Weerbericht MEDEDEELLNGEN VAN HET KONINKL NED MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 1050 uur). De Bildt, 10 Juli 1912. Hoogste barometerstand 766.4 m-M. te Breslau laagste 743.1 m.M. te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 11 Juli Wind zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen. Gesteldheid van de luchtgedeelte lijk bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer. Temperatuurwarmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 768 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT -Opticien 86 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand Hoogste gisteren Laagste heden nacht. Hedenmiddag 12 uur lu Juli F. 70" F. 57 F. 71 HOOQ. en LAAQWATERSTANDEN 11 Juli. Hoog water. IJmuidenv.rn.19u. m.;n.m. 12 u. iOm Katwijk n.m.llu. 40 m.; v.m. Uil 43 m Petten v.m.l?u. 30m.; n.m. I2u.80m Laag water. lJmuldenv.rn.8u. m.; n.m. 8 u. 10m Katwijk v.m. 7u. 40 m.; n.m. 7 u. 50m Petten v.m. 9u. 30 in., n.m. 9 u. 40m Het aansteken der lantareus van rijwielen, auto's en andere voertui gen. moet te 8. u 54 m. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEL1.NGEN 30 CL per regel. «-«SSEgS Vb4 «T»"4,*J" tfs-sssSS warm weer oefent de hooge tempera tuur geen gunstigen invloed uit op den buitenkant van het vleeschzoo dra het uit de vriescellen komt. wordt het vochtig, doch dit geschiedt ook bij versch geslacht vleesch, als het eeni- gen tijd in de koelcel heeft gehangen. De smaak is uitstekend. Biefstuk van dit Argent ij nsch vleesch verschilt in smaak niet van het Hollandsche vleesch. Echter kan het voorkomen, Idat het vleesch niet geheel vrij is van eenigeu ammoniak-bijsmaèk, doch dit kan steeds worden vermeden, als de vrieskameis goed worden geventi leerd. en zorg wordt gedragen, dat het vleesch niet te dicht bij de bevrie zingsbuizen hangt. De prijs van dit vleesch, dat tot nog toe niet rechtstreeks uit Argentinië in ons land werd ingevoerd, doch door tusschenkomst van Londensche ex porteurs, is feitelijk nog niet vast te stellen. Langon tijd heeft het vleesch in London in vrieskamera gehangen, waar het, ten gevolge van de stakin gen in Eugcland's hoofdstad, twee a drie maanden In opslag moest blijven en voortdurend aan het bevnezings- proces bleef onderworpen. Dit is op hot verwerkeu van het vleesch van nadeel i gen in vlood geweestdoor het te hard bevriezen kan liet slechts moeilijk worden gedeeld en uitge beend. Dit euvel wordt terstond weg genomen. als het vleesch hier reent- streeks uit Argentinië zou kunnen worden ingevoerd. Er bestaan dan ook reeds plannen om booten in te richten, voorzien van koel- en vries kameis, ten einde het vleesch recht streeks naar Nederland to voeren. Deze vlugge overbrenging zou quali- teit en prijs zéér ten goede komen. Zooals boven reeds gezegd, is nog tniet aan te geven, hoeveel dit bevro ren vleesch voor de Hollandsche huis moeder per pond zal verschillen van het verscha. Het feit edhter, dat het vleesch, wat thans op proef was opge slagen, en tegen den gewonen prijs verkocht, even grif van de hund ging als iiet versclie, garandeert den Arn- sterdamschen slager, dat de afzet groot zal zijn, als in de toekomst het Ar&entijnsche vleesch eenige stuivers per kilo goodkooper zal wezen dan liet hier geslachte. Door de slagers zoowel als door de afnemers wordt hard verlangd naar goodkooper en even deugdelijk vleesch. Thans reeds worden te Amsterdam per week om streeks driehonderd runderen minder geslacht dan één of" twee jaar "geleden. En daar de bevolking van onze stad ook sindsdien is toegenomen, wijzen deze cljrers op een veel geringer vleeschverbruik ten gevolge van. de duurte. Laatste Berichten Afscbsid van den Burgemeester. Hedenavond bieden de Raadsleden den Burgemeester een afscheidsmaal tijd aan in „Hotel Funckler Er is gedekt voor dertig couverts. Het menu luidt als volgt: Na het wapen van Haarlem volgt het volgend opschrift AFSCHEIDSDINER aangeboden aan J h r. M r. J. W. G. Boreel van Homelanden, Burgemeester van Haarlem, door de Leden van den Gemeenteraad eri don Gemeen te-Secretaris op Woensdag 10 Jult 1912. in het Hotel Funckler. Suprème Neptune. Hors d'Oeuvrcs. Crème Duchesso. Tortue Clalro, Bombes l'Orsini. Saumon du Rbin aux fines herbes. Selle de Chevreuil h la Grand Veneur. Canetdn de Rouen glacé Pérlgourdine Bécassines Röties au Cresson. Compote Mèléc. Asperges d'Argenteuil. Langouste d'Üstende i la Henri IV. Glacés. Soufflées au parmesan. Fruits. DesserL STUKKEN VAN DEN RAAD. EEN GOED VOORSTEL. De heer Van de Kamp heeft bij de begrooting aangedrongen op de open stelling der Stadsbibliotheek, gedu rende de avonduren. B. en W. stellen nu voor met ingang van 2 September op Maandag en Donderdag de Stadsbibliotheek van 7—lü uur open te stellen. Do amanuensis en de klerk ter bi bliotheek krijgen ter vergoeding 1.50 per avond, de kastelein van het Prin senhof /I per week. Extra-kosten van vuur en licht worden geraamd op 100. (Gisteren is men in de Stadsbiblio theek begonnen met het aanbrengen van eiectrische verlichting, waartoe onlangs reeds door den Raad beslo ten was.) B, en W. stellen een wijziging voor van een besluit inzake de uitgangen van do buitenplaats „Uit den bosch" op de Spanjaardslaan, omdat door een misstelling het besluit niet is overeenkomstig het voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van W. van Schie, om een uitgang te mogen maken voor zijn weiland aan den Spaaru- dammerweg. GEEN MEDAILLE. Daar het feit van het 5-jarig be staan vun „Jacob van Lennep" B. en W. niet belangrijk genoeg voorkomt, stollen zij voor afwijzend te beschik- ke i op het verzoek om een medaille te mogen ontvangen voor den tooneel- wedstrijd, waarmee hel 5-jarig be slaan gevierd wordt. Van 't Kantongerecht STROOPERIJTJES. G. W., arbeider uit Den Haag, be schuldigd op 13 December 1911 in de duinen onder IJmuiden te hebben go- loopen, netgeeu verboden gebied was, met 2U wildstrikken. Het O. M. vindt geen reden die straf te verminderen en eischt bekrachti ging van het vonnis. Jac, S. word gezien op het terrein van den heer Van Tienhoven, met het doel kievitseieren te zoeken, waartoe beschuldigde niet gerechtigd was. Hol O. M. eischte ƒ3.— P. L. koopman te Zaandam, was gedagvaard wegens het met te groote snelheid passeeren van de ge meente Haarlemmerliede per motor rijwiel. De heer L., hiertoe de gele genheid gekregen hebbende, las zijn verdediging voor. Wel had bekL het gestelde snelheïdsmaxiinum over schreden, doch niet met de in het ver baal genoemde snelheid. Dit was echter niet te verwonderen, daar een motor van 40 K.M. niet onmiddellijk te brengen is op 12 K.M. De heer S., die met bekl. reed was bij de paal pl.m. 20 M. achter en na 200 M. 50 M. voor. De heer L. vreesde dat de finish van den lieer S. voor de zijne was aangezien. Ten zeerste wekte het echter zijn verwondering, dat niet do hc-cr S. bekeurd was. De heer L. ein digde met de clementie van het Kan tongerecht in te roepen. Het O. M. de overtreding bewezen achtende, doch de omstandigheden in aanmerking genomen hebbende, eischtc /3. Uitspraken. Heden worden de navolgende uit spraken gedaan A J. J. M. v. <L H., te Heemstede, en drie anderen, overtreding Onge vallenwet, 10 boete of drie dagen hechtenis. P. K., te Haarlem, vrijge sproken. J. do K., te Haarlem, en 2 anderen, overtreding Jachtwet, No. 1/5 boete of vier dagen hechtenis, do beide an deren 1 boete of een dag hecht. A. A., to Haarlem, overtreding Vis- schcrijwet, ƒ3 boete of 3 dagen hech tenis. J. A., tc Haarlem, overtreding Wa penwet, ƒ0.50 boete of ccn dag hech tenis. D. van D., te Haarlem, overtreding Arbeidswet, zeven maal ƒ3 boete of zeven maul 2 dagen hechtenis. B. W. P., en M. II., tc Haarlem, nachtrumoer verwokkon, 3 boete of drio dagen hechtenis. M. J. van F. en J. G. L., te Hilver sum, loopon op verboden grond, ƒ0.50 boete of ©en dag hechtenis. J. N'.. te Schoten, en 7 anderen, overtreding Politieverordening Haar lem, 1 boete of een dug hecht. J. V. K., t© Haarlem, en 33 ande ren, overtreding Motor- en Rijwiel- Reglement, 1 en 3 boete of één ©n twee dagen hechtenis, 2 boot© of 2 dagen hechtenis, en 1 boete of een dag hechtenis. Voorts werden or nog 42 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21 dagen hechtenis, 6 boete of drie dagen hechtenis, ƒ5 boe te of drie dagon hechtenis, 3 boete of drie dagen hechtenis, ƒ2 boete of twee dagen hechtenis, en ƒ0.50 boete of een dag hechtenis. GASONTPLOFFING. Om 10 uur hedenmorgen is bij den heer R. C. Broekmeïjer, Spaarne 78, oen gasontploffing ontstaan, doordat men naar een gaslek zocht met... een lucifer. De lieer Broekmeïjer schroeide de haren. De winkeluilslalling en het inwendige van don winkel bekwuui veel schade. FOKKER WORDT DUITSCHER. Naar we vernemen heeft onze oud- stadgenoot A. H. G. Fokker, natu ralisatie als Duitsclier aangevraagd. H. B. S. 5-j. CURSUS. Aan de H. B. S. met 5-j. cursus, zijn bevorderd van de le tot de 2e klasse: P. J. André de la Porte. Jeanne L. C. Baaij. Anna R. Bouwmeester. R. Burdet. Louise M. Burkung. W. A. Cohen Tervaert. Ollolina II. Gooszon. II. M. J. Westerman, T. Iloog. A. van Lennep. F. J. D. Luderus. L. C. Mei nes?., O. W. A, von Moller. G. A. Reij- don. J. H. Rogge. II. M. Sandbcrg. II. Sipkes. J. M. R Sandberg. M. C. Teves. J Aarents. A. J. Faber. E. A. Kervel. Elisabeth S. Kuijper. P. H. Lefebre. A. van Lennep. Hendrika de Nobel. J C. van der Poest Clement. J. de Regt. K. Roos. E. L. Teixeira de Mat- tos .T. van der Vegt. Cornelia M. Vrcugdohil. E. F. Wackwitz. J. H. Wol terbeek. M. B. F. Ackerman. H, H. van Asch. W. K. van Baak. J. P. van den Borg. IC. Blankevoort. Cor nelia M. Florijn. M. W. C. Huijsse. W, A. Kreuiter. Juli Prins. C. F. P. Sootens. Maria L. Wamsteker. J. Zuid- Weg. En voorwaardelijk: IC. A. L. Blok van Laer. Ermina C. Engelenberg, en II. W. Friedrichs. Van de 2e tot de 3e klasse: J. A. H. G. Broese van Groenou. ëiconora M. Dom. C. Druijvesteijn. C H. den Hertog. G. G. C. Klop. Ma ria Krnseman. J K. II de Roo van Aldcrwerelt. A. Stoop. R. Syhnlts. J. A. M. Temminck. F. Thiel. F. .T. J. Trapman. U. J. K. Verstelt. F. H. Wei tholt. W. E. van Waveren. H. H. T. Schweizinger. F. H. Hartog. 11. de Jong. C. Mesman, Wilhelmina .T. Oos tenbroek. J. D. Schepers. A. C. Sille- vis G. J. Sorgdrager. J. P. IC. van dor Steur. W. H. le Sueur. N. Visser. L. M. J-I. Vreugde. M. J. II, Bruin. F. C. Derx. G. J. Drost. li. 11. Duintjor, A. Homberg. VV. II. Jorritsma. Hermina G. te Kiefle. A. W. Kneteman. Gecr- truida J. J. Lesger. W. F. L. Mugge. llcrmina Onland. J. A. W. von Stcin. P B. J. IJzerman. Gerda Kop. En voorwaardelijk: Marij Gooszens. L. van Lennep. F. J. de Boer. L. W. Kervel. J. Faber, en W. Stephan. Van do 3de naar de 4de: N. Beets, VV. F. C. E. van Bevervoorde, W. II. van Braam, J. A. Deutschbein, J. Droste, G. F. J. Kervel, Pauline W. C. A. Lanzing, L. F. Lanzing, G. van d*or Muelen, F. E. Mulder, P. G. Mulder, J. M. J. W. Oostwoud Wydenes, Ger da J. Peereboom; O. J. Reinders, Pie- terneUa M. Roineyn, J. J. F. SandWrg, Henrietta I. C. de Sloppelaar, J. P. TTiysso, A. P. de Wild, Antoinette F. Bouvy, W. de Brabander, P. Clausing, A. L. H. TL Gerla, P. de Gruyter, J. L. Jansen van Raay, M. C. Kingma, A. H J Reinders, Johanna Schoort, Eli sabeth Schouten v Gelder, G. Smit, Oei Hoo Tjoe, Everdine G. Veenhoven, J. A. F. de Weeger. Voorwaardelijk: Ida C. G. A. Nyo. Van de 4de tot de 5de: P. II. Arige- nent, H. Bax, W. Boissevain, H. J. Calkoen, A. Francisca Dom, G. J. Droste. Ilenriëtte A. Gaarlandt, P. Groot, D. E. L. ICruyl, W. J. do Koek van Leeuwen, J. Oostenbroek, J. van der Veen, J. W. H. Bianchi, H. II. J. Bak, W. L. Cohen, Marie C. Droste, O. C. Duiriljer, J. Faber, Johanna E. W. de Groot, B. Herman, J. F. Jansen van Raay, IC. II. Krijgsman, W. C. Krijgsman, Genna W. Schol, Elisa beth R. Veth, C. A. II. Waar, P. II. Zuurendonk. Voorwaardelijk: J..P. M. Stibbo en II. Coutinho. BLOEM END AAL. D o t r a in. Op dit oogenblik is het vraagstuk, dat te Bloemendaal de gemoedoren bezig houdt de zaak van de niet door trekking der tramlijn van Overveen. 146 ingezetenen hebben gevraagd do lijn niet door te trekken. Daarop heb ben 200 Bloemendalers, bij Sontpoort wonend, gevraagd orn de tram nog verder dan Bloemendaal, nL tot Mee- renberg" te verlengen, wat ook het groote personeel van dit gesticht beeft verzocht, Thans komen 681 personen, die het adres van „Bloemendaal Voor uit" hebben onderteekenct ook vragen, om de train door te trekken naar Bloemendaal, Dit adres is vanmorgen aang<ho- dcn. Het blijkt dus, dat een zeer groot deel der ingezetenen is voor de door legging der lijn. De aunbieding van het adres kornt op een goed tijdstip, want de geruch ten luiden, dat do Raad, die eersi voor doortrekking was, thans om is gegaan. Men zal Donderdag in de zit ting kunnen nagaan, of dit geruöht juist is. HAARLEMMERMEER. Aangehouden. Te Utrecht is aangehouden en naar deze gemeente overgebracht, de 18-ja- rige regeeringsjongen Jan de G., die door bemiddeling van de vereeniging „Onze Tuin" besleed was bij J. Kroon aan den IJweg, alhier, en er reeds on- geveor een jaar als smid werkte. Op 27 Mei 1.1. was hij van zijn pleeg ouders weggeloopen en had zich naar Duitschlan-I begeven, doch wegens ge brek aan goede, papieren moest hii dit land weer verlaten. Al zwervende be reikte hij Utrecht en doar hij door den burgemeester dezer gemeente in het Algem. Politieblad was gesignaleerd, werd hij aldaar aangehouden en naar hier overgebracht. Thans Is hij weer hij zijn pleegouders terug en zegt ge- roeg te hebben van liet zwervend le ven. Benoemd Door Ged. Staten dezer provincie la benoemd tot lid-workman van de plaatselijke commissie voor de onge vallenverzekering in de Haarlemmer meer J. Leeuwrik, alhier, met gelijk tijdig eervol ontslag als zoodanig aan N. J de Bakkor te Hoofddorp. Van den akker. Het milde weer der laatste dagen heeft op den akker hijzonder gunsti gen invloed uitgeoefend en groote ver andering gebracht, niet het minst cp het bietengewas, wnar nu recht schot in komL Kenmerkend is dit jaar het groote verschil in stond van de ver schillende bielengewassen. Terwijl sommige akkers „het veld" reeds ge heel in hebben, zooals de gebruikelij ke term is, d. w. z. dal de grond tns- flohien de bietenrijen geheel bedekt is, is op andere velden de rijenloop nog duidelijk waar tc nemen, hetgeen vooral toe te schrijven i9 aan laat overzaaien. Niet gewaagd is de veronderstelling dat het bietengewas lang niet dut be schot zal geven vun 1911. een jaar trouwens bij uitstek gunstig. Maar, tusschen nu en einde September, be gin van den rooitijd, kan neg heel wat gebeuren 1 Wat de graangewassen betreft, de- zijn schier zonder uitzondering gunstig ontwikkeld, tarwe, haver 6n gerst in 't bijzonder. Erwten en boo- nen staan ook heel gond, vooral do eerste die met rijkdom van bloemen en vrucht prijken on veel beloven. De spinazie is goed gegroeid en be looft groote opbrengst. De karwij is gesneden en staat ter droging op tollen in het veld. Het beschot hisr van zal niet meevallen. Wat de aardappelen betreft, de late staan heel goed en beloven flink. Vroege worden heel weinig geteeld en slechts om in de eerst noodige con sumptie te voorzien. De hooioogst is nog in vollen gang en geeft fiinke opbrengst. Over het al gemeen kan men tevreden zijn met den stand der verschillende gewassen. IJMUIDEN. AFSCHAFFING. In weerwil van het mooie weer wa ren op de vergadering van de afd. IJmuiden der Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Alc. Dranken, Maan dag toch nog 23 leden, 5 adspiranten en 1 gast aanwezig. Na lezing van de notulen, welko werden goedgekeurd, kon worden me degedeeld, dat de vliegerwedstrijd, dank zij de flinke bijdragen van een paar leden en van iemand, die onbe kend wenschte te blijven, slechts een gering bedrag uit de afdeeliugskus vorderde. Door den penningmeester werd ver slag uitgebracht over het 2de kwar taal van dit jaar, waaruit bleek, dat een klein batig slot was op 1 Juli. De beschrijvingsbrief voor de alge- eene vergadering, die in Septembjr te Haarlem zal worden gehouden, werd niet punt voor punt behandeld, doch is zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, dat de afgevaardigden blanco mandaat krijgen. Echter werd wel den afgevuardigden tot laak ge steld, dat 5 andere afgevaardigden trachten mee te krijgen, indien zij oen of ander voorstel in het belang der vereeniging wenschen in te dienen. Tot afgevaauligdcn en plaatsver vangers werden gekozen de heeren Wajon, Mollevanger, Vos en Buide- rink- De aftredende leden van het hoofd bestuur, Termwlen, Hildcbrand en WiÜemse, werden door de afdeeliug opnieuw candidaat gesteld. Bij de rondvraag werden eenige vragen tot bet bestuur gericht» die af doende beantwoord werden. Het zingen van de vereenigingslie- deren wisselde de bijdiagen van den voorzitter en éen der leden af. Sedert de vorige vergadering wer den 3 leden en 2 adspiranten bij- en 2 leden afgeschreven. MIDDENSTANDSCONGRES. (Men zie ook onder Binnenland). Onze correspondent uit Deventer meldt Heiienmorgen om 10 uur werd het Congres, na het onderzoek dor ge loofsbrieven van de afgevaardigden, gecpend. De heer L. Gantvoort, voorzitter van de Deventer Handelsvereeuiging, spiak de aanwezigen het eerst toe en heette allen welkom op de algemeen© vergadering, waarna hij den hamer overgaf aan don Bondsvoorzitter, dan heer J. S. Meuwsen. tot hot houden van zijn openingsrede. Om 4 uur zal de Koloniale Land- bouw-tentcohstelling bezocht worden door de congressistendie zich om zes uur aan een feestmaaltijd aldaar ver- rzomelea. Na het diner zal eon licht st oei gehouden worden, door de ver lichte stra ten van Deventer, waar vele winkeliers deelnamen aan de étalage- versiering. Een volksbal op den versierden vellichten Brink en een feestavond in den schouwburg (soirée v.h. „Deven ter Strijkje") besluiten dezen dag. Aanwezig zijn: de Belgische Mid denstandsvertegenwoordiger de heer Jules Schoonheydt uit Antwerpen, Mr. II. P. Merchant, lid van de Twee de Kamer voor het district Deventer, de burgernester van Deventer en ver schillende leden van het eere-comité. Na do begroeting door den heer Gantvoort eri de openingsrede, uitge sproken door den heer Meuwsen, werd een telegram van hulde aan H. M. de Koningin gezonden. Vervolgens word medegedeeld, dat tot tijdelijk secretaris is aangewezen de heer L. B. J. Gorris, uit Amster dam. Gekozen werd in de vacatnre- Crebas de lieer D. Roodcnberg, uit Groningen, terwijl de aftredende be stuursleden M. van Hout, uit Hcl- imond, J. Das, uit Utrecht, A. A. Col- Jentour, uit Rotterdam, en H. de Graaf, uit Dordrecht, herkozen wor den. De jaarverslagen, zoomede de re kening van ontvangst en uitgaven over 1911 en de begroeting óver 1912 werden goedgekeurd. Hierna werd de vergadering ge schorst tot hedenmiddag. (Zie verder Tweede Blad). Sport en Wedstrijden Ds Olympische Spelen. ZWEMMEN. Miss Durrack (Australië) won een serie van den dames-zwemwedstrijd over 100 M. in 1 min. 19 4/5 sec., en j verbeterde daarmee bet bestaande I dames-wereldrecord. Het beeren-wo- rejdrecord staat, zooals men weet, op 1 min. 23/5 sec. SCHERMEN OP DE OLYMPISCHE SPELEN. Een telegram uit Stockholm meldt dat in den strijd op den degen de iloilandscbe équipe gewonnen heeft tegen Denemarken en Engelaud. lieden heeft de finale plaats. Rechtszaken VALSCHE REISPAS. De burgemeester van Zaandam, jhr. mr. Elias, zal te Haarlem terechtstaan wegens het doen opmaken van een valschen reispas, om zijn minderjari gen zoon als meerderjarige, naar het Hof van den Tsaar te kunnen meene men ,toen hij den Keizer van Rusland liet huldeblijk ging overhandigen. Wat betreft hc*t doen gebruik maken van den valschen reispas is de heer E. buiten vervolging gesteld. Gemengd Nieuws CHAMBERLAIN. Joe Chamberlain is Maandag zes- en-zeveutig jaar geworden. Reeds se dert zes jaren belet zijn gezondheids toestand dezen staatsman de actieve deelneming aan het politieke leven. Maar zijn naam is nog steeds een program eri de tarief hervormers be schouwen hem nog steeds als hun voorganger. De verjaardag van den staatsman heeft aanleiding gegeven tot het voorstel om een Shilling-fonds te slichten, waarvan de opbrengst Chamberlain ter hand zaJ worden gesteld voor een door hem aangewe zen doel, n.l. do bevordering van de zegepraal der tariefhervorming. ONTBERINGEN TE VELDE. In Europa kan men er zich geen be grip van vormen, aan wel lie ontberin gen de Italiaansche troepen bij Boeka- ines op marsch in deze zomerdagen zijn blootgesteld, zoo schrijft de oor logscorrespondent van de „Vossische Zeitung" uit het Italiaansche kamp. De streek bij de grens van Tunis is een onafzienbare vlakte strand, dui nen, steppen en woestijn, geen boom, geen struik. Met vreesslijk© kracht brandt overdag de zon des nachts is het zoo koud alsof men in liet hco- ge Noorden was. Toch blijft de ge zondheid van de soldaten vrij goed, een bewijs van het weerstandsvermo gen van het Italiaansche ras. Het rieuwste in het kamp is het verschij nen van twee dagbladen. Eén daarvan zal een Italiaanse!) Kamerofgevaar- digde redigeeren. De correspondent voorspelt deze couranten geen lang le- veu, daar er geen de minste behoefte aan bestaat De Italiaansche censuur, schrijft de correspondent, is in Tripolis haar macht kwijt. Telegrammen gaan met Fransche schepen naar Dzjerba en worden vandaar over Tunis verder ge seind. Wel brengen Italiaansche post- booten de oostpakketten, op het Fran sche postkantoor afgegeven, naar Syracuse, maar vandaar worden ze in verzegelde zakken naar de Fran sche grens vervoerd. Alleen al wegens den lageren vrachtprijs geeft de han del te Tripolis aan de Fransche post de voorkeur boven de Italiaansche. MISDAAD TE NEW-YORK. In New-York is het publiek hooge- lij kverontrust door de ontdekking van een gruwelijke misdaad. In een doos, die werd aangetroffen op een stuk lund, vond men een stervend meisje van 12 jaar, zekere Julia Cor ner. Het lichaam was deerlijk ver minkt en vertoonde niet minder dan 41 wonden. Handen en voeten waren bijna afgesneden, de keel doorgesne den. Toen men het slachtoffer vond, leefde zij nog. Het meisje kon nog de woorden „een man" stamelen, en stierf toen. Tot dusver heeft men geen aanwij zing omtrent den dader. DE MIJNRAMP IN ENGELAND. Tijdens de beraadslagingen op het Mijnwerkerscongres deelde de inter nationale secretaris mede, dat in een der mij hen vau Maxbrough (Yorks hire) Dinsdagmorgen een ontploffing heeft plaats gehad, waardoor onmid dellijk 34 mijnwerkers werden ge dood. Een tweede ontploffing volgde, waarvan het aantal slachtoffers nog onbekend is. Ten teeken van deelne ming rezen alle afgevaardigden voor een oogenblik van hun zetels en be sloten aan de nagelaten betrekkingen telcgrophisch het medevoeten van het congres in de droeve gebeurtenis te vertolken. Telegrammen DE OORLOG TUSSCHEN ITALIê EN TURKIJE. ROME, 9 Juli. Generaal Camerana seint, dat hij zich gisteren meester maakte van Misrata (Tripolis, een kustplaats ten oosten van Lobda), waar do Italiaansche vlag is gehe- schen. ROME, 9 Juli. In den loop van het gevecht bij de inneming vau Misura- ta zijn 9 Italianen gedood en 121 ge wond. DE ZEELIEDENSTAK1NÜ TE NEW-YORK. NEW-YORK, 9 JulL De staking der zeelieden van de kustvaart hoeft gis teren tot ernstige ongeregeldheden aanleiding gegeven. De politie tracht te den stukenden zeelieden te belet ten met de arbeidswilligen in contact t - komen. Den geheelen avond hielden in het havengebied do relletjes aan. Een der stakers werd gedood; een aantal stakers en politiebeambten werden gewond. DE DUITSCIIE KEIZER. SWlNLMüNDE, 10 Juli, (Reuter). De Keizer aanvaardde heden, aan boord van de „Ilohenzollern", zijn jaarlijksche reis door de Noorweeg- sclie wateren. DE MONARCHISTEN IN PORTUGAL. LISSABON, 10 Juli. (Reuter). Vol- geus de bladen werden door de regoo- ring berichten ontvangen, meldende, dat do bende van Paiva Couceiro ge kampeerd is te Soutellinho, op drie K.M. a Islands van de Spaanscne grens. Het plaatsje is omsingeld door drio rcpublikeinsche afdeelingeu. LISSABON, 10 Juli. (Reuter). Veer tig lijken werden terug gevonden in de omstreken van Chavez, Couceiro is naar Spanje ierugge. trokken. De republikoinsche troepen trokken Cabeceiras binnen, dat zij verlaten vonden door do bewoners, die naar het gebergte gevlucht zijn. LTSSABON, 9 Juli, (Reuter). Om streeks 150 royalisten, behoorendo tot de lxmde, die gisteren bij Chavez verslagen is, hebben zich overgegeven aan de militaire autoriteiten te Cha vez De aanval van een compagnie re publikoinsche infanterie, op het dorp Cabeceiros de Basto, werd door de be woners afgeslagen. Het dorp wordt door de troepen belegerd. STAKING TE DUINKERKEN. DUINKERKEN, 9 Juli. (Reuter). De havenarbeiders besloten morgen te staken. UIT MAROKKO. MAZAGAN, 9 Juli. (Reuter). Vol gons berichten uit Marakesj van den 7den Juli is de toestand daar ern stig. De stad wordt belegerd door op roerige stammen. De Europeanen hebbon zich opgesloten in hun wo ningen. („Hbld."). Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD Juli lü. J. Aardewijn en N. Otsen, G Koopman en N. Band, W. A. I-Iooa lugt en C. C. Pot. GETROUWD Juli 10. J. J. T. Jordaan en M. H. Steffens, II. C. Philippo en II. J. v. Poelgeest, J. Neele en A. Klaver, K. Frugte en J. II. Scheepmaker, L. J. Geenevasen en M. de Vos. BEVALLEN Juli 7. II. Spijkstra—Jorritsma, d.. lü. B. Simon—De Vries, z. OVERLEDEN Juli 9. S. Reens—Boeman, 80 j-, KI. Houtstraat. Im8t8röamgche Beurs. Openingskoersen van 10 Juli 1912, LABOUCHERE OYENte 'z Co's BANK STAATSFONDSENMAUKT. 2 1/2 CerUIic. N. W. S. 67 3/8. TABAKSAANDEELEN. Onveranderd. Bindjey 89, Deli Maatschappij 568, Medun 231, Rotterdam Deli 391, Se- nernbah 560. RUBBER-AANDEELEN. Amst. Rubber 209 ex. PETROLEU.M-AANDEELEN. Onveranderd. Kon. Pctr. 5061/209, Dordtsche Olie 162, Moeava Enirn 218, Geconso lideerde 265 1/2—6 1/2, Sumatra Pa- 1 omhang 185, Orion 1171/2—118, In tern. Ruin, Petr. 161, Perlii k «41/4, MIJN A ANDEELEN. Cultuur Vorstenlanden 1621/2, Winstbew. 1381/2, Rcdjang Lebong 320, Great Cobar 81 1/2, Ned. In<L Handelsbank 222, Hide en leather 25. Do AMERIK. MARKT opende prijs houdend: Denver 19 3/4, Erie 34, Kansas 25, Preferente 59, Missouri 27 1/2, Onta rio 32 7/8, Southern Rails 29, Union Pacific 1C9, C. WabaSh 4 3/4, Wabash Pittsburg 2 1/2, Steel 70 1/2—5/8, C. Marine's 4 3/4, Carren 56 7/8, Prefe rente 16 3/4, Amalgamated 81 1/16, C. Cigars 56 7/8, Bonds 64 3/4, Cm. Stand Milling 29 1/2, Cora. Can. 33 3/4. Letteren en Kunst MEVR. NOORDEWIER—RED- DING1US. Mevr. A. NoordewierReddingius heeft bedankt voor een aanbod, om zich te verbinden als Professorin aai de Königliche Akademie für Musik. De reden, waarom zij deze eervolle uitnoodiging niet heeft gevolgd, is gelegen in de onvercenigbaarheid van liet professoraat met h ar drukke leven als concertzangeres. HENRI SPOOR. Het gezelschap Royaards heeft het verlies to betreuren vau den acteur Henri Spoor, die sedert twee jaar bij „Het Tooneel" werkzaam was en ta voren o.a. aan Het Nederlandsch Too neel is verbonden geweest. Do overledene was drie en veertig jar r oud. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. „Hot Leveu" vau 9 Juli bevat: Onze redactie vraagt foto's. Do kour- bioscooip. De nieuwe Parijsche mo des. Tussclien de kersen en aard beien. 't „Buntes Moderues Thea ter" in liet Vondelpark on up de plan ken. De opening vun 't Anisterdain- scbe Kiudersauatorium. Onze kra nige voetballers in Stockholm. Het internationaal concours van den Utrechtschcn Kegelbond. Een on- ziitkbutu' roddingsvlot. Operette- schoonheden uit Scheveningen. Met den stoomtrawler „Harsekamp" uit visschen. De wedstrijd in gevel- en bal kon versiering van 't Kogge schip. Herinnering aan 't Ardjoeno- gebergle. Koloniale Landbouw tentoonstelling le Deventer. liet gymnastiekleest van het Noor-

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 2