en Weerbericht MEDEDKELlNGEN VAN HET KON IN KL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10.50 uur;. De Bi 1<U, 13 Juni 1912. Hoogste barometerstand 766.2 m.M te Clermontlaagste 751.4 m.M. te llaparanda. Verwachting tot den avond van 19 Jiuii Wind moest matige Zuid-Weste- lijko tot Zuidelijken wind. Gesteldheid van cle lucht zwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien mot kans op onweer. Temperatuur iels warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 763 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 765 m.M. OPGAVE VAN i JOH M.SCHMBDT -Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand ld Juni Hoogste gisteren .F. 60° Laagste ueden nacht. F. 52 Hedenmiddag 12 uur F. 68 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 19 Juni. Hoog water. IJmuideu v.m. 6u. b'u. 88m Katwijk v.m. 5u.86m.;u.m. 6u. 8m Petten v.m. Gu. 20m.; n.m. 6u.48m Laag water. iJmuiden n m. lu. m.;v.in. 2 u. 28m Katwijk n in. lu. 40ui.; v.m. 2 u. 8m t'etien u m. 3u. 30 in., v.m. 3u.58m Het aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 8 u. 52 m. geschiodon INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Ct. per regel. BLOEMENOAAL. PARTIJEN. paard en rijtuig van zijn heer, een beetje gaan rijden. Voor hij in 't rijtuig stapte, liet hij 't dartele paard, bij den kop vasthou dende, een eindje afstappen. Bij de school in Duin en Daal tnaakto :t paard zulke rare sprongen, dat do koetsier het niet kon houden, zoodat 't paard op hol sloeg en met 't rijtuig bij mevrouw Visser van Ila- zerswoudc tegen een houten schut ting vloog, t Rijtuig was een beetje beschadigd, doch anders liep 't goed af. BENNEBROEK. Tot tijdel<k onderwijzeres aan cle Openb. Lag. School, alhier is benoemd mcj. E. Bertels te Heemstede. Zilveren jubilé. Het 25-jarig bestaan van de afd. Beunebrock Vogelenzang van de Alg. t er. voor Bloembollencultuur, zal op feestelïike wijze worden herdacht. Men is voornemens op 9, 10. 11 en 12 Januari 1913 een tentoonstelling te organiseeren, Dc inzending voor de tentoonstelling is echter alleen open gesteld voor leden van de afdeeling, terwijl, indien de ruimte dit toelaat, ook voor niet leden gelegenheid zal bestaan, potten met weinig bekende of nieuwe soorten bloemen buiten mededing in te zenden. Verschillende kunstvoorwerpen zul len worden uitgeloofd. Do Christ; Zangvereen. „Benno- brock" maakte gisteren een uitstapje naar do Vechtstreek met Loencn als einddoel, lal van genoodigdeu waren mede op de pleizicrbooi aanwezig, terwijl een muziekkorps voor de ge paste afleiding zorg droeg. merst laat in den avond keerde men huiswaarts. HAARLEMMERMEER. Opstootje, Gisterenavond was N.-Vennep in rep en roer. Een viertal Brabanders, dij in de omgeving werkzaam zijn, brachten oen bezoek aan het dorp. Hun ietwat luidruchtig optreden prik kelde de jc-ugd, die spoedig in een dichte drom volgde en begon te gooien met kluiten, steenen, enz., wat een gelijke handeling der tegenpartij uitlokte .Grooteren mengden zich er onder en op het lawaai kwamen vele nieuwsgierigen toeloopen. Ieder oogenhlik dreigde men handgemeen te worden en toon een jongen van N - Vennop, die per fiets passeerde, werd lastig gevallen door de Brabanders, vatte cle vader van den jongen diens partij en ontstond er een worsteling. Toegeschoten personen wisten aan de vechtpartij een eind te maken en ge lukkig achtten de vreemdelingen het nu maar geraden af te zakken, daar anders heftiger tooneelen zeker niet waren uitgebleven. VELSEN. Bij het concours te Alkmaar be haalde Soli Deo Gloria alhier een eer sten priis Binnenland TWEEDE KAMER. Men seint ons uit'Den Haag: Voortgezet wordt de behandeling an art. 1 der Radenwet en do amen dementen Patijn en Treub betreffen de oen verzekeringsraad en een ge bied van ten minste 5000 inwoners. Na een repliek van den hoor Patijn en oen bestrijding der aiiienclemeiuen door de hoeren Schaper en Duys, be toogt do beer Van Karnebeelc, dat de behandeling der Radenwet overbodig is voor die der ziekteverzekering nu de heer Loliman een beteren weg hoeft aangewezen. Spr. raadde dan ook verwerping van art. 1 aan. Ook de heer Rink bestreedt dit art. eD verdedigde de meeniag over do Ra den van Arlieid bij veranderde werk kring als niet te handhaven, te kost baar, grootscheeps en ondoelmatig. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk besluit is de adspï- rant-vice-consul D. J. Steyu Parvé, werkzaam aan het consulaat,-generaal der Nederlanden te Singapore, bevor derd tot Nice-consul in algemeen en dienst. ij Koninklijk besluit is L. J. den Hollander benoemd tot burgemeester der gemeente Axel. Rii Koninklijk besluit is benoemo tot onderwijzer bij de Rijkskweek school voor onderwijzers te Middel burg, K, Dekker te Rotterdam. Bij Koninklijk besluit is, met in gang van 1 September 1912, benoemd lot leoraar aan de Rijks-hoogere bur gerschool te Tilburg, D. I-I. Stam, thans leeraar aan het gymnasium te Zuip ben. Bij Koninklijk besluit zijn herbe noemd tot schoolopziener in do arron dissementen Dordrecht, met ingang van 1 Au- igustus 1912, K. F. A. van de Wall, te Teteringen Goes, met ingang van 1 Augustus 1912, J. N. Elenbaas, te Krabbend ijko; Middel ha rnis, met ingang van 16 ngustus 1912, U. J. Mijs, le Middel- li amis. Bij Koninklijk besluit is, met in gang van 8 Juli 1912, aan mr. A. ,1. graaf van ïtandwyck, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als se cretaris bij den Raad van State, on der dankbetuiging voor de langduri ge en gewichtige door hem bewezen dien sten. Rii Koninklijk besluit is aan G. W. Ki assenberg, laatstelijk bewaarder 3<len rang in de strafgov. te Zut- phen, thans wonende te Oberhausen, ingevolge de Burgerlijke Pensioen wet, met ingang van 1 November 1911, oen peusioen verleend van 193 jaars. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Juli '1912, benoemd tot directeur van liet post- en telegraafkantoor to Goor, W. F. van den Borlchof, thans commies der telegraphic 1ste klasse. H. IJ. S. M. Do directie van de II. IJ. S. M. heeft gunstig beschikt op een door bemiddeling van de groepsverlegen- woorciiging tot haar gericht verzoek om de maximum-bezoldiging van do stations-assistenten te verhoogen. PROF. WIJSMAN. Omtrent prof. Wijsman, don nieuw benoemden algemeen secretaris 'au het Koloniaal Instituut, die zich in het belang van deze instelling bin nenkort naar indie zal begeven, deelt het „Nws'do volgende bij zonderheden mede: In 1562 te Amsterdam geboren stu deerde hij daar in de scheikunde en in do plant- en dierkunde. Nadat hij eenigen tijd" werkzaam was geweest aan de gist- en spiritusfabriek te Delft, promoveerde hij in 1889 tot doc tor in de genoemde vakkon, waarna hij iu 1891 benoemd werd tot hoog- leeraar in de pharmacie en de toxi cologie te Leiden. Bekend is dat hij n die stad een pharmaceutisch la boratorium inrichtte dat als het bes te in Europa bekend stond. Na een verblijf van 16 jaren e Lei den zag hij zich in 1907 genoopt we gens gezondheidsredenen ontslag e vragen, en vestigde hij zicli te lluis ter Heide. Na zijn herstel zag hij zich binnen bet jaar beroepen tot buitengewoon hoogleer aar in de voe dingsmiddelen-leer en do pharmacog nosy t-e Utrecht. Verdienstelijk maakte hij zich in hooge mate door zijn aandeel in de totstandkoming van de boterwet en in de organisatie van de Rijksbotercontröle, terwijl ook <lo stichting van het Rijkszuivelsta- tion voornamelijk zijn werk is. Se dert bewoog de heer Wijsman zich verder voortdurend op het gebied van de openbare gezondheid, voor zoover zijn werkkring hem in aanraking bracht met de keuring van levensmid den. Wij herinneren mede aan zijtn lid maatschap van de Staatscommissie voor herziening van de Ned.erlo.nd- scho Pharmacopoea en aan het groo- te aandeel dat hij had in de vesti ging van bet Rijksbureau tot onder zoek van handelswaren te Leiden, van welke instelling hij nog advi seur is. Zooals bekend vertegenwoordigde prof. Wijsman do Maatschappij van Nijverheid en de Commissie van be heer van het Koloniaal Museum on stond hij daarna in een dergelijke verhouding tot bet Koloniaal-Insti tuut. DE „HEEMSKERK". Reuter seint uit Kopenhagen Het pantserschip „Heemskerk", comman dant kapitein ter zee Goedhart, is he denmorgen te 9 1/2 uur hier aangeko- DE LUSTRUMFEESTEN. Men meldt ons nog uit Amsterdam Ilot programma van heden ver meldt onderling© rooiwcdsln'jdeu op den Amstol, georganiseerd door de Amsterdanischo studenten-roei veree- niging „Nereus" en een niatinéo op hol nieuw ingerichte terras van „Nc- reus" aangeboden door de Koninklij ke Studenteii-schictvereoniging, uitte voeren door de Stafmuziek van liet Ze vende. In den namiddag beeft op de Stu dentensociëteit N. I. A. een f eest ver gadering plaats van het A. S, C., waar het ©erelid, Prof. Mr. G. A. van 11a- iol, een feestgroet aan do studenten )1 uitspreken. Tevens lieofl dari do aanbieding aan den roctof-niagnili- cus plaats van bet door liet A. S. C. uitgegeven Album Academicum, be werkt door den heer J. W. te Winkel, alsmede de aanbieding aan den I. S. -S. A. van de door den lieer Francois Puuwels bewerkte bloemlezing uit moderne Studenten-poëzie „Ie Vivat" en de uitreiking der medaille aan den lieer A. C.' Wertheim vervaardiger van den bekroonden „Luslrum- marsoh". In de morgenuren beloofde het ongunstige weer niet veel goods voor de roei wedstrijden. „POOTJE BADEN". De Haagsche gemeenteraad besloot le 'bepalen, dat aan hot Scheveiiing- sche strand vóór de badstoelen geen „pootje gebaad" mag worden. SPOORWEGDJEFSTAL. Wij hebben, enkele dagen geleden, aan de 's-II. Ót. een bericht ontleend, dat een belangrijke spoorwegdiefstal was gepleegd ten nadeolc van me vrouw de Berghoge van Beek, uit Amsterdam, die bij ontvangst vaneen koffer, haar toegezonden uit Parijs, zou ontdekt hebben, dat daaruit een kistje met juweelen en een aantal voorwerpen van waaide waren ont vreemd. Bij onder-zoek is echter aan het N. v. d. D. gebleken, dat. hij de Amsterdamsehe politie aangifte van een zoodanigen diefstal n i e t i s g e- schied. NIET KLEINZEERIG. De 7-jarige scholier de B. was de vo rige week op een der paaltjes op het Roermondsplein te Arnhem goklom men. Hij viel er af, doch stond op, ging de school binnen en nam in zijn klasse plaats. Bij het doen van gym nastische oefeningen bleek den on derwijzer, dat de B. niet meedeed en werd geconstateerd, dat zijn- armpje op twee plaatsen gebroken was. Naar liet diaconesscnhuis vervoerd ver leende dr. Sickemeijer geneeskundige hulp. Daar bleek, dat een der spieren mede is gebroken en de arm wel voor altoos stijf blijven zal. TUINFEEST. II. M. de Koningin-Moedor zal op 27 dozer een tuinfeest geven op het paleis Soestdijk. De stafmuziek van bet 5de reg. inf., directeur do heer G. Bikkers, zal bij dio gelegenheid oon muziekuitvoe ring geven. DE GEWONDEN VAN DE „ZEELAND" De Auiigoe di Curacao meldt, dat gelukkig de gewonden van Hr. Ms. Zeeland goed vooruitgaande zijn en er beter af zullen komen, -clan ir.eh aanvankelijk schijnt gevreesd te hebben. MEER PENSIOEN. Naar bet Tijdschrift voor Poslerïj- en Telegrafie verneemt, kan eer lang een wetsontwerp worden tege moet gezien tot verhooging van het eduw.en- en weezenpensioen, in verband met den gunstigen toestand van het weduwen- en^ weezen fonds, gebleken na publiceering van de 4de wetenschappelijke balans. Rechtszaken POLITIE TE NOORDWIJK. Voor de Haagsche rechtbank had. zich te verantwoorden J. C., 51 jaar, arbeider te Noordwijk, beklaagd dat hij zich gewelddadig zou hebben ver zet, toen hij in den nacht van 30 April op 1 Mei 't was toen feest het dorp onder verdenking van dronken te zijn werd gearresteerd, De inspecteur van politie on twee eldwachters hielden vol, dat be klaagde dronken was. Hij wilde zich niet uit een volksoploop verwijderen en was toen opgebracht. Beklaagde beweerde niet dronken te zijn geweest, daarom w'as hij van zijn arrestatie niet gediend en had zich verzet, De politie had hem toen zoo hardhandig behandeld, dat hij zich den volgenden morgen na zijn outslag uit het politiebureau door een geneesheer moest laten behan delen. Eenige studenten die 't feest hij- bewoond hadden, verklaarden, dat beklaagde op hen niet den indruk van een dronken man had gemaakt. Ook een koetsier verklaarde dat. Een der studenten zei voorts, dat ook een vriend van hen, die zioh kalm ge droeg, dien nacht door de politie is opgebracht. Het O. M. achtte het bewijs oven- wel geleverd en eischte 3 weken ge vangenisstraf. Het O. M. zei geen aanleiding te hebben, de politie te verdenken ver klaringen te hebben afgelegd in strijd met de waarheid of met de goede trouw. Bij het O M kwamen nog m de bij proces-verba il opgemaakte verklarin gen van vier of vijf burgers vari Noordwijk, die eenparig verklaren, dat beklaagde dien avond dronken was, dat hij meermalen is gewaar schuwd, en die volk unen de verkla ringen der politie bevestigen. Spreker voor zich meent, op grond van de verklaringen van de dcor hem gedagvaarde getuigen beklaagde s schuldigverklaring aan wederspannig- heid te mogen eischon en zijn veroor deeling tot 3 weken gevangenisstraf. Mr. H. W. J. C. de Jong begon mede te deelen, hoe het kwam, dat voor zulk een oogenschijnlijk nietige zaak beklaagde hier een verdedieer heeft. Beklaagde is zfch hij het rechtskundig bureau van de Toyn'oeevereeniging te Leiden, waarin pleiter zitting heeft, komen beklagen over de ondergane mishandeling en heeft met nadruk ge vraagd, hem ie doen verdedigen. Pleiter is anderhalf jaar geleden in een analoge zaak opgetreden als ver dediger met het gevolg, dat toen de houding van do politie op het ministe rie van justitie vrij groole verontwaar diging heeft gewekt, getuige een van het departement uitgegaan schrijven, waarbij de politie tot kalmer optreden werd aangemaand. Dat schijnt eeni gen tijd te hebben geholpen, maar do- ze zaak bewijst, dat de invloed \a dat schrijven weer heeft uitgewerkt Pleiter kwam ton aanzien van de vraag, of beklaagde dronken was, tol een andere beantwoording dan het O. M. De getuigen décharge hebben zekor recht, geloofd le worden. Beklaagde had jileiter nog medege deeld, dat hij op het politiebureau was mishandeld Dit wensebte pleiter liever buiten deze treurige' zaak ge1 laten, maar hij wilde er toch op wij zen, dat 14 dagen daarna de dokter bij beklaagde een ziekte heeft vastge steld, welke liet gevolg kan zijn van een trauma of kneuzing, terwijl hij nimmer te voren medische hulp heeft noodig gehad. Bovendien wees pleiter er op, dat de politie blijkens haar proces-verbaal beklaagde slechts verdacht van dron kenschap en dan had zij niet lot zijn arrestatie mogen overgaan. Ook op dien grond zal beklaagde moeten wor den vrijgesproken. Gemengd Nieuws NIET IN DEN IIAAK. Sinds ©enige dagen heersclit er be roering in het Parijscho postkantoor. Wat precies de quaoslie is, lekt niet uit, doch het schijnt, dat mot zeldza me handigheid een aantal aangetee- konde brieven voor Amerika ont vreemd zijn. Er moet voor een zeer aanzienlijk bedrag gestoten zijn. STAKINGSONLUSTEN. De ongeregeldheden le Perth Amboy in New-Yersey duren voort. Vrijdag avond en -nacht heeft er weder oen botsing plaats gehad tusschen de sta kers en de politie, die krachtig was versterkt. Aan beide zijden was men gowajj-end, en dat er duchtig van de- zo wapens gebruik werd gemaakt, blijkt wel hieruit, dat vier stakers werden doodgeschoten on elf ernstig gewond. Den geheelen nacht duurden do onlusten voort. De autoriteiten non, dat- de stakers in bezit zijn van dynuiu-iet-palroncn om de fabrie ken iu de lucht te laten vliegen. De troepen zijn tot herstel van de orde opgeroepen. Ook to Boston hebben in verband met ©on staking vun liet tramperso neel ernstige onlusten plaats gehad. Ook hier zijn vete gewonden naar de ziekenhuizen gebracht-, Laatste Berichten B e n d. Aan do R, K. Meisjesschool in de Koningstraat is, ingaande 1 Septem ber. lot onderwijzeres benoemd mej. C. Russoll te Hillegora. Poster ij en. Ver-plaatst de surnumerair T. S. F. Scheltus, van Rotterdam naar O ver veen. Eervol ontslagen op verzoek'1 Juni de hulptelegrafist A, Janssen te Haarlem. Examen Ziekenverple ging. Voor bet examen ziekenverpleging haddon zich opgegeven 7 candidaten geslaagd allen, te weten F. A, A. van den Bungen (Broeder Ale-xeus), F. Rumfort (Broeder Martinus), W. F. A. Mandus (Broeder Ernahus), P. H. Laber (Broeder Pencratius), W. S. Matlas (Broeder J. Bergmans), J. Jan sen (Bloeder lnnocens), en D. C. Wit- berg (Broeder Dulcitens). Alle broeders zijn van liet gesticht St. Johannes de Deo, alhier. FAILLISSEMENTEN. Door de Air. Rechtbank alhier zijn bij vonnissen van 18 Juni 1912 in slaat van faillissement verklaard J. Lefébre, drogist-calligraaf, wo nende te Haarlem. F. Wilms, wed. van J. Tuyn, te Zandvoort. Réchler-commissaris in beide Mr. J. D, Pasteur. Opgeheven zijn de faillissement van: K. Zoontjes, winkelier en brood- venter, wonende te Velsen (Velser- oord), failliet verklaard 28 Mei 1912. P. J. Duyn, aannemer, wonende to Beverwijk, failliet verklaard 21 Mi 1911. Th. Duyn, aannemer, wonende te Velsen, failliet verklaard 21 Maart 1911. CRESCENDO-CAECILIA. De gecombineerde zangvereenigïn- gen Crescendo-Caecilia, directeur de lieer Otto de Nobel, gaf Maandag avond in de geheel bezette zaal der Sociëteit Vereeniging enkele be- ;langstelltenden moesten wegens plaatsgebrek worden weggestuurd eene uitvoering, tevens een goede voorbereiding voor den wedstrijd op a.s. Zondag te Amsterdam. Hel oordeel van het publiek over de uitvoering der concoursnummers r- „Oogstlied" en „Deus est Nostra Lux" getuigde van groole ingenomenheid. Natuurlijk zegt zoo'n generale repeti tie voor den uitslag van een concours niets. Laton wij Crescendo-Caecilia der halve onze beste vvènscheD naar het concours medegeven. Er is goed gestudeerd en de vereeni ging beschikt over goede Ier ach ten. Mevr. Sternheim—Smit, een alt- zangeres, en twee kwartetten luister den het verdere gedeelte van den avond op. Alten werden ten zeerste toegejuicht. ENGLISH LECTURE CLUB. Naar wij vernemen, worden er gingen in 't werk gesteld tot oprich ting van een „English Lecture Club" hier ter stede, die door intercommu nale samenwerking met andere be staande of nog op to richten clubs zal trachten goede Engelsche spreker hier te krijgen. Dezer dagen zal per advertentie in ons blad een oproep gedaan worden aan hen, die sympa thie voor dit plan gevoelen, om zoo le geraken tot de vestiging van een vereeniging, geheel geschoeid op de leest van do Association fran?aise,die mot zooveel succes werkzaam is. Het voorloopig comité beslaat uit de heerenC. l-Ieyman, C. R. Proper en Dr. G. Nolst Trenilé. Met Gronin gen en Amsterdam is al verbinding verkregen, in Den Haag en Utrecht worden pogingen aangewend tot op richting van clubs. SANTPOORT. Zaterdag is op Duin- en Kruidberg door mevrouw Cremer de eerste steen gelegd van de villa, die aldaar voor den tweeden zoon van den oud-mir:~ ter wordt gebouwd. Telegrammen ITALIë EN TURKIJE. DE.EILANDEN IN DEN ARCHIPEL. ATHENE, 17 Juni. (Reuter.) Verte genwoordigers van de twaalf eilanden in den Archipel, die door de Italianen bezet zijn, beraadslaagden op Palinos ovei' de toekomst der eilanden en van cle bewoners. Zij zulten zich tot generaal Arneglio wenden, om de vereeniging met Grie kenland te vragen. Zoo die oplossing echter onmogelijk zou zijn, eischon zij volkomen zelfbestuur. De eilanders hebben op alle Aegeische oilandon te gelijkertijd oen autonome vlag gelie- schen, mei een wapen bestaande uit drie witte kruisen op een blauw veld. MIN1STKRIÖELE VERKLARING IN PORTUGAL. LISSABON, 17 Juni. (Reuter,) Do minisleriëele verklaring zegt voorna melijk, dat de buitenlandsche poli tiek, gegrond op het bondgenoot schap met Engeland, geheel in over eenstemming zal zijn met die dor vo rige kabinetten. De Republiek hoopt tot een bevredigende ojilossing te ko men van de quaeslies mot de Spaan- sche regeering. Dat zal afhangen van de loyauleit van de regeering, met betrekking tot de Portugeesche sa menzweerders, die in Spanje een toe vlucht zochten. De minister van fi nanciën zal de contracten rnet de Por tugeesche Bank vernieuwen en ver- andoren. De regeering zal de marine gelei delijk ontwikkelen, naar inalo de schatkist dit zal toelaten, Zij zal do militaire instellingen handhaven op de hoogte die zij moeten hebben. Wat de koloniën betreft erkent do verkia- •ing de noodzakelijkheid do verschil lende organieke wetten te handhaven) en do koloniale instellingen te beves tigen. Bovendien moeten nieuwe arbeids velden geopend worden voor liet na tionale en vreemde kapitaal. DE STAKING DER ZEELIEDEN. PARIJS, '18 Juni. (Reuter.) De „Ba- taille syndic al i s to" bevat een tele gram uit Ilavre, meldende dat de na tionale staking van do zeelieden tele grafisch is afgekondigd, Voor allo' Fransch'ó havens moet do staking Dinsdagmorgen effectief zijn. Dezelf de oproeping is gericht tot de dokwer kers. Do „Éclair" bevat hetzelfde tele gram, de andere bladen bevestigen het bericht niet. GESLOTEN. ODESSA, 18 Juni. (Reuter.) Op grond dor weigenug van de werklie den om den arbeid weer op te vatton, is de werf der Russische maatschap- voor scheepvaart en handel voor onbepaaldon tijd gesloten. Alle arbeiders ontvangen hun afre kening. („Ilbld."). Capucijncrs per kilo f 0:24. Tuinboonen, per 1000 1.75. Bloemkool por J00 16—10. Prei, por bos 0.10. Sla, per 100 krop 1. Rabarber per 100 hos 5. Pieterselie per hos 0.05. Seldorio per hos 0.05. PURMEREND, 18 Juni 1912. Kaas. Aanvoer 200 stapels kaas, 29.50 a 32.50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 2179 kg., prijs ƒ1.25 a 1.35, getmddeld 1.30 per kg. Vee. 605 runderen, waaronder zijn 343 vette, 15 stieren. 48 paarden, 80 a 300 por stuk. 231 vette kalveren, ƒ0.85 a ƒ0.95 per kilogram. 460 nuchtere kalveren, 13 a 26 per stuk. 202 vette varkens, ƒ0.58 a ƒ0.62 per kilogram. 69 magere varkens, 19 a ƒ28 por stuk. 282 biggen 9 a 14. 2167. schapeD en lam schapeD en lammeren. Eieren. Kip-3,5z a 4.— per 100 stuks. Eendeneieren 4 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel vlug, 0.75 a 0.90 per kg. Gelden koeien prijshoudend, handel natig, 150 a ƒ230 per stuk, Melkkoeien prijshoudend, handel matig, 190 a 310 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel stug. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel stug. Ovrhouders prijshoudend, handel matig, 24 a 31. Lammeren prijshoudend, handel matig, 9 a 15 per stuk. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN: 18 Juni. M, Damiaans—Heinhuis z. 17 J. W. M, Schilderv. d. Kamp dochter. OVERLEDEN: 16 Juni. G. van Veen, 80 j.Nieuwe Gracht. 17 J. W. F. Com-aita, 34 j., F-rankeslr. 17. B., 12 jaren, zoon v. B. Cornet, Brouwersstr. Amstarilafflseha Beurs. Openingskoersen van 18 Juni 1912, LABOUCHERE O YENS 2 Cos BANK. STAATSFONDSENMARKT. 2 1/2 Certific'. N. YV. S. 67 1/8. TABAKSAANDEELEN. Onveranderd. Bindjey 92, Deli Maatschappij 534, M.edan 228, Rotterdam Deli 428, So- ueinbah 542, Un. Langkat 510. PETROLEUM-AANDEELEN. Lusteloos, Koninklijke Petr. 101, Dordtsche Olie 1541/2, Geconsolideerde 273, Su matra Patembuug 183, Oiion 118, In tern. Rum. Petr, 1G7 3/4, Perlak 68. M1JNAANDEELEN. Ketahoens 41, Pref. Kelahoens 64, Cultuur Vorstenlanden 177 3/4, Winst- bew. 1 149.70, Rcdjang Lebong 328, Great Cobar 95 1/2, Ned. Ind, Handels- 1 bank 248, lilde en Leather 24 3/4. AMERIKAANSC11E MARKT stil. Atchison Topolta 106, Denver 21, Er te 33 7/8, Kansas 25 7/8, Preferente 59, 60, Missouri 271/2, Ontario 35, Rock Island 25 5/16, Southern Rails 27 3/4, Southern Pacific 110, Union Pacific 170 1/2, C. Wabash 7 1/8, Wabash Pittsburg 3, Steel 701/2, Carren 58 1/2, C. Marino's 4 5/8, Pretermit© 18 1/2, Amalgamated 84 3/8, C. Cigars 613/4, Bonds 65 3/8, Comm. Milting 281/4. Carr. 32 7/8, Pref. Wabash 17 1/4. Marktnieuws Beverwijk, 17 Juni 1912. Spinazi-e por mand 0.75. Postelein per mand 1. Raapstelen 100 bos ƒ2. Radijs, 100 bos ƒ2. Wortelen, 100 bos 8. Komkommers, per 100 /7. Asperges, per bos ƒ0.55—0.45. Aardap. klei, per Heet. ƒ7. Peuten, per kilo 0.18. Doppers ]>©r kilo 0,16. Sport en Wedstrijden V. P. N. Op do tentoonstelling te Halfweg van V. P. N. werd met 2© prijzen be kroond voor konijnen de heer W. Steyl, Haarlem, voor Vlaamscho •eus (ram), Lotharinger reus (rara), >n Lotharinger reus (voedster). De lieer Quak, Haarloni, kreeg 2 eervol te vermeldingen voor Lolharin. ger reus (ram en voedster). SCHIETEN. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJD „G ENER A A L JO UB ERT". Thans is de officiëele uitslag, keu rig gedrukt en in boekvorm, aan de dool nemende vereenigingen toegezon den. Wij ontleencn hier nog aan, dat 42 vereenigingen aan dozen wedstrijd hebben deelgenomen, vertegenwoor digd door le zamen 412 schutters. Haarlem leverde hiervan 45 en Over- veen 25. Uit Den Jlaag alleen kwamen er 60. Verst komende vereeniging was de schielvereeniging „Enschedé en Lonneker" te Enschedé. De feestelijke prijsuitreiking zal plaats hebben op Dinsdag 25 Juni, des avonds te 8 uur, in Hotel „Van Ouds het Raadhuis", te üvervocn. DE ZEPPELIN. Als een droombeeld ontwaarden he denmorgen de - door een vreoselijk geraas ontwaakte Amsterdammers in sivmime verbazing een groot lucht schip dal de „Victoria Louise' van Zeppelin bleek te zijn. 't Luchtschip dat om 3 uur s mórgens uit Dussel- ciorl was vertrokken, werd om 6 uur te Nijmegen gesignaleerd, om 6 59 te 1-laricum en om half acht le Amster dam. Overal wordt gesproken van 't ontzettend geraas der schroeven. "L Vertrok over Edam, do Zuiderzee naar 't Noorden, waar het om negen uur in Leeuwarden werd gezien, 't Doel van de reis is Hamburg, waar heden de Keizer vertoeft. r KEGELEN. De uitslag van den bonden-wedstrijd in den internationalen kegel wed si rijd te Utrecht, uitgeschreven ter gelegen heid van het 5-jarig bestaan \an den L'trechtschen Kegelbond, is als volgt 1. Alkmaars.che Kegelbond. 2. Amsterdamsehe Kegelbond. 3. 's-Gravénhaagsche Kegelbond. 4. llaarlemsche Kegelbond. 5. Leidsehe Kegelbond. 6. Noord-Nederlandsclie Kegelbond. '7. Üost-Geldersche Kegelbond. 8. Rotterdamscbe Kegelbond. 9. Utrechlsche Kegelbond, 10. Zwolsche Kegelbond. PADVINDERS. Het tenlooustellingscomitó te Dord recht is op de gedachte gekomen to gen. den llden Augustus een groole bijeenkomst van padvinders uit allo doelen van Nederland voor to berei- don, onverschillig tot wolke organi satie of welke vereeniging zij belmo ren, onder hun eigen leider. Do heenreis is gesteld op Zaterdag 10 Augustus en de terugreis op 1? Aulïislus, Er i3 een commissie ge vormd, waarin zitting hebben de heeren N, J. Erzèij, W. II M. do Gelder, A. E. Dudok van Heel, T. M. van Hoogstraten, dr G. W. S. Ling- beek, jhr. mr. J. W. Schorer en F van Twisk. De Dordtsche jongens zulten als gidsen dienen. Elke troep zal haar eigen huishouding voeren op een groot beschikbaar terrein; het over nachten zal geschieden in mede to brengen tenten in d-e open lucht, op stroo in een ruim© zaal of ingekwar tierd hij ingezetenon. Op do tentoon stelling en hij haar vermakelijkhe den wordt aan de padvinders vrije toegang verleend. liet vervoer geschiedt marchooren- do, per rijwiel, mét boot of per trein. De grondstoffen voor voeding zulten worden verstrekt. Voor <tit alles wordt de medower- king van de bestaande hoofd- en plaatselijke besturen ingeroepen bij afzonderlijk uitvoerig schrijven. De grondgedachte is hel aankwee- ken van kameraadschap tusschen do jongens uit alle steden van ons land, en van verschillenden stand, een eerste oefening in het bijeenbrengen van grootere nfdeelingon en het in toepassing brengen van de eigen ver pleging met hulp van de ouderen en

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2