Antiquiteiten Holland-Amerika-Lj. Snit-Cases, Nécessaires, Citybags, Stegtasschen, Waschzakkea, Keiltasscben, Koffers met garnituur Windkussens i>> lederen étui Voetenbankjes in lederen étni Reiskokers en flacons in étui Reisklokjes. GROOTE HOUTSTRAAT 35, b.d. Anegang. Tel. Int. 2385 uoor al mijn klanten en verzocht den eigenaar beleefd, om in het euvel te voorzien, om de in hoofdzaak gerucht makende en dreunende werktuigen niet vóór 's morgens 8 uur In werking te willen stellen. Op mijn beleefd schrijven werd niet eens geantwoord. Tot svien moet ik mij wenden, en voorziet de Hinderwet in dergelijke zaken '1 En zijn er nog formaliteiten aan te bevelen tot het verkrijgen van recht ANTWOORD. Wanneer u een hotel had betrokken en daarna werd het verzoek tot oprichting der fabriek gedaan, dan zoudt u zich te gen de inwilliging van het verzoek hebben kunnen verzetten, met het oog op de Hinderwet. Thans zal er wel niets aan te doen wezen. Ons is daar- to» althans geen enkele rechtsgrond bekend. (Jit de Omstreken HEEMSTEDE. A rraweze n. Door het Burgerlijk Armbestuur zijn in 1911 bedeeld 93 personen. Aan col lecten is ontvangen f 1079.84; aan sub siedie f 5445.6?. Aan bestedingskostn is betaald f 1457.46. Bedeeld in geld f 5125.25 in natura f 140 56 1/2. HILLEGOM. TOONEEL i,lD VAN „VONDEL". Ter gelegenheid Van het 5-jarig be staan van de Tooneelvereeniging „Vondel" te I-lillegom, zal aldaar een tooneelwedstrijd worden gehouden in het tijdvak van 31 Oct,her 1912 tot 1 Februari 1913. Op uitnoodiging vaa het Bestuur der fetslvieiende ver J»ni- einc heeft zich onder leiding van den heer A. J. Wijnekus eene commissie van 7 personen gevormd, dié de t \an jury op zich zal nemen. De aanmelding tot deelneming kan geschieden bij den secretaris der ver- eeingmg tot 15 Augustus j.s. De vt' gende prijzen zijn beschikbaar g feteld: 1; prijs: gouden medaille en f 50. 2e prijs: verguld zilvurcu medaille en f 25. oe prijs: "zilveren lUtxiailifl en f 10. 4e prijs: zliveren medaille. Eere prijs voor de besie uitspraak, ei gold zilveren medaille. 2 verguld zilveren medailles voor hel beste stuk. 1 personeele prijs voor den bestm tooneelspelér (gouden medaille). 1 personeele pnj.-> vooi de beste too- neclspeelster (gouden medaille). 1 verguld zilveren medaille voor de eerstkomende vereeniging. BENNEBHOEK. In een dor sparrobosschen van het huls „Te Bennebrook" ontstond gis terenmiddag oen begin van brand,dat gelukkig door spoedige hulp kon wor den gebluscht IJMU1DEN. Aanvaring. Het Nederl. stoomschip Hilversum, fs Dinsdagavond bij het binnenioo- pen van de grootc schutsluis, door uil het roer te loopen, tegen het hardsteenen slulshoofd gcloopen, v erdoor het ss. een groot gat boven de waterlijn aan stuurboordsvoorste ven bekwam Oogenschïjnlïjk bleef het sluis- hnnfd onbeschadigd. Het s.s. kon naar Amsterdam opstoomen. ZANDVOORT. GEMEENTE A AD. De Raad is Dinsdagavond om acht uur bijeengekomen, onder presidium van den heer BEECKMAN, burge meester. 4fwezio- zijn de heeren Slagveld en M Koning. Tngekoinen is een verzoek van de onderwijzeres mej. J. Mulder om haar eervol ontslag tc vcrleenen. Hiertoe wordt besloten. Tot badmeester bij de kostelooze ba den wordt de eenige sollicitant be noemd. de bootsman bij de reddings boot J. Keesman. Aan de orde komt de verordenirg op de schpolgeldheffing op school C. Deze is aan de leden toegezonden en wnrdt zonder hoofdelijke slc-mming en zonder discussie vastgesteld. 11° VOORZITTER betuigt dank voor het in deze door den hec-r v. d. Plas verrichte werk. De verordening op de invordering wordt eveneens z. li. st. goedgekeurd. Besloten wordt om f 100 subsidie te verleenen aan den heer Heek en ze ven anderen die een plantsoentje bij de Passage hebben aangelegd. Ten aanzien van de gevraagde gratis-wa- terlevering voor een fontein zal de waterleiding-commissie beslissen. De Rondvraag, blijkt, de vergadering, die al in 'n half uur scheen te zullen afloopon. met een uurtje te verlengen. De heer BüCKMANN praat eerst veel over telefoon, licht en waterlei ding in de nieuwe school on wat het laatste punt aai gaat, in geniecntage- bouwen in "t algemeen, llij vindt, dat men in de allereerste plaats die ge bouwen moest aansluiten. De VOORZITTER wijst er op, dat de badgasten verlangen naar duinwater, en oordeelt dat z.i. pensions en hotels maar eens moeien voorgaun. Spr. wil zelf terwille daarvan ook met jileizier wat wachten. De heer BAKKENHOVEN klaagt over den langen duur der tot-stand- koming van do gaslevering door gemeente Heemstede, en de heer COL- LOT d'ESCURY komt terug op z'n oude stokpaardje: een eigen gasfa- brick liever dan de levering Uuor een andere gemeente. Heemstede iioudt de zaak nu al vier muauden slepend, cn neemt zoo'n liuudiug aan van: „we zullen jullie wel eens gas leveren, als je 't dan zoo graag wilt hebben". Spr. hoopt, dat de gaskwestie hier spoedig weer eens op 't tapijt zal ko men, want zegt hij vele menschen snakken naar gas. Lnteo we er nu niet langer aan Heemstede uieer om vra gen! De VOORZITTER acht het den bes ten weg, om een brief uan Heemstede te schrijven en daarin te verzoeken een datum vast te stellen. Wordt die overschreden, dan breken we de on derhandelingen af. De Raad is 't hiermee eens. Het slot van de vergadering wordt gevormd door een paaltjes-kwestie, een palendiscussie waaraan paal noch perk blijkt te stellen. De VOORZITTER begint met een lange palen-inleiding te geven, 't Be treft de paaltjes met kettingen die de E. N.'E. T. indertijd als afsluiting ne vens het tramplein heeft geplaatst, om de menschen die anders op den openbaren weg moesten wachten op de tram (op drukke dogen nl.) een vei lig plaatsje le geven. Die paaltjes zijn door verschillende oorznken In den loop van den tijd verdwenen, en nu acht spr. zich als hoofd der politie niet verantwoord, als peen veiligheids maatregelen van gemeentewege wor den genomen. Hij komt, aangezien de wethouders m ileze met hein samen gaan, bij den Raud met het voorstel vvege te doen plaatsen, ter voorziening in den toestand, en dan met de E. S. M.verder te onderhandelen. De heer ZWAAN neeft geconsta teerd, dot de E. Si M. op drukke avonden maar twee van de vier z.g. „schapenhokkengebruikt, en voelt er uu niet voor dat de gemeente aan t paaltjes plaatsen zal gaan en davr- door de nauwe tramstraat nog ver smallen. Ilierna komt de paaltjes-praterij in vollen gang, en nadat ieder z'n paal- ijesupiuie gouit neeft en we langza merhand in een Babylonische pualtjes- spraakverwurnng zitten, wordt een voorstel des heeren Koning aangeno men, *.ii B. en W. te verzoeken voor- loopige veiligheidsmaatregelen te ne men en verder met de E. S. M. te con- fereeren. En daarna is de openbaro vergade ring afgeioopen. Het pubhek telphoonstation van het locaal Rijkstelephoor.net Zandvoort, gevestigd ui het perceel van K. II. Schirneck, Passage no. 20, is opgehe ven; op C Juli wordt aldaar een pu bliek tlophoonstatiou voor locaal, in- terloc. en internat, telephoonvei keer gevestigd in liet perceel van D. H. Mi- chels. Passage no. 13, welk station op werkdagen dezelfde ojienstellingsuren heeft als het Rijkstelephoonnet, doch gedurende het tijdvak 16 Sept.31 Mei gesloten zal zijn. Aangekomen vreemdelingen: J. v. der Meer v. hufieler, Hilversum Groot Badhuis 2 pers. P. K. J. Perk, id. id. 1 pers. Faui. Winn, Amsterdam, Ilotel d Orange, 8 pers. G. Karo, Athene, Idem, 1 pers. R. Homberger Karo, Florenz, idem 1 pers. II. Karo, idem, idem idem. Dr. H. Federath, ülsberg, idem, id. G. Baron v. Ilugenpoth, Utrecht, id. idem. F. Kolff, Leeuwarden, idem. idem. A. Reucklin, Tiel, idem. idem. J. Bredius, Amsterdam, id. id. J. Roeper, id. id. id. E. Hastra, id. id. id. E. Luely, Manchester, id. id. E. H. Slijper, Amsterdam, Bm. En- gelberlstraat 4, 8 pers. N. v. Ake de Waard, Groningen, Zeestraat 20-22, 3 pers. Ptaszuik, Amsterdam, Hoogewég 32 2 pers. Jution, idem, Schelpenplcin 2, 4 peisonen. II. ten Brink id. HeemskercV straat 7, 3 pers. F. Mecrx, Darmen, Villa Groot Kijkduin 1 pers. R. Bichose v. JJseloionde, Haüem, idem, idem. E. v. Riemsdijk, Arnhem, idem, id. P. v. Riemsdijk, id. Ld. id. T. Ebeling, Enschedé, id. id. J. Jordaan Haaksbergen, id. id. II. Jordaan, id. id. id. J. Duigois, Utrecht, id. id. W. Schade v. Westrum, Haarlem, id. id. N. Tauber, Berlijn, Hotel Belvedère 1 pers. Mevr. M. Zeiners, id. id. id. S. Schnelmom, Helliugsfors, Hotel de 1 Océan 1 pers. A. Schinelman, id. id. id. F. D. Bji.rkcohen, id. id. id. Bücher, Sterkrade, Hotel Driehuizen 1 pers. Voogd, Sumatra, Ilotel Driehuizen, 1 pers. M. J. Wolff, Amsterdam, id. id. J. Hovinga, Delfzijl, id. id. Wertheim, Maagdenburg, Zeestr. 44, 6 pers. v. Leeuwen, Amersfoort, Pakveld- straat 21, 6 pers. J. en W. Hettelingik, Amsterdam, id. 2 pers. C. Stracher, Tilburg, Grooto Bad huis 1 pers. P. Durkopp, Wiesbaden, id. 7 pers. E. Krawinkel, Vewelaar, id. 1 pers. Berckler Jr. id. id. id. C. Straeter, Tilburg idem. idem. R. A. Brune, Duisburg, id. id. Dr. Kaufers, Chemmitz, idem id. Dr. Illing id. id. id. Senator lleye, Quakenbrüch, idem, idem. Gemengd Nieuws ON WEDER. In Honsiorowo in bet district Ostrof is de bliksem in een legerkamp ge slagen. Een onderofficier van het Ni- sofregiment werd gedood en 45 solda ten van hetzelfde regiment gewond. Er moesten 22 van hen in hel hospi taal worden gebracht. EEN OPZIENBARE MOORD TE NEW-YORK. Uit New-York wordt geseind: Gistermorgen is de bekende speler Hermann Rosenthal, de voornaamste getuige in het onderzoek, dat dezer dagen begint inzuke de aanklachten tegen de politie over het deelen in de winsten van speelhuizen, uit zijn ho tel op straat gelokt en daar neerge schoten door eenige geweersalvo's, ge lost uit een automobiel, waarin zes personen gezeten waren. Twee der in zittenden werden als politieagenten herkend. De moordenaars ontsnapten. Dit geval heeft te New-York zeer groote verbazing en verontwaardiging verwekt Een man werd later gearresteerd, die verdacht wordt de chauffeur ie zijn geweest van de automobiel, waar in zich de moordenaars van Rosenthal bevonden. De man ontkent alle schuld. HET WEER IN HET BUITENLAND. In Schotland komt nu de hoogste barometerstand voor, en is het weer ideaal. In Engeland waait de wind met geringe snelheid uit Oost; ook daar is het zonnig, en de leinperatunr ligt er hoog. In het allerzuidelijkst gedeelte van Engeland (Wight) be slaat een neiging tot storingsver schijnselen. In het grootste gedeelte var Scandi navië alleen in het hooge Noorden, o.a. in de nabijheid van Spitsbergen, is de weerstocsland minder gunstig in Denemarken, Belgié, bijna geheel Duitscliland en ook in Rusland is de hemel meest absoluut onbewolkt, zoo- dat de zon ongetemperd schijnt. In >1 deze landen beerscht nog grocte warm te. De vochtigheidsgraad werd echter kleiner, en veelal is er eenige wind. zoodat de warmte beter te verdragen is. Slechts spoiadisch kwam een cn- weertje voor. In Zwitserland en Oostenrijk-llan- garïje wordt ook het weer door het hoog behcerscht. Maar de baromfter staat daar lager dan in onze nabijheid. Het gevolg hiervan is. dat de kans op plaatselijke storingen daar vrij groot is. Meest is liet er zonnig, tijdelijk is echter de zonneschijn getempsrd, soms wordt hij door dikke nevelen of door een egale bewolking zelfs ge weerd. Hier en daar zijn plaatselijke onweders tot uitbarsting gekomen. Het is er warm en drukkend. In Italië, waar een groote hitte ge- heerscht heeft, en waar het ook Dins dag ver van koel is. doen zich alom storingen voor. In Frankrijk slaat de barometer lager dan in de andere landen. Er zwerven plaatselijke depressies rond. Op vele plaatsen kwamen on wed'is tot uitbarsting. Het is er broeierig. De zonneschijn is er meest licht-geten- J P6rd' (Ilbld.) j VAN EUROPA NAAR AMERIKA IN DRIE DAGEN. Het plan de reis van Engeland naar Canada belangrijk te verkorten begint vasten vorm aan te nemen. In offi- cieelo kringen wordt het plan over wogen zes snelvarende stoomschepen te bouwen, die in tijd van oorlog in bewapendo kruisers kunnen worden veranderd. Verder bestaat het plan oin Cap St. Charles, aan de Zuidoostkust van La brador als haven in te richten. Hier is een havenplaats die groot genoeg is, om do grootste zeeschepen op te nemen, en die het geheele jaar door ijsvrij is. Die plaats ligt slechts op 1682 Eng. mijlen van Liverpool cn kan door snelvarende stoomschepen, die gemiddeld 22 knoopen per uur va ren. in drie dagen worden bereikt. De landweg naar Quebec bedraagt van Cap St. Charles 900 Eng. mijlen, waarvoor een spoorweg zouden kun nen worden aangelegd. Een gedeelte, I 100 Eng. mijlen lang. tot aan de ri vier Saquenay is reeds in aanleg en zal in November in gebruik worden genomen. Dit plan wordt in Canada krachtig gesteund. VROUWENKIESRECHT. Een jongmensch, naar zijn verkla ring student, die den minister Lloyd George Zaterdagavond in een bijeen komst aanviel en beleedigde, en die ten slotte den minister tegen den grond sloeg, is door den politierechter lot 2 maanden dwangarbeid veroor deeld. Tot zijn verdediging bracht hij in 't midden, dat hij lid was van den Mannenbond voor Vrouwenkies-I recht. VREESELIJK ONGELUK OP HET BODENMEER. Uit Rorschng wordt gemeld dat Zondagmiddag om 5 uur een boot, die zich op het Bodenmeer in het oog van een Würtemburpsche stoomboot bevond, door de sterke deining om sloeg Van de 7 opvarenden kon slechts één persoon gered worden. Toen het ongeluk gebeurde, gingen in een boot, die zich in de nabijheid bevond, vier personen door de veroor zaakte verbijstering staan, waardoor ook deze boot omsloeg. Van de zich daarin bevindende 7 personen kon den slechts twee gered worden. De elf omgekomenen zijn alle jon ge lieden, onder wie acht jonge meis- jos van 15 lot 20 jaar. Tot dusverre zijn do lijken nog uiet gevonden. DE HITTE. Maandag ontvluchtten een aanlal mensohen te Londen do hitte op straat door zich naar de tunnels van den on- dei grondschen spoorweg le begeven. Andere koele plaatsen waren do St. Pauls-kathcdraal, hot Britsche mu seum en de galerijen van Burlington. Daar kwam het kwik niet hooger dan 75 graden Fahrenheit. ONGELUKKEN BIJ'HET BADEN. Zondag en Maandag zijn in het ge heel in den Rijn op het gedeelte be neden Keulen 22 menschen bij het baden verdronken. Zij bezweken allen doordat zij in het water te plotseling afkoelden. Dergelijke ongelukken wor den uit do zijdalen gemeld, zoodat het geheele aantal menschen, dat ap dio manier in het stroomgebied van den Beneden-Rijn om is gekomen, 30 be draagt. TEGEN KANKER. De Weensche professor dr. Albert Adamkiewicz bewtVt in een artikel, verschenen in het Weensche weekblad „Der Morgen", dat hij een geneesmid del tegen de kanker gevonden heeft. De kanker is een infectieziekte, waar- van de oorzaak, de kaukerparasiet j moet worden weggenomen. Dat ge schiedt niet door een operatie, die al- leen het zichtbare kankergezwel ver wijdert, doch de oorzaak iaal bestaan. Het nieuwe middel heeft den naam kankroïne; het diringit volgens prof. Adamkiewicz in alle deelen van liet zieke lichaam door en vernietigd den kankerparaciet. DE BUILENPEST IN PORTORIC.O. Uil Uew-York wordt gemeld, dut de builenpest in Portorico zich uitbreidt en een zeer boosaardig karakter draagt. Van 34 aangetaste personen stierven 21. naars, die een voor een gevat wer den. Zij legden, duchtig ln 't nauw ge bracht door den. kleinen dapperen kurbouwenhoeder, (lie alles haarfijn wist te vertellen, een volledige beken tenis ter terechtzitting af. Den Hen Juni deed de landraad te Meester Cornells uitspraak in deze zaak. Drie der beklaagden werden ter dood veroordeeld; één tot 20 jaren en één tot 15 jaren dwangarbeid in den ketting. ADVERTENTIEN Safe deposit ten Kantore van CROMIVIELIN BOUWMEESTER Kassier» en Commissionairs In Letteren en Kunst IIOLLANDSCH TOONEELGEZEL SCHAP. Mevr. Marie Smits— Grader en de heer Cor. Smits, beide van het gezel schap-Bouwmeester zijn voor het ko mende seizoen verbonden aan het llol- lundscne J oOueeigezelscuap ouuer di rectie M. Spree. TOONKUNST. Utrecht, 16 Juli. Geex candidate». Geslaagd de dames: A. E. C. Kort, te Haarlem; J. \V. Rijneke, Schiedam, met onderscheiding voor solo-spel; S. J. Hilien, Utrecht allen voor piano-on derwijs. Kerk en Schooi THEOLOGISCHE SCllOOL. De buitengewone synode der Geref. Kerken in Nederland verleende in co mité-generaal eervol emeritaat op ver zoek aan prof. M. Noord tv. ij, hoog leeraar aan de Theologische School te Kampen, en droeg te zijner vervan ging voor als primus dr. G. C. Aal- ders van Ermelo en als secundus ds. W. A. van Es van Leeuwarden, terwijl nis vijfde iioogleeraar werden voorge steld: dr. J. C. de Moor nis primus te 's-Gravenbage en dr. T. Hoekstra van 's-Bosch als secundus. STAATSEXAMEN TOT TOELATING AAN DE UNIVERSITEIT. Utrecht. Na voortgezet examen zijn alsnog geslaagd, de uoeren: II. Wde j Viuk en VV. H. Schippers voor diplo- ma A, en E. L R. Sasseu en W.H. P. Sinit voor diploma B. Rechtszaken Koloniën DE NOOD OP BONAIRE. Betreffende den nood op het eiland Bonaire tot leeuiging waarvan door II M. de Koningin een gift van iuOÜ werd geschonken, verneemt het Ilbld. nog de volgende bijzonderheden Ten gevolge van do langdurige droogte is de oogst op het eiland to taal mislukt, waardoor algemeen groote armoede beerscht, vooral in het dorpje Rincen, dat ruim 18U0 in woners telt. Door te geringe eu te slechte voeding en bovendien nog dik wijls gebrek aan goed drinkwater zijn er veel ziekenvooral lijders aan scheurbuik en dysenterie. Het voornaamste voedsel is faensje (gekookt maïsmeel) met als het te krijgen is een stukje zout vleesoh of zoutevisch, van de allergoedkoop ste en bijgevolg van de allerslechtste soort Voor het herstel van de scheurbuik lijders werden van Gouvernements- wegc vruchten en meloonon verstrekt, en aan hen, die bepaald melk moeten gebruiken, blikmelk. Een en ander moot van buiten af worden aange voerd. Voorts worden aan do schoolkinde ren lieschuiten uitgedeeld, voor velen van hen het eenige voedsel, dat zij j krijgen. Aan zieken, ouden van dagen en moeders van groote gezinnen wordt eenige geldelijke ondorsteuning verstrekt. Van gouvernementswege wordt aan vrouwen onderricht gegeven in het hoedenvlechten, ondat daarmede iets kan worden verdiend. EEN MOORDPARTIJ. Het volgende wordt uit Weltevre den geschreven aan de „Expres". Indertijd misschien wel acht of negen maanden geleden werden op den grooten weg vlak bij Keba- jorau op klaarlichten dag een twee tal van de passar huiswaarts koeren de Klontong-Chineezen door vier in landers aangehouden. Denkende met menschen te doen te hebben, die iets van hen wilden koopen, lieten de ar- gelooze Chineezeri hunne goederen zien. Plotseling trokken de inlanders hun gollok (kapmes) en gingen daar mee do verschrikte klontjongs te lijf. Deze. ongewapend als ze waren, trachtten zich tegen de woest op hen hakkende aanvallers te verdedigen met de pikoelans. Het einde van deze kloppartij was dat de Chineezen ver moord, uitgeplunderd en de lijken ten slotte in de nabij gelegen kali wer den geworpen. Daarmede dachten de moordenaars de bewijzen hunner schuld vernietigd te hebben. Edoch, een klein inlandsch ventje, dat op de sawahs vlak bij den grooten weg zijn karbouwen liet gra zen, had alles gezien. Toen de roovers verdwenen waren, waarschuwde 't kereltje zijn vader en deze waar schuwde op zijn beurt weer de politie. De kleine karbouwen-hoeder wees de plek in de kali, van waar de lijken in het water gesmeten waren. De poli tie ging onmiddellijk aan het dreggen en vond de lijken der vermoorde Chi neezen. Toen ontstond een wilde jacht, dio weken lang duurde, op de inoorde- VEROORUEELD. De Haagselie rechtbank veroordeel de den gewezen tijdelijke» klerk der posterijen J. G. A. M v. H. wegens verduistering van een brief met geld ten postkantore te Scheveningen, tot 9 maanden gevangemsslraf KWAKZALVERIJ. De Berlijn3che Ilbld. berichtgever seint. Voor een Berlijnsehe rechtbank werd de aanklacht behandeld van prof. Kouwer tegen den fabrikant van bet kwakzalvermidde' „ad-jo", die be weerd had. dat prof. Kouwer dit mid del bij de Koningin had toegepast, terwijl prof. Kouwer indertijd reeds onder eede verklaard had, dat dit niet waar was. De advocaat van den eischor vroeg gevangenisstraf, omdat een geldstraf den fabrikant, die door den verkcop van zijn verschillende middelen eenige malen millioiinair is, niet zou treffen. De beklaagde werd echter tot een boete van 600 M. veroor deeld. Bovendien werd aan prof. Kou wer liet recht toegekend. I el vonnis te publiceeren. STATEN BOLWERK 5, Ic.Lc.FUUn üOw, LOKETrEN IE HUUR van f 2.- per maand af, of 19 per jaar. ONDERPANDEN van gegeven pro longatie» kunnen geborgen worden in een loket of op Naam van den geld gever ten kantore van de Associatie- Cassa of de Kasvereeniging te Am sterdam. DepOtrents met één dag opzegging 2'pCt. Esn der firmanten bezoekt dagolljka de Efleotenbeure te Amsterdam. Sport en Wedstrijden LUCHTVAART. HUBERT LATHAM GEDOOD. We meldden Dinsdag den dood van den aviateur Landham, op een buffel- jacht in Zuid-Afrika. De scherpzinni ge lezer zal reeds begrepen hebben, dal 't de bekende aviateur Hubert Latham is. die aldus op een voor een aviateur weliswaar vreemdsoorti ge wijze aan het eind van zijn leven is gekomen. EEN LUCHTVAAR (PRIJS VAN DEN DUITSCHEN KEIZER. Om een prijs, dien de Keizer van Duitschland voor de vliegerij beschik baar gesteld heeft, zullen 26 firma's met 44 vliegtuigen kampen. PARIJS—AMIENS. Eergisteren heeft Molla den wed strijd ParijsAmicus gewonnen. De afstand heen en weer Is 280 K.M. Moila bad 1 uur 21 min. 17 sec. noo- dig voor ParijsAmiens en voor den terugweg 1 uur 5 min. 47 sec. StoomvaartbsricMcn TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Frisia, v. Buenos Ayres n. Amslredam, pass. 16 Jul- Fernando Noronha. Het st. Glaucus, v. Batavia naar Amsterdam, arriv. 16 Juli te Suez. Het sL Oranje, van Batavia naar Amsterdam, arriv. 10 Juli te Suez. Het st. Sumatra, v. Amsterdam n. Java, pass. 15 Juli OtiessanL Het st. Prins Willem I, v. Parama ribo n. Amsterdam, arriv. 16 Juli vm. 11 u. te Havre. Het st. Lombok, v. Batavia naar Amsterdam, pass. 16 Juli v.m. 2 uur Dungeness. Het st. Campanello arriv. 16 Juli te Rotterdam v. New-York. Het st. Goentoer, v. Rotterdam n. Java, arriv. 16 Juli te Port Said. Het st. Djocja, van Java naar Rot terdam, pass. 16 Juli Oitavos. Het st. Sommelsdijk arriv. 16 Juli v. Boston en Philadelphia te Rotter dam. (Verb.) Het st. Noordam arriv. 15 Juli nam. v. Rotterdam te New-York. Het st Ophir, van Rotterdam naar Java, vertrok 16 Juli v. Southampton. Het st. Kawi, v. Java naar Rotter dam, vertrok 16 Juli v. Tanger. Het st. Rembrandt, v. Batavia n. Amsterdam, vertr. 15 Juli v. Sabang. Het st. Lombok arriv. 16 Juli van Batavia te Amsterdam. Het st. And ijk vertrok 16 Juli v.m. v. Baltimore naar Rotterdam. Het st. Nieuw Amsterdam vertrok 16 Juli v. New-York n. Rotterdam. Het st. Soestdijk arriv. 16 Juli te Rotterdam v. Baltimore. Het st. Zeelandïa arriv. 15 Juli v. Amsterdam te Santos. Burgerlijke Stand SCHOTEN. GETROUWD: J. J. de Steenwinkel en C. Visser. BEVALLEN: JL Hensen-de Vries, z. H. Kaasen- brood-Ruigrok d. A. M. C. Lindt- Sweers, z. P. M. Verheek-SchilJ wacht, z. Plaatsbespreking ZONDER prijsverhooging. Inliohtlngen QRAT1S te verkrllgen bij den Agent W. TEN BOOM, Kimpersingel 40 koopt togen den hoogsten prijs A. VAN 'T HOF, Gr. Markt 23. Tel. 1386 Fijne en solide Lederwaren, Amsterdam. OPZICHTZENDINGEN. Utrecht.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7