NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 29e Jaargang, No, 8892 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 18 JUNI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTEN TIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1>20 K J Haarlem van 1—5 regels /l.elke regel meer f020. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)„1.30 Zg'T V Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (gy jr^ 50 Cts. voor 3 plaatsingen i contant. O^^re'erd Zondagsblad, voor Haarlem' 1 ffi! IJmMËËSEtki Redactie en «ministratie: Grcote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post »0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot dê plaatsin" van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 19 JUNI. Muziek in den Hout. Soc. Vereeniging: Voorstellingen van <le Kineiaacolor, 2 1/2 en 8 uur. Schouwburg: Bioscoopvoorstellin gen. OM ONS HEEN No. 1565 Êurgsmeester Boreel treedt af. Onze burgemeester heeft het ambt tan lid van Gedeputeerde Staten aan genomen en zal dus als hoofd der gemeente moeten aftreden. Dat Jhr. Boreel sedert eenigen tijd het burgemeestersambt wel gaarne verwisselen wilde met een, dat min der zware eischen stelt, was bekend. Reeds in 1911, toen Z.E.A. herbe noemd werd, bleek uit zijne woorden in de Raadsvergadering, dat het miustgenomen zeer onzeker was of hij de nieuwe zesjarige periode ten einde toe zou aanblijven. Nu dan onze burgemeester heen gaat past een woord van hulde voor wat hij gedurende ruim negentien jaar in het belang van onze gemeente «leed. En een overzicht van wat in dien tijd geschiedde komt zeker niet te onpas, al zal ik mij daarbij tot het voornaamste moeten bepalen. Meu zal er uit zien, dat de tijd toen Jhr. Boreel aan het hoofd van de gemeente stond, een periode is geweest van opgewekt administratief leven, dat er vrijvvat is gewijzigd, veel verbeterd en lieelwat nieuws tot stand gekomen. Toen burgemeester Iordens in 18Ö3 aftrud, liet hij als 't ware een krans van wenschen aan zijn opvolger na. Het wareneen duinwaterleiding, eeu nieuw station, een reehtstreeksche verbinding met de zee, een brug over het Spaarne, eeu verbinding van Zuid Haarlem met Amsterdam en een ver legging van enze grenzen. Reeds in October 1905, toen burgemeester Bo reel gehuldigd werd ter gelegenheid van zijn 121/2-jarig jubileum, kon er op gewezen worden, dat het grootste gedeelte van dit programma reeds tot verwezenlijking gekomen was. De duinwaterleiding en de electrische spoorwegmaatschappij waren gescha pen, de sluis te Spaarndam was ver groot, het nieuwe station naderde ziju voltooiing, alleen de brug over Spaarne en de verandering van de grenzen lieten zich nog wachten. Als belangrijkste van wat de burgemees ter in die periode van zijn bewind hielp bevorderen mag ik noemen de duinwaterleiding, E. S. M., station. Dat de sluis te Spaarndam niet aan de verwachting heeft beantwoord, kon niemand voorzien, dat de grensrege ling niet is doorgegaan, was, althans in den vorm dien zij toen aangeno men had, een geluk voor Haarlem, en de brug over het Zuider Spaarne blijft aan Jhr. Boreel's opvolger overgela ten. Wellicht komt er nog eerder een «ver het Noorderspaarne. Maar er is een andere zaak, die burgemeester Iordens niet genoemd heeft omdat hij daar niet voor gevoel de de overneming van de gasfabriek door de gemeente. Ziedaar een kapi taal belang voor Haarlem, behaald fféder burgemeester Boreel. "Als wi lien, dat de gasfabriek groote win sten geeft en de electrische centrale lich belangrijk en ongehinderd ont wikkelt (betgeen nimmer had kunnen gebeuren, wanneer de gasfabriek aan een particulier gelaten was}, dan is het zeker, dat het besluit om de licht fabrieken zelf te exploiteeren, goed en nuttig geweest is. Men kan opmerken, dat dit toch Diet alleen aan den burgemeester te donken is zeker niet, maar hij heeft er toe meegewerkt. Wil men hooren ran zaken, waaraan Jhr. Boreel zijn bijzondere aandacht heeft gewijd, die lijn voorliefde hadden en waartoe hij koor zoover dat van buiten at na te gaan is, het initiatief genomen heeft, dan noem ik de zorg voor de openbare gezondheid in verschillende vormen. Onze melkverordening, de keurings dienst voor voedingsmiddelen, een nieuwe ontsmettingsdienst, tehooren tot deze groep eu het pleit voor zijn ruimheid van blik, dat hij, nu een maal van een flinke, voor Haarlem voordeelige, grensaitzetting geen sprake kon zijn, die grenspalen weg dacht en inzag, hoe Haarlem en de omliggende gemeenten toch bij elkaar behoorden, elkander van dienst kon den zijn, ook onder verschillend be stuur. Gas en water werden voor hen beschikbaar gesteld c-n nu zeer on langs hebben verstandige besturen van kleinere gemeenten in de omge ving toegestemd in een voorstel, om met Haarlem gezamenlijk een keu ringsdienst te hebben. Waarschijnlijk is dit een gevolg van de vereeniging van burgemeesters, die eenigen tijd geleden door Jhr. Boreel werd ge sticht. Bepalingen omtrent minimum loon en maximum arbeidsduur hadden 'sburgemeesters persoonlijke sympa thie, de stichting van een fonds ter verzekering tegen werkloosheid, de invoering van een werkliedenregle ment en een arbeidsbeurs gingen hem eveneens zeer ter harte. Dat een goede tramverbindiDg met de omliggende gemeenten zijn steun had, volgt uit liet bovenstaande van zelf en niemand meer dan hij zal betreurd hebben, dat een onjuiste centralisatie van regee ringsmacht tot nu toe -de gemeente Haarlem belet, deze intercommunale lijnen onbelemmerd over de grenzen te laten gaan. Hout eu plantsoenen hebben zijn onverdeelde belangstelling genoten de burgemeester was zelf voorzitter van de daarvoor ingestelde Raads commissie. Een nuttige maatregel den laatsten tijd was de verplaatsing van de gemeentelijke kweekerij van d8 Nieuwe Gracht, waar zij niet tot haar recht komea kon, naar de Kleverlaan. De oplossing van de fontein-quaestie blijft aan de toekomst voorbehouden. Jhr. Boreel zag van onze parken daarom de beteekenis zoo goed in, omdat hij begreep, boe Haarlem er op uit moet zijn, gegoede inwoners te trekken. Nu in dit opzicht Bloemen- daal on Heemstede onze mededingers werden, aarzelde hij niet om naar een andere bron van welvaart uit te zien. De nieuwe havenplannen, door wet houder Hulswit in den Raad toege licht en verdedigd, hadden zijn vol komen sympathie en ware hij niet door ongesteldheid verhinderd ge weest, die vergadering bij te wonen, zeker zou hij dan met warme woorden deze grootsche zaak bij den Raad aan bevolen hebben. Wat er in de laatste jaren verbeterd en vernieuwd is op het stuk van onder wijs, is meerendeels te danken het initiatief van Mr. Thiel en de be kwaamheid tot uitwerking eu uitvoe ring van den heer Loosjes. Maar de burgemeester heeft die plannen w hij kon bevorderd en gesteund. Wat zullen wij in den heengaanden burgemeester missen In de eerste plaats een strikt recht vaardig man. Jhr. Boreel, die den adel van zijn geslacht hoog hield, ge voelde diep, dat deze hem ook ver plichtingen oplegde. Hoe men ook met hem van meening en inzicht mag heb ben verschild, niemand zal ontken nen, dat hij altijd als burgemeester de billijkheid, de eerlijkheid, de recht vaardigheid heeft betracht, met groote nauwgezetheid. Dat hebben de leden van den Raad en de ambtenaren, dat heeft ook de burgerij te allen tijde ge voeld. De Raad verliest een goed voorzit ter, die boven de partijen stond, nooit de vrije uiting der opiniën onderdruk te en In stormachtige tijden (Jhr. Bo reel heeft ze gekend) zijn kalmte, al thans uiterlijk, wist te bewaren en zoo het zwenkende vaartuig te houden in de goede richting. Het ambt heeft hij al die jaren hoog gehouden, zóó geeft hij het aan zijn opvolger over. En heeft Jhr. Boreel, als medebur ger van onze stad, niet zco geregeld onder ons verkeerd als wij wel ge- wenscht hadden, aan zijn liefde en belangstelling voor Haarlem heeft nooit iemand getwijfeld. lloe velen hem overigens zullen missen, daarvan zou de burgemees terskamer kunnen getuigen menig een die op den Vrijdagmorgen den burgemeester kwam spreken, ïb niet ongetroost heengegaan. Of Jhr. Boreel zelf alios vervuld heeft gezien wat hij van het ambt hoopte Men kan het niet aannemen. Teleur stellingen zijn eenmaal 'smenschen deel. En het zal hem stellig leed doen, dat het hem niet gelukt is, de kermis te doen afschaffen.; hij zou zeker ;aarne het nieuwe Museum en de overdekte bad- en zwemschool ge opend hebben. Maai- bij bet scheiden kan door Raad, door ambtenaren, door burge rij, zonder veinzerij en van ganscher barte een woord van vriendelijken dank gesproken worden. Als ieder mensch heeft Jhr. Boreel zijn tekort- komingen gehad, maar 2ijn ambt heeft hij waardig bekleed en in eere gehouden, onze gemeente heeft hij lief gehad en voor haar gewerkt met inspanning van al zijn krachten eu waarlijk niet zonder succes. Hem zij met dezen mijn afscheids groet, in het nieuwe ambt veel voldoe ning toegewenscht. J. C. P. Stadsnieuws GEMEENTELIJKE BAD- EN ZWEM INRICHTING. De afd. Haarlem van den Centr. Bond van Bouwvakarbeiders, van den Bond van Ned. Gemeente-werklieden van den Alg. Ncd. Timmerliedenbond, van den Alg. Ned. Boud van Meubel makers, Behangers .en aanverwante vakgenooten, van den Alg. Ned. Me- taalbevverkersbond, van den Ned. Sla- gersgezellenbond, van „Ons aller Be lang', afd. Haarlem van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in de Drank industrie, van den Ned. Sigarenma kers- en Tabaksbcwerkersbond, ver zoeken gevolg te willen geven aan bet in het adres der S. D. A. P. gevraag de, n.l. om tot gemeentelijke exploita tie van een Zwem- en Badiuriehting te willen overgaan. b. Tc bepalen, dat bij een defini tieve regeling gezorgd zal worden voor de openstelling der inrichting, ook des avonds. c. De gelegenheid open te stellen voor organisaties van arbeiders cn daarmee gelijkgestelden, om op hun verzoek, couponboekjes voor haar le den te kunnen nemen met 50 procent reductie. d. Voor on- en minvermogenden do inrichting kosteloos open te stellen. Zij verwijzen voor dc gronden, waarop hun verzoek steunt naar bij gaande toelichting. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma voor Woensdag 19 dezer luidt 1. Marsch der Priester aus Athalia, Mendelssohn. 2. Ungarlsche ouverture, Gross man n. 3. Vaise de Concert, Bosquet. 1. Grande Fantaisie de Topéra La Reine d.? Saba, Gounod. 5 Ouverture Bandit enstreiche, Suppó. 6. Gitana, Valse Espagnole, Fon- tenelle. 7. Paraphrase iiber Hoschatzlied Verlassen bin i, ReimLel. 8. Fantaisie de Ballet Excelsior, Ma- ORGELBESPELING op Donderdag 20 Juni 1912, des nam. van 2—3 uur, iu de Groote of Sint- Bavokerk alhier, door den Ilccr L. Robert. 1. Fantasia en Fuga g. kl. t, J. S. Bach. 2. Larghetto, G. F. Handel. 3. Einleilung, thema und Variatio- nen, Ad. Hesse. 4. Allegretto, Filippo Capocci. 5. Andante grazioso, G. M. Dethier 6. Andantino, Ces. Franck. 7. Marche solennelle, Alph. Mailly. Verloting. De Haarlenische Geheel-Onthouders- Vereeniging zal de volgende maand een verloting honden, -waarvoor reeds eenig© voorwerpen ontvangen zijn, o. a. een zeer mooi schilderij. De verloting zal plaats hebbou ten bate der propaganda. Provinciale Staten van Noord-Holland. Hedenmorgen te 11 1/2 uur hielden de Provinciale Staten een buitenge wone vergadering, onder voorzitter schap van den Commissaris der Ko ningin Mr. Dr. W. F. van Leeuwen. Do VOORZITTER hield, na rnede- decling van een schrijven, waarin kennis weid gegeven van het over lijden van Mr. Kist, de volgend© rede: „Ik ben er van overtuigd, dat ik ge heel handel in den geest uwer verga dering, wanneer ik deze gelegenheid aangrijp, om hulde te brengen aan de nagedachtenis van Mr. H. J. Kist. Door het herhaald vertrouwen uwer vergadering geroepen tot het lidmaatschap van het hoogste Staats college hooft hij de hem opgedragen taak vervuld op een wijze, die aller lof verdient. Door zijn groote werk kracht en een scherp verstand is hij In staat geweest gedurende een lange reeks van jaren naast de ver vulling van een tijdroovend ambt op voortrefïelijke wijze de algemeene landsbelangen te dienen, eerst als lid der Tweede Kamer, later als lid der Eerste Kamer van do Staten- Gene- raal, ©n zij, die het voorrecht hebben gehad Mr. Kist als collega t© leeren kennen, kunnen getuigen van zijn grooto toewijding eu plichtsbetrach ting. Be wijze waarop hij ook de belan gen van dit gewest heeft gediend, stemt ons tot groote dankbaarheid en zal zijn nagedachtenis in hooge core doen houden." De leden hoorden deze toespraak staande aan. Besloten werd tot toelating van het nieuw gekozen lid den heer F. Lief- tLnck J.llz., zitting hebbend voor Am sterdam VI. Daarna was aon de orde de verkie zing van een lid van God. Staten (va- cature-Sillem). Bij do eerste stemming werden uit gebracht 72 stommen, als volgt ver deeld: Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Ho- gelanden 23. Jhr. Mr. D. E. van Lennep 21 K. Breebaart Jzn., 17. W. II. Vliegen 6. Wibaut 1. Mr. II. Verkouteren 1. Blanco 2. Onwaarde 1. Bij de tweede vrije stemming wer den uitgebracht 71 stemmen en wol: Jhr. Mv. Boreel van Hogdanden 25. Jhr. mr. van Lennep 19. Breebaart 18. Vliegen 7. Mr. Verkouteren 1, Blanco 1. Alsnu volgde een herstemming tus- schon de heeren Jhr. mr, Boreel van Hogelanden en Jhr. Mr. D. E. van Lennep. Uitgebracht werden 69 stemmen, warvan op: Jhr. Mr. Boreel van Ho- gelanden 34, Jhr. mr. van Lennep 24. Blanco 11. Gekozen was dus tot lid van Gcd. Staten Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hegelanden. De heer BOREEL VAN IIOGF.LAN den verklaarde dadelijk de benoe ming te aanvaarden. Hij betuigde de Staten zijn dank voor het vertrouwen in hem gesteld en hoopte de bolan- gen van deze provincie als lid God. Staten zooveel te behartigen als in zijn vermogen is. (Applaus). Hierna was aan de orde de ver kiezing van 6en lid der Eerste Ka mer, vacature Mr. Kist. Uitgebracht werden 71 stemmen, ala volgt verdeeld: Prof. Mr. D. P. D. Fabius 22, J. T. Cremcr 30, Mr. E. Fokker 10, II. H. van Kol 8, Mr S. de Vries Czn. 1. Bij de tweede vrije stemming was het resultaat. Uitgebracht 71 stem men. Prol. Fabius 22, Cremer 3$, Van Kol 8, Fokker 2, De Vries 1. Gekozen was alzoo de heer J. T. Cerrncr, oud-minister van koloniën. Hierna werd de zitting gesloten. Voor deze zitting was veel belang stelling. Op de publieke tribune merkten we o.a. op de heeren Joh. de Breuk, wethouder, Mr. Dr. Wyte- nia, secretarie, en W. L. Schram, raadslid. Vermist. A. F., winkelier in dames-artikelen In de Anegang, lieeft aangifte gedaan dat uit zijn winkel vermist wordt een witte dames-onderrok, een witte kan ten blouse en een ceintuur. In ver band hiermee is ondervraagd L. J. E. M., oud 21 jaar, winkeljuffrouw van A. F., wonende in de Gierstraat. Zij ontkent de rok gestolen te hebben, doch bekent 3 lappejx zijde, een kanten blouse, een ceintuur en 2 lappen chanting ontvreemd te hebben. KINEMACOLOR. Morgenavond zullen wij dan voor het eerst de bioscoop in natuurlijke kleuren in Haarlem zien. De Maat schappij voor Artistieke Cinematogra fie, gevestigd te Haarlem, die het uit sluitend opvoeririgsrecht voor Neder land heeft gepacht, organiseert in dc groote zaal van de sociëteit „Vereeni ging", een reeks voorstellingen. Overal in het buitenland zijn reeds tal van Kmemacolor-theaters en werkt men met groot succes. Kinemacolor is de nieuwste vinding op bioscoprsch gebied. Het kan niet vergeleken worden met de zoogenaam de gekleurde films, welke kunstmatig opgeverfd zijn. De film is zwart en wordt door gekleurde schijven opgenomen en weer geprojecteerd, waardoor het beeld in de schitterendste natuurlijke kleuren wordt weergegeven. Dc Durbar, de kroningsfeesten in Engelsch-Indië, worden in al haar kleurenpracht weergegeven, alsook 'n reis op het Garda-meer enz. enz., af gewisseld door komische films. Men heeft de operateurs van de Maatschappij zeker reeds dezer da gen in de stad aan het werk gezien voor het maken der films „Heel Haar lem op bet doek", doch dit moet rassiug" blijven; wij hebben de voor stelling in Amsterdam bijgewoond en kunnen een gang naar de „Vereeni- ging" zeer aanbevelen. DIEFSTAL VAN ROZEN. Hedenmorgen kwamen bewoners an het Klcverpark tot de ontdekking dat uit den voortuin een paar praclit- rozen waren verdwenen. Ze waren er blijkbaar met geweld uitgerukt. Ook in een perk rozen in het park aren er een paar minder dan gis terenavond. De politie doet onderzoek, Propagand a-tent. Door de pas opgerichte jongelieden- propaganda-club voor de geheel-ont houding is v an B. en W. toestemming ontvangen tot het plaatsen van een tent op de Botermarkt voor den ver koop van brochures en couranten, be trekking hebbende op de geheel-ont houding. D i e f s-t a 1. Ir. verband niet de aangifte over de vermissing van zinken afvoerpijpen met looden ondereinden van bet per ceel aan 't Prinsen Belwerk is door de recherche 't ontvreemde bij twee oplwopers alhier opgespoord en als daders aangehouden H. R., thans uit andere hoofde gedetineerd in het Huis van Bewaring en C. V., bedden los werkman. A a n r ij d i n g. J. H. K., koopman in haring, wo nende Asterstraat, heeft kennis gege ven, dat Maandagmorgen in de Appe- laarsteeg door een onbekenden be stuurder van een vierwieligen, met paard bespannen wagen, komende uit de Begijnestraat, zijn handkar is omver gereden, waardoor 4 flesschen haring zijn gebroken. Een onderzoek wordt inggsteid. Een aap. D. K. C., wonende in de Spaarn- wouderstraat, klaagt over een aap van P .Hm die in zijn huis is gekomen en aldaar twee potten verf heeft om vergegooid. Een onderzoek wordt gesteld. Rattenplaag. In de Kei^hofstraat wordt een oud hurs afgebroken, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat onder bet huis veJe ratten huisden. Daartoe zette het werkvolk een bak met gips en suiker neder, en reeds een groot aantal rat ten deed er zich aan te goed, en waar schijnlijk was dit hun laatste maal tijd. Velo voorbijgangers keken naar dB schouwspel en weer anderen spoedden zich voort, niet gesteld op die klanten. BINNEN DE GEMEENTE WONEN. Namens de afd. Haarlem van den Christ Bond van Ned. Gem. Werklie den en namens de onderafd. „Ge meentewerklieden", van den Ne<l R. K. Volksbond, afd. Haarlem, is een verzoek aan den Raad gericht om het voorstel van B. cn W., waarin be paald wordt dat de ambtenaren en werklieden der gemeente, wier werk kring binnen de gemeente ligt, ver plicht zijn hun woonplaats en hun werkelijk verblijf te hebben bin- ren de gemeente, niet aan te nemen, omdat het niet in het belang der ge meente-werklieden is. Teruggevonden. Naar aanleiding van de aangifte van A. R. is gebleken, dat hij zijn horloge thuis heeft teruggevonden. t tenniste geld evenwel is nog niet terecht. Geheel-onthouding. De NederL Cbr. Geheel-On th. Bon 4 blijft actief. Door voornoemden Bc-mi zal op de a. s. kermis met zijn blau we tent propaganda worden gemaakt voor de geheel-onthouding. Een 20- tal spiekers uit verschillende plaatsen zullen optreden, tevens zal op den laatsten kernris-Maandag een prop.i- ganda-boottoeht naar Alkmaar gehou den worden. Bevordering. De heer D. J. van Drunen, Rijks- klerk 3e klasse ten kantore der Direc te Belastingen en Accijnzen te Haar lem [buitengemeenten) is met ingang van 1 Juli a. s. bevorderd tot de 2de klasse aldaar. Begrafenis C. deBeer, De begrafenis van wijlen den heer G. de Beer zal plaats hebben op Don derdagmiddag a. s. des namiddags te half eén op de nieuwe begraafplaat? "an den Schoterweg. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: C. Dekker, Rollandstraat 21, een ga- emaillcerd naamplaatje. A. \an Dijk, Leidsehe Vaart 118, een ceintuur. A. v. d. Linde; Gr. Markt 21, een houdenhalsband. Ch. J. Farret, Jordensstraat 68, een potlood met houder. J. Iloutkooper, Prinsenbolwerk 32 een bril. M. Jansen, Lange Vlamingstraat 12 b, een kerkbokje. Bureau van politie, een huissleutel. G. Wind, Velserstraat 14, een R.-K. kerkboekje. C. van Dantzig, Brouwerstraat il, een hondje. M. van Rergum, Gasthuisstraat 12, een handschoen. J. v. d. Berg, Raamsingel 59, eeu damesporternonnaie met inhoud. M. de Nijs, Rozenpriëelstraat 13, een doosje wit band. P. Warmerdam, Molenstraat 36, twee ceintuurs. A. de Vogel, Witte Ileerensteeg 35, eeu kinderzak met zakdoek. L. F. Vosveld, Barteljonsstraat 9, en handmof en een paar kousen. A. M. v. d. Berg, Voldersgracht 41rood, een horlogeketting. J. Vintgens, Gcd. Oude Gracht 122, een zakmes. G. Dinklaar, Nassaulaan 3iB, een potloodhouder. M. HoeB, Spaarnwouderstraat 64, een portemonnaïe met inhoud. A. J. Hiep, Kl. Houtstraat 61, een portemonnaïe met inhoud. C. Opdam, Tetterodestraat 19 A rd, een medaillon met kettinkje. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Vereeniging „Koninginnedag". Gisterenavond hield Koninginnedag een vergadering in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen, onder voorzitterschap van dr. Born water. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedge keurd. Eenige aftredende bestuursle den werden herkozen. In de plaats van Dr. Bakker, die zich niet herkies baar had gesteld, liet de vergadering haar keus vallen op den heer A. Kool hoven, die verklaard had een even- iueele benoeming te aanvaarden. Hierna kwam aan de orde een be spreking over de te houden feestelijk heden van dit jaar. Door den voor zitter werd o.m. medegedeeld dat van de vereeniging „Bloeniendaal's Bloei een toezegging was gedaan dat voor de schoolreisjes door haar beschik baar was gesteld een bedrag van 20 per school. Vervolgens werden do feesten vastgesteld, de commissaris sen die zich liet vorige jaar zoo ver dienstelijk hadden gemaakt, herko zen. Van de vereeniging „Bloemendaal Vooruit' was een schrijven ingeko men, waarin het verzoek werd ge daan, dat „Koninginnedag ui veree niging met „BloemendaaJ's Bloei'er. „Bloemendaal Vooruit' de noodigc stappen zou doen om de leiding op zich te nemen ter uitvoering van „Plan 1913". Na nog eenige gedachienwisscling werd op voorstel van het bestuur be sloten uit de 3 vereen igingen een commissie samen te stellen, die zich met het ontwerpen der plannen en hare evenluecle uitvoering zal belas ten. De koetsier van den heer E. \V. Scholten, van huize „Kmlteim", zou gisterenmiddag om twee uur inet

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1