NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. No. 8909 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 8 JULI 1912 A ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: per DR,E maanden: tyjfSL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voo' haarlem I AJ Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Biï Abonnement aanzienlijk rabat gemeente) J|0 S^AK Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing* Franco per post door Nederland1.65 "68%»,!$? 50 Cts. voor 3 plaatsingln 1 contant F B' Afzonderlijke nummers0.02 H mJw. Sr n j *- Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H KCQ3Ctie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post ,0.45 latercommanaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOGM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA~ Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA DINSDAG 9 JULL Orgelbespeling In de Groote Kerk Tan 1—2 uur. Dc Kroon: Tentoonstelling. Rusthoek, Blaemendaah Concert, 8 Stadsnieuws ACTIE DER BAKKERS 1 Men schrijft ons: In navolging van andere plaatsen rullen nu ook de bakkersgezellen te Haarlem actie gaan voeren tot ver betering van do arbeidsvoorwaarden. Nu de wet op den Nachtarbeid door de Tweedo Kamer is verworpen en het vrijwel is buitengesloten dat binnen afzienboren tijd de afschaf fing van den Nachtarbeid door de wet zal worden geregeld, worden in verschillende plaatsen acties voorbe reid om door middel van de vakveree- niging in den treurigen toestand ver betering te brengen. Zoo ook door het bestuur van de afdeeling Haarlem van deu Algem. Nederl. Bond van ar beiders in het bakkers enz. bedrijf. In de vergaderingen van het Hoofd- en Afdeeli.'igsbestuur van deze week is besloten den patroons binnen enkele dagen de volgende eischen te stellen: le. Zondagsrust: AUe broodbakkerij en zullen, behalve die onder ritueel toezicht werken, tusschen Zaterdags avonds 12 cn Zondagsavonds 12 uur geei arbeid leveren. Volkomen Zon dagsrust voor allen in het bedrijf werkzaam, moet verzekerd zijn. Met die.! verstandd, dat voor de grootste bakkerijen welke minstens 10 bak kers in dienst hebben, zal worden toegestaan, dat met hoogstens twee arbeiders voor ten hoogste twee uren op Zondagavond vroeger met den ar beid zal worden begonnen tot het stoken van ovens of het maken der deegen. Echter zullen deze arbeiders slechts éér,maal in de drie weken voor dien arbeid worden aangewezen. 2e Arbeidsduur: De arbeidsduur zal voor bakkerijen, waarin meer dan vijf arbeiders werkzaam zijn, de 58' uur per weck niet overschrijden, d w.z. 5 dagen van 9 en eén dag van 13 uur. Voor bakkerijen, waarin hoogstens vijf arbeiders werkzaam zijn, zal de arbeidsduur de G6 uur per week niet overschrijden, dw.z. 5 dagen van 10 en één dag van 16 uur. Elke dag zal worden onderbroken dour een rusttijd van minstens een uur. 3e Looi-en: L»e loonen worden op bet volgend minima gebracht: la bakkerijen met uieor dan vijf ar beiders woiden de loouen ais volgt geregeld: meesterknecht I IS, ovenistcn 1(5, deegmakers 15, bankwerkers 14, hallvvassen op 18-jarigen leeftijd ƒ8, 19 jaar 19, 20 jaar f 10, 21 jaar f 11, 22 jaar f 12 en op 23-jarigen leeftijd hei loon dat voor de volwassenen is bepaald. Voor bakkerijen, waarin niet meer da i vijf arbeiders werkzaam zijn, worden "de loonen als volgt geregeld: Meesierknecht of meesterkneebt-ove- uist 116, verdere volwassenen 14, en hallvvassen ais in de hierboven ge noemde bakkerijen. Noodhulpen voor de eerste 6 uren 25 cent per uur, voor meerdere uren 20 cent. Overwerk wordt berekend naar het 00ste deel van het weeK- kon. „EXCELSIOR". Voor de Christelijke Reciteer-ver- eeniging zal in November worden ge- iproken door Ds. Laudwehr. PLAN 1913. Als reclame voor het plan 1913 is een plaat naar het buitenland verzonden, i voorstellende een fiinke Zeeuwscho ichoone, wuivend met haar zakdoek, met ais achtergrond oen weiland met water en in de verte aan den horizon een monumentaal gebouw en oen mo ten. Daarboven is een welkomstgroet gedrukt van Nederland aan alle vol geren in 1913. Daarvan zijn afdrukken gemaakt op «eer verkleinde schaal, dia in brieven naar het buitenland kunnen worden verzonden, of daar in hötels enz. neer gelegd. Aan da keerzijde een kalender voor 1912, met een bijschrift in drie talen, dat wij vrij vertalen aldus: Ge heel Nederland viert feest Tentoon stellingen in 30 steden van nijverheid, kunst, landbouw. Komt allenl Voorts wordt het adres voor nadere Inlichtingen opgegeven. De plaat zal w el pakken en ieder die kan moet meehelpen, om de verklein de reproductie bij massaas in 't bui tenland te verspreiden. De Serenade der Handalsschool. Reeds geruimen tijd vöor dat de stoet zou vertrekken, hadden de leer lingen der H. B. S. met 3-j. cursus en die der Handelsschool zich vereenLgd op de binnenplaats van den Doelen. Tegen acht uur kwamen de avond vendels der Padvinders, onder hoofd leiding van den hopman H. Menalda van Schouwenburg, aangemareneerd. Zij werden met ee nhartelijk hoezee begroet. Nadat het bestuur der H. H. V. en de afgevaardigden der klasse in de rij tuigen hadden plaats genomen en de Padvinders de muziek er rijtuigen geescorteerd hadden, zette de stoet zich, met het spooicorps „Crescendo" aan het hoofd, in beweging. De politie had uitstekende maatregelen geno men, zoodat de stoet zich regelmatig kon voortbewegen. Jammer, dat de muziek zich op de route niet mocht laten hooren, daar zeer velen zich langs de straten hadden opvesteld, belust op een vroolijken mnrsch. Bij de woning van den Wethouder van onderwijs den heer Vincent Loos- jes, gekomen, had de politic, onder leiding van den Hoofdinspecteur, den heer Noltbemus, het dichttoegestroom- de publiek op een goeden afstand ge houden. De leerlingen werden inet froutrijen naar het huis opgesteld. Onder het spelen der muziek gingen het bestuur der II. H. V. en afgevaar digden naar binnen en werden er, door den heer Vincent Loosjes eri me vrouw, hartelijk ontvangen. Namens de leerlingen sprak de heer K. de Boot den wethouder als volgt toe Geachte heer Wethouder van Onderwijs 1 De eer, om U de spontane gevoelens van onze vreugde hij het Raadsbesluit om een nieuwe Handelsschool te bou wen, to mogen vertolken, is mij opge dragen. Deze serenade, die U uit naam van alle leerlingen der Handelsschool en der H B. S. met 3-jarigen cursus, wordt aangeboden, is hier een kleine uiting van. Het verheugt ons ten zeerste, dat uw onverdrote ijver en streven, om het Handelsonderwijs in een gepaster schoolgebouw gevestigd te krijgen, eindelijk beloond zijn en de Raad de plannen voor een nieuwe school heeft goedgekeurd. V\ ij feliciteren U dit succes en het is onze vaste overtui ging, dat bet Handelsonderwijs hier tr. Haailem, dat nu nog slechts een I klein boompje is, weldra een gToote boom zal zijn, die goede vruchten zal voortbrengen. Dit zal voorzeker de grootste voldoening voor uwen arbeid zijn. Moge het nieuwe schoolgebouw dan spoedig voltooid zijn en moge daarin goede handelslui worden op geleid, die Nederland s bloei meer cn meer zullen bevorderen en voorzeker zullen trachten ons land de plaats te rug te geven, die het eens in de rij der handelsnaties mocht innemen, zlk heb gezegd. Hierna bedankte de heer Loo3jes den heer De Bont voor zijn woorden en sprak tevens de buitenstaan den die, bij zijn verschijnen, hem een spontane ovatie brachten, als volgt toe Geachte jonge dames en heeren. Ik dank U allen recht hartelijk voor de hulde mij gebracht. Gij kent allen het bekende „Mens Sana in Corpore Sauo" (d. L Een gezonde ziel m een gezond lichaam). Dit is ech ter alleen dan mogelijk, wanneer ook de woning, waarin gij veel vertoeft, goed is. WeLiu, de leeraren zorgen voor uwe intellectueele ontwik keling, gij zelf zorgt wel door uw sport voor uw lichaam, getuige het succes der Nederlanders te Stock holm, wij zorgen voor een goede wo ning. Naar aanleiding van het groote succes der Nederlanders te Stockholm zou ik willen eindigen met oen drie werf hoera aan te heffen voor de Ne- derlandsche voetballers te Stockholm. Nadat een glas champagne was ge ledigd op den bloei der U i axlemsche Handelsschool en de muziek nog een marsch en daarna het Oude Wilhel mus, dat door alle aanwezigen met onthloote hoofden werd modefiezon- gen, ton gehoore had gebracht, noo- digde de voorzitter der 1L II. V. de aanwezigen uit, een driewerf hoezee aan te deffen voor den eminent in wethouder van onderwijs. Hiermede was de hulde aan den wethouder ge bracht, ten eiDde. Nu zette de stoet zich weer in bewe ging. om den directeur der school, Dr. A. Borgman, eveneens een ovatie te brengen. Bij de woning van den di recteur gekomen werden het bestuur en de afgevaardigden door Dr. Borg man en mevrouw in den salon ont vangen. Door den heer B. Kernkamp werd Dr. Borgman toegesproken. De heer Kernkamp sprak als volgt Geachte Directeur 1 Het is mij een zeer groote eer, dat hel mij in mijn kwaliteit van commis saris aer H. H. V. vergund is, U na mens alle leerlingen der Handels school en daaraan verbonden H. B. S met 3-Jarigeu cursus te mogan geluk- v-enschen, met het besluit van den Ge meenteraad van Woensdag j.l., nl. het bouwen eener nieuwe Handelsschool. Toen U uit Enschedé naar hier kwam, verliet U een zeer belangrijken post, ui. een drievoudig directeurschap, maar de positie, die U hier wachtte, was van niet minder belangrijken eard. Hier werd U toch met de op kweeking van een zeer jong, leer plantje, dat Haarlemsche Handels school heette, belast. De wijze, waar op U dit gedaan heeft, is boven mijn lof verheven, maar wel kan ik zeggen, dat de Haarlemsche Handelsschool on der uw eminente leiding een inrich ting is geworden, die in alle opzichten met de Arnstcrdamsche kan concur- reeren. Nu hebt U, dank zij uw ruste loos streven een inrichting gekregen, die in alle opzichten oen moderne zal mogen genoemd worden en die haar directeur waardig zal zijn. Mijnheer Borgman, ik wensch U van harte ge luk en ik houp, dat het U gegeven mag zijn nog lange jaren aan het hoofd der vereenigiug te suaan tot heil van den Nederlandschen handel. Daarop antwoordde de lieer Borg man Jongelui I Ik dank jullie allemaal voor de woorden door Kernkamp gesproken en voor de schitterende serenade, mij he denavond gebracht. Deze serenade verheugt mij niet zoo zeer oin rnijz-d- ve, maar vooral omdat het weer een uiting is van de goede samenwerking van directeur en leerlingen Kern kamp sprak o. a over de mogelijkheid van concurreeren met Amsterdam. We hopen, dat de nieuwe Handels school de aangewezen inrichting zal zijn voor Haarlem en omstreken en Gaartoe kunnen Jullie zelf het meeste bijdragen, door er steeds naar te stre ven om zoo goed mogelijke diploma's te behalen, zoodat men later kan zeg gen „Dat zijn lui van de Haarlem sche Handelsschool, die moeten we hebben". Na de gebruikelijke fanfares sprak de directeur ook de bui tens taanden toe en dankte hen allea. Naar aanleiding van hetgeen de heer Kernkamp binnen had gespro- ken inl. over de concurrentie met Am- sterdam en den bloei onzer Handels- school) herhaalde de heer Borgman, I dat de leerlingen hiertoe zeer veel I kunnen bijdragen en steeds moeten trachten uitstekende diploma's te ver krijgen, waardoor de waarde der Haarlemsche Handelsschool voor den handel zai stijgen Ook hier weid op den bloei der IL H. School geklonken. Nadat „Crescendo" het Wilhelmus en nog eenige muzieknummers voor treffelijk ten gehoore had gebracht, zette de stoet zich onder het zingen van „lang zal de directeur leven", in beweging, om aan de Hazepaterslaan te warden ontbonden. Alvorens dit echter geschiedde, werd, bij monde van den heer Kernkamp, aan het t-poorcorps „Crescendo" met zijn be kwamen directeui ,dcn heer Hofmees ter, en den Padvinders en liun leiders, met eeiugc hartelijke woorden dank gezegd voor de uitmuntende wijzi, waarop zij zich van hunne taak had- Gen gekweten. Nadat de heer Joh&n Bongertman. die de leiding der serenade's op zich liad genomen, de leerlingen voor hun aanwezigheid had bedankt, gingen al ien in vroolijke stemming huns weegs. Opening. A.s. Woensdagavond zal de opening plaats hebben van het Geheel-Oiithou- ders-gebouw in de Lange Heeren straat. HET DRUKKE VERVOER AAN DE E. S. M. Gisteren had de E. S. M. weer eens een van die drukke dagen als het vo rige jaar zoo veel voorkwamen. Een uitgebreid korps van personeel was dan ook in dienst, en tal van extra wagens kwamen op de baan. Toch nog niet voldoende, wam gis terenavond omstreeks half elf werd aan de halte Amslcrdamsclie Poort hel personeel door eemge wachtende menscben, die beweerden al van ne gen uur af te hebben gewacht, uitge scholden voor allerlei leelijks, toen zij ook met dien wagen nog niet mcc konden. Nieuwe sproeiwegen. Zaterdagmiddag is de nieuwe sproei wagen der E. S. M. op de Ceintuur baan beproefd. Daarbij waren tegenwoordig leden van de directie der E. S. M., alsmede de directeur van de Geineenteremiging en enkele opzichtera De proef slaagde naar wensch en naar wij vernemen zal dan ook een overeenkomst worden aangegaan tus- sahen de Gemeente en de E. S. M., waarbij de eerste zich verbindt tot le vering van gratis water, en de tweede tot besproeiing van de Ceintuurbaan zoo dikwijls dit noodig ia. EEN ONHOUDBARE TOESTAND. Van reizigers, die Zondagmorgen voor 7 uur op reis wilden gaan en zioh daartoe aan hot loket van het station hier ter stede van een reisbil jet wilden voorzien, vernamen wij verschillende klachten over de wijze, waarop zij geholpen werden. Slechts één, zegge één ambtenaar was daar aanwezig voor de bedie ning van 3 loketten en het loket voor de afstempeling der Kilumeterboekjes. Het gevolg daarvan was, dat bet werk den man over het hoofd liep, dat er een gedrang bij het publiek ont stond, dat aati weerszijden onaange name woorden werden gewisseld en. velen hun trein en aansluiting mis ten. Houders van kilometer-boekjes kon den niet eens geholpen worden; een meisje, dat naar Rotterdam moest, kreeg een geheel verkeerd kaartje. De regeling was zeer slecht. En aan wie de schuld? Aan de Maatschappij, die op een drukken zomerseden Zondag slechts één ambtenaar dienst laat doen aan een hoofdstation. Laten wij hopen, dat deze regelen er toe bijdragen, dot voortaan Zon dagsmorgens tw ee of meerdere ambte naren met den loket i ienst to Haar lem worden belast, ojxtat het pubiiek niet de dupe wordt van een onhoud- baren toestand. De Drinkhal. De Drinkhal der Staal waterbronnen is Zondag door 35 personen bezocht NIET PRETTIG. H. R., naaister aan de Groenmarkt, riep de hulp der politie in, daar zij de deur vaD haar woning niet kon open- krijgen die zij om half acht verlaten had. Een agent duwde de deur in, waarbij bleek dat bij het dichttrekken een kram van het slot versprongen was. In het huis werd niets verdachts gevonden. RAADSELACHTIG. Zoodagavond verwijderde zich hardloopende een persoon van de spoorlijn nabij het viaduct aan den Kruisweg. Vanaf het perron werd geroep n „houdt hem, houdt hem". Dit hoorde A. D., die hem per fiets ach ternaging en de tapperij van B in de Wolstraat zag binnengaan. A. D. waarschuwde hierop de politie die met A D„ de tapperij van B. inging De onbekende persoon gaf op C. v. W. te heeten en stoker der H. IJ S M. te zijn, doch weigerde te verklaren waarop hij op dusdanige wijze het perron verliet. Ee i oogenbiik later was de assis tentie der politie noodig tot het be slechte!. van een twist tusschen C. v. W. eo diens huisvrouw. STROOPERIJ. Zaterdag werd M K., vischventer in de Oranjeboomstraat, betrapt op strooperij van gras In het Kleverpark door middel van een zeis. dat hij op een bespannen wagen laadde. Op de zeis werd beslag gelegd. DIEFSTAL? De commies der H. IJ. S. M. heeft bij de politie aangifte gedaan dat C II., firma S., 27 Juni j.l. een doosje inhoudende een blouse, heelt verzon den aan het adres van H. T., te Zwolle, dat daar leeg aankwam. KWARTETWEDSTRIJD TE ALMELO. Men seint ons uit Almelo: Het kwartet van den heer H. Pie- lago behaalde den tweeden prijs en den eersten prijs in de afdeeling „Volkszang". Boide pi-ijzen werden met algemee- no stemmen toegekend. Bij het Zalerdag gehouden zang concours te Almelo behaalde het dub- belmanneiikwartet „ZungJust", direc teur de heer C. Heemskerk, den 2en prijs en den prijs voor deu volkszang. Een nieuwe brievenbus. Vandaag is een nieuwe brievenbus geplaatst op deu hoek van de Van Marumstraat en bet Zuider Buiten Spaarne. Een groot gerief voor de bewoners van dat kwartier. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagnamiddag is te IJmuiden uit Zee teruggekeerd de stoomtrawler „Holland II" wegens een explosie in de vuren, waarschijnlijk ontstaan door het zich daarin bevinden van een niet afgesprongen dynamietpa- troon. De eerste stoker S. Valk van bier, werd door de ontploffing zooda nig met brandwonden overdekt, dat hij in ernstig levensgevaar verkeert. De tweede stoker kwam er met lich te brandwonden af. ONVOORZICHTIG. Gisterer a vond omstreeks tien uur zou In Halfweg een heer uit een in beweging zijriden E. S. M.-wagen stappen. Hij deed dat in de verkeerde richting, en kwam te vallen. Indien de wagen slechts één meter verder gereden was, zou hij onder de wielen gekomen zijn. Het is nu nog zonder oi gelukken afgeloopen. Wanneer zul len de menschen toch eens wat voor zichtiger worden? Onze stadgenoot de heer Dr. J. G. van Pesch, leeraar aan het Gymna sium, staat op de voordracht voor rector aan het Gymnasium te Dor drecht OP HOL. Zaterdagmiddag sloeg op het Sta tionsplein een paard van de paarden tram op hol, doordat een spoorstok losraakte en op zijn hiel viel. Het paard ging. zonder ongelukken te makeri, naar stal. RAADSVERKIEZING. N'uar ons wordt medegedeeld wordt de candidatuur van den heer Joh. Thies voor den gemeenteraad gehand haafd. Op dit oogenbiik bestaat het comi té daarvoor uit 128 leden, kiezerB in het derde district. Nierziekte Onder het opschrift: de drank? I meldden wij in ons nummer van 2 de zer, dat een oud vrouwtje in een hofje bewusteloos gevonden was. Het vraagioekea blijkt van pas te zijn geweest, daar wij uit een schrij ven vernemen, dat de vrouw aan een nierziekte leed. waarvan wij gaarne bij deze mededeeling doen. GEVONDEN VOORWERPEN. I Terug te bekomen bij: I P. Schijvenaar, Scheperstraat 45, Schoten, een paar oorbelletjes. i II. Overweg, Oosterstraat 49, een rozenkrans. H. de Jong, Kleverparkweg 79, een jreticulo met inhoud. L. v. d. Smissen, Koudenhorn 64, een speldje. I J. La vies, Barteljorisstraat 1, een I kinderhoed. II Janlz, Jan Nieuwenhuizenstraat 5rood. een lorgnet in étui. C. van Ee. St. Joannes de Deo, twee horlogekettingen. J Deen, Romolenstraat 11. een bril in étui J. Snijder. Van Marumstraat 32, een dameshandschoen. Bureau van politie, een huissleu tel. B. M. Jansen, Leidsche Vaart 38D, een hond C. Surendonk, Leidsche straat 40rd, ieeri rozenkrans. Bureau Gemeente-reiniging, een zil verei i damesremontoirhorioge. D. Zemel, Adriaan Loosjesstraat 37, een armband. J. Remce, Heerensingel 129B, een hondje. h. Kievit, Leidsche straat 90, een wit schoentje. J. Westerman, Koralen steeg 4, een wagentje. B. van Kessel, De Clerqstraat 166, eeuig geld. iZie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. STUKKEN VAN DEN RAAD. Voor do eerstvolgende raadszitting is o.a ingekomen een schrijven van den heer C. J. van Tienhoven te Aer- denhout, waarin hij mededeelt, de tie noom ing tot wethouder gaarne te zul len aanvaarden en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. De heeren R. J. en E. Wafelbakker verklaren afstand te willen doen van het bun voor dit jaar verleende ver gunningsrecht in hötel Kennomer- land, ten behoeve hunner opvolger, den heer J. F Koderitsch, en verzoe ken om teruggave der betaling voor den nog loopenden termijn van S/4 jaar. Den gemeente-architect, den heer C. L. M. Robbers, is het gebleken dat door B. en W. de nieuwe verordening op den technischen dienst aldus wordt uitgelegd, dat de betrekking van adres sant door hot onderhavige raadsbe sluit eenvoudig zou zijn opgeheven en geéindigd op 1 Mei 1912, met verlies van alle recht op salaris en pensioen. Adressant kan zich niet voorstellen, dat dit de bedoeling van den Raad zou zijn geweest. Hij herinnert aan de verhooging van zijn salaris van f 600 tot f 1000, waarbij hij de gestel de voorwaarden steeds in acht heeft genomen, wijst op de vele jaren door hem in deze functie doorgebracht en verzoekt den Raad, op afdoende wijze in den thans bestnanden onge-regel den toestand te voorzien. (Bij informatie vernamen we, da\ de heer R. op een verzoek van B. en W. om de functie van gemeente-archi tect als eeuige betrekking waar te ne men, afwijzend had moeten antwoor den. Sindsdien is zijn postitie naar aanleiding der nieuwe verordening in zooverre gewijzigd, dat B. en W. aan iederen architect de uitvoering der werken zouden kunnen opdragen, waarmee zij thans den heer R. belas ten, die nu per werk betaald worxlt. Het betreft hier dus een formeele kwestie: de heer R. wensclit zijn func tie officieel geregeld te zien). Een tiental Ingezetenen van Over- veen verzoeken den Raad, om ook voor hunne kinderen de gelegenheid te openen tot het ontvangen van onder wijs in de Fransche taal, op dezelfde wijze als dat aan de O L. scholen te Bloem endaal en Vogelenzang ge schiedt. De plaatselijke commissie van toe zicht op het L. O. onderwijs bericht, dat zij zich in haar op 1 Februari ge houden vergadering ten gunste der stichting eener M. U. L O.-school heeft uitgesproken, maar wat de plaats aangaat er prijs op zou stel len. nogmaals van advies te mogen dienen. De heer G. C. Eldering bericht, een perceel bouwterrein aan den Kweek- duinweg hoek Duin en Daalscheweg in optie te willen geven voor f 5 per vierk. M. B. en W. stellen voor, een leening van ten hoogste f 90.000 tegen een rente van niet meer dan 4 aan le gaan, tot dekking der kosten van uit breiding der waterleiding in Duin en Daal. ZANDVOORT. Donderdagavond vergadert de neu trale kiesvereeniging in Ons Huis, aa. tot vaststelling van het reglement, candidaatstelling van den gemeente raad en machtiging tot het aanvra gen van de koninklijke goedkeuring. Zij die nog geen lid zijn, maar dat wenschen te worden, zullen tot de ver gadering worden toegelaten. Door den onbezoldigden Rijksveld wachter A. Drayer wend in de duinen aangetroffen 'n 15-jarige jongen, die opgaf genaamd te zijn 11. H. L., wo nende te Amsterdam. De jongen werd naar het politiebureau gebracht en verklaarde daar dat hij de ouderlijke woning was ontloopen, omdat hij ru zie met zijn moeder had gehad. Bij fouilleering werd op hem bevonden 'n flobert wolver, een doos patroon tjes en een groot mes. Hij is onder politiegeleide naar Amsterdam terug gebracht Aan de firma C. Bruynzeel en Zo nen te Rotterdam is opgedragen ds leverantie van 120 schoolbanken voor de nieuwe school aan den Parallel weg. Voo rde verpleegden van het Bad huis voor minvermogenden is in de afgeloopen week ontvangen van mevr. K. C. te Haarleun 6 manden bessen, van een onbekende 1 jaargang Stui versblad, van den heer W. te Zand- voort bloemen, van den lieer M. de L. alhier 1 mand kersen en van mej. de B. te Zetten een mand kersen. Op 5 Juli waren alhier aanwezig 23C6 badgasten. Binnenland AFSCHAFFING VERANDERLIJKE INKOMSTEN BELASTING-AMBTE NAREN. Nu het verslag der desbetreffende commissie is ingediend, wensebt do Minister van Financiën over te gaan tot do afschaffing van de ver anderlijke inkomsten der belasting ambtenaren, behalve het voordeel, dat een ambtenaar kan behalen uit de benadering van slachtvee en het artikelgeld voor het opmaken van de kohieren der grondbelasting.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1