SPORT EN WEDSTRIJDEN ie Haarlem'© Dagblad* Voetbal. Orloket. Roeien. W ielrij den BLegrelen Voetbal. OLYMPISCH ELFTAL—OOSTELIJK ELFTAL 2—1. Als te Deventer om ruim 3 uur on der een voor voetbal ongeschikte tem peratuur de bal wordt afgetrapt, stel len beide elftallen zich als volgt op: Eed. Olymp. elftal: Van Eeck, Wolff en Wijnveldt; Boutuiy, Lotsy en Fort gens, Van Breda Kolff, De Groot, Ten Kate, v. d. Sluis en Bouvy. Oostelijk elftal: Göbel, Gilissen en Rijnenberg, Van Laar, Von Iieyden en Woerdman, Nijenhuis, v. d Waar de. Wennekes, Nij hof Jr. en Nijhof Sr. Scheidsrechter is de heer Zwijnen- berg. De Oostelijken schijnen het te mee- nen en gedurende het eerste kwartier vooral weegt hun fanatiek spel vol komen op tegen het spel der Olympia- nen, waarna de laatstan het spel in handen nemen. Beide verdedigingen spelen een zeer solied spel en hoewel de roode oosterlingen dikwijls aan vallend optreden, brengen zij 't niet verder dan de achterspelers, zoodat Van Eeclc het niet erg druk heeft. De Olympische voorhoede, die voortdu rend voor doel komt, vindt in Göbel haar grootste struikelblok en liet pu bliek laat zich niet onbetuigd zijn kra nig werk met applaus te begroeten. Rust komt met blanken stand. Direct na de thee vallen de Ooste lijker! onst ;m:g aan en hebben reeds spoedig succes als Wennekes uit een scrimmage voor v. Eeck onhoudbaar doelpunt. Dit spoort de Olympianen aan en hoewel beter spel door hen vertoond "wordt, kunnen zij toch voor- loopig de Oostelijken niet Verschal ken. Breda Kolff brengt voortdurend mooi op. maar speelt te individueel. Bouvy gaat nu midden-voor en Ten Ca Ie linksbuiten spelen, tengevolge van een knieoiigevni wm den laatste, bit brengt een merkwaardige verbe tering. Eindelijk dan heeft het Olym pische elftal succes, als Bouvy, door brekende, met een schuiver onder den vallenden Göbel door, den stand ge- ilijk maakt. Zoowel het Oosten als hun tegenstanders missen vrij gemakke- 1 jke Kansen, dan heeft het Olympi sche elftal nog eens succes door 'Ion Cate, die den bal onhoudbaar voor Göbel in hei net trapte, daarmede den wedstrijd in het voordeel van zijn ploeg beslissende. Van do Olympianen noemen wij speciaal Wolff en. De Groot. In de middenlinie was Fort- geus de minste. De voorhoede was als geheel zeer slecht op dreef voor doel. Bij de Oostelijken Göbel, dan de beide acllierspelers met Von Heyden. De voorhoede zwakjes, voorat het samen spel was hier slecht verzorgd- De geheele wedstrijd leed door de warmte. In het laatste kwartier was echter to zien, dat de Olympiërs beter getraind waren. De wedstrijd werd door circa 3000 man bijgewoond zoo meldt „De Cour.": EEN INTERPELLATIE. Naar de Tel. verneemt, zal de heer D. Hans op de jaarlijksche algemee- ne vergadering van den Nederland- sclien Voetbalbond het bestuur van dien bond interpelleeren inzake het te volgen beleid tegenover de toene mende neiging van gemeentebestu ren in ons land, om het voetbalspel op Zondag geheel of gedeeltelijk te verbieden. Grlcket. HAARLEM—'S-GR. C. C. Da ai' J. v. d. Berg den toss wint, zien we de Hageuaazs eerst batten. Het openizjgspaar speelt een lang niet van geluk ontbloot spel. Feith ziet 2 keer een appel m zijn voordeel be slist en wordt een keer gemist. De aanvoerder speelt met zoo als an ders, toch wijst de telegraaf 93 aan als hij door the Painter gevangen wordt met 11. Het slechte fielden ach ter het wicket veroorzaakt een menig te byes. Op 133 valt het 2e wicket en Fokker ziet zich ook al op Schmeink gevangen met een goede 44. Door scherp runnen van Coops verzekert hij zich 18 runs. Dc Beus speelt zich eerst kalm in om dan met fraaie harde slagen de boundary te bewerken. Door zijn toe doen komt dan ook met Froger sa men de 200 op, als laatstgenoemde met 14 door den half-armigen Bouwmeester wordt gevangen. Het totaal wordt 253 eri De Beus blijft not out. Nog een zes van hem dient vermeld to worden. Liefst 43 extra's ontsieren deze in nings; 27 byes, 7 legbyes, 5 wide balls en 4 no balls. Brederode had met 4 voor 65 de beste bowlingcijfers. De Haarlemmers openen met ltru- seman en Schoemakers. Na eenige goede slagen kan Kruseman verdwij- iien met 7 runs van de 9. Het tweede wicket valt op 33 als Schoemaker den bal aan Feith presenteert. Hij heeft 13 gemaakt. P. Ileije speelt een staedy spel, behalve dat hij van runnen niet veel snapt Een uitgcloopen vier ver goedt dan veel. Ook hij laat zich door La Chapelle verschalken en geeft Feith een kans, die deze dankbaar ac cepteert, met 15 kan hij tribunewaarts gaan, Feith gaat nu bowlen en op de zuivere ballen die bijna alle in bet wicket zitten maken J. v, d. Berg en P. Angenent dau ook geen runs. Een groote fout van Angenent is, dat hij, als er gebowld wordt, als een stand beeld blijft staan in plaats van in ac tie tc zijn om te runnen. Door zijn schuld gaat v. d. Berg dan ook run out, na een fraaie 17. Bouwmeester, die nog niet hersteld is van zijn ge broken" arm, wordt door Chapelle in de slips ingepikt. Het samenzijn van Schmeink en Sanders levert echter runs op. de 100 wordt gepasseerd en als 8 wickets neer zijn voor 124 runs, kan Schmeink met een krachtige 21 uitrusten. Sanders en the Painter loopen eenige gewaagde runs; eerst genoemde begint nu eerst goed los te komen en slaat eenige harde vieren. The Painter laat zich vrij onuoozel door La Chapelle bowlen met 4. Met v. Brederode als laatste man, heeft Sanders een goede kans not out te blijven, doch hij kruipt voor zijn wic ket op Feith Sr. en eindigt daarmede de innings met een uitstekende 32. ilt't totaal is met 27 extra's 163 geworden, wat de hoogsLe score der jonge eerste klassers van dit jaar is. Het fielden der Hagenaars was goed, speciaal De Beus en Coops blon ken ui dit onderdeel uit. De score's zijn: "s-Gr. C. C.: Feith Sr. c. the Painter, b. Schmeink 41 Fokker c. Angenent b. Schmeink 44 Coops c. Sanders b. v. Brederode 18 D. Kcsler howled v. Brederode 5 v. Loon c. Angenent b. Brederode 3 De Beus not out 50 La Chapelle Lb.w. v. Brederode 25 v. Reesema bowled Schmeink 7 Froger c. Bouwmeester b. Oosten- broek 14 v. d. Does bowled Angenent 1 Koeleman howled the Painter 2 Extra's 43 Totaal 253 Haarlem: H. Kruseman c. De Beus b. La Chapelle 7 F. Schoomaker c, Feith Sr. b. La Chapelle 13 P. Ileije c. Feith Sr. b. La Cha pelle 15 J. v. d. Berg run out 1'. Angenent bowled Feith 19 G. Bouwmeester c. La Chapelle b. Coops 2 J. Schmeink bowled Coops 21 J. Oostenbroek c. Coops b. Feith P. Sanders l.b.w. Feith 32 The Painter howled la Chapelle K. van Brederode not out Extra's Bowlingcijfers. Haarlem: Scmeink 3 voor 76. v. Brederode 465. Totaal 163 The Painter 1- 29. Angenent 1—27. Oostenbroek 15. Sanders 0—5. Kruseman 0—3. ■s-Gr. C. C.: Coops 1 voor 38. La Chapelle a— 56, Feith 3- 31. Van Loon 011 A. C. C.—ROOD EN WIT. „De Cour." schrijft: Een wedstrijd met bijzonder lage totalen, waarvan de oorzaak nu eens niet speciaal op de pitch geschoven kan worden. Wel was het wicket nog te zacht en daardoor wei eens onbe trouwbaar, waardoor de batsmen van beide partijen een dikwijls weifelend spel te zien gaven, dat hun dan spoe dig noodlottig was, doch er waren zeer zeker ook nog andere oorzaken. Allereerst waren de bowlers van beide partijen bijzonder op dreef en waar liet fielden meermalen goed te noemen was, kwamen de runs dan ook zeer sporadisch. En dan waren nog verschillende batsmen niet ge lukkig, terwijl ook bovendien eenige zeer mooie vangen van heide partijen verloop der innings zeer bekort ten. De Haarlemmers batten het eerst, maar op"den Amstel-aanval, waarbij Rincker zeer bijzonder werk verricht te, konden geen der spelers op dreef komen, met uitzondering van E. Bol dert, die met een flinke 19 not out bleef op een totaal van 38. leder dacht nu natuurlijk dat de Amsterdammers een flinken voorsprong zouden gaan nemen, maar Posthuma en Van Wa- voren weerden zich geweldig en slaagden er in het A. C. C.-totaal nog juist 1 run beneden het Haarleinsche totaal te houden. En voor de tweede maal battend, de den de Haarlemmers al niet veel be ter, want nu werd het totaal 39, zon der dat een der spelers de dubbele cijfers wist te behalen. Om de wring moest A. C. C. dus 41 runs maken, maar met 5 wickets neer voor 20 runs zag het er naar uit of Rood en Wit nog met de overwinning zou gaan strijken. Het samenzijn op de mat van Schröder en Le Roux bracht echter eindelij]: voor de Amsterdammers een opluchting, want niettegenstaande 't uitstekende bowlen, legden beide spe lers er flink het hout op met liet gevolg, dat zij het totaal, benoodigd voor de overwinning, eindelijk wisten te bereiken. Schröder bleef met 18 en Le Roux met 14 not out. A. C. C. won dus met 5 wickets. HERMES—VOLHARDING. Volharding maakte eerst 36, Her mes antwoordde met 102. Volharding maakte daarna nog 92, waarvan Healy 47 not out. Hermes sloeg de be- noodigde 47 bijeen voor 1 wicket-ver- lies. OLYMPIAV. V. V. Olympia 55, V. V. V. 30, Olympia daarna 64. V, V. V. moest in 1 uur 50 min. 90 runs maken can te win nen, maar slaagde daarin niet. Olym pia won met 49 runs. 's-GRAV. C. C. II—VOLHAR DING II. Volharding 92. s-Gr C. C. daarna 129. Voor de tweede maal maakt Vol harding 166. Dan gaan de Hagenaars voor de tweede maal in, doch er wordt zoo laks gespeeld, dat de Amsterdam mers den strijd maar opgeven, zoodat 's-Gr. C. C. wint met 37 punten op de eerste innings. ROOD EN WIT II—HAARLEM II. Rood en Wit bat eerst, het totaal wordt door slecht fielden geholpen, 130. Koolhoven een harde 21, W. van Spongier 15, Julian 14, W. Sijpestein 30, J. Franken 12, Kervel 10. De Haar lemmers brengen het niet verder dan 90. Kreunen 18, Schravendijk 18, Bij- leveld 16. Rood en Wit gaat nogmaals in en maakt nu 146. P. de G.ruyter een fraaie 28, v. Spengler 11, Kervel 27, Bollee 36 en v. Wolkenhove 17 n.o. Haarlem maakt hier tegenover slechts 92, waarvan Kreunen het beste spel liet zien en 37 maakte, verder Lindner 24 en Reijst 10 n. o. Rood en Wit wint dus van hare tot voorheen ongeslagen sladgenooten met 94 runs. Lawntennls INTERNA i lO.NALe, v, EDSTÏUJ- DEN IE LEIDEN. Hoeren-enkelspel: Beslissing: A. Dierner Kool slaat R. van Sleeden met 86, 6—2. Dames enkelspel: beslissing wordt later in Den Ilaag gespeeld tusschen ij. C. van Romunde en mej. C. v. Rees. Moeren- en damesdubbel spel: be slissing wordt later in den Haag ge speeld tusschen mej. C. v. Romonde en J. Wijsman en mej. P. Biljardt en P, van Geer. Heereu-enkelspel met voorgift: be slissing: M. de Baat (plus 3/6) slaat A, Groin Soeters (plus 15) met 05, 56, 63. Heeren-dubbclspel: beslissing: R. v, Steeden en A. H. Kramp slaan C. Punt J. S. Borgerhoff Mulder met 64, 6-3. Wlelrijden. AMSTERDAMSCHE WIELER BAAN. Uitslag der wedstrijden van de Germaan: Wedstrijd voor amateurs over 1 K.M.: 1. J. de Castro, 2. D. M. Nijland, 3 Jac. Brunt. Koppelwedstrijd over 10 KM. 1. Aaudewiel en Castro, 2, Stroethoff en Schouten. Premi'ewedstrijd voor beroepsrij ders over 1 KM. 1. C. Staats, 2 I-I. Fransen, 3. J. v, d. Hulst Uurs wedstrijd tusschen Ulyssus (Breda) amateur, kampioen van Ne derland over den korten afstand en Bartlett, amateur-kampioen van En gland en Blekemolen uit Amsterdam. Gereden werd met taudemgangma- kin.g. De uitslag was: L Bartlett, 2 Blekemolen, 3. Ulyssus. De kleine Amsterdammer Blekemolen Inleid zich heel goed tegen den Engelschman. Ulyssus bleef 7 ronden achter. Bart lett legde in het uur 42 1/2 KM. af. SCHEVENINGSCHE WIELER BAAN. Club-kampioenschap van de W. V. Excelsior over dien korten afstand in 4 ritteu over 1 K.M. Eindrit: le. Diüier; 2e. Swift (vele lengten achter), 3e. Felix. Match tusschen Lavalade (Parijs), Linart (Brussel) en Jan van Gent (Amsterdam), achter groote motoren iu 3 ritten van 20, 20 en 30 KM., met toekenning van punten naar volgorde van aankomst. le. Lavalade plus 2 plus 2 gelijk 5 punten, 2e Linart 2 plus 1 plus 3 ge lijk 6 punten, 3e Van Qent 3 plus 3 plus 1 gelijk 7 punten. Club-kampioenschap van de W. V. Excelsior over den langen afstand, achter tandem-gangmaker in 2 voor- ritten en 1 eindrit. Eindrit 15 KM. le Rijpstra in min. 13 4/5 sec.; 2e Go Ahead 2 leng ten achter; 3e Seton 1/4 ronde achter. Waterpolo. De competitie-wedstrijd tusschen de Rotterdamsche zwemclub en Het IJ eindigde in een gelijk spel 1—1. (Rust 1—0 voor Het IJ. HAARLEMSCHE KEGELBOND. De uitslag van de wedstrijden door den Haarlemsohen Kegelbond op de barden van Café Briiikinann 7 Juni tot 21 Juni gehouden is als volgt: Kampioenwedstrijd, le prijs, gouden kegel met inscrip tie, E. de Vries, 389 houten. 2d prijs, kunstvoorwerp, J. A. Lom- melaars, 388 houten. 3e prijs, idem, A. C. Krefjk, 384 hou ten. --j 4e prijs, idem, L A. P. Lamfers, 379 houten. 5e prijs, idem, L. Ilenneman, 373 houten. 6e prijs, idem, B, Groenewegen, 366 houten. 7e prijs, idem, Fr. HofsKee, 365 hou ten. Se prijs, idem, C. Visser, 363 houten. 9e prijs, idem, R. Bouw, 361 houten. 10e prijs, H. Nieuwjaar, 359 houten. Consolatieprijs 1 zilveren kegel, C. Visser. Hoogste werper, 1 zilveren kegel, J. A. Lommelaars. VRIJE BAAN. le prijs: B. Groenewe-re" 53—5252. 2e prijs: J. Grote 53—5250. 3e prijs E. G. Mariens 53—5248. 4e prijs: C. Visser 5251. 5o prijs J. W. v. d. Steur 51. 6e prijs Th. Beccari 50. 7e prijs E. C. van Gaart 49—47. Se prijs: J. A. Lommelaars 49—44. prijs G. v. Kessel 48—46. 10e prijs M. Ilenneman 4845. 11e prijs C. van Vreeden 47. 12e prijs A. C. Kreek 4645. 13e prijs R. Bouw 46—42. Hamburger telling, le prijs L. Henneman 128. 2e prijs B. Groenewegen 114. 3o prijs: E. de Vries 104. 4e prijs W. Serné 96. 5e prijs J. A. Lommelaars 92. Serleprijs 891 houten in 60 worpen L. Henneman. Dinsdagavond om 10 uur heeft in een der zalen van Café Brinkmann de prijsuïtdeeling plaats. Roeien. DE WEDSTRIJDEN VAN „DE MAAS". De wedstrijden, Zondag door de „Maas" uitgeschreven op den IJsel bij Capelle en Krimpen, hebben veel tegenwerking ondervonden van het weer. Aanvankelijk was het weer prachtig, doch weldra stak een Wes ter bries op, waardoor het water ver bazend woelig werd en de roeiers pal tegen den wind moesten trekken, des middags werd het zóó bar, dat onge veer l" 1/2 uur gestaakt moest wor den. Hierdoor ontstond groote vertra ging, zoodat men eerst om 8 uur te Rotterdam terug was. Hier volgen de volledige uitslagen: Jonge Vier: le prijs: Laga; 2e pr.: De Ainstel, 2 lengten achter; 3. Deut sche Sport; 4. De Maas. Oude Twee. 1. Nautilus, in 8 min. 31 sec.; 2. Deutscher Turn uud Ru- der-Verein, in 8 min. 40 sec. Jonge Skiff: le pr. B. M. Veth (De Hoop) in 7 min. 41 4/5 sec.; 2e pr. E. Botje (Laga), in 7 min. 53 sec.; 3. J. B. Jongen eel (Nautilus); 4. Laming (De Maas), en 5. Gescher (idem). Vierriems Maasgieken: le pr. Nau tilus, in 7*miu. 24 2/5 sec.; 2e pr. De Maas, in 7 min. 47 2/5 sec.; 3. Deut scher Turn- und Ruder-Verein. ierriems Iurigged Wherries (baan pl.m. 1000 Meter): le pr. De Maas; 2e pr. De Maas, in 5 min. 30 1/5 sec.; 3e pr. De Hoop; 4e pr. De Maas, en 5e pr. Deutsche Sport. De Arnstel liep vol water en zonk. De roeiers brachten al zwemmende hun boot aan den wal. De wedstrijd werd toen 1 1/2 uur uitgesteld, tot 't water wat bedaarde. Jonge Twee. le pr. Nautilus, in 10 min. 9 sec. Overnaadsche Vier. Deutscher Turn und Ruder-Verein, in 9 min. 32 sec. 2. De Maas, ver achter. Oude Skiff. 1. B. M. Veth (De Hoop), in 10 min. 36 4/5 sec. 2. W. A. La ming (De Maas), in 10 min. 37 4/5 sec. Jonge Acht. 1. Laga, ia 6 min. 40 sec. 2. De Maas, 2 lengten achter. Oude Acht. (Prijs gedreven zilveren beker.) 1. De Amstel. Kaatsen. „DE INTERNATIONALE". Zondag werd te Sneek de interna tionale kaatswedstrijd tusschen de Belgen en de Friezen gehouden. Do le prijs is gewonnen door de Friezen Zaagmans, Werkhoven en Reitsma; de 2e prijs door de Belgen Bourlard, Milfort en Gelinne. Werk hoven werd koning. Dubuisson kreeg de zilveren medaille voor de meeste bovenslagen. Biljarten. Zondag nam te Utrecht dia twee- da agsclie invitatie-wedstrijd een aan vang. De heer J. Th. de Crauw van Haarlem werd geslagen door den heer J. Wiemers te Dokktim. Wiemers maakte in 12 beurten 250 punten, ge middeld 20 5/6, hoogste serie 48, da Crauw in 11 beurten 76, gemiddeld 6 10/11, hogste serie 16. Paarden, CONCOURS IIlPPigOE DEN HAAG, Op het sportterrein Uoutrust te Den Haag zal van 10 tot en met 14 Juli het tiende internationaal concours hippique worden gehouden. Lnshtyaart WEER EEN SLACHTOFFER. De dragonderluitenant Von Falken- hayn is op het militair,' vliegterrein te Döberitz met zijn ééndekker van een hoogte van 80 M. naar beneden gestort en kwam dood neer. Vervolg Binnenland. PUBLIEKRECHTELIJKE VERTE GENWOORDIGING VAN DEN MIDDENSTAND. „De Middenstandsbond" bevat twee praeadviezen op de vraag ,,Is pu bliekrechtelijke vertegenwoordiging van den Middenstand gewenscht?" welke op het 9de congres van den Middenstand in behandeling zal wor den gebracht. r. E. J. Korthals Altes conclu deert: a. publiekrechtelijke vertegenwoor diging van den Middenstand al thans op tie wijze als door de Staats commissie voor den Middenstand voorgesteld is vooreerst in strijd met de Nederlandsche Grondwet en met de Nederlandsche Staatsinstel lingen, zooals deze zich in overeen stemming met het Nederl. Volkska rakter hebben ontwikkeld, en is bo vendien niet gewenscht, le. omdat het begrip „Midden stand' niet voldoende omlijnd en te omlijnen is, 2e. omdat het doel, waarvoor zij zou worden ingesteld, langs anderen weg beter en met veel minder kosten te bereiken is. b. een Middienstandsraad zal al9 adviseerend lichaam belangrijke dien sten aan den zoogenaamden Midden stand kunnen bewijzen, waar 't geldt de voorbereiding van wetten en be stuursmaatregelen, waarbij in de al lereerste plaat? de belangen van kiein handel en kleiunijvcrheid betrokken zijn. Mr. F. de Vries neigt tot een be vestigende beantwoording van de ge stelde vraag; een publiekrechtelijke .ertegenwoordiging van den midden stand niet. bestuursbevoegdheden acht hij vvenschelijlc. Eén voorwaarde moet echter vervuld zijn en wel deze, dat de middenstand door een krach tig en bloeiend verenigingsleven zich rijp toone voor deze zaak. GEVALLEN. De ongeveer 10-jarige K. J is bij de Baarsjes te Amsterdam van een teutwagen gevallen en nog denzelf den middag aan hersenschudding overleden. VERDUISTERING. Op last der Justitie is door de Baansche politie gevankelijk naar Utrecht overgebracht de automobiel-- handelaar F. J. G. C. te Baarn, ver dacht van verduistering von goede ren behoord hebbende tot zijn faillie ten boedel. VAC ANTIEKAMP. Volksweerbaarheid richt bij Har derwijk een vacanliekamp op. ZOO JAAGT MEN VREEMDELINGEN WEG. Aan den Raad der gomeente Edam is liet volgende adres gezonden He ondergeteekeuden M. H. G. Th. Fledeldy Doj>, voorzitter en G. Muller, ie secretaris van ,,'t Koggeschip", vereenigmg ter bevordering van Am- sterdamsehe belangen in hel au-,«'«een en van het vreemdelingen verkeer io iiet bijzonder, goedgekeurd bij Kou. Besluit van 23 Juli 1992, gevestigd bare duisternis van den donkeren avond. U kan mij tegenspreken als u dat verkiest, zea ze, maar u kan moei lijk verwachten, dat ik dan hier blijf zitten om naai- uw woorden te luiste re. Hij leunde wat dichter naar haar over en zij voelde plotseling hoe hij haar hand in de zijne nam. Virginia, zei hij, ja, ik meen het Virginia, wees onzen laatsten avond niet onvriendelijk tegen mij. Je weet heel goed dat het mij leed doet a!s je zoo tot mij spreekt en mij zoo aankijkt. Bovendien zullen wij toch vrienden worden; dat heb je mij im mers beloofd? Als ik het deed antwoordde zij, dan was het heel dwaas van mij. riendschap sluiten beteekent het ge ver en nemen van vertrouwelijkheden en die heb ik niet te geven. Ik ga vreemde dingen doen en op oen vreemde wijze en ik kan daar geen verklaring van geven'. Als ik vrienden had, dan zouden zij denken dat mijn hoofd op hol was, en zij zouden een verklaring weuscfien. Die kan ik nu juist niet geven. En daarom komt, het mi] beter voor, dat u mij alleen laat. Dat zal ik niet doen, antwoordde hij beslist, Ik ben niet zoo heel nieuws gierig, ook wil ik mij niet in uw za ken dringen, maar onwillekeurig voel ik, dat u in moeilijkheden is, eii dat. het. goed voor u zou zijn om in een Vreemd land iemand te hebben op wiens hulp ge in geval van nood kunt steunen U meent het goed, dat weet ik, antwoordde zij, maar u vraagt iets onmogelijks. Als u toevallig te weten kwam wat het was dan zou u begrij pen wat ik bedoel. Ik ga dingen doen, vvtarover u zich waarschijnlijk scha men zou als u wist dat een vriendin van u zooiets deed. Ilij keerde zich een beetje boos naar haar om. Kind, zei hij, als ik ni3t zoo veel van je hield, dan geloof ik, dat je mij het geduld zoif doen verliezen. Hoe oud ben je? Negentien, antwoordde ze, maar daarmee heeft u niets te ma ke Hob ik daar niets mee te maken! herhaalde hij. Hemel! Moet dan niet iedere man zorgen voor een kind zooals jij? Negentien jaar oud en de meeste ja- rer. doorgebracht op een farml Hoe weet je dat die dinger waarover je spreekt goed en noodzakelijk zijn? Begrijp je dan niet, dat je niet oud genoeg bent om over de ernstige din gen des levens te oordeolen Je hebt iemand noodig om voor je te zorgen, Virginia. Wil je met mij trouwen? Of ik wat wil? vroeg zij in dc grootste verbazing. Sprak ik niet duidelijk genoeg? vroeg hij, Ik zei mij trouwen. Zij wilde van haar stoel opstaan, maar hij nam kalm tiaar arm weg en dwong haar weer te gaan zitten. Ik zal bier niet blijven, verklaar de zij, om zulketn nonsens aan te hooren. Het is geen nonsens, antwoord de hij, maar ik geef toe, dat ik er i.u nog niets van had moeten zeggen, als het niet was geweest om vage be dreigingen over hetgeen je van plan was te gaan doen. Virginia, voegde hij er bij zijn stem tot een fluisteren lo tende, overgaan, je weet dat ik je liefheb. Ik heb je bef gehad van het ocgenbbk af, waarop ik je hier voor aet eerst gezien heb. Zes dagen geleden, fluisterde zij treurig. Zes dagen of zes weken, dat blijft precies hetzelfde, verklaarde hij. Ik was niet van plan nu nog iets te zeggen, maar ik kon de gedachte niet verdragen, dat ik je in Liverpool zou moeten achterlaten, in een vreemd land zonder een enkelen vriend. Wees verstandig, lieveling en vertel mij la- i,er alles omtrent deze zaak. Voor al les, wil ik nu een antwoord op mijn vxaag. Is dat noodig? antwoordde zij bedaard. Zelfs in Amerika doen 'Aij geen huwelijksbelofte aan iemand dien wij nog maar zes dagen kennen. Wacht dan totdat ge mij wat langer kent, antwoordde hij, maar geef mij ten minste de gelegenheid, dat wij eikaar kunnen leeren kennen. U is een dwaze man, zei ze, een beetje vriendelijker. U weet niets van mij en wie ik ben. Een of anderen dag zal u heel blii zijn, dat ik geen misbruik maak te van uw vriendelijkheid. U denkt, dat ik u dit vraag, zei hij. omdat ik medelijden met u heb? Ik wensck er heelmaal niet over te denken, antwoordde zij opstaan de. Ik zal hier niet langer blijven zitten. Wij zullen een poosje op en neer wandelen, als u er niets tegen heeft. Zij liepen samen het dek op en neer. Zii deed hem verscheidene vragen over de lichten, over het landen in Liverpool, den treindienst in Londen, en zij bleef altijd dicht in de buurt van andere wandelende mensclien. Eindelijk bleef zij staan en stak haar hand uit. Nu moeten wij elkaar goeden nacht en meteen goeden dag zeggen Els ik u morgenochtend misschien niet meer mocht zien. Het zal wel een hevige drukte zijn, voor dat wat aan wal gaan. Het zal nog geen afscheid zijn, zei hij, omdat ik u in elk geval morgenochtend nog zal zien, hoe groot de drukte ook zijn zal. Wat het overige betreft, u is van avond heel onvriendelijk tegen mij geweest, maar ik kan wachten. Londen is zoo groot niet of wij zallen eikaar wel weer ont moeten. Do blik üi haar oogen kwam hem niet minder raadselachtig voor dan haar woorden. OIk hoop van niet, zeide ze heftig. Ik vvensch niemand an ders in Londen te ontmoeten, dan een persoon. Goedemracht, Mr. Mild- may I Hij keerde zich om en liep bijna in de armen van Littleson, die hem nieuwsgierig had gadegeslagen. Ga even met mij mee een glas wijn drinken, zei de laatste. De twee heeren zochten de rookka mer op. Littleson stak een cigarette aan, terwijl hij daarna zijn glas wijn aan den mond zette. Bekoorlijke jonge dame. Miss Long worth, merkte liij noncha lant op. Mildtnay stemde toe, maar zijn toe stemming was Stijf en een beetje kortaf. Hij wilde van onderwerp veranderen, maar Littleson was nieuwsgierig. Ik begrijp niet, zei hij, waarom zij alleen den oceaan over steekt. Ik sprak haar den eersten dag van onze reis. Zij kwam naar mij toe en vroeg mij feitelijk te wil len vergeten, dat ik luiar ooit te vo ren meer gezien had. Vreemd, niet waar Mildtnay zette zeer beslist zijn glas neer. - Hoeft u er iets togöÏE zei hij, dat wij daarover verder zwijgen? Ik denk, dat Miss Long worth er haar redenen wel voor zal hebben, dat /ij er niet wil, dat er over gespro ken wordt, en een rookkamer is in elk geval niet dc plaats om over haar te spreken. Ik ga liever naar bed, als u het mij met kwalijk neemt. Littleson haalde zijn schouders op, toen de Engelschman heenging. Wat zijn die Engelschon toe... lichtgeraakt, merkte b:i op. HOOFDSTUK IV. De Amerikaansehe Gezant. De conversatie tusschen de beid? heeren begon juist te verslappen. Vine had alle vragen van zijn gast heer omtrent oude vrienden en ken-: nissen aan den anderen kant van den' oceaan beantwoord, vragen eei'st vol belangstelling, toen onverschilliger en eindelijk onderbroken door perio den van volkomen stilzwijgen. En al dien tiid h al Vino niets ge; zf omtrent het ware doel van z;;rl bezoek. Blijkbaar was h;i gekomen niet het doel iets te vertellen bij rui niet minder duidelijk scheen hij hel moeilijk te vinden, dat onderwerpt? Keixle te brengen. Ten slofte was het zijn gastheer zelf, die den weg voo» hem effende. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6