NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. No. 8908 Vsrschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 6 JTJLI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: perdriemaanden: rion Van 1—5 regels 50 Cts.: iedere regel meer 10 Cts. Builen het Arrondissement oor Haarlem - - - - L2U *2r'<X-Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bil Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) j-3£ Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. per plaatsing: Franco per post door Nederland,1.65 ff 1'50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Alzonderliike nummers0.02M t n.j u i h Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Vi t/y L Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTA A 1' UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA ZONDAG 7 JULL Muziek in den Hout Schouwburg: Bioscoopvoorstellin gen, 2 1/2 en 8 1/4 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen, üiosc. Theater, Gr. Markt: Voorstel lingen. Rusthoek, Bloemenöaal: Concert, 8 OM ONS HEEN Ne. 1560 Roslwedstrijd. Ieder jaar houdt de Roei- en Zeil- Vereeniging „Het Spaarne" een onder- lingen roeiwedstrijd voor hare leden. Morgen, Zondag, zal die voor 1912 plaats hebben. Deze week zijn de jongelui daar voor aan 't oefenen geweest, 's Avonds is het op de loods, aan de Friesche Varkenmarkt bij de spoorbrug, leven dig. De concurrenten komen op, de ju "iores en ook de seniores, die even wel volstrekt nog niet oud zijn, want daar het lidmaatschap op het zestien de jaar begint, kan iemand van 19 jaar, wanneer hij eenmaal een prijs won, al een senior zijn. We worden Id de huidige maatschappij gauw oud. Maar van buiten merk je daar zoo niet van. 't Zijn allemaal jonge, bijna zonder uitzondering stevige en ge- Bpierde kerels, die daar op en om het vlot bezig zijn. De meeste in roeicos- tuum, dat niet weinig flatteert, ook al loopt er wel eens een ietwat groezelig kleedingstuk onder, dat een van de be stuursleden met bijtende ironie doet zeggen: „De heeren weten, niet waar, dat er op een wedstrijd in een vuile trui wordt geroeid?" Een van de leden, nog wel een der keurigste in 't dagelijksch leven, trekt zich dat aan en verzekert, dat bij cr Zondag netjes uit zal zien. Maar er gaat een viertje uit. Voor zichtig uit de loods naar buiten ge dragen wordt de ranke boot als een teer kind behandeld en daarna te wa ter gelegd. Op commando stappen de vier roeiers in. De boeg, de roeier voor In de boot, roept: „klaar om in te stappen 1" Dan vatten de vier roeiers met de linkerhand hun riem en zet ten op hot teeken van „een" den lin kervoet iii 't midden van de boot; op „tweevolgt de rechtervoet, op „drie" gaan ze zitten. Dan stapt de stuur man in on vat de touwtjes. Aan één van de riemen, duwt Wen sing. de pedel, de boot van 't vlot af. Dan klinkt bet bevel van den stuur man; „Slag klaar, af!" cn schiet de boot over 't water, gevolgd door de cruiek var. de achterblijvenden. "t fs een prachtige avond. Rustig massief rijst in 't zuiden de Groote heik tegen den hemel omhoog, achter de sierlijke kromming in het Spaar ne. Naar den noordkant is jammer genoeg, het uitzicht afgebroken door de lec-lijke spoorbrug, waaronder uit plolsoling nllerlej vaartuigen te voor schijn komen. Nu is 't een sloepboot, die driftig over 't water schiet, dan eene zandschuit, zoo loom voortdrij vende. dat het lijkt of ze op de plaats blijft liggen, een anderen keer een zware familie-roeiboot, rustig voort- geroeid en minachtend door de jon gelui op 't vlot voor „piremagoggel" uitgescholden. Bij gelegenheid wordt hun dat met woeker vergolden en schreeuwt er een brutaal over het wa ter: „hei, branies, met je papieren dinkiesl" Maar ze voelen zich in hun pa pieren dinkies wel thuis. Telkens komen er meer Spaarne-leden op het vlot, brengen de booten uit en varen weg. Ploegjes van twee met hun Btimrman gaan oefenen en de aan- dacht ia vooral groot voor de jonge- i Ter,, de hoop van de vereeniging. De krachten van de ouderen zijn al vol doende bekend, maar wat schuilt er Onder de jonge leden? Als ze wegva ren worden houding, figuur en water werk (de manier waarop ze de rie men gebruiken) beoordeeld en de kaï sen voor den wedstrijd geschat. Niet minder dan zeven ploegen zijn voor den wedstrijd der jonge tweeën ingeschreven, zoodat er Zaterdag avond vóórwedstrijden gehouden moeten worden. Daar komt een van de vieren on der de spoorbrug door en maakt zich gereec' om aan te komen. Wensing vat weer een van de riemen en trekt zachtjes de boot voor 't vlot. Dan stai t de bemanning met dezelfde maatregelen van voorzorg, als daar straks bij 't instappen, aan wal en tille.i ze gezamenlijk de giek uit bet water. „OmkeerCn!" roept er ceu. En plassen waters, binnengekregen door den golfslag van een passeerende stoomboot, kletsen omlaag. Dan gaat het, in plechtigen optocht, de boot hong boven de hoofden geheven, de loods in, waar ze op haar gewone plaats wordt neergelegd. Voor het publiek zal het nummer van de oude tweeën Zondag vooral interessant wezen. De race-roeiers, die anders op wedstrijden samen uitko men in de vier, hebben zich voor deze gelegenheid gesplitst en zullen el kaar twee aan twee bestrijden, waar toe ze zich met ernst aan 't oefenen zijn. Dat is niet van iedereen te zeg gen. Er is onder de vieren een ploeg- je, dat maar weinig gelegenheid tot training heeft gehad. Het gerucht gaat, dat de boeg zelfs heeft gezegd: „ik wil wel meedoen, maar 't moet niet te hard gaan." Als hij eenmaal in de boot zit, zal zijn hart van oud race-roeier wel weer aan 't kloppen gaan en zijn vuist zich krachtig om de riem klemmen. Nu al heeft do „fuifvier", zooals hij zichzelf noemt, een aardige snelheid en had de boeg niet een geduchten snoek ge vangen, dan zou de boot triomfante lijk voerbij de loods gekomen zijn. Nu lag ze een oogenblik bijna stil, de an dere vier, die er een baantje tegen geroeid had, schoot vooruit en van het vlot ging een sissend „hè I" op, dat den si.oekenvanger het bloed in de wangen moet hebben gejaagd. Inlusschen wissel ik met een wel bekenden voetbal-coryphee van ge dachten over het nut van de roei- sport, waaruit blijkt, dat hij daarmee maar één andere lichaamsoefening gelijk stelt; het paardrijden. Het wordt avond, maar de Spaarne-leden willen nog van de laatste schemering gebruik maken. Overal Bchiëten de slar.ke gieken, met de snel bewegen de, witte lijven van de bemanning, die ir> de verte op het water schijnen tc zitten, cr beerscht op het vlot een gezellige drukte van af- en aankomen en de jonge mannenstemmen klin ken helder door de lucht, afgewisseld door de onbewimpelde opmerkingen van d?n pedel. „W'l je ons even sturen?" .Jawel, maar 'k heb geen kleeren." „Ga dan maar zoo mee." En de stuurman verschijnt een oo genblik later in een jekker en met een deftige roeipet cn wordt triom fantelijk in de boot gedragen. „Zeg lui, er is Zondagavond een Sp&arne-strijkie op de loods, met bier." En een critische geest hoont over de watervlakte naar eeu sterke ploeg, die in de nieuwe boot „Ripperda", een andere boot voorbijsnelt: „Zeg helden, kunnen jullie wel?" Periode van kracht, van durf, van onbezorgde levenslust, hoe zijn wie daarin nog verkeeren, te benijden I En welk een uitstekende sport is het, die onze jonge mannen op het water be oefenen. die kraebt en vlugheid ver- eischt en zelfvertrouwen geeft. De Koning der Sport is het roeien 1 J.C.P. Stadsnieuws Benoemd. Tot onderwijzer aan de 1ste Doops gezinde school is benoemd de heer J. Rol, thans onderwijzer aan de Oplei dingsschool voor jongens en meisj es alhier. Gemeenteraadsverkiezing. De Vrijzinnig-Democraten stelden gisteravond den heeV H. van Brede- rode Jr., metselaar, wonende Rol- landstraat 7. De heer Van Brederode, die vroe ger al eons candidaat is geweest, is o. a. plaatsverv. lid-werkman m den Raad van Beroep voor de Onge vallenverzekering en de Ueroepswet, commissaris van de Haarlemsche af deeliiig van het Alg. Ned. Werklie den-Verbond, lid van den Raud van beheer van den Coöperatieven Haar- leuischen Bouwersbond en penning meester van de Coöperatieve Bouw- vereeiugiiig „De EendracJit". Naar men weet zijn behalve de heer Van Brederode nu reeds gecan- duleerd voor de Raadsverkiezing Ur. K E. de Joug, de heer Joh. Thies, in dien deze candidatuur gehandhaafd blijft, en de heer A. Nagtz&am. Even wel bestaat er kans, dat de Candida- tuur-Naglzaarn thans zal ingetrok ken worden. We vernemen namelijk, dat de vrijzinnig-democraten voornemens zijn in overleg te treden inet de 60- ciaal-democraten, om samen te wer ken op deze basis, dut de sociaal democraten de candidatuur-Brederc- de steunen voor de vacature-Middel koop, terwijl de vrijzinnig-democra ten den heer Nagtzaam zouden wil len steunen bij de verkiezing die plaats moet hebben in de vacature- Loonieyer in district 1IL ArbeidsgeschiL Als resultaat van een deze week ge houden conferentie werd, naar „De Volksstem" meldt. het volgende schrijven verzonden Aan de firma De Winter Co., te Haarlem. Het hoofd- en afdcelingsbeetuur van den Alg. Ned. Bond van Mine raalwaterfabrikanten en Uierhande laren, het hoofd- en afdoelingsbe- sfuur van den Alg. Ned. Bond van Werklieden in de Drankindustrie en het boet uur van bet Haarleinsch Ar beidssecretariaat gehoord hebbende beide partijen inzake bet geschil met de firma Do Winter en Co. en haai beide arbei ders De Raadt en De Korte; spreekt als haar meemug uit, dat het ontslag aan den eerste gegeven is op gronden, die het ontslag recht vaardigen, doch dat het ontslag van De Korte ongemotiveerd is en deze door de firma weer in dienst behoort te worden gesteld. Dezo brie! was geteekend door het hoofd- en afd.-bestuur Bond van Mi neraalwater en Bierhandelaren Theo 1'. van Berk urn, secretaris; voor het hoofd- en afd.-bestuur Boud van Arb. in de Drankindustrie G. Kruit, en K. B. voor het bestuur van het Haai'l. Arb. Secr. te Haarlem A. Nagtzaam, voorzitter. Baden. In het Douche-hadhuis aan het Leid- scheplein zijn in de afgeloopen week genomen 1205 baden in dut aan den Koudenhorn 979 baden. PSEUDO-BR ANDBRIEVEN SCHRIJVERS. Twee ingezetenen, de heeren G. van D. B. op de Parklaan en J. H. M. op de Raaks werden gister verrast door een brandbrief, waarin gedreigd werd, dat men hun woningen in brand zou steken, als zij niet zoo-en- zooveel geld zoudeD geven. Maar de schrijvers hadden geen erg kwade bedoelingen. Zij wilden een voudig van-de straat en in een werk inrichting komen. Daarom hadden zij de dreigbrieven maar goedmoedig met hun naam onderteeksnd. P. W. en J. T., beiden zwervers, bleken de daders te zijn. Het zou echter wel eens kunnen zijn, dat niet de werkinrichting, tïoch de gevangenis hun voorland werd, want er staat een zware straf op 't zenden van brandbrieven. Grafische vakken. Uit het verslag van de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de grafische vakken in Nederland blijkt, dat bet aantal leden der af J Haarlem 59 telt en 7 donateurs liet geheeie annul leden van dezen bond bedroeg 1854 en 253 donateurs. Nog wordt melding gemaakt van den Bloemendag, liic op 1 Jan. van dit jaar gehouden werd waaruit blijkt, dat de geheele netto-ontvangst bedroeg 11672.03, waarvan Haarlem met een .etto bedrag van 592.13 1/2, Deze vereeniging stelt zien ter. doel de gezondheid in de grafische vakken te behartigen, en door het Joon opne men van zieke typografen in sanatoria en lighailen, voor rekening van deze vereeniging, zoo werden gedurende 't jaar 19101911, 13 typografen ver pleegd in sanatoria en lignalleu. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. OVER WONINGNOOD. Ofschoon de heu A. Nagtzaam, die voor het HaarL Arbeiders Secreta riaat. de woningtelling heeft georga niseerd, nog niet geheel gereed is met het statistisch werk, dat deze interes sante telling oplevert, beeft hij ons van de resultaten toch reeds het een- en-ander willen vertellen in aanslui ting met het reeds meegedeelde over de voorloopige resultaten. Hoeveel woningen heeft u laien tellen vroegen we. Omstreeks 7000. d. i. ongeveer de helft van het aantal woningen, dot in Haarlem is. Als woning reken ik na tuurlijk niet een geheel perceel wan neer dit in tweeën wordt bewoond Dan telt èn de ouder- èn de bovenver dieping voor een woning. Van die 7000 woningen waren er ongeveer U.6 pCt. niet bewoond. Ja, zoo ongeveer. De rekening is gemakkelijk te maken. Van de 7000 stonden er 41 leeg, dat is dus nog geen 0.6 pCt. Eu de autoriteiten op liet ge bied van liet woningvraagstuk nemen al aan, dat er van woningnood spra ke is, als er vijf maal zooveel ;3 pCt-> van het aantal woningen leeg staan Ln als men in aanmerking neemt, dat er in den laatsteu tijd geen perceel in j onbewoonbaar verklaard zijn, omdat dit niet kon, wegens het heerschende gebrek aan woningen, dan komt men tot de conclusie, dat er geen enkele ar beiderswoning leeg zou staan, wan neer de onbewoonbaar-verklaring werd uitgesproken over huizen, die in derdaad onbewoonbaar zijn. „Wij maakten ue opmerking, dut het er veel toe doet, welke straten geno men zijn en welke men niet in de tel ling heeft betrokken.. We bobben geleld in het Amster- damsche kwartier, in het Leid ach e kwartier, in het Rozenprieel en do werkliedenbuurten in de binnenstad. Wij hebben daarbij een huurgrens aangenomen van f 41 5 per week. Weggelaten zijn die steegjes, waarin geen enkel fatsoenlijk werkman wil wonen, ook al krijgt hij zoo'u huis voor niets. En we zijn lot de slotsom gekomen, dat er voor de werklieden een zeer groote woningnood heerscht,, waarin op de een-of-andere manier verandering moet gebracht worden. Ook hierom, wijl zeer veel werklie den in Hanrleminerliede en Schoten zijn gaan wonen, legen hun wil, daar zij er de voorkeur aan geven te Haar lem te wonen. Voor hooger geprijsde buizen be staat geen woningnood, vooral niet met betrekking tot die perceelen, die f 700 tot f 800 huur doen. Die zijn er in grooter hoeveelheid, dan benoodigd is, maar voor do lagere prijzen be staat er een sterke behoefte aan wo ningen. Ter illustreering van dezo bewering deelde de heer Nagtzaam ons mee onlangs bezoek gehad te heb ben van zes werklieden van de Holl. Electr. Spoorwegmaatschappij, die aangesteld zijn onder verplichting, dat zij te Haarlem moesten wonen. Maar nergens hebben zij een woning kunnen vinden binnen de gemeente. DOOR INSPANNING UITSPANNING ln Café „do Karseboom" hield dezo vereeniging haar 40ste jaarvergade ring. Door den voorzitter, den heer J. Janse, werd herinnerd aan het langdurige bestaan der vereeniging, alsmede aan den toenemenden bloei. Het verslag van den penningmees ter, waaruit bleek dat de kas sluit met een batig saldo, werd goedge keurd. Hierop volgde de verkiezing van twee bestuursleden. Aan de bemrt van aftreden waren de heeren J. W. Groeneveld Jr secretaris, C. Kroese Sr., commissaris. Beiden werden herkozen. Het bestuur is thins samengesteld uit: J. Janse, voorzitter, J. \V. Groe neveld Jr.. secretaris. C. Kroese Jr., penningmeester en F A. de Zwaan en C. Kroese Sr., Commissarissen. Kinderzorg. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Rechtbank van 27 Juni is de vereeniging Kinderzorg in de Classis van Haarlem der Nederlandsche Her vormde kerk, gevestigd te Haarlem, benoemd tot voogdes over vier minder jarigen. De vereeniging bezit thans zeven voogdijkinderen. STUIVERS-SPAARBANK. Vrijdagavond had in het gebouw ..De Nijverheid", Jansslraat, een bui tengewone algemeene vergadering plaats van het college van commissa rissen dezer Spaarbank. De voorzitter, de heer J. Drost, her dacht in zijn openmgswoord de on langs overleden cc inmissn rissen, de heeren C. de Beer en M. J. Sarlet. Deze beide sterfgevallen binnen eenige dagen, hebben u allen bepaald droevig gestemd, zeide de voorzitter. En ik zou aaD mijn taak te kort doen. als Ik niet eeri woord wijdde »u«i de afgestorvenen, aan wie velen uwer in persoon de laatste eer bewezen. U allen zult overtuigd zijn dat bet verlies groot is. Zonder m appreciatie van de meerdere of mindere verdien sten te treden, kan ik zeggen, dat de financieele commissie uiting paf aan uw aller gevoel, toen we beiden afge storven ecu bloemenhulde gaven en eenige woorden aan nuu gruf spraken. Sarlet en De Beer waren goede le den, we betreuren beiden. En wanneer ik hier dan nog een onkel woord zeg over het verscheiden van don beer De Beer, dan is dut niet om te kort te uoen aan de verdiensten van Sarlet, zeide de voorzitter, maar wel omdat De Beer, onze onder-voorzitter, tevens lid was van de finuncitele commissie. Namens die commissia in hei bijzon der, welke elke maand bijeenkomt, en welke commissie onzen waardnn vriend De Beer zoo Juist wist te ap- precieereu, wilde spr nog enkele woorden zeggen. In De Deer hebbjn wij een goed vriend verloren, een best collega, die zich gaf zooals hij was. En hoewel hij het niet altijd .eens was met de adviezen, wélke gegev >n werden, toch was de wijze, waarop hij een en ander bestreed, wel eens scherp, uiaar vooit kv.ctaend. Hij brak met al, maar bouwde open deed dat op een wijze, welke ons steeds nadr tot heul biaiÉst. Hij was een flink commissaris, een aangenaam collega, een goed vriend. Sur. hoopte, dat de herinnering aan de beide overleden commissarissen bij allen nog lang zou voortleven. Deze woorden, welke bij allen die- peu indruk maakten, werden door de commissarissen slaande aangeboord. lol lid der Imancieele commissie werd vervolgens benotind de beer F. Sipkea en tot onder-voorzitter de beer W. Stolp. Van het verder behandelde zij alleen nog medegkücvnd, dal uil bet nauja.tr- iijKScne voisiag van den penning meester, den lieer 11. M. E. van Dob- Itu, bleek, dal ue aiuiv era-Spaarbank steeds vooruitgaande is. v ei geleken bij andere jaren worden de cijlen» van de inbreng-pusten steeds hooger van die der uitbetaling steens lager. Dat is eeu gunstig verschijnsel, niet alleen voor de Spaarbank, maar ook voor de vele inbrengers Ztiveu. HAARLEMZAND VOORT, Op de lijn Haarlem—Zundvoort der Holl. lJz. Spoorweg-Maatschappij werden in de maand Februari 5788 plaatskaarten verkocht met een op brengst van f 2434. De totale opbrengst van het personen- en goederenvervoer bedroeg f 2850.97. Muziekuitvoeringinden H o ut. Programma voor Zondag 7 Juli: 1. Marche des Petits Marmouzets, Ganne. 2. Ouverture Les Deux Journées, CberubinL 3. Ugarian, Tav an. 4. Grande Fantaisie de l'opéra „La title du Régiment", Donizetti. 5. Ouverture Zompa, Ilerold. 6. Walzer a us der operette DoLlar- prinzess, Fail. 7. Fantaisie de l'opéra Le Muletier de Tolède, Adam. ORGELBESPELING op Dinsdag 9 Juli, des nam. van 12 uur, in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: L Sonata III, (Andante, Adagio, Vivace), J. S. Bach. 2. Toccata uit Apparatus musioo- orgamsticus, G. Muffat 3. Fuge, As-moll, Joh. Brahms. 4. Nocturne, JoS. Bonnet. 5. Serenata, W. Faulkes. 6. Grand Choeur, Th. Salomé. Gewond. Vrijdagmiddag kreeg de heer F., Dyserinckstraat alhier, bij zijn werk zaamheden te Amsteidnm, een stukje ijzer in het oog. Na verbonden te zijn in het Amsterdamsc-he Gasthuis, waar tevens het stukje ijzer werd verwij derd, kon de .heer F. weder vertrek ken, doch zal eenige dagen rust moe ten hnitéi&n ZANG EN VRIENDSCHAP. De werkende leden der Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" kwamen Vrijdagavond in het Bronge bouw bijeen, voor het eerst na de overwinning, jl. Zondag in den zang- wedstrijd te Amsterdam behaald. Er heerschte een prettige, opgewek- t stemming, die verhoogd werd door de mede-aanwezigheid van den direc teur, den heer W. Robert. Een lange reeks gelukwenschen was ingekomen, waaronder van oud-leden, eere-leden. vereenigingen en autori teiten. Die van H. M. de Koningin, van Prins Hendrik en de Koningin- Moeder werden vooral met instem ming begroet Aan een commissie van voorberei ding en uitvoering werd orgedr.igen het regelen van een feest voor wer kende leden en hunne dames, ter vie ring van bovengenoemde overwin ning. AANBESTEDING. Tn de Vrijdag gehouden vergade ring der Coöp. Bouwvereeniglng ..Ver betering zij ons Streven" (woningen aan de O-sterstraat. Da Costostraat en Potgieterstraat) is aanbeiteed hst schilderen en maken van bijbehoo- rende werken van 33 voorgevels. Ingeschreven werd door P. J. Bou voor 462, VV. F. B. Kül- mau voor 445, W. A. Hekman voir f 412.50, C. v Herwerden voor /400, H. J. Bosch en F. W. Buys, voor 417.50, H. Smit voor 394, S. Goldst -en voor I 377,75, L essebus voor f 361, en H. Oorschot en P. C. Lf ly veld voor 333.50. Het werk is opgedragen aan de heeren Van Oorschot en Lelyvcld. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. lu het Museum van Kunstnijver heid alhier zullen Zondag a.s. de gekleurde reproduction van oude weefwerken, als ook de verzameling oorspronkelijke borduurwerken nog tentoongesteld zijn. i De verschillende afdeelingen van j Oosterscbe toegepaste kunst zijn thans voor een groot deel in nieuwe kasten ondergebracht en geven een duidelijk overzicht van deze kunstop vatting. Zor.dag is de toegang kosteloos. VEREENTGDE DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Met 1 Juli zijn als Diakenen afge treden do heeren H. D. Tjeenk Wil link Jr. en P. W. Peereboom, in wier plaatsen uit den z g. ouden dienst we der zijn opgetreden de heeren Vincent Loosjes en J. Waller Zeper. Sedert Maart vervult de heer Jacob Fontein reeds de plaats in het College vb,» Diakenen open gekomen door het overlijden van den heer Joost Sipkes op 15 Februari j.L Ter vervanging van Mevrouw C. J. H. Wijsman— Roelants, die aan do beurt van aftreden was ais Diacones en Regentes van het Armeuhuis, heeft zich weder bereid verklaard om als zoodanig op te treden Mevrouw wed. E. van TubergonSybrandi. Centrale Raad. De centrale raadsvergadering van den Nederl. R.-Kath. Volksbond zal dit Jaar gehouden worden in het Bondsgebouw te Leiden, op Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli a_ s. Ned. R.-Kath. Volksbond. Maandag a. s. zal door do afd. Haarlem van den Ned. R.-Kath. Volks hond een algemeene vergadering wor den gehouden in haar gebouw St Bavo, waarin als spreker zal optreden de heer F. X. M. Schiphorst, hoofdre dacteur van de Nieuwe Haarl. Cou rant. EIND-EXAMEN HANDELS SCHOOL. Voor het eind-examen der Handels school zijn van de 13 examinandi or 1! geslaagd voor alle vakkon; één slaagde voor enkele vakken, terwijl één leerling is afgewezen. Geslaagd zijn de damesCornelia Beekman en Eva van Brederode. en de heeren. J. C. Bosman, F. C. Corne ll?. F Funke. A. van der Kemp. W. F Noordberg. J J v. d. Oord, P. W. Peereboom. G. M Schuitenmaker. G. W. van Sloten (e. v.) en Oei Kial Tjin. Gov Voorwerpen. Terug te bekomen bij D. Peteroon, Z. B. Spaarne 78, een armband. C. Vork, Schoterweg 178, een bril in étui. Mevr. Jongeueel, Ged. O. Gracht 121 een kat J. Koning, Baljuwslaan 22, een arm band. S. Buis, Soutmanstraat 14, een da^ mesportcmouDuie met inb. H. Voeta, Tcylerstraat 6, een Jon gensmuts.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1