NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8888 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DONDERDAG 13 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VER TEN TI ÈN: per drie maanden: kwlv, Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem •••..•;.-• f lM <OVv -J Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der «n/rS? Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. ]~9 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 f 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. oStrewdZondagsblad,'voir Haarlem' o'srU tRedactie en Administratie: Croote Houtstraat 53. i» n de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lonrens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ©Sö»* Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 14 JUNI. Groote Kerk: Orgelbespeling van 7 1/2-8 1/2 uur. Haarlemmerliedo c.a.Gemeenie- raadsvcrgadti ing, 10 uur Rusthoek. BloemendaalConcert, 8 uur. Stadsnieuws EEN ONGELUKSDAG VOOR DE E. S. M. De Electrischc Spoor had Woensdag een waren ongeluksdag Het geval in de Spuistraat te Am sterdam (as breken) is reeds in ons vorige nummer vermeld; bij bet transport van Amsterdam naar Haar lem van den op een lorrie geplaatsten lorriewagen, liep de hulpwagen heet., ïoodat te Sloieriliik de noodige voor zieningen moesten plaats hebben, waarna ecrsl naar Halfweg (zijspoor Centrale) word gereden. Toen men daar op het zijspoor zou gaan om een personentrein te laten passeeron, ontspoorde weer een tram, waardoor veel vertraging ont stond. En eindelijk werd naar Haarlem gereden. Maar of het nog niet genoeg was, gebeurde tc Halfweg nog een persoonlijk ongeluk. De controleur J. Tatcs, wonende te Heemstede, die zich in het defecte rij tuig bevond, stak even zijn hoofd bui ten het raampje om naar de lorrie te kijken. Hij kwam toen met zijn hoofd in aanruking met een bordje „Verbo den toegang beter was hier geweest „Verboden uitkijk" en kreeg daardoor c-euige bloedende wondjes aan bet hoofd. Even geraakte hij bewusteloos. In cenc nubijzijnde woning binnenge bracht, werd de controleur door Dr. Melchior verbonden, waarna hij per tram naar Haarlem vertrok, lieden was zijn toestand gunstig. Vermeld zij nog, dat eeu jongen, die per fiets om hulp werd uitgezon den, het ongeluk had door het frame te zakken. Over üc ontsporing te Halfweg schrijft onze correspondent nog: Te ruim 5 uur kwam croote vertra ging in den opdat uur drukken tram- Joop, doordat te Halfweg een van Am sterdam komende dienst, die eeu on middellijk volgenden sneldienstmoest laten voorgaan en zich daartoe over den wissel begaf, door het terugsprin gen van dien wissel op verschillende sporen kwam te staan cn in zooda nig hellenden sland, dat enkele 'reizi- gers reeds uit ue raampjes sprongen 1 Dit ongeval was betrekkelijk spoe dig verholpien na een 20 minuten volgden de van beide richtingen wach lende trams elkander onmiddellijk op. Eerst te ongeveer 7 uur kwam de defecto wagen te Haarlem aan. Een iedder. U. \uu Inge», Saenredamstraat, heeft oensdag middag om 2 1/2 uur een 6-jarig jongetje uit de Nieuwe Gracht gered, liet knaapje speelde aan den walkant, viel te water en was reeds zinkende, toen genoemde v. I. het geluk mocht siuakeu den drenkeling te grijpen, te redden en aan zijn moeder weer te geven. In het Verkoopk'koal aldaar op fljn ver haal gebracht, kun het ventje met zijn moeder loopende huiswaarts koeren. Huldo aan den redder De kat uitdenboom. Op verzoek van de omwonenden, die en veel last van ondervonden, hoeft een politie-agent de miauwende kat uit den boom op het Verwulft ge haald en aan de eigenares teruggege ven. Propaganda. Alhier is opgericht een jongelieden- club, die zich ten doel stelt, door het verspreiden van brochures, voor de geheel-vut houding te propageeren. Het ligt tevens in de bedoeling dit door middel van een tentje op de Bo termarkt en op de kennis te bevorde ren. Zuivelbewerkers. Door de afd. Haarlem van den bond Van arbeiders in het landbouw- en auivelbedrijf werd dezer dagen een vergadering gehouden, met den heer 'A. Nagtzaam als spreker, over het on derwerp ,,de vakorganisatie"17 nieuwe leden sloten zich aan. Ned. Gymnaatiekverb ond Bovengenoemd Verbond geeft een practisch jaarboekje voor 1912 uit, samengesteld door den Bondssecre- toris. HARD AANGEKOMEN. J. C. de G., oud G jaar, speelde met J. D. de G oud 10 jaar, zijn broertje, voorts met C. K., 11 jaar, en B. K., 12 jaar, en nog andere jongens in dc De Keystraat met een bal, dien zij elkan der toegooiden. B. V. gooide den bal en raakte per ongeluk J. C. de G. te gen het linkeroog, hetwelk daarop is opgezet. De moeder van den knaap ging met hem naar het Gasthuis, waar Dr. 8. het oog onderzocht en verklaarde dat het onbeduidend verwond was. Een aanrijding. Een melk wagentje, bestuurd door J. S., te Schoten, werd in de Barteljo- risstraat door de tram aangereden. Gevolg een gebroken kruk. Brandje. In een zonnescherm van perceel Smedestraat 11 is Woensdag ©en gaatje gebrand, vermoedelijk door een vonk uit den schoorsteen. Met een emmer water werd het brandje gebluscht. Aanileelen. Te Amsterdam zijn aandeelen der E, S. M. verkocht tegen 95 MUZIEK IN DEN HOUT. Programma van Donderdag 13 Juni. 1. Niederlander Schützen Gilden Marsch, Seïfried. 2. Jubel-ouverture, Flotow. 3. Fran§ailles Valse, Wesley. 4. Grande Fautaisie de l'opéra „Ro meo et JuLictla", Gounod. 5. Ouverture Venus auf Erde, Lincke. 6. Ballet Coppélia, Delibes. 7. Einleitung und Lied an den Abendstern aus „Tannhauser', Wag ner. 8. Fautaisie de Ballet „La fille du Phaéroh", Pugui. ORGELBESPELING op Vrijdag 14 Juni- 1912, des avonds van 7 1/2—8 1/2 uur, m de Groote of Sint-Rnvokerk alhier, door den lieer Louis Robert. Programma: la. Choralvorspiel „Nun komm' der Heiden Heiland", J. S. Bach. b. Fugo C-dur, D. Buxtehude. 2. Eerste gedeelte Concerto F-dur, ^ltuekuck und Nachtigall), G. F. Handel. 3. Adagio uit eerst© Sonate, F. Men delssohn Bartholdy. 4. Rhapsodie sur des Cantiques Bre tons No. Ill, C. Saint Saëns. 5. Invocation, J. Lemmens. G. Cantilène, Th. Saloiné. 7. Grand Cboeur alia Haendel, Alex - Guilmant. Aanbesteding. Heden is aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier aanbe steed le. Het leveren en plaatsen van meerpalen te IJmuiden, belioorendo tot do werken van nel Noordzeeka naal. Raming f 4000. Laagste inschrijver G. den Adel te Beverwijk, voor i 4275. 2e. Het maken van eene boordvoor- zicning en het herstellen van 't jaag pad. langs den Groot» Rijksweg der lste klassa. No. 1. van Amsterdam iot de grens scheiding der provinciën Utrecht en Noord-Holland onder laren, langs de Noordzijde van de Weespertrekvaorl te Dieuierbrug. Raming f 3QC0. Laagste inschrijver J. Saras, te Oude-W etering, voor 1 2993. Blijvend gedeelte. A. s. Maandag komt de 2de ploeg van het blijvend gedeelte onder de wapenen. In verband met de sterkte van die ploeg in verschillende garnizoenen, vertrekt op dien datum een detache ment van pi. min. 30 man van hier naar Arnhem, onder bevel van den len luitenant Drost. DE BAKKERSWET VERWORPEN. Do afdeeling Haarlem van den Bond van Suikerbewerkers en het Bak kersbedrijf, zal in samenwerking met het Haarl. Arb. Secretariaat een ver gadering houden op Zondag 23 Juni a.s. in de Sociëteit Vereeni- ging ter bespreking vac de verwer ping der Bakkerswet De Drinkhal. De Drinkhal der Staalwaterbron is gisteren bezocht door 60 personen. KON. NED. BOND VAN OUD ONDER-OFFICIEREN. De heer G. W. C. van Essen, onder voorzitter der afd. Haarlem, tevens correspondent van het orgaan, heeft voor deze functiën bedankt. Uit de Rechtszaal UITSPRAKEN. DE ARTS P. VARENKAMP VRIJGESPROKEN. Heden deed de Rechtbank uit spraak in de bekende zaak van P. Varenkamp, arts te Zandvoort Ilem was ten Jaste gelegd le. Het niet aangeven van een ge val van diphtherie bij Eva Polak. 2e. Het doen vervoeren van Eva Po lak in een openbaar vervoermiddel. 3e. Het doen vervoeren van goede ren, to beboerende aan genoemde Eva Polak, waardoor gevaar voor be smetting ontstond. De Rechtbank achtte het ten laste gelegde niet bewezen, bevestigde het vonnis van den kantonrechter en sprak den arts P. Varenkamp vrij. MISHANDELING DOOR EEN POLITIEAGENT. Do politie-agent Uytermark werd heden door de Rechtbank veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagen hechtenis. De Rechtbank nam aan, dat mis handeling had plaats gehad, daar van noodweer niets was gebleken. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. J. v. R., beschuldigd van valschheid in geschrifte, ten nadeele van do Haarlemse he Bankvcreeniging, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenis straf. De Rechtbank achtte beid. schuldig aan alle hem ten laste gelegde feiten. M. van A., lompenkoopman te Haar lem, diefstal, f 2 boete of 1 week tucht school. C. H., schippersknecht te Purmerend huisvredebreuk en 'wederspannigheid, 14 dagen gev.straf- J. do G., bloemistknecht tc Schoten,' mishandeling, f5 boete of 10 d. hecht. J. J., grondwerker tc Haarlem, mis handeling, f8 boete of 8 dagen hecht. H. v. G., stoker te Amsterdam, dief stal, 3 weken gev.straf. E. van S. en T. van S., arbeiders te Zandvoort, mishandeling en weder spannigheid, 1 week gev.straf II. S., los werkman te Zaandam, mishandeling, 5 dagen gev.straf. J. J. S, pakhuisknecht te Zaan dam, mishandeling, 10 dagen gev. straf. J. M., bakkersknecht, L. K. v. d. W., zonder beroep, beiden te Amsterdam, diefstal, ieder een maand tuchtschool. J. en A. v. W„ werklieden te Haarlem, diefstal, de le een jaar gcv. straf, de 2e 6 maanden gev.straf. S. H., opperman, J. G. II., glazcn- wasscher, M, H. W.. werkman, allen te Haarlem, A. F. M., schilder te Zandvoort, overtreding Hondenbelas ting, elk fG boete of 1 d. hecht. L. B., koetsier te Bloemendaal, mis handeling, 15 boete of 5 d. hecht Th. R. en A. 11, veldarbeidvis te Stekene (Belgifi), mish. en zaakbe schadiging, de le twee maanden, de 2e 14 dagen gev.straf. J. L. de Wlos werkman, te Bever wijk, eenv. belccdiging ambtenaar, fG boete of 1 week hechtenis. B. R., schildersknecht, zwervende, mishandeling, 15 boete of 5 dagen hechtenis. G. N., los werkman te Zaandam, mishandeling, 10 dagen gev.straf. - J. N. K., koopman te V eisen, eenv. beleedigmg, 125 boete of 5 d. hecht C. R., liuisvr. van L. B., zonder be roep, te IJmuiden, diefstal, f 10 boete of 12 dagen hechtenis. H. K., zeeman, tc Edam, oplichting, li dagen gev.straf. W. K., werkman, le Edam, oplich ting, 14 dagen gev.straf. \Y. J., timmerman, te Edam, heling, een week gev.straf. MISHANDELING MET ZW AAR LICHAMELIJK LETSEL. Na de uitspraken stond allereerst terecht de broodbakker P. M., beschul digd van in den avond van den 2den Mei 1912 Geertruida v. d. Hart in een vinger en in een oor te hebben gebe ten, waardoor een groot gedeelte der oorschelp afgebeten is en de vrouw pijnlijk verwond werd. De getuige G. M. 't II., de vrouw wier oor was afgebeten, dat thans op sterk water ter terechtzitting aanwe zig was, verklaarde dat beklaagde in beschonken toestand verkeerde, toen hij savonds laat thuiskwam. Zij was naar de politie gegaan, toen beklaag de tiaar in dronkenschap in een vin ger beet. Eu toen beklaagde, die mtusschen even uit was gegaan om te zien of er nog herbergen open waren, terug kwam en dit vernam, vloog bij als een wild dier op de vrouw af en beet haar liet grootste gedeelte van het oor af. Beklaagde daareutegeu hew eerde, dat hij niet dronken was geweest, maar dat de vrouw, met wie hij lan gen tijd had geleefd en voor wie hij steeds had gewerkt, hot met een an deren man wilde aanleggen. Dat had hem driftig gemaakt. En daarom had hij haar aangegrepen. Eene oudere vrouw, J. Lamars, als getuige gehoord, verklaarde, dat zij door dc vorige getuige tijdens de wor steling had hooren roepen „Hij bijt mijn oor af"; gezien had ze echter niets, maar later vond ze het afgebe ten oor en zag, dat vrouw v. d. U. een harer ooren miste. Ook <leze getuige heeft dus het afbijten niet gezien, merkte be klaagde op. Dr. Waller Zeper, als getuige-des- knndige, verklaarde dat het oor door een flink scherp voorwerp was afge rukt. liet kan best dcor tanden ge beurd zijn. Beklaagde nam gaarne aan dat hij het misschien gedaan had hij weet het niet, maar ev en goed kan de vrouw, die er van houdt iemand aan ta zien, bij dc worsteling door de ruit zijn gevallen, waardoor haar oor is afgescheurd. De heer Van Maas, politie-genees- heer, verklaarde dat een gedeelte van het,oor was afgescheurd en hij verder twee beten in een vinger van de vrouw constateerde, toen hij in dien nacht ten politie-bureele werd ontbo den. Op een desbetreffende vraag van den officier van justitie verklaarde deze geneesheer, dat de wonden toen nog versch waren eu dat bij alle wonden Infectie mogelijk is. De inspecteur Van der Laan ver klaarde, dat een vrouw het later ge vonden oor in haar zak op het politie bureau had gebracht, en dat vrouw v. d. H. beten in haar vinger had. Het O. M zijn requisitoir nemende, achtte liet ten laste gelegde bewezen. Wel hoeft men het toebrengen van den beet niet gezien, maar de aanwij zingen daarvoor zijn voldoende. De getuige Lamars heeft hooi en roe pen „Hij bijt mijn oor af' zij zag daarop vrouw v. d. H. zonder our, en vond dit den volgenden dag op eene plaats in de nabijheid der worsteling do geneesheer Van Maas constateerde versch© wonden. Uit deze aanwijzingen achtte de offi cier het feit bewezen. Er op wijzende, dal de vrouw een voortdurende blijvende verminking heelt, van meening dat derhalve hier mishandeling' niet zwaar lichamelijk letsel van toepassing is, vorderde het O. M. met het oog daarop 8 maanden gevangenisstraf. Beklaagde vond deze straf wel nat zwaai'. De vrouw was de schuld van alles. De Rechtbank zul over acht dogen uitspraak doeu. P. N,, los werkman, stond terecht wegens liet wegnemen van een broche en het verknopen daarvan op 13 April 1912. Bekt. verklaarde uit wan hoop gehandeld te hebben, hij had geld voor do huishuur noodig, daar l.ij anders denzelfden dag op straat gezet zou worde». Het O. M. eischte do omstandig heden in aanmerking nemende tegen bekl. f 2.50 bo.de subs. 5 dagen hechtenis. Tegen J. v. d. P. K., beschuldigd tegen de politie verzot te hebben go- plecgd, werd 1 maand gevangenis straf geëisebt. Een tweede zaak '.ogen denzc-lfden beklaagde werd aangehouden wegens 't niet verschijnen van een der ge tuigen. Een fabrieksarbeider, S. G. te Oost- zaan, stond terecht wegens beleedi- ging. Get. had n.l. 12 Mei van bekl. een vuistslag in het gezicht gekregen. De Off. van Justitie eischte 3 weken gevangenisstraf. Uitspraak 20 Juni a.s. H. L., schilder te Krommenie, wil de op den avond van 8 Mei niet zijn vrouw in huis laten en werd be schuldigd haar in een driftbui met doodslag bedreigd te hebben, onder do woorden; „Ik zal je aan 't mes rij gen." Bekl. had drie getuigen A décharge meegebracht. Ecu hunner verklaarde, dat bekl. geen mes had getrokken en alleen wat gedreigd. De Off. van Justitie achtte 't feit echter voldoende bewezen en eischte een gevangenisstraf van 45 dagen. Uitspraak 20 Juni. De volgende beklaagden G. B. en S. Rbeiden werklieden te Wormer, stonden terecht wegens het stelen van een zak meel van 30 K G,, uit de fabriek Wcssanen en Laan te Wor mer, ln den nacht van 0op 7 Mei 1912. De Off. v. Justitie achtte dezen dief stal zeer ernstig, daar beide bekL "n weekgeld van f 14 hebben en geen ar moede lijden. Eisch 4 maanden. Uitspraak 20 Juni. Bevordering officier. Do lo luitenant De Quartcl, van het 3o bataljon 10e regiment infanterie alhier, die bevorderd is tot kapitein bij het 4e regiment infanterie, wordt bestemd voor hefc garnizoen Gouda. CENTR. GEN. VACANTIEKOLO- NIES, Afd HAARLEM. Woensdag is in de ledenvergadering m bovengenoemd Genootschap ais bestuurslid benoemd in de plaats van Mej. M. van der Chijs, mevrouw Rob bers ten Oever to Heemstede. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week va a 5 tot en met 11 Juni zijn to Haarlem voorgekomen I ge val van typhus en 'ebris typhoidea, en 2 gevallen van diphtberitis. Te Haarlemmermeer 3 gevallen van roodvonk. UITVOERING. Zooals we reeds meegedeeld heb ben heeft het Ilaailemsch gemengd koor „Polyhymnia" besloten met t Amsterdamseh i raengd koor „Poly hymnia" een gecombineerde uitvoe ring te geven. Deze zal plaats heb ben op Zaterdag 29 Juni Ju den tuin van 't Brongebouw. De combinatie zal dan ongeveer 200 zangers sterk zijn. Dienstregeling. Onze corr. schrijft: Wij hadden het genoegen inzage tc kunnen neineu van het ontwerp der zomerdienstregeling op de spoorlijn HaarlemAalsmeer en Hoofddorp Leiden, aanvangende 1 Aug. a.s. A an Haarlem naar Aalsmeer ver trekken treinen om: v.m. 6.35, 9.5G, n.m. 1.02, 5.03, 7.53 uur. Deze komen te Hoofddorp aan om: v.m. 7.10.21, n.m. 1.27, 5.28 en 8.18 uur en ie Aals meer v.m. 7.26, 10.38, n.m. 1.47, 5.48, en 8.35. Van Aalsmeer naar Haar lem vertrekken treinen om v.m. 6 17, 10.05, n.m. 1.14, 5.15, 8.02 uur. Deze komen te Hoofddorp aan om v.m. 7.01, 10.19, n.m. 1.28, 5.29 en 8-16 uur en te Haarlem v.m. 7.38, 10.56, n.m. 2 05, 6.06 en 8 53 uur. Van Hoofddorp naar Leiden ver trekken treinen orn v.m. 7.15, 10.33, 1.42, 5.43 en 8.30 uur. Deze ko men te Nieuw-Vennep aan om v.m. 7.35, 10-53, n.m. 2.02, 6.03 en 8.50 uur en te Leiden om v.m. 8.23, 11.41, n.m. 2.50, 6.51, 9.38 uur. Van Leiden naar Hoofddorp v.m. 550, 9.08, n.m. 12.17, 4.18 cn 7.05 uur. Aankomst te N. Vennep v.m. 6.41, 9.59, n.m. 1.08, 5.09 en 7.56 uur en te Hoofddorp v.m. 6.58 10.16, n.m. 1.25, 5.26 en 813 uur. Velen zullen zeker met belangstel ling van deze regeling kennis nemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: L. v. d. 'Houten, Voorhelmstraat 18 rood, een armband. G. J. Stekelenburg, Brouwersvaart 116, een bril in étui. 1). Thoolen, Schoutensteeg 5, een re- volverfoudraal. B. de Haan, Romolenstraat 33, een hondje. J. C. Mcelberg, Nieuwe Groenmarkt 25, een ketting met medaillon. A. Knutman, Kleverparkweg 66, een dameshorloge. 11. v. d. Horst, Dolftstraat 1, een hondenhalsband. M. W. van Orde, Heerensingel 53rd, een ledige portemonnaie. Bureau van Politie, een huissleu- tel. J. Leupen, Hazepaterslaan 6, een broche. J. Zwan, Boihastraat 6, een porte monnaie met inhoud. G. Ruhl, Parklaan 51, een kinder- porteraonnaie met inhoud. P. de Jong, Harmenjansweg 6, een A. Bosse, Barteljorisstraat 12, een damesparapluie. rijwiel. (Zie vervolg stadsnieuws onder do laatste berichten). hebben, voor het schadelijke van den nachtarbeid ook in het bakkersbe drijf. En roept bakkersgezellen op, zich te organiseeren. om langs dien eg te verkrijgen, wat door de verwer ping dezer wet voorloop:.- or.inoge lijk is geworden." Tot ontvanger der directe b-'us- tingen te Delft, is benoemd de heer H. W. Houwink, ontvanger der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen te Beverwijk. De heer A. Smit is benoemd tot on- derv. ijzer aan de Scho< 1 voor Christ, nationaal onderwijs alhier. Uit de Omstreken SANTPOORT. Dinsdagavond kwam alhier een on bekend persoon van omstreeks 20 jaar in zeer'beschonkeo toestand op een rijwiel van Haarlem aanrijden, die zulks ten slotte moest opgeven en ein digde met voor den grond le slaan, waarbij hij eenige kwetsuren in het aangezicht opdeed. Na in den politie post door Dr. De Groot verbonden te zijn, werd hij per rijtuig naar Yelser- oord vervoerd, alwaar de man thuis- behoorde. BEVERWIJK. De volgende motie is aangenomen „Do afd. Beverwijk van het Ned. Werkliedenverbond .Patrimonium" vergaderd op 11 Juni 1912, betreurt de verwerping van de Bakkerswet ei het bijzonder de houding van die le den der Tweede Kamer, van wien men verwachten kon ren open oog Binnenland Ds. Ewoldt. Men seint ons uit Ileerenvocn D« rechtbank te Heerenveen sprak lie den Ds. Ewoldt vrij, weg'.-us gebrek aan bewijs. De ontzetting uit het ambt van pre dikant in de Ned. Herv. Kerk san «Is. A. liwoldt, te Oostcrzoe, door het prov. kerkbestuur van Friesland, is ge schied wegens onchristelijken wan del. (N. R. CL) UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is bevocU.! tot commandeur in dc orde van Oranje-Nassau, mr. S. Gralanin, raadsheer in den Hoogon Raad der Nederlanden. Bij Koninklijk besluit is bom '..ml tot Commissaris van politie te 1 >•- warden, W. F. M. Wasser, thans in specteur van politie, lste klasse, al daar. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd bij het wapen der infanterie, tot ka pitein, onderscheidenlijk bij liet 1de en bij het 6o regiment, de 1st© luite nants F. II. W. de Quartet en V. J. Klijnsma, onderscheidenlijk van het 10de en 11e regiment. AUTEURSRECHT. De heer Drucker heeft b j de Twee de Kamer een aantal amendementen voorgesteld op het wetsontwerp hou dende nieuwe regeling van liet au teursrecht. RAADSVERKIEZING TF. HILVERSUM. Bij de gisteren in district 111 ge houden herstemming voor don ge meenteraad zijn uitgebracht 1215 gel dige stemmen. Hiervan verkreeg de heer D. Kuiper (candidsat van do reclitsche partijen) 570, en dr. M. Nic* meyer (vrijz., gesteund door dc soc.- dem) 6i5 stemmen, zoodat gekozen is de heer Niemeyer DE BENOEMINGSQUAESTIE TF. HILVERSUM. Dr. S. Sanders, onlang? benoemd lot gemeente-geneesheer en tegen wien dr. Doets bij den geneeskundi gen kring een aanklacht had i: ge diend wegens beschuldigingen bij en kele raadsleden, heeft zijne beuoe* ining niet aangenomen. GEEN MUZIEK OP ZONDAG Aan de caféhouders te Weesp is of ficieel aangeschreven, dat des Z- n- dags in geen der café s muziek mug worden gemaakt. GEVALLEN. Dinsdagmiddag wilde de heer P. C. Pols, uit Ierseko, op den KJooiir.g- scben straatweg, met zijn motorfiets uitwijken voor een boerenwagen en reed daarbij in volle vaart tegen - en boom op, waardoor hij met het ach terhoofd op den straatweg kwam te vallen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. De onmiddellijk te hulp geroepen geaeesheeren zagen zijn toestand ernstig in. INBRAAK IN EEN ARSENAAL. Uit een loods bij de Chass -k:.: ie te Breda, waarin de mitrailleurs zijn geborgen, zijn door verbreking van een ruit twee veldkijkers, die bij de mitrailleurs behooren, ontvreemd. De dader is onbekend, do rijkspi ü- tie heeft de zaak in onderzoo-':. TUBERCULOSE-BESTRII Dl NC. De Nederiaudselie Centrale Vereen!- ging tot bestrijding der tuberculose zal Woensdag 26 dezer te 's Graven- hage haar algemeen© vergadering houden. HOSPITAALKERKSCHIP. Het hospitaalkerkschip ..Do Hoop" heeft op de reis van Amsterdam naar Lerwick zeer good voldaan, als zeil schip èn als motorschop. Het zellvor- mogen geeft ongeveer dezelfde vaart aU -le vroeger© ..Hood". Hel schip i9

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1