rich Bier (Oostenrijker). Toen ik om 9 uur het Joha-nnisthaler vliegkamp verliet, wureu dus slechts zes deelnemers vertrokken en wel de volgende Duitsche vliegersHirth (eendek ker) Robert Thelen (tweedekker), luit. Frh. v. Thuena (eendekker). Oostcnrijksche vliegersCzakoy (tweedekker), Iiergmann (eendekker), H. Bier (oendekker). Het drukkende weer met onweers verschijnselen was oorzaak, dat ve len besloten, niet te starten. Hirth eerste te B r e s 1 au De Duitscher llirth arriveerde als eerste om 8.50 uur. Als tyeode kwam aan de Oostenrij ker Czakay, Bergmaan was derde. Deze drie vliegers volbrachten do reis zonder eenig oponthoud van beteeka- nis. Langs de goheele route was de belangstelling zeer groot. De Oostcnrijksche deelnemer, de le luitenant Heinrich Bier is gevallen in de buurt van Pieskow. Zijn machine is totaal vernield. Bier zelf brak een boon. VLIEGWEDSTRIJD OM LONDEN. In den vliegwedstrijd om Londen heen (ruim 130 kilometer) kwamen zeven deelnemers uit. Eén was Sop- witch in 84 minuten, 2. Hamel, 3. Moorhouse. De drie prijswinners zijn Engelschen. Nader wordt gemeld: Sppwitch is gedisquulificeerd, om dat hij bij liet keerpunt 6 1/2 K.M. voor het merkteeken bij Purley om- edraaid is. Dientengevolge wint nu Hamel den eersten, Moorbouse den tweeden en Valentina den derden prijs. De tijd van Hamel is 100 minu ten. EEN WATERVLIEGTUIG. De vlieger Colli-ex heeft te Saint Ra phael met een watervliegtuig een hoogte van 300 M. bereikt. Hij daalde in zweefval op "t water. Korfbal. Op de vergadering der Zandvoort- sche Korfbalclub Swift", Zaterdag in Zandvoort gehouden, werd als voorzitter gekozen de heer Bermsen, nadat de lieer Plasman, van verschil lende zijden als voorzitter voorge steld, meedeelde, in geen geval eeni ge bestuursfunctie op zich te willen nemen. Verder bestaat het bestuur uit de dames N. v. d. Mije, C. van Koeren, en de heeren Wiener en v. d. Mije. De vareeniging zal bestaan uit cén afdeeling voor seniores, leeftijd min stens 15 jaar, contributie f 5 en voor juniores, leeftijd 13—15 jaar, contri butie f 4. Oefeningen op Zondag, Woensdag en Zaterdag door elk der afdeelingen afzonderlijk. Reeds hebben zich weder nieuwe le den opgegeven. Lawnttanis DE WERELDKAMPIOENSCHAP PEN TE PARIJS. Vrijdag werden de demi-finales ge speeld om het wereldkampioenschap Troitzheirn won van Itahe 64. 6—2 en 6—3, terwijl Kreutzer winner werd van Kleinschroth 6—3 en 0—0, door dat laatstgenoemde z'n pols be zeerde, De Fransclie aandeelen blijven maar steeds door dalen! Nu zijn het weer de Fransehe double 3pelèrs. Max Decugis on Germot werden geslagen door de Zuid-Afrikanen H. A. Kitson C. F. Winslow: 6—2, 6—2, 2—6, 2—6, 6—2. De eenige hoop blijft dus nóg gevestigd in hot paar Gobert— Laurentz, die om in de finale te ko men Froitzheim—Kreutzer zouden moeten slaan. Schieten KON. VEREEN. VAN NEDERLAND SCHE SCHERPSCHUTTERS. De achttiende groote nationale schietwedstrijd van de Kon. verceni- ging van Nederlandsche scherpschut ters, beschermvrouwe H. M. de Ko- ,gin-Moeder, die zal gehouden wor den op de bekende Ockenburgher ba nen te Loosduinen, zal geopend wor den op Donderdag 4 Juli, des mor gens te 9 uur. In het schietgebouw zal een welvoorziene cantine zijn in gericht, waar tevens gelegenheid be staat om dagelijks te half een ge zamenlijk het noenmaal te gebruiken. Ook brieven cn telegrammen kunnen op het schietterrein worden ontvan gen. Buiten de deelneming der leden persoonlijk, zal ook de schietvereoni- ging „Generaal van Merlen" in den korpswedstrijd uitkomen. NIMROD NAAR PARIJS. Door de club „Le Fusil de Chasse' te Parijs, is ter eere van de „Isic of Wight Gun Club" le Rijde cn de Ko ninklijke Nederlandsche Jachlvcroenl ging „Nimrod" een schietwedstrijd uitgeschreven op clay pigeons. Deze wedstrijd zal gehouden wor den van 11 tot en met 13 Juni. Op het programma van Woensdag 12 Juni komt o.a. voor: wedstrijd „Prix de Haarlem". Aan dezen wedstrijd waarvoor 4 prijzen zijn beschikbaar gesteld, zal enkel door leden van „Nimrod" mo gen worden deelgenomen. N. B. L. O. Het bericht, aan de Tel. ontleend, dat al de wedstrijden en de spellei dercursussen, die do N. B. L. O. de zen zomer zou houden, afgelast wa ren, ïs niet geheel juist. Do wedstrijden ter gelegenheid van de Sporttontoonstelling te Nijmegen gaan niet door, omdat het terrein dat de tentoonstellingscommissie aange wezen heeft, niet geschikt is. De 3- daagsche roeiwedstrijden zullen niet plaats hebben. Maar de 4-daagsche afstandsmar- sclien en 4-daagsche rijwielritten gaan wel door. Ook zal de spelleidercursus als ge woonlijk gehouden worden te Breda SPORTTENTOONSTELLING IN DEN HAAG 1913. Bij gelegenheid van het jubeljaaT 1913 wil de Residentie ©ene nationale en internationale tentoonstelling van toerisme en sport organiseeron. De heeren T' \gema, A. J. Duykers, industrieel, J M. Jansen Eykcn Sluy- ters, oudzoeofficau, L. P Maartens, secretaris van den Bond van Bestu- van Middenstandsvereeni gingen, A C. Sommer, kunst- en decoratie schilder, Jos. Wap, koopman, hebben hiertoe initiatief genomen. Vervolg Binnenland. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE GE MEENTERAADSLEDEN IN NEDERLAND. Zaterdagavond ving de Vereeniging van Vrijzinnig-democratische Raads leden in Nederland haar jaarlijksche algemeene vergadering aan. De vergadering werd geleid door den voorzitter, mr. Van Aallcn uil Rotterdam. Uit liet verslag van den secretaris den heer A. Roest te 's-Gravenhage, bleek, dat hel ledental der vcreeni- ging, dank zij het vermeerderd aan tal raadsleden, weer aanmerkelijk is toegenomen. Tot bestuurslid werd met bijna alge meene stemmen herbenoemd de heer P. J. W. van Hasselt, te Ulreclifc Ten slotte werd het.denkbeeld be sproken om over te gaan tot het uit geven van een periodiek alleen voor de leden verkrijgbaar, welk denkbeeld r.adcr door hel bestuur zal worden overwogen. Prof. Mr. H. L. Drucker hield een rede over de taak der gemeente ten aanzien van bureaux voor rechtshulp. Dr. A. van Rualte uit Dordrecht sprak 'daarna over de taak der ge meente ten aanzien van de controle op levensmiddelen. In een huishoudelijke vergadering werd nog besloten rechtspersoonlijk heid voor de vereen iging aan te vra gen. DE PAPENDRECHTSCHB ZAAK. Door tal van ingezetenen te Papen- drecht wordt, naar de Dorti. Ct. meldt, aan de verdedigers in de Pa- pendrechtsche zaak, mr. W. Dicko, te Dordrecht, en prof. mr.G. A. van Hamel, te Amsterdam, en den heer J. van Elk, te Dordrecht, een hulde blijk aangeboden, voor hetgeen zij in deze zaak hebben gedaan. Mr. Dicke krijgt een blauw kristal len kaartencoupe, in zilver gevat, uitgevoerd in empire-stijL Aan den rand zijn zes medaillons aangebracht met toepasselijke emblemata, een op dracht (herinnering aan de Papen- dreehtsche Strafzaak 1907—191B, <lo namen der plaatsen, waai- de zaak heeft gediend (DordrechtDen Haag; Den Bosch—Arnhem), hc-t wapen van Papendrechl en monogram W.D. Prof, Van Hamel en den heer Van Elk wordt ieder een compleet schrijf- garnituur vereerd, uitgevoerd in zil ver, eveneens in cmpire-stijl. Het he staai uit: een inktpot, vloeirol, ca chet, vouwbeen met ivoren lemmet, zilveren schaar, papiermes, radeer mesje, pen- en potloodhouder Elk garnituur is besloten in een Marok- kijn étui, waarop een zilveren plaat met toepasselijke emblemata en in scriptie. D. P. HAMERS. Te Amersfoort overleed in den ouderdom van 80 jaar de heer D. P. Hamers, lid van de Provinciale Sta ten van Utrecht. DE POSTDIRECTEUR TE ZUTPIÏEN We lezen in 't Hbld.: Vrijdagmiddag is de directeur van het postkantoor te Zutphen, F. von Huben, na een onderhoud met den inspecteur der posterijen cn telegra fie, in voorloopige bewaring gesteld als verdacht van verduistering. te laar, dat de verslaggevers het niet ten komen. Virginia werd enkele aren later in d.j kamer van haar oom ontboden. Toen zij de devy binnen ging, liep haar een klein, oubeteekenend uit ziend mannetje, eenvoudig gekleed en in eenlgszins onderdanige houding voorbij, dien zij zich herinnerde al eenige malen sinds haar aankomst hier gezien te hebben. Hij keek haar in het voorbijgaan aan en Virginia zag, dat zijn oogen in elk geval heel scherp waren. Zij vond haar oom nu geheel gekleed, de kamer op en neer loopeu, met zijn handen op zijn rug. Ik heb juist bericht omtrent onze vrienden gekregen, Virginia, merk te hij op. Zij nemen het blijkbaar heel ernstig op. Als zij dat document niet door list kunnen krijgen, dan zullen zij trachten het te stelen. Zou dat niet een beetje moeilijk tiijn? vroeg zij. Hij glimlachte. Moeilijker dan zij zich voorstel len. liet kistje zelf is een duim dik, en het slot zal alles u eerstaan be- haho dynsmiet Maar ik hoor dat zij een inbreker van beroep in hun dienst hebben genomen, dus wij kunnen er nog pleizltr aan beleven. Hoe is u dat alles te weten go- kon-en? vroeg zij. Door het mannetje, dat daar even mijn kamer uitging, antwoord de hij. Ilij is eou van de detective-s van Pir.kerton's bureau, of liever dat was hij. Hij is nu in mijn dienst, en gebruikt het grootste deel van zijn tijd om die kostbare vrienden van mij te bewaken. Ik verwacht, dat zij van nacht een poging zullen wagen. Wat is u v an plan te doen? vroeg zij. Om de politie zenden? Haar oom schudde het hoofd. Zeker niet, antwoordde hij. Als ik niet veronderstelde dat zij het we! zóó zullen regelen, dat zij geheel achter de schermen blijven, dan zou ik zelf in de kamer tegenwoordig zijn. Zooals de zaken nu staan, zal ik alles liever aan Leverson, den man, die daar juist wegging, overla ten Hij zal zooveel hulp halen als hij noodig heeft. Als je dus van nacht gerucht mocht hooren, dan zul je we ten wat daarvan te moeten verwach ten. Virginia huiverde een beetje. Er zal gevochten worden, vrees ik, zei ze. Er kon wel eens hij geschoten wcr-len, antwoordde hij. In elk ge val Iveu ik niet bang, dat zij mijn brendkistjo zullen opon maken. HOOFDSTUK VUL Vuurwapenen. Midden in don nacht wer'd Virginia gewekt door het geluid van een revol* verschot. Zij trok haar morgentoilet aan en liep met een'electrisch lampje in de hand de trap af. Overal in huis was het echter al verlicht. Electrische bellen weerklonken, en bedienden snelden naar de bibliotheek- De detec tive Leverson zat op een gemakkei ij ken stoel met een leelijke snede over zijn slaap en een van zijn onderge schikten had een kogelwond in den schouder. Een dër beide inbrekers echter, die zij verrast hadden, was door hengevangen genomen, een bleeke, knorrig uitziende man, die blijkbaar zijn lot heel wijsgeerig op nam. Hij werd juist door de politie-ïn- uniform weggebracht, toen Virginia binnenkwam. Is er iets weggenomen vroeg zij aan Leverson. Totaal niets, miss, antwoordde de man. Kr waren er drie, maar twee zijn er ontsnapt. De cene was Bill Danes, dat weet ik zeker, en wij kunnen ieder oogenblik de hand op hem leggen. Dezen man ken ik niet, maar zij hadden goede plannen. Zij hadden genoeg dynamiet bij zich om het huis te doen springen. Zij liep naar de schrijftafel van haar oom en keek naar beneden op den vloer. Het karpet was blijkbaar blij ven liggen. Er was geen enkel teeken dat het van zijn plaats was geweest. Zijn dat gewone inbrekers? vroeg zij aan Leverson, Hij aarzelde. Ja, ik geloof bet wel, antwoord de hij. llun werktuigen zijn zóó goed in orde, als ik nooit ergens ge zien heb Er liepen allerlei spionnen om het liuis heen, om hen te helpen ontsnappen, en deze eene zou ook weggekomen zijn. als ik hem niet juist nog -osnapt had. Verwenschie kerelknorde de gebonden man. Virginia keck naar hem en huiver de. Nu, ik ben blij. dat u ten minste één hunner gevangen heeft, zei ze. Ik ga liet dadelijk aan mijn oom vertellen. Maar Phineas Duge wist er ol nltes van. Hij glimlachte toen Virginia hem haar nieuws bracht. Zij moeten werkelijk wanhopig zijn om dit aan te durven. Maar zij zullen do stilzwijgendheid van deze kerels wel met veel geld betaald bob ben. De middagbladen waren vol van de poging tot inbreken. Voor de ma gistraten sprak de gevangene geen enkel woord. Hij scheen zijn toestand met niet te schokken fatalisme aan te nemen. Het kruisvuur van vragen omtrent zijn handlangers, en het mo tief tot deze inbrekerij, was volkomen nutteloos. Phineas Duge bleef zioh dien dag ernstig ongesteld houden. Aon nie mand word toegestaan, hem te gaan opzoeken. Een bulletin buiten aan huis geplakt, kondigde aan, dat hem volkomen rust was aanbevolen, en in- tusschen brachten de telefoondraden an zijn slaapkamer uit de berichten hoog boven den achterkant van het huis over het geheele land. Het werk, waarin hij betrokken was, werd zon der uitstel voortgezet. Niemand zag zijn secretarissen zoo vaak in en uit zijn kamer gaan, en geen hunner was geneigd toe te stemmen feitelijk ont kenden zij het allen, als zij er naar gevraagd werden, of zij hun chef wel gezien hadden. Tegen den middag keerde Virginia van een klein ritje in het park terug, toen haar verteld werd. dat er twee heeren op haar stonden te wachten. Zij vond nie mand in de ontvang- of wachtkamer, of in een van de gewone receptieka mers, en drukte op de bel voor den bottelier, Waar zijn die menschen, Groves, vroeg 7,ij, die mij wenschten te spreken Zij zijn in de bibliotheek, made moiselle, antwoordde de man. Meen je in de kamer van je meester vroeg zij plotseling, met een voorgevoel. Ja, mademoiselle antwoordde de man. Het zijn Mr. Weiss en Mr. Higgins, rnoet u weten, twee van de grootste vrienden van mijn meester, "en 7,ij wenschten de kamer te zien, waar de inbreker nan het werk was geweest. Virginia keek den r vol woede Groves, zei ze, je hailt mijn orders, dat niemand tot die kamei mocht worden toegelaten. liet spijt mij, dat ik verkeerd deed, mademoiselle, antwoordde de man. lk maakte een uitzondering niet betrekking tot deze beide heeren, omdat het vaste bezoekers bier zijn en oude vrienden van Mr. Duge, en ik dacht, dat uw orders wel niet van toepassing oji hen zouden zijn. Virginia liep langs hem heen, de hal dwars door. Zij trad plotseling de kamer binnen en deed de deur achter zich op slot Mr. Weiss was met een bos sleutels in de hand bezig orn te probeeren, of er een op de schrijftafel van haar oom paste. Higgins, die een onen zak mes in de hand had, scheen een po ging gedaan te hebben, om liet slot los te werken. Zij keken verschrikt op, toen zij Virginia zagen binnen komen, eti dadelijk flitste het door haar geest, dat zij met hun bezoek gewacht had den, totdat zij haar hadden zien u:t- gaan. en dat haar onverv ac) te terrg- keer hen leelijk van de wijs bracht. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6