Wel kon de voorzitter mcdedeelen, dat de leesten van geheel anderen aard zullen zijn dan in 1911. Met een tot weerziens op 31 Augus tus a.s., sloot de voorzitter daarop de vergadering. Eigen Hulp. Gisteravond vei gaderde deze coöpe ratieve vvinkelverecniging in 't Nut o.a. tot behandeling van den Ueschrij vingsbrief der 13 Juli a.s. to "s-Gra- venhugc te houden algemeene verga dering. Tot afgevaardigden werden geko- len do h.h. Greriex en Van der 'logt. en de heeren Rutgers v. d. Loeff en Eekhout tot plaatsvervangers. De briei zelf gaf tot geen bespreking aan leiding, wel de voorgestelde Regie ineiitswijzigiugen voor de Huarlem- sche afdeelmg. liet resultaat van de besprekingen was o.a., dat behoudens de Koninklijke goedkeuring, er een vice-voorzitter zal zijn, eeu luiuidatie- commissie zal benoemd worden, in dieu ooit do veroeniging met 3/4 der uitgebrachte stemmen in een tweede opzettelijke vergadering tot vereffe ning der zaken mocht besluiten. Na dere reglementswijzigingen zullen eerlang worden voorgesteld. In plaats van den heer Van Tue- reuhout werd de beer Van Borsselen tot bestuurslid gekozen. De contribu tie voor 1913 werd op f 1.25 vostge steld. Geld weggenomen. P. W. W., ieylerhofjessuaat, doet aangifte uit een ongesloten kist, staande in een ongesloten slaapkamer te vermissen uit een ongesloten blik ken busje f23. Uitvoering van Go w ij de •Muziek. Naar wii vernemen zal Woensdag avond 3 Juli a. s. een uitvoering van gewijde muziek plaats vinden in de Grootc Kerk alhier, te geven dooi mevr. G. Engelenöewuig, supiua.., en de tieeieu Gur. E. de Vos, tenor, Jos. M. Ureilu, bainuxx, F. tl. \au Dui- neu, bas, en Louis Robert, orgel. Collecte. De collecte voor de Zweedsche bak- kersbewegmg, Zouuug bij het ga au van de protest-vergadering ■gen de verwerping der bakkerswet gehouden, bracht ongeveer f22 op. Barbiers en Kappers. Men schrijft ons Gisteravond had de 12de jaarver gadering plaats der afdeeling Haar lem van den Nederlandschen Bar biers- en Kap^ersbond. Uit de jaanersiagen van secretaris, periuingmoestei en vak-depóthoudei bleek, dat ue afdeeling zich in een gestadigen bloei mag verheugen, en dat het ledental in dit afgeloopen jaar tot 64 is geklommen De kas sloot met een batig saldo. lu het bestuur hadden eenige ver anderingen plaats. Dit is thans als volgt samengesteld eerste voorzitter II J. Lingeman, tweede voorzitter II, van der Meer, eerste secretaris N J. Vos, Oosterstraat 16 zw., twee- do secretaris Glatz, eerste penning meester J. Ruigrok van der Werve, tweede penningmeester J. Welsenes er. commissaris G. de Jong. Het verdere gedeelte van den avond werd gewijd aan de bespreking der plannen tót hel feestelijk herdenken van het 12 1/2-jarig bestaan der af deeling. dat in Augustus plaats zal vinden. Aan het bestuur word mach tiging verleend, plannen te ontwer pen, om die in de volgende ledenver gadering in behandeling te brengen. Uit de Rechtszaal DIEFSTAL. In de voortgezette zitting werd be handeld de zaak tegen A. II., die te rechtstond wegens het wegnemen van ee narinband, toebe'noorende aan M. Verkley te Rijp Wetering, in April 1912. De officier van justitie het feit be tvezen achtende, eischte 2 maanden gevangenisstraf. Door het nog niet aanwezig zijn van den volgenden hekl., die in preven tieve hechtenis zit, wordt de zitting een half uur gesc.norst. LANDLOOPERIJ. In de hervatte zitting eischte de of ficier van justitie tegen G. T., beschul digd op den openbaren weg te Edam gebedeld te hebben, 2 dagen hechte nis en opzending naar een Rijkswerk inrichting voor den tijd van twee jaar. G, TT. had op 13 Juni een ruit stuk gegooid op de Krocht, met het doel in de gevangenis te komen, om een vast onderdak te hebben. Den vorigen nacht had beklaagde nachtverblijf ge had op het bureau van politie. De officier van justitie eischte een gevangenisstraf van 2 maanden en 3 jaar opzending naar een Rijkswerk inrichting. MAATSCHAPPIJ „TOT NUT VAN T ALGEMEEN'. Het Departement Haarlem van het „Nut' vergadert Vrijdag 28 Juni in het gebouw aan de Zijlstraat. De punten van behandeling zijn: Uitreiking van een diploma voor 60-jarige dienstvervulling. Verslag der afgevaardigden ter .41- jemeeno Vergadering. Verslag der Commissie tot nazien /au de Rekening en Verantwoording van de Volksbibliotheek 1911-1912. Behandeling van het Reglement der School voor Volwassenen. Verkiezing van 3 Commissarissen der Volksbibliotheek wegens perio dieke aftreding der heeren J. Ratel band, H. C. Krauss, J. D. Rutgers van der Loeff. Op de voordracht zijn geplaatst: 1. J. Ratelband, 2. Mr. J. F. Boe- lens; 1. II. C. Krauss, 2 J. Westerman Holstijn; 1. J. D. Rutgers van dor Loeff, 2. M. van der Boon. Verkiezing van een Commissaris der Volksbibliotheek wegens bedan ken van den heer C. "A~. Honlgh. Op1 de voordracht zijn geplaatst: 1. P. L. van der Burg, 2. F. M. Ta- dema Wielandt. Verkiezing van oen bestuurslid van het Departement wegens aftreding van den heer J. D. Rutgers van der Loeff (niet herkiesbaar;. Op de voor dracht zijn geplaatst: 1. 11. J. G. Janssen van Raaij, 2. M. LugL Mededeelingen en ingekomen stuk ken. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Het eindexamen voor hel gymna- iium wordt voor Haarlem te Alkmaar gehouden op Donderdag 27, Vrijdag 28, en Zaterdag 29 Juni en Maandag 1 Juli. AVOND-VERLOF. Aan de autoriteiten der Landmacht lu-eft de Minister van Oorlog medege deeld, dat het hem gewenscht voor komt, dat van de bevoegdheid tot hot vc-rleenen van permissie nu het uur avond-appèl, geen gebruik wordt gemaakt ten auir/.ion van minderjari gen, tenzij door de ouders of voogden eer. vei-zoek tot het verleenen van een dei gelijke jiermissie mocht zijn ge el non. („Ned."). JACHIN. De Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachïn" hoopt haar 38ste aipemeene vergadering te houden op Woensdag 24 Juli te Haarlem, in de Geref. Keru, Gedempte Oude Gracht, in welk kerkgebouw 's avonds te voren ter voorbereiding der vergadering een bidstond zal plaats hebben, voorgau eei ds. J. L. Schouten, van Arnhem. De heer A. Verleur zal inleiden hei onderwerpDe opleiding onzer a.s Zondagsschoolonderwijzers, en ds. J. 1"' Tazolaar zal een referaat houden over den huidigen stand van hot Zon- dagschoolvraagstuk. (.Stand"). Rubriek voor Vragen Geabonneerden hebben het voorrecht, /regen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad. Grooto Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gogeren en roo spoedig moge1 ijk. Aon vragen, die niet volledig nnair woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. Waarmede kan men ©en zwart-strooien hoed, die stoffig en vaal is geworden, schoon en weer zwart maken 1 ANTWOORD. Met zwarte-hoe- den-vernis. Gaat naar uw drogist. Men deelt ons, naar aanleiding van oen vraag in het vorig nummer mede, dat de Nederlandsche vereeniging „Burgerbelangen" sinds verleden jaar Mei bestaat en goedgekeurd is bij Koninklijk besluit van 16 Septem- bé 1911, No. 73, Staatsblad No. 239. Deze vereeniging staat in verbinding met de Vereeniging tot bestrijding van den Woeker. Adres van redactie en administratie is Bakenesser- graclit 22. Telefoon 2233. liet bestuur der vereeniging is in <le laatste vergadering aldus samen- gesteld J. Aartsen, Haarlem, 1ste voorzitterII, Beekman, Bloemen- daal, 2de voorzitter A. j. Heijblom, Schoten, lsl,e secretaris A. Stoffer, Schoten, 2de secretaris: T. Verschoor, Iloarlem, penningmeester en tevens administrateur der vereenigii.?Th. I., van Looij, Arnhem, algemeen be stuurslid Mr. F. Willekes Macdo- nald, Haarlem, rechtskundig advi seur. loven In de Gemeente van kracht. Het openbaar onderwijs kostte f 6701. Wegens de belangrijko verminde ring van het aantal leerlingen ver oorzaakt door de oprichting var bij zondere scholen en het schoolgaan te ;ebruik. De Roomschk. Jongensschool, heeft zes leerkrachten en 231 leerlingen; de R.-K. Meisjesschool 6 leerkr. en 25a leerlingen; de Protestaritscho school heeft 6 leerkrachten en 170 leerlin gen, 20 leerlingen genieten herhalings onderwijs; 160 kinderen bezoeken de bewaarschool en 125 de Zondags school. Aan Haarlem werd f 3400 betaald waarvan de ouders f 2880 terug betaalden voor onderwijs op de Haarlemsche Middelbare scholen In 1910 kostte armenzorg f 10767. verder nog aan de Nederl. Herv. Ge meente f 3717, het R. K. Parochiaal Armbestuur f 3443 en ann do St. Vin- ccntius-veTeeniging f 1820. Omtrent den toestand voor den han del wordt gezeed, dat de groothandel alleen in bloembollen plaats heeft, de kleinhandel niet ongunsti doch Dslnd« v°n?e week alhier aan» d,.rmalc verbolgen, dol .„tien n,„lachers xijn re-necheve..] i J c™llalll„eJ„ 6C„ hardnandlge voor de grei.stomraissansscn e N.ell- "'1wl8l de„ „.„erlaol we Scharie en Zevw.ar geleid, om lo krijgen en drao.de hem van .laar neer hun land terug ge ,deüS de atblratiing tevens denhal.- bracht te worden. zo0(jal de dood onmiddellijk in- Onze plaats is weder een verfraai-Lr^ famiiielcclei: van den jongen gin ilig rijker geworden. Rij de Passage zich deswege bij het dessahoofd eenbeklagen, maar deze vatte do zaak j heel kalm op. „De jongen is dood,' zei hij, „dus begraaf het lijk nu maar Op werkdagen tusschen 10 en 12 gauvv; cr iS toch niets meer aan te voorm. zijn op het politiebureau in-1 doen.''1 De domme lieden zwichtten lichtingen te bekomen omtrent de na voor deze gemoedelijke redeneering, •olgende gevonden voorwerpen: Fen doch een ander familielid wenschte itrooïenhoed, een armbandje ei badhanddoek. Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Gistermiddag omstreeks zes uur reden dri© dames per rijwiel op de Kleverlaan, toen plotseling een van haar zóó kwam te vallen, dat zij een hoofdwonde bekwam. Eenige werk lieden, daar werkzaam, waren twee overige dames behulpzaam bij de verzorging der dame. SPAARNDAM. I-Iet hoofdbestuur van de Schippers vereniging Schuttevaer heeft een adres verzonden aan het hoogheem raadschap van Rijnland, met verzoek wel te willen besluiten, de p#ialwer- keu voor de Schouwsluis te Spaarn- dam onderling door remmingwerken te verbinden en op die paal- en rem mingwerken een bescheiden plankier aan te brengen, waar langs voor de schippers gemeenschap met den wal is te verkrijgen. HEEMSTEDE. GEMEENTEVERSLAG. We ontvingen het Gemeenteverslag over 1912. De bevolking bedroeg op 31 Decem ber 7928 personen (3613 man. en 4315 vr.) d.i. 4-48 meer dan 31 Doe. 1910. Er werden geboren 134 kinderen, er stierven 101 personen. Er vestig den zich 1235 personen en er vertrok ken 880. Er werden 50 huwelijken geslotenj een echtpaar liet zich schei den. Het aantal kiezers bedroeg 1119 voor de Tweede-Kamer 1112 voor de Prov. Staten en 991 voor den Ge meenteraad. De rekening over 1910 gaf een batig saldo van f 49.703,17, bij een ontvangst van f 432.715,42. De schuld der gemeente bedroeg op 31 December 1911 f 546.660 waarvan per jaar f 11000 wordt afgelost. Er kwamen 5 gevallen van Rood vonk en 4 van diphtheric voor. Begraven werden 38 lijken op do Algemeenle en 40 op de Roomscli- Katholieke Begraafplaats. 142 malen werd ingeënt. Opgemaakt werden 221 processen- verbaal, waarvan 78 in den Haarlem merhout. Verleend werden 27 jaebt- vischakten en 77 vergunningen voor het schieten van schadelijk wild. Er zijn 20 vergunningen en 35 ver ren enkelspel, waarvan M. van der F een de houder was, werd dit keer gewonnen door de jongste speler van het tournement A. Diemcr Kool (uit Haarlem). Mij heeft werkelijk een bui tengewoon goeden aanleg voor het spel, wanneer men bedenkt, dat dit Haarlem zijn reeds 5 lokalen buiten f het tweede tournement is, d :t hij mee speelt, dan is het geen kleinigheid dadelijk van der Feen, een gerouti neerd speler te overwinnen. In dezen strijd in de 3e ronde speelde Diemer Kool dan ook een zeer sterk spel: fore hand, backhand, volleys, alles was oven goed, vooral ietleren hoogen bul aan het net maakte uij met een kalm, scherp schot, s Mans service alleen is nog een zwak punt, want de tweede is erg slap en die moet nogal veel ge bruikt worden. Het dient echter ge zegd, dat van der Feen niet zoo goed speelde als gewoonlijk; over bet alge- meen achten we bern uan ook nog een sterer speler. Koloniën DEN HALS OMGEDRAAID. Een geval van koelbloedige wreed beid, om niet te zeggen beestachtig held, wordt gemeld uit de dessa lji van weinig beteekenis is, dat kadoekoelon, district Loeragong (Koe winkelnering door do nabijheid ningan). Aldaar hadden rondzwerven van Haarlem wordt gedrukt. do geiten, Urn- aan de hoede van haar geleider waren ontsnapt, een aan ZANDVOORT plant van ketella gedeeltelijk opgege is nl. een stuk woeste grond in heel aardig plantsoentje herschapen. Aangekomen vreemdelingen E. Kreusle, Brandenburg. Villa Gr. Kijkduin. L. Winkler, Crefeld, id. S. Boers. Dordrecht, Grand Hotel, 2 pers. F. A. Koch, Heidelberg, id. C. Muller, Nijmegen, id., 2 pers. O. Retwitzer, Mannheim, id. H. Grimwald, Charloltenburg, Hotel Driehuizen. Dames Klune, Amsterdam, id., 2 p. L. Greif, Phorzfum, id. Fam. Wieringa, Groningen, id., 2 p. Mevr. Mantis, Amsterdam, Hotel Gr. Badhuis, 5 pers. W. Haerthe, Batavia, id, C. L. van Heyst, Wijk hij Duurstede idem. Mr. W. Etty, Amsterdam, id. Maandag was de temperatuur van et water 64 gr. F. Frau J. Hamnauer, Hannover, Beau Rïvage 1 persoon. B. Frensdurff, idem. idem 2 pers. Mr. VV. Müd Flöhr, Berlijn, Grand Hotel 2 personen. J. G. Tleuenbis, Nieuvvediep, idem, 2 personen. Fam. A. Prins, Haarlem, Kostver- lorenstraat 5, 6 pers. Fegtmeijer, Hannover, Heerenstr. 1, 2 personen. Keizer, Bussum, idem, 5 pers. W. H. Ofugsen, Amsterdam, Pak- veldstr. 32 5 personen. O. Winkler Schanau, Idem, Kerkplein 6, 2 pers. zich bij het gebeurde niet neer te leg gen; hij stelde den wedana van het district Losarang daarmede in kennis, met het gevolg, dat de dader werd ge airesieerd. Ook het zachtzinnige des sahoofd zal nog wel meer van de zaak hooren. Letteren en Kunst OVER REMBRANDT. Van Emile Verhaeron verschijnt weldra een boek over Rembrandt. Mej. W. HOLSW1LDER, te 's Gravenhage, heeft aan het Con servatorium voor Muziek te Brussel den eersten prijs, met eervolle ver melding tevens, behaald voor harp spel. Sport en Wedstrijden DAMMEN. MATCH MOLINA—DE HAAS. De derde partij van dezei wed strijd werd gewonnen door De Haas, zcodat de stand nu is twee partijen remise, De Haas 1 partij gewonnen. OLYMPISCHE SPELEN, liet heet, dat do Tsaar in den loop van do maand Juli naar Stock holm zal gaan, om er de Olympische spelen bij te wonen. ATHLETIEK. EEN WANDELRECORD. Bij de door Daventria te Deventer gehouden athletiek-wedstrijden, ver beterde Van Tongeren bet record snelwandelen 1000 M., dit werd van 4.43 sec. op 4.36 3/10 sec. gebracht, Hierdoor komt zelfs het Belgische-re cord in gevaar. De prestatie van Van Tongeren werd officiéél gecontroleerd. WATERPOLO. Een vriendschappelijke wedstrijd tusschen Dolfijn en Amsterdamsche Zwemclub 1 en II eindigde in een overwinning van 1—0 voor Dolfijn. PAARDENSPORT. Op het concours-hippique te Assen behaalde in het springconcours luite nant C. H. Labouchère met Dread nought een derden prijs, met Zulu een bestuursprijs, evenals luit. Jlir. K. F Quaries van Ufford met Bayard. DE MARATHONRIT. De Londensche correspondent vat de N. R. Ct. seint: Er hebben elf fraaie vierspannen aan'den zoogenaamden marathonxit van Bushey naar Olympia deelgeno men. Onderweg maakten zij do be langstelling en zelfs de geestdrift van de toeschouwers gaande. Moor© hoeft wederom den eersion prijs en den beker over het wereld kampioenschap gewonnen. Hij won Uezen ook in 1911, zoodat hij thans definitief in zijn bezit is. LAWN-TENNIS. Over de Internationale wedstrijden te Leiden schrijft de N. R. Ct. nog: üemengd Nieuws EEN RUSSISCH OFFICIER ALS SPION GEARRESTEERD. Een telegram uit Berlijn heeft ge meld. dut de Russische kapitein Kos- tewitsj, onder verdenking van spion- nage, is gearresteerd. Na langdurige, uiterst geheim ge houden nasporingen, is de politie in de Duitsclie hoofdstad Zondag tot de ze opzienbarende arrestatie overge gaan. Kapitein Kostewilsj is actief die nend kapitein in liet Russische leger; voor eenige weken was hij, vergezeld door vrouw en dochter, te Berlijn aangekomen en had daar intrek ge nomen in een voornaam familie-pen sion. Daar is hij Zondagmiddag gear resteerd. Ook zijn vrouw moest den luitenant van politie naar het bureau volgen. Maar het bleek spoedig, dat mevrouw Kostewitsj van het werk van haar man absoluut niet op de hoogte was, zoodat zij kort daarna op vrije voeten werd gesteld. Kapitein Kostewilsj echter, die ernstig ver dacht wordt van spionnage ten na- deele van het Duitsclie Rijk werd in arrest gehouden. In deze quaeslie zijn nog een aantal andere spionnen be trokken, van wie er eenigen reeds in hechtenis zijn. Nader wordt gemeld: Het selliint, dat de Berlijnsche poli tie zich bij het in hechtenis nemen van den Russische» kapitein Koste wilsj, onder beschuldiging van spion nage, op onaangename wijze vergist heeft Naar de National Zeitung meldt, is het bewijsmateriaal tegen hem, waar aan men eerst groote waarde toege kend heeft, bijna tot niets ineenge smolten. Slechts eenige minder belang rijke punten moeten nog opgehelderd worden en men verwacht, dat hij spoe dig zal worden losgelaten. De vergis sing zou daarom zoo uiterst onaange naam zijn. omdat Kostewilsj voor zijn reis naar Duitschland niet op non activiteit gesteld is, maar als actief of ficier en met een officieele opdracht zijner regeering, die hij niet geheim gehouden heeft, in Duitschland ver blijf hield. Dat een actief officier van een vreemde mogendheid hier wegens spionnage aangehouden is, ia nog nooit voorgekomen. SUFFRAGETTES VRIJGELATEN. Uit Londetn wordt geseind Mevrouw Pankhurst. de bekende suffragette. Ï3 gisterochtend wegens ziekte uit de gevangenis ontslagen, en mevrouw Pethick Lawrence, ook ernstig ziek is, eveneens. STORM. Uit Straatsburg wordt geseind, dat gisteren een zware hagelstorm Elzns geteisterd heeft. Van de beroemde kerk te Straatsburg werden 60 ven sters vernield, waaronder veel kost bare. geschilderde kerkramen. 1 Midden-Elzas is do aardappel- e graanoogst grooten deels vernield. RUSSISCH AMBASSADEUR TE BERLIJN. Men verneemt, dat de Russische gezant te Athene Swerbejef benoemd is tot Russisch ambassadeur te Ber lijn. EEN SCHANDELIJKE MISDAAD, als gevolg van bijgeloof, is te Nabeul in Tunis gepleegd. Een Arabische meisje. Mania geheeten. Vermoord, teneinde haar bloed te drinken te ge ven aan haar zieken zoon. Toen de politie bericht ontving, dat een jong inlandsch meisje spoorloos verdwenen was, stelde zij onmiddellijk een onderzoek in en dit leidde tot de ontdekking, dat een Arabier Moha- med Hagar zijn knecht had opgedra gen een meisje te begraven onder een boom, dien de knecht nauwkeurig aanduidde. Bij opgraving werd werkelijk een kinderlijk gevonden met een wond aan het hoofd. Een negerin, die in verhoor geno men werd, verklaarde, dat het doch tertje van Mohamed haar gezegd had. Mania is dood. Moeder heeft haai met een steen op het hoofd geslagen, toen haar bloed opgevangen in i-cn pot en dat aan mijn zieken broed *i iten drinken. Bij een huiszoeking in de woning er moordenares wérden in een oven verbltjfselen van menschenbeendereo ©vonden. Men leidt daaruit af, dat d< rouw ook nog andere misdaden op mar geweten beeft. I.TS OP ZEE. De Amerikaanscbe kruiser „Chester" ie bij N'fw Foundland kruiste, is op ieuw Schotland aangekomen en hocfi iraonnrteord op haar tocht op 430M fstard te hebben schoten op ijsber- in, die men schatte op een inhoud in een half millioen tonnen. Het effect was hetzelfde, alsof met bommen geschoten werd op een krui ser met een zesduimspantser. Een der ijsbergen echter, die oppervlakkig o beschadigd leek, zonk, vijf uren later, 'otsc-.iiig met een hevjgen plof in de opto. UITSLUITING. De Maagdeuburgsclte fabrikanten i de metaal-nijverheid hebben, na ergeefsche ondertiandeüngon om tot een vergelijk te geraken, zes tiende .■edeelte van hun werklieden uitge sloten. NOODLOTTIGE SCIIEEPSONGELUKKEN. oZndagavond om elf uur heeft op de Wannsee bij Borlijn een aanvaring i>Iaat9 gehad tusschen een passagiers boot en een motorboot, waarin 37 per sonen zalen. De motorboot zonk on- aiiddellijk. Van de 37 passagiers kon ten er 35 cered worden de twee ove rigen verdronken. Schuld heeft de stuurman van do motorboot, die op 11e waarschuwingen van het, passa- iersstoomschip géén acht heeft ge lagen. Ook uit Holstein wordt, een seheeps- ongeluk gemeld. Op het Einfeldermeer sloeg een motorboot ,met jongelui aan boord, om, waarbij drie der inzitten- ;n verdronken. BRUG INGESTORT. Uit Buifalo wordt geseind Een met :U0 personen bezette landingsbrug va. de Niagara-rivier, niet ver van dei waterval, brak. Alle 200 personen vie len ia liet water. Tengevolge van de strooming was het niet mogelij-v, iemand te redden. Tot nu zijn elf lij ken gevonden. Men vreest, dat alle an deren ook omgekomen zijn. HITTE. Uit .Madrid wordt geseind Sedert eenige dagen heerscht in Spanje een buitengewone hitte, die reeds ver scheidene slachtoffers geèisciit heeft. Zondag 53 gr. in de zon. Vele bos- schen zijn in brand geraakt, waar door groote schade toegebracht werd. In Bilbao zijn tengevolge van de hitte 20 personen gestorven. In Barcelona vreest men voor het uitbreken \uu -Ie cholera. De autoriteiten hebben ningen laten desinfecteeren. SIR GEORGE WHITE. Veldmaarschalk Sir George White, de verdediger van Ladysmith in den Zuid-Af rikaanschen oorlog, latei- commandant van Gibraltar, is te Lon den overleden. HET PROCES-AGNEESENS. Zaterdagavond deed het hof van ge zworenen te Brussel uitspraak in liet bekende moordproces-Agnee-scns, dat gedurende ruira twee weken door ge heel Belgie met de grootste spanning gevolgd werd. De jury beantwooioue alle haar gestelde vragen negatief, zoodut zoowel mevrouw Agneesens, die beschuldigd was haar man te hebben vermoord, als haar minnaar Van Eeckhoudt, die van medeplichtig heid verdacht werd, vrijgesproken moesten worden. EEN SLEClil MEISJE. Een zestienjarig dienstmeisje te Berlijn, dat men herhaaldelijk om haren brutalen mond den dienst had opgezegd en dat ook nu weer om de zelfde reden met het begin van de nieuwe maand van betrekking moest eranderen, is in hechtenis genomen, omdat zij bij de menschen bij wie zij diende in een kamer waar twee kin deren sliepen 's nachts do gaskraan open gezet had. OP T SPOOR. De Keulsche politie meent nu den Inbrekers, die de Keizer-koten en an dere kostbaarheden uit een museum gestolen hebben, op het spoor te zijn. Er is al een commissaris van de cri- mineele politie naar Luik vertrokken, drie beruchte inbrekers op te spo ren, die dadelijk nadat zij de keten gestolen hadden haar aan 'n Keulseh juwelier te koop aangeboden hadden en daarna naar liet buitenland vlucht waren. De wissclbeker, voor het open liee- vrouw aldaar heeft nl. een inlandse! i au pitrf. 't UI.1<J. bij uit uo Ned. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen te Lutteu en de Krlrn ds. L. H. Reekamp. te Arnhem. REMONSTR. BROEDERSCHAP. Bedankt voor het beroep te 's-Gra venhage dr. H. L. Oort, te Utrecht. DOOPSGEZINDE GKMEc.Ni E. Beroepen te Sueek us. i. nuur- mans te Den Horn tGr.) BAPTISTEN-GEMEEN 1 EN. Aangenomen net oeruep te Zutpbot ds. J. Mulder te N -e. PROF, jvOuabE-,,. In zake de beimi Noordtzij bc&iauc vvj een aantal pieuika. ierv. iu-ik net vooi nemen a ue Sy- ïode te verzoeken, d;U zij zich in naam der kerk tot de Jteg. -rmg nciite uiei ;en ernstig protest tegen ue benoe ming van prof. Noordtzij. DR. BRONSVELD. Den 26ou Juli zal hel öo jaar geleden zijn, dat dr. Bronsveld te Utrecht pro moveerde. ACADEMISCHE EXAMENS. Amsterdam. Bevorderd tot doctor In de geneeskunde op proefschrift „Een critische beschouwing over beroeps ziekte- en beroepsstorftestatistiek de lieer C. M.Kleipool, geb. te Schie dam; op proefschrift „Historisch-cri- tische beschouwingen over abortus", de heer C. J. Brenkman, geboren te Kampen, en op proefschrift „Over den samenhang tusschen accomodate en convergentie", de heer C. Otto Roe- lofs, geboren te Amsterdam. Delft. Geslaagd voor propaedeuti- sche examens weg- en waterbouwkun de de heer L. W. G. de Roo de la Fail le; werktuigbouwkunde de lieer L. J. G. van Ewijk. Groningen. Geslaagd voor het can- dïdaatsexumen geneeskunde de heer L. II. Leopold; tweede natuurkundig de heer H. C. Haga. Utrecht. Gesl. cund. ex. gencesk. da heeren: J. J. Th. Vos, F. Daubantoo en 11. Berkeibach v. d. Sprenkel. Leiden. Geslaagd voujb reidenh examen Ned. Ind. adm. dienst, da heeren C. M. Buys en O J A. Quarte- ro Eindexamen Ned.-Ind. adm. dienst do heer P. Baretta. Candidaatsexaincn rechten, de hee ren P. A. van Toorenburg en A M de Jong. Utrecht. Gesl. tweede natuurk. er- de heeren J. Mantel, P. H. Eijkman, J. Stuurman. Propaed. ex. godgeL de hoer J. Snoep, id. Ie cand.-ex. en id. 2e da heeren G. R. Westenbur, en W. L- Nieuwenhuisen. Doet. ex. Rechtsw. de heer L. J. A. Rosskott. Kerkel- voorbereidend ex. de heer A. J. Bnrger. Groningen. Geslaagd voor eerste natuurkundig examen de hoer J. IL van Sloten. Stoomvaartberichten Kerk en School NED. HERV. KERK. Aangenomen het beroep te Dalfsen ds. II. Guittart te Minnertsga. Beroepen te Waterlandkerkje ds. J. van Beek te Zegwaard. GEREF. KERKEN. Bedankt voor het beroep te Bode graven ds. G. II. van den* Vegte, Urk. Beroepen te Kalamazoo (Michigan, N.-Amerika) ds. G. van Reen en te Leiden; te Opheusden ds. J. Ver hagen te Weslzaau. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Billiton, v. Amsterdam n. Batavia, arriv. 23 Juni te Port Said. Het st. Calcutta, v. Amsterdam n- Batavia, pass. 23 Juni Perim. I-Iet st. Koningin der Nederlanden, v. Amsterdam naar Batavia, arriv. 23 Juni te Southampton. Het st. Koning Willem I, v. Ara- sterdam naar Batavia, vertrok 22 Ju ni van Colombo. Het st. Lombok, v. Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Juni v. Perim. Het st. Timor arriv. 24 Juni van Java te Amsterdam. Het st. Vondel, Amsterdam naar Batavia, pass. 22 Juni Kaap del Armi. H.t st. Oranje Nassau, v. Amster dam naar Paramaribo, pass. 23 Juni Ouessant. Het sL Amstelhuid, v. Bueuos-Ayres naar Amsterdam vertrok 22 Juni van Rio Janeiro. Het st. Kawi, van Java naar Rot terdam, vertrok 22 Juni van Padang. Het st. Medan, van Rotterdam n. Java, pass. 23 Juni St. Catharines Point. Het st. Tabarian, v. Rotterdam naa.» Java, vertrok 22 Juni van Perim. Het st. Tambora, v. Java naar Rot terdam, arriv. 24 Juni te Suez. Het st. Rindjani, van Rotterdam n. Java. vertrok 23 Juni v. Tnnger en Gibraltar. Het st. Potsdam, van Rotterdam n. New-York, pass. 23 Juni nam. 3 uur 20 min. Lizard. Het st. Amsteldijk, v. Rotterdam n. Boston en Philadelphia, pass. 24 Juni voorm. 9 u. Lizard. Het st. Maartensdijk, arriv. 23 Juni nam. v. Rotterdam te Baltimore. Het st. Soestdijk èNeptimc ï.:>n) ar riveerde 23 Juni nam. v. Rotterdam te Baltimore. Het st. Gorredijk arriv. 23 Juni v, Baltimore te Rotterdam. Het st. Zaanland vertrok 23 Juni v. Amsterdam naar Buenos-Ayres. Het st. Djocja, v. Java naar Rotter dam, vertrok 24 Juni v. Perim. Het st. Koning Willem III, v. Bata via n. Amsterdam, vertrok 24 Juni Genua. Het st. Meranke, v. Java naar Rot terdam. arriveerde 24 Juni te Mar seille. Hot st. Prins der Nederlanden arri veerde 23 Juni van West-Indië te N.- York. Het st. Sommelsdijk, v. Rotterdam n. Boston en Philadelphia, arriveerde 22 Juni v.m. te Boston. Het st Java vertrok 23 Juni va Calcutta naar Java. Het st. Frisfa, van Amsterdam nnnr Buenos Ayres, arriveerde 24 Juni te Rio Janeiro. Het st. Rotterdam arriveerde. 24 Ju ni, des namiddags y. Rotterdam te New-York.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7