Cacao Van Houten's secretaris van de Maatschappij, als den vader van plan 1913, waarmede de Minister ten volle sympathiseert, Spreker hoopte ton slotte, dat de verhouding van de Maatschappij tot het departement even voortreffelijk, zou blijven De vertegenwoordigers der buiten- landsche Kamers van koophandel dankten voor de hen bewezen gast vrijheid en eer Er volgden nog enkele toespraken, waarna de rij der officieele toespra ken werd gesioien DE GIJSBREGHT-VOORSTELLING TE AMSTERDAM, lieden komen de Koningin, Prins Hendrik en de Koningin-Moeder des middags te 542 met een extra-trein aan het Centraalstation aan en bege ven zich in een automobiel naar don Stadsschouwburg, waar de voorstel ling te 6 uur aanvangt. De Koningin en de Prins overnach ten in het Paleis, terwijl de Koningin- Moeder per auto naar Soestdijk ver trekt. Woensdagmiddag te ongeveer 12 1/2 uur vertrekken de Koningin en do Prins weer naar het Loo. In den Stadsschouwburg wordt' door Royaards' gezelschap een voor stelling gegeven van Vondel's „Gijs- breght", met muziek van dr. Diepen- broek. EEN DEENSCHR MISSIE. De Koning van Denemarken heeft aan een bijzonder gezantschap opge dragen aan de Koningin kennis te ge ven van den dood van koning Frederik en de troonsbestijging door koning Chrislïnan. De Deensche missie, die den 28slen dezer in Den Haag aan komt, is samengesteld uit de heeren: kamerheer Zahle, in hoedanigheid van buitengewoon gezant, hoofd der buitengewone missie, cn den opper jagermeester graaf Ahlefeld Lauvi- gen. ONVOORZICHTIG Onder de bezoekers van het bier- huis van C. S. M. aan den Broeden Hilledijk te Rotterdam, bevond zich Zaterdagavond de losse werkman W, V. Deze man, die eeuigszins onder dei invloed van sterken drank ver keerde, haalde een met zes scherpe patronen geladen revolver te voor schijn en richtte, het wapen op zijn voorhoofd, terwijl hij gekscherend zei het gaat toch niet aL Ongelukki gerwijze raakte hij echter den trek- ko~ van het wapen aan, een schot ging af en de kogel drong hem bij het rechteroog in hel voorhoofd. 11 ij is naar het ziekenhuis gebracht en ter verplegiug opgenomen. EEN BANGE NACHT. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd de vloot, bestaande uit ongeveer 50 visschersvaartuigen uit. Bruinisse, op de Zuiderzee over vallen door onweer en hevigen st< rui. Meerdere vaartuigen beliepen daarbij ernstige averij, terwijl b:i sommige een deel der lading gelost meest worden. De andere schepen wisten tijdig in de haven van Enk- liuizen een schuilplaats te vinden. Vrijdag keerde de vloot t? Bruinis- s? terug; de doorgestane angst zal echter niet licht worden vergeten. LOOSDUINEN IN 1913. In verband met den te verwachten grooten toeloop van vreemdelingen heeft het bestuur van vreemdelingen verkeer te Loosduinen een- schrijven gericht aan de veilingüesturen, om het daarheen te leiden, dat in 1913 ee tuinbouwtentoonstelling zal wor den gehouden VALSCHE AANDEELEN. Naar 't „Hbld." verneemt zijn eeni ge valschelijk geteekende en genum merde pref. aandeelen Westlandsche Stoomtramweg Maatschappij beleend, terwijl tevens dividendbewijzen dier aandeelen eveneens valschelijk ge nummerd, verzilverd zijn. Do mogelijkheid bestaat, dat nog meerdere vaische preferente aandee len en dividendbewijzen ter belee- Tiing of verzilvering worden aangebo den. De nummers op de vaische stuk ken en dividendbewijzen zijn over het algemeen slecht afgedrukt cn het „No toeken, dat op de echte stukken vóór de nummercijfers geplaatst is, ontbreekt, terwijl de aandeelen van valschelijk nagebootste bandteekenin- gen van directeur en commissarissen JACHT OVER DE DAKEN. Zaterdagnacht toen een bewoner van de Blaslusstraat te Amsterdam thuis kwam, zag hij de deur van zijn woonkamer aan do binnenzijde ge grendeld. Onraad vermoedende, waar schuwde hij een nachtwaker die de deur intrapte, waarop beiden de ka mer betraden. Op hetzelfde oogenblik werd een andere deur geopend en vloog een man, achtervolgd door den bewaker, de trap op en vervolgens liet dak op. Op het dak gekomen, blies de waker alarm waarop ten spoedigste een vijftal agenten verschenen en een wilde jacht over de daken begon. De man wist door de duisternis gehol pen door de daken de Ruischstraat te bereiken, waar hij zich langs de veranda's naar beneden liet glijden waardoor het hem gelukte te ontko men. Bij de achtervolging geraakten twee burgers zoodanig verwond dat zij zich in het gasthuis moesten laten verbin den. Bij genoomden bewoner was al les onderste boven gehaald, terwijl ook eenige voorwerpen worden ver- dist. ORANJE KRUIS. In do vergadering van dien Ko ninklijken Nationalen Bond voor red- dingswezen en eerste hulp bij onge lukken I-Iet Oranje Kruis is nog tot eerelid benoemd de lieer E. do Mooy. gepensionneerd dirigeexend officier van gezondheid le ld. MISDAAD? Onder verdachte omstandigheden is Woensdag de 48-jarige kopersla ger Teunissen te Renkurn overleden. 'sMorgens nog gezond cn wel, werd hij ria het ontbijt ziek en overleed nog dcuzelfden avond. In het braaksel, dat ter scheikundig onderzoek naar Arnhem werd opgezonden, zijn spo ren van arsenicum gevonden. Als ge volg van deze bevinding is het parket uit Arnhem Zondag naar Renkum gegaan en heeft verschillende perso nen gehoord, onder wie de genees heer, de verpleegster, de zoon enz. Eerst te 2 uur 's nachts was het on derzoek afgeloopen. Het lijk van Teu nissen is Maandagmorgen onder ge leide van de rijksveldwacht naar Arn hem vervoerd voor sectie-onderzoek. HAVEN- EN SPOORWEGPLANNEN VOOR AMSTERDAM. Binnen enkele dagen zal do Kamer van Koophandel te Amsterdam aan do Gemeente advies uitbrengen over eene geprojecteerde uitbreiding van Amsterdam's haven-systeem. Naar 't Hbld. vernam, zal door de t meerderheid worden geadviseerd ten I gunste van plan-West, dat is een lia- veuschema Westelijk van de Hem- brug in den Grooten IJpolder, dut reeds in 1903 de IJ-commissïe wilde. 'T 300-.TARIG BESTAAN van den Beemslerpoider zal feestelijk gevierd worden op 28—30 Augustus. NATIONALE RONDVLUCHT. Ged. Staten van Drente adviseeren aan de Prov. Staten geen subsidie aan de rondvlucht te verleenen. SCHEEPVAARTTENTOONSTEL LING TE AMSTERDAM. In 't Beursgebouw is thans reeds een tentoonstellingsbureau ingericht. HET INTERNATIONAAL LUCHT VAARTCONGRES TE 'S-GRAVENHAGE. De Federation aéronautique inter nationale vergadert het volgend jaar te 's-Gravenhage. MILITAIRE LUCHTVAART. De kapitein Walaardt Sacré wordt belust met de behandeling van lucht vaart-aangelegenheden en blijft voor- loopig te Utrecht in garnizoen. EEN ZELDZAAM JUBILé. De heer J. Ligthart is 05 jaar werk zaam als organist in de katholieke kerk to Weere, gem. Abbekerk. EEN CONCOURS H1PPIQUE VOOR PRINSES JULIANA. In het laatst der voigende week zal op de open manego bij de Kon. stallen op Het Loo een groot concours-hippi- que worden gehouden door het per soneel van het Kon. Staldepartement. Bijna alle aanwezige paarden, ook de penny's van de Prinses, zullen lneraan deelnemen. Dit concours is eene herhaling van dat, hetwelk ver leden jaar bij het jubileum van Ilr. Ms. Opperstalmeester, baron Ben- tinck, werd gegeven. Thans wordt het enkel gehouden ter verrassing van Prinses Juliana. De Prinses had nl. eenigen tijd gele den gevraagd naar die paarden rnet beiletjes; die zou zij zoo gaarne eens weer zien. Eerst begrei-p Ilr. Ms. de Prinses niet, doch na herhaald vra gen kwam de Koningin er achter wat bedoeld werd. Dit was voor Hx. Ms. genoeg, om baron Ben ti nek te vragen naar de mogelijkheid van eene her haling. Tijdens het verblijf der Kom Familie te Dobbin is reeds ijverig ge repeteerd onder leiding van baron Bentinck, jhr. Van Reijgersberg Ver- sluijs en jhr. De Beaufort. Thans ge schiedt dit alleen iri de vroege mor genuren. Bij de uitvoering, zullen al leen genoo&igden tegenwoordig zijn. IIOF VAN ARBITRAGE. Dezer dagen zijn in het aan arbi trage onderworpen geschal tusschen Frankrijk en Italië, naar aanleiding van de aanhouding van de Fransche schepen de Manouba en de Carthage, do wederzijdsche uiemoriën uitge wisseld. Op 15 Augustus moeten partijen hare contraiuemoriën indienen, zoo dat de behandeling van de zaak voor het daartoe ingestelde scheidsgerecht van het Permanent Hof van Arbitra ge vermoedelijk einde September een aanvang zal kunnen nemen. J. C. E. SLOTEMAKER. Naar wij tot ons leedwezen verne men, is er in den toestand van den heer J. C, E. Slotemaker, adviseur der regeering inzake de Tariefwet, geen verbetering gekomen en bestaat er weinig hoop, dat deze binnenkort te verwachten is. („Huisgezin"). NED. R.-K. VOLKSBOND. De 23ste algemeene vergadering van den Cenlralen Raad van den Ned. R.-K. Volksbond zal te Leiden woruen gehouden op Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli a.s. De agenda vermeldt verschillende punten van huishoudelijken aard- Voorts wordt door het Centraal Bestuur rapport uitgebracht in zake de in de vorige algemeene vergade ring verstrekte opdracht, om te on derzoekeu, op welke wijze alsnog de totstandkoming vun één algemeen orgaan mogelijk ia Voor Zopdag is aan de orde gesteld de verkiezing van vier bestuursleden wegens periodieke aftreding van do hoeren S. do Groen, J. Th. Imlholz, B. Lammers en Th. J. H. Mouwens. Door de afdeeling Leiden wordt voorgesteld het Centraal Bestuur op te dragen ïn alle afdeellngen van den Bond in het begin van September a.s. een propaganda-vergadering te beleggen voor de totstandkoming van d.; Invaliditeits- en Ouderdomsverze kering. Het Centraal Bestuur kan zich met dit voorstel wel vereenigen, mits wordt gesproken van een aan sporing tot het beleggen van bedoel de vergadering. Het laatste agendapunt is behande ling van het wetsontwerp tot verzeke ring van werklieden tegen geldelijke gevolgen van invaliditeit en ouder dom, in te leiden door den hear C. D. Wesseling, van 's-Gravenhage. POLITIEHONDEN. Vanwege de Kon. Ned. Politiehond- Vereeniging zal 23, 24 en 25 Augustus a.s. te Nijmegen een nationale wed strijd voor politiehonden worden ge- hoden, waaraan 40 honden zullen deelnemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel. J Aan het publiek kan het\ Woordooi worden gelaten, of e inderdaad is De lieste voor den prijs 11 Kg. 1.50 Lp?. - 0.80 JijKy. 0.42J j Ho» - 0.18 EEN NIEUWE BAKKERSWET? We lezen in de Tijd; Naar wij van doorgaans goed inge lichte zijde vornemen, beslaat bij en kele Kamerleden het plan, een nieuw ontwerp-Bakkerswet in (e dienen, in hoofdlijnen overeenstemmend niet het ontwerp Talma, doch op eenige onder deden gewijzigd, ten einde aldus aan do bezwaren van sommige tegenstem mers tegemoet te komen. ANTI- FARIEFW ET-COMITé. Sedert do vorige opgaaf zijn a-l3 le den tot het Anti-Tailei" wet-comité toe getreden, de heeren: W. Engellaerts. lid der firma G. A. van de Wall en Co., Arnhem. H. M. Enthoven, Den Ilaag J. Frowein, lid der firrna Frowein en Co., Arnhem. Mr. A. llaex, directeur der Maat schappij tot exploitatie van Limburg- sehe Steenkolenmijnen, Heerlen. F ,M. Iloubacr, directeur der Utrechtscho Sigarenfabriek te Amers foort. G. van Houten, directeur der Ven nootschap Verwer te Krommenie, Alk maar. J. E Jansen, directeur der N. V. Wasindustrie, Breda. K do Jong Mz., lid der firma K. H. do „Jong, Hoorn. N. G. van Kampen, lid der firma P. van Kampen en Zoon, voorzitter van den Nederl. Uitgeversbond, Amslerd. Di-. J. Th. Mouton, oud-Industrieel, 's-Gravenhage. H. P. Mutters, eigenaar der Kon. Nederl. Meubelfabriek firma H. P. Mutters en Zn., 's-Gravenhage. J. E. D, Opstelten, lid der firma Opstellen en Co., Kon. Tabaks- en S iga ren fab r i ekW agenin gen A. C. van Puyenbrqek, lid der fir ma II. van Puyenbroek te Goirlö, Til burg. F. E. Posthuma, directeur Centrale Werkgevers Risico-Bank, den Haag. J. I.. C. Schiff, directeur der Rub berfabrick „Vredesiein", Loosduinen. C. Segers, chef der firma Gebr. So gers te Li3se. j. A. Sillevis LAVz., voorz. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Gravenhago, A. Simons Mz., lid der firma H. M. Velders en Zonen, 's-Gravenhage. J. J. van Vollenhoven, dir. der N. V. Stooniolicslagerij v.h. W. J. van Vollenhoven en Co., Amersfoort. C A. Alexis Wilbbe, Amsterdam. ONWEER EN BRAND. Zaterdagavond bij vrij hevigen wind ontstond te Dodewaard brand bij C. Bijl, doordat een dér kinderen met een lucifer in een kleerkast lichtte. Niets werd van den inboedel gered, Dit perceel werd bewoond door ge noemden Bijl en de wed. Aalb&rs Adrianus Aalbers. Van liet aangetaste perceel sloegen de vlammen over op de verder gele gen woning van Van Soest, die met de daaraan grenzende van Joh. Aal bers weldra in asch lag. Ook deze perceelen waren met riet gedekt. Al les was verzekerd. Te Bavel slogg de bliksem Zondag in de boerderij der erven Romme. Een gedeelte van het dak en 't huisraad werd vernield en een paar varkens weiden gedood. Bij den landman Kou wen berg werden twee kalveren getrof fen. Te Nestelrode is afgebrand de boo- renbehuizing met schuur van L. van de Burcht. Huis, granen en inboedel waren verzekerd, de schuur niet. Te Leidschendam zijn in den nacht de werkplaats van Sluyter en de schuur van Van Leeuwen afgebrand. Te Wassenaar is gisterennacht de banketbakkerij van S. uitgebrand. Tijdens het onweer sloeg Zondag middag do bliksem in de landbou werswoning van Havermans, onder de gemeente Oosterhout (Noord-Bra bant). Alles brandde tot den grond af. Ook de daarnaast gelegen woning werd een prooi der vlammen. Van de inboedels kon niets gered worden. Verzekering dekt de schade. Te Tricht, gemeente Buumialsen, ontstond Zondagmorgen brand in het hu.is, eigendom van en bewoond door den landbouwer J. II. van fier Hoef. Do geheele behuizing brandde af en van den inboedel kon zeer weinig ge red worden. Ooi-zaak onbekend. De inboedel was niet en het huis slechts laag verzekerd. Te Ilugowaard is het woonhuis met veestal van den landbouwer de Goede VERDRONKEN. Maandag begavon do gobrs. van Delft, uit Raamsdonksveer, zich met hunne twee zoons pér roeiboot naar hun werk, in don Blesbosch. Onder weg werden zij op sleeptouw genomen door de stoomboot Broedertrouw. Voorbij Drimmelen gekomen i3 de roeiboot omgeslagen. Een van do twee broers en zijn zoon werden gered. Do twee anderen verdronken. Zaterdagmiddag is uit den Rijn on der Zoeterwoude vlak bij den hout zaagmolen van den heer Noordmau, Opgehaald liet lijk van een 5-jarig zoontje vati den schipper Van dei- Goot. De kleine was al spelende over boord geslagen. Zaterdagmiddag is een G-jurige jon gen bij het spelen op een schuit in het water van de Da Costakade te Am sterdam gevallen. Tuvorgecls poogden eenige personen den knaap ie "red den. Na een kwartier we ui li ij leven loos uit het water gehaald. Te Wageningen is de 40-jarige md- bouwer G. W. nabij zijn woning in een sloot verdronken. Te Stieltjeskanaal (Dr geraakte het eenige zoontje van den heer W. Aiferiuk, nabij het ouderlijk te wa ter, en verdronk. Te Zuidweuding is het eenig zoon tje van J. Nap verdronken. OVERREDEN. Per auto-ziekenwagen is een 2 1/2 jarig knaapje naar iiet Binnengast huis vervoerd, dat in de Haarlem merstraat te Amsterdam onder con tramwagen was gerankt, waardoor beide beentjes waren afgereden. Kort na aankomst in het gasthuis is het kind overleden. Men meldt ons uit Wijk bij Duur stede: Zaterdagmiddag bad het 10-jarig zoontje van Cornelissen"te Wijk bij Duurstede, dat voor genoegen met vrachtwagen naar Utrecht was geweest, het ongeluk nabij Werkho ven van den in beweging zijnden wa gen te vallen en onder de wielen te recht te komen, die over het kind heen gingen, waardoor bijna oogen- blikkeiijk de dood intrad. INGESTORT. In den nacht is op het Haarlem merplein te Amsterdam een huis, dat gedeeltelijk werd ver bouwd, ingestort. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE. Onze landgenoot, de heer A. F. A. van Deinse, werktuigkundig electrisch ingenieur, is belast met de construc ts van goudbaggermachines in het noordelijkste gedeelte van Alaska en vertrok midden Juni uit San Francis co daarheen; zijn ondervinding heeft hij gekregen in de Califoi-nïsche goud velden, gelegen bij do Yuba- en Ame rican Rivers. IN BRAND GERAAKT. Do lijnwerker P. L. had bij Langen- dijk (N -II.) het ongeluk dat zijn ben zinelamp bij het vallen in brand ge raakte. De vlam deelde zich mede aan zijn klecderen, en aangezicht en han den kregen vreeselijke wonden. Ge lukkig heeft hij door den arm voor de oogen te doen het gezicht weten te behouden. Hij snelde dadelijk naar do ringsloot en wierp zich daarin. Hevige pijnen lijdend is hij na door dr. Verdónk verhonden te zijn, naar zijn huis vervoerd. EEN EIGENAARDIGE VERVOL GING. De kapitein van de proviandboot Cornelia 3, liggende te Rotterdam, werd al sedert eenigen tijd verdacht, dat hij zich op minder eerlijke wijze in het bezit stelde van steenkolen en machinebenoodi.gdhoden. Daarom hield de rivierpolitie hom bijzonder goed in het oog. Zaterdagavond laat merkten twee agenten der rivier-poli tie, die zich op den wal bij de Dokhaven verdekt op gesteld hadden, dat d -■-a 3 in die haven ligplaats had genomen, langszijde van de Tleïschouw 3 van de gemeente. Zij letten goed op en na korten tijd zagen zij van do Hei- schouw op de Cornelia 3 overbrengen een bus met machineolie en zes zak ken met steenkolen, waarna de pro viand-boot afvoer. Aan hel herhaald bevel van de politieugenten om bij te draaien werd niet voldaan, ook niet toen zij, om den kapitein schrik aan te jagen, een paar revolverschoten losten. Integendeel, op het lossen van de schoten verliet do kapitein zijn stuurs telling, en begaf zich in de ma chinekamer, waar do machine werd aangezet. De proviandboot stoomde met volle kracht de rivier op. Dit ziende, begaven de agenten der rivierpolitie zicli aan boord van de sleepboot Fortuna ter achtervolging van de proviandboot. Aan de overzij de der rivier, nabij de Lloydkade ge komen, trachtte de bijna ingehaalde Cornelia 3 door plotseling op te draai en nogmaals te ontkomen. Weer maakten de politiemannen van hun revolvers gebruik eu toen nu een van de kogels do proviandboot trof, werd het den kapitein daarvan klaarblij kelijk toch wel wat benauwd: en draaide hij bij. Met de hulp van de stoomboot Havendienst III is ton slot te de Cornelia 3 opgebracht naar de Parkhaven en daar gemeerd bij het bureau der rivierpolitie. De kapitein en de machinist W. de V. van de Cornelia 3 werden gearres teerd; op de gestolen goederen is be slag gelegd. Later is ook gearresteerd de machinist van de Heischouw 3. Mr. 'A. P. Th. EYSSELL. Naar men ver-neemt is de aftreden de president van den Hoogen Raad, mr. A. P. Th. Eyssell, voornemens in de terechtzitting van de Burgerlijke Kamer van den I-Ioogen Raad <iie a.s. Vrijdag 28 Juni, des voormiddags teil mr gehouden wordt, eene afscheids ode uit te spreken. TENTOONSTELLING IN SAN FRANCISCO. De Amerikaansche commissie, die in ons land gekomen is om onze na tie uit te noodigen deel te nemen aan j do Internationale Panama-Pacific- I Tentoonstelling te San Francisco in heeft aan H. M. de Koningin evenals aan nog 14 gekroonde hoof- don van landen door de commissie bezocht een portefeuille aangeboden met schetsen van do te houden ten toonstelling, alsmede afbeeldingen van San Francisco. Gister bood onze Minister van bui- tenlandscho zaken aan de commissie een dejeuuer aan. Ook nog meer gas-1 ten zaten aan, o.a. de ministers van oorlog, koloniën en landbouw. De gezant van Ameiika bood een diner aan. Daar zaten ook aan ue mi- j nisters van buitenlaudscüe zaken, binnenlandsche zaken en jhr. C. F. v. L Poll van Haarieiu, voorzitter van j t Centraal Comité voor Plan 1913. j POLITIEKE OPENLUCHT- SAMENKOMSTEN. Door den Raad van Vrijzinnige! Propaganda-Vereenigiugen zullen ue- 7A-r zomer op een drietal verschillen- di- plaatsen openlucht-bijeenkomsten worden gehouden. Reeds zijn vastgesteld de Land- i dagen to Santpoort ^district Bever wijk) en Koevordeu (district Emuien) respectievelijk op 28 Juli en op 4 Augustus, terwijl op een der Zonda- gtö? in September de derde Landdag zr' worden gehouden in het district Hilversum. Het bestuur van den Bond ontving reeds van vorscliillende vrijzinnige ormanuen toezegging voor het ver vullen van oen spreekbeurt, terwijl door plaatselijke muziek- en zang vereen? gin gen medewerking zal rorden verleend. BAKKERSWET EN RADFNWET. In een vergadering van de commis sie van advies en samenwerking voor Christel ij ke werkliedenvereenigingen te Amsterdam, is met algemeene stemmen oen motie aangenomen, waarin diep leedwezen wordt uitge sproken over de verwerping der Bak kerswet en hulde wordt gebracht aan Minister Talma, voor de degelij ke en krachtige ve?-dediging van het wetsontwerp. In deze motie, die ter kennis werd gebracht van Minister Talma en van do leden der Tweede Kamer, werd tevens uitgesproken, dau de commissie zich niet kan verea- nigen met de houding van verschil lende Kamerlede??, inzonderheid die van rechts, welke tegenstemden, ter wijl de houding betreurd werd van dat deel der Christelijke pers, dat dit optreden tracht te verdedigen. Aan het slot der motie wordt het verzoek gedaan, dat van regeerings- ege of uit den boezem der Kamer de oplossi??g van dit zoo brandende vraagstuk voor ongeveer 30.000 be langhebbenden zal gevonden worden. Ton aanzien van de Radenwet werd ee?? motie aangenomen, waarin do hoop wordt uitgesproken, dat de leden der Tweede Kamer ernstig zul len beseffen, dat het ontwerp-Raden- wet in het algemeen de sympathie heeft van de arbeiders, waarom door hen ton zeerste zou worden betreurd, wanneer ook dit wetsontwerp op de zelfde wijze zou worden beëindigd sils het ontwerp-Bakkersvvet, te moer om dat door de verwerping van de Ra denwet de waarschijnlijkheid zeer groot is, zoo niet de zekerheid be staat, d.at de behandeling van de ver- zeke rings-wetsontwerpen hi erdoor ernstig zou worden vertraagd. Ook deze motie werd ter kennis ge luncht van Minister Talma en de Tweede Kamer. Rechtszaken VEROORDEELD. Tegen de 29-jarige strijkster A. S., geboren te Haarlem, laatstelijk zwer ende, eerder reeds veroordeeld we gens diefstal door de rechtbank van Haarlem en Zutpen, werd de vorige week door den ambtenaar van het O. M. bij' de Utxechtsche Rechtbank ge- ëischt 1 jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest wegens het stelen van een horloge uit de woning va?? een vrouw, bij wie zij zich in het vertrouwen had weten te dringen. Zij werd nu veroordeeld tot 8 maanden met aftrek van voorarrest. Stadsnieuws KONINGINNEDAG. In dc bovenzaal der Sociëteit Ver- eeniging had Maandagavond de jaar- lijksehe bijeenkomst der Vereeniging „Koninginnedag" plaats, welke be paald door het prachtige weder niet zoo druk ?vas bezocht. Nadat de waarnemende voorzitter, de heer A. van Rossum, een kort wel komstwoord had gesproken, werden door den seer., Mr. Dr. W. P. Vis, de notulen der vorige algemeene verga dering voorgelezen en daarna goedge keurd. De waarn. voorzitter, daarna l?et woord nen?e??de, herinnerde er aan hoe sedert de vorige algemeene ver gadering, de heer G. B. Crommelin als voorzitter was afgetreden. De rede- ncn, welke hem daartoe genoopt heb ben, zij?? niet moeilijk te vinden, zeide de heer Va?? Rossum. De heer Crom melin heeft het vorige jaar ontslag genomen, in de eerste, plaats omdat het hem door verandering i?i den loop zijner zaken onmogelijk was in de maand A?)gustus van het vorige jaar tegenwoordig te zijn, in de maand, waarin veel van de bestuursleden wordt verlangd. Daarom heeft hij ge meend de voorzitters- en bestuurs functie te moeten ?ieerleggen. Wij moeten in dit besluit berusten, [doch betreuren zijn heengaan. Crommelin was een goede, degelijke voorzitter, die leefde voor de vereeni- Iging. Altijd was hij op zijn post, niet in Augustus alleen, maar ook in de andere maanden. Ook op andere wij ze heeft hij de Vereeniging gesteund, o.a. toen er een te kort was, door zijn vele financiêele relaties, flij hoeft voor den bloei der vereeniging veel ge daan; was dc oprichter daarvan en meer dan 12 jaren bestuurslid. Het bestuur meende dan ook dat het moroel verplicht was uiting te ge ven aan zijn gevoelens, en daarom stelde de heer Vau Rossum aun do vergadering voor den heer Cromme lin lot eere-Iid te benoemen. Met een luid applaus betoonden d< aanwezigen l?un instemming mot de woorden van den heer Van Rossum. In de vourzitlersfuiictie is thans nog niet voorzien, ging spreker ver der. Het hoofdbestuur vergadert straks voor de benoeming van een voorzit ter. Laten we hopen, dat de keuze goed zal zijn en de benoemde voor de Vereeniging evenveel over zal hebben als degene, die voorzitter geweest is (Applaus.) Hierna bracht de secretaris, Mr. Dr. W. P. Vis, t verslag over hot afge loopen jaar uit. In dit verslag wordt herinnerd aan de welgeslaagde vierdaagsche feesten in 1911, op een terrein aan de Klever- laan, daartoe welwillend door dc ge meente afgestaan. Aan de kinderen en aan het volk is zooveel mogelijk genot verschaft, doch de beperkte inkomsten, welke steeds minder worden, laten niet toe voor hen meerdere festiviteiten te ge ven. Dank wordt gebracht aan onzen oud-stadgenoot Fokker, die egliecl be langeloos meewerkte, en wiens vlieg- deinonstraties niet weinig lot het wel slagen der feesten bijdroegen. Fokker vloog prachtig, voor den ngen, bescheiden man is een prach tige toekomst in de aviatiek wegge legd, schrijft de secretaris in zijn jaarverslag, en wij gelooveu dat gaarne. Hulde wordt verder gebracht aan de officieren der cavalerie, die óok dik wijls medewerken tot het slagen der feesten, in 1911 door een prachtig concours hippique. En dan do Hennesse d'été, deze is eveneens goed geslaagd Ook het lverkconcert op 31 Augustus muelit zicli in grootc belangstelling verheu gen. Do kinderen, ze zjji? niet vergeten; zo mochten van alle vermakelijkhe den der Kermesse d'été genieten, en bovendien werden ze onthaald. Een blik op hun gezichten deed zien, dat zij zich goed vermaakten. Coiicludcerende komt de secretaris tot deze slotsom: De feesten, georga- iseerd door de Vereeniging Ko ninginnedag vallen in den smaak van het publiek. Vervolgens wordt nog in het verslag melding gemaakt van den feestmaal tijd door den waarn. Voorzitter aan de bestuursleden aangeboden, en van het aftreden van den lieer G, B. Crom melin, den man, die op uitnemende wij zo de voorzittersfunctie vervulde. Verder wordt gewezen op hot be danken van dc bestuursleden, de hee ren Jhr. Schoreix en C. L. F. Sarlet; en op heb achteruitgaan van hel ion u- tal. Bedroeg dit in 1919 922, in lui! was het 830, in einde 3911 870 en thans is het gedaald tot 733. Dringend tioodig is het dat er nieu- o leden bijkomen. Met eene opwekking aan alle leden ïi daartoe mede te werken, opdat de oudste vereeniging m Nederland op dit gebied, kan blijven voortbe staan, eindigde de secretaris, zijn keu rig verslag. De voorziter, den secretaris voor zijn uitvoerig verslag dank brengen de, herinnerde er aan dat 1911 voor verschillende vereenigingen ongun stig is geweest- Waaraan dit is toe te schrijven, valt niet te zeggen. Spr. hoopte dat weldra vele nieuwe loden zicli zouden aanmelden. De penningmeester, de heer M. Bin- fer, bracht vervolgens zijn verslaguit. 1)11 begon met een nadeel ig saldo van f 293.91. Uitgegeven werd voor de feesten 12979.64 1/2, in totaal 113273.55 1/2. Ontvangen werd aan contributie-gol den 1430; aun ontvangsten van de 4- daagsche feesten 6955.94 '1/2, en aau geschenken 4830; in tot. 13215.94 1/2, zoodat er slechts een nadeelig saldo is van 57.61. De heer Dinger voegde hieraan toe: Milde gevers hebben ons in staat gesteld, het dreigend groote te kort tot het bovengenoemde kleine terug te brengen. zeide do Voorzitter, dat is te danken aan den penningmeester en zijn vrienden, en meteen bracht spi hem een woord van dank en liuld' voor zijn gehouden beheer. De heer Binger heeft steeds vee moeite, tijd cn zorg voor de Vereen' ging gehad. Hij deed dit steeds n?e pleizier; maar toch in liet einde van 1911 werd 2'ijn gezondheid go schqkt en heeft hij zich langen lijd in acht moeten nemen. Mogelijk kan liet zijn, dat dc feesten in 1911 daarop hun invloed hebben gehad, en daarom wensch ik u thans zeide de voorzitter geluk met uw herstel. Dat u nog vele jaren in ons midden moogl zijn. (Applaus.) Namens de financióelo commissie, bestaande uit de heeren P. van Looy, P. A. van do Most van Spijk en N. C. A. Ockhuyscn, werd bij monde van den heer Van Looy verslag uitge bracht over liet nazien van do reke ning over het afgeloopen jaar. De commissie adviseerde tot goed keuring der rekening eri brac-ht hulde aan dei? penningmeester voor de ac curate wijze, waarop hij heeft ge werkt. De voorzitter bracht de commissie oen woord van dank voor het nazien der rekening en verzocht haar zich ook voor liet volgende jaar voor deze werkzaamheden te willen beschikbaar stellen, waartoe genoemde heeren zich bereid verklaarden. 'lot bestuursleden werden vervol gens herkozen de heeren J. C. Peere boom en De Koek van Leeuwen en ge kozen de heer O. D. Emrik. Aan de benoemden zal worden ken nis gegeven. Van het overige behandelde is nog van belang, dat de voorzitter mede deelde dat de plannen voor den a.s Koninginnedag nog niet zijn vastge steld; het' bestuur zal ze nader uit werken cn dan daarvan mededeeling doen in de bladen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6