NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No. 8890 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATEHBAG 15 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1-20 Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem a de omstreken en franco per posj Uitgave der Ycnnoctscfcap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. 1.30 1.65 0.02 H 0.37 H 0.45 ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. AdvertentiCn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsin* van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buiteniandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. „DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 16 JUNL Muziek in den Ilout Schouwburg: Bioscoopvoorstellin gen. Brongebouw: Concert, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Stadsnieuws O :n O n s Ileen. In het Darde Blad van dit nuni- rer vinden onze lezers een artikel „De windhandel in schilderijen", in de rubriek Om Ons Heen. HAARLEMMER HALLETJES. Fideïio heeft gewanboft Had de helft van zijn Zatcrdag- iavoncipraatjo gewijd aan een voor val, waarvan dezen morgen, op het oogenhlik van afdrukken, bleek, dat het zich misschien anders toegedra gen heeft, dan hem verzekerd was. Onjuiste praemisse, verkeerde con clusion I Tijd om een nieuwe helft te schrij ven was er uict meer, zoodat er niet anders op zat, dan liet stuk uit den vorm te nemen cn duö achterwege te laten. ORGELBESPELING iop Dinsdag IS Juni 1912, des namid dags van 1—2 uur, in de Groote of Sint-Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludiiun en Fuga, d. kl. t, J. S. Bacil. 2. Sonate op. 23, A. G. Bitter. 3 Klnge, S. do Lange. 4 Berceuse, Ralph. Kinder. 5. Bridal 0, James H. Rogers. 6. March© Triompliale, Alex. Guil- iuant. De DrinkhaL De Drinkhui der Staalwaterbron is gisteren bezocht door 69 personen. Eervol ontslag. Aan den straatmaker le klasse B. Bakhuis Roozeboom alhier is op zijn verzoek wegens ouderdom, door B. en W. eervol ontslag uit zijn betrekking verleend met ingang van 1 Juli a.. s. Avon d-o rgelconcert. Het lo avond-orgelconcert op Vrij dagavond is zeer druk bezocht ge weest Alle aanwezigen zijn tot het laatst gebleven. RUIT GEBROKEN. Vrijdagmiddag om kwart over 2 uur Is eer» paard, gespannen voor een dog cart, en bestuurd door den landbou wer C. J., met lemoen en al gereden door een glasruit van het bierhuis van den heer P. J. H. ter H., in de Barteljorisstraat 3, waardoor een glas ruit is gebroken. Het paard schrikte voor een draai orgel dat sneelde; de bestuurder was het dier niet meester. Vandaar het ongeval, dat gelukkig zonder per soonlijke ongelukken afliep. INTERNATIONALE ZANG WEDSTRIJD. Op den Internationalen Zangwed strijd dio Zondag 16 Juni te Amster dam zal gehouden worden, komen o.a. uit in dc tweede afdeeling de gemengde koren Sempre Crescendo en Dindua uit Haarlem. De eerste prijs i3 een verg. zilveren medaille en 100, do tweede een verg. zilveren medaille en (75. In de eerste aideeling zullen onze koren: „Onder Ons" en „Excelsior" hun krachten toonen. Na afloop daarvan zal een wed strijd gelio i lm worden om den eero- prijs tusschcn dc vereenigingen die in de eerste en 2Jo afdeeling een eersten prijs behaalden. De feesten worden Zondagavond 30 luni besloten. EXCURSIE. Zondag 23 Juni a s. zullen de leden van de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Typografenbond, onder leiding van de Commissie van Maatschappe lijk Werk uit voorn. afd. een bezoek brengen aan de Zincografische In richting „De Polygraph", aan de Schouvvtjesïaan, alhier. BEVOLKING. Op 1 Januari 1912 had het rijk een lolnle bevolking van 6.022.452 zielen, t. vv. 2.983.308 mannen en 3.039.054 .vrouwen. Basdscandidaten gevraagd. Aan de uitnoodiging om namen op te geven van personen, die men ge schikt acht voor het lidmaatschap van den Raad. is door vrijwat van onze lezers voldaan. Slechts één inzending moesten we ter zijde leggen, omdat er een grapje mee gemaakt wasde an dere geven blijkbaar de bedoeling- van ernstige menschen weer. Wij laten hier de opgegeven namen alphabetisch volgen F. L. VAN AMMERS onafhankelijk, zelfstandig, practisch man. Partij inzender meent van links. Mr. A. R. BAAS, advocaat en procu reur, te Haarlem opgevoed en, naar de inzender meent, ook geboren, in elk geval goed bekend met de ge meente, nog maar korten tijd van de universiteit (de vrije), maar werk zaam en niets liever wenschend dan de openbare zaak te dienen. Partij A. R. J. VAN DEN BAN, architect, stich ter van tal van groote gebouwen in Haarlem en bij uitstek geschikt, om zitting te nemen in de Commissie van bijstand voor de gemeentebedrijven. Partij met opgegeven. J. J. BEIJNES, de jongste firmant in de bekende rijtuigfabriek, reeds meermalen aangezocht, maar tot nu toe steeds afkeerig van een Raadsze- tel. Indien zijn gezondheid en bezig heden het toelaten, mag hij 2ich op den duur aan het ambt niet onttrek ken, daar hij als electro-technisch in genieur en hoofd van een groot bedrijf nuttige adviezen geven kan (bijvoor beeld over de havenplannen). Partij R.-K. K. VAN DEUKEREN, onafhankelijk, goed debater, zonder aanzien des persopus, als oud-ontvanger te Mij drecht en polderbestuurder geheel ver- tiouwd met gemeentelijke administra tie en toegerust met algemeene ken nis. Partij vrijzinnig. JHR. G. GRAAFLAND, welbekend uit de Indische krijgsgeschiedenis, als spreker over duizend en één zaak boeiender dan wie ook in den Raad. Partij: inzender gelooft links. Dr. F. C. HUIJGEN, verbonden aan de rijtuigfabriek van de firma Beijnes, Delflsch ingenieur, jong man van groote werkkrachtuit zijn voorzit terschap van de R.-K. Kiesvereeniging blijkt voldoende, dat hem het verga deren en het woordvoeren niet vreemd zijn. Partij R.-K. LOUIS JACOBSON, Kampersingel. Onze stad, die zich meer en meer op luxe schijnt toe te leggen, heeft behoef te aan raadsleden, die door en door bu s n ess-m e n zijn. Aan de bedrij ven in eigen beheer en den Haarlem- scben handel zal dit ten goede ko men. Partij vrijz.-dem. M. A. JACOBSON, Jansweg, indus trieel, groote werkkracht, goed spre ker, middenstander; ik meen dat de Joodsche partij recht heeft op een ze tel in den Raad. Partij: lib. JOH. JANSEN, Wilsonsplein, goed bouwkundige en teekenaar, goed be kend met arbeiders, ruim inzicht in li. C. KRAUSS heeft tijd, als rus tend man van zaken, belangstelling in Haarlems bloei, ervaring uit de groot-industrie, goede gezondheid en hart voor de publieke zaak en zit in diverse commissiéD. H. KOSTER, Lange Veerstraat, on bevooroordeeld, zijne meening kaniiij met de grootste welsprekendheid ui ten. Partij: lib. Van een ander over denzelfde: Heeft in alles een goed inzicht, steekt zijn meening met onder stoelen of banken en is op allerlei gebied goed onderlegd. WILLEM VAN L1EMT, flink© per soonlijkheid en uitstekend vertegen woordiger van den middenstand, nog jonge man, die aan vele commission zijn krachten geeft, allen arbeid flink aanvat en snel uitvoert volkomen op de hoogte van Haarlemsche toestan den. Partij R. K. A. NAGTZAAM is meer dan eenig ar der Raadslid in staat, de arbeiders belangen in den Raad te behartigen, door zijn veelvuldigen omgang met klassebewuste arbeiders. Partij: soc.-dem. Van een ar.dér over denzclfdo: In den Raad moet iemand komen, die opgewassen is tegen de bureau cratie, voelt voor moreele plichten der gemeente als werkgeefster, door geest en temperament Mr. Thiol hel pen zal, het duffe, droge, dorre, dik wijls antieke uit de Raadsvergaderin gen te bannen. Als verstandig, „ze delijk" is de heer Nagtzaam genoeg zaam bekend. (Wij hebben hier moeten ontleenen, daar schrijver te veel in details af daalt) MP.. DR. H. R. RIBBIUS stelt veel belang in gemeentezaken, getuige o.a. de beschouwingen over de rcclitsjios: tie der ambtenaren in Haarlem's Dagblad; man van invloed, gezond oerdeel, humaan mensch. Tartij: lib. L. SABELIS, neef van wijlen het Raadslid J. Sabelis, kalm en prao- tisoh man, die als geboren Haarlem mer de gemeente en hare nooden en wenschen goed kent. Partij: den inzender onbekend. B. SÉRNé Jr., Gierstraat, goed en vertrouwd zakenman, met vrij goeden kijk op algemeene toestanden. Als voorzitter diaken bekend met de toe standen en nooden der behoeftigen, alsmede kerkelijke aangelegenheden. Bovenal zuinig en secuur financier. Partij: anti-rev. JOHANNES SMIT, Kort© Begijne straat, weet zijn meening zakelijk uit te sproken en te verdedigen, is voor stander dat een ieder zijn bedrijf, vrij van dwang, mag uitoefenen, dus als zoodaiag voorstander van de kermis en tegenstander der verplichte win kelsluiting een uitstekend man dus, om den kleinen winkelstand te ver tegenwoordigen. Partij lib. E. W. VAN SOMEREN- GREVE heeft zitting in verschillende bestu ren, is dus op de hoogte van Haar lemsche toestanden en heeft oen prac- tischen blik op zaken. Partijlib. Mr. J. C. L. VLAANDEREN, helder oordeel, goed spreker, op de hoogte van do algemeene, maatschappelijke toestanden. Partij hieromtrent is inzender niet zeker. J. WESTERMAN HOLSTDN oud- predikant, maar nog niet oud van doen en denken, voortvarend. Partij inzender meent van links. Wij zijn hiermede aan het einde van cxnzo taak en danken do inzenders voor hunne medewerking. liet zij nogmaals gezegd do oproe ping had volstrekt niet tot doel, vloei de zelfs niet gedeeltelijk voort uit den wensch om den arbeid der besturen van de kiesvereenigingen tc verbete ren, maar om zoo mogelijk hun taak t verlichten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Ingeschreven: 7 timmerlieden, 1 machinale houtbewerker, wa genmaker, meubelmaker, mo delmaker, 1 metselaars, 3 opper lieden, 1 stucadoors, 2 witters, 2 machinebankwerkers, 1 monteurs, 4 grofbankwerkers, 1 metaaldraaiers 1 vuurwerkers, ketelmaker, 2 burgersmeden, S machinisten, 4 sto kers, 3 electriciens, instrument makers, i koperbankwerkers, 1 ko perslagers, 2 loodgieters, a schoen maker, zadelmaker, kleerma kers, 1 schilders, 1 behangers. 1 stoffeerder, 2 bloemisten, 2 tuin lieden, 5 grondwerkers, 2 bakkers 1 banketbakker, slager, 1 krui deniersbedienden, 1 kellners, lO ma- gazijnknechts, 14 loopknechts, 1 huis knechts, 1 sigarenmakers, 6 kantoor bedienden, boekdrukkers, 1 letter zetter, 1 lithograaf, binders, la losse werklieden 1 dienstboden, 18 werksters, 2 naaisters, 1 kook sters, 3 huishoudsters, 8 vrou welijke kantoorbedienden, adspi- rant bouwk. opz., 1 steenhouwer voegers, 8 Koetsiers en voerlieden 1 boerenknechts. 1 Schippersknechts VERMIST. Op 24 Mei is door den heer P., al hier, verzonden per H. IJ. S. M. een kartonnen doosje inhoudende een an tiek gouden broche met medaillon. Het doosje was geadresseerd aan mej. C., te Utrecht, doch is niet op zijn bestemming gekomen. De zauk worm door de politie on derzocht. CRICKET-BAT VERMIST. P. de G., scholier, Koninginneweg, deed hij de politie aangifte dat hij een cricket-bat vermist uit een schuurtje op het voetbaltcrrciu aan de Span jaardslaan. Op 8 Juni jj. had hij het daar neer gelegd en den volgenden dag was het verdwenen. Thans heeft hij het weer terugge kregen van II. ASophiastraat, die het bat van zekeren K., in de Catnp- buijsstraat, voor 3.— had gekocht. De zaak wordt door de politie on derzocht. NONCHALANT. 11. J. gaf aan de politie kennis, dat hij Vrijdagochtend 111 de Generaal Cronjéstraat een rijwiel onbeheerd vond. 's Avonds om half 7 werd het rij- iel afgehaald door den loopknecht C. G., wonende te Schoten. De man had het gewoon vergeten om mede tc nemen. HOTEL St. JAN HEROPEND. Wie kent niet de Grieksche sage van den Phoenix, den fabelachtige^ wonderschoon «n vogel die na 500 jaar te hebben geleefd in zijn nest door vuur verteerd wordt, doch dan uit de asch geheel verjongd te voorschijn vliegt? Aan dit verhaal dacblen wij onwil lekeurig toen we hedenmorgen het vernieuwde en geheel nieuwe hotel St. Jan bezichtigden. Als een Phoenix is het herrezen op dezelfde plaats aan den Jansweg, waar gedurende 25 jaren ongeveer het oude hotel „St. Jan" was geves tigd toen het in den ongeluksnacht van 5 op 6 Januari j.L zoo goed als tot den grond toe afbrandde. Geheel vernieuwd, verjongd is het uit den brand te voorschijn gekomen, nog binnen het half jaar. Daarvoor komt in de allereerste plaats hulde toe aan den heer F. L. Smit, den aannemer, die in dezen be trekkelijk korten tijd 14 Maart jl. werd met den bouw begonnen dat wonder op bouwkundig gebied heeft gewrocht. Volgens de plannen van den archi tect, den heer W. F. Douglas, is daar in de Jansstraat een prachtig model hotel verrezen, geheel uaar de nieuw ste eischou ingericht. Het bevat niet minder dan een 30- tal flinke, ruime, lichte logeerkamers, die allo eene goede ventilatie bezit ten en van electrisch licht, electri- sche verwarming en electrische schel- lon zijn voorzien. Bovendien zijn de logeerkamers al lo keurig en gerieflijk ingericht, en hebben zo een mooi uitzicht, die aan do achterzijde op prachtige tuinen; die aan de voorzijde met gezellige erkers op het verkeer op den Jans weg. Alle kamers in het 3-verdiepingen hooge hotel zijn in uniform-stijl; de gehecle inrichting is in massief-eiken hout, keurig, netjes. En hygiënisch: zeilen en enkele kleedjes op den vloer; allo kamers zelfs die midden in het huis, waar ook de familie haar particuliere ver trokken heeft, en ook de portalen staan door binnenplaatsen met de buitenlucht in verbinding, zoodnt overal voldoende lucht en licht is. De kamers aan de achterzijde heb ben bovendien een heerlijk baicon. De uitgangen zijn zooveel mogelijk bij de trappen gekozen en de deuren naar buiten draaiend, dit met het oog op brandgevaar. Daarvoor is zoo goed mogelijk ge zorgd; overal op elke verdieping zijn brandtkranen met brandslangen; aan de achterzijde van het geheele ge bouw bevindt zich een brandladder, die in verbinding sta#t met de Lange Molenstraat; de lainbrizeering is van brandvrije eternietplaten voorzien, en do trappzijn van gewapend be ton, met eikenhouten dekstukken en loopers belegd. Om do draagkracht dezer trappen na te gaan, zijn ze vanwege de Bouw- politie belast met een gewicht vuu 400 kilo per vierkanten meter en ze door stonden do proef glansrijk. Menscbelijkerwijs gesproken is dit gebouw, dat van alle gemakken voor zien is, brandvrij. Behalve de genoemde logeerkamers bevindon zich nog in het hotel op de verdieping gelijkvloers oen keurige ontvangkamer, rijk gemeubeld, voor de logé s; aan do andere zijde van de b re ede vestibule een fl-nke rert aura- ticzaal met mooie tegels aan den wand; daarachter een biljart-, con versatie- en leeszaal, grenzenJo aan den tuin; een ruiine keuken en een bij-keuken, welke door een gang in verbinding staan met het buffet. En verder kan bet hotel bogen op twee flinke, ruime, frissche badka mers en zes flinke, helder® closets. En wat de logoerprijzeu aangaat, dio zijn niet verhoogd; ze zijn hoogst billijk, von f 1.25 af. Vermeldenswaard is nog, dat het oude hotel eene breedte had aan de achlerzijdo van 6 meter en het tegen woordige van 13 meter; dat het ook aan den Jansweg-kaut door zijn aar- digen gevel aller aandacht trekt; en dat zooveel mogelijk do Haarlemsche Industrie is bevoordeeld. De firma Nieuwen hof en Zn., Jans weg, leverde do keurige salon-mcu- bolen. De firma Vroom en Dreesmann de niet minder mooie slaapkamer-ameu blementen. De firma Seuter in de Anegang het glaswerk. De firma Van Roon zal voor een pracbt-biljart zorgen; „noch Dicht dagewesen"; over enkele weken is dit gereed. De Twentsche Linnenweverij zorg de voor het linnengoed; daarvoor kon men hier ter stede niet zoo goed klaar komen, en last not least een pluim pje aan het adres van de ijverige dochters van den heer v. d. Ivaxnp. Zij haakten zeiven de vele keurige bedspreien. Wat dat zeggen wil, daarover kun nen de dames oordeelen. En nu we liet toch over bedden heb- jben nog deze bijzonderheid: Logeergasten, die in den winter last van koude hebben, kunnen een electrisch verwarmde kruik mede naar bed krijgen. Ook de electrische kacheltjes zijn zeor gefcakkelijk en zindelijk. Ze ge ven een matige warmte en kunnen geplaatst worden waar men dat ver kiest. Wat de electrische licht-installatie betreft, deze werd geleverd door de firma Kloosterhuis te Amsterdam (de ornamenten) en door de firma Spoelstra (de leiding). En ten slotte de beschildering, deze werd keurig uitgevoerd door onzen stadgenoot, den heer Schenk. Natuurlijk wenschten wij den heer W. A. J. van de Kamp geluk met dit nieuw herrezen hotel. Ook anderen deden dit persoonlijk, of met kaartjes en telegrammen, ter wijl verder bloemstukken o.a. van de Hotel- en Vergunninghouders-Veree- niging „Onderling Belang" mede zoo vele bewijzen van belangstelling en vriendschap waren. Ja, zeide de heer v. d. Kamp, voor ons vertrek, nog een bijzonder heid is aardig. Het getal 25 speelt in onze familie een groote rol. 25 jaar geleden kwam ik te Haarlem. 25 jaar is liet thans geleden, dat ik het oude Hotel St. Jan begon, op een zeer bescheiden voet. Het oude hotel had steeds 25 lo geerkamers. En piijn zoon, die thans in de zaak komt, do heer J. J. A. van de Kamp, is ook juist 25 jaar. HET SPAARNE. In een Vrijdag gehouden bijzonde re algemeene vergadering van de roei en zeilvereeniging Het Spaarne, werd in de vacature van den heer H. Me- r.alda van Schouwenburg, die bedankt heeft, als commissaris verkozen de heer J. A. A. Baning. Verder werd de reeds eenige jaren aanhangige quaes- tie, aangaande het uitbreiden van de ligplaats voor zeilbooten, door het aanleggen van een nieuwe zeil haven, ter tafel gebracht en besloten, op nieuw krachtige pogingen in die rich ting te doen. Militaire zaken. De reserve 2e-luiteoant F. Helder, van het 10de regiment infanterie, wordt binnenkort op verzoek overge plaatst bij het 8ste regiment van dat wapen. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: W. Bastiaan, Kolkstraai 14 rood, een spatbord van een rijwiel. Wed. Smits, Kleverlaan 9, een hond. II. Jous, Krom 12 rood, een hoe ren rij wiel. J. Leerman, Bakenessergracht 36, een broche S. Wapslra, Brouwersstraat 107, een bood^happennet. C. Heiligers, Bloemertsteeg 142, een Fransch boek. J. Burkens, Scheepmakcrsdijk €2, een broche. A. v. Ketel, Camphuisstraat 14, een gummiband van een kinderwagen. R. Brusé, Gr. Houtstraat 81, ei rozenkrans. Bureau van Politie, een huissleutel en een gummibal. D. v. Tongeren, Spaarne 102, een vrouwenzak met inhoud. P. Geukers. Palmstraat 15, een zakje met gelet G. Bijster, Bakkerstraat 19. een damestaschje met inhoud. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMEND AAL. Gevonden en terug te bekomen aar" den politiepost Kleverlaun- een rij wielsleutel en een hondenhalsba nd. bij H. Bolzenbroek, B- sehlaan 1, te Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud; bij P. van Nobelen, Korte Klever laan, Dwarsweg 5, een ring aaraan 4 sleutels; bij den heer Po-$ Uiterweer, Rustenburckeilaan 1, Bloe :daal, een portewoniiuie met in houd; bij J. F. van Avezae'.h. Klaren- beekstraat 59a rood, te Haarlem, een groote zilveren broche, aan den voor kant een gekroonde W. en aan den achterkant „Voor trouwen dienst"; aan de Bloemendaalsche School ver ee- niging een zilveren schakelarmband; bij J. v. d. Manakkcr, Gen. Joubert- straat la rood te Haarlem, een hoii- denmuilkorf; aan het bureau van po litie le Overvr een rood koralen halskettinkje en een dop van een lens van fototoesiel; bij J. B. Zwiersen, Rollandspad 11, een mes met wit beo- pen heft en een Zweed&ch mes; bij Bergman, V ogelenza ng &ck e w g te Aerdenhout, een damesparapluie, bij W. Lokerse, te Vogelenzang, een gou den medaillon, bij J. M. van A rden, Elswoutslaan 3, te Overveen, een kin derschopje, aan het bureau van po litie te Oveiveen, een lichtgele da meshandschoen. Komen aanloopen en terug te be komen bij den heer Ulehake, Zomer- zorgerlaan 15, te Bloemendaal, een spaniel, bij Wed. Houtgraaf, Klever- laan 6, een airedale terrier; bij Snel, te Overveen, Bloemendaulsche weg 199, een taxhondje. ZANDVOORT. ■T NIEUWE RAADHUIS TE ZAND VOORT. Hedenmorgen namen wij voorat eens een kijkje in T binnenkort te openen nieuwe raadhuis, T Gebouw, geheel in oud Hollaodschcn stijl op getrokken, maakt van buiten een sta- tigen en toch vriendelijke» indruk. Na de door de traditie aan een raadhuis verbonden trup opgeste gen le zijn, komt men in een hal, die toegang geeft tot de half cirkelende gang, waar de verschillende kamers op uitkomen. Rechts de mooie ruime raadszaal, die evenals do andere lo kalen van alle moderne gemakken als electrisch licht, centrale verwarming, goede ventilatie en inooi buitenlicht, voorzien is. Links is de burgemees terskamer, de secretarie cn de bur gerlijke stand, vertoonden mei de raadszaal door de trouwzaal, die recht voor den ingang ligt en welker toegang door een uit oen koepel neer dalend licht wordt beschenen. In de benedenverdieping is gevestigd d> ka mer van den ontvanger en verder het nieuwe bureau van politie, met z'n sombere cellen en slaapkamer voor dakloozen. Op de trap, naar beneden zagen wij enkele van 1625 dateerende, kostbare ruitjes. 't Geheel is een mooi stuk werk van den heer Joh. Jansen, èn wat uiter lijk è:i wat innerlijke verdeeling be treft. Dat dit gebouw een goede aan winst voor Zandvoort is, dal jaarlijks door zoovele buitenlanders bezocht wordt, kunnen wij mc-t genoegen coa sts teexen. Aangekomen vreemdelingen G. II. Kroon, Amsterdam, Villa Ma rina. G. Polo, Luse, id. Eloine, Amsterdam, id. W. Hagerman, Bremen, id., C pers. Tabingh Suermondt, AAL meningen, id.. 4 pers. M. J. Smit, Amsterdam, Gr. Hotel W. Herrmann. Doesburg, id. Dr. Jaeger, id., id. Wellmann, Wiesbaden, Hotel d'Or&nge, 2 pers. Joh. Ilirsch, Mainz, id.. 2 per=. Ramhorst. Dedemsvaart, Hotel Driehuizen, 2 pers. Rosenhaum, Berlijn, id., 2 per5 Mej. F. M A. Mill sart, Haarlem. Parkstraat 2. Binnenland HOFBERICHTEN. Men seint uit Schwerin Koningin AA iüielinina en Pi «lrik zijn Vrijdagmiddag uit liier aangekomen. Zij ging* naar Granibouw om deoi Grc van Meek I onbu rg-S chwer i n gemalin te bezoeken. Late zij Hertog Johann Albrech gemalin op Wiligrad bezo dagavond zouden zij vau naar Dobbin terugkeeren. et-Her en 1 r hebl

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1