SIPKES' JAMS landsrts SWAAF MO Handel in Wijnen en Likeuren, W ENGELGEER - Horlogemaker, Algemeen Assurantie-Kantoor H. A. M. van Veen, musten nil door zniverfaeid en smaak J. A. OKHUIJSEN, ZILVEREN ANKERHORLOGE voor f 7.S0. «SSTRMT 40, Kunsttiudofl on lobittin Pianino's PETRIE Co. Specialiteit in Fijne Vruchten-Limonades. J. A. OKHÜIJSEN, lui, prullig in udin riüigjiit Trskkn m limit u Tisdin beslist geheel pijnloos, M. Na con paar nummers voor dc uilig te:i beste gegeven te hebben, iverd aan de muzikanten in huis een verfrisschtng aangeboden, waarop dc itoel ontbonden werd, INGEZONDEN MEDGDEEL1NGEN A 30 Cts. per regel. Pers-Overzicht PROF. MIJ. M. W. F. TREUB. De Haagsclie redacteur van t AU. Handelsblad geeft een karakterschets van den Beer Treub, t Tweede-Ka- uierlid. 11 ij schrijft o.a.: Vtiksman-professor is de heer Treub ook in de Kamer. Innerlijk en uiterlijk. Is er, in den achteloozen, ietwat sloomen gang van zijn lange, een weinig gebogen gestalte, in zijn soms wat slungelig loopeu door <!o gangetjes •tusschen de banken meer van den geleerde dio zich weinig aantrekt van wereldsche «iterhjktieden of van den volksman die zich niet toelegt op een mooie houding? .Misschien van beiden even veel. Maar met die onverzorgde hou ding weer in tegenspraak is Bet welverzorgde uiterlijk. Maar het is vooral in het spieken dat het dualisme tusschen. den volks- majj en den professor of eigenlijk misschien de vcreeaiiging van die twee uitkomt. De lieer Treub be hoort tot degenen die nooit spreken of ze moeten wat tc zeggen hebben, die niet langer spreken dan noodig Is en die nooit iets zeggen dat het hooren niet waanl is. Zijn redevoe ringen dragen dit kenmerk van den waren geleerde- daf zc getuigen van groote kennis èn van veel eigen den ken. De volksman komt er daarente gen weer in uit doordien zulk rede nooit den indruk maakt uit de studeerkamer to komen, steods ge bouwd is op gegevens die recht- stioeks of onmiddellijk aan do prac- tijk des levens zijn ontleend. DE HQUDING. VAN DB IvUYPER. ..Het (R.-K.; Huisgezin" schrijft on der hot opschrift ..Kleineering Dr. Kuvper was tegen d© Bakkers wet en dus ook „De Standaard er Vegen,. Dit is natuurlijk. Maar niet natuurlijk en uit' lof waardig is, dat „De Standaard liet werk van jn-ulster Talma verkl-iut Zij schrijft: „Voor dp Bakkersgezellen is dit 'do verwerping der wet) een pijnlijke te leurstelling. Ze hebben het onderste uit da kan willen hebben, Hebben daardoor den minister over do juisto grens; geschoven. En zieii nu weder de vervulling van hun lang gekoesterden wonsch uitge steld'. Hier hebben we do voorstelling, alsof de minister, in plaats van zelf standig te oordeoleu en de zaak van alle kauten te bezienzich heeft laten drijven door de bakkersgezellen, die eenzijdig en partijdig waren. Het is waarlijk geen compliment aan minister Talma. Maar het is onverdiend. Wat men don minister moge ver wijten, zeker niet, dit, dat hij tot op zekere hoogte e-n speelbal is geweest in handen der bakkersgezellen. Talma is een figuur dit erkent vriend en tegenstander en men doet er niet wol aan, hem eon tekort aan zelfstandigheid ten laste te leg gen Indien hot verwijt juist ware, zou dit iekort nog erger zijn dan ©en tc- min aan bekwaamheid. DE VERWERPING DER BAKKERS WET. De vnverping der Bakkerswet zal, merkt Dc Vaderlander op, in breede kringen met groote voldoening wor den vernomen. Uiterst jammer vindt „De Vad." dezen loop der zaak echter voor de bakkersgezellen. dio met een beetje goeden wil van den Minister zeer goed hadden kunnen gehójpen worden, en dio aan hein, en aan hom alleen het hebben te verwijlen, dat de vaak iie- mel t ergend e a rbeid s voor wa arde n waaronder zij arbeiden zullen worden bestendigd. Financiëele Berichten NIEUW E SCHEEPSl 1VPOTHEEK- BANK. Naar de N. R. Ct. verneemt, heeft zich to Rotterdam een combinatie ge vormd, welke voornemens is, to Bot terdam een nieuwe scbeepshypo- theekbank op to richten. Als directeur zal optieden mr. W. C. Meéa'to Rotterdam Het ligt in do bedoeling, dat de nieuwe vennootschap zal aanvangen met een kapitaal van f l.OOO.WO waarop, 10 pet. to storten. Gemengd Nieuws GROOTE BRAND TE DETMOLD. Uit Detmold seint men, dat een ge weldige brand zes huizen' vernielde. Vijf andere Staan in lichte laaie. Dc brandweer is machteloos, daar er ge brek aan water heerscht. ONTPLOFFING. Te Rijssel is een werkplaats van blikslagerswerktuigen in do lucht ge vlogen, Een man werd gedood en drie ernstig gewond; verscheidene werk lieden en voorbijgangers werden door de glasscherven van de vernielde werkplaats licht gewond. GEVAARLIJKE SCHEEPSLA DINGEN. Een stoomschip verliet den 7on Mei de stad Odda in Noorwegen met be stemming voor I.ubeck en was o a. geladen met 6000 zakken kalkstik- stof (cakiumeyanaiuide) een mest stof die reeds minstens twintigmaal door dezelfde boot vervoerd was ge- orden, zonder dat men ooit iels ge- lerkt had van de aanwezigheid van explosieve gassen. Toen het schip den JOen Mei do plaats Kullen verla ten had, zocht do eerste stuurman op hel schip naar ralten. Hij slak te dien einde een lucifer aan in de gang naai de kajuit voerend, en vond daar in derdaad een opening, doch op het oogenblik dat hij bukte om het gat nader te onderzoeken, ontvlamden daaruit opstijgende gassen en vloog 't schip in dc lucht waarbij acht per en werden gedood. De bedoelde opening correspondeerde met hel ruim, waar zich zonder twijfel de gas sen uit de kalkstikstof opgehoopt hadden. Doordien deze niet van deug delijke qualiteit was en nog calcium- carbid bevatte, had zich door de voch tigheid van do lucht en dn slof ze acetylecngas gevormd, hetwelk dé ontploffing veroorzaakt had. In dit gebeuren vindt het „Maand blad tegen de Vervalschingen" aan leiding te wijzen op het wenschelijke, dat ecu officieel toezicht wordt geoe fend op waren, dio tijdens de vaart ernstige gevaren voor passagiers en lading kunnen doen ontstaan. INSTORTING. In do stedelijke bad inrichting Ehicnfeld is, toen omstreeks 30 per sonen in het zwembassin waren, het gewelf van beton ingestort. ten gevol ge waarvan een zestienjarige knaap werd gedood, twee scholieren zwaai en zes andere licht gekwetst werden. TEGEN VROUWENEMANCIPATIE. In Duitschland is een bond opge richt tot bestrijding van do vrou wenemancipatie. LONGENPEST IN NOORDCHINA. Volgens een telegram uit Poking, zou er ui Noord-China longcnpest uitgebroken zijn. Op het stoomschip „Scheon-Schwfngdat van Tientsin naar Hongkong voer, zijn drie per sonen aan deze gevaarlijke ziekte overleden. De bekende Chinecscho arts, Balienbi, beeft zich naar het door do ziekte aangetaste gebied be geven en vastgesteld, dat men wer kelijk met longen pest te doen heeft. DE ONTPLOFFING BIJ W EENEN. Het aantal slachtoffers van de ont ploffing in Wiener Neustadt bedraagt volgens de jongste berichten 18 dtto- den en ongeveer 'AKI gewonden, van 5 zeer ernstig. Twee gewonden zijn reeds gestorven. Minstens 40.000 K.G. ecrasiet zijn ontploft. Naar verluidt waren enkele dagen voor do ontploffing groote massa's dynamiet weggebracht uit hel maga zijn, omdat men deze opoenhooping gevaarlijk vond Het is een geluk, dat dit geschied is, omdat anders ge heel Wiener Neustadt in de lucht ge vlogen zou zijn. De geheeld heide is in een brecden kring door militairen afgezet. Bin nen dit cordon zoeken soldaten naar projectielen, die nog niet ontploft zijn. Op het vliegveld, dat aan de in de lucht gevlogen kruitfabriek grenst, ziet men hier en daar nog bloedspo ren en verminkte lichaams-teelen. De steenen van dc fabriek werden niet gebroken door do kracht van do ont ploffing, maar geheel tot poeder ge slagen. De laatste zes hangars op het vliegveld zijn zeer ernstig bescha digd. De daken werden volkomen af jerukt en lagen ongeveer 6 of 7 M. verder op den grond. Vijf vliegmachi nes zijn totaal vernield. De goheele heide was bezaaid met steenen. Tus schen deze steenen vond men stukken van zinken dakeu. Menschel ijkö licha men, onherkenbaar verminkt,, liggen hier en daar verspreid. Ilier zag men een slachtoffer, waarvan beide voeten afgerukt waren, een eind verder li chamen zonder hoofd. Daarnaast lag het lijk van een ouden arbeider, waar van de armen en boenen weggesla gen waren. Een automobiel van den staaf die tijdens de ontploffing langs do fabriek reed, is spoorloos verdwe nen. Hier en daar vond men gedeel ten van de auto. De chauffeur en de andere inzittenden van de auto wer den totaal verminkt. Groote verwoes tingen werden door den luchtdruk aangericht in het oudste gedeelte van Neusladt, in de zoogen. Jozef stad. Bijna geen venster is heel gebleven. Het aantal door glassplinters gewon den in Wiener Neustadt bedraagt een paar honderd. De fabrieken van de stad hielden direct na de ontploffing met weiken op. Wiener Neustadt was minuten lang in duister gehuld, Een ooggetuige van de ramp vertelt: „Ik reed naar Wiener Neustadt Ongeveer tegen half negen zag ik, ho© een wit gloeiende kogel, die steeds grooter werd, plotseliug aan den horizon op steeg. Daarna schoot een vuurzuil om hoog en dadelijk daarop zag ik een groote, zware rookwolk. Ik werd dooi den lychtdruk op den grond gewor pen, kon echter met de hulp van den koetsier opstaan. In de buurt van de fabriek, onge veer op 300 pas afstand, staat een schild wachthuis. De schildwacht werd 10 M. weggeslingerd en van de rechterhand werden hem drie vingors afgerukt. Den wachtcommandant werd een voet afgerukt. Ook de ove rige bezetting van het wachthuis werd ernstig gewond. Nader wordt gemeld: Het getal doodeu wordt nu als 16 opgegeven, liet Is niet onmogelijk, dat er nog meer lijkou ouder do puia- hoopen bedolven liggen. STAKING TE BOSTON. Ton gevolge van een staking van hot trampersoneel te Boston eu om geving is het tramverkeer vrijwel ge heel gestaakt. Troepen stakers deden een aanval op de wagens, die nog re den. Zij mishandelden de urbcidswil- ligen en plaatsten keien op de rails. Politiebeambten werden door vrien den van de stakers mishandeld. Te Cambridge hadden nog ernstige on- geregoUUieden plaats. Yelo gewon den niöesjen hier naar hot ziekenhuis worden gebracht. DE GISTING IN BELGI& Volgens de bladen hebben in de slaapzaal van de kazerne van St. Jo ris te Antwerpen eenige soldaten de Internationale gezongen en A bas la calotte geschreeuwd. Vijf soldaten zijn in hot cachot gebracTrt. VEROORDEELD. Dumouin, de penningmeester van den revolutionairen algemeencn ar beidersbond te Parijs is tot twee jaar gevangenis veroordeeld, omdat hij in een protestvergarloring togen de duurte van levensmiddelen, tot spoor- wegsabotago in geval van een mobili seering had aangespoord EEN ONDERZEF.cR GEZONKEN. De maritieme prefect te Cherbourg meldt Bij aanvalsoefeningen sliet, de Saint Louis eenige mijlen ton N. van de zoe stroomimg bij Kaap La Ilogue op don onderzeeër Vendcmiairc, die onder den voorsteven van de Saint Louis was verschenen. Dc onderzee ër werd waarschijnlijk in tweern ge sneden. De ramp gebeurde op een plaats waar de stroom zeer sterk en zeer onregelmatig is. Behalve de commandant en een tweede-luitenant waren ei 25 man aan boord. Een groote menigte menschen beeft zich naar de kantoren van hot mari nebest,uur begeven, die aanhoudend vragen stellen aan de officieren. De zen kunnen echter geen enkele zeke re inlichting geven omtrent hot lot van de onderaecsclie boot. De pogin gen tot redding hebben tot nog toe geen enkel resultaat gehad De dïep- to op de plaats, waar het vaartuig ge zonken is, geeft w einig hoop, dat de duikers tijdig de drenkelingen te hulp zullen komen. Nog wordt gemeld Op hot oogen blik van de botsing zag men een sterke opborreling van het valer, die aanhieldterwijl de ouderzoesche hool.Zoirk, Men zond mannen en mate riaal uit, om de gezonken onderzee- •he boot naar horen te brengen. De endémiairo stond onder bevel van don luitenant ter zee Prioul. Delcassó, de minister van marine,-, is naar Cherbouig vertrokl^n. Do mi nister! and heeft hem opgearageu om de deelneming van de regeering aan de marine te betuigen. Voorts besloot de ministerraad, dat de ministers, ten toeken van rouw voor de marine, aan geen' feesten deel zullen nemen. Nog wordt geseind Alle hoop, om do equipage van dc Vendemi aire" te redden, of de onder zeeboot weder vlot te brengen, heeft men laten varen. Het gezonken schiji ligt op een diepte van meer dan 50 meter en kan zelfs niet door duikers bereikt worden. Het ongeluk werd veroorzaakt door een geweldigen schok van de onderzeeboot tegen den kruiser „Saint Louis", welke dc „Ven- demiaire" wilde torpilleeren. Volgens de laatste berichten werd de onderzeeboot door «ie „Saint Louis" in tweeën gesneden, zoodat de equipage waarschijnlijk onmiddellijk verdronken is. Dit is het beste, wat men den slachtoffers kan toewen- $chen, daar, indien de ramp op een andere wijze plaats had, zij door ver stikking een lang/,amen en langduri- gen doodstrijd hebben moeten onder gaan. De gezonken duikboot was een zus terschip van de „Pluviose", te Cher bourg gebouwd, en van het Laubeuf- type. Haar waterverplaatsing aan de op pervlakte bedroeg 308 ton. De laagte van het vaartuig bedroeg 51.155 meter, de breedte 4.07 nieter. De machines ontwikkelden 700 paardekrachten, en bestonden in een stoommachine voor de oppervlakte-vaart, en accumulato ren voor de vaart onder de opper vlakte. De snelheid bedroeg bij onder dompeling nog geen 7 mijl, aan de oppervlakte 12. D e bewapening bestond uit 7 tor- pcdoluDCeerbuizen. Dc Engelse he koning zond een tele gram van deelneming. EEN VROUWELIJKE BURGEMEES TER VERBRAND. Uit New-York seint men, dat do vrouwelijke burgemeester van de stad Onkoloma (Staat Kansas), Mary Low man genaamd, verbrand is. Bij het koken vatten haar kloeren vlain en hoewel zij betrekkelijk vlug het vuur gedoofd had, waren hare brandwon den van dien aard, dat zij kort daar op overleed. EEN PROTEST TEGEN DE DUURTE DER LEVENSMIDDELEN. Men seint uit New-York, dat de huismoeders zeer verbitterd zijn over het duurder worden der levensmid delen. De vleesch prijzen zijn in een half jaar tijde verdubbeld. Eén «fui- zendlal woedende vrouwen, onder leiding van eenige aanvoersters, die met bijle nen ijzeren staven gewa pend waren, begaven zich naar de marktplaatsen van Brooklyn, en eiscliten dat het rund- en schapen- vleesch weer tegen de oude prijzen verkocht zou worden De slagers slo ten haastig hun winkels. De vrouwen deden een aanval oji de oliewiukels, maakten zich meester van de groo te hoeveelheden petroleum en wier pen dit op al het vleesch, dat zij maar zagen. Zij braken de ijskasten open, eu maakten ook het daar aanwezige vleesch onbruikbaar. Vervolgens.keer den zij zich tegen de slagers en ver- koopers, die overhaast de vlucht moesten nemen. Do politie dreef ten slotte de vrouwen uitéén. De markten zijn gesloten, daar men voor nieuwe aanvallen vreesde. Leger en Vloot DE GELDERLAND. Blijkens bij het departement van marine ontvangen berichten is llr. Ms. pantseukksohip Gelderland, on der bevel van don kapitein ter zee J. Albarda, 7 dezer te Lorvig aan de Hnrdangeifjord aangekomen, en is 11 r. Ms. pantserschip Ev ertsen, onder bevel van den kapitein ter zee J. J Rantboiuiet, 8 dezer van Bergen ver trokken. Kerk en School NED. HERV. KERK. Bcdunkt voor het beroep ttoez.) to Iloogeloon c.a. de heer J. W. Maas Nz.. caml. te Utrecht. Beroepen te Oud-Vossemeer de heer F. van Asch, cand. te Dronge- lon. Aangenomen het beroep t.o Roodc- school ds. J. P. van Bruggen te Stits- vverd. Bedankt voor het beroep te Oud- Beierland ds. P. de Loozc te Waar der (bij Woerden). Aangenomen hot beroep te - Rilland- Ba tli «Is. H. J. Visser te Kleverskorke. Bedankt voor het beroep te Lienden ds. E. J, Hupkes te Staphorst. GEREF. KERKEN. Beroepen to Breukelen (2e maal) ds It. van der Kamp te Sliedrecht. Aangenomen het beroep te Ridder kerk de heer M. Schouten, cand, te Haren, dio voor Houwowijl en Wes- terlee heeft bedankt. Bedankt voor hot beroep te St. Ja- cobi-Paroehie ds. S. van Leeuwen te Oostermeer. CIÏR. GEREFORMEERDE KERK. Aangenomen het beroep tc Rijns- burg ds. J van der Vegt te Harder wijk'. ACADEMISCHE EXAMENS. Delft. (Technische lloogeschool). Geslaagd voor propaedeutisch exa men werktuigbouwkunde, de lieeren J. F. Brandt on G. hkama; voor elcctrotechnick de heer J. M. Kooy. Geslaagd voor propaedeutisch exa- .cn mijnbouwkunde de hoeren: A. J. R. Cornelissen, J. F. van Diermen; C. F. A. de Groot en N. J. M. l'3Vcr- nc, scheepsbouwkuhde do heer J. Kouwer. Amsterdam. Met goed gevolg is af gelegd hel eorsle natuurkundig exa- n door de hceren: F. O. Bniynjng, A, Klem Swormmk en J Pinkhof, het candid a atscxamen in do Xeder- laiudsche letteren door de hoeren II. Duurkens eu J. A. A. M. Verhoeven. Tot arts bevorderd dc heoren W. Reinout van Haga, geb. te Sn eek en B 11. Sajet, geb. te Amsterdam; ge slaagd voor het eerste gedeelte de hoer J. J. Wallicn. Leiden. Geslaagd eind-examen Ned. JntL administratieve dienst de heer J. G. Becking. Doctoraal examen Ned. letteren, nicj. S. W. A. Drossaers.- Groningen. Gesl. eerste natuurk. ex. dc heer A, J. Kingma. Stoomvaartberichten liet stoomschip Tabanan, van Rot terdam naar Java, vertrok 8 Juni van Lissabon. Het stoomschip Timor, van Batavia aar Amsterdam, arriveerde 7 Juni te Suez. llet stoomschip Kangean, van Am sterdam naar Bataiia, arriveerde 7 Juni te Sabang. liet stoomschip Lombok vertrok 7 Juni van Sabang naar Amsterdam. Het stoomschip Dardanus, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 0 Juni te Port Said* Het stoomschip Grotius, van Bata- i.i naar Amsterdam, arriveerde 8 uni te Genua. Het stoomschip Koning Willem T, aii Amsterdam naar Batavia, pas seerde 8 Juni Kaap Del Armi. Het stoomschip Sumatra arriveerde 8 Juni van Java te Greenock. liet stoomschip Cerum vertrok 8 Juni van Calcutta naar Java. liet stoomschip Prins Willem V, van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 8 Juni, v.ui. 7 uur 40 m., Dun- geness. liet stoomschip Frankfurt (Cauada- Lijn) arriveerde S Juni te Rotterdam van Montreal. liet stoomschip Eemland, van Am sterdam naar Buenos Ayres, arriveer de. 7 Juni te Rio Janeiro. Het stoomschip Frisia, van Amster dam naar Bucnus Ayres, passeerde 7 Juni Ouessant. Het stoomschip Jacatra vertrok 8 Juni van Rotterdam naar Batavia. Het Stoomschip Vondel vertrok 8 Juni van Amsterdam naar Java. Het stoomschip Pyrrhus, van Am sterdam naar Java, arriveerde 6 Juni te Liverpool. Het stoomschip Rijndam, vertrok 8 Juni v.m. van Rotterdam naar New- York. Het stoomschip Sloterdijk, van Rot terdam naar Philadelphia, arriveerde Juni n.ni. te Boston. Het stoomschip W ilis, van Rotter dam naar Java, vertrok 8 Juni van Perim. Het stoomschip Djocja. van Java nar Rotterdam, vertrok 8 Juni van Padang. liet stoomschip Tamborn. van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Juni van Padang. liet stoomschip Goentoer arriveerde 8 Juni te Rotterdam van Java. liet stoomschip Rijndam, van Rot- terdam naar New-York, vertrok 8 Ju in, nam. 7 uur, van Boulogne. liet stoomschip Maartensdijk ver-; trok 8 Juni van Rotterdam naai Bal- timore. Het stoomschip Gorredijk (Neptune- Lijn), van Newport News naar Rot- leidam, vertrok 8 Juui, v.m van Bal timore. liet stoomschip Sommelsdijk vertrok 8 Juni '8 nam. 6 uur, van Rotterdam qaar Boston eiï Philadelphia. Telefoon 1405. Lange Begijnestraat 22 Reisbagage-Verzekering door geheel Europa. Voor f 1.50 per f lOOO verzekert men gedurende 1 maand zijn bagage tegen diefstal, vermissen, brand en ongevallen bij transport, zoowel tijdens het vervoer als in hotels en woningen van particulieren. Reizen van langoren duur geringe prijsverhooging. CDHCURRENTt AUTOMOBIELVERZEXERIKB, DNËELUKKENVERZEKERING, EU. Kassiers en Commissionairs In Effecten, GED. OUDE GRACHT 82, bij de Groote Houtstraat TELEF 578 TELEF. 678 fa een door Carrnelitermonniken uft« gevonden distillaat en het ideaalste HUISMIDDEL! Amol helpt, heeft geholpen en zal helpen in alle gevallen, waar U aan Hoofdpijnen, zooals Migraine, Rheumatiek, Zenuwpijnen en Verkoudheden lijdt; als U eenmaal „Amol" hebt genomen, zult U ten zeerste voldaan zijn en niets anders meer gebruiken. Amol wordt van eerste doktoren aanbevolen en in de hoogste kringen gebruikt. Milliocnen flesschen Amol worden maandelijks over de geheele wereld met succes aangewend. AMOL-distillaat: halve flasch f 0.75, heele flosch f 1.20 -watten per pakket f 0,40 en f 0,75 -maaseerapparaat f 0,40 -thee, een ongeëvenaard laxeermiddel p- pakket f 0,35 Tb Haarlem tij: J. J. GöPPINGER, 147 Gr. Boutsraat 147 GIERSTRAAT 34. Telefoon^ 877. HAARLEM. Benig adres. VERDUURZAAMDE ADVOCAAT. Echte Friesohe Boerenjongens. Worden ook geleverd In bemande flesscben van 3 of 5 Liter, des- verkiezend om zoo te gebruiken voor Buitenpartijen en Kinderfeesten Gierstraat 34 - Telefoon 877 - Haarlem. GEEN FILIALEN. GROOTE MARKT 31, HAARLEM, levert een aocuraat loopend Bruiloften en Vergaderingen nnnjiTr |||T\fCCIffllllf Een groote Benedenzaal t® huur, lijf jljl I f (Ij «rnR|||jp gelegen Gasthuisstraat heek Barre- eeieiwieieei vóetestraat. Aanbevelend, W. VAN ZIJL. HAARLEM. dagtlUki te «prikan rai 10 4';, enr la 80CD gazet mat 6ABAITIE. by N. J. KOKKINOS KRUISSTRAAT 28. Nleswe DÜITSCHE te huur vau af f 4.- par maand. G. OTTO, Plano- en Orgelhandel, Jansstraat Sl.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 8