NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 3Ue Jaargang, No. 8914 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 13 JULI 1UCÏ A ABONNEMENTEN ADVERT ENTIÉN: _r PER DRIE MAANDEN: fbÊÊÊÉp ^an 5 rege,s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarleml.zu yjfe.3 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per renei Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der V- Biï Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) 1.30 ZAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 v£j?i©-re. iHiïSti'M 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. cSsfaS ZcEgsblad, 'voor Haarlem' li!!!!!!!!!) 0.37 H Redactie en Administratie: Oroote Houtstraat 53. i» de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosffer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij; Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZONDAG 14 JULL Muziek in den Hout. Schouwburg: Bioscoopvoorstellin gen- Brongebouw: Concert Haarl. Mu ziekkorps, 8 uur. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen van 2 uur af. Rusthoek, Bloemendaal: Concerten 2 1/2 en 8 uur. Duin en Daal, Bloemendaal: Con certen. MAANDAG 15 JULI. Boerderij v-h. van Bruggen., Concert. Stadsnieuws Kinderbescherming. A. s. week zal door de verschillende daartoe aangewezen personen uit de vakvereei.igingen, ingevolge een be sluit van de laatstgehouden vergade ring van het Haarl. Arbeiders-Secre tariaat, een \crgadering worden ge houden ter bespreking van de vele vragen, voorkomende op de lijsten, aan <le vakvereenigingen gezonden, inzake kindeibescherming, daartoe uitgereikt door den Boud voor kinder bescherming. De vragenlijsten bevat ten bv. vragen, die, wil men deze goed beantwoorden, eerst uitvoerig bespro ken moeten wordeu en nader toege licht worden met bewijsmateriaal, wat elk afzonderlijk nu juist niet ul- tiid in zijn bezit heeft, vandaar deze gezamenlijke bespreking, eerst daarna worden de vragen door elke vereeni ging afzonderlijk beantwoord. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma voor Zondag 14 de zer luidt: l. Concert Marsch no. 1, Elgard. 2 Ouverture Anacreon, Cherubini. 3. Vernis steigt hernieder .Walzer, Lincko. 4 Fantaisie de l'opéra l'Etoile du Nc.rd, Meyerbeer. 5 Ouverture Si j'étais roi, Adam. Loveley Paraphrase, Neswaba. 7. Ballet de l'opéra Les Vepres Si- cilieunes, Yerdi. ORGELBESPELING op Dinsdag 16 Juli a.s., des nam. van 1—2 uur, in de Groot©- of Sint-Bavo- kerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Fantasie, J. P. Sweelinck. 2. Dorische Toccata, J. S. Bach. 8. Sonate I, (Allegro moderato en serioso, Adagio, Andante Recit, Allegro assai Vivace), F. Meu- delssohn-Bartholdy. 4. March© Gothiaue, l'h. Salomé. 5. Cunzone, Alex. Guilinant. 6. Grand Chocur, Th. Dubois. ORGELBESPELING. De orgelbespeling, gisterenavond in de Groote Kerk, was weer, evenals den „vorigcn keer, Rink bezocht. Het programma werd onder de grootste aandacht aangehoord; vooral no. 4: „Carillons de Dunkerque" tpl.ru. 1780), van Carter-Turpin, trok onver deelde aandacht Tijdens dit nummer was het doodstil in de kerk. Even werd de plechtige stilte verbroken door een hond, die bet kerkgebouw bmnengeloopen, en, de orgelmuziek fcooreude, zijn aard niet verloochen de en aan 't janken sloeg. Spoedig gelukte het evenwel, het dier uit de kerk te verwijderen. ONDERWIJ S-BENOEMING. Door deu Kerkeraad der Doopsgee. gemeente is in de plaats van den heer J. Wever, aan wien op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag is ver leend. tot onderwijzer aan de 1ste Doopsgezinde school benoemd de heer J. Rol, onderwijzer aan de oplei dingsschool voor jongens en meisjes, alhier. Het oude liedje. De bewouero en de wandelaars aan 'de Westergracht gemeten weer 's avonds liet aanstcotelijke schouw spel van het zwemmen door opgescho ten jongens, ja, dikwerf jonge man nen. Geh-xil ontkleed plassen ze in dit stinkend vvator rond, dat. bedorven door allerlei drijvend vuil, hoogst on gezond móet zyu. Zoo drijft er ui eeni- ge dagen een hondeulijk in deze gracht. Mogelijk helpt deze laatste waarschuwing wel, indien de zwem mers ten rnipste bun gezondheid lief hebben- De commissie van onderzoek uit Provinciale Staten adviseert tot aan neming der volgende voordrachten: Toe te staan een subsidie (groot 1/3 der totale kosten) lot een bedrag van ten hoogste G8000, voor de ver betering der bevaarbaarheid van de Binnenzaan. Toe te staan een bedrag van f12000 voor het aanbrengen van vernieu wingen in het eerst voor enkele jaren gebouwde gesticht Duineribosch, en van 37000 voor een tram aanleg van CasUicum naar het gesticht. De com missie meent dal het toezicht bij den bouw van het gesticht scherper had kunnen zijn, en heeft bezwaar om de 12000 voor onderhoudskosten te vin- de i door leening. Goed te keuren de gelijkstelling in salariëering van het personeel van het gesticht „Meerenberg" met dat van „Duinenbosch", en de geheele ontwerp-begrooting van „Meerenberg" voor het jaar 1913. Goed te keuren de ontwerp-2de suppletoire begrooting van het ge sticht „Meerenberg", voor het jaar 1912. Goed te keuren de rekening van hetzelfde gesticht over 1911, en van het pensioenfonds voor beambten, be dienden en vaste werklieden in het j gesticht. Subsidie te verleenen aan schipper Johannes Bays te Wieringen, ten be hoeve van den motorbooldienst Van Ewijcksluia-Wieringen. De jaarlijksche subsidie ten behoe ve van den stoombootdienst op '1 er- schelling en Vlieland te verhoogen van ƒ4000 tot ƒ5000. Evenwel Btelt de commissie bij amendement voor: dat gedurende de 4 zomermaanden van 1913, 1914 en 1915 een dubbele dage- lijkscbë verbinding met Harlingen vice-versa zal plaats hebben, onder bepaling dat wanneer aan doze voor waarde over eemg jaar mul kan wor deu voldaan, de bijdrage over dat jaar slecuts 40UU zal zijn. Subsidie te verleenen tot een be drag van I ióUU aan den stoomboot- dienst ixaiiipeii— luk—Kokhuizen. Goed te keuren de wijziging iu de bijzondere reglementen van nestunr voor: den Groot Duivendiecniscnen polder, den Vereenigden Wesuiylmer en ïvicin Duiveiiuctsciitscheu polder, •de baime llarueKarspei, den Kun;pul- der en den Derguicor- en koirkmeer- poldei', en den polder Lijeriand op lexcL ben voorstel ten aanzien eener aan vrage om subsidie ten behoeve van hel Koloniaal Museum te Haarlem; een dito lot net verleenen eener jaar- Ighscnc toelage aan den eervol ont slagen bode ter provinciale grillie, C. Kueiewiju; een dito tol verkoop van ceu perceel grond onder Gaslricuni; een dito tot vaststelling eener derde suppletoire begrooting van de provin cie voor 1911. Ken voorstel om subsidie te verlee nen aan de gemeen telijKe zeevaart school te Den Helder en den daaraan te verbinden visscuerijcursus. Subsidie te verleenen aan de Ver-" eeniguig voor Voortgezet Handelson derwijs te Amsterdam, ten beuoeve barer lagere baudeisscuool, de veree- nigmg Handelsonderwijs te Amster dam len benoevc narer avondscholen, de it.-K. vereenigmg De llunze to Krommenie ten behoeve van baar cursus m handelsonderwijs, de K. K. vereenigmg vun den haudeidryven- den middenstand te Hilversum, ten behoeve van naar winteravond-cur- bin; den Neutralen Middenstauds- bond, ie Enkhuizen ten behoeve van deu handeiscursus; de vereenigmg De Hanze en de Alg. Middenstunds- veroeuigiug te Purmerend ten behoe ve van den handeiscursus; de Mid- dcnslandsvereenigmg Ditiioorn met heUelide doel; de Verecinging voor de avondschool voor handelsonder wijs te Huizen; de gemeente Bussum, ten behoeve barer teekenschool; de te Naaiden op te richten Ambachts school; de gemeente Muiden voor een op ie richten avondschool. Subsidie te verleenen aan de Am- baclnsschool voor Hilversum en om streken. De commissie wil de beide volgende jaren de voorwaarde stel len dat vooraf aan Gedeputeerde Sta ten een regeling moet zijn overge legd te hunnen genoege, betreffende toelating van on- en minvermogen den. Subsidie te verleenen aan de Ver eeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in Westfriesland. Subsidie voor het jaar 1913 te ver leenen aan de vereeniging Werkver schaffing te Urk, ten behoeve van haar vakschool voor manden- en stoe- lenvlechterij. De rekening van het gesticht Duin- eubosch over het jaar 1911. Voorstellen tot wijziging der bezol diging van eenige ambtenaren van het Amstel-Drechtkanaal en van het pensioens-reglement voor de water staats-ambtenaren in de provincie, ook wat aangaat hunne weduwen en weezeD. De ontwerp-begrooting voor 1913 van het gesticht Duinenboscb. Voorstel tot verkoop van grond on der Caslricum aan de buuwvereenl- ging „Goed Wonen" aldaar. Subsidiën te verleenen aan de proeftuinen te Andijk, Hilversum en Nieuwe Niedorp, cn aan de vereeni ging tot exploitatie eener proefzui- velboerderij te Hoorn. Bij de behandeling der concept voordracht tot verleening eener subsi die aan de door de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart op te richten Vereeniging „De Nationale Rondvlucht 1912" werd opgemerkt, dat de behandeling dezer quaestie ha re actualiteit verloren heeft, daar niet aan de voorwaarde zal worden voldaan, dat het Rijk en alle genoem de provinciën en gemeenten de voor hen geraamde bijdragen zullen ver strekken. Deze overweging en de op merking van onderscheidene leden, dat deze zaak niet allereerst, maar uitsluitend, een Rijksbelang, en geens- deels een provinciaal belang als zoo danig betreft, geeft uwe Commissie aanleiding de verwachting uit te spreken, dat deze voordracht door Gedeputeerde Staten zal worden in getrokken. Ten opzichte van de voordracht van God. Staten inzake loodhoudende verven heeft de voorsteller van de vroeger reeds ingediende amende menten, Dr. Th. van der Waerden, zich niet gelieel bevredigd geloond. Hij achtte het optimisme van Gedep. Staten veel te groot en diende, m- plaats zijner aanvankelijke amende menten, een nieuw amendement in, hiertoe strekkende om Ged. Staten uit te noodigen, m de bestekken voor de uitvoering der provinciale werken bepalingen op te nemen, welke mee brengen, dat het gebruik van lood houdende verven zal zijn verboden voor alle binnenwerk onvoorwaarde lijk en voor alle buitenwerk overal, waar zulks zonder onoverkomelijke bezwaren voor het werk gescliieden kandat indien Ged. Staten het ge bruik van loodhoudende verfstoffen toelaten, het loodwit moet worden be trokken van eeD fabriek, die het af levert, gemalen in zuiver belegen lijn olie, dat voor dezo bijzondere geval len jongens beneden 18 jaar niet met het verven met loodwit worden be last en voorzorgsmaatregelen worden genomen betreffende reiniging en kleeding der werklieden, dat hot droog afkrabben en droog puimen van loodhoudende verflagen zal zijn verboden. Na gedachten-wisseling stelt de Commissie voor, do concept voor dracht volgens dit amendement te wijzigen, met dieu verstande, dat ge lezen zal worden indien de hoofd ingenieur toelaat, enz. De Commissie stelt voor, dat over eenkomstig het voorstel van den heer A. L. H. Obreen zal worden meege deeld, dat de Staten geen aanleiding hebben gevonden de noodige stappen te doen tot vereeniging van den Vechtboezem met dien van het hoog heemraadschap Amstelland evenwel spreekt de Comm. mot den meesten nadruk het vertrouwen uit, dat een voordracht van Ged. Staten tot ver betering van den waterstand in de Vechtstreek ten spoedigste de Staten mag bereiken. De Comm. advisoort tot aauneming van de voordracht betreffende wijzi ging van het pensioen-reglement van Duin en Bosch en van de voordrach ten betreffende subsidie Visscherij- school Velsen, Maats, voor den Wer kenden Stand, SL Jozeplis-gezollen- vereeniaing, Concordia, Inter Nos, Vakschool verbetering vrouwen- en kinderkleeding, alle to Amsterdam, School voor Kunstnijverheid te Haar lem, Vereeniging Ambachtsopleïding in het Gooi, Alkmanrsche Huishoud en Industrieschool. De Comm. acht het wenschelijk, dat God Staten bij het doen van voor drachten tot verhooging van subsi dies, steeds gespecificeerd de doelein den zullen mededeelen reeds in de gedrukte toelichting, die aan de Sta ten wordt toegezonden. Do Comm. zou advsieeren tot aan neming der voordracht, betreffende subsidio aan de teokeiischool van de aldoeling Krommeuio van den Ned. R.-K. Volksbond, ware het niet, dat B. en W. van Krommenie mededeel den, dat die school niet moer een on derdeel uitmaakt van den Volksbond, daaraan niet meer rekenplichtig is an een geheel zelfstandig bestuur heeft. De Comm. acht niet lot klaar heid gebracht, aan wien een subsidie dus zou moeten worden gegeven en kan tot de verkening daarvan niet advisecren. Het lid D. van Embden stelt voor, de verordening tot tiet weren van in breuk op natuurschoon, niet 1 Ja nuari 1914 in werking te doen treden, zooais voorgesteld wordt, maar 1 Mei 1913, omdat ons land in dat jaar door vele vreemdelingen zal bezocht wor den en het jammer zou zijn, indien do verordening pas daarna in wer king trad. De meerderheid der Commissie wenscht, dat aan de gemeente Zaan dam voor haar handels-avondcursus niet zal worden toegestaan een subsi dio van 1000, zooals Ged. Staten voorsteilen, maar ƒ1400, zooals de ge meente aanvraagt, omdat daar zoo veel minvermogenden de school be zoeken, een groot aantal leerlingen uit de omliggende gemeenten komen en de sctiool in een zoo groote behoef te voorziet Do Comm. adviseert gunstig op een voordracht om ƒ125 te verleenen aan do Smedenvereeniging Hollandsch Noorderkwartier, te Schagen, voor haar cursus in hoefbeslag. Met een kleine meerderheid werd het voorstel verworpen, om in dit ver slag de opmerking te plaatsen, dat het overweging verdient aan de leer lingen van den cursus, die dit behoe ven, een tegemoetkoming in hun reis kosten ie verstrekken. Dezelfde Lourui. achtte w-enscbelijk, dui Ged. Staten aan de besturen van met provinciale subsidies begunstigde instellingen een wenk geven, ol het niet op hou weg kan liggen een voor beeld te nemen aan het feit, dat de vakschool voor kaasmaken te Hoorn eon post op hun begrooung brengeui voor vergoeding van reiskosten voor ver af wonende leerlingen. De Comm. vereeniguo zioh met de voordracht vnh Ged. Staten, om een bijdrage ter la-schikking te stellen van het Rijk ten behoeve van h«:-t Zuivel- cansuloctschap. Tentoonstelling. Tor gelegenheuKvan de jaarverga dering van de Ned. Vereenigmg tot afscholmg van Alcoholhoudende Dran ken, ttie alhier op 28 en 29 Juli a.s. zal plaats hebben in liet Brongebouw, zkI in oen dar neven zalen een ten toonstelling worden georganiseerd, ongeveer op dezelfde wijze ais die der kort geleden plaats geliad hebbende vvi uk e Lra u ui-te u toonstcl Uiig; een en ander ter verduidelijking van een voorstel, voorkomende op den be schrijvingsbrief, waarm aan het hoofdbestuur van bo\ en ge noemde ver eenigmg wordt opgedragen, materiaal te verzamelen en te doen vervaardi gen, wat dan door de aJdeelingeu van het hoofdbestuur kan worden betrok ken. De bedoeling is dus, dat door dezo teutoousteilmg de afgevaardigden oen juist en duidelijk deukbeeld krijgen van het materiaal benoodrgd voor een z.g. winkelraam tentoonstelling. De tentoonstelling zal zoowel Zon dags ais Maandags voor het publiek geopend zijn. Gevallen. Hedenmorgen, heel in de vroegte, kwam met veel geraas een zeer groo te tak van een boom, staande op de Lieve Vrouwegracht, naar beneden en viel te water. Was tiet later gebeurd, een ongeluk zou licht niet uitgebleven zijn. Geslaagd. Gisteren, Vrijdag, is onze vroegere stadgenoot, de heer A. ScherpenhuiJ- zen, thans 1 eeraar teekenen M. O. bij het Stedelijk Onderwijs te Gouda, te Rotterdam gcslaugd voor het aanvul lingsexamen M. O. Ma. lijnteekenen. De 1ste luit Jlir. M. C. F. J. de Rot te van bet le rog. huzaren te Amers foort wordt overgeplaatst bij de de pots huzaren te Haarlem. Ontvreemding. Gisteren kwam A. B., winkel chef van J. W. op den Kruisweg de poli tie mededeelen, dat hij uit de étalage- kast drie gummiballen vermiste. Aanrijding. Op de Amstenlumsobe brug had gis teren een aanrijding plaats tusschen een verhuiswagen, bespannen met twee paarden en een dogcart mei een paard. Bedde bestuurders hadden schuld, daar zij niot genoeg voor elkaar uit weken. Beide voertuigen werden een weinig besohadigd, persoonlijke on gelukkon kwamen niet voor. B r a n d j a Vrijdag ontstond een begin van brand in de woonkamer van perceel Koudenhorn 36e, bewoond door B. A. II., ontstaan doordat bij het aanste ken van een theelichtje en doosje lu cifers in brand vloog en de vlam zich aan de vitrage-gordijnen mededeelde. De gordijnen en een gedeelte van het behangsel werden beschadigd. Buren bluschteii het vuur met een paar em mers water. Da nieuws Burgemeester Naar wij uit goede bron vernemen is het burgemeesterschap van Haar lem aangeboden aan Mr. 's Jacob, bur- geffïèester van Bussum. Mr. 's Jacob, een neef van den vroe- goren burgemeester van Rotterdam, moet omstreeks 40 jaar zijr en bekend staan ads een zeer bekwaam man. Om trent zijne politieke richting konden wij geen bepaalde gegevens verkrij gen; men meende Chr.-HisL of gema tigd liberaal. Ruzie met een orgel- draaier. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over twaalf, ontstond in de Brouwers straat een geweldige woordentwist tusschen de aldaar wonende juffrouw P. en den orgeldraaier D. en diens vrouw. L)e twist werd nog heviger, toeu ook de man van mej. P., van zijn werk komende, er aan te pas kwam Bij informatie bleek ons, dat do vo rige week Woensdag het dochtertje van P. met den arm tusschen de wie len kwam van het door een hit ge trokken orgel. Het kind moest naar den dokt. en loopt nog met den arm in verband. Volgens P. zou dit resds de vierde keer zijn, dat zooiets plalts heeft in die buurt. D. voerde als zijn verontschuldiging aan, dat hij de kinderen haast niet van zijn wagen kan afhouden. Hoe de muziek toch ongedacht twee dracht stichten kan I Gymnasium. Na gehouden toelatingsexamen zijn geslaagd voor de le klasse: J. A. van Arkel, Johanna J. Boer lage, Wilhelmina M. ten Brooke, L. NV Bierens de Haan, Elisabeth S. Ha maker, Albertine M. J van Murseüs Hartsinck, NV. A. 1 Hooft, W lluen- der, A. J. L. Katte, Wilhelmina P. C. Ilahder, H. NV. Saadbcrg, R. K. O. Spalteholz; C. Visser, J. G. M. van Walsom, Helena P. Gerth van Wijk. Voor de 5de klasse: R. Lorentz. Handelsonerwijs. Do Nationale Vereeniging voor Han delsonderwijs. waarvan de heer Mr. Tjeenk Willink alhier, secretaris is. zal voor de derde maal o a. ook te Amsterdam, een cursus openen tot op leiding van leerkrachten van "t Lager Handelsonderwijs. Wederom meldden zich eenige Haarlemsehe tnwlerwij zers aan. Van den vorigen cursus voorbereidend) Boekhouden, handels- rekenen, handelsrecht, staathuishoud kunde, handelskennis), verwierven van de 47 die den cursus begonnen 39 het diploma. H. B. S. en HANDELSSCHOOL. Van de 2S examinandi voor de eer ste klasse hebben 12 een voldoend exn- men afgelegd. 12 zijn afgewessen2 trokken zich terug. 2 zijn voorwaar delijk toegelaten. Voor de tweede klasse hdbben drie candidaten examen afgelegd. Geen hunner is toegelaten. Voor de derde klasse lorden drie candidaten tiet toelatings-examen af. Toegelaten zijn: J. N. G. van Taack Tra Kranen, Den Haag, Estella Da vidson. Voorwaardelijk zijn toegelaten: Ni- cola Perk en F. Hendriks. DE WARMTE. Gistermiddag kon het werkvolk der Haarl. Katoen-maatsotiappij (afdee- ling drukkerij) niet blijven werken wegens de warmte, bet was er 138 graden warm. Zij gingen om half vijf naar buis. Door de groote warmte is gister middag de chocoladefabriek van de firma Droste en Co., omdat zij met deze warmte de grondstoffen niet kon verwerken, stop gezet en het personeel vrijaf gegeven. Vrijdagavond was de drukte aan de zwemschool aan de Iïoutvaart zoo groot, dat er om even 7 uur niemand werd toegelaten, zoowel in hot koste- looze als betalende bad, zeer ten on gerieve van hen die niet eerder kun nen komen en zich na het eindigen hunner dagtaak met dit warme weder eens willen verkwikken. Ook 's mor gens bij de opening van het badhuis was de deelneming reeds zeer grooL YVETTE GUILBERT. 8 November komt de beroemde Fransche liederzangeres Vvette Guil- bert een voorstelling geven in den Schouwburg. Onze vertrekkende Burgemeester De burgemeester antwoordde op de rede van Mr. W. Jager Gerlinge na mens het Comité uit de burgerij, on geveer het volgende: Mijnheer Jager Gerlings, ik ben door uwe woorden diep getroffen. Nu ik er op antwoordeu moet, is hot moeilijk te weten waar ik beginnen eu waar ik eindigen moet. Er zijn van die oogeublikken in het menschenle- ven, waarop le veel in het hart om gaat om alles te zeggen wat men ge voelt. Het is waai: niet dan na rijp beraad heb ik tot dezen stap besloten, maar nu de scheiding komt, gevoel ik pus goed, wut hol zoggen wil een betrekking te verlaten, die ik gedu- reudo negentien jaar vervuld heb en die mij lief was. Ik kan het mij na vooral niet ontveinzen, hoe vast de banden waren, die mij verbonden aan Haarlem en ik zal zeker niet ver goten, wat Haarlem in mijn best© le vensjaren voor mij geweest is. ik heb getracht mijn plicht te doen en dat is niet altijd gemakkelijk ge weest. Als ik uwe woorden van dank en ook van lof hoor, komt het mij voor. dat ik niet geiiecl en al den ver keerden weg ben ingeslagen. Dat is op dit oogenbük mijn schoonst© be loon mg. Natuurlijk heb Sk ook mijn fouten en zeker moenualon een ver keerd inzicht gehad. Ik zeg u dank, hartelijk dank, mijn heer Jager Gerlings, dien Sk reeds zooveel jaren ken en met wien ik door zoo hechte banden van vriendschap ben verbonden. Ik verzoek u, mijne gevoelens van dank over te brengen aan de bui-gerij, die mij in dezo jaren zoo lief geworden is. Wat het geschenk betreft, dat gij mij wilt aanbieden, gij liadt geen mij aangenamer keuzo kunnen doen; een gedenkpenning, die mij in herin nering brengt wat Haarlem voor mij geweest is en de kamer, waarin ik gewerkt heb. Gij hadt niet beter den weg tot mijn hart kunnen vinden. Ik dn u zeer hartelijk." Hierop drukte de heer Boreel, de leden van het bootdcomtlé hartelijk de hand en vertrokken do leden weer, om plaats te maken voor anderen, die In grooten getale wachtten. AFSCHEIDS-AUDIêNTIE. We vervolgen hier de lijst der pef- soiien, die Vrijdagmiddag tusschen 2 en 4 uur ter afschcids audiëntie van den vertrekkenden burgemeester kwa men; de heeren: Dr. Brongersma (part X Baron Van Lyuden (Voorzitter Wel dadigheid naar Vermogen), Van Vlo ten (secretaris idem),Roedt, (Insp. Re gistratie), J. Krol Kzn. (Bestrijding Tuberculose), J. Gerritsz en Sorgdra- ger (Arbeidsbeurs), Everwijn Lange (part), Dijkgraaf (Haarlemmermeer- polder), A. de Clercq, Janzen en Geyl (Kamer van Koophandel en Fabrie ken) Hoga (hypotheekbewaarder), Dr. Plantenga eu Dr. Bijleveld (Curat. Gymnasium), H. Crcmer en mr. dr. Vis (Vereen. Koninginnedag), v. Ros- sum en Visser (Vereen, tot verfraai- ing van Haarlem en omstr. en bev. Vreemdelingenverkeer) Levert eu v. Rossurn (regenten Barbara Gasthuis). Mr. NV. Cnoop Koopmans (Stads-adv.), Krelage en Wentholt (Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur), Mr. Dijkmeester e.i Dufour (Comm. van toezicht op het M. O Mr. Enschedé, Mr. A. NV. Thöm (SL Eiis. of Gr Gasthuis)Roodeu- burch iSchooiopziener; Ds. Barbas (Kerkbestuur Ned. llerv. Gemeente); Van Bemmelen, Van Ileeckeren en Bouwmeester (Ver. Onze Vloot)T. L. Wagtendonk en off v. h. garni zoen Dr. Proot, Dr. Hiensch (Roode Kruis) Mr. A. \Y. Thöne, Tjeenk Wil link, Van Bemmelen, Teding v Berk hout (SL Eiis. Gasthuis) Dr. Van Maas en Adrian (Genecsk. Armen- Conim.)Hilbrander (Werkmans bond) Jhr. v. d. Poll, Gounet en Hulk (Commissie van Toezicht ophot Stedeliik Museum) Dr. Van Linden v. d. Heuvell, Westerman (St. Elis.- Gasthuis) De Jong (Moed, Beleid en Trouw) Dr. Broese van Groenou (Kon. Liedertafel Zang cn Vriend schap) C. L. NV. van IJseudljk, Mr. Thöne, Fontein, Hugcuholtz (Ilaarl. Muziekfonds) Jhr. Quarles van Uf- ferd (parL)Losecaat Vermeer, Pële- rin en Booy (Arr. Rechtbank) Har mans (Haven- en Marktwezen)Van Vloten en v. d. Ley (Comm. toezicht L. O.)Van Campen en Hulsenboom (Pers. Bouw- cn Woningtoezicht)J. de Breuk en Mr. Toulon v. d. Koog (Roei- en Zeil-Veroen. "t Bp aam e)

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1