NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. Kb. 89'6 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 16 JU LI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V ER'T ENTIËN: per drie maanden: ^an 1—5 rege,s 50 Cts.j iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Vcor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 tA-x AdvertentiSn van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing) Franco per post door Nederland1-05 (gz ÉL. gfvai50 Cts. voor 3 plaatsingen et contant. MS&'zSfc'vo'orHBBrtam' ^daclie cn Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnuraraer der Redactie 600 en der Administratie724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. ToFde plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 17 JULI. Gemeenteraadszitting Velsen 1 1/2 u. Inwijding van het „Huis voor t Le ger des Heils", 2 1/2 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In liet Tweede Blad van dit num mer vinden uuze lezers een artikel „Verhooging van huishuur", ia de rubriek Om Ons Heen. EEN DEFECT AAN DE AMSTER- DAMSCHE WATERLEIDING. De ..Tel." meldt In de tropische hitte, die ook giste re" weer heerschte, en die tengevolge heeft, dat de kranen van de waterlei ding te Amsterdam meer dan ooit in werking worden gesteld, heeft, menig een in den loop van den dag tot zijn niet. gering" ontsteltenis geconsta teerd. dal d« =traal steeds zwakker werd en in den namiddag op vele plaatsen zelfs heeleifiaal weg hleef. TVc reden was. dat er reeds in den Ochtend een lek werd geconstateerd, hetwelk den toevoer zeer bemoeilijk te Door de eeheele stad Amsterdam jippft een gebrek aan druk zich doen gevoelen. Tiet snreekt van zelf, dat onmiddell'ik alle handen aan 't werk gezet werden om de zaak in orde te hrep.gen. Naar men aan het hnofd- knrtoor der wnterlpidinzr verzekerde, hoonte men zoo sonedig mogeliik met de emvnn-griike rennratio gereed te kernen. Er was namelijk een van de beide hoofdbuizen bij Heemstede nabij het pompstation gesprongen een euvel, dat, zich in heete dagen als deze, wan neer met verhoogden druk gepompt wordt, wel eens meer voordoet. Voor- namelijk zün de bewoners» van de 3de étages de dupe van de historie gewor den. Onmiddellijk werd met het repa- reeren begonnen, zoodat de water toevoer weer spoedig op volle kracht kan geschieden. Het volgende officieele communiqué is verspreid Door het springen van een buis der duinwaterleiding te Leidnin is de wa tertoevoer nnnr 'Amsterdam gedeeltc- Jiik gestremd en zal ook na voorloo- fiig herstel in de eerste dagen het water niet met de gewone regelmatig heid van druk geleverd kunnen wor den. Vooral hii het gebruik van verwar- mmgstnp.ctpPen en geiisers is voor- zie1,,'-'he>d dus aan te bevelen. Het ..Hhvi Tup'dt nog. dat de ge sprongen hu T.eiduin ligt. Giste ren werd Tv?.POO ki'h. meter water toe gevoerd. in de warmste da.gen van 't vorige jaar slechts 51.000 kub. meter. Heden zal de watertoevoer niet groo- ter dan .t-Ti"n kub. meter kunnen zijn. Ongeval. Vanmorgen om 10 uur was een vrouw bozig met glazen-lappen, op den hoek van de Damstraat, toen plotse ling de trap, waarop zij stond, omviel, met. het gevolg, dat de vrouw in ha.ir val een gapende wonde aan het hoofd kreeg. Door twee agenten van politie werd zij bij de bewoners binnengedra gen. NIET PLEIZIERIG. Eenige woken geleden kocht de heer b. te Schoten, een 2de hands rijwiel bij den fietshandelaar S. aan de Am- Bterdnmsche Vaart. Nog kort was de heer B. op zijn fiets aan het toeren, of hem werd verzocht even aan het bureau van politie te komen, waar al spoedig hleek, dat het door hem gekochte rijwiel een weggenomen Dels was, die daarna verkocht was lan den handelaar. De zaak is nu in onderzoek, doch Intusschen is de heer B. zijn rijwiel voorloopig kwijt. Faillissement© n. Door de Arrondissements Recht bank alhier is bij vonnis d.d. 16 Juli 11)12 in staat van faillissement ver klaard Th. J. H. Sebus, koopman, wonende te Haarlem, Kleine Hout straat. Rechter-commissaris Mr. H. van Logham de Josselin de Jong Bij vonnis van 16 Juli 1912 is geho mologeerd het accoord van 10 pCt. in bet faillissement van J. Karbaat, sla ger te Zaandam. Opgeheven is bij vonnis va-n 16 Juli 1912 het faillissement van A. Sla- maD, kleermaker en manufacturer wonende te Purmerend, hetwelk den Kisten Juni 1912 was uitgesproken. Staalwaterbron. De Drinkhal der Staalwaterbron ls Vaandag bezocht door 57 personen. Instantanées. Vraaggesprek van den dag. MET DEN BRANDMEESTER VAN SANTPOORT. 't Is naar aanleiding van een oude historie, dat we dezer dagen eens een gesprekje met den brandmeester van Santpoort (onderafdeeling der Vel- sensche brandweer) zijn gapri hou den. Een oude historie maar die weer actueel is geworden door de gebeur tenissen die er later uit voortgevloeid zijn. Laten we even de korte feiten me- moreeren. Den ien Augustus van het vorige jaar had er een brand plaats te Sant poort, waarbij door middel van klok gelui en trommelslag, zooals gewoon lijk, de braiidweerplichligen werden opgeroepen. Veel verschenen er even wel niet, en zij die wel present waren, hadden dus een vrij zware taak. 't Duurde uren en nog eens uren voor het vuur bedwongen was. Naar aanleiding der absentie van zoovelen. die brandweerplichtig wa ren, stelde de burgemeester van Vel sen een onderzoek in en liet de absen ten, niet minder dan, 51 in getal, vervolgen. Ze werden voor het Haar- lemsche kantongerecht gedagvaard, en werden veroordeeld tot geringe boeten, uitgezonderd enkelen die wat meer zouden moeten betalen. Som migen legden er zich niet bij neer, en een in den arm genomen advocaat diende hen van advies De „Santpoort- sche brandweerkwestie", uitvloeisel van plattelandsche toestanden, was geboren En sindsdien is er veel in ge schied. Men herinnert zich de proef nemingen met de brandklok, die Al of niet hoorbaar zou zijn op grooten af stand Den Santpoortschen brandmeester, den hoer Keers, getuige in de curieu ze rechtszaak, hebben we eens naar z'n meening over deze brandweer-his torie gevraagd. En ten opzichte van de Santpoortsche vuurbostrijdings- dienst bleek hij nogal voldaan te zijn. Och. kijk u'es, de brandweermid delen zijn hier niet slecht, voor een dorp. En wat verder de verordening betreft er zijn hier een flmk aantal hraiidweerpliclitigen (tusschen de 18 en 50 jaar oud). Slecht betaald wor den ze niet, met 35 ct. voor het eerste brand-uur en 30 ct. voor ieder volgend. En dat er veel onder hen zijn die de kans op zoo n douceurtje wel waar- deeren, blijkt daaruit, ilat ze soms, als zij boven den leeftijd komen en dus als brandweerplichiige geschrapt moeten worden, zeggen: och. laat het me maar blijven 1 Enkelen van de nu veroordeelden waren ouder dan 50 jaar. en - waarom hebben ze daar van indertijd geen bericht gegeven? Maar er waren er bij dien bcwus- ten brand in 1911 dan toch wel heel veel absentl Ja, maar nu moet ik ook zeggen dat er wel sommigen zijn, die min of meer onwil toonden in het vervulleu van hun brandweerplicht. Anderen kwamen 'savonds van hun werk, ver moeid natuurlijk, en hadden geen lust meer om naar dien brand te gaan. Zonder mij zal 't ook wel klaarge speeld wordenredeneerden velen. Nu. de brand begon om half vier en den burgemeester en den wethouders, die een half uur later al present ren, is het natuurlijk opgevailen dat er zooveel absent bleven. De burgemeester heeft dus toen eens een voorbeeld willen stellen? Ja qok vermoedelijk wel, o dat hij hoorde dat sommigen onwillig waren om te komen helpen. Maar er waren er tocli wel, die op grooten afstand hun werk deden? Dat wei inaar t was een dere zomerdag, eti de rookkolom was dus van verre te zien. Bovendien kwa men ze toch 's avonds van hun werk thuis, en merkten toen, dat er brand wasl Is die beroemde brandklok eigen lijk een duidelijk hoorbaar sein? Nu, het ding hangt niet op een gunstige plaats, en bij een nadeelige windrichting is er aan dat gedeelte van het dorp niet veel van te hooren. Maar een "node aankondiging is die door den trommelslager, die de stra ten doorloopt. In het dorp althans is binnen korten tijd daardoor de brand bekend I Was de verontwaardiging hier onder de gedagvaarden dadelijk alge meen? Weineen. Eerst waren zo er heel kalm onder, maar enkelen hebben de zaak aan het rollen gebracht, vonden het onrechtvaardig! Is er sinds 7 Augustus 1911 nóg wol eens brand geweest, zoodat u heeft kunnen merken dat het voor- beeld-stellen succes had? Neen, nog niet. Maar binnenkort zullen we weer eens een oefening met bet brandweer-materieel moeten heb ben, en dan zou er dus wel iets van kunnen blijken. AFSCHEID BURGEMEESTER. Ook de afdeeling Haarlem en Om streken van den Koninkl. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren „Generaal van Merlen" zijn geweest bij het af scheid van ouzo Burgemeester op 1.1. Vrijdag. Dc eerste was vertegenwoor digd door den voorzitter, den heer 11. J. Bouman en den eersten secretaris, den heer W. II. Bouwmeester, de tweede door den voorzitter, den heer 11 J. Bouman en den secretaris, den heer H. Stints. SOCIQTEIT VEREENIGING. Maandagavond is in een vergadering van het bestuur met het college van gecommitteerden der Soc. Vereeniging besloten, de centrale verwarming uit te breiden, d. w. z. die ook te doen aanleggen in de lokalen der societjit zelve in de concertzalen is ze, naar en weet. reeds aanwezig. Een voorstel tot het aanleggen van electrisch licht ook in de Sociteit.slo- kalen werd geamendeerd in dezen geest, dat het bestuur bij de direction onzer gasfabriek cn electrische cen trale nog eens zal onderzoeken naar het nieuwste, wat deze beide verlicb- lingsmethoden aanbieden, om daarna een keuze te doen. •Voor een en onder zal een leening van f 4000 worden aangegaan, zoo mo gelijk in aandeelen van 1100 A 4 pro cent bij de leden te plaatsen. Bij acclamatie werd besloten dc So- cieteitslokalen op Zondagavond in Juli en Augustus, daar er op die avonden toch niemand of bijna nie mand komt, te sluiten. C o n c e r t E. S. M. Maandagavond heerschte er, zoo wel in als om den tuin \oorh. Van Bruggen, een gezellige geesL Daartoe werkte in de eerste plaats mede het heerlijke zomerweder, wat een der oorzaken was, dat er zoovelen een tocht naar den Hout maakte om daar to genieten en in de tweede plaats het concert, dat daar in don tuin wond gegeven. Nu, te genieten was er volop. In den tuin van Van Bruggen was een geïmproviseerde muziektent aan gebracht, met verlichting a giorno, wat een aardig gezicht, opleverde. In deze ruimte hadden de leien van het Fanfarecorps der E. S. M. plaats go- nomen, om daar onder leiding van hun directeur, den heer Van 't Hof, hun 10-numsnerig programma af te werken. Het programma werd te ongeveer half neaen geopend met ,,Garde-A- vous, Pas redorable", van Kcssels, en behaalde, evenals de overige num mers. een welverdiend applaus. In den tuin zelf, die dicht bezet was, en daar buiten heerschte onverdeelde belangstelling voor de imiziok Voor hen. die den Hout in waren gewandeld, viel nog meer te geme ten. want plotseling weerklonk uit de duisternis, achter den Hertenkamp, de zang van het Gemengde Geheel- Onth. Zangkoor „Excelsior", waar van de leden zich daar hadden verza meld, en onder leiding van hun Ui rocieur, <i©u heer J. Over buis, eeiiigo nummers ten genoore brachten. Zoo hoorden wij o. a.: „Een nieuw lied van een meisje en een schipper „Vaandellied", benevens „Op Excel sior", welke nummers ook met onver deelde belangstelling werden aange hoord. uuo mer was veet publiek aanwe zig en o os nel een aaiuig geztcul, uoe tie zangeressen en Zangers, die ineen mug om nun ui ree ie ui goscnaurd sionuen, veriicnt Woiuen door de tan- taaiuo van ue om hen neen staande fietsers. Up ueze wijze een couoerl te geven, Jijki ons een goede gedachte en, zon ars wij reeus vernamen, nebbeu nog meerdere koren bet plan, om zich ge durende uezon zomer eens te doen booren in den Hout, wat de vcreeux- giugen meer bekend doet worden cn aan de wandelaars eeuige genotvolle «ogenblikken verschaft. Zoo vernamen wij, dat ook het ge mengde koor D.I.N.D.U.A., directeur de heer Pielage, zich binnenkort zal doen booren. Wie volgt? ORGELBESPELING op Donderdag 18' Juli 1912, des nam. van 2—3 uur, in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludium e Fuga, D gr. t., J. S. Bach. 2. Clhoral: Da Jesus an dem Kreuze stand, Sum. Scheidt (1587—1654) 3. Capriccio Pastoraio, Girolamo Frescobalüi, (1587—1654). 4. Idylle, Jos. Rheinberger. 5. Marolie des Rois Mages, Th. Du bois. 6. Songe d'Enfant, Jos. Bonnet. 7. Prelude, Théme, Variations et Fi nal, Alex. Guilmnnt, Provinciale Staten van Noord-Holland. Hedenmorgen te 10 3/4 uur werd de zomerzitiing der Provinciale Staten voortgezet. Eerst werden eenige rekening der provinciale inkomsten goedgekeurd. Zonder noemenswaardige discus sies werden verschillende subsidie- voorstellen goedgekeurd, zooals deze door Ged. Staten waren voorgedragen 1 door ons indertijd vermeld. Alleen de punten waarbij gedebat teerd werd, of een beslissing genomen afwijkende van het voorgestelde, ver melden wij hier. Subsidies werden o.a. toegekend aan. de visscher ij school te IJmuiden (f 1000 per jaar voor 3 jaren). School voor Kunstnijverheid te Haarlem (1 MXX) per jaar tot wederopzeggings toe), Koloniaal Museum (f 1060 per jaar voor 3 jaar). Ged. Staten stelden voor tot weder- opzeggings f 1000 subsidie per jaar te geven aau den gemeentelijken han- delscursus te Zaandam. In de com missie was een meerderheid voor een subsidie van f 1400. De heer DUYS stelde voor t 1400 te geven. De heer WIJNMALEN ondersteunde dit voorstel namens de meerderheid der commissie, daaitbij wijzend op de groote beteekenis van dezen handels- cursus voor de Zaanstreek. De heer KETELAAR ontraadde de aanneming van het amendement, om dat de gemeente Zaandam de gevraag- <1<? verhooging niet voldoende gemo tiveerd is. De heer DUYS lichtte zijn amende ment nog toe. Het handelsonderwijs is daar zeer noodig en wordt nu heel góed ingericht. 43 leerlingen worden op den cursus kosteloos toegelaten. Do gemeente Zaandam heeft reeds uit eigen middelen veel voor dit onderwijs gedaan, maar de financiën zijn be perkt. Zaandam verkeert langzamer hand in een moeilijke toestand, om dat de meest draagkrachtige belas tingbetalers do gemeente steeds meer gaan verlaten. De heer V LIEGEN ondersteunde ook hel amendement. Het amendement Duys werd aan genomen mei 37 tegen o2 stemmen. Bij de subsidie-voordracht voor de Ambachtsschool vóór timmerlieden „Concordia inter nos" ie Amsterdam, merkte de heer BINNENDIJK op, dat dit jaar geen enkeie leerling kosteloos is toegelaten. Waarom niet? De heer VAN HAMEL beloofde in lichtingen namens Ged. Staten in te winnen. De heer HENDRIX, lid van schoolbestuur, meende te weten, dat dit jaar geen aanvragen tot kostelooze plaatsing zijn gekomen. De bestmi ders behoeven toch niet op alle hoeken van straten en pleinen naar kosteloo ze leerlingen te zoeken. De subsidie werd toegestaan. De heer VAN KL'YKHOF vroeg bij een der andere voorstellén nogmaals om een overzicht te geven van dc voorwaarden waarop onvermogen- den en minvermogenden kunnen toe gang krijgen als leerlingen aan scho len of cursussen, die door de Staten gesubsidieerd worden. Spi eker meende, dat verleden jaar reeds aan hem een toezegging gedaan. De heer VAN HAMEL zei namens Ged. Staten toe, dat voortaan aan 't verzoek van den heer Van Kuykhof zooveel mogelijk voldaan zal worden. Bij de voordracht, tot subsidieering van do nieuwe Ambachtsschool te Hil versum, drong de heer POTHUIS aan, om, in overeenstemming met het ad vies der commissie, do subsidie voor de volgende jaren te binden aan voor waarden tot kostelooze toelating van een aantal onvermogende leerlingen, door Ged. Staten goed te keuren. Na eenig debat werd besloten de subsidie voorloopig alleen voor 1912 te verleenen. Voor de volgende jaren kan dan later beslist worden, als men de bedoelde voorwaarden kent. Bij de subsidie-voordracht van f 1500 aan bet rijk ten behoeve van het door het rijk overgenomen Zuivel- consulentschap, stelde de heer VAN EMBDEN voor. deze subsidie niet te verleenen. Onlangs heeft het rijk de provincie de kustverdediging opge drongen, dit kostte voor de provincie geld. Nu heeft het rijk het zuivelcon- sulentschap tot zijn beheer getrokken. Waarom de provincie nu subsidie aan het rijk moet geven, is spreker niet duidelijk. De beer ZIJP betoogde het nut van het zuivelcousulentschap. Hij ging de geschiedenis daarvan breedvoerig na en stelde ook het provinciaal belang in het licht. Hel vooisiel van Ged. Staten tot sub- sldieering werd aangenomen met 69 legen 3 stemmen. Bij het voorstel tot subsidieering van den stoomuootdlenst op Terschel ling en Vlieland met 1 5U00 werd door Ged. Stalen het voorstel der couuuis- overgenomen, om aan de subsidie ook. de volgende voorwaarden te ver binden: „dat bij wijze van proef ge durende de 4 zomermaanden van 1913, 1914 en 1915 een-dubbele dageiijkscbe erbiudiug met Harlingen vice versa zal plaats hebben, onder- bepaling, dut, wanneer aan deze laatste voor waarde over eenig jaar niet kan wor den voldaan, de bijdrage over zooda nig jaar slechts tot f 4800 wordt toe gekend. De commissie van onderzoek voor de suppietoire begrooung van Mee- renberg achtte het niet i oodig, dat nu reeds zoo'u spoed gemaakt wordt met den bouw van woningen voor het personeel. De heer VAN LENNEP, lid der com missie van toezicht van dit gesticht, 't daarmede niet eens. Er is haast bij den woningbouw. 12 leden van het personeel willen in het huwelijk tre den en hebben nu reoht op een wo- ug. De heer FAB1US pleitte voor aan houding. Eerst is 't noodig, dat de Pruv. Staten de gelieele zaak kunnen overzien, door inzage der plannen, enz. Ook zou het mogelijk zijn den post op de begrooting to brengen. Worden Ged. Staten dan van de wen- schelijkiheid van den bouw en de ter rein-keuze overtuigd, dan kan de bouw voortgang vinden. De heer VAN LENNEP stelde voor f 42.000 voor den bouw reeds nu da delijk beschikbaar te stellen. De'heer W1BAUT ondersteunde dit voorstel. Als de Commissie va., toe- zioht den bouw noodig vindt, is er geen bezwaar om daartoe te besluiteu. Jhr. G. S.. BORE EL ontraadde de aanneming van het voorstel-Van Len- nep. Ged. Staten achtten de zaak niet voldoende voorbereid, eerst moet het woning-type vastslaan en de bestem ming van de verschillende terreinen van Meereoberg. De heer VAN LENNEP nam het voorstel-Fabius over. Als het geld een maal op de begrooting .staat, dan kunnen Ged. Stateu later nog over de wenschelijkheid van den bouw be slissen. De heer Van Lenncp wees er voorts op, dal er later nog meer wo ningen gebouwd moeten worden. Het streven op Meereuberg is. zooveel mo gelijk gehuwde verplegers te krijgen, dat vermindert het verloop onder het personeel. De VOORZITTER wees er op, dat de Prov. Staten indertijd besloten heb ben geen geld meer voor woningbouw op Meerenberg te geven, voor het ge- beele plan der terreinbestemming is vastgesteld. Het oog is nu gevestigd, op een terrein tegenover de begraaf plaats. Het is nog zeer de vraag of die plaats weuschelijk is, ook Over het woningtype is verschil van mee ning. Een vrije opdracht geven aan Ged. Staten getuigt van vertrouwen, maar dat is toch niet de juiste weg. Beter is het de zaak aan te houden tot de najaarszitting, om dan met ken nis van zaken te kunnen beslissen. Dan kan toch met spoed gewerkt wor den. De heeren FABIUS en VAN LEN NEP bleven pleiten om reeds nu het geld beschikbaar te stellen. De heer INGENOHL had er bezwaar tegen, dat aan Ged. Staten een vrije terreinkeuzo wordt gegeven, want dan kan er ook in de Schapenduinen gebouwd worden. De heer VLIEGEN ontraadde ook het vrije volmacht geven aan Ged. Staten. Het groote belang van het per soneel Is, dat het goede en degelijke woningen krijgt Op enkele maan den komt het er dan niet op aan. Do heer VAN" LENNEP stelde ten slotte voor do Schapenduinen In elk geval voor de terrein-keuze uit to sluiten. Het voorstel Van Lennep werd ver worpen met 55 stemmen tegen. Hierna werd te 1 1/4 uur .gepauzeerd. De Serenade aan den afgetreden Burgemeester. Aan Jhr. inr. J. W. G Boreel van Hogelanden, onzen scheidenden bur- gemeester, heeft de muziekvereeni- giug „De Harmonie" (dir. de heer Wernecke) Maandagavond voor 's burgemeesters woning in het Kenau park, een serenade gebracht. Een groote massa belangstellenden was op de been, en de politie hield eer. open ruimte vrij voor het huis van jhr. Boreel Even na negen uur arriveerde bet muziekcorps, om stuwd door een groep fakkeldragers, en stelde zich in die ruimte op. Toen verd een kort programma, waarin verschillende marschen en de volks liederen, uitgevoerd. De tonen dei muzie!. schalden door 't Kenaupark, waar in de schemering van den val lenden avond, het gele fakkellicht een eigenaardig effect maakte. Jhr. Boreel, staande met zijn fami lieleden voor het open raam van zijn mg, hoorde daar dit avondcon cert aan Toen eenige nummers waren uitge voerd werd de muziek onderbroken, verdwenen de musici en hun bestuur. Het bestuur en de directeur werden door den Burgemeester ontvangen. De voorzitter tan de Harmonie, de heer J. F. Hoogerbeets, sprak den burgem.' -sier toe, en dankte Jhr. Bo reel namens de „Harmonie" voor wat hij tijdens zijn burgemees terschap in het belang van de ge meente gedaan had. Ook betuigde hij dank aan Jhr. Bo reel voor de welwillendheid geduren de al die jaren van hem als hoofd der politie ondervonden en herinner de er aan hoe dikwijls door de „Har monie" de toestemming van den Bur gemeester gevraagd, was voor ver schillende festiviteiten, een verzoek altijd een gunstig antwoord ten gevolge had. De vereeniging meende, bij het afscheid van den Burgemees ter geen beter blijk van hoogachting dank te kunnen geven, dan deze' ovatie te brengen, en is er van verze kerd de tolk der Haarlemsche veree- nigmgen te zijn. Wij twijfelen er niet aan, zeïde sprof wij hebben op de ze wijze er toe bijgedragen, de laatsto herinnering aan uw burgemeester schap voor u onvergetelijk te doen zijn. Uw verder leven ga vergezeld van onze beste wenschenl Jhr. Boreel dankte den president oor de zeer waardeerende woorden en gedacht aan de blijken van waar deering, welke hij bij zijn heengaan als Burgemeester had mogen onder- inden. Hij sprak de beste wenschen uit voor de „Harmonie" en hoopte haar niet voor het laatst te hebben gehoord. Ook het korps werd door Jhr. Bo reel bedankt en spr. eindigde met de woorden: Leve de Harmonie!, waar op het corps antwoordde: Lang leve onze burgemeesterI Daarna werden wijn en verver- schingen aangeboden en werd den reel zijn aangeboden, te bezichtigen. Bij het heengaan dankte de presi dent Jhr. Boreel en mevrouw voor de vriendelijke ontvangst, die de „Har- ionie" had genoten. Nadat het korps buiten nog ec-nlgt nummers had uitgevoerd, vertrok de „Harmonie", natuurlijk dadelijk dicht omstuwd door de massa menschen, die deze afscheidsbetooging aan Jhr. Boreel hadden bijgewoond. AANBESTEDING II. IJ. S. M. Door de H IJ. S. M. werd de leve ring van diverse goederen aanbe steed Minste inschrijver voor perc. 22, spiegelglasruiten, was Max. Prins, uit Haarlem, voor 10.097.52. Gouden Echtfeest. Op 31 Juli a. s. hopen de heer Hen drik Mulder en zijne eclitgenc.ote, to nende Pieter Kicsstraat, hun 50-jnrigs echtvereeniging te hei-denken. Beëedigd. Door de Arrond. Rechtbank alhier zijn ter terechtzitting van 16 Juli 1912 beëedigd als ambtenaren van den Burgerlijken Stand der gemeente Bloemendaal, de heeren C. J. van Tienhoven en J. M. Groen. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij T. Kok, Burgwal 105, een mouw van oen jak. J. Zipp, Ruysdaelstraat 10 zwart, een corset. II. Meyer, Maerten van Heemskerk straat 48 rood, 2 armbanden. F. Duyn, Jansstradt 16, een R.-K* kerkboekje. Blesgraaf, A. L. Dyserinckstraat 35, een portemonnaie met inhoud.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1