en zeicor no# «©on vasté meening om- trent den ©veniu&olen loop <ler dingen te hebben, althans de magnaten laten zich nog steeds niet mei beslistheid uit aan welke der beide voornaamst© candidate» zij de voorkeur verleonen, al werd ook, waarschijnlijk door het groote succes, dat deze den laatste» tijd had, Roosevelt als hun man ge noemd. Het schijnt, dal zij liever hun beslissing voorbehouden om, zooals reeds meer gebeurde, eerst na den uitslag, de verkozone ook als de door hen verlangde aan te wijzen. Onder- tusschen maken de belanghebbende» in de groute Bankwereld zich ernstig boos over de manier, waarop het on derzoelc naar de z.g. geld trust wordt geleid. Hot schijnt, dat de regeerings ambtenaren alle middelen, desnoods een wetswijziging, in hot werk wen- schen te stellen, om-de bankiers te noodzaken do door hen verlangde in lichtingen te geven. Nu schijnen de vragen zoodanig te zijn gesteld, dui de bankiers ernstig bezwaar maken hierop mot liet oog op het bedrijl, ook in verband mot hun relaties, te antwoorden. Van regeeringszijd© wordt echter op volledige openbaar heid aangedrongen, zoodat van lie verlede een min of meer gespannen toestand is ontstaan, welke ook in verband met de fondsemnarkt, de uoodige aandacht verdient. Men be hoeft zich slechts het gebeurde in 1907 te herinneren om te besoffon, waartoe deze heeren, indien eenmaal hun toorn is opgewekt, in staat zijn. 'Nu kan liet wel zijn dat, zooais alge meen wordt beweerd, de vervolging slechts met politieke bedoelingen is ingesteld, de ernst, waarmede de zaak blijkbaar wordt aangevat, is van vol doende belang om hiermede ernstig rekening te houden. Ook de beslissing van hot Hoogge rechtshof, dat aan het Ilandelsge- reclitshof, het. recht ontzegt, om deci- sus van de Interstate Comm. Com mission to wijzigen zal, vooral door de Spoorwegen met leedwezen verno men worden, daar dit Gerechtshof meermalen beslissingen der Intersta te Comm. Commission ongeldig ver klaarde en zoodoende dikwijls op vaak onbillijke beslissingen van deze met zooveel macht, bekleede Commis sie remmend werkte. De jongste be slissing van deze Commissie, waarbij wederom do tarieven van enkele Zui delijke Sporen als buitensporig hoog werden aangemerkt, geeft op een spoedige wending van de ten deze gel dende publieke opinie, niet veel hoop en wettigt het vermoeden, dat do Spoorwegen eerst niet nog veel zor gen hebben te kampen, alvorens, wol- ■licht eerst na een herziening der in voerrechten, hun, door hoogere tarie ven, een redelijk bestaan zal zijn ver zekerd. Ook ter beurze van Amsterdam blij ven de omzetten zeer beperkt. In do industrieel© af<jeeliiig der Amerik, Markt was op do lagere koersen ©eni ge vraag voor Steels op te merken, welke echter ondanks de bevredigen de opgave der onuitgevoerde orders van 711/16 tot 70 1/8 reageerden. Car Foundry's hielden zich bij een koers van 58 7/8 tegen 591/4 tamelijk op prijs. Daarentegen konden Standard Mil lings op voortdurende vraag voor Amerik. 'rekening voor. de gewone aandeelen van 25 8/4 tot 28 7/8, kon den preferente van 61 3/16 tot 62 7/8 verbeteren. Niettegenstaande do Ko- perstalistiek gunstig was moesten Koper waarden op een teruggang in den prijs van het artikel te Londen iets van hun koers prijs geven. Amal- gamateds reageerden van 85 11/16 tot 84 5/8, Am. Smelting van 86 1/16 tot 85 3/16. Unit. Cigars noteeren 62 7/8 tegen 60 7/8, Americ. Can 33 tegen 3C 3/16 op het bericht dat een onder zoek- naar de oorzaken van de in den laatste 11 tijd plaats gehad hebbende rijzing in deze aandeelen zal worden ^n'gèsteld. In Amerik. Spoorwegen ging even eens zeer weinig om. Behalve een da ling in Wabaslnv aarden, welke voor wat de preferente betreft 1 1/4 en voor de gewone aandeelen o/4 bedroeg, blijven de verschillen tot fracties be perkt. Een betrekkelijk vaste houding konden preferente aandeelen Kansas City South aan den dag leggen. Zij monteerden-van 57 '13/16 tot 58 5/8. 'Van de lokale markt leggen Petro- Leumwaarden, na do plaats gehad hebbende daling een betrekkelijk kal me houding aan den dag. Koninlc tijke fluctueerden tusschen 500 en 512 ien sluiten op 505 1/4 tegen 500 3/4 de vórige week. De to Londen ingetreden rijzing in Shells vond in aand. Ko ninklijke geen weerklank. Geconsoli deerde noteeren 276 tegen 271 3/4. De overige olie-aandeeien nagenoeg on veranderd of met zeer geringe ver schillen. Een uitzondering vonnde Moea.ra Enim welke van 2-17 1/4 tot 225 konden opkomen. Shells 550 tegen 531. Na langen tijd aan hun lot te zijn overgelaten beginnen den Ratsten tijd rubberwaarden weder de aan dacht te trekken. De onveranderd vaste prijs van het artikel ondanks do grootere produc tie doet het vermoeden ontstaan, dat de rubberniarkl. aan die zoo zeer ge vreesde grootere productie het hoofd zal kunnen bieden, Dientengevolge Was er eenige vraag naar de aandee- 1 ;i der beter gesitueerde Maatschap pijen. Oost-Java Rubber verbeterdon van 108 tot 113, Rotterdam Tapanoen- li van 157 tot 1591/2, Amsterdam Rub ber onveranderd. Tabaksaandeelen brokkelden bij Igebrek aan vraag iets af. De groote soorten verloren 5 h 11 de klei nere 1 a 2 Een uitzondering vorm den Deli Batavia, welke van 502 1/2 tot 509 konden opkomen. Voor thee-uandcelen was eindelijk deze week eenige belangstelling Bod- jong Teron rezen van 72 tot 77, West- Java thee van 80 tol 88 1/2. Van Mijnwaarden verloren gew. Ketahoens 4 1/2, de preferente 3 Redjang Lebong 6 hooger. Great /Cobar 90 1/2 tegen 99 3/8. Vermelding verdienen nog N.-IthL Borland Cement, welke van 114 tot 120 3/4 verbeterden. Van onze Nat. Schuld Vertoonen de Integralen een iets vastere houding op 67 1/2 tegen 67 3/16, do overige soorten zijn onveranderd. Geld op prolongatie 3 3/4 pet. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN (x 30 Cts. per regeL f?v, Victoriawaler, Oberlahnstein itoi-je». geeft, vermengd met Limo- nade- of andere Siropen, §LJ> een HEERLIJKE DRANK. Een nierkwaal maakt u ellendig. Doordat gij pijn in dien rug hebt van den vroegen morgen tot den la ten avond. Doordat gij u uitgeput gevoelt na do minste inspanning. Doordat gij voortdurend last hebt van hoofdpijn, duizeligheid, scheme ringen voor de öogen. Doordat gij niet kunt bukken of uit een stoel kunt opstaan zonder dat een verschrikkelijke pijn uw rug doortrekt. Doordat gij stijf wordt in de ge wrichten, last krijgt van rheumatiek en jicht. Doordat de nacht u in plaats vari rust kwelling en pijn brengt, en gij zenuwachtig, prikkelbaar en moede loos wordt. En wanneer de aanvangsverschijn selen, hierboven genoemd, veronacht zaamd worden, breidt uw ziekte zich hoe langer hoemeer uit en zullen ernstige en gevaarlijke ziekten als ontsteking der nieren en blaas, nier steen, waterzucht, chronische rheu matiek, verschrompeling der nieren, enz. ongetwijfeld volgen. Behandelt niet de verschijnselen, doch de oorzaak uwer ziekte, name lijk de nieren, en hiervoor is niets beters bekend dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het speciale nier- en blaasgeneesmiddel. Zij zijn sedert ja ren in gebruik om de gezondheid en kracht der nieren op te bouwen, en een natuurlijk© werking van deze zeer belangrijke bloedfilters te her stellen en te ouderhouden. Duizenden hebben er hun teruggewonnen gezond heid aan te danken. Let er evenwel op, dat gij de echte Foste's Rugpijn Nieren Pillen krijgt en geen waardelooze namaak. Do echte, kenbaar aan de handteekening van James Foster op het etiket, zijn te l-Iaarlem .verkrijgbaar bij de hee ren J. J. Göppinger, Groote Houtstr. 147a; en K, vuu Eden, Spaarne 38. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel A f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen, Binnenland DE QUAES'J'JE BIT DE RICHTERS- BLEEK. Men seint uit Enschede: Op voorstel van do organisatie-be sturen besloten de wevers van de fa briek „Richtcrsblóek" in "de gisteren avond gehouden vergadering met 158 tegen '140 stemmen en 17 blanco, het werk n i. e t te staken. LéPiNE IN AMSTERDAM. 't I-lbld. meldt: Do hoofdstad heeft een kortstondig bezoek gehad van den Parijschon pre fect van politie, Louis Lépine, die op zijn terugreis was van Moskou, waar hij als afgevaardigde van de Fransche regeering het internationaal brand weercongres had bijgewoond. Donderdagmiddag te half vier kwam de heer Lépine uit Kopenha gen hier aan en stapte af in het Doe lenhotel. Kort 11a zijn aankomst bracht hij een bezoek aan den hoofd commissaris in het nieuwe hoofdbu reau en maakte vervolgens een rij toer in gezelschap vaii een inspecteur der Amsterdamsche recherche. Des avonds ging de heer Lépine alleen uit om de hoofdstad te bezichtigen, welke hij nog nooit bezocht had. Vrijdagmorgen vroeg is de Parij- 3che politic-prefect naar 's-Gravenha- ge vertrokken, om van daar des mid dags naar Parijs terug te keeren. BESTRIJDING BIOSCOOPKWAAD TE AMSTERDAM. Het comité ter bestrijding van het bioscoop-kwaad is zoo ver gereed.dat een uitnoodiging is kunnen uitgaan tot de eerste voorstelling vari de Ketir- bioscoop, te geven Maandag in het ge bouw van Handwerkers Vrienden kring. Het comité is er in geslaagd eenige Amsterdamsche heeren bereid te vin den do exploitatie van zoo'11 keurbios- coop ter hand te nemen. Alleen die films zullen worden vertoond, die door het comité vooraf zijn goedg©;, keurd, even mooi, ja nog mooier dan* die der gewone bioscopen. De voorstellingen zullen worden go- ge ven: dos middags in „Bcllevuo", Marnixstraat, des avonds in „Hand workers Vriendenkring", N. Achter gracht. l.)o vertooningen zullen ook hier zoo afwisselend mogelijk zijn; dus naast prachtige wetenschappelijke industrio eu roisfilms zullen ook de mooiste verinaaknlms gegeven woiuen. Doch alleen die films zuilen opgevoerd wor den, die beantwoord® aan do eisctien vari siuuak en goede zeden, terwijl de toegangsjirijzen niet boogcr zullen zijn dan die der bioscooptheaters. INBREKERS BETRAPT. Gisternacht betrapte do veldwach ter te Sassenheün twee inbrekers, die waren binnengedrongen in liet kan toor van de bloembollenhandeluars li. aldaar. Hij slaagde er in een der inbrekers onder bedreiging met zijn revolver, te arresteeren en in bewa ring te stellen. De andere inbreker had per fiets do vlucht genomen, maar werd nu door den veldwachter eveneens per fiets, nagezet. Toen hij hem echter bijna had ingehaald, liet do inbreker zijn fiets in den steek en •vist door over een sloot te springen, te ontkomen. Do gearresteerde bleek te zijn een recidivist, J. C. E. genaamd, en thans te Rotterdam woonachtig. Beiden waren per fiets gekomen en van inbrekerswerktuigen voor- CONGRES MIDDENSTAND. Verschenen is een drietal praead- viezen, die op het congres van den Middenstandsbond in behandeling komen. Mr. J. E. Hesse van Groningen komt 111 zijn inleiding tot de vraag: „Zijn de belangen van crediteuren hij faillissementen door de wetgeving voldoende gewaarborgd?"' tot deze conclusie: „Mijne conclusie is, dat onze wet geving voldoende de belangen van de schuiiueischers beschermt bij faillis sementen, maar dat het aan de na koming en uitvoering dior wettelijke bepalingen ligt, indien do belangen der crediteuren schade lijden. Groo te» invloed kunnen do schuldei&chers oefenen op de nakoming dezer wet telijke bepalingen en ik hoop, dat dit opstel er toe zal meewerken bij de crediteuren de overtuiging te vesti gen, dat zij ook moeten zorg dragen voor een behoorlijke nakoming dei- wettelijke bepalingen. Zij dienen in hun eigen belang den curator zooveel mogelijk inlichtingen te geven om trent den toestand van den boedel en hunne medewerking te verteenen .om tot de meest voordeelige wijze van liquidatie te geraken". De heer J. Das Dzn. van U! recht beantwoordt de vraag: „Is een va- cantïe-oord voor den middenstand gewenscht?" als volgt: Indien er een bond of vereer,tging is, welke behoefte heeft aan een der gelijke inrichting, dan is het de Mid denstandsbond. Indien er een lichaam is, welke het op economische manier voor eikaar kan brengen, dan is liet de Midden standsbond, welke onder zijne leden lelt den Aannemersbond om advies te geven wat den bouw betreft, metse laars, schilders, steenhouwers, lood gieters en zooveel meer vakmenschen om te adviseeren op allerlei gebied. De heer Das bracht ook pr^vivïes uit over het onderwerp: Publiek rechtelijke vertegenwoordiging van den Middenstand". Resumeeroride kom ik, zegt de lieer Das, tot de slotsom dat de door den Middenstandsbond aan de orde ge stekte vraag of publiekrechtelijke vertegenwoordiging van den midden stand gewenscht of noodig is, vol mondig beantwoord moet worden met: Ja. Of deze vertegenwoordiging be stuursbevoegdheden moet bezitten: Ju, O'f zij zuiver advlseerend.ruoet zijn: Neen. IN 1912. To Heesselt, (gem. Varik) is door den gemeente-veldwachter proces verbaal opgemaakt tegen 4 personen, die een man gebonden op een krui wagen tegen zijn wil vervoerden naar do woning eener zieke vrouw, die naar het heette, door Item be hekst was, zoo meldt do Tel. HET CONFLICT TE GRONINGEN. Naar aanleiding van de mededee- ling in „Het Volk' betreffende een conflict van de Groningscho hoog leeraren, voorzitters van de taalexa- men-commissie, en minister Tleems- keik, heeft do „Pr. Gr. Crt." bij Prof. Sijnions inlichtingen gevraagd. Hoewel, gelijk van zelf .spreekt, niet bij machte zich over de zaak uit te laten, machtigde deze het blad tot de mededeeling, dal liet bericht van „Hot Volk" in dien vorm onjuist is eii vestigde er bovendien aandacht op, dat leeraren aau confessioiveele scholen reeds sinds vete jaren deel uitmaken van do verschillende exa- mencommissiën, HET NIEUWE RAADHUIS TE PUR- MEREND. Vrijdag hield de Gemeenteraad van Purmerend een buitengewone zitting in het nieuwe Raadhuis, onder lei ding van den heer Cavaljé, burg©- burgemeester van Purmi&rend, de heer burgemeestervan Purmerend, de heer C. L. W. van Dsendijk, thans wo nende te Haarlem. WINKELSLUITING TE AMSTER DAM. De heer C. H. v. d, Velden heeft van B. en W. een afwijzende beschik king ontvangen op zijn verzoek om in de aanstaande zomermaanden aan de winkeliers in de vooral door vreemdelingen bezochte straten te vergunnen tot 's avonds elf uur open te blijven. IIij verzoekt thans aan de pers den volgende „open brief aan winkeliers, jn vreemdelingen- en courante arti kelen handelende", op te nomen. Collega's, het heeft niet mogen baten; het Dag. Bestuur onzer ge meente kon geen termen vinden 0111 aan ons billijk verzoek tot avond ver koop gedurende do zomermaanden, 15 Juni tot 15 September (het vreem delingen-seizoen) tot klokke elf te voldoen. Wat rest ons nu ?Een adres aan onze vertegenwoordigers, den Raad van Amsterdam, waarin wij den le den onder liet oog brengen, waartoe die winkelsluiting-verordening met uitzonderingsbepalingen, overgelaten aan B. en W., kan leiden. Aan fan cy-fairs enz. wordt gelegenheid ge schonken hot "publiek te lokken tot koopen tot het middernachtelijk uur, terwijl do gezeten winkelier, die be- ctrijfs- en inkomstenbelasting plus 144 opcenten op de personeel© belas ting kan opbrengen, den verkoop wordt verboden op een tijd, waarin onze winkelstraten vol kooplustigen zijn. Mogen wij dat hierbij laten? Immers noenf Zoo gij daarvan mede overtuigd zijt, is u de gelegenheid geboden dit te bewijzen, door het zenden eener briefkaart, waarop uw handteeke ning,firma, naam en artikelen waar in u zaken doet, aan mijn adres, Kal- verstraat 153, te zenden, maar dan vóór a.s. Maandag 17 Juni. VERDRONKEN. Het ruim 2-jarig dochtertje van den lieer G. J. Selker is in de gracht van het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" teDoetinchem te water geraakt en verdronken. Gister is de vrouw van schipper Van 1L, liggende aan den Jutfaasehen weg bij Utrecht, te water geraakt en verdronken. VERBETERING. Niet te F.indhoven, doch te St. Oe-, rlenrode, zijn geboorteplaats, komt het gedenkfeelcen voor Pieter de Josselln de Jong. AUTO-ONGELUK. Donderdagmiddag had tusschen Maartensdiik en do ITollandsche Ra iling bü Hilversum een botsing plaats tusschen do auto van den lieer v. U. te Baarn en een wagen van den melk- slijter D, te Hilversum. De auto werd zwaar beschadigd en kon niet verder gebruikt worden. De wagen werd eveneens beschadigd, ter wijl ook het lemoen brak eri het paard op hol sloeg. Dit werd bij Maartens dijk gegrepen. De bestuurder van don melkwagen kvvam er zonder kleer scheuren af. Alle inzittenden van de auto bekwamen ernstige kwetsuren. TREIN-ONGEVAL. De sneltrein van 1.34 uit Maastricht ontspoorde bij het station Echt door onvolkomen wisselwerking. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. De io- coinolief ligt omver. De schade is ove rigens gering. Do passagiers werden verder vervoerd met een boemel trein. EEN BELANGRIJKE SPOORWEG- DIEFSTAL. Volgens de ,,'s-I-lert. Crt." is er dezer dagen oen belangrijke spoorwegdief stal gepleegd.. Mevrouw De Berghoge van Beek uit Amsterdam, die zich naar Parijs had begeven, liet zich Dinsdag uit die stad naar Amsterdam twee koffers toezenden, welke effecten, stoffen en een kistje met juweelen bevatten. Toen zij Woensdag-namiddag vóór- de koffers in ontvangst te nemen te Amsterdam den inhoud even nakeek, constateerde zij, dat een der koffers door middel van valselie. sleutels ge opend was on dat derhalve liet kistje met juweelen, 60 coupons stoffen en kleedingsiuKkeri waren verdwenen. liet iwsijo neva-Ue vuur lü.UOU francs gouden dasspelden, zilveren daines- spelden, fantasie-spelden, gouden arm banden, gouden broches, 340 gouden manclielknoopen enz. ne directie der Nederi. Staatsspoor wegen ueeit clle der Belgische en i1 ransene spoorwegen onmiddellijk telegrafisch verzocht een onderzoek in te stellen. INSTORTING. Do woning van den arbeider F, Tloekstein, te Onna, sLaande aan den rijksweg naar Sioou.. jja, stortte plot seling onder vreeselijk gekraak in. Alleen een paar muren bleven staan. Een wonder mag hot heeten, dat de vrouw en twee kinderen, die thuis waren, ongedeerd hieven. TEGEN HET LANG PRATEN. Bij den Utrechtschen Raad is inge komen een motie vau do heeren Do Wilde, Boers, De Ligt, Van Spanje en Van Lankeren, om art. 23a van het regiement van orde van den raad zoo danig te wijzigen, dat geen der leden langer mag spreken clan 10 minuten, uitgezonderd de leden van het dage- lïjkscho bestuur eu do voorstellers van een voorstel, aan wie 15 minuten gegeven zou worden. NIEUW GEWEER. Een uitvinding, gedaan door een Ilollandschen officier nl. oen geweer, dat alleen vuur geeft, wanneer het doel getroffen zal worden, moet vol gens de „Lokal-Auzeiger", door den Frauschen minister van Oorlog, Mil- lerand zijn aangekocht. HERSTEMMING PROV. STATEN. Bi.j de gisteren in district Amster dam VI gehouden herstemming voor ©en lid der Prov, Staten (vac. Sillcm) zijn 3617 geldige stemmen uitgebracht, (liet aantal kiezers bedraagt 5941). Hiervan verkregen de heeren F. Lief- iiiick J.llz. (vrij-lib.) 2126 en E. Lu- den (clir.-hisl.) 1491, zoodat gekozen is de lieer F, Lieftinck J.l-lzn. (Bij eerste stemming waren 'uitge bracht 3225 stemmen, waarvan op zich vereenigden de lieeren Kupers (S. D. A P.) 269, Lieftinck (V.-L.) 11G5, Lu- den (C.-H.) 12G7 en Van Tienen (U.-L.) 624). UIT DE BRABANTSCIIE SIGAREN- INDUSTRIE. Men meldt uit Eindhoven, aan 't Hbld.: Gisteren werd den geheelen dag hier ter stede door de sigarenfabri kanten van den R. K. Patroonsbond in de Provincie vergaderd in zake het gemeenschappelijk program der werk lieden. De genomen besluiten bleven geheim. De uitslag is echter, dat de fabrikantenbond niet ongenegen is desnoods een kleinigheid op sommige soorten op te leggen, doch verder kan vooreerst niet gegaan worden, met het oog op den gedrukten toestand in de industrie. Later zal men overwegen, of aan verdere verlangens kan worden tege moet gekomen, doch vooralsnog kan van vèrstrokkendo concessies geen sprake zijn. De neutrale Patroonsbond zal zich in dergelijken zin uitspreken. NEDERLANDSCHE HEIDE MAATSCHAPPIJ. Op hunnen tocht door tie provincie Drente brachten de leden der Eerste Kamer gisteren een bezoek aan eene ontginning, welke door de Neder- Landsche Heide-maatschappij voor re kening van den heer J. E. Duintjer Jzn. te Veendam wordt uitgevoerd. De ontginning is gelegen aan den weg van Exlo naar Odooni en beslaat eene oppervlakte van 120 TLA. De verbouwde gewassen staan niettegen staande den korten tijd tusschen hei de en kuituur er buitengewoon gun stig voor en beloven veel, Het hooge gezelschap, rondgeleid door ambtena ren der Nederlarulsche Heidemaat schappij, d-ie de gcwenschte inlichtin gen verstrek' -unde zeer veel be langstelling in het werk dier Maa. schappij. Den heeren werd een over zicht met kaart aangeboden van het belangrijke kuituurwerk, dat door de Nederlandsch© Heidemaatschappij in Drente is verricht. UIT DE VOGELWERELD. In de duinen op Texel is, onder hooge heide, het nest gevonden van een torenvalk met daarin vier eieren. Dit is wel een zeldzaamheid, daar do torenvalk toch nestelt in oude gebou wen, molens of hoog geboomte. Een bewijs dus, dot de vogels zich, bij ge- biek aan geschikte nestgelcgenheid, zeer goed weten te behelpen. Enkele binnen- en buitenlandsehe ornitho logen, wien het nest werd getoond, verklaarden een dergelijke afwijking nimmer te hebben waargenomen. Sportpraatje Morgen is het een zeldzame dag in dn sportgeschiedenis van Nederland, want het Nederlandsch voetbal en cricket-elftal spelen beiden. Ons voet bal-elftal speelt ecu oefenwedstrijd in Amsterdam tegen de sterke Eugelsche beroepsspelersclub „De Reading". Ons cricket-elftal speelt echter haar jaarlijkschen wedstrijd tegen het Bel gische elftal. Tien keer hehben deze ontmoetingen reeds plaats gehad, hiervan won Nederland 9 maal en de Belgen wonnen, verleden jaar voor den eersten keer. Nederland scoorde in deze wedstrijden 1937 runs voor 90 wickets, terwijl do Belgen 1090 runs voor 116 wickets maakten. Een ge middelde dus van Nederland 22 runs per wicket en België 9 runs per wicket. Holland zal met de volgende spelers uitkomen: Jhr. Mr. C. Feilh, aanvoerder, 's-Gr. G. C., J. C. Solirö- der, A. C. C., C. J. Posthuma, Rood en Wit, J. Rincker, A. C. C., M. van Boo- ven, 1-ïilv. G. C., Mr. Alb. van Ren- thergom, Volharding, A. van Wave- ren, Rood en Wit, C. van Loon, 's-Gr. C C., F. Holderl, Rood en Wit, W. v. Manen, Rood en Wit, en L. van Gogli, Rood en Wit. Door bedanken van v. Manen zal E. I-loldert, Rood en Wit, medespelen. Tiet is te hopen, dat Schröder, die altijd tegen de Belgen geweldig succes met het bat, heeft, nu eens los komt, want dit seizoen Heeft hij nog niet veel gepresteerd! doch hij is een uit nemend wickctkeepor. Schröder maakte in 1908 te Antwerpen 117 runs van een totaal van 240, het jaar daar op maakt hij 91, om in 191.0 in Brus sel op het tentoonstellingsterrein 116 te maken. v ui nor maakte v. Wa veren in 1907, 116 not out iu Den Haag. riet Belgisch XI beslaat, merkwaar dig genoeg slechts uit 3 Belgen cu 8 Eiigeischeii. Jriuu aanvoerder, graaf J. d Ouitremont, voert reeds 6 jaar Beigiö aan, en is een Belg, die het cricketen op Ramsgate Collego heeft geleerd evenals bchots. De derde Beig is A. Dauworie, de wicketkeeper, een geboren Belg, die 't spel dan ook in België geleerd heeft. De Australiër G. Alpen heeft eenige weken geleden het Belgische record verbeterd door 198 te maken en is een uitstekend fielder, verder mag ge noemd worden W. S. Maxwell, die dil jaar reeds twee centuries maakte 11.1. 104 tegen Mortlake en 101 in den wedstrijd Ariglo BeigeGent. De bow- lerij is toevertrouwd aan G. Lewis, de fastbowier van het elftal, F, Wright eu R. Glayton een sloivbowler. liet elftal bestaat voor het grootste deel uil goede fielders. Als nu morgen in Den llaag de onzen, niet net als ver leden jaar, het fielden verwaarloo- zen, geef ik hun de meeste kans op de tiende overwinning. Haarlem II, dat, naar het schijnt, kampioeusplanneii heeft, speelt mor gen tegen A. C. C. 11; de eerste maal wonnen de Haarlemmers en nu zul len ze dit wel weer herhalen in Scho ten. Rood en Wit 11 gaat Volharding JI bekampen cn gezien de sleclile pres tatie van verleden week geef ik den Amsterdammers een goede kans. Stadsnieuws EXAMEN KINDERJUFFROUW. Bij hel examen vauwego do Veree- rdging „Tesselschade" is geslaagd inej. D. Traanberg van Haarlem. MR. J. W. LOSECAAT VERMEER, president der rechtbank en lid der Provinciale Staten te Haarlem, hoeft zich naar 't Hbld. meldt, aangeslo ten bij do afdeeling Haarlem va den Vrijz. Dem. Bond. Dientengevolge stijgt het aantal V.-D. Statenleden van Noord-Holland tot 9, tegenover 33 unie- en vrije liberalen, 9 sociaal democraten en 26 leden van rechts. BLOEMBOLLENCULTUUR IN DEN GROOTEN IJPOLDEB. Meer en meer komt de vruchtbare grond der IJpolders ook voor bloem bollencultuur in 't bijzonder Tul pen in trek. Op do te Halfweg ge houden groote verkooping werd o.a. de bloembollenfiriTia Van der Schopt te Hillcgom koopster van 21 TI.A. aan den Sjiierlngerweg in genoemden polder, die naar 't Hbld. verneemt, (lezen herfst voor do Tulpen- en Gla diolussen-cultuur in gebruik zulleo worden genomen. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben liet voorrecht, rrugen op verBohiüend gebied, mils voor beantwoording vatbaar, in to zenden bij do Küdnctie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 58. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en aoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naarn en woonplaats van don inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG: Waar moet ik mij vervoe gen om op een boot te komen voor linnenjuffrouw onverschillig waar heen. ANTWOORD: Wend u tot de '■-cc- ties van een dor Stoomvaartmaat schappijen, o.a. Maatschappij Ne derland, HollandAmerika Lijn, Hol- landsche Lloyd. VRAAG: Kunt u mij ook zeggen, waar sigar©nasch voor gebruikt wordt? ANTWOORD: Sigaronasch gebruikt men wel eens als poetsmiddel of als meststof. VRAAG: Kunt u mij ©enige inlich tingen geven omtrent het in dienst- treden bij het Fransche Vreemdelin gen-legioen? ANTWOORD: Wend u tot het Fran sche Gezantschap te 's-Gravenhage. VRAAG: Tot wien moet ik mij wen den om als brugwachter geplaatst te worden bij de a.s. nieuwe Iramweg- maatschappij in de Haarlemmermeer? ANTWOORD: Wend u tot de Direc tie der Hollandsche Spoor, Droogbak, Amsterdam. Deze zal den nieuwen spoorweg exploiteeren. Maar bij de- zo lijnen wordt geschoold personeel aangesteld. Misschien kunt u dan el ders aan de spoorlijn worden go- plaatst. VRAAG; Zoudt u mij ook kunnen inlichten of do leerlingen der Rijks kweekschool voor onderwijzers huis vesting verschaft wordt? Zoo ja, wel ke vergoeding wordt hiervoor gege ven? ANTWOORD: Voor niet in Haar lem wonende leerlingen wordt dooc het Rijk f 300 kostgeld betaald. VRAAG: Hoeveel voorschotbanken telt Haarlem en aan hoeveel is tevens een informatie-bureau verbonden? ANTWOORD: Vragen aangaande voorschotbanken beantwoorden we niet. Bovendien moet men bedenken, dat een vraag, om beantwoord te worden, een zekeren nuttïgheidsgrond moot hebben. Wij kunnen onzen lijd wel beter besteden, d:i#i aan de b© antwoorcling van dergelijke vragen, waaraan 0. i. niémand iets heeft. VRAAG: Zoudt u mij den afstand kunnen zeggen van Alkmaar naar Egmond aan Ze©? ANTWOORD: Deze weg is ongeveer 9.4 K.M. lang. VRAAG. In mijn bruine schoenen zit een zwarte vlek, Hoe kan ik dez© ©ruit krijgen? ANTWOORD. Hiervoor wordt aan bevolen een oplossing van Traga- canth met 1/2 pCt. Oxaalzuur ver mengd. Wend u tot ©en goed drogist. VRAAG. Kan uil gewoon, grijs te© kenpa.pior ©eu vetvlek verwijderd worden Op welk© manier gaat hot 't minst schadelijk? ANTWOORD. Eerst beproeven met een brei van Magnesia met water. An ders met e©n brei van pijpaard met water. In beide gevallen de brei goed dik op t teekenpajiier brengen en daarop laten drogen, waarna wordt afgeschuierd, Gaat dit niet, dan dop pen met een zachte lap. gedrenkt in Benzine. Dezer dagen kwam bij de Redactie dc vraag binnen wie de agent of ver tegenwoordiger der Tielsche Brand verzekering Mij. hier ter stede was, hierop werd geantwoord „ons onbe kend". Dit moest echter zijn: de heer J. C. Ratelband, Notaris, Nassau- straat, Haarlem. Uit de Omstreken HALFWEG. Ter Vrijdag alhier gehouden mon stering werden een tiental paa.rden aangeboden, waarvan er tegen flin ke prijzen 4 tar uitvoer naar Duitsch» laud werden aangekocht In de daarvoor ontruimd:© en daar na welingerichte zaal van het café Coppée werd heden do tentoonstel ling geopend van pluimgedierte, ko nijnen enz. van de alhier bestaand© afdeeling der V. P. N., er zijn een 90 inzendingen; de tentoonstelling is hedenmiddag en morgen geopend. VELSEN. Gisterenmorgen omstreeks 11 uur deed een persoon in deze ge meente de mededeeling dat er onder Wijk aan Zoo een boot op liet strand zat. Dit deed een menigte Velsenaars naar het strand te Wijk aan Zee snollen. Aldaar ge komen zijnde bleek, dat er een red dingsboot op het strand stond, die door vereende krachten van paarden 011 mannen te water moest worden gebracht. liet nieuwsgierige publiek keerde teleurgesteld huiswaarts. Gisterenmorgen omstreeks 8 uur heeft een detachement militairen van het Pantserfort IJmuiden, onder bevel van een tweede luitenant, het bosch Watervliet onder do gemeente Velsen doorzocht naar de revolver waarmede B. Blom den moordaanslag op j l. 2en

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10