RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD De Wolf. In de gevangenis van.... de naam dor stad doet niets ter zake, zaten zware misdadigers. Maar onder de driehonderd en zooveel gevangenen was er één, die allen in misdaden overtrof. Men noemde hem de „wolf". Hij was zestig jaar en had reeds twee-en-veerlig jaren in het tuchthuis doorgebracht. Men begreep niet hoe het hem gelukt was, zich aan de galg te onttrekken; ofschoon hij voor een zware misdaad twintig jaren in den kerker gezeten had, maakte hij zich onmiddellijk weer aan diefstal schuldig, vermoordde een vrouw en twee kinderen en werd daarvoor ver oordeeld om levenslang aan de ket ting te liggen. Hij had zulk een woest karakter, dat ide andere gevangenen hem nooit durfden naderen. Zij liepen in een wijden kring om hem heen, wijl hij reeds bij meer dan een gelegenheid met zijn tanden, door schoppen, door middel van breinaalden, die hij bij ziju gevangenisarbeid noodig had, zijn medegevangenen zware wonden had toegebracht. Hij was bloedgie rig als een wild dier. Op den grond zittend snel zijn kou sen breiend bracht hij dagen en we ken door zonder een woord te spre ken, het hoofd voorover op de borst gezonken. Zijn hoofd was met ver warde haren bedekt, hij had een stoppelïjken baard, die men uit vrees voor ongelukken niet durfde afsche ren, zwarte woeste oogen en een bui tengewoon dreigenden bLik De „wolf" was de schrik van het tucht huis. De gevangenen keerden hem, om zijn blikken niet te ontmoeten, al tijd den rug toe. Er kwam eon nieuwe directeur, die den naam had zeer streng te zijn. Daarom zagen de gevangenen dezen al spoedig met schuine blikken aan. De nieuwe directeur had. een aanval lig dochtertje, Aurora geheeten, een kind van nauwelijks zes jaar. Op een goeden avond ging zij met haar va der op het etensuur een ronde door de zaal doen; zij beschouwde de gevan genen den een na den ander inet die lcindicrlijke vrijmoedigheid, welke zelfs op slechte karakters een welda- digen indruk maakt en babbelde met deze ongelukkige» over alles en nog wat. Den een vroeg zij hoe hij heette, een ander of het hem smaakte. Met een boef, die wegens het toe brengen van een verraderlijken dolk steek tot tien jaren was veroordeeld, schertste zij op kinderlijke wijze; hij vroeg haar of zij niet eens van het eten proeven wilde. En nadat Auro ra aan haar vader toestemming daar toe had gevraagd, at zij een paar le pels soep en de gevangenen hadden daar veel pleizier in. Sommigen ver zochten haar een goed woordje voor hen bij haar vader te doen, weer an deren snauwden haar af en schol den over het slechte eten. Ginds, ver van de overigen verwij derd, zijn portie slechts half gebruikt hebbend, de breinaalden met groote snelheid hanteerend hot hoofd om laag. zat de „wolf op den grond. Vader en dochter bleven op eerbie digen afstand van hem staan, doch hij bekommerde zich niet om hen. Aan zijn keel ontsnapte terwijl hij steeds doorbreide, een dof gerochel. Van terzijde keek hij even naar he-n. Het kind wilde naar hem toegaan, maar haar vader hield haar terug. Ik wilde hem gaarne van nabij zien, sprak Aurora. Neen, neen kind, die man is te wild, en te bloedgierig hij zou u kwaad kunnen doen. Zijn' gcheele leven heeft hij in de gevangenis door gebracht en hij moet nog dertig Jaar zitten. Dertig jaar! Arme man! De „wolf" de woorden „arme man", hoor end, hief het hoofd op. terwijl zijn oogen glinsterden. Doch hij breide weldra weer ver der De directeur zeide nog iets te gen het kind, maar Aurora snelde, zonder zich te laten tegenhouden op den wolf toe onder den uitroep: Ik zal hem een kus geven! En zij deed het. Zij naderde hem onbevreesd en kuste hem op het voor hoofd, terwijl zij sprak: Daar man, maar nu moet ge ook niet slecht meer zijn. Daarna liop zij weer naar haar va der terug. De wolf verroerde zich niet. Hij sprak geen woord, maar zijn borst hijgde zwaar en zenuwachtig breide hij door. Toen vader en dochter reeds bij de d"ur gekomen waren, die naaf de directeurswoning leidde, draaide de oude misdadiger het hoofd om en zag hen na. Dagen on maanden verliepen, ln het goed bestuurde tuchthuis viel niets bijzonders voor. Doch op een goeden dag kwamen de boeven in op stand. Zij wilden het hun voorgezet- to maal niet eten; de samenzwering die reeds in stilte een maand was voorbereid, brak plotseling uit. Mijnheer de directeur! komt u spoedig, de gevangenen komen in opstand. De directeur sprong van zijn stoel op, en sloot de deur van fruiten af, opdat zijn dochtertje hem niet zou volgen. Toen hij in de zaal kwam, zag hij 300 boeven tegenover zich, die met de scherp gemaakte houten lepels welke als messen dienst deden, ge- wspend waren De directeur \vus niet de man om toe te geven. Hij sprak de oproerigen toe, doch zij stoorden zich niet aan hem. Men greep hem aan; zijn leven was in handen van deze woeste ban dieten. Zij sloegen hem en wierpen hem met steenen, a'.e nem linas en rechts om het hoofd vlogen. Wat kon hij alleen tegen deze woestelingen uitvoeren' Hij had reeds de zes scho ten vnn zijn revolver gelost. Op het ocgonblik dat hij de laatste afschoot, zag hij een monster, eon man met een stierekop op zich toesnellen. Het was de wolf die hem toeschreeuwde: Wees niet bang: Ik beu hier. En terwijl hij den directeur mot dc linkerhand omvatte en hein mei zijn eigen lichaam dekte, zwaaide hij in de rechterhand ecu groot mes, waar mee hij de woedende boeven zoo goed ontving, dat ieder die onder zijn be reik kwam, doodelijk gewond aan '.ijii voeten neerviel. Do wolf werd echter door steen worpen en de scherpgomuukte hou ten lopcls vreeselijk toegetakeld. Maar eindelijk kwam de gewapende macht te hulp. Er vielen geweer schoten en overal stortten dooden en gewonden neer. Na verloop van een uur was de orde herstek). De direc teur was ongekwetst gebleven, maar de „wolf" lag met twee messteken in het 1 ijf en met wonden overdekt, stervend op den grond. Men droeg hem op last van den di recteur in diens woning. Hij werd op een bed gelogd, hel eenige nr. .=chien waarop hij in twintig jaar gelegen had Wat was er veel in dien m„n ver anderd: Wal had zijn hart een ommekeer ondergaan. Ook toen do priester kwam, stoot te hij dien niet af. Toen. terwijl hij naar adem snak te, en zijn oogen reeds gebroken wa ren, sprak hij met zwakke stem: „Het kind...! De directeur beg re p hem. Nu ook werd het hem duideh k waarom de „wolf" hem het leven had gered., hij snelde naar de kamer, waarin hij zijn kind had opgesloten. Weenend vnn angst vond hij Auro ra in een hoek gekropen, hij nam haar in zijn armen en keerde met haar naar het bed van den ster vendo. Voor een oogenblik kwam er eet flikkering in de oogen van den ban diet en dc eoniire vriendin die hij in zijn leven ooit gehad had aanziende, stamelde hij: Nog een... nog cé;i kus! De directeur hief het kind omhoog en nog eenmaal drukte Aurora haar reine kinderlippen op het voorhoofd var, den misdadiger. Nog een zacht gerochel en de wolf was dood. De directeur, de beambten c-n Au rora knielden neer bij het lijk in eer biedig zwijgen. En met haar week. zacht stemmetje bad het kind: On.-at Vader die in de Horneten zijt. Kaauseis zijn alle inge zonden door jongens en meisjes, die „Vuor Onze Jeugd" lezen. De narnen der kinderen, die mij vóór Don derdagmorgen goede oplos singen zenden, worden iu het volgend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De prijs voor de raadsels in de maand Juni is bij loling ten deel ge vallen aan ZUS en AREND v. LOHUIZEN, die hun prijs Woensdagmiddag tus- echen 12 en 2 uur mogen komen ha len. (Ingezonden door J. Joh. de Jong). Ik ben een plaatsje in Noord-Hol land van 7 letters. Laat mijn zesde letter weg en ge krijgt een nuttig ge- fre uw. 2. (Ingezonden door ALida Tros). Wio kan van 16 lucifers een ei tnaken l 3 (Ingezonden door Antcra Janse). 1-let geheel bestaat uit 34 letters of 10 woorden en is ecu bekend spreek woord. 29 22 15 gebruikt do visscher. 13 17 27 zit aan een boom. 8 9 10 is speelgoed. 5 6 7 24 33 34 14 is een bewoner van Azië. 32 2 23 bevat water. 25 1 4 is een vrucht. 19 20 12 31 is een verkorte meisjes naam. 11 26 16 27 is een tuingereedschap. 3 1 12 18 is een ontkenning. 21 28 30 31 is een tëeken, dat dik wijls op groolen afstand gegeven wordt. 4 (Ingezonden door T. Kok). Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krjjgt. ,e.e. .n.. .e..a.e. .a. .e. .o„ .e..a„ 5 (Ingezonden door Annie de Bruijn). Ik ben de bewoner van een land dicht hij Nederland. Laat de laatste letter weg en ge vindt mij aan een fiets. 6 (Ingezonden door Eduard Boeré). Mijn eerste en tweede is eeu getal. Mijn derde vindt men op den akker. Mijn geheel is een plaatsje in Gel derland. 7. (Ingezonden door J. J. Esser). Zet onder elkaar Een plaats in Noord-Brabant. Een lastdier. Een plaats in Rusland. Een plaats in Polen. Eeu telwoord. Een soort hond. Een plaats in Zuid-Holland. Een rivier in Spanje. Een stad in Italië. Een dorp in Friesland. Een kleedingstuk. De beginletters vormen den naam van iets, dat ge vanavond in onze ru briek vinden kunt. 8. (Ingezonden door Jo en Jan Ver ton). Ik houd iets tegen en bon heel sterk. Men vindt mij aan onze kust 9:1 ijr besta uit 21 letters. I 7 2Ü 4 is een huisdier. In een G 2 8 10 11 vindt men veel dieren. 18 19 3 21 is rond. 13 17 12 bevat water. 7 2 21 is een lichaamsdeel. 3 14 12 20 is een ontkenning. 16 15 21 is begaanbaar. II 7 2 18 20 is een plaats in Noord- Holiand. 9 10 11 7 2 3 is hetzelfde als mooi. 13 17 5 is een cijfer. 9. (Ingezonden door Jan Chr. Aart- pen). Mijn eerste is een jongensnaam. Mijn tweede is een lichaamsdeel. Mijn derde vindt men in iedere stad. j Mijn geheel is een straat in Haar lem). 10. (Ingezonden door Betsie Wen sing). Mijn eerste is niet oud. Mijn tweede bestaat uit huizen en stiaten. Zet hierachter een medeklinker, iets waar men uit schenkt en een visch, en ge krijgt een plaats in Gro ningen. 11. (Ingezonden door Coba en Pietje v. d. V.). Met G ben ik brandbaar. Met J trek jo haar aan. Met D doe je haar om. Met P ga ik mee op reis. Met KL zitten jullie er in. 12. (Ingezonden door Clasina v. d. Brink). ic huis zijn heeft kruis der Welke spreuk maakt ge hieruit? Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn traat. korst, ring. 2. Als de storm is uitgeraasd, gaat hij liggen. 3. HORLOGE. Haarlem. OverïjseL Roer, Os.' Geel. Els. 4. Harm el en. Harmeien. 5 De muis. 6. Haarlem's Dagblad. Gas, lad der, bal, ham. 7. W RAS PALET P A S C H E N WALCHEREN KAKETOE MEREL B E S N 8. Wie goed doet, goed ontmoet. 9. Borger burger. 10 Slag op dc Mookcrheide. Sla, Mook, rok, egel, heide, diep. 11 Darm arm. 12 Bak, dak, hak, jak, lrk, pak, tak, vak, wak, zak. Goede antwoorden ontvangen van Wilhelmina en Henderika van Al- phen 8. Anna Maria Wattel 6. Wim Heijl 12. Rhodia 12. Jan Vieselm&n 12. Jentien Been 12. Truus van Bilderbeek 11. Zus Duursina 12. Wilhelmina v. d. Haar 12. Piet Galjart 12 en 12 van de vorige weak. Bart Ligtenberg 12. Willie ilertler lü. - Jaa de Bruijn 12. Cath. Doing 11. Lena Koaleveld 12. Arend en Zus van Lóhuizen 12. J. Miedema 9. Arnold Vaseu 10. Cor Huijer 12. Jan Iluijer 12. S Kapteijn 12. Arie de Vos 12. Jo en Jan Verton 11. Sophie Kapteijn 11. Anton Janse 11. Cath. Doing 11. Annie Vergers 12. Jacobus Esselman 12. Marie J. II. Pict 10. Gezina Vasen 8. Marie Vaseu 8. Maria C. Franken 10. Bep en Marie Ruyzenaars 10. Willy Germeraad 12. Pieter J. van Keulen 6. Johan Schweitzer 12. Willem van Wei 10. Clasina v. d. Brink 12. Johau van Donselaar 12. Piet de Veer 12. Cor en Nanne Nauta 12. Annie en Betsie Stavenuiter 8. BEGRAVEN PLAATSEN. (Ingezonden door Johan C. A artsen). 1 Wat een plassen zijn hier. 2. Breng jij het meisje maar naar den tuin. 3 De agent kreeg den dief gauw le pakken. 4 Wit ziet sommige kalk, maar is ook grauwe. 5. De hand zwol leelijk na den sleek van de wesp. 7 Aalbessen zijn lekkere vruchten. 8. Die putten zijn aardig diep. 9. Maar wat een helder water is ir in l 10. Die winkel is bijna uitverkocht. 11. Pe kaken van dit dier zien er stevig uit 12. Heb jij een witte kat? Wij krij gen een grijze. (Ingezonden door Willem Bakker). 13. lloe gaarne wij orkesten hooren, Nog liever hoor ik vogelkoren. Antwoorden. 1 Olst. 2. Luik. 3 Namen. 4. Sambro. 5. Schelde. - 6. Ebro. 7. Moezel. 8 Maas. 9 Hond. 10 Slang Goede antwoorden ontvangen van Wilhelmina en Henderika vaa Al- (phen 10. Anna Maria Wattel 10. Wim Heijl 10. Rhodia 10 Jan Vieselman 10. Jentien Been 10. Truus van Bilderbeek 8. Zus Duursma 10. Wilhelmina v. d. Haar 10. Piet Galjart 10 en 10 van de vorige week. Willie Hertier 10. Jan de Bruijn 10. Cath. Doing 10 van de vorige week Lena Koelevcld 10. Arend en Zus van Lóhuizen 10. Arnold Vaseu 10. Cor Huijer 10. Jan Huijer 10. Jo en Jan Verton 10. Sopliie Kapteijn 10. Aoton Janse 10. Cath. Doing 10. Annie Vergers lik Maria J. H. Piet 10. Gezina Vasen 9. Maria Vasen 9. Maria C. Franken 10. Bep en Marie Ruyzenr.-.rs 10. W illy Germeraad 10. Clasina v. d. Brink 10. Cor en Nanne Nauta 10. Annie en Betsie Stavenuiler 8. De Wedstrijd. Hoewel mij al eenigo malen ge vraagd was om' een woorden wed strijd, had ik toch niet gedacht in de maand Juni met het mooie zomer weer, zóóveel inzendingen te krijgen. Er hebben 48 jongens 011 meisjes meegedaan! Eu hoe meegedaan! Het spijt me, dat ik jullie niet eens kan laten raden, wat het grootste aantal ingezonden woorden was. J zoudt er van schrikken, geloof ik! Ik kan je tenminste verzekeren, dat ik ook een oogenblik verbluft zai ie kijken, toen Ik het cijfer 3590, ja, lieuscli drie duizend vijf honderd ne gentig, voor mijn oogen kreeg. E11 jo kan je zeker ook wel begrijpen, dat ik dadelijk aan het tellen en nakijken ging. Nu. er viel wel wat af, maar, toch boven do drieduizend bleef het en de eerste prijs, die CORNELIS en NANNE NAUTA hiervoor krijgen, is dubbel en dwars verdiend, hoorl Toen kwant ARIE DE VOS aan de beurt. Nu, Arie, ik heb bij jou ook nog menig woordje doorgeschrapt, en van de 30C0 zijn er ruim 2200 overgeble ven. maar daarmee heb je toch den aden prijs veroverd. Dan «s ZUS DUURSMA aan de beurt, die in den laatsten wedstrijd, waarin ze niet ons mee doet, niet haar 2113 woorden den oden prijs verdiend heeft. De 41e en 5de prijs is voor BART LIGTENBERG cn A .M. E. BRANDSMA. die daarop in aantal volgden. E11 nu heb ik verder nog drie extra prijzen gegeven. Eén, voor het bijzonder net te werk, zonder fouten van JACOB KENZEN oud 10 jaar a voor het keurige werk van NELLY VAN DEN RERG oud 8 jaar JOHAN en MARIA PIëT oud 8 en 9 jaar. Hoewel deze drie, doordat zij zoo veel jonger waren, in aantal niet te gen de grooteren op konden werken hebben zij, hun leeftijd in aanmer king genomen, ook een prijs ver diend. Nu hoop ik dat do overige 40 inzen ders en inzendsters niet al te veel teleurgesteld zijn, en met nieuwen moed aan den nieuwen wedstrijd be ginnen, die ook in deze courant staat. De prijswinners mogen hun boekeu bij mij (Wagenweg 88) komen halen op W oensdag 10 Juli 1912 tusschen 12 en 2 uur. De nieuwe Wedstrijd De<ze wedstrijd werd ingezonden door een van onze raadselvriendin- netjes en daar het mij een prettig werkje voor jullie lijkt, zal ik hem maar dadelijk plaatsen. WIE KAN DE MEESTE MANIE REN BEDENKEN OM DE WAARDE VAN EEN GULDEN TE BEPALEN? Je kunt bijv. nomen: 4 kwartjes, of: 1 kwartje, 1 stuiver, 7 dubbeltjes, of: 2 kwartjes, 2 dubbeltjes, 0 stuiver tjes en 20 centen. Begin maar eens met op te schrij ven en jo zult eens zien, hoeveel ma nieren er zijn. Als prijzen geef ik ook dezen keer 5 BOEKEN IN PRACHTBAND. Denk er verder aan: Alle inzendingen moeten duidelijk 1 netjes geschreven zijn; iedere .na- nier op eeu nieuwen regel beginnen en de manieren genummerd en ge teld. Het papier mag wel aan beide zij den beschreven zijn. Iedere inzending moot duidelijk voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender en daarbij moet vermeld, of het werk met of zonder hulp gemaakt is. Alle inzendingen moeten in mijn bezit zijn vóór of op Woensdag 14 Augustus 1912. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van do Kinder-Af deel ing moeten gezonden worden aan Me vrouw Venema—v. Doorn, Wagenweg 88, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen! WIM II. Wel gefeliciteerd met 't overgaan! Nu nog maar één jaartje en dan is 't examen heel wat gewich tiger voor je! Ik hoop, dat het dan even goed gaat, hoor! Krijg je nu al je teekeningen weer terug"? Ja, aan punten van je rapport kan je v zien, of je de beste geweest ben. Ja, je inzending was heel goed en je scheelde niet veel met de prijswin ners, zooals je ziet. Een anderen keer maar weer beter! RHODIA. Gaat het bij jullie nu maar zoo den heelen zomer door mei al die pretjes? Ik geloof, dat jij maai een leventje hebt! Is het thuis nu ooi. druk bij jullie en help je alle dagen flink mee? NELLY v. d. B. Is het prettig geweest van de week en is de heele tocht zonder ongevallen afgeloopen: Nu krijg ik deze week zeker een lan gen brief, want nu heb je heel wal vertelleul ANNA M. W. Ja, dat is best. Hoe langer jc meedoet, hoe moer raadsels jo vindt. Vind je de begraven namen gemakkelijker? JAN V. Heb je pret gehad Woens dag? Behalve dat éène regenbuitje was het prachtig weer om builen te zijn. Wat aardig dat je nu alle 12 de raadsels gevonden hebtl Zou het nu iedere week zoo gaan? JENTIEN B. Ja, nu zijn ze alle maal goed. Je had er de vorige week niet een fout, maar een vergeten op te schrijven, 's Zomers zijn de repeti ties zeker niet zoo geregeld! Zingen in een warme zaal gaat dan ook niet zoo goed als 's winters. TRUUS v. B. De nieuwe raadsels zijn goed. Van de begraven plaatsen stuurde je nu maar 8 oplossingen. Vond je do andere twee moeilijk?. Ja, de strikvragen waren goed. Is den datum voor jullie feestje al vastge steld? Veel pleizier, hoort ZUS D. Ik hoop, dat deze courant goed overkomt. Wil jo me dat en ook de ontvangst van het boek even mel den. Aardig, dat het nu juist met eep prijs voor je eindigt! WILHELMINA v. d. H. Jammer, dat zoo'n dag zoo gauw voorbijgaat. Ga jo in do vacantia ook nog uit lo- geeren? PIET G. Dat was een heerlijke dag. Ik ben er ook dikwijls geweest en ik vind het er heel mooi. Wat is het strand duar veel smaller dan in Zandvoort, vind jo niet? En vond jo liet niet grappig, dat dc koeien zóó dicht bij de zee liepen? Wanneer weet je, of je overgaat? BART L. Wat zal je naar Don- derdug verlangen! Als 't nu maar mooi weer is. Moet je nog bagage mee nomen? Tot Woensdag! MARIE V. Wie kan het vlugger. G. of jij? En in hoeveel weken heb ben jullie een paar af? Lezen jullie elkaar er ook wel eens bij voor? MARIA C. Fr. Ja, dat liep nog goed af, hoor! Hoe lang zijn jullie nu al vriendinnetjes van elkaar en kib belen jullie ook niet eens? BEP en MARIE R. Ja, dat zou wel een heel moeilijke verdeel!ng zijn, dan moesten we er meteen maar om loten, o( drie kleine prijsjes van ma ken. Als het zoover is, moeten jullio er maar eens over kpmen praten. WILLIE H. Je nieuwe begraven plaatsen en strikvragen zijn goed. JAN DE B. Houd je veel van mu ziek en mag je zelf ook viool leeren spelen? Mag je tegenwoordig op het Keukenhof niet meer wandelen en in die andere bosschen ook niet? Ja, dat is wel heel jammer, want het is er mooi! Wat heb jij dikwijls alle raad sels goed! Lost je broertje ook al mee op? LEN A K. Was je er wel eens meer geweest? Ja, er zijn prachtige bloemen en het is er zoo heerlijk koel en rus tig, vooral op het oude gedeelte. Aar dig dat vader je zoo van alles laat zien! Ging moeder niet mee? AREND en ZUS v. L. Komen jul lie samen Woensdag om het hoek te halen? Ja, A. schrijft mooier, maar dat is ook geen wonder! Zoo zal Zus 't ook wel leeren! BEPP1E P. Bet scheelde niet veel, of je huil heuseh weer een prijs gewonnen! Wat zal het voor jou stil zijn, als Jo uit is. Ik ben ook wel eens inet de B. gegaan. Dan is ze s mor geus in Londen en in eens in t mid den van de stad. Heerlijk, dal zij Engelsch heeft geleerd, maar 't zul haar toch niet meevallen, om iederceu 10 verstaan, denk ik. Vond jij het Baarnscho Bosch niel prachtig? 't is veel grooter dun den Hout, hè? lin heb je de vijvers ook gezien en het Paleis in Soesldijk? PIE TER J. v. K. Ik denk wel, dat zij het nog wat moeilijk vindt, r misschien kunnen jullie wel sa men meedoen? Ik vind het best, hoor, 1 de raadsels zijn goed. ANTON J. Heb je tegenwoordig weinig tijd, Anton? Dat is best, be- dan in 't najaar maar weer, als do avonden wat 1-nger zijn. ANNIE V. Over dat dagje heb ik al meer gehoord. Was je niet verbazend moe, toen je thuiskwam? En heb je nog meer in 't vooruitzicht? MARIA J. H. P. Ja, ik vind het heel gauw en dat nogal in den zoaierl Ik hoop dat het goed gaat en dut jul lie een prettige» avond hebbonl GEZINA V. Geeft moeder iederoa dag op, hoeveel je af moet hebben en lijkt dezen wedstrijd je neg al pret tig? ARNOLD V. Het was slim van den photograaf om zóó grootvader er ook op te krijgen! Ja, als dat nu nog maar eens lukt! Wanneer gebeurt het opnieuw? JAN en COR H. Had Cor dit brief jo geschreven? Jij gaat goed vooruit, hoor! Het wordt hoe langer hoe netter en zonder fouten! Is Kooa nu weer heelemaal beter? ARIE DE V. Neen, 't is geen won der, dat je toen voor de raadsels geen tijd meer had! Wal een heerlijke weck komt er voor jullie! JO en JAN V. De nieuwe begra ven namen zijn goed. HENDERIKA B. Dat gebeurt bij iedereen wel eens, dat de courant ver dwenen is. Geef haar in t vervolg maar een veilig plaatsje. Jammer, dat jou inzending nog niet bij <te beste behoorde. Je had ook flink gewerkL Denk jo aan dezen wedstrijd ook weer mee te doen? WILLY G. - Heerlijk, dat het weer wat beter gaat, hoor! Woont tante J. in Bloemendaal of is dat weer een andere tante van je en maken al je neven het goed'? Ja, op Zondagavond is bet verbazend druk aan het station; aardig om dat eens te zien! JOHAN S. Zwemmen is heerlijk in den zomer. Ik denk, dat je het wel gauw zal kennen, Kan vader het ook goed? Was dat schip, wat jullie zelf maakten van hout? CLASINA v. d. B. Ja, help moe der maar flink, hoor, want ze zal nu wel heel gauw mos worden. Misschien kan je haar wel eens wat voorlezen of heb je hel hoek al uit? PIET DE V. Dat zal een feest dag zijn morgen! Wel geféüciteerd, hoor! Maak maar veel pleizier! COR en NANNE N Valt de uit slag jullie mee of had je we! gedacht, dat jullie de meeste woordjes zouden hebben? Wat heeft Nanne met de vlinder gedaan? ANNIE en BETSIE S. Ja, er wa. re meer mededingers dan jullie en ik gedacht hadden, maar je ziet wel, dat sommige er heel wat meer gevonden hadden dan jij. Heb je Woensdag pleizier gehad in de duinen? Mevr. VENF.MA—v. DOORN. 6 Juli 1912.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 17