Peek Cloppenbürg FLANELLEN COSTUMES. Flanellen Tinnispantalons. BBILL SmNDCOSTUMES. LUSTRE COLBERTS, PI1ÖÉ GILETS. nr* Ziet onze étalages. Willem Teil, Leiden, 164 p. Bloeanendaal Commando, 1C3 p. Scherps eh. Ver. Erica, Prinsenhagc, 162 p. Generaal Cronjé, Rotterdam, ICO p. Onderoff. der Schutterij Amaterd., 150 p. Oefening en Uitspanning, Den Haag 158 p. Generaal Joubert, Delft, 152 p. Fi-ederik Hendrik, Delft, 14a p. In den korpswedstrijd Tirailleurs- ruur behaalde de sohietver. Ensol.edé en Lonneker de zilv. med. met 28 p., het 3e reg. inf. te Nijmegen do bron zen med. niet 36 p., liet 4e reg. inf. te Leiden de bronzen med. niet 38 p., het reg. grenadiers en jagers, do zilv. med. met 25 p., en het 8e reg. inf. te Arnhem de bronzen mod. met 42 p. In het Tirailleursvuur werd de zilv. eerepalm behaald door kapitein J. A. T. Troeling to 's-Bosch, met 16 en door serg.-maj. A. L. M. Muijden te Den Haag met 15 p. en de bronzen eerepalm door serg. W. J. C. Ooste laar te 's-Hage met 15 p. Meester re- 'volversohutter werd J. W. C. C. Tuc ker te Nijmegen, met 45 cartons. De meester pistoolschutter P. v. As- beck handhaafde zijn ouden roem. Hij schoot zijn eerste meesterkanrt mei 527 p., en zijn tweede met 533 p., to taal 1060 p., en wordt hiermede win ner van de kostbare kampioenketen. Tevens werd "nij no. 1 op do vrij baan pistool (max. 180 p.) met 170 p. en ook op de vaste baan met 164 p. In den korpswedstrijd flobertbuks werd 1. S.a.n.b.o.o. te Amsterdam met 211 p. 2. Enschedé en Lonneker met 196 p. en 3. St. Hubertus te Breda, met 193 p. Do prijzen behaald in de korpsen vaste baanwedstrijden weiden Dins dagmiddag uitgereikt. Door do bij den Haarlenischen Schietbond aangesloten vereenigingen werden in den hoofdkorpswedstrijd op groot geweer, de volgende prijzen be haald: 20e prijs Bloemendaal Commando, met 163 p., 25e prijs Generaal Joubert met 155 p., en 27e prijs Claudius Civi- lus, met 151? p. KORFBAL. Zondag a.s. zal te Zandvoort op het Swift-terrein een korfbalwedstrijd plaats hebben tusschen II. V. C. Ill en een Swift-combinatie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Ct. per regel. IS UW LEVER ZIEK? Maak hem dan in orde: het is gemakkelijk te doen. Zonder pijn, zonder stoornis; alleen door het heilzaam effect merkt ge dat ge genezen zijt door SUGHAM'S PILLEN Stadsnieuws Bouwvaka rb eiders. De Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders in Nederland, houdt op 8 September een landelijke meeting ten gunste der onafhankelijke vakor ganisatie en geheel-onthouding. Deze wondt gehouden in den tuin van het Brongebouw. De meeting zal opgeluis terd worden door muziek. Hiervoor zal ultgenoodigd worden de muzlekver eeniging „Voorwaarts", directeur de heer P. do Wit. BEVORDERING BIJ HET POLITIE KORPS. In verband met de bestaande vaca tures zijn volgens anciënniteit door den Burgemeester bevorderd: tot agent van politie le klasse J. v. Brcemen, thans agent van politie 2e klasse, en tot agent van politie 2de klasse: W. Kruijsenaar, J. N. Steke lenburg, en W. van den Bosch, thans agenten van politie 3e klasse. MEISJESSCHOOL VOOR M. O. Aanvulling der gisteren meegedeel de lijst; bevorderd van de 2e naar de 3e kl. is de leerlinge H. H. C. van de Klasborst. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomeu bij: W. van Batenburg, L. Molenstraat 42, eeu bril. Weeshuis Wagenweg, Heemstede, een kinderschortje. J. van Doorn, Holsteinstraat 2, een ki ipme-s. H. Qwasteniet, Javastraat 12, Scho ten, eeii kraag. C. Spaargaren, Bakkersstraat 22, een handwerkmandje. G. J. Peper, Botersiraat 7, een hee- xen rem. horloge met ketting. R. van Hammen, Schermerstraat Slrood, een liniaal. M. Mica, Lange Margaretliastraat SOrood, een ceintuur. P Otsing, Lange Wijngaardstraat 2, een kinderreticule. J. Griffioen, Spaarnwouderstraat 142, een herdershond. A. Emans, Emma kade 15, een lan taarn. D. van Dokkum, Nieuwe Spaarn wouderstraat 16rood, een rozenkrans in étui. Rubriek voor Vragen QeaLonneerden hebben het voorrecht, ▼ragen op verschillend gebied, mile Toor beantwoording vatbaar, in te zenden bij de Redactie van Haarlem's Dagblad, Qroote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en Woonplauts van den inzender vermelden Vrordt geen aandacht geschonken. VRAAG. -- Waar kan ik mij aan melden en inlichtingen krijgen voor den Elfstedentocht, die van Rotter- j dam uit begint? ANTWOORD. Bij den heer Joh. E. Goetzee, Goudsche Rijweg 5ia, Rot terdam. VRAAG. Zoudt u mij ook eenige adressen op kunnen geven van de scheepvaartlijnen op Amerika en In- dié? ANTWOORD. Holland-Amerika- lijn Rotterdam, Maatschappij „Neder land'. Amsterdam, Kon. Holl. Lloyd, Amsterdam, Rotterd. Lloyd, Rotter dam. VRAAG. Wanneer men voor ee- riigen tijd de stad uit moet, moet dan een kindermeisje voor halve da gen behalve haar loon ook kostgeld geven? ANTWOORD. Dat is niet gebrui kelijk. VRAAG. Bestaat er in Haarlem gelegenheid om zich als stoker op do nieuwe Lijn door de Meer aan te mel den? Waar moet men zich dan in Am sterdam vervoegen? ANTWOORD. —Directie Holland- sclio Spoor, „Droogbak". Uit de Omstreken HEEMSTEDE. Aangifte is gedaan van diefstal van palingfuiken. De politie doet onder zoek. ZANDVOORT. Alhier ls gistermiddag een doode dolfijn komen aanspoelen. Het merk waardige dier had veel bekijks. Koloniën DE OVERPLAATSING VAN DEN HEER BOREL. In aansluiting met hetgeen wij el ders in dit nummer opnamen over de overplaatsing van den heer Borel, zij nog medegedeeld, dat de hoofdredac teur van het „Soer. Hbld." dreigde, dat als men voortging geloof te hech ten aan de woorden van den resident, de Indische regeering op een kwaden dag in een der groote in China ver schijnende bladen een artikel van zijn hand zou vinden, waarin de toe dracht der Februari-relletjes en wat er op gevolgd i6 zuiver zal worden ge relateerd. Hierover in de pers geïnterpelleerd, schretft de heer Van Geuns nader: „Mijn relaas zal vrij zijn van su jectiviteit. Het zal eenvoudig weerge ven de feiten die in de week tusschen 17 e 25 Februari 1912 te Soerabaja hebben plaats gehad, enkel om de waarheid te doen kennen. Het komt niet in mij op mijn landgenooten bij de Chii eesche natie aan te klagen als ongeschikte of onhebbelijke be heerders van een groot koloniaal ge bied." Oxer de zaak zelf bestaat overigens nog al verschil van meening. Het „Bat. Hbld." noemde de overplaat sing verdiend. De „N\ Soer. CL" vernam uit goe de bron. dat de overplaatsing van den ambtenaar voor Chineesche zaken Borel, inderdaad de beteekenis had van een ontevredenheidsbetuiging va i de regeering wegens de houding van den heer Borel gedurende de Chineesche opstootjes, waarbij hij meer optrad als pleitbezorger voorde Chiiieezen dan als Ned.-Ind. ambte naar. De overplaatsing werd geseind in ovcileg met den Raad van Indié. Letteren en Kunst BEGRAFENIS HENRI SPOOR. Gistermiddag is het stoffelijk over schot van Henri Spoor, in leven ac teur, ter aarde besteld op de begraaf plaats „Zorgvlied" te Amsterdam. Aan de geopende groeve werd, na dat op de kist bloemen waren ge strooid door een zuster van den over ledene, eenige woorden gesproken door den heer Cor Ruijs, die een laat- sten groet bracht aan oom Henri, den bescheiden, conscentieusen artist. Een aantal personen uit de tooneel- wereld, onder wie de heer Willem Royaards, aan wiens gezelschap de overledene laatstelijk verbonden was, de lieer De Leur, regisseur van hei „Neêrlandsoh", de lieer B. Kreeft, en anderen, xvaren op het kerkhof aan wezig. Onder de kransen, die de groeve dekten, waren er van Gebroeders Van Lier, van de confraters der N. V. „Het Tooneel", van Willem Royaards en van.de „N'ederlandsche Tooneelveree- niging". De heer Johan Spoor, broeder van den overledene, dankte voor de bewe zen eer. HULDIGING A. L. G. BOSBOOM— TOUSSAINT. In de gisteren gehouden vergade ring van den Raad van Alkmaar was een adres ingekomen van het comité tot huldiging uer nagedachtenis van mevrouw A. L. G. BosboomTous- saint, ter gelegenheid van de herden king van haar lOOsten geboortedag op 16 September a.s., om een subsidie uit de gemeentekas. Daar er van particuliere zijde /1800 was ingekomen, vroeg het comité tot dekking der onkosten een bedrag van 400 of zooxeel minder ais moEht blij ken noodig te zijn. Onder appiaus voteerde de Raad het gevraagde bedrag. Gemengd Nieuws DE AMERIKAANSCHE PRESI DENTSVERKIEZING. De democraten hebben op den par tijdag te Baltimore een avond- en naclitzitting gehouden, die tot zeven uur 's ochtends geduurd heeft. Hoe het er na middernacht toeging, wordt beschreven in het volgende telegram aan Wall Street journal: De klok aan den muur van de hal wees reeds over twaalf, en de sensa tie ais gevolg van Bryan's aanval op de finai'ciëele citadel, doorzenuwde nog steeds de menigte, toen plotseling een der afgevaardigden zijn banier loswerkte en er mede naar de voor- zittcrslafel rende. (Hier zij opgemerkt dat Bryan een 16-tal jaren geleden door een zijner redevoeringen een z.g. stampede der Conventie wist te be- xverken, waarbij alle aanwezigen dooi de zaal begonnen te marcheeren, de vaandels hunner staten in de proces sie medevoerend. Om dit te voorKo- 'meu, heeft men thans to Baltimore I alle medegebrachte banieren vastgespijkerd) Dit scheen een afgc- 1 sproken teeken te xvezen, want plot seling stormden afgevaardigden van 22 staten op hun vaandels aan, werk ten ze uit de betimmering los, en stelden zich bij de voorzitterstafel voor een betoogmg op. Het doel dezer 1 betooging werd al spoedig duidelijk. Op de sprekers-tribune verscheen me juffrouw Genevieve Clark, de blijmoe- dige dochter van den candidaai wiens {volgelingen zich aan haar voeten ver- zamelden. Haar sierlijke, sterk afstc- keïido blauwe japon was met een Ainerikaaiische vlag omwonden. Ze ontdeed zich van de vlag en wuifde ermede. „Hoera voor Genevieve", riep 'een der afgevaardigden, en in een oogwenk was dc reusachtige hal aan een Clurk-dcinonstratic ten prooi, I welke, aangevoerd en overzien door de jeugdige verschijning, vijf en veer tig minuten aanhield. Dc naam Clark schetterde bijna een uur door de ruimte, hel was alsof een reuzen-koor telkens en telkens een Clark-kreet uit stiet, en de xvanden zc jolend en joe lend met dubbele heftigheid terug- stieten. Afgevaardigden die hun jas sen nog niet hadden uitgetrokken, deden het thans. Door een helsch Ia- xvaai en tumult vergezeld, gooiden zij hun jassen de lucht in, en het uitzicht op do sprekers-tribune werd door een neerdalende jassen-regen als 't ware verduisterd. Toen men echter weer vrij uitzicht verkregen had, kon men de Clark-afgevaardigden oorlogsdan sen zien uitvoeren, zooals do Sioux die in de dagen vóór Nelson Miles het westen introkken, het hun niet zou den hebben verbeterd. Het muziek korps probeerde te spelen. Op grond van ingexvonncn inlichting en geloof zij hier medegedeeld, dat de muzikan ten werkelijk speelden, doch deze be- wering is geheel gebaseerd op het feit, dat men den kapelmeester met zijp stok zag zwaaien, en dat muzi ekanten in volle actie werden gezien... i doch niet gehoord. Na dit pandemonium werden lange uren gevuld met aanbcvelingsrede- voeringen en betoogingen der ver schillende groepen. (Den vorigen dag .hadden dc Wilson-gedelegeerden, aangevuld met van de galerijen toe- gestormde bezoekers een betooging I j voor hun candidaat gehouden. In een ander gedeelte van de reusachtige jzaal begonnen de Clark-mensclien het zelfde tc doen. Bij de sprekers-tribu ne botste men tegen elkaar aan, (waarop dc onvermijdelijke kloppartij x-olgde, en waarna iedere fractie weer den weg terugging welken men geko men was.) Tusschen de redevoeringen en dc betoogingen deed het muziek korps met vollen ijver zijn plicht, ter wijl de afgevaardigden het hoogste lied zongen. Zij zongen oude wijzen, en gingen tot Harpers' Ferry en John Brown voor inspiratie terug. De woor den werden veranderd, om bij de ge- legenheid aan te passen. Een drama- j tisch oogenblik kxvam toen de blinde senator Gore, van Oklahoma, een re- devoering voor Wilson hield. Zooals gexvoonlijk schaterde een oogenblik i later dc gnnsche menigte over de hu moristische zetten van dezen zooveel prestige iinijn partij en daarbuiten hebbenden politicus. Een zijner uit- spraken, waarvan de geestige woord spelling, bij vertaling zou verliezen, zij hier onvertaald gegeven: „During the last three and one-half years (zei- de de heer Gore) President Taftthas been busy carrying out tho politics of Theodore Roosevelt on a stret cher." Van hen die na Gore het woord voerden, werd zoo goed als niemen dal verstaan. Er was te veel lawaai op de galerijen, en de afgevaardigden wilden niet luisteren. Het was over half zeven in den ochtend, toen uit vermoeide kelen een schor „Stemmen, Btemmeiï" werd ge hoord. Aldus werd besloten. Do na men werden afgeroepen, de afge vaardigden sprongen op en luisterden aandachtig wanneer de beurt aan die staten kxvam welker afgevaardigden geen bindend mandaat hadden of wier 6tem twijfelachtig xvas, en zon ken lusteloos in hun stoelen terug nadat die gedelegeerden hadden ge stemd. Vele afgevaardigden lieten het hoofd op hun doorweekte overhemden vallen, en sliepen den slaap welke onafwijsbaar zoowel dc rechtvaardi gen als onrechtvaardigen bezoekt. Toen de stemming was afgeloopen, kxvam een voorstel aan de orde om» de zitting tot vier uur in den namid dag te verdagen. Jongere gedelegeer den wilder» er niet van hooren. .Al len die voor het voorstel zijn, zegge Aye", klonk het van den voorzitters zetel. „Aye," riep een trage, slaperige me nigte. „Wie tegen is, zegge No." „No," riepen de jongere vechters bazen. „De „Ayes" ziju in de meerder heid," besliste dc voorzitter, „en de beraadslaging is dus geschorst tot vier uur." Het muziekkorps schrikte op uit zijn hazen-slaap. Het speelde een min of meer levendig liedje onder het uit eengaan der Conventie. Een half uur later was de Democratische partij volkomen eenstemmig zij snorkte. OUDE EN NIEUWE VIOLEN. Zijn do violen van do groote Ita- liaansehe vioolbouwers uit het glans tijdperk hunner kunst, de Stradivarii, Guarnerii, Amati's, Grancino's onge ëvenaard, en hebben dus do violisten van wereldvermaardheid gelijk, ais ze voor zulk een zeldzaam instrument schatten bestoden en het verkiezen ver boven eenig modern fabrikaat? schrijft de Parijsche berichtgever van hot llbld. Of, vraagt hij., hebben de moderue vervaardigers tegenxvoordig hun kunst zóó goperfectionneerd, dat de voorkeur voor het oude vooroor deel geworden is, en men nuchter re- deneerendo toegeven moet, dat wat enkelen hunner maken in schoonheid en volheid van toon niet achterstaat b ijdo prachtigste oude Instrumenten die men kent? Ziedaar een strijdvraag dte vandaag of gisteren niet is opge komen, maar die nu, door een interes- santen wedstrijd enkelo weken gele den hier te Parijs gehouden, haar oplossing wat nader is geraakt. Ter aanvulling van de vergelijken de wedstrijden van 1909 en 1910, toen beide malen een modern strijkinstru ment (viool en violoncel) den eersten prij9 won en do Stradivarii klopte, had dit jaar de Monde Musical een nieuw concours uitgeschreven. Zeven en-twintig moderne vioolbouwers achttien Franscho, twee Belgische, txvee Duitsche, twee Italiaansche, één Hollandsche .do heer Kunze uit 's- Gravenhage), één Engelsehe en één Russische hadden te zomen 42 In strumenten ingezonden, die tegen een zestal oude Italiaansche violen, een Stradivarius van groote schoonheid, die op 80.000 francs geschat wordt, een Guarnevius del Gesu, een Mag- gini, een Gand, een Joseph Guarne- rius en een Grancino te kampen had den. De inrichting van den wedstrijd xvas zoo, dat het oordeelende publiek, samengesteld uit bekende violisten en hitihiers, onmogelijk kon nagaan van wie het instrument, dat ze op een ge geven oogenblik hoorden, afkomstig was. Een zelfde artist speelde in het donker achtereenvolgens op al de Violen, die bij loting nunwners gekre gen hadden en slechts .bij dat num mer werdén aangeduid, eenzelfde mu ziekstuk. Tusschen elke twee opeen volgende nummers xveixl een oogen blik licht gemaakt om do hoorders in staat te stellen op daartoe verstrek te lijsten vergelijkende cijfers In te vullen. De eerste avond van den wedstrijd diende om uit de moderne violen de beste te zoeken. Eerst werd uit de 42 viblen de twintig genomen die do meeste stemmen behaalden; de rest viel af. Daarna koos men uit die twintig weer de zes beste. Het resul taat xvas, dat als eerste xverd aango- xxezen de Hollandsche viool, met 112 punten (na de eerste schifting, dro heel lang geduurd had, waren heel wat hoorders weggegaan), daarna volgden Fransche violen met 87, 73, 67 en 51 punten, terwijl de beide laat ste, die ex aequo aankwamen en dus beide tot deelneming toegelaten ble ven, een Belgische en een Fransche viool, elk 47 punten behaalden. Den volgenden avond zouden dus deze zeven moderne violen tegen de zes oude kampen. Het publiek xvas vrij talrijk; aan de stemming zelf na men 161 personen deel. De violen wer den achtereenvolgens bespeeld door Simonne Filon en door Jean ten llave een bekend Pttrijsck violist van Hol landsche afkomst. De stemming die daarna plaats had gaf de volgende resultaten: 1. Auguste Falisse uit Brussel met 423 punten, 2. Chenantais-Kaul uit Nantes 422 p.; 3. de Stradivarius 40! p., 4. de Grancino 369 p,, do Deroux uit Parijs 351 p., 6. Poisson uit Lyon 327 p. Daarna kwamen achtereenvol gens de Guamerius del Gesu, de Jo seph Guarnerius, de Gaud, de Maggl- ni, Angard uit Parijs, Kunze uit Den Haag en Saltzmann uit Lyon. Op nieuw waren het dus de moderne vio len, die een besliste overwinning be haalden. De beide eerste violen, die slechts met één punt verschil ver boven de Stradivarius aankwamen, zijn beide gebouwd volgens de principes van den Franschen physiclis dr. Chenon- tais Kaul, zijn leerling, is de vriend van Falisse, en het was gedurende een reis naar Brussel, dat hij den laatst genoemde op de hoogte bracht van dr. Chenantais' vindingen, en hem den raad gaf die, evenals hij deed, toe te passen. Falisse volgdo dien raad op en slaagde naar wensch. Do viool, die thans den eersten prijs heeft be haald, was eerst don lóen Juni vol- looid, en du» zoo „versch" mogelijk, j Het principe van dr. Chenantais is dat men niet moet voortgaan de vor- j men der Italianen zoo maar te copi- Jeeren; hij heeft zelfstandig het hoe j en waarom van vormen, bochten en krommingen onderzocht. Aan bet ver- I nis kent hij geen overmatige beteeke nis toe, wel aan nauwkeurige klank- I verificatie en aan de „règlage". Het thans behaalde succes pleit te meer voor zijn systeem, omdat bij het eer- ste concours, toen hij nog met zijn onderzoekingen bezig xvas, een Che- nantais-Kaul zesde werd van de mo derne violen, maar het tegen de oude DE PIANO VAN ALMA TAD® Dc Lordcnsche berichtgever het „Hbld." schrijft: In de „Observer" van hedotfocl vraagt iemand wat het lot /.al van de piano van wijlen sir Lai Alma Tadcma. Die vleugel, zegt was zeker een der merkwaard instrumenten in Louden. Sir La; had hem zelf ontworpen in ivoor bcnliout, ingelegd hout en paarli en de lijnen van het instrument ren zeker zoo fraai mogelijk Doch het merkwaardigste was het autographisch gedeelte •^-v- iA& &Msrwsa j1909 behaalde ©en Chenantais-Kaul kwamen in liet bekende Romen ning. Het werk zal hem ongex ec maanden nemen. 'den eersten prijs, en thans slaat hij huis te St. John's Wood nagc I opnieuw, met twee zijner leerlingen,a"e bekende kunstenaars uit 1 alle oude en nieuxve mededingers. Dat lande>' der wereld. Zij spceldt kan inoeiliik toeval ziin zongen er, en vereeuwigden dan ,nüolllJK 'naam op vierkante perkamenten! Al zijn dergelijke wedstrijden nooit jeSi die op don binnenkant van volkomen concluant, omdat een ou- vleugelblad xvaren aangebracht, do viool toch altijd wel het best be- kc stukjes zal men daarop bij hoi speeld zal worden door den kunste- den vinden en zoo is die vleugel «uur <Ue r..n iS ha.r ,o bespelen ™<jg]c en dio al haar eigenaardigheden kent, wereld. toch komt de bewering, dat de pro- ducten der klassieke vioolbouwers nooit verbeterd zijn, langzamerhand in het gedrang. Hoeveel bij een dergelijk oordeel het „idee" doet, blijkt uit de volgen de anecdote, die „Le Monde Musical" vertelt. Een bekend Parijsoh violist, die den wedstrijd kwam volgen, ging voor het begin de violen eens bekijken. Hij herkende onmiddellijk den Stradiva rius, nam hem op, speelde een oogen blik en zei enthousiast: „Zóó worden ze toch maar niet meer gemaakt! Hoe kan nu een moderne viool daartegen willen concurreeren?..." Een oogenblik later zit hij in de zaal, en hoort in het donker toe. Men komt aan nominee zeven. „Dat is een Italiaan, maar hij is erg neuzig, zegt de kenner, en hij weigert hem zijn stem. Hel xvas dezelfde Stradivarius, die hij exen te voren zoo hemelhoog geprezen had! Juist in het feit, dat de invloed van het „idee" er zooveel mogelijk bij is uitgeschakeld, ligt de waarde van wedstrijden als deze, die het volgend Jaar to Brussel en daarna in Berlijn, Londen MAATREGELEN TEGEN KWA! DROES. De Engelsdie „Hl>ld."-berichl{ wijst er op, dat na 1 Januari 191! paaiden, die in Engeland ingev worden, aan een molleïnc-inspul onderworpen moeten worden, wil zeggen, dat dit voor de paar handel aars, ook in Nederland, alleen last verooirzaakt, maar ook gevolge kan hebben, dat een ps tvóór het die inspuiting zal kui verdragen, geruimen tijd in obsi tie wordt gehouden. Wel is xv a ar vermeldt het dat onder zéér bijzondere omstai heden, b.v. waar het tok pui geldt, van de bepaling mag woi afgeweken, maar behalve deze uitzondering, zullen alle paa onder liet besluit vallen. Stoomvaartberichtf Het st. Koningin der Nederlai van Amsterdam naar Batavia, 10 Juli x-an Suez. He' st. Grotius, van Amsterda: Batavia, pass. 10 Juli Ouessant Het st. Nias, van Batavia naar -u-, .stchdam, vertrok 9 Juli van Pao New-York nog eens her- Het st Bali, van Amsterdam haald worden zul, aldus besluit briefschrijver. THE SrUPlD HOLLANDER. Meu meldt ons: de Batavia, arriv. 10 Juli te Batavia. Het st. Zaandijk, van Rotterdai Midlesborough naar Washington Baltimore, pass. 10 Juli 's mid 4 uur 30 min. PraxvlepoiiiL Het st. Sloterdijk vertrok 10 Dichtbij Pretoria, op de plaats, wel- n.m. 8 uur van Rotterdam naar ton en Philadelphia. Hrt st. Frisia, van Buenos Ayr Amsterdam, arriv. 10 Juli te Sant Het st. Goentoer, van Rotter naar Java, ariv. 10 Juli v.m. 5 Marseille. Het st. Köln, (Can. Lijn) vertr Juli v.m. van Montreal naar dam. ke thans, naar den onoverwinnelijiken krijgsman, Roberts Heights wordt ge noemd, ligt een Engelsdh garnizoen. Voor dit garnizoen moesten eenigen tijd geleden broodovens worden ge bouwd. De Royal Engineers (Genie troepen) bouwden die ovens volgens „tho most up to date and scientific methode (volgens de meest moderne en wetenschappelijke methode)'. Ze FAILLISSEMENTEN, waren zoo door en door „up to date', Uitgesproken: dat de ovens niet wilden bakken. En 's-Hertogenboach. J. van Egg hoe do Royal Engineers hun geleerde j koopman te Nieuxvkuik. Rechten hersenen ook pijnigden, de ovens bak- i jr,'8,;.nir" Hmme's' I Middelburg. J. van Aartsen, set ten geen brood en geen koek voor het en laarzenmaker, te Middelt garnizoen. Ten einde raad moesten dei Hechter commissaris: jhr. mr. Royal Engineers terecht komen bij Hoeufft. een eenvoudig Hoüandertje, J. R. ge-Utrecht. A. J. Markus, kooproa: naamd, die In het „.achterlijke' Hol-1 ^)'|!Gj'lp Richter-commissaris: land broodovens had leeren bouwen. 'mi' R. is mr. J. Schuurbeque Boeije. Geëindigd: bezig om het werk van de h. van Etten, koopman te Royal Engineers af te'breken en nieu- genbosch. we ovens te bouwen, zooals hij ze I J. Leuntjes, manufacturer, te vroeger bouwde voor bakker De Loor, Graftdijk; te Pretoria, en die bakken, dat het een lust is. R. doet zulks geheel al leen, zonder mooie plannen of geleer- do verhandelingen, en hij krijgt 2 sh. 6 d. per uur, met vrije kost en inwo- C. A. Mahieu, schoenmaker, Amersfoort. M. Jager, schilder, te Nijmege W. Th. Arts, behanger, te Nljm W. van Roon, banketbakker, Vlaardingen. Amsterdam, Rotterdam, Sea Haag, Lelden, Groningen, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Breda, Leeuwarden, Berlijn, Dusseldorf, Hamburg. f 14.-, 16.-, 18.-, 20.-, 22.-, 24.- wit en gestreept, f 2,75, 5.-, 6,50, 7,50. In zwart en fantasiedessins. ENORME KEUZE.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10