twnent van Oorlog, zoodat het secre tariaat der Staatscommissie thans is samengesteld uit de heeren G. J. Staal, algemeen secretaris van het Gouornement van Neuerlandsch-ln- die. aigemoen secretaris, R. Zuyder- hoff, iid der Algemeens Rekenkamer, en j.u. B. C. de Jonge, referendaris bij ei departement van Oorlog, se cretaris, de heeren Jager en Wende- laer voornoemd, adjunct-secreiaris- 8 en. TORPEDOBOOTTOCHT MINISTER l.OLIJN. De Minister van Oorlog ad interim van Marine, de heer Colijn, is voor nemens binnenkort met een der tor- pedobooten onzer zeemacht een tocht te maken van Vlissingen naar JJ- muideu. PECH. Zekere W., wonenue in Amsterdam, bevond zich met familie in het park Sousbeek te Arnhem Een <rai leden had opdraciit een taschje, waarin 70 gulden, te dragen. Deze laatste had de onvoorzichtigheid het taschje aan een bank te laten hangen en toen hij er om dacht en terugkeerde bleek het taschje verdwenen. Later werd dit terug gevonden tn liet park, doch de guldens en rijksdaalder, wuren allen gevlogen, zoo meldt de Tel. NEDERL. SLAGERSBOND. (Vervolg.) Aan de commissie voor de verbete ring van t varkenras 111 Noord- en Zuid Holland, werd weer 150 subsi die verleend Voor Overijsel werd 100 voor dit doel gegeven. Inzake de jirocedure heffing van keurloon op slachtvee en in te voe ren vleeschwaren, die door de afd. Bussum gevoerd wordt, werd 1 400 be schikbaar gesteld voor steun. Een rechterlijke uitspraak werd in 't be lang der slagers geacht Tot leden van liet hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. C. Dil le. van Amsterdam, H. S. Poppe, van Zwolle, J. P. v. d. Veer, van Utrecht on A. v. d. Heijden, van 's-Graven- hage. De volgende vergadering wordt te Baarn genouden Een actie voor de afschaffing van de accijns op 't geslacht, werd uitge steld tot 't volgende jaar. Een commissie werd benoemd om dj mogelijkheid eener levensverzeke ring of uitkeering bij overlijden te onderzoeken. Tnans werd behandeld het voor st-! der Leidsche afdeeiing, om de re giering te verzoeken, met het oog op d;i vieeschnood. den uitvoer van Nc- (lerlandsch vee te verbieden en den invoer van levend buiieniandsch vee mei alle kracht te bevorderen. De afd. wees er op, dat de Jiooge prijzen i'. noofdzaak te wiiten zijn aan den uitvoer van ons slachtvee naar net buitenland Waar velen zich het ge bruik van dit voorname voedingsmid del :i 1 moeten ontzeggen, dient de re- geer'ng tusschenbeide te komen, het zij door verbod van uitvoer, of door den invoer van buitenlandsch vee. Door het bondsbestuur en door be- la ignebbenden buiten den bond, zijn rc-eds meermalen pogingen in die richting bij de regeering beproefd, me.ar steeds zonder succes. Eindelijk is neslist afwijzend bescnikt c-n zijn oen voorzitter onder geheimhouding de redenen medegedeeld, die de re geling beletten om ooit aan eenig verzoek van dien aard gevolg te ge- vet:. En die redenen moeten, van re geert ngssiandpunt beschouwd en ra kende het algemeen belang, genil- li.ikt worden. Na eenige discussie, waarbij zich jirotesteu deden liooren tegen het on bekend blijven der motieven en waarbij ook gewezen werd op het feit, dat ons land een land van uitvoer is, werd het praeadvies aangenomen, liet bestuur zal intusschen de kwestie niet uit het oog verliezen. Aangenomen werd het voorstel van do Haagsche Vleeschhouwersvereeni- ging „Eendracht om de regeering tc verzoeken, het vlec-sch per postpak ket verzonden, in die plaatsen, waar een gemeentelijke slachtplaats is, aan een plaatselijke keuring te doen onderwerpen. Amsterdam (varkensslagers), ver langde aandringen op een wet, die strafbepalingen invoerde tegen het mesten van varkens met visch of dee- len daarvan. Het hoofdbestuur dat aanvankelijk aanneming ontraden bad, kwam op zijn oorspronkelijk advies terug, zal een onderzoek instellen en naar be vind van dien bij de regecring aan dringen op bedoeld verbod. Uit ver schillende mededeelingen bleek dat het vischvervoer erg is en dat bet vleesch van varkens daarmee ge voerd. eenvoudig ongenietbaar is. Geopperd werd het denkbeeld op alle markten hokken beschikbaar te stellen, waarop zou staan „vischvar- kc-ns". Als eenige afdeeiing een feit weet. zal ze dit aan het hoofdbestuur mededeelen. De vroegere bestuursleden C. van Veen Azn. en H. J. v. Zadelhof, wor den onder applaus op voorstel van den voorzitter, tot eere-leden benoemd Ook had nog een vergadering plaats van de onderlinge Risico-vereeujging uit den bond. Uit het jaarverslag bleek, dal het ledental op 31 Dec. Hill bedroeg 7 72 tegen 782 het jaar te voren. Uit de balans bleek, dat de u.iaal- k os ten voor de verg. bedragen hebben 21 374.63. Do balans werd goedge keurd en de Risico-Bank gedechar geerd. W ERELDVREDE. Het bestuur der Ned. R. K. Veree- niging tot Bevordering van den W e- reldvrede, te 's-Gravenhage, waarvan beschermheer is Mgr. H. van de We tering, Aartsbisschop van Utrecht en waarvan eereleden zijn Mgr. A. J. Gallier, Bisschop van Haarlem Mgr. J. II. Drehmans, Bisschop van Roer mond Mgr. P. Ley ten. Bisschop van Breda Mgr. W. van de Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch, en Mr. E. R. 11. Rogoiit, Minister van Justitie; heeft bot volgende schrijven gepubliceerd Katholieke Landgenooten. Den 3Üen Mei 1912 werd te 's-Gra- veniiage opgericht de Nedeiaandsc/ie R. K. Vereeniging tot Bevordering van den Wereldvrede, op wier statuten do Koninklijke Goedkeuring verkregen werd bij Koninklijk Besluit van 19 Ju ni 1912. Deze Vereeniging stelt zich ten doel den wereldvrede te bevorderen langs wettigen weg (art. 3) en tracht dit doel te bereiken door(art. 4) a. het verbreiden van kennis omtrent het idee van den wereldvrede volgens de Katholieke beginselen b. het maken van propaganda in woord en geschrift c. het zoo mogelijk samenwerken met V'ereenigingen van verwante strekking d. door andere wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn Nu bestaat er gelegenheid die Ver eeniging te steunen en door toetreding als lid mede te werken aan deze groot- sche beweging waaraan de Katholie ken in het algemeen tot heden nog te weinig aandacht schonken. Zooals uit artikel 4 der Statuten blijkt, is het geenszins de bedoeling tegenover de bestaande Neutrale B011- den of V'ereenigingen te staan, doch zooveel mogelijk daarmede samen te werken tot bereiking van net groot- sche doel. Uit alle deelen van het land ontving het Voorloopig Comité reeds bewijzen van adhaesie, terwijl velen zich als lid opgaven. Het bestuur op de vergadering van 30 Mei beroemd, noodigt Katholieke landgenooten uit als lid te willen toe treden. TENTOONSTELLING TE EG-MOND. Men meldt uit Egmond aan de Tel.: In een zeer groot duinda! nabij de Noordzee vormt het tentenkamp der Egmondsche tentoonstelling met het duinlandschap een schoon -T-heel. Het kamp telt ruim 30 linnen tenten, de bioscoop van Albert Frères, het lusti ge rad, do danstent en andere inrich tingen van vermaak niet meegere kend. De volledig (rozeruste redding boot, geheel compleet op wagen on met alles, wat er bij hoort, zal zeer de aandacht trekken. Niet minder be langrijk zijn de overige exposities. De plechtige opening geschiedt heden middag. De o-pen wordt met een groot vuurwerk besloten. Alle Zondagen en Woensdagen zijn bijzondere feestdagen, met historische optochten, wedstrijden en andere uit gezochte feestelijkheden Op al die da gen rijdt 's avonds 19 uur een extra- trein naar Alkmaar. De eerste Zon dag zinst het bekroonde mannenkoor uit Krommenie er- is Kok'-doms op t terrein. Woensdag n4 J-T z- n er ver schillende wedstrijden. Vrijdag 26 Juli worden nornunstraties op de Noordzee gehouden met de redding boot en met het drijfbare doek „Ret- tung'. HET VERGIF 1TGINGSGEVAL TE AMSTERDAM. De justitie heeft verlof gegeven tot het begraven van den tengevolge van arsenicum-vergiftiging overleden chef kok van een hotel hier ter stede, den heer R. S Het stoffelijk overschot zaï heden op de Ooslerbegraafplaats worden ter aarde besteld. GEVANGENISBEWAARDERS. Binnenkort zal een onderzoek wor den gehouden van sollicitanten naar de betrekking van bewaarder bij het gevangeniswezen. BOND VAN CHRISTEN- SOCIALISTEN. De beschrijvingsbrief voor de bui tengewone vergadering van dezen Bond op Woensdag 14 Aug. as. ie Apeldoorn, bevat o.a. de volgende voorstellen: In zake de Bondsbeginsele-n heeft eetie daartoe in April j.L benoemde commissie een beginselverklaring voorgesteld. Betreffende de algemeeue verk-ezin- gen in 1913 stelt liet Bondsbestuur voor deel te uemen aan de actieve po litiek en aan de program-commissie op te dragen te zorgen, dat de belas- stingparagraaf en do sociale para graaf van het nieuwe program van beginselen en eischen op de jaarver gadering van 1913 behandeld kunnen worden. Voorzitter van liet bestuur van den Bond is de heer Daan von der Zee; secretaris de heer L. den Brooder, te Utrecht. K R UISBESS E N MEELDAUW. Gisteren is te Winschoten de Amc- rikaansche kruisbessenmeeldauw in een kweekerstuin vastgesteld. JAARVERGADERING. De N'ederl. Broed-, Koek- en Ba*~ket- bakkersbond zal zijn 30ste alge:; "-.e vergadering houden cp Woensdag 31 dezer, te Schiedam. GRIEZELIGE VONDST. Dc Watergruafsmeersche politie heeft, zoo wordt uit Amsterdam aan de N. Cl. gemeld, op aanwijzing tan eenige burgers een griezelige vondst gedaan. Deze personen kwamen aan het politieposthuis meedeelen, dat zij in do Ringvaart het geheel naakte lijk van een flmk gebouwd man drijvende hadden gezien. Toen het door de poli tie was opgehaald, bleek het te zijn van ten 4U- ii 45-jang persoon cn kwam men tot de ontdekking, dat aan het lijk de beide beenen en bet linker oog ontbraken. Het door een zware donkerbruinen baard omringde gelaat was overigens ongeschonden en is dan ook nog wel te herkennen. Het lijk is naar het lijkenhuis naast het politie posthuis overgebracht Z VNGERSFEEST TE SOKSTDIJK. Blijkens het verschonen programma van het Zangersfeest dat vanwege den Bond'van Christelijke Zangvere nigingen in Nederland Woensdag 24 dezer in het Bosch van het Koninklijk Domein „Soestdijk" aan den Soest dijkschen straatweg nabij het station Baarn wordt gehouden, zal, behalve de uitvoering van de verschillende zangnummers, het woord gevoerd wor den door den heer C. F. Verschoor, hoofd der De Savornin Lohmanschool te Schoveningen, Dr. H T. Oberman, predikant bij de Engelsche kerk ie Vlissingen, Ds J J Impeta, predi kant bij de Gereformeerde kerk te Kat wijk aan Zee en Ds. P. Groote, pre dikant bij de Ev. Luthcrsche gemeen te te Amsterdam. DE IIITTE. Tengevolge van de groote hitte en hot overmatig drinken zijn zes perso nen plotseling ziek geworden van hei huisgezin van den landbouwer Knippcls te Lhcebroek (Drente), som migen zeer ernstig. Woensdag is een 35-jarige arbeider te Nyega door de warmte bevangen en overleden. VERDRONKEN. De 68-jarige Arie Klein, is, terwijl hij aan het verhuizen was, bij onge luk in de Nieuwe Haven te Schie dam geloopen en verdronken. Zijn lijk werd eenige oogenbiikken later opgehaald. Door de duisternis misleid is te Roosendaal een 20-jarig meisje uit Steenbergen, dat per tram wilde huis waarts keeren, in de haven gevallen en verdronken. Tc Zuidlaren is de 17-jarige W. G. Reddingius van Ten Boer bij het ba den verdronken. I)e touwslager P. K. heeft in den Kralingschen Plas bij Rotterdam een roeiboot drijvende gevonden, waarin een lichtgrijze pet lag. Bij den ver huurder van de roeiboot ligt een blauw jasje, dat een ongeveer 16-jan- ge. hem onbekende jongen bij hem achterliet, toen hij de boot huurde. De ze jongen is vermoedelijk uit de boot geslagen en verdronken. OVERREDEN. Te Nieuwolda is een kind van K. Heethuis door een beladen wagen overreden. De kleine was onmiddellijk dood. Woensdag is te Hilversum de 17-jari- ge J. aldaar door een trein overreden en gedood. De landbouwerszoon W. v. D., uit Willemstad, die Dinsdag van een va gen met hooi ge\allen is, is aan de bekomen verwrudingen overleden. BRANDEN. De woningen van Remmeren en Vos te Capelle IN.-Br.) zijn afge brand Verzekering dekt de schade. Donderdag brak brand uit in het onderhuis van perecel 33 aan de Kat tenburgerkade te Amsterdam waarin gevestigd is de lijstenmakerij der fir ma Koopman en Van Zwol. Eerstgenoemde firmant was bezig ijm te koken en stookte daarvoor de kachel wat te fel. Zijn voorschoot, dat te dicht bij de roodgloeiende kachel kwam, vatte vlam, een vonk spotte in een pot met lak en vernis, en in een oogenblik stond alles in lichtelaaie. De brandweer was spoedig ter plaatse; zij was den brand met behulp van een stoomspuit en een paar slan gen op de vechtleiding weldra mees ter. Het onderhuis was geheel uitge brand. De schade wordt door verze kering gedekt. Te Warmenhuizon (N.-H.) zijn gis terennacht negen woningen afge brand. Oorzaak hoogstwaarschijnlijk hooibroei. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Woensdag is in de gemeente Lonne- ker een oppervlakte van 2 II.A. bosch eu 4 H.A. heide toebehoorende aan G. J. Bos, door brand vernield. VERBRAND. De 5-jarige P. S., die 111 de ouderlij ke woning aan de Hendrik-Sorgh- straat bij het achteruit loopen in een eminei heet water was gevuiien, is in het Ziekenhuis aan de brandwonden overleden. VERDUISTERING. Namens de arbeiderscoöperatie Voorwaarts, op de Gedempte Slaak te Rotterdam is aangifte gedaan, dat te haren nadeele een bedrag van 2u0 is verduisterd. KOLONLALE LANDBOUWTEN- TOONS TELLING. Te Deventer zijn de conferenties voortgezet. De heer P. H. Gallé, adjunct-direc teur eener afdeeiing van het Metereo- iogisch Instituut, behandelde d© rnete- reologische verschijnselen in den In- dischen ArchipeL Dr. A. W. Nanninga, oud-clief der afdeeiing Theeproefstatiou, departe ment van Landbouw t© Buitenzorg, behandelde: De orzaken voor de ver betering in de qualiteit dor Java- theecu gedurende de laatste 10 a 15 jaren. De heer A. Groothoff, oud-adjunct der gouvernements-kinnonderneming, hield een redo over „De cultuur van kina en de bereiding der kiria-alealoi- den." INDISCHE DIENST. Voor den Indischen dienst zijn be stemd ter plaatsing als tijdelijk inge nieur bij den waterstaat en 's lands burgerlijke openbare werken de heer L. F. van Ravenswaay te 's-Graven- hage en ter plaatsing bij de rechter lijke macht de heeren mr. L. J. A. F. M. Lips te Voorburg, mr. K. J. L. Ent- hoven te 's-Gravenhage en mr. B. W. J. M. de Jong te Amersfoort. Gemengd KL.--.vs OPROER IN HET KRANKZINNIGEN GESTICHT VAN .MISDADIGERS. De Romeinsche Tel.-correspondent schrijft: Uit Turijn komt het bericht van een ontzettend oproer, dat 's nachts moet zijn uigebroken in het krankzinnigen gesticht van misdadigers te Collegno, op tien K.M. afstand van Turijn. Het gebouw, dat in een mooie, wij de vlakte ligt, is door een muur om geven en in een geïsoleerd hoog pa viljoen wonen de misdadige krank zinnigen: meest buitengewoon gevaar lijke individuen, die allen veroordeeld ziju tot zware straiien. Deze droevige woning ligt binnen twee stoenen wal len en de openingen zijn gesloten door solide ijzeren hekken. Binnen die ruimte nu neeft het op roer, dat dadelijk een zeer gevaarlijk aanzien kreeg, z:ch afgespeeld Toen de uit Turijn ontboden politie in Collegno aankwam, waren de krankzinnigen met hun vandalen- werk al ruim twee uur bezig. In bet half-donker van den naoht 't was 2 uur! moet de opstand iets grie zeligs fantastisch hebben gehad. Bij fakkellicht bewogen de krank zinnigen zich op het dak (sommigen waren bijna naakt en anderengehuld in witte lakens) onder luid gejoel en geschreeuw en wierpen om zich heen met dakpannen en stceneu, kortom met al wal hun daar in handen kwam. De mannen een zeventig of tach tig die meester waren geworden van het terrein, deden ook pogingen om te ontvluchten, wat hun echter niet gelukte, daar ze dan in handen vielen van de politie en von de kara- biniers., die het gebouw omsingeld hadden. Het paviljoen, dat zooveel gevaar lijke individuen bevatte, was slechts bewaakt door 8 verplegers, waarvan 4 dienst deden; de anderen sliepen. Die vier wakenden ko- den nog bij tijds ontsnappen, maar de anderen kwamen dadelijk in handen van de op standelingen, die zich. voorzien van bezemstelen, scheermessen en revol vers, gevonden in kamers en kasten, tegen hen keerden. Anderen hadden de ijzeren ledikanten stuk trehroken en verdedigden zich met de staven. Een kapitein van de karabiniers noodigde de krankzinnigen uit. zich over te geven maar daar wilden ze mets van weten. „Wij höboeij viei verplegers als gijzelaars', antwoordden ze. „lwee zijn reeds gebonden en we willen die als honden afmaken; en de twee an deren, die we hier op het dak met ons hebben, zullen we naar beneden gooi en, indien ge geweld tegen ons ge bruikt". Inderdaad toonden eenige hunner liet laken, waarin reeds een, als in een zak, gevangen zat en bracht de vracht aan den gooti-und. Men vrees- da beneden 't ergste!... en dadelijk werd der politie en den karabiniers gelast zich terug te trekken. De directeur vaD 't geslicht, omge ven door alle doctoren, deed zu best om met de mannen in onderhande ling te treden. Tevergeefs! Wie 't hardst schreeuwde was een jonge man, zoon van goede familie; z'n vader is postbeambte. Hij heeft geen vonni3 op z'n gedr.igiijst, maar trachtte eenmaal z'n moeder te wur gen met een koord. De anderen wa ren meest moordenaars. Eén hunner bad een courant ge vonden en zat die heel op z'n gemak, te midden van al 't lawaai, te lezen, boven op een schoorsteen, waarvan hij ieder oogenblik kon aftuimelen. Onder hen is ook Mazzoni, die expres iu 1911 uit Paterson (.Amerika) naar Turijn gekomen was, om daar bij de opening der tentoonstelling koning Victor Emmanuel te dooden. Bijtijds werd het geval bekend en in zijn va lies werden twee kleine bommen ge vonden en een half dozijn dynomiet- cartouches. Eindelijk, tegen hot aanbreken van den morgen, scheen de opstand be dwongen, maar de mannen, die te gen de behandeling in het gesticht protesteerden, wilden absoluut spre ken met den prefect en andere auto riteiten, o.a. met het gemeenteraads lid Barberis. Inderdaad gingen twee automobielen die heeren zoeken. Na een half uur keerden de auto's terug, doch daar de prefect niet iu Turijn was, was 'n ander in zijn plaats ge komen. De krankzinnigen liepen aan stonds: „Hij is de prefect niet; wij willen den prefect. Bedriegers'" Gelukkig gelukt het Barberis (hij wordt herkend)wat kaluito te brengen in de opgewonden gemoederen en met de noodige plechtigheid, stelt hij dan de andere autoriteiten een voor een voor. De krankzinnigen ontbloo- ten zich dadelijk het hoofd en de on derhandelingen kunnen nu beginnen. Een hunner ziet een journalist en zegt dadelijk: „Ons is de pers welkomDe politie profiteerde er van, om een me nigte stille agenten voor te stellen als journalisten. Nu worden de kamers en zalen bezocht waar letterlijk alles is vernield en stukgeslagen; de tele foon inbegrepen! Naar het schijnt, was de oprtand reeds lang voorbereid door 8 krank zinnigen, die te zamon in één kamer loefden. Zij bevrijdden al de anderen, slechts de allergevaarlijkste lieten ze gebonden liggen in hun cellen. Het beleg moet 6 volle uren ge duurd hebben. De vier gijzelaars zijn allen mishandeld, toen ze zich tegen de opstandelingen "keerden, maar vier togen 80 ging niet, en toen ze het op gaven den opstand te bedwingen, deed niemand ze meer kwaad. De laatste die van het dak naar beneden kwam, was do courantén-versündcr, die maar i rustig op z'n schoorsteen zat. DE RUSSISCHE REGEERING EN DE SPIONN AGE-ZAAK KOSl'EW 11SJ. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Russische zaakgelastigde te Ber lijn van zijn regeering de opdracht kreeg, officieel aan de Duitsche re geering mede te deelen, dat de gear resteerde kapitein Kostewitsj ge .11 er- lei opdracht had van den Russ.schen generalen staf tot spionnage, en ook geen andere opdrachten, dan die aan de Duitsche regeering officieel zijn medegedeeld. HET HUWELIJK VAN DE „MILLI- OENE.VBUUID'. Te San-Francisco heeft op buiten gewoon schitterende v> ijze de huwe lijksvoltrekking plaats gehad tus- schen miss Jennie Crocker, de „mil- lioenenbruid" en mr. Malcolm Whit man uit Brookline. Door sommigen wordt het vermogen van bel bruidje op 240 millioen geschat, anderen be weren echter, dat deze raming over dreven is, dat het fortuin van de jonge dame „niet meer dan 120 mil lioen bedraagt. Do totale onkosten van dit huwe lijksfeest hebben ongeveer I&0.090 gul den bedragen. De huwelijksvoltrekking had plaats in het kleine kerkje van San Mateo, dal zoo overdadig gevuld was rnet planten eu bloemen, da', de huwelijks- stoet nauwelijks wist. hoe binnen te koinen. De kosten dezer versiering bedroegen met m.nder uan 10 000 gul den. De versiering der zaal, waar na de huwelijksvoltrekking aan de talrij ke gasten een diner werd aangebo den, kostte circa 48.000 gulden. Een speciale veiligne.dt>. ien-t was ingesteld ten einde het stelen van ju- weeleu te voorkomen. Miss Crocker's trouwjapon kostte 120.000 gulden. Deze was rijk met paarlen en diamanten bezc-t. De witiebroodsv.ei.6u scuijnen even wel voor het jonge ecnlpa niet zeer rustig te zullen zijn, daar mevrouw Whitman, naar beweerd wordt, thans reeds van eenige onbe. e:; m p rsonen dreigbrieven ontvangen heeft. DE GEHEIMZINNIGE MOORD IN AMERIKA. Nog steeds tast men in het duister in zake de beweegredenen der man nen die den speelhuis-houder, Her man Rosenthal, vermoorudea. Herman Rosenthal had, naar hij be weerde, eene hypotheek van ƒ3600 te gen 6 percent op den inventaris zij ner woning opgenomen bij een poli- tie-luitenant, met de bepaling, dat nij dat geld in een speelhuis zou mogen steken, waar hij niet door de politie zou worden lastig gc-van.zoolang hij geregc-id de rente der hypotheek, met eene kleine vergoeding, bleef be talen. De man werd echter niet met rust gelaten. Nauwelijks toch was hij met de inrichting van zijn sjieelhuis ge reed. toen dc politie een inval deed, op alles beslag legde en hem in hech tenis nam. Rosenthal deed nierna een boekje open over de politie, liet eene verkla ring betreffende de gesloten hypo theek in oen der groote dagbladen op nemen, en verklaarde voorts nog, dat er bij do politie een vast tarief be stond voor naar gunsten aan speel huizen. Zoo moet voor het openen van een speelhuis 1200 betaald wor den, voor de exploitatie van zulk eene gelegenheid 720 's maands, enz. Over liet geheel wordt aan de vei ligheid der politie in Amerika wel ge loof gehecht Men wijst er op, dat er zoovele Amenkaausche politie amb tenaren rijk zijn, wanneer zij hun ontslag nemen. Én zoo wordt ook iu dit geval door velen de verklaring van Herman Rosenthal als geloof waardig beschouwd, en zijn dood net gevolg geacht van den wensch der politie, om den lastigen getuige den mond voor goed te snoeren. Van de zijde der politie wordt nu beweerd, dat het sjieelhuishouders moeten zijn geweest, die Rosenthal doodden, uit vrees dat zijne openba ringen hun bedrijf in gevaar zouden brengen. Reeds sededt eenigen tijd moeten collega's van Rosenthal zich hebben uitgelaten, dat het tijd werd dien „verklikker"' uit den weg te rui men. DE STAKINGSONLUSTEN TE ZüRICH. Uit Zurich wordt gemeld, dat een gerechtelijke huiszoeking werd ge daan in het bureau van het stakings- comité. Len groote volksmenigte om gaf het huis, dat door militairen was afgezet. Ernstige ongeregeldheden kwamen niet voor. Verscheidene se cretarissen van werkliedenorganisa ties werden gearresteerd. In een ver gadering der burgerij, door ongeveer 3000 personen bijgewoond, word be sloten van de autoriteiten to eischen: een betere beveiliging der werkwilli gen; een strenge vervolging der aan stokers van de algemeeue staking in de openbare bedrijven en ook een ver scherping der verantwoordelijkheid van den Staat cn de gemeente, voor de schade, uit dergelijke feiten ont staan, terwijl men een initiatief tot verscherping der strafwet tegen sla- kinsoiig ert geldheden zou steunen, zou meldt de „Tel.". MISDADEN IN ENGELAND. Aan 't strand te Yarmouth vond. men 's morgens 't lijk van een 18-ja- rig meisje De beide uitgetrokken kousen wa ren vast om haar hals gebonden en daaronder ook nog de beide veters van haar schoenen stevig toegesnoerd Vervvorging was derhalve do oorzaak van haar dood. Bij de lijkschouwing bleek, dat zij al een uur of vijl k zes dood was geweest, zoodat de mis daad omstreeks middernacht plaats had. Zelfmoord werd onaannemelijk geacht, vermits veters en kousen veel te vast om haar hals waren gebon. den, doch iedere aanwijzing orntrcnl den dader ontbrak. Het lijk der jonge vrouw lag op een gemakkelijke ma. nier op het zand, dat niet omgewoeld was en ook geen sporen van voet- slappen vertoonde. Behoudens de vvor ging droeg het lijk ook geen sporen van mishandeling of een worsteling, zoodat de jonge vrouw zich niet te gen do misdaad blijkt te hebben ver zet Misschien werd zij in slaap om gebracht, op de bewuste plek neer gelegd, icrwiil de moordenaar zijn voetstappen in het zand heeft weten uit te wisschen. 't Meisje is herkend als Dorothy Maud Grey. Aan het strand tusschen Yarmouth en Caister is ook hot lijk gevonden van een onbekenden man, door wien, oaar dc Engelsche politie meent, Dora May Oiay vermoedelijk ver moord werd. Het was niet m it, i de identiteit van het gevonden 1 jk on- middellijk t rt?lf Dinsdag.iv onu werd uauij Wutso- ken, een klein dorpje in het graaf schap Cambridge, een soortgeli ko misdaad ui ui Een paar veMar- beiders vonden daar in een eenzame laan, het lijk van een 19jari ru e uit Londen. Zij had eeri zakd ek ste vig om haar hals gebonden en was eveneens door worging om het leve» gebracht Naderhand meldde zich bij de politie te Wisbeach eeri jongs man aan, ook van Londen afkomstig en die met haar om erwten to pluk ken naar het platteland was gegaa». Hi 1 bekende haar te hebben vermoord g:< zeide: „Ik heb mij gewroken en nu kan mij de rest niets schelen Te Londen werd in de gemeente Islington, een drama van jaloezie ont dekt Twee jonge vrouwen, de IS ja rige Dolly Heer en de 27-jarigo Daisy Williams, waren beiden op een ion gen muzikant verliefd. Bij een twist daarover stak de oudste de joriisie met een stilet zoo hevig in den nek, dat zij spoedig daarna oon geest gaf. Williams deelde daarop den muzikant schriftelijk mede, wat zij had ge daan, waarop zij zich ais moordena res bij de politie aangaf. DE HITTE. Behalve verscheidene gevallen 1 an zonnesteek vern elder de Engelsche bladen ettelijke gevallen van zelf moord, die aan de warmte worden ge weten. Woensdag was het te Londen opge koeliL liet was S0 graden in de scha duw. TYPHUS. In het groote ziekenhuis te Dresden worden op het oogenblik zeventig ty- phuslijdcrs verpleegd, van wie vijftig uit Dresden en twintig uit den cm- trek afkomstig zijn. FEEST IN DUITSCHLAND. Er worden reeds toebereidselen ge tronen om liet liji-ea-twintigjong iu georwgsjiihlleum van den Jh.iischen Keizer komend jaar op passende wijie te vieren. GEEN AANSLAG OP TAFT. De secretaris van Talt noemt het vernaai van de „New-iorktcue in- buue als zou een aansiag op uen president uijt'jds zijn ontdekt door net vindén van ceu pak dynamiet niet aangestoken Jont in mens schrijf bureau, van alten grond ontbloot. DE SAMENZWERING IN EGYPTE. Er zij 11 nu nauere bijzonderheden benenu geworden over ae samenzAc- ring tegen het leven van den kbedive, van uen eersten minister en van lord Kitchener. De puiiue te Kaïro had vernomen, dat eenige jonge lieden, die bekend stonden oinwentelingsplanuen te koesteren, het plan hadden opgeval, oni een aanslag te doen op eenige hooggeplaatste personen. D10 jonge lieden werden In hun gangen nage gaan en hel gelukte der politie daar bij ©eu gesprek ai ie luisteren, ciai liep over plannen om de hierboven ge.jocnnre personen te vermoox-den. Onmiddellijk werd toen overgegaan tot ae inliecnlenisnemmg dier je 11 ge boden, van wie er ecuiei «eu wist ;e ontsnappen. De gevangenen zijn een stuuent aan de Fransene rochtschoo:, aa redueieur van „El Lewa" en een medewerker van dat Dlad. Huiszoekingen ui de woningen dat gearresteerden leverden tot nu toe niets op, dat zou wijzen op hot he staan van een geheime misdadige vereeniging, of van medeplichtigheid van andere personen aan de pionnen dei in verzekerde bewaring gesteldon. DOKTERSSTAKING IN ITALIË. De doktoren van het ziekenhuis t« Coma luidden het gemeentebestuur vei zocht enkele hervormingen en ver anderingen in te voeren. Toen uii ge weigerd werd, hebben zij eenvoudig het gebouw veriatenzij weigerden dienst te doen. MUITERIJ OP EEN STOOMSCHIP. liet Fransche stoomschip „Le Prc- vence dal met 728 passagiers te lbo Janeiro aangekomen is, was, ten gevolge van de zeeliedenstaking li Marseille, van een nieuwe bemanning voorzien. Deze bemanning bleek grou- tendeels uit vagebonden te bestaan, die gedurende de reis de passugiorJ niet revolvers bedreigden on ze mis handelden. zoodat zich aan boord een paniek voordeed. De kapitein gaf lie ve! tot gevangenneming, terwijl alia wapens voor de verdere reis naor Buenos Ayres ïn beslag genomen werden. DE ZEELIEDENSTAKING IN DE VEREENIGDE STATEN. De staking in de kustscheepvaart van de New Y -rksche haven breÉ' zich weder uit. Ook botsingen Iu* schen politie en stakers komen in den laatste» tijd meermalen voor. Eta troep manifestanten, die met streoen wierpon, wei-den door de politie ach tervolgd. Ofschoon de politie met re volvers schoot, word niemand ge kwetst. De bemanning van 't stoom schip New-York" verliet vóór bel vertrek liet schip, doch de directie verklaarde hierop voorbereid te zijn om de bemanning onmiddellijk doof werkwilligen te vervangen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6