GROOTE SEIZOEN OPRUIMING Mantels - Mantelcostuums - Blouses - Costuumrokken bij J. E W. QRïIDEMAHI, Koningstraat van vlucht. Juist hij werd echter door 't diiotal achtervolgd en ingehaald. Van den nu achterhaalde werd op nieuw geld geëischt. Terwijl een zijn handen vasthield, moest hij uit vrees voor erger, gedoogen, dat de beide anderen hem zijn portemonnaie af namen, waarin echter slechts een klein bedrag, een rijksdaalder onge veer. zich bevond. Het is de politie mogen gelukken, h<t drietal, den 18-jarigen A. v. d. B den 19-jarigen II. M., eu den 21-jari- gren J. S. aan te houden. Zo zijn in vcorloopige bewaring gesteld. STEENKOLEN. Onmiddellijk in de nabijheid van het station der Staatsspoorwegen te Woensdrecht bij Bergen op Zoom is men begonnen met het boren naar steenkool HNZIEK EN VOETBAL OP ZONDAG TE ROTTERDAM. Men schrijft aan 't llbld.: In de Raadsvergadering is het dan eindelijk gelukt, ora een beslissing te verkrijgen omtrent voetbalspel en mu ziek op Zondag. Bij den aanvang dei- vergadering lag wederom een verras sing ter tafel, thans in den vorm van sen ameudement-Trenité op de motie- Van der Pols, een amendement, dat de bedoeling had om de opdracht aan de commissie voor de strafverordenin gen, die de heer Van der Pols ten aan zien van de burgemecsterlijke bevoegd heid omtrent het toestaan van optoch ten vroeg te beperken niet tot den geheelen Zondag, maat tot den Zon dagmorgen, door den heer Tre- nité later gepreciseerd als van 9 tot 12 uur voormiddags. Dit amendement had krachtens de redactie en ook blij kens de toelichting een verzoenende strekking, maar voldeed daardoor, zooals dat wel meer gaat, aan geen van de partijen, die verzoend moesten worden. De oiiverzoenlijken in den trant der hc-eren De Jong en Diemer, konden in het amendement een poging zien om de motie-Van der Pols, waarom het ging, den hals om te draaien, en zij kregen daarin eenigermate recht door de mededeeling des heeren Tre- nité zelf, dat hij, ook al werd zijn amendement aangenomen, toch tegen de aldus gewijzigde motie-Van der Pols zou stemmen. Het resultaat dier halfheid bleek uit de stemming waar in geen vaste lijn to herkennen viel. Het amend.-Trenité werd verwor- penmet 24 tegen 17 stemmen. Toen kwam het eerste deel der motie-Van dei Pols, hetwelk aan de commissie voor de strafverordeningen opdraagt een bepaling te ontwerpen, waarbij de aan den burgemeester door de veror dening op de straatpolitie gegeven bevoegdheid tot het beslissen op aan vragen van optochten, die het karak ter eener betooging dragen of op tochten met muziek, wordt terugge- r omen voor zoover zulks den Zondag betreft. Het werd aangenomen met 21 te gen 20 stemmen. Waren de heeren Visser, Spiekman en Muller aanwezig geweest, dit deel zou zijn verworpen. Het is een aanwijzing, dat zoodra de commissie voor de strafverordeningen met een redactie komt, het vrijwel ze ker is, dat deze zal worden verwor pen. Onder de tegenstemmers stolden zich, met de gtheele linkerzijde, de katholieken Van Rooy, Thijssen Buskens en Verlindcn. liet tweede deel der motie-Van der Pols, 'strekkende om de gemeentelijke voetbnlterreinen niet meer op Zondag beschikbaar te stellen, werd verwor pen met 27 tegen 14 stemmen, dus met zeer groote meerderheid. Thans schaarden zich bij de reeds genoemde katholieken ook de heeren Minderop, \an Winkel, Van Zijp en Van Beers benevens de Christel ijk-historischen Kuyk, Van Meggelen en Van der Hoe ven. Voorloopig zijn dus de muziekwan- delingen en de betoogingen het kind van dc rekening geworden en kan de sport zijn gang gaan als voorheen. Doch, zooals gezegd, het is nog niet zoo zeker, dat ook de eerstgenoemden nog niet worden gered. In elk geval hebben zij vrij spel, tot de verorde ning is gewijzigd. Dat is nadrukkelijk door den Voorzitter geconstateerd. Stadsnieuws PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Provinciale Staten van Noord- IIolland zijn bijeen geroepen Dinsdag 2 Juli te 11 1/2 uur. Uit de Rechtszaal DIERENMISHANDELING. IJsbrand I. was op r> Mei mot zijn kinderen in den Hout. waar hij hen rond rood in een bokkewagen. Vol gens zijn verklaring waren er een paar jongens geweest, die den bok zoo geplaagd hadden, dat 't beest dol was geworden. Daardoor had bet beest op den Kleinen Houtweg, bij het voorbijgaan der tram, den wagen met do kinderen omgeworpen. IJsbrand was daarover boos gewor- der en had den bok geslagen. Vol gens een agent van politie had hij twintig maal geslagen, maar be klaagde kon zich dat niet begrijpen, vant hij hield zooveel van den bok, dat deze bij hem was „als kind in huis", Dat heeft 't beest gemerkt, slot- somde Rechter Mr. Pasteur. Behalve de politie-agent was als getuige ge dagvaard de heer J. C. Peereboom. Daar de heer Peereboom den subst officier van Justitie had meegedeeld den beklaagde niet te kunnen her kennen, was door het O. M. de heer Saeys, hoofd van een school, gedag vaard. Deze verklaarde in den morgen van 5 Mei met den heer Peereboom uit Den Houi te zijn gekomen. Zij hoor den bij de Badhuisstraat leven en zagen het geval met dén bokkewagen. Van de heele zaak zou niets gekomen zijn, wanneer de bekl. niet erg te keer was gegaan tegen een jong- mensch, dat partij had getrokken voor het mishandelde dier. Toen waren de heer Peereboom on getuige er naar itoe gegaan en de heer P. had tegen "Isbrand I. gezegd, dat hij zich nu aar kalm moest houden, omdat de jongen gelijk had- Daarna was pro- ces-verhaal opgemaakt door den poli tie-agent. De heer Saevs verklaarde, dat de bekl. flink hard had geslagen, aar erg zenuwachtig was geweest. Mr. lloyer achtte het ten laste ge- ligde bewezen. Rekl. heeft het dier eens flink pijn willen doen. Daarvoor eischto hij een boete van f 15 of 5 da ken hechtenis. LES IN DEN „KOPSTOOT". In de middagzitting kregen we les n boksen met het hoofd. Een Edammer had een ander na eei kleine woorden,.verwisseling tweeten stooten met den kop geg* ven. President: Hoe doe je dat? B e k I a a g de: Dat kan ik zoo niet zeggen. President: Doe je dan zoo met bet hoofd? Rechter Pasteur tracht den 'kopstoot na te doen. Beklaagde: Ja, ik weet alleen ut ze raak waren. President: Had je er zelf geen pijn van in je hoofd, of heb je zoo'n harden kop. Een getuige zal het den president duidelijk maken, en neemt een aan loop van den trap naar de cellen af. President: Ho, niet zoo ver! Getuige heeft 't over een zijner ka meraden Pieter Marees. Pre si dentjhr. inr. Do Ma ees van Swinderen: Marees of De Marees (gelach). De eisch tegen den kopstooter is f 10 boete of 5 dagen hechtenis. EEN VERKEERDE GEBOORTE- ACTE. De schoenmaker Jacob had met een hamer geslagen en raak ook! naar een jongen, die een zoon van een zijner klanten lustig viel. President: Hoe oud is u? Beklaagde: 38 jaar. P resident: Neen 41 jaar. Beklaagde: ontkent Presiden 1: Hier is de ceboor- teacte uit Hengelo, daar staat het op, dat je in 1871 geboren bent! Qeklaa ga e: Neen, ik ben uit 1874; maar ik heb een broer gehad, die ook Jacob heette 'en die is in 1871 geboren. TEVEEL VOOR EEN POLITIE AGENT. Een Zandvoorter had een politie- gent afgeranseld; f 15 boete. Dat vind ik wel wat veel voor één politieagent! meende beklaagde. Blijkbaar was bij van oordeel, da- hij voor die som wel het hee'.e Zani voortsche politiecorps een pak slaag had kun len geven. Beklaagde was ook heel ontevre den over den politieman. „Ais ik bui ten de deur kom en ik seiïop 'egen een steen, dan maakt die agent proces verbaal op! Mag je dan niet tegen een steen schoppen? vroeg de President iro nisch. Dat lijkt wel zoo, zei beklaagde. Eisch geldboete. VERZET TEGEN DF. POLITIE EN NOG WAT. Een jongmensch heeft bij een op loopje een agent een klap op 'iet hoofd gegeven, om een ander te ontzetten. Zijn kameraad was getu'^e. Vol gens eon proces-verbaal van den in specteur Van den Broeke had die ka meraad verklaard, gezien 'e hebben dat beklaagde den agent gei', .ge. had. Nu, ter terechtzitting, wist hii daar van niets. Maar 't proces-verbaal van d nolitie dan? vroeg Mr. de Mar es van Swinderea. Ben nooit door de politie g< hoord. ze! getuige. De gefieei* Rech •bank zat paf. Besloten werd de zaak te scLcajen om na de pauze den inspect© r L kun non hooren. Getuige kreeg al vast een verma rung van den President, die /lij dui delijk zinspeelde op meineed eo Rech- tci Pasteur was eveneens vau mee- ning dat de jongeling gevaarlijk spel speelde. Na de pauze wordt de invecteur Vau den Broeke geboord. De-® deelt mee, dat hij bij den heer Van Tol vier jongelui over de zaak heeft ge boord. De Officier eischt drie weken ge vangenis, doch dc Fresident beveelt nader onderzoek in deze zaak. Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, vragen op velschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 63. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, dio niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht'geschonken. VRAAG Indien men vau Ce i luuis met tuin f 6,5 per week trekt, kun het dan voorkomen dat op hot aanslagbiljet van de Grondbelasting sLuat: Wegens belastbare opbrengst gebouwde eigendommen f_G.7U, ome bouwde eigendommen f 9,71? ANTWOORD. Deze vraag is too met te beantwoorden. Inforimvrt u dat. eons bij den controleur der grond belasting, Nieuwe Gracht 13, alhier. VRAAG Als eon dienstmeisje voor den dag in betrekking is moet dan voor haar belasting betaald wor den. als zij 18 jaar oud is? ANTWOORD. Ja. ovengoed ils wanneer zij voor dag en nacht in dienst is- VRAAG. Kunt u mij ook zeggen, hoeveel huurwaarde men vr.or ren woning berekent waarvoor f 7,60 per soneel© belasting betaald wordt? ANTWOORD. f 180. Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, op Donderdag, den 20sten Juni 1912, des avonds om acht uur. D'eze raadsvergadering onder zittersChap vail Mr. D. E. van Lennep, stond in het teeken van de hartelijk heid. Zoowel bij den aanvang als aan iiet einde van de zitting werden hartelijke, welgemeende woorden ge sproken, zooals men uit het vervolg van dit verslag kan zien. Alle leden waren aanwezig. Na goedkeuring der notulen van de vorige bijeenkomst, werd het nieuw gekozen lid, de heer II. A. Waller, binnengeleid. Na aflegging der voorgeschreven eeden en nadat de heer Waller plaats had genomen, sprak de voorzitter den nieuwbenoemde ongeveer als volgt toe: „Ik wensch u van harte geluk met het vertrouwen door de kiezers van Heemstede in u gesteld. Maar ik wensch ook de gemeente Heemstede geluk, dat een man als u zich voor een raadszetel beschikbaar stelde. Wanneer we zien, dat iemand, die aan het hoofd van een groote zaak staat, ambitie heeft om de belangen der gemeente voor te staan; om bui ten zijn drukke werkzaamheden zich met de gemeentebelangen bezig te houden, dan is dat een gelukkig ver schijnsel. üe oude Romeinen hadden een spreuk: „Dulce et decorum est pro patria mori", d.w.z. „Het is aange- naum en mooi om voor het Vaderland te sterven. Maar ot mooi, n.I. om voor het leven. Ik hoop dat u nog veel voor de ge meente zult mogen doen, en wij in u zullen zien een goed werkzaam lid, in wiens welwillendheid wij ons gaar ne aanbevelen. (Applaus.) De heer Waller, antwoordende, zei- de den voorzitter hartelijk dank voor de woorden tot hem gericht. „Ik due dit té eer, zeide spreker, omdat die woorden bij u, mijnheer de voorzitter, eene weemoedige herin nering opwekken, daar ik de vervan ger ben vau hem, uw vriend der jeugd, d!e zoovele jaren naast u heeft gewerkt. „Ik hoop, dat het mij gegeven mo ge zijn op dezelfde eervolle wijze de plaats van mijn geachten voorganger te vervullen. Daarvoor heb ik den steun van u, mijnheer de voorzitter en van de leden noodig. „Het zal mij een eervolle en aange name taak zijn om mijn beste krach ten aan de gemeente te geven." (Ap plaus.) Hierna kwam punt 2, het voorstel om B. en W. te machtigen tot het aangaan van eene overeenkomst be treffende een gemeenschappelijke» keuringsdienst van voedingsmiddelen aan de orde. Dr. Droog weet niet hoe de instruc tie van den keuringsdienst te Haar lem is. Men kan nagaan of voedingsmidde len nadeelig zijn of dat ze vervalscht zijn. Is melk verdund, dan is deze niet schadelijk voor de gezondheid, maar 'in is ze wel vervalscht. Spr. zou gaarne nader omtrent de overeenkomst worden ingelicht. De voorzitter untwoordde dat de verordening op die keuring van la ter datum is. Eerst moeten wij ge machtigd zijn met Haarlem nader in overleg te kunnen treden. Haarlem hoeft een verordening, maar wij kunnen onze eigen verorde ning maken, die later aan den Raad wordt aangeboden. De heer Honig vr tingen over de kosten. De voorzitter zeide, dat die ook la ter zijn te regelen; moeten wij een eigen keurmeester hebben, dan zullen de kosten ook hooger worden. liet voorstel werd nu zonder stem ming aangenomen. Bij punt 3, het voorstel inzake dem ping van een sloot en het rooien van een boom tian den Bronsteéweg, vroeg de heer Waller of dan meteen de grensquacstie op die plaats is op gelost, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordde. Ongewijzigd werden vervolgens vastgesteld de besluiten van af- en overschrijving en tot het doen van uit gaven uit den post onvoorziene uitga ven, dienst 1911. Punt 5. Het verzoek van L. Even- dijk om aangesteld te worden tot ma kelaar, werd aangehouden, omdat de stukken inhoudende dat de heer Even- dijk bekwaam is voor het vak, nog niet zijn ingekomen. Punt 6. Daarna werd het door B. en W. o[-gemaakte bouwplan voor het Ilaarlcmmerhoutpark vastgesteld. Ingekomen waren eeuige besluiten van Ged. Staten, inhoudende goed keuring van vroeger genomen gem. raadsbesluiten; en voorts een ver zoekschrift van C. J. Uriot te Sloten, vergunning voor het maken van een loopbrug over de sloot langs bet perceel kadastraal bekend in sectie D No. 178 eu gelegen langs de Zand- voortsche laan. B. eu W. stelden voor aan het ver zoek te %'oldoen, waarna ue Raad de gevraagde vergunniDg verleende. Dreigt er gevaar? Bij de rondvraag sprak de oudste ethouder, de heer J. H. van Houten, den voorzitter als volgt toe: „Er is een groot gevaar ontstaan voor de gemeente Heemstede. Eenigeu tijd geleden ontstond het eerste ge vaar; deze week kwam het tweede gevaar; dat is gelukkig afgewend; Doch tengevolge van het tweede ge vaar, dreigt nu een derde gevaar, maar als dat derde gevaar maar niet ernstig wordt voor de gemeente Heem 6tede. U weet wat ik bedoel. Er heeft in de courant gestaan, dat tengevol ge van de benoeming van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Rogelanden tot lid van Ged Staten, uw naam genoema ■wordt als opvolger van den Burge meester van Haarlem. Ik gun u van harte dien burgemeesterszetel, doch ik hoop, dat H. M. de Koningin u niet tot dat ambt zal roepen, urn u voor do gemeente Heemstede te doen be houden. Ik geloof hier te spreken uit naam van alle leden van den Gemeenteraad en namens alle ingezetenen van Heemstede." (Applaus.) De Burgemeester antwoordde als volgt: „Ik weet niet wat ik op uw toe spraak zeggen moet Misschien is het beter te zwijgen. Alleen stel ik het op prijs te danken voor de vriendelijk heid en hartelijkheid, die uit uwe woorden spreekt. Over de zaak zelve kan ik natuurlijk niet spreken en dat vvenscht u ook niet. Ik dank u wel." En hierna ging de Raad in eene zitting met gesloten deuren over. Ruim half negen stonden we weer buiten, genietend van den heerlijken avond. Armwezen- Do rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1911 bedraagt in ontvangst 6911.08 en uixgaaf 16996.37 1/2. Nadeelig saldo ƒ85.29 1/2 ZANDVOORT. Aangekomen badgasten P. 1L Wattez, Hengelo, Groot Bad huis, 2 personen v. Kessel-Boll, Groningen, idem, 1 persoon, v. Senden, Dieren, idem, 1 pers. Carré Jr., Dieren idem, idem. J. A. James, Amsterdam, idem id F. Carvelius, Rotterdam, idem id. Dr. v. Mart, Frankfort a. M., Hotel d'Orange, 1 persoon. J. Jannau, Bern Grand Hotel, 2 personen. Fam. Benneaic, Suisse, id. id. T. Petersen, Barmen, Café Zomer- lust, 3 personen. Loon, Amsterdam, Poststraat 1 persoon. N. W'ehrer, idem, Dr. Siuitstraat 2 personen. W'apmau, idem, id. idem. Schak, idem. id. 1 pers. Auersfoort, idem, Duinweg C. 1 pers. S. J. Wolff, idem, Purailelvveg 5, 2 personen. E. Klisek, Berlijn, Schoolstraat, 1 persoon. Fam. Oscar Marx, Amsterdam, Jan Steenstraat 1, 5 pers. E. Nordhoff, Dortmund, Hoogeweg 88. 3 pers. Marlie, Bocholt, idem, 5 pers. Küeke, Reinscheid, idem, 2 pers. Vetzel, Duisburg, idem, 5 pers. HAARLEMMERMEER. Overgeplaatst. Op een nog nader vast te stellen datum zijn de brievenbestellers B. v d Moren, A. Huysman, M. Lange reis, J. Beets, J. v. Willigen, W Meeuwig, W. Linthout, J. Stolk en C. Giellnk, titans werkzaam aan het Post- en Telegraafkantoor te Iloo'd- derp, overgeplaatst naar Amsterdam. Deze overplaatsing geschiedt in verband met de reorganisatie van het postwezen in deze gemeente, o.a door de instelling van twee hulpkan toren in het N.-gedeelte dezer ge meente. Sport en Wedstrijden OLYMPISCHE SPELEN. Dinsdag heeft de loting plaats ge had voor de voetbalwedstrijden van de Olympische spelen. In de eerste ronde zullen tegen el kaar uitkomen: Nederland—Zweden; DuitschlandOostenrijk; ItaliëFin land; Frankrijk—Noorwegen. Engeland, Denemarken. Hongarije ei Rusland hebben vrijgeloot. Dan speelt Frankrijk (eventueel Noorwegen) tegen Denemarkon; Rus land tegen Italië (eventueel Finland); Hongarije tegen Engeland; Neder land (event. Zweden) tegen Duitsch land (eventueel Oostenrijk). De halve eindstrijd heeft plaats tusschen den winnaar van den wei- strijd Nederland (eventueel Zweden)- Duitschland (eventueel Oostenrijkl en den winnaar van den wedstrijd Frankrijk (eventueel Noorwegen)— Denemarken. De tweede halve eindstrijd heeft plaats tusschen den winnaar van den wedstrijd RuslandItalië (eventueel Finland) en den winnaar van den wedstrijd HongarijeEngeland. Gemengd Nieuws gen aan de „ïnscrlts maritlmcs" eo de maatschappijen het aanbod te doen om hun geschil door een scheidsge recht te doen beslissen. Kerk en School NF.D. HERV. KERK. Beroepen te Krommenie de heer K. F Proost, candidoat te Leiden, di« dadelijk voor dit beroep heeft be dankt. ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geslaagd voor doctoraal ei a men rechten de heeren .T. N. Mci.i- dersma en C- Smits. Groningen. Bevorderd lot doctor it de rechtswetenschap de heer J. Wit kop, geboren te Winschoten, op proef schrift „Eenheid van Wisselrecht". Delft. (Technische lloogeschool B» orderd tot doctor in de tecln ischt wetenschap, op proefschrift „Het ae Lhyieeren van chloorbcnzol", de lieei J. G. W. Sieger S. I. Geslaagd voor het propaedeul.-sch examen bouwkunde de heer Th. J. M. Kloosterhuis; scheikunde mej. J. C. Koopman en de heer A. H. Kers jens; weg- en waterbouwkunde d heeren L. ïückermann en A. E. G. j Kingma. DE NOORD-HOLLAXDSCHE PRE. D1KANTEN-VEREENIGING houdt op Maandag 1 Juli te Alkmaar haar gewone bijeenkomst. Dr. A. H. de Hartog, uit Haarlem, zal spreken over Het onbewuste en de theologie. De volgende stellingen zijn dooi het bestuur aan de orde gesteld 1. Onze godsdienslprediking sluit< zich zooveel mogelijk aan bij de in- deeling van het kerkelijk jaar. 2. Bij ons cathechetisch onderwijl moet bespreking van verschijnselen op godsdienstig gebied v&n den te genwoordigeu tijd hoofdzaak zijn. 3. Voordat een proponent aLs predi kant optreedt, is het wenschelijk, dal hij minstens een jaar werke ondei leiding van een dienstdoend predi kant 4. In den kring der vrijzinnig- christelijke opvattingen is de christo logie noodzakelijk. 5. Het arbeidsstreven is praema- tuur. G. De ethische richting is als kerke lijke partij eene indukking. Stoomvaar tberiebten SPOORWEGONGELUKKEN. Gisterennacht ontspoorden op het station Schlebusch hij het rangeeren twee wagens van een goederentrein, tengevolge van een verkeerden wis selstand. Een der kurassiers, die een transport paarden begeleidden, werd gedood, twee anderen zwaar gewond. Bij de spoorwegongelukken in Prui sen in het jaar 1911 zijn in het geheel 2199 personen gewond, van wie 645 dood el ijk. GEVECHT MET INBREKERS. Gisternacht is te Berlijn in de In- validenstraat oen gevecht geleverd tusschen inbrekers en politie. De in brekers waren gewapend met scherp geladen revolvers. Op het bevel van dc politie, om zich over te geven, dreigden zij met de wapenen, doch, vóórdat zij tot schieten hadden kun nen overgaan, schoot de politie een der boeven neer en arresteerde de an deren. KIESRECHTVROUWEN IN ENGELAND. Toen minister Lloyd George de Caxton Hall verliet, waar hij een bazaar voor de Welsche Calvinistisch Methodiste Kerken te Londen höd ge opend, werd hij in het voorportaal door een troep kiesrechtvrouwen aan gevallen. Een greep hem bij den arm, een tweede trachtte hem den hoogen hoed van het hoofd te slaan. Een paar speurders en bedienden schoten toe en bevrijdden den minister. DE STAKING DER FRANSCHE ZEELIEDEN. De zeelieden te Algieis bebben ook do algemeen© staking uitgeroepen. Uit Marseille v.ordt geseind: Ongeveer veertig schepen zijn, wegens onvoltallige bemanning, niet kunnen vertrekken. De Fransche regeering heeft be sloten aan de prefecten der belang hebbende departementen op te dra TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st_ Jacatra, van Rotterdam n. Java, arriveerde 20 Juni te Port-Said. Het st. Prius Willem IV arriveerde 12 Juni van Amsterdam te Parama ribo. Het st Maasland, van Buenos Ayres naar Amsterdam, passeerde 20 Juni Las Palrnas. Het st. Nieuw Amsterdam arriveer de 20 Juni, nam. 10 uur 15 min., van New-York te Rotterdam. Het st. Uranium vertrok 20 Juni v. New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Kediri, van Java naar Rotterdam, vertrok 19 Juni van Padang. Het stoomschip Wilis, van Rotter dam naar Java, arriveerde 20 Juni te Padang. Hot stoomschip SIctcrdijk, van Boe- ton naar Rotterdam, vertrok 19 Juni v.m. van Philadelphia. Het stoomschip Zijldijk (Burg.- Lijn), van Rotterdam via Hamburg naar Savannah, arri\ eerde 20 Juni U Hamburg. Het stoomschip Pisa (Can. Lijn), van Montreal naar Rotterdam ec Hamburg,-arriveerde 20 Juni v.m. U Hamburg. Het stoomschip Volturno arriveer de 20 Juni van New-York te Rotter dam. Het stoomschip Tambora, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Juni van Perim. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 19 Juni van Port Said. Het stoomschip Flores vertrok 20 Juni van Amsterdam naar Hamburg. Het stoomschip Hollandia, van Buenos Ayres naar Amsterdam, ver trok 19 Juni van Santos met 11.000 balen koffie. Het stoomschip Frisïa, van Am sterdam naar Buenos Ayres, passeer de 19 Juni Fernando Noronha. Het stoomschip Eetnland, van Am- se terdom naar Buenos Ayres, arri veerde 19 Juni te Montevideo,

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7