NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. L 30e Jaargang. No. 8917 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 17 JULI 1912 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PER DR'E MAANDEN: Van 1-5 rege,s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem i- J iaj Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der BiJ Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. „1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing} Franco per post door Nederland1-65 &Vg r,Sp•|g|r, 50 cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.02H s n, i i n r 4 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 IntcrcommanaalTelefoonnummerderRedactie600enderAdministratie724. Uitgave der Vennootschap Lonreos Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 18 JULI. Groote kerk: Orgelbespeling van 2 tot 3 uur. Rusthoek: Solistenavond, 8 uur. Bloemendaal: Raadsvergadering 3 Stadsnieuws O m O ïi a II ee n. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Ou Duin en Daal", in de rubriek Om Ons Heen. BOND VAN OUD-ONDEROFFI CIEREN. Op de laatstgehouden vergadering van den Kon. Ned. Bond van Oud-On derofficieren is de heer G. W. C. van Essen, onder voorzitter van de afd. Haarlem, die als zoodanig had be dankt, weer met algemeene stemmen herkozen. Dit bewijs van vertrouwen heeft de heer Van Essen genoopt op zijn besluit terug te komen, zoodat hij deze functie opnieuw zal aanvaarden. ZWEMMEN BINNEN DE KOM DER GEMEENTE. Het is wel verleidelijk met deze Warmte even in de Spaarne-wnteren te kruipen, maar toch, het is bij poll- tie-verordening verboden. En dat is maar goed ook. Niet zoozeer voor de behoorlijk gekleede zwemmers, als wel voor hen, die in strijd met alle regelen der welvoegolijkhcid, zich zonder zwembroek in en uit het wa ter begeven. Vooral tegen deze laat- eten, schaamteloozen, treedt de poli tie kraentig op. Doch wat vermag ze. Van den kant af sommeert ze de zwemmers het water te verlaten, doch deze lachen er om, kruipen doodbe daard in hun bootje en roeien kalm weg. Soms vraagt de politie bij den een of ander een bootje te leen, en dan ziet uien niet zeldeu een race tus- scben de politic en ongekleede zwem mers zooals Zaterdag j.l. nog in het Zuidor Buitenspaarne nabij liet Haar- leninierhouipark, waarbij de laatst genoemden dikwijls in bet voordeel blijven. Dat deze onstichtelijke tooneelen tevens niet zeer bevorderlijk zijn aan bet prestige der politie, laat zich be grijpen. Er is dan ook maar één afdoende miudel, en wij hopen, dat bet geineeu- te-bostuur daarvan ten spoedigste ge bruik maken. Laat liet eeuige malen per dag en vooral des uvouds bet mo torbootje van de gemeente, bemand met politie, de stadswatereu doen be varen, dan is het binnen enkele da gen met het zwemmen binnen de kom der gemeente gedaan. Dan is ontkomen van de roeiende zwemmers onmogelijk, en aan een jiruces-verbaaltje hebben ze knap liet Dan kunnen ze beter en goedkoo- per naar Zandvoort gaan, of wel gaan zwemmen op de aangewezen plaats bij den Molen aan het Zuider Buiten spaarne onder Heemstede. Maar ook daar mag wel eens poli- tie-toezicht komen, om op te letten, dat niet zonder zwembroek wordt ge zwommen. Voor de inzittenden van de vele pas- zeerende motor- en roeibootjes, is een en ander zeer aanstootelijk. ZWEMMERS. Een bewoner van het Zuider Bui ten spaarne deed per telefoon aan gifte dat twee man voor zijn woning aan 't zwemmen waren. De politie ging er neen, maar vond de zwem mers niet meer. Ze hadden blijkmaar nog bijtijds gemerkt dat er onraad was. AANRIJDING. Mej. J. J. Z., wonende Vooruit gangstraat, werd gisteren in de Am- rterdamsche Poort aangereden dour de auto van den biscuitfabrikant W. D. uit Amsterdam, de voor een melk wagen moest uitwijken, maar meen de, de vrouw nog wel te kunnen pas- Beeren. Mej. Z. werd door het linker spatbord van de auto geraakt, en te gen den poortmuur gedrongen, waar door ze een wondje bij het linkeroog kreeg. De eigenaar van de auto gaf haar ten financieele schadeloosstelling. Polyhymnia. Tot directeur van 't gemengd koor „Polyhymnia" is voorloop:g benoemd ae heer J. Wolterus Grootendorst, in de plaats van den heer Dams. De Drinkhal. De Drinkhal der Staalwaterbron is Dinsdag bezocht door 58 personen. OPENING DER SPOORWEGEN DOOR HAARLEMMERMEER. Aan 't Centr. wordt gemeld: Aan gemeenten en Polderbesturen ls navolgende uitnoodiging gezonden: Het bestuur der IIoll. Electrische spoorwegmaatschappij heeft do eer den heeruit te iioodigcn tot deel neming aan de feestelijke opening der spoorwegen van Haarlem naar Aals meer en van Hoofddorp naar Leiden en aan het ter .gelegenheid daarvan door de Maatschappij aan te bieden déjeuner in hte hotel „de Beurs" te Hoofddorp (Haarlemmermeer) op Vrij dag '2 Aug. 1912. Plaats van samenkomst: eerste per ron van het station Haarlem (H.1J.S.) Dienstregeling voor den feesttrein op Vrijdag 2 Aug. 1912. aauk. vertrek. Haarlem 10.15 R. straatweg 10.21 10.36 Vijfhuizen 10.40 10.58 Hoofddorp 11.07 11.37 Aalsmeer 11.50 12.35 Hoofddorp 12.48 2.48 Nieuw-Vennep 3.02 3.17 Leimuïden 3.27 3.42 Roelofs-Arendsveen 3.51 4 06 Leiden 4.23 5.23 Roelof-Arendsveen 5.40 5.42 Leimuiden 5.52 5.57 Nieu w-Vennep 6.11 6.13 Hoofddorp 6.23 6.27 Aalsneer 6.40 6.45 Hoofddorp 6.58 7.02 Haarlem 7.20 DE PADVINDERS OP REIS. Men schrijft ons: De meeste Haarlemsche padvinders zullen de kermisweek dit jaar buiten de stad doorbrengen: de schoolgaan de jongens zullen die week een kamp betrekken bij Zeist, terwijl do ande ren (anibachts- en kantoorjongens) een vierdaagsclieu wandeltocht zuilen maken. Hieraan zullen waarschijnlijk ruim dertig jongens deelnemen onder hoofdleiding van den hopman Vau Schouwenburg. Zij vertrekken Don derdagavond 8 Augustus na werktijd naai- Nijmegen, wandelen Vrijdag door het Reichswald naar Kleef, waar het middagmaal wordt gebruikt en be zoeken 's avonds de tentoonstelling en het feestterein Oud-lleulelherg. Zaterdag wordt de stad be-zichtikd, de omgeving van Berg-en-Dal ge wandeld en daarna een boottocht r Arnhem gemaakt, waar even eens een bezoek ana de stad en het park Sonsbeek op bet programma staau. Zondag volgt een wandeling over Westerbouwing, Doorwerth, enz. naar Wageningen. De padvinders al daar zorgen bij aankomst voor mid dageten en nachtlogies in hun club- lokaaL Maandag wordt over Veenen- daal en de piramide van Austerlitz een bezoek gebracht aan het kamp van de overige Haarlemmers,, waarna do terugtocht verder per trein plaats vindt. Om zooveel mogelijk alle jongens in d9 gelegenheid te stellen dezen tocht mede te maken, zijn de kosten van spoorwegvervoer, logies en voe ding gesteld op een gulden per dag, dus op slechts f 4 voor den geheelen tocht. In verband met de vrije Kermis- Maandag, behoeven de jongens bo vendien slechts twee dagen bun werk te verzuimen om deze vierdaagsobe reis mede te makeu. Hiervoor wordt dus thans de mede werking van hunne verschillende pa troons gevraagd. Van de directie van eene fabriek ontving het bestuur reeds toezegging, dat aan acht padvinders die daar werken, niet alleen de gevraagde ver lofdagen worden toegestaan, met be houd van loon, doch dat deze jongens de gehecle reis mogen meemaken voor rekening van do directie der fabriek. Moge dit voorbeeld bij andere stad- genooten navolging vinden! GESLAAGD. Te Den Haag slaagde Mej. Laura Andriessen, voor het examen Solo zang van de Ned. Toonkunstenaars- vereenïging. EEN PRETTIGE DAG. Een honderd oudjes van het Diaco niehuis in de Jansstraat hebben Dins dag een hoogst genoeglijken dag go- had. Het bestuur der inrichting onthaal de de oude mannen en vrouwen op een heerlijk rijtoertjo naar Benne- broek, Aerdenhout, Bloemendaal en terug naar Haarlem. Van 1 tot 9 uur 's avonds duurde het pleziertochtje. In het Bloemcn- daalsche Bosch werden de oudjes ont haald op versciiil.e.ida lekkernijen. DE METROPOOL VAN HET LEGER DES HEILS OP HET SPAARNE. In het vroegere, thans geheel ge restaureerde, woonhuis van mevrouw Pcstma. aan het Spaarne, hoek Gru- vinnesteeg is heden door het Leger des Heils een heel goedkoop logement voor mannen en een toevluchtsoord ingericht, dat voor het publiek eerst over een 14 dagen wordt opengesteld. Hedenmiddag cvm half drie had de plechtige opening door commandant Ridsdell, in tegenwoordigheid van enkele autoriteiten en genoodigden, plaats. In zijn openingsrede schetste de commandant het doel en het nut van deze stichting, waarvan er te Amster dam, Den Haag en andere plaatsen reeds vroeger werden opgericht. Na de opening had een rondgang door het gebouw plaats. Allereerst bezichtigden wij de res tauratie-zaal, beneden, met een aar dig uitzicht op het Spaarne. In deze flinke, frissche zaal prijkt tnsschen enkele wandsprenken het portret van den nohelen stichter van het Leger des Heils. Generaal Booth, van hem. die al zooveel leed op de wereld heeft verzacht, zooveel on ge lukkigen voor ondergang behoed. En ook deze Haarlemsche stichting zal voor velen weder een heerlnk toe vluchtsoord worden, waai- behalve een goede, frissche ligging men zich voor de laagste prijzen van flink, do- gelijk voedsel kan voorzien lerwijl ook koffie en alcoholvrije dranken tegen de geringste prijzen verkrijg baar zijn. Op de zaal boven de restauratiezaal aan de straatzijde zijn een 30-tal flin ke kribben, twee boven elkander, op gesteld. Dat is" de slaapzaal voor de j>orso- nen, die slechts één dubbeltje por nacht kunnen verteren. Daarvoor krijgen ze dan, wanneer ze 'savonds komen, eerst een bad; vervolgens een nachthemd, en dan een slaapgelegenheid, goed in orde, niets minder dan in den militairen dienst. Nieuwe kribben, met zeegras-ma trassen, zeegras-kussens, een deken om op te liggen, en een of meerdere molton-dekens voor bedekking, ze bieden een heerlijke slaapgelegen heid. En als ze 's morgens onlwakeii, uan vinden de logeergasten liun klee- dnig, geheel gedesinfecteerd, weer aan hun krib hangen. En dat alles voor één dubbeltje;een bad, een nachthemd, een in een oven geaesinfecteeide kleeding, en een goe de ligging, en "s morgens een uitste kende waschgelegenheid. Duur is het zeker niet I En daarom doet het Leger des Heils •dan ook gaarne een beroep op alle welgestelden ter ondersteuning van deze in een werkelijke behoefte voor ziende inrichting. Voorts is er ook nog een zaaltje met 14 kribben voor hen, die 0.20 per nacht willen uitgeven, en een afdee- ling voor 30-cents-gasten, maar die laatsten slapen dan ook geheel apart, in met gordijnen afgesloten ruimten, waarvan er een achttal zijn. Voor een achttal en.ployé's is nog een verdieping hooger een aparte -zaal. De gehcele inrichting staat onder -leiding van de stafkapiteins, de echt- genooten Zandstra, die reeds in Den Haag en Amsterdam aan het hoofd van dergelijke inrichtingon hebben gestaan, en dus hun sporen op dit ge bied reeds verdiend hebben. Zoo bij de eerste kennismaking schenen zij ons dan ook zeer geschikt ior deze functie toe. Vriendelijkheid en eenvoud zijn eigenschappen, welke in deze betrek kingen te pas komen. Behalve ue persoonlijke appartemen ten van de leiders, bevindt zich nog in het gebouw, aan de achterzijde, geheel afgescheiden van de logement- afdeeling, de z.g. „Toevlucht". Daar is plaats voor 32 mannen, die zonder werk zijn, tijdelijk kost, inwoning en een toelage genieten, en in ruil daar voor werkzaamheden voor liet Leger des Heils verrichten. Voor hen is ook een aparte eetzaal, een aparte slaapzaal, badkamer, kas ten en oiosets; kortom, deze afdeeling wordt geheel afgescheiden gehouden an de Metropool. Behalve een ruime keuken, bevin den zich nog in den tuin bergplaatsen voor balen geperst papier, ter verzen ding gereed een magazijn voor ver vaardigde meubelen on in de Helm- brekerstocg in een vroeger kaas-pak huis is thans de werkplaats voor de „Toevlucht" ingericht. Daar is een timmer- en schilders werkplaats, een afdeeling voor het sorteeren van papier, e>en groote zol der, waar gebroken flesschen en an dere schijnbaar waanlelooze voor werpen worden gesorteerd, en een bergplaats voor de wagens, die de stad ingaan. En hiermede hebben wij in het kort oen overzicht gegeven van deze nieu we stichting van het Leger des Heils te Haarlem, een inrichting, die krach- tigen steun verdient. „TYPOGRAFISCHE STUDIE KRING HAARLEM". Verschenen is het kort verslag de zer instelling, waarin o.a. gememo reerd wordt dat de kring zich in het laatste vereeriigingsjaar in een blij vende belangstelling mocht verheu gen en dat de animo voor de onder linge wedstrijden bij de leden werd vergroot. OPGESPOORD is de kostganger, die een paar schoe nen en een overhemd meenam, toen hij uit z'n kosthuis verdween. Het is de monteur-electricien J. C. de J. Sinds twee jaar leidde de man een zwervend leven. VERDUISTERING? De expediteur K. V. deed aangifte dat de besteller B. II. zijn dienst had verlaten, daarbij een sommetje van 31.18 aan geïnde bedragen meene mend. VERKEER GESTREMD. Door 't breken van het onderstel, zakte Dinsdagmorgen een hooiwagen in de Groote Houtstraat nabij het Verwuift ineen. Het rij tuig verkeer was door het ongeval gedurende een uur gestremd. Op hol. Hedenmorgen te elf uur brak het lemoen van den melkwagen van A. M. Roozekrans, melkhandelaar uit do Tempeliersstraat. Met het lemoen achter zich, holde het dier met razen de vaart van de Groote Markt de Zijlstraat in, tot schrik van de vele wandelaars. Bij de Oude Gracht kwam het beest te vallen en werd daar door een groeutekoopman ge grepen. Daar het aan bek en achterpooten bloedend was verwond, belette de po litie het inspannen, waarna het paard naar den stal werd geleid. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Th. Ottenbros, Kampersingel 48 a, een witte vrouwenzak met inhoud. Politiebureau: eend uimstok. P. Tuin, Leidsclie straat 111, een zwartharig hondje. E. J. Breek, Vooruitgangstraat 1000, een woordenboek. H. Hijne, Brouwerstraat 55 E, een kinderschepje. J. Griffioen, Klarenbeekstraat 43, een vrouwenzak met inhoud. N. Goer, Valkensteeg 13, eenig geld, gewikkeld in papier. P. de Lang, Zuider Schoolsteeg .7, een lap blauw goed. W. van den Brink, Koningstraat 34, een jongenspet. J. Warmer, Teylershofjesetraat no. 5 rood, een damesring (zilver). N. Huyboom, Zuid Brouwerstraat 24, een biuin hondje. Ch. Clop, Lourcns Costerstraat 23, een koperen opzethaak van een paar dentuig. J. Moerkerk, Peuzeiaarsteeg 19 rood, een doude eend. P. van Donselaar, Jansweg 30 rood, een portemomiaie met inhoud. K. Klerk, Esschiiderstraat 7, een pet. H. v. d. Schaaf, Duvcnvoordestraat 19 a rood, een schaartje. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). (Jit de Omstreken BLOEMENDAAL. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag, 18 Juli 1912, cics namiddags te 3 uur. Agenda: Punt 1. .Verleenen van concessie tot aanleg en exploitatie van een electri sche tram over deri Zijlweg en Bloe mendaal. HAARLEMMERMEER. HET CONCOURS HIPP1QUE TE HOOFDDORP. Hier volgen de overige resultaten IV. Concours eenspannen policy's, niot hooger dan 1.48 M. Eerslo prijs, groote zilveren medaille van den heer uir D J. Kuipers, griffier bij het kan tongerecht te Haarlemmermeer, en 25 tweede prijs 20 derde prijs 10. vierde prijs 5. De eerste prijs wordt toegekend aan G- F. Meijling Jr., von Amsterdam, met Gardina Lass, onder luid applaus van het enthousiaste publiek De tweede prijs ontvangt wed. A. de Zeeuw, te Haarlemmermeer, met N. N. De derde prijs C. Kammeijer, te Haarlem, met August. De vierde yvijs wordt toegekend aan II. Heck, van Haarlem, met Don Juan. Een eervolle vermelding krijgen F. J. Coffmg. van Amsterdam, met Baby. en T. Wester ling. van Amsterdam, met Corne. V. Concours Eenspannen (merriën), toebehoerende aan leden der vereeni- ging of hun ouders en gereden door Prijzen zilveren medaille van II. M de Koningin en zes luxe voorwer pen. Ingeschreven 9, in den ring ver schijnen 8 nummers. Eerste prijs A. C. Pruisson te Haar lemmermeer. met Cor; tweede prijs A C. Zuidgeest, te Haarflommer- meer, met Fedora derde prijs G. P. Kistemaker, te Haarlemmermeer, met Nelly; vierde prijs A. van Zijvorden, te Haarlemmermeer, met Victoria zesde prijs Jac. Clay, te Haarlemmer meer, met Cora. Een eervolle vermel ding krijgt E. Olij, te Haarlemmer meer, met Juüaua. VI. Concours eenspannen, geen po ney's, gereden door een dame (vrije mededinging). Prijzengroote bronzen medaille van 11. M. de Koningin-Moeder en vier luxe voorwerpen. Ingeschreven 12 nummers, waarvan 8 zijn opgeko men. De eerste prijs, mej. De Rijk, van Haarlemmermeer, met N. N. tweede prijs mej. Stroomer, te Oterleek, met Bles derde prijs mej. Nieuwkoop, te N.-Amslel, met N. N'. (niet op het pro gramma vermeld)vierde prijs mej. Pennings, te Haarlemmermeer, met Jacob, -ien bekenden harddraver van de korte baan. Vil. Concours eenspannen, gedekte merriën, toebehoorende aan en gere den door landbouwers. Eerste prijs, zilveren medaille van den heer Korthals Altes, te Zand- Voort, en f 50 van de IIoll. Mij. van Landbouw, afdeeling Haarlemmer meer; tweede prijs /40; derde prijs 20vierde prijs 10 vijfde prijs ƒ5. Ingeschreven 22 nummers. Er ver schijnen 18* in den ring. De eerste prijs wordt toegestaan aan S. W. de Cleraj, te Haarlemmer meer, met Frida, ingeschreven in het N P. S., zoodnt de buitengewone prijs van f 25 ook aan den heer De Clercg ten deel valt Tweede prijs T. Haneridoes, te Haar lemmermeer, met Titonia; derdo prijs wed. O. Schaap, te Velsen, met Olpa vierde prijs Joh. Verkuyl, te Velsen, met Emma vijfde prijs G. Westein te Haarlemmormeer, met Madame; twee bijgevoegde prijzen worden toegekend aan C. Kempenaar, te Haarlemmer meer, met N. N. en II. F. Bultman, te Haarlemmermeer, met Sylvia. VIII. Concours eenspannen, toebe hoorende aan particulieren, handela ren en stalhouders. Eerste prijs 50 tweede prijs 25 derde prijs 10. Ingeschreven elf opgekomen acht prachtvolle dieren. Den eersten prijs verwerft T. T. Valkenhagen, van Am sterdam, met N. N. den tweeden prijs wed. A. de Zeeuw, te Haarlem mermeer, met N. N. den derden prijs A. Stoop, te Bloemendaal, met N. N., en een eervolle vermelding kregen J. J. van Seha8ik, te Haarlemmermeer, met Schimmel, en E. W. Scholten, te Bloemendaal. met Dair Devil. IX. Concours tusschen 1ste- en 2de- priiswinners van nos. 2, 3. 5 en 7 en do lste-prijswinners uit die rubrieken in 1911. Eerste prijszilveren medaille van 7. K. H. Prins Hendrik en f 30 twee de prijs zilveren medaille van den Boerenbond en f20, en derrie prijs: zilveren medaille van den Boerenbond en f 10. Aantal deelnemers negen. Eerste prijsN. Zijdelaan, te Stol wijk, met Corrio tweede prijs T. Ha- mvloes, te Haarlemmermeer, met Mignon derde nriis J. Bulk, te Haar lemmermeer, met Irma. Dit concours is ongetwijfeld een der mooiste nummers. Voor de prijsvvin- ners gaat een luid applaus uil de diciius inenugie up de tribune op. X. Concours tweespannen mot luxe- rijtuig (vrije mededinging). Eerste prijs groote zilveren me daille van ae heeren Boeko en Huide- koojier, ie liaaneui, en 60 tweede prijs: f30; derde prijs f 10. Ingeschreven 6 deelnemersopge komen vier. Eerste prijs E. W. Scholten, te Bloe mendaal, met Nothy Darling en Daar deviltweede prijs T. llanodoes, te Haarlemmermeer, met Nelly en Tie- ne; derde prijs E. Oly te Haarlemmer meer, met N. N. en N. N. XI. Concours eenspauneii. gereden door echtgenooten of dochters van landbouwers. Prijzen nes kunstvoorwerpon. Inge schreven waren 18 liet aantal deel nemers bedraagt 15. De eerste prijs kreeg mej. Rooden- burg, te Haarlemmermeer, met N. N.; tweede prijs mej. De Zeeuw, te Haar lemmermeer, met N. N. derde prijs mej. Roodenburg, te Haarlemmer meer, met N. N. vierde prijs mej. Plaisior—Van Durssen. te Haarlem mermeer, met N. N. vijfde prijs Wil ly Evelein, te Haarlemmermeer, mei Dcna zesde prijs mej. A. de Groot, te Haarlemmermeer, met Jet. Ter opluistering verschenen nu nog in den ringeen vierspan schimmels van den heer S. W. do Clercq, van Haarlemmermeer; een span harddra vers. geboren te Haarlemmermeer en gefokt door den eigenaar, den heer H. F. Bultman Hzn., te Haarlemmer meer, en een tandem van den heer E. W Scholten, te Bloemendaal. Het vierspan verkrijgt een medail le, ook het driespan en de tandem. Het span harddravers krijgl een njetint als teelten van aanmoedi ging. Dadelijk na afloop werden de prij zen uitgereikt. Door den ©ere-voorzit- ter, Mr. Slob, werden uitgereikt de verschillende medailles, door het Vorstelijk Huis aan dit concours ge schonken. Daarna werden door den heer v. d. Wall, voorzitter der vereeniging, do verdere prijzen uitgereikt. Ten slotte werd door hem namens de vereeniging dank gebracht aan allo corporaties en particulieren, die door hun steun de vereeniging in staat gesteld hadden, dit concours zoo luis terrijk te doen zjjn. Spoorlijnen. Men is thans druk bezig langs de spoorlijnen een telegrafische, alsmede een telefonische verbinding, speciaal tusscnen verschillende stations en halten onderling, aan te leggen. Ook het seinwezen op de verschil lende stalionsemplacemcnten is thans grootendeels in orde. Keuring. De verplichte hengstenkeuring in Noord-IIollaud, zal te Hoofddorp plaats hebben op Dinsdag 17 Septem ber. SLOTEN. Door een tot nog toe onbekendl oorzaak is gisterenmiddag een schuur van de weduwe Laaper alhier afge brand. Door bet flink optreden van de brandweer bleef de brand tot de schuur beperkt De in het dorp aan wezige brandkranen der Sloter Wa terleiding, bewezen goede diensten; gebouw en in houd waren verzekerd. Er is weder een lijkje van een pas geboren kind uit het water van de Kostverloren Vaart opgehaald. Dit is binnen korten tijd reeds bet zevende geval. VELSEN. Automobielongeluk. De heer Nögerath, uit Amsterdam, die naar IJmuiden geweest was om een kinematografische opneming te vervaardigen, had het ongeluk in Velsen met zijn auto tegen ©en steen- wagen te rijden, waardoor de voor ruit ingedrukt werd en mevrouw No gerath, die 'zich ook in de auto be vond, licht gekwetst word. Bij do gister gehouden verkiezing voor één lid van den gemeenteraad (district I) zijn officieel candidaat ge steld: J. P. Har.dgraaf (R -K W. F. J. Meijer (V.D.) en K. L. G MoUevan- ger (S.D.). De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 30 Juli a.s. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD. Aan ons verslag van de Dinsdag- vond gehouden raadszitting dient nog toegevoegd, dat bij de rondvraag door den heer Van Toombergen is ge klaagd over den onhoudbaren toe stand op een gedeelte van den Zand- voortschenstraatweg, dat „onder het zand gezet is". De menschen hebben daar nu moeite om kamers te verhuren, wegens de stofplaag. De Voorzitter antwoordt, dat zoo spoedig mogelijk in dezen toestand zal worden voorzien, maar dat er voor het moment niet aan te veranderen valL Besloten is nog, om het hoofd van school B-, die naa' school C. is over geplaatst, te vragen of hij de ambts woning voor school B. wil blijven be- Tien gulden ontvreemd. Gisteren bemerkte de hallechef van de E. S. M. alhier, dat hij een bank biljet van tien gulden miste uit zijn portemonnaie, die Zaterdag in dc le»- senaar op zijn bureautje had gelegen. Al spoedig rees verdenking vegen een jongen, die den laatsten tijd op -Zandvoort dienst deed en Maandag morgen niet op zijn werk was terug' gekeerd. Dc rijksveldwachter De Bruin met de zaak in kennis gesteld, heeft den jongen opgespoord, die, na een ver hoor te hebben ondergaan, bekende den diefstal te hebben gepleegdi

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1