SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem'® Dagblad» Koelen. OrioKet. Boliieten. Roeien. De onderlinge roeiwedstrUdsn ran „Het Spaarne". De onderlinge wedstrijden van de R. ei. Z. V. „Het Spaame", zijn heel goed van stapel geloopcn. 't Prachti ge „rooiweer" werkte er trouwens toe mee. En het programma was goed voorzien. Aan spannende races ont brak bet niet, en een paar komische momentjes (niet „vooruit klaarge maakt") brachten 't publiek nog wat extra afwisseling. Voor teder, die Zondag de wedstrij den bijwoonde, is 't een dag van pret tige sport geweest, en de goede repu tatie der Spaarne roeifeesten is nog eens wat vermeerderd. 't Programma bevatte 15 wedstrij den. verdeeld over een vijftal num mers. En aangezien 'k ze moeilijk alle vijftien kan gaan bespreken, dien 'k wel te volstaan met een korte bespre king van ieder In de vlerriemsgieken werd buiten eenigen twijfel 't beste roeien te zien gegeven. Dat wil zeg ge 1 door de beide snelste ploegen, die elkaar tweemaal ontmoetten, even als do beide andere ingeschreven vie ren. Door optellen der tijden werd het resultaat uitgemaakt De winnen de vier. bestaande uit de heeren: H. A. van Loghcm (boeg). J. Dozy, C J. Merens. J. G. VVackwitz (slag) en N. Beets (stuurman) won do eerste maal, in do boot „lUpperda" met maar 'n meter voorsprong Dat was een aar dige race, toen de twee booten boord aan boord onder de spoorbrug uit kwamen snellen, en toen pas de laat ste slag van de race de beslissing bracht. 's Middags won dezelfde ploeg weer, maar nu met een boollengte ver- sctnl, en behaalde dus een regelmati ge en verdiende victorie. Er werd in die twee vieren-beats geroeid, 'trou wens, er zaten dan uux uenige van de beste en meest getramde giekroeiers van ds vereeniging in de beide boo ten. De twee andere vieren maakten geen kans voor de prijzen. Vooral niet de pleeg, die zich zelt de gebruikelij ke benaming van „fuifvier" had moe ten toekennen, omdat dc roeiers nooit samen in een giek gezeten hadden ei dus neiging toonden, er een grapje van te maken. De „fuifvier", die 's morgens roeide, kwam ongelukkiglijk in botsing met een piket onder de spoorbrug, waar door de achterstand bij de tegenpar tij aanzienlijk vermeerderd werd en bij 't eind zoowat drie bootlengten bedroeg. Toen kreeg de verliezende partij 't idee, om de tocht met een verfnsschcnd bad te beëindigen Eu even later sprongen er vier man midden in 't Spaame te water, en zwommen terug naar het clubgebouw. De stuurman ko.n de roeiers niet in den steek laten hij stapte óók over boord, en zwom z'n ploegje achterna. 'suMiddags waren twee der vier leden van de „fuifploeg" gerempla ceerd. 't Ging nu, in de overnaad- scho boot, heel wat beter dan 's mor gens, en op 't randje won ploeg nr. 3 die er in do „Spaarndam" mmder van tereebtbracht, dan in de „Ripperda". De Jonge Tweeën waren zes in getal, 's Zaterdags avonds werden een tweetal voorwed- strijden voor dit nummer gehouden, en teen al roeide de ploeg die ten- slotie den eersten prijs behaalde (G. F. Evelein, boeg, P. Kool, slag en \V. J. Ei.ger, stuurman) uitstekend. Ze ker was dit de sterkste der zes jonge tweeën. De winners van den lieai- prijs toonden veel minder zuiver roeien, maar „trekken er flink aan", sn 't was jammer dat ecu ongeval, buiten den wedstrijd aan een der roeiers overkomen, hun belette den eindkamp te strijdeu. 't Kleine publiek dat Zaterdag avond de voor wedstrijden bijwoonde, gei.oot nog de prestaties van „het fuifpluegje der tweeën Dat was nog heel wat anders dan de zwemmende vier. Want dit tweetal stopte voor de variatie eens onderweg, trok zich van den voorsprong der tegenpartij blijkbaar niets aan en arriveerde ten slotte met tallooze bootlengten achter stand, na een reeks zonderlinge evo luties en gevaarlijke schommelingen. Enfin, zooals een zwemfeest behoef te heeft aan ,,'t komische element" (in den vorm van pantomime's, gewoon lijk) zoo heeft een onderlinge roei- wedstrijd ook de gemoedelijke pres taties der fuifploegjes noodig. Zever Wherries, gestuurd door dames, kwamen uit. De 7 ploegen roeiden in drie heats, en de drie winners kwa men in de finale uit. Viermaal werd er dus in de wherries geraced, en i viermaal was de kamp spannend. Heat II, waarin drie ploegen uitkwa men, gaf zelfs het zeldzame resultaat, dat alle drie gelijk den eindstreep passeerden. Bij loting werd toen de winnende ploeg aangewezen. En die toonde Fortuna's gunest waardig te ziju, want in den eindkamp won ze met beslissende meerderheid. De stuur- vrouw van de ploeg volbracht haar taak heel goed, en had zeker ook aan- deel in de overwinning. Als geheel was het wherry-nummer een bewijs, dat Het Spaarne in deze soort van booten veelal goede roeiers kan vertoonen. Dc Oude Twee moest „de beide helften" van de Spaarne-ra oeploeg in strijd brengen. Helans ontbrak een der vier roeiers o. het appèl, en daardoor werd de strijd veel minder spannend dan hij beloofde te worden, want de invaller in de „Christiaan de Wet" kon niet zóó goed als remplacant optreden dat do ploeg MerensWackwitz, «te uit stekend roeide, de overwinning in het nummer zou ontgaan, 't Verschil was één lengte. Het nummer „ringzeilen" gaf ten slotte ook aardige momenten. De heer F. J. Bernhard, die het geïntrodu ceerd had, had er succes van. Den ganschen dag, van half tien lot half zes, was er vcol publiek op het terras van het clubgebouw, en ook aan den Spaarne-oever wareu aardig wat belangstellenden. s Middags speeJ.de een aardig „muziekje" op hel terras, en bij een gemeenschappeJij ken lunch in 't clubgebouw, waar vele Spaarno-leden met hunne dames za ten. De voorzitter der voreeniging, de heer J. de Breuk Lzn., uitstekend ge secondeerd dooi- den heer J. A. A. Ba ning, verdient hulde voor z'n leiding. De functie van startcr-kumpreobter is nu niet de allerprettigste op 'Q derge- lijken feestdag. Ongerekend de overi ge minder aangename werkjes van 't organisator-schap. Alles liep goed van stapel, en des voorzitters gelaat glom dan ook van tevredenheid, toen hij ton slotte, met een kort lofspraakje voor ieder, de prijzen aan de winners uitreiicre. Tot slot vun den dag werd hef Spaarue- lied, begeleid van het „muziekie' door alle aanwezigen in schoon ge mengd koor gezongen. Het was een gezellig roeifeest een feest, Het Spaarne waardig! Ten slotte volgt liier de gedetailleer de lijst van de winaars der verschil lende nummers: Vievriomsgieken (baan 1000 M.). Winner der 5 uitgeloofde kunstvoor werpen de ploeg: H. A. van Logïiem (boeg), J. Dozy, G. J. Merens, J. G. Wackwitz (slag), N. Beets (stuurman). Tijden resp. 3 min. 33 3/5 sec. en 3 mm. 30 2/5 sec. Jonge Tweeën (baan GCO M.) Eerste prijs do ploeg: G. F. Evelein (boeg), P. Kool (slag) en W. J. Enger (stuurman) Ileatprijs de ploeg: C. P.ouihold (boeg), A. Karseboom (slag) en Th. van de Graaff (stuurman). Oude Tweeen (baan dito). Eerste de Meeuw, geroeid door de ploeg: C. J. Merens (boeg), J. G. Wack witz (slag), W. J. Enger (stuurman/. Wherries, ges tuur door dames (baan 400 M Eerste in de finale: Boot Spaarne (P. Cuypers, boeg: W. J. Enger, slug; mej. E. R. Veth, stuurvrouw). Tijd 1 min. 40 3/5 sec. Tweede: Boot Halley (P. W. Peere- boom, boeg; H. E. Bois9evaiu, slag; Mej. O. Stades, stuurvrouw). In de drie heats werd de beste tijd (1.41 2<5) gemaakt door de latere win ners van den 2eu prijs, iu kamp III Ringzeilen. Da drie uitgeloofde pnjzen werden resp. behaald door de heeren Engels man, l'extor en llego Veth. ROBERf P. Ds Olympischs Spelen. SCHERMEN. De Hollander luitenant De Jong werd geslagen in de tweede ronde van den persoueeleu floret-wedstrijd. Hij was de eenige Hollander, die er ln uitkwam. WATERPOLO. Do Erigelschen speelden een zeer spannende match legen België, en wonnen die ten slotte met 75. ATHLETIEK. Amerika (Graig) won de 100 M.-fl- nale hardloopen, in 10 4/5 seconde. De 2e en 3e prijs-winners waren even eens Amerikanen; een Zuid-Afrikaan was vierde. De Amerikaan Thorpe won den Pentathlon (modernen vijfkamp), 2e was da Noor Bel, 3e de Amerikaan Donahue. WORSTELEN. In de afdeeling zwuar-gewicht won de Hollander Bonneveld gemakkelijk van dei. Fin Backemus, dien hij in 1 1/2 minuut legde. Brlcket. NEDERLANDSÜBÜE. CRICKETBOND. Haarlem heeft zich Zondag tegen het sterke Amstels kranig geweerd, door met zes wickets te winnen te danken aan goed batten en fielden. Ditmaal wisten de Haarlemmers er eens goed. het hout op te leggen, en het resultaat is een felicitatie waard. Rood en Wit won, zooals te ver wachten was, heel gemakkelijk met e..i innings en vier runs van Volhar ding, en Hermes luclp de kampioenen hun kans op de eerste plaats te ver beteren, door zeer onverwachts de Haagsche te slaan, met 67 runs op de eerste innings. De competitiestand. Die is nu, in de eerste klasse: gesp. gew. verL pt. gim. Rood en Wit 7 6 1 12 1.71 's-Gr. C. C. 7 5 2 10 1.42 A. C. C. 8 5 3 10 1.25 Haarlem 7 3 4.6 0.85 Hermes 7 3 4 6 0.85 Hilversum 5 1 4 2 0.40 Volharding 4 0 4 0 0. VOLHARDING - ROOD EN WIT. Rood en Wit bat eerst, en het ope- ningspaar v. Wave renv. Manen brengt al samen de 100 op. Van Wa veren scoort daarvan 72 runs. Als op 108 het eerste wicket valt, volgen er evenwel heel veel meerdere. Als de stand 5 voor 126 is, komen Posthuma en F. iloldert samen en brengen samen nog 45 runs bij voor een scheiding komt. De laatste wickets leveren niet veel meer op, en het totaal wordt 184 (Van Waveren 72, Van Manen 32, Posthuma 31, F. Holdert 20). Van lleuterghern nam 4 wickets voor GI runs en llealey 4 voor 64. Volharding wordt daarna voor 46 aan den kant gezet door uitstekend bowle van v. Waveren en Posthu ma, die resp. 5 wickets voor 31 en 5 voor 15 nemen. \an Loon (15) is de eemgo mei dubbele cijfers. In de foliow on begint Rood en Wit met re chauge-bowlers aan te zetten, en die:.tengevolge weet Volharding nog 133 runs te maken. Maar dat is juist te laag om de innings-nederlaag le ontsnappen. Mesch maakt nu 31 runs, Brouwer 28 en Gerke 21. Zoo wint Rood en Wit met een innings en 4 runs. HERMES—'s-GR. C. C. 's-Gr. C. C. begint met een mager totaaltje van 79 runs, waarvan La Cuapelle bijna de helft scoort. Hermes duet beter, antwoordt met 146. De Haagsche sluit haar tweede in nings, als er 155 runs voor 7 wickets zijn (Feith 80). Hermes heeft vijf kwartier tijd om 90 runs te maken, maar besluit don tijd uit te spelen. Even voor het einde zijn er 3 wickets neer voor 35 runs, en dan geeft de Haagsche het op, dus verliezend op de eerste innings. TWEEDE KLASSE. OLYMPIA—AJAX. Olympia begint me.t 66, waarop Ajax met 73 antwoordt. (Grunning 41.) De Olympianen maken er in hun tweede innings 76, en Ajax moet 60 maken om te winnen, hetgeen gelukt na den val van zes wickets, zoodat de Leidsche club mot 4 wickets wint lo k 1 a s s e. HAARLEM—A. G C. A. C. C. bat eerst op bowlen van Schmeink en v. Brederodo. De oersto heeft al spoodig succes, als Lobry de Bruyn door hem gebowld wordt. Sahröder staat zeer krachtig te spelen en als hij 35 heeft, wordt hij keurig door Schravendijk gevangen. Bouwmeester, die nu is gaan bowlen neemt Rincker's wicket (22). Achter eenvolgens hanteeren 6 Haarlemmers den bal en merkwaardig is, dat ieder een wicket neomt, behalve Schmeink en Brederodo (ieder 3.) lh. Douwes met 36 wordt door Angenent op het bowlen van Krusetnan gevangen en Meyers met 10 behaalt nog dubbele cijfers. Het totaal is 136. Het begm der Haarlemmers is niet bijzonder mooi, omdat Rincker do eer ste batslui al spoedig op de tribune heeft gezet. Maar Jan van den Berg en Ange neut brengen dan de verbetering. Jammer is, dat Angenent run out gaat met 22. Jan v. d. Berg valt spoe dig ook op ltiucker, met 23. Sanders weet dan door brutaal spel zich 25 runs in korten tijd te verschaffen, als hij handig door Schroder ges tumped wordt. 133 wordt het totaal. A. C. C. gaat nogmaals in, het to taal wordt nu 85. L. Douwes 21, iimcker 16 en Meyers 10 bieden alleen tegenstand. Sahrö der wordt schitterend aan de boun dary door Kruseman gevangen, ter wijl de geheele inuiugsdoor uitstekend gefield wordt. Haarlem moet dus 90 runs maken om te winnen. Kruseman speelt bijzondei- mooi en heeft dan 23 runs vóór dat Rincker hem bowlt. J. v. d. Berg voegt nog 16 toe en als Angenent een uitsteken de 31 maakt, blijkt dat de runs er zijn. Zoo boekt Haarlem een fraaie over winning en blijkt, dat baar opneming in de le klasse wel verdiend is. De scores A. C. C. le innings J. C. Schroder c. Schravondijk b. Schmeink 35. Lobry de Bruin b. Schmeink 0. L. Douwes, c. Brederode b. Schmeink 7. Rincker b. Bouwmeester 22. Van der Linde Lb.w. Brederode 5. Vua Lier c. Bouwmeester b. Brede rode 7. lh. Douwes c. Angenent b. Ivruse- rnau 36. K. Horst b. Brederode 0. J Stroeve b. Angenent 3. Meyers b. Oostenbroek 10. Vmlenbui-ig not out 0. Extra's 11. Totaal 136. Bowlingcijfers Schmeink 337. v. Brederode 3—41. Bouwmeester 1—23. Angenent 118. Kruseman 16. Oostenbroek 1—0. Heye b. Rincker 8. Bouwmeester b. Rincker 6. Angenent run out 22. J v. d. Bjrg b. Rincker 23. Oostenbroek b. De Bruin 5. Bijleveld not out 6. v. Brederode st. Schroder b. De Bruin 1. Extra's 19. Totaal: 133. Bowlingcijfers Rincker 553. Lobry do Bruin 4—31. Vredenhurt: 015. L. Douwes 0—15. 2e innings Kruseman b. Rincker 25. Heve did not bat Bouwmeester hit wicket Lobry de Bruyn 7. Angenent not out 31. J. v. d. Berg b. Rincker 16. Schmeink not out 5. Sanders b. Rincker 0. Oostenbroek did not bat Bijleveld did not bat Brederode did not bat. Extra's 7. Totaal 91. Bowlingcijfers Rincker 3—32. Lobry de Bruin 132. Horst 0—10. Douwes 0—10. A. C. C. 2e innings J. C. Schroder a Kruseman b. Schmeink 5. Th. Douwes c. Schravendijk b. Schmeink 3. L. Douwes c. Schravendijk b. Bre derode 21. Rincker l.b.w. Brederode 16. Lobry de Bruin b. Bouwmeester 4. Van Lier c. Brederode b. Sciimoink 7. Meyers b. Bouwmeester 10. Stroeve b. Schmeink 0. Horst b. Schmeink 3. Van der Linde not out 9. Vredenburg run out 2. Extra's 6. Totaal85. Bowlingcijfers Schmeink 5—31. Bouwmeester 2—22. Brederodo 226. - Schieten De uitslag van deD hoofdkorpswed strijd voor de marine was Directie marine te Willemsoord (le groep) met 186 p., een verguld zilveren medaille en 25 2. directie marine Ilellevoetsluis (afd. mariniers te Rot terdam, met 1S4 p., een zilveren ined en 15 3. directie marine Willems oord (3e groep) met 165 p., een bronzen ined. en 10 4. directie marine Am- terdam) met 184 j., een zilveren med. De prijzen werden door kolonel Timmer, inspecteur van het korps ma riniers, uit Den Haag, aan de winners' uitgereikt. In den eerewedstrijd, waaraan kun nen deelnemen zij, die in wedstrijd „Oranje" in twee series hoogstens 30 punten behaoldeD, werd de eerste prijs gewonnen door den len luitena-it der mariniers J. Gele te Willemsoord. Deze schoot de 8 borstschijven weg met 8 patronen in 42 sec. en had slechts 16 o. Iu 191(1 behaalde hij den eersten prijs met 17 p. Aan dezen prijs is verbonden bet kampioenschap van Nederland met sjerp als wisselprïjs. Meester scherpschutter werden nog de heeren P. J. Brussaard te Rotter dam met 88, en R. Huygen de Raat te 's-Gravenhage met 75 cartons. Door de officieren werd vooral druk geschoten op de revolver- en pistool- banen. De volgende dag was de dag voor de infanterie-regjrnenten. ónder de aan wezigen merkten wij o. a. op enkele leden der Staatscommissie voor de w eerbaarheidsbeweging, waaronder ook den hoogbejaarden Baron Ver- borch van Verwoide, die zelf nog niet succes op een der banen meeschoot. De volgende prijzen werden door de deelnemende detachementen behaald: het le regiment vestingartillerie te Utrecht met 31 p. de bronzen med-, het 2de regiment inf. uit Leeuwarden met 39 p. de bronzen mei, het 5e reg. inf. uit Amersfoort met 25 p., de verg. zil veren med., het 7e reg. inf. uit Am sterdam met 25 p., rle zilveren med bet le reg. inf. uit Ansen met 32 p. do bronzen med. en het reg. inf. uit Utrecht met 37 p. de bronzen med. Meester revolverscbutter werden t K. Woldendorp uit Rotterdam met 49 en G. A. v. d. Bergh uit Loosduinen met 48 cartons. Vermelding verdient nog, dat A. Bouwens uit Nijmegen meester pistool- schutter werd op 50 M met een GO schootskaart. Hij maakte hierop in 58 cartons 497 punten. WlslrUden. SCHEVENINGSCHE WIELERBAAN. De kleine Zomerprijs, in drie ritten van 15 K.M., werd gewonnen door Mulckluiyse (2e Timmermans, 3e Se- ton). Piet van Nek won den Grooten Zo merprijs, driemaal Contenet tweemaal tweede en één maal derde en de Belg Ivan Goor tweemaal derde en éénmaal tweede. De Zuid-Afrikaan Lerou won den wielerwedstrijd om liet Malarmeei (320 K M.) in 10 uur 33 min., en ver- beterde het Zweedsche record daar door met niet minder dan 44 minu ten. (M. Ct.) Waterpolo. DE COMPETITIES. Zondag zijn er drie tweede klasse corapetilieinatcbes gespeeld, met de volgende resultaten: Noord, 2e klasse. Amersf. Zwemclub— Y 11, 3—1. Triton—A. Z„ 3—2. Zuid. 2e klasse. Neptunus-R. Z. C. 11, 0-6. (L/L Ct) Zwemmen. EEN MOOIE VICTORIA VAN MINNES. In den gisteren door do Brugscho Zwemki'ing gehouden internationalen wedstrijd van Damme naar Brugge (4600 M.), wisten ouzo lundgenooten Minnes en Meuring zich te onder scheiden door zich iu goeden tijd respectievelijk eerste en vierde ta plaatsen. 1. A. Minnes (Het IJ) in 1 uur 28 min.; 2. Weckesser (Cercle de Nata tion de Bruxelles) in 1 uur 31 min.; 3. Everacrts (Brugsche Zwemkring) in 1 uur 31 min.; L Meuring (Het IJ) in 1 uur 34 min.; 5. Kaminkcr (Otter C.lub d'Ai'vers) en 6, Henry (Gentsehe Zwemkring). (M. Ct) Stadsnieuws WETHOUDER DE BREUK. De wethouder van Publieke Wer ken, de heer Jobs, de Breuk, bereikte Zaterdag den leeftijd van 60 jaar. Staatsloterij. In de St Ct. komt de mededeeling voor van het aantal loteu van de 399ste Staatsloterij dat iu Haarlem vertrekt is aan de collecteurs. Aan de heeren H. S. C. Christiaan, ISO leden; C. Mol, 150 loten; J. Wentholt, 120 lo ten, en aan mevr. de wed. I. S. Frank geb. Polak, 185 loten. TENTOONSTELLING TE DORDRECHT. Op de Dordtsche tentoonstelling, die Zaterdag geopend is .exposeert de „Conrad" modellen van baggermate- riaal cn het Koloniaal Museum leer middelen. Metaalbew erkersbond. Tot voorzitter van de afdeeling Haarlem van den Ned. Metaalbewer- kersbond is verkozen de heer J. Catz, te Schoten, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Rus, die, zooals wij reeds mededeelden, be noemd is lot bezoldigd propagandist van bovengenoemden bond. Tot secretaris van den Boud is be noemd de heer W. Hogerbeets, alhier. PRACTISCH APOTHEKERS EXAMEN. Te Utrecht is voor liet tweede ge deelte van het practised apothekers examen geslaagd de heer J. J. L. Zwikker, van hier. Het deed hem goed in staat te zijn, met vuur te antwoordden. O neon, zeker niet, alleen haar vinden 1 HOOFDSTUK XV, M r. D u g e dr e i gt. De ochtendbladen waren vol van het nieuws. Phïneas Doge was in Londen aangekomen! De Effectoci- beurs was geagiteerd. Degenen die op de geldmarkten van de w ereld ve-d Invloed hadden bleven staan om hun hoofd om te wenden na&r het hotel waar hij zijn intrek had genomen. In terviewers, kennissen, werkelijke en zoogenaamde, bedelaars voor Z'Clizell en voor anderen, lieten hun kaartjes achter en bleven rondhangen. In het hotel spraken zij met ingehouden stem over hem, alsof er iets bovenna tuurlijks verbonden was aan den man wiens inacut voor goed of voor kwaad zoo ver reikte. Iniusschen sliep Phincas Duge, die een vermoeiende reis gehad had, en die doodop was aangekomen het groet ste deel van den morgen, die volgde cd zijn aankomst, terwijl zijn getrou we knecht builen de deur de wacht hield. De eerste gast, die werd toege laten, toen hij eindelijk verkoos op te staan, was Littleson. liet wus bijna tijd voor de lunch, en de beide man nen gingen samen naar de eetkamer van het hoteL Een kelme lunch in een rustig hoekje, stelde Littleson voer, er- geus waar wij kunnen praten, Duge, liet doet mij genoegen dut je in Lon den bent gekomen, ik heb, nu jij hiei aanwezig bent, een veiliger gevoel. Piiuieas Duge glmilacnto een beetje weifelend. Zij vonden liuu afgeschoten hoekje en bestelden een luucli. Toen leunde Littleson voorover over de ta fel heen. Duge, z:ü liij. ik dank je dat wij het eens zijn geworden. Weiss te legrafeerde mij dat jelui lot een over eenkom d waart overgegaan, en dat jij óp weg hierheen was om het met die andere zaak .in orde te brengen. Het hoeft ons eenige m! 111oenen gi llest voor het zoover gekomen is. Phincas Duge giimlaciite even, dat wil zoggen zijn lippen gingen van een, maai- er volgde geen ontspanning van zijn gelaatstrekken op. Litüeson,' zei hij, voor wij over onze zaken beginnen te praten, heb je bier iets van uuju nicht gezien.' Littleson was een beetje verbaasd. Hij had niet gedacht dut Phineas Duge zich ooit weer het bestaan van zijn nicht zou herinneren. Ja, antwoordde hij, ik reisde met haar op dezelfde boot. Ln sinds dien tijd? lleb ik haar eens of tweemaal gezien, antwoordde Littlison een bee tje aarzelend. Alleen vroeg Fhineas Duge. Niet altijd, antwoordde Little son. Tweemaal heb ik haar met Norris Vine gezien, en tweemaal met een jongen Elgelscliman, die ook op de boot was! Phineas Duge gaf niet dadelijk ant woord. Hij scheen het menu te bestu- deeren en legde het eenigszins onge duldig weer neer. Weet je misschien ook, vroeg hij, waar zij nu is? Daar heb ik geen idéé vau, ant woordde Littleson naar waarheid. Ronduit gezegd, was zij niet heel vriendelijk togen mij, toen ik haar op de boot aansprak. Zij was er blijk baar niet op gesteld met mij te pra ten, daarom kwam het mij beter voor haai- maar alleen te laten. Hoe lang is het geleden, vroeg Pliineas Duge, dat je haar hier zag? Omstreeks een week geleden, ant woordde Littleson. Zij dineerde met Norris Vine bij Luigi. Ik herinner mij dat ik heel verbaasd was hen sa men te zien. Hij schijnt iets aantrek kelijks voor je familie te bezitten. Phineas Duge koek den ander koud aan en Littleson voelde op een of andere manier dat hij een flater had begaan. Hij deed zijn uiterste best om weer op liet eerste onderwerp terug te komen. Vertel mij nu precies, zei Phineas Duge, een oogenblik later, wat je gedaan hebt met betrekking tot den man Vine. 1 attleson keek voorzichtig rond. Ik heb hem ontmoet, zei hij. Ik heb de zaak oj) alle mogelijke ma nieren toegelicht on vond hem, tot mijn spijt, in een absoluut cnmoge lijke stemming. Hij wil in geen geval met ons in onderhandeling tred sn. Ik vrees dat hij eenvoudig bezig is zijn tijd af te wachten. lederen dag zio ik in de bladen dat de agitatie toeneemt, en het komt mij voor, dat als deze wet er door komt wij allen zonder uitzondering als misdadigers beschouwd zullen worden. Ik denk dut Norris Vine wacht op het oogen blik waarop hij dit met het meeste dra matische effect doen ka*1 door zijn verwenscht blad op te smukken me; een copie van dut document. Het zou buitengewoon onaange naam voor jou en Weiss en de ande ren zijn Wij zouden niet uitgeleverd kun nen worden, antwoordde Littleson, en ik zal wel zorgen den oceaan niet meer over te steken voor dat dit al les voorbij is. Als dat ooit gebeurt, merkte Phi neas Duge bedaard op. Maar ga nu voort over Norris Vine. Weer keek Littleson de kamer rond. Weet je dat Dan Prince hier is zei hij zacht. Duge knikte. Tot nu toe, merkte hij op, schijnt zijn aanwezigheid hier nog geen gevolgen te hebben gehad. Hij beeft een poging gedaan, fluisterde Littleson. Hij wist binnen te komen en had de inlichting gekregen, dat Vine dien avond zeker terug zou komen. Of hij gewaarschuwd was cf niet, kan niemand zeggen, maar liij kwam niet terug. Eenige avonden ge leden volgden zij hein over het Tra falgar Plein, in de hoop, dat hij naar de kade zou gaan, maar hij nam een rijtuig en liet zich naar zijn ciub brengen. Zij volgden hem en wachtten hem op tot hij er weer uit zou komon, maar er stond eenige passen van hen af vlak bij den ingang een politie agent. We zijn hier niet in New-York, Duge. Je kunt hier voor zulke dingen de kust maar niet vrij krijgen, en Prince wil er zijn leven r.iet aan wa gen. Hij is op zijn manier ook rijk, cd wenscht te leven om van zijn geld te genieten. Hij is wol zoo slim als de roep, die van hem uitgaat, ofschoon hij het hier tweemaal heeft moeLsn afleggen. Ik geloof, dat er iets anders is wat hem terug houcit. Eu intusschen, zei Duge bedaard, kan in het ochtendblad onze veroor deeling staan. Dat kan, natuurlijk, antwoordde Littleson. Maar ik denk het niet. Hij kan zich niet bewegen of hij wordt gevolgd, en hij kan geen telegram schrijven of er staat iemand naast zijn schouder. - Dat is dus de toestand voor zoo. ver jij weet vroeg Duge. Juist antwoordde Littleson. Ik kan je niets meer vtrtelleo. Duge gebruikte ziju lunch verderen betaalde de rekening. Toon maakte hij een afspraak om met Littleson te dineeien en bestelde een auto. Daarop liet hij zich naar de Amerikaansche Ambassade brengen. Bij het noemen van zijn naam werd alles hem gemak kelijk gemaakt en binnen enkelj mi nuten bevond hij zich in tegenwoordig, heid van den gezant Het verheugt mij u nog eens te ontmoeten, Mr. Duge, zei hij. U kent mij zeker niet meer, maar ik weet, dat w ij elkaar vier jaar geledon onge veer oj) een feestdiner Ln New-Y'ork ontmoetten. Dat herinner ik mij nog heel goed, antwoordde Pliineas Duge. Een vervelende geschiedenis was het, maai- wij spraken over de Aziatische Mogendheden en amuseerden ons zoo goed mogelijk. Alles wat ik gezegd heb is sinds dien tijd uitgekomen, niet waar Deane glimlachte. Men zegt, dat dit met u altijd het geval is, antwoordde hij. „Duge de profeef' hoorde ik u eens door ee.n beursman noemen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6