HET SUCCES NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. Xwartj es-Ad vertentiën. 30e Jaargang, No. 8923 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 24' JULI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: PEP DR,E maanden: wpC. ^art 1—5 rege*s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cis. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 120 a Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer Q.2Q. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat gemeente).. ,130 J Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing* Franco per post door Nederland1.6o 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Afzonderlijke nummers0.02H V n a Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommnnaa! Telefoonnummer der Redaetie600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon inferc. 6229. VAN ONZË Heden morgen ontvingen wij van iemand, die ons een advertentie opgegeven had voor drie maai, na de eerste plaatsing per brief kaart het navolgende verzoek M. Beleefd verzoek iJc U, de advertentie die ik U opgaf, niet meer te plaatsen. Ze heeft zoo'n verbijsterend succes, dal 't stormloopt van sollicitanten Zulke verzoeken krijgen we vaak, maar dit Wildtn wo toch eens puoliceeren. Commentaar overbodig. DU NliMAlhU uoxAAf UIT AC UI BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAu Zo JÜLI. Groote Kerk: Orgelconcert, 2—3 u. Rusthoek, Solisten-concert, 8 uur. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel: „Purijsche Herinneringen, II", in de rubriek „Om Ons Heen". STUKKEN VAN DEN RAAD. B. en W. stellen voor het onder wijzend personeel uau do avondschool voer handelsonderwijs, benoemd voor den cursus 19111912, voor den nieu wen cursus wederom to benoemen, tiet zijn: lo. voor do Nederlandscho taal: G. Wax, en F. J. A. Paesi; 2o. voor do Nederlandsuhe taal en Franscho Handels-correspondentie: A. van Ekeren; 3o. voor de Fransche taal: R. Bog- stra; 4o. voor de Engelsche taal: Mej. Ar N. H. iV. van der Linden, H. Crans- berg en K. Postuma; 5o. voor de Duitscho taal: A. It. D. Spruit; Co, voor het boekhouden en han delstekenen: Mej. M. II. Sabolis en J. Faber. 7o, voor het handelsrekenen: L. J. Raadersiua; 8o. voor het boekhouden, handels- rekenen en Duitscho handelscorres pondentie: P. K. van Cittert; 9o. voor handelskennis: H. Wierin- ga; lOo. voor de handels-aardrijkskun- de: E. de Boer; llo. voor het schoonschrijven: F. J. A. van Ghert; en 12o. voor geschiedenis en staathuis houdkunde: Mr. M. Spaander, allen op eene belooning, berekend naar f 50 per wekelijksch lesuur en per cursus. B. en W. stellen voor goed te keu ren do rekening en verantwoording over 1911 van 't St. Elisabeth's of Groote Gasthuis, bedragende in ont vangst en uitgaaf f 116.904.14, waar onder een gemeentesubsidio van f 58.142.98 1/2. B. en W. stellen ook voor de 1ste suppletoire bcgrooting, dienst 1912, van deze inrichting goed te keuren tot «en bedrag van f 1500. B. en W. stellen voor 't perceel Luitesteeg 7 onbewoonbaar te verkla ren en de ontruiming binnen 3 maan den te gelasten. De Drinkhal. Dinsdag kreeg de Drinkhal bij 't ■Brongebouw 44 bezoekers. ONTSLAG VERLEEND. Bij koninkl. besluit is aan jhr. mr. J. W. G. Borcol van llogelanden, to Haarlem, op zijn verzoek eervol ont slag verleend als hoogheemraad van het hoogheemraadschap van do Uit- waterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland en als heemraad van don polder de Sint Aagtendijk, provincie Noord-Holland. DE DAGERAAD. De afdeeling Haarlem van de Ver- eeniging tot bevordering der Vrije Gedachte „Do Dageraad", zal in sa menwerking met de afdeel in gen IJmuiden, Den Helder, Alkmaar, Am sterdam en het Hoofdbestuur, een groote Provinciale Openluchtmeeting houden op Zondag 4 Aug. a.s. Do openluohtmeeting zal' plaats heb ben op het landgoed van jhr. Foroest te Heiloo. Een viertal sprekers zullen daar het woord voeren en wel de hoeren F. Domela Nieuwenhuijs, van Hilver sum, over het onderwerp: Godsdienst en Maatschappelijk kwaad; A. H. Gerhard, van Amsterdam, onderwerp De Religie van Vrijdenkers; Mevr. W. Drucker. van Amsterdam, over het onderwerp: Werpt weg uw kruk ken en leert loopen; Ds. N. J. C. Schermerhorn, van Nieuwe Niedorp, over het onderwerp: Vrij en Vroom. WAAROM IN UNIFORM? De manschappon die in September op moeten komen voor de herhalings oefeningen en die het noodig hebben, hebben aan den minister om onder stand gevraagd, gedurende den tijd, dat zij dienen moeten. Nu is er be richt gekomen on in de laatste dagen loopt er eon politio-agont In uniform de menschen af die daarom verzocht hebben met de boodschap, of vader en moeder met den zoon van avond oven op het politiebureau willen ko men. De oude menschen Schrikken er van, maar dan zegt de agont gerust stellend, waarvoor het is. Waarom niet een politie-agont gezonden in burge rkleedin g? NIET ONDERTEEKENDE MEDEDEELINGEN. Het schijnt dat wij maar niet dui delijk genoeg kunnen zeggen, dat wij van verslagen, berichten, mcdedccltn- gen of vragen, waarop geen naam van den inzender staat, geen notitie kunnen Hemen. Alleen van morgen kwamen er weer drie van die anonieme stukken: twee berichten cn een vraag. Kan men dan niet begrijpen, dat wij toch moeten weten, wie voor een mededeeling, hoe eenvoudig ook, de verantwoordelijkheid op zich neemt? Bloemcnkeuring. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur deelt mede, dat een bloemenkeuring zal worden gehouden op Maandag 29 Juli, in de Vereoniging te Haarlem. Tent oo nstelllng van Bloeiendo Bolgewassen. De Alg. Veroeniging voor bloembol lencultuur zal van 20 tot 23 December eene tentoonstelling houden van bloel ende bolgewassen. THE INTERNATIONAL VISITS ASSOCIATION. 't Engelsche gezelschap, dat in deze dagen in onze stad verblijft en van- daaruit uitstapjes maakt, het dertig tal leden van The International Visits Association, heeft vanmorgen in het Brongebouw de eerste der lezingen, die nog op 't programma stonden, bij gewoond. Om tien uur zou, volgens het offi- cïeele gedrukte programma, deze eer ste causerie plaats hebben. Maar het bleek elf uur te worden, eer het groep je Engelschen genoegelijk bijeen-zat in een klein bovenzaaltje. Er zijn veel dames in het gezelschap, dat zich overigens als ieder Engelsch reisgezelschap, kenmerkt door Baede- ders en wapperende sluiers aan da meshoeden. Verder door de eigenaar dige observeerende kalmte, die een Engelschman-op-reis eigen is. En zooals Engelsche sportsmen de kamp aanvangen met hun „cheers", zoo beginnen ook deze Engelsche rei zigers met een beleefd applausje, als de spreekster, rnej. Knottenbelt, hare causerie over „Dutch homes and hou sewifery" aanvangt. Gedurende drie kwartier vertelt zij prettig en onderhoudend den vreemde lingen-I een en ander van de I-lolland- sche huishouding en van de Hollantl- scho huisvrouw, die, zooals zij zegt, zelf een grooter aandeel daarin neemt dan de Engelsche vrouw. Zij spreekt over de inrichting van de woningen, over de dagverdeeling, over de maal tijden eu de uren waarop die gehou den worden, over eetwaren en de prij zen ervan, over „onze dienstboden", over de leveranciers, over de wasch, over de huishuren.... Het onderwerp is veelzijdig. En de Engelschen luisteren met ernstige aan dacht, sommigen telkens aan teeke nend wat hen bijzonder lijkt 'n Enke le maal expliceert de spreekster een Hollaudsehe uitdrukking. Zoo duidt ze uit wat „Hier mangelt men" betee- kent. En dan worden er links en rechts verbaasde gezichten opgeheven, als om te vragen „spel me dat rare woord eens even voor". Wat de spreek ster dan ook dadelijk doet. Als zij hare causerie onder 'n nieuw applausje besluit en zich beschikbaar stelt voor eventueel© vragen, blijkt wel, dat de „visitors" weetgierig zijn ten opzichte van liollandsche toestan den. Want naar alle mogelijke dingen wordt geïnformeerd, en zelfs dient de spreekster van haar „Homes and housewifery" af te dwalen naar de be lasting van suiker en wijn en naar een besclirijving van Zandvoort, waar van de naam weer letter-na-letter moet worden gespeld eer al de Britten "m in hun notitieboekje hebben geeet. Om ruim twaalf uur eindigt deze ge moedelijke en genoegelijke samen komst van het Engelsche reisgezel schap, die ook door enkele Haarleni- sche belangstellenden werd bijge woond. DE KERMIS. Uit een ons toegezouden program ma blijkt, dat tijdens de kermis in de Socéteit Vereeniging het gezelschap van Henri ter Hall zal optreden mei de revue-operette ,,'t Is maar fan tasie". Door verschillende bladen wordt do opvoering zeer geprezen. GEREF. ZONDAGSSCIIOOLVER- E ENIG ING „JACHIN". Heden werd de 38ste aigemeene ver gadering gehouden van de Ger. Zon- dagsschoolvereeniging „Jachin" in de Ger. Kerk, Oude Gracht alhier. Een verhoogd gedcclto in het kerk gebouw, waar Hot bestuur en de spre kers zaten, was met planten en bloe men versierd. Uit tal van plaatsen waren afge vaardigden gekomen. De ochtendvergadering, welke van 91/2 tot 12.45 uur duurde, werd met gebed en het zingen van Psalm 119, geopend door Ds. Lindenboom, van Zutfen, die in zijn openingsrede Gods zegen afsmeekte voor het welslagen dezer bijeenkomst Verschillende jaarverslagen wer den uitgebracht, waarna door den heer A. Verleur werd ingeleid hel onderwerp: „De opleiding onzer a.s. Zondagsschoolonderwijzers", terwijl Ds. J. P. Tazelaar een referaat hield over den huldigen stand van het Zon- dagsschoolvraagstuk De middagvergadering duurde van 2 1/2 tot 5 uur. Om 1 uur word een gemeenschap pelijke maaltijd gebruikt. Terug in het garnizoen. Het detachement van het 3e en 4e bataljon, thans to Arnhem gedeta cheerd tot versterking van het blijvend gedeelte, keert in den morgen van 29 Juli a. s. te Haarlem terug. EEN VERBETERING. Hedenmorgen is men begonnen met het doortrekken van de A. L. Dy- serinckstraat. Deze straat was tot nu toe aan een kant afgesloten. DE WOGNUMMERS. Ons wordt verzocht over te nemen wal een huitenlandsche courant, de General Zcitung für Wesel u s.w. Dinsdag 24 October 1911 over dit koor schreef: Over het h cappella-koor Jacob Kwast van Wognum (Holland), dat zich gisteren in het Evang. Gemein- dehaus voor de eerste maal hier liet hooren, kan ik niets treffenders schrijven, dan de woorden door 't koor zelf voorgedragen van het Landsknechtstandchen van Orlandus Lasso: „Het doet goed te hooren, hoe schoon ik zingen kan, zoo teer, zoo vol verlangen." Werkelijk, al de voortreffelijke ei genschappen, waarop een gemengd koor maar roemen kan, zijn hier ver- eenigd, vereenigd tot zulk een vol maaktheid, als men maar zelden te hooren krijgt Dit koor zingt niet zoo als wij dat hier gewend zijn, neen, van deze 40 Hollanders gaat een be koring uit, zooals men die slechts ge voelt, wanneer wij kennis maken met echte kunst. Do eenvoud en natuurlijkheid zijn het, die ons eerst gevangen nemen en dan zijn wij verbaasd over den weekon en teeren aanslag, om ten slotte over den prachtig rijken sa menklank van alle stemmen in een bewonderenden bijval los te breken. Een mooie attentie was het van deze Hollanders, het concert met onze na tionale hymne te beginnen, wat on3 bovendien nog een bewijs was, voor hot feit, dat deze Hollanders het Duilseh zoo goed beheerschen. Het verdere programma bestond uit volks liederen. zoowel van kerkelijken als wereldlijken aard en uit kerk-compo- sïtics in de Duitsche en Latïjnsche taal. Met bijzondere voorliefde hoor den wij een der dames met haar klokkenreine sopraan en haar alleen ter wille wenschle ik, dat de Wog- nummeis nog eens zoudeu terugko men. De bijval was na ieder nummer zeer, zeer rijk en aan het einde van het programma zoo spontaan, dat hei koor als dank daarvoor nog een num mer toegaf. EEN ONGELUK. Dinsdagnamiddag te 7 uur werd op de Oostvest een 7-jarig jongetje, P. F. geheeten, overreden door twee ledige hooiwagens, waarvan de voorste be spannen. liet kind kreeg vier wielen over de twee dijbeenen en werd, daar het in hot geheel niet meer loopen kon, door een man naar zijn woning i i hot Amsterdamschü kwartier go- bracht. STOOMBIERBROUWERTJ 'T HAANTJE EN 'T SPAARNE. De directie van de Stoombierbrou- werij 't Haantje verzoekt het bericht in het blad van Dinsdag als volgt te willen aanvullen „liet bedrijf te Haarlem is, voor zoo ver mogelijk, reeds stop gezet, terwijl T Haantje ia onderhandeling is over de overneming van verschillende ma chinerieën en werktuigen van ,,'t Spaarue", waaromtrent door obliga tiehouders dier brouwerij in een ver gadering nog moet worden beslist. DE HERTENKAMP. Onze hertenkamp is wederom ver rijkt met een zevental jonge herten. Met aandacht wordt door velen gade geslagen, hoe zorgzaam de moeder voor haar jongen is. H. A. S. Tot afgevaardigde van het ITaarl. Arb. Secretariaat naar het „Congres voor Staatspensioneerïug", te houden te Den Haag op 3 en 4 Augustus, werd benoemd de heer J. Swier. Van 't Kantongerecht (Zitting van Woensdag ^4 Juli 1912). DRONKENSCHAP. C. de \V., werkman aan de waterlei ding te Zandvoort, was op 10 Juni Jl. aldaar door een veldwachter ter za ke van dronkenschap gearresteerd, nadat hij en een 3-tal andere personen uit eon tapperij kwamen. De tapper en 2 andere getuigen, verklaarden dat de W. niets anders dan bier gedronken had, en geen ster ken drank. Bekl. ontkende eveneens sterken drank te hebben gebruikt. De veldwachter hield echter vol, dat bekl. dronken was geweest. De ambtenaar van het O. M. vor derde wegens herhaling van dronken schap eene hechtenisstraf van 3 we ken. De verdediger, Mr. WiUekes Macdo- nald, herinnerde in zijn pleidooi aan 't gezegdo: „Wee den man, aan wion een luchtje is". Zoo is het hier ook; de tapper verklaart dat de bekl bij hem geen sterken drank hee.f-t gehad; ook anderen bevestigen dit. Hier moet dus iets aan veldwach ters neus gemankeerd hebben, hoe wel bier ook een onaangenamen en onfrlsschen geur teweeg kan bren gen. Ten slotto vroeg de verdediger vrij spraak. De uitspraak werd op heden over 14 dagen bepaald. PUIN WEGWERPEN. Een Bloemendaler had puin gewor pen op een niet daarvoor bestemden weg. Dat heb ik op last van mijn pa troon gedaan, zeide bekl., en die zal mijn boete ook betalen. Je patroon heelt ontkend je daar toe last te hebben gegeven, zeide de kantonrechter. Maar toch Is het zoo, zeide bekl., en ik heb reeds een gulden in voor schot gekregen. Dan zal de patroon er thans nog f 2 moeten bijdoen, wil hij alles betalen en wordt de eisch van den ambtenaar van het O. M,, door den kantonrech ter ingewilligd. Z.E.A. toch vorderdo f 3 boete. BURENRUZIE. Op 11 Mei j.l. was mej. A. te Scho ten even buiten baar woning toen ze eensklaps hoorde de stom van haar buurvrouw A. K.t dio haar toesnauwde: „Daar heb je van mij ook wat!' en meteen kreeg mej. A. een emmer niet vuil water over haar heen, zoodat ze niet alleen „dreef", maar ook haar geheele goed bevuild was. Ja, zeide mej. A. K. tegen den kantonrechter, op diens vraag, ..dat heb ik gedaan, omdat ze me plaagde". Dat is kinderachtig, antwoordde de kantonrechter. Het schijnt in Scho ten mode te worden om bij buurvrou wen-ruzie met water te gooien. Dat moet maar eens uit zijn. Anders zul len wij er eens een einde aan ma ken. Ja, maar iSj, buurvrouw, klopt do kleeden op straat uit. Mag dat dan, zeido bekl. Met die ruzie heb ik niets noo dig, repliceerde de kantonrechter. Ik vind het heel erg dat twee fatsoenlij ke buurvrouwen zoo met elkander le ven. Het is allergekst. Ik raad u aan zulke dingen niet meer te doen. Het is liet kinderachtigste wat je doen kunt. Het O. M. vorderde f 10 boete of 3 dagen. De kantonrechter gaf beide vrou wen den raad voortaan vriendschap- pelijker met elkander om te gaan. MEr EEN GEWEER GESCHOTEN. Op 13 April j.L hadden twee jonge lieden zich met een zeilbootje op de Mooie Nel bevonden, en daar met een geweer geschoten. Gedaagden zeiden dat ze het geweer wilden probeeren, en dat ze op een bus hadden geschoten en niet op wa terwild. De veldwachter, die de bekeuring deed, verklaarde dat bekl. geschoten hadden in de richting van het riet, waaruit dan wild opvloog. „Maar op wild zien aanleggen", heeft hij niet gezien; evenmin heeft hij wild in de boot aangetroffen. De ambtenaar van het O. M. vor derde tegen elk hunner f 10 boete subs. 4 dagen, met vertieurdverkla ring van het in beslag genomen ge weer. BekL hielden vol dat ze alleen ge scholen hadden om het geweer, dat do één van den ander zou koopen, te probeeren. Meer niet Ook in deze zaak werd de uitspraak op heden over 14 dagen bepaald. DE ZAAK UIT DE DE WITSTRAAT. Donderdag 8 Augustus, Kermis- Donderdag, komt de bekende verzet- zaak uit de De Witstraat voor de Haarlemsche Rechtbank. 'N JONGENSGRAP. 'n Jongen, die 's avonds in een si garen winkel in de Zijlstraat wat si garetten kocht, rende plots weg, te gen den winkelier schreeuwend dat iemand er met z'n fiets van door ging. Werkelijk reed een andere jongen er mee weg, en de kreten: „Houdt den dief" van den bestolene brachten de Zijlstraat in beroering, 'n Heele con sternatie onder 't publiek volgde, en tenslotte werd „de dief" gegrepen. Toen bleek, dat hiij evenmin een dief was als z'n makker een hestoleno. Het tweetal had samen de grap van te voren beraaxndl HET KINDERKOOR „HOSANNA", ging vanmorgen een boottocht ma ken, en trok met muziek voorop van de Raaks naar het Spaarne. Een heel aardig idée. Maar of het gewaardeerd zal zijn door velen, die aan den weg wonen, welke de stoet nam en om 7 uur door een daverend Turksche trom lawaai uit hun slaap gewekt werden dat mecnen we te mogen betwijfe len. Bezoek. Hedenmorgen ontving school no. I aan het Leidsche Plein (hoofd dc- heer Valken) een bezoek van een gezelschap Engelsche dames en heeren, die daar- voor toestemming hadden gekregea van den waarnemendeo burgemees ter. Zij bezochteD alle klassen, volgden daar het onderwijs en werden verrast door het zingen \an eeuige liederen, waaronder een op de melodie van het Engelsche Volkslied. Tot slot werd het Wilhelmus gezongen. Bij het vertrek betuigden zij hun in genomenheid met de inrichting \an de school en het onderwijs. M. U. L. 0. Wegens eindonderwijs verlieten de ze school de meisjes B. do Jongh, S< Gerth van Wijk, A. Giel, N. Perk, L. Voeteliuk, en de jongens J. Scheffer, C. van Thiol, C. Hoesbergen, A. Kreu nen, F. Koster. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. Maat, Morinncsteeg 17, een glï- zen medaillon met twee portretten. R. Akkerman, L. Vlamingstraat 3, een lot van de verloting, welke in de Ambachtschool zal worden gehouden. A. Nieuwenhuijzen, Zorgstraat 32, een lorgnet in etui. J. Rogge, Westerhoutpark 21, Heem stede, een portemonnaie met inhoud. G. Tibben, Klein Heiligland 3S, een portemonnaie met inhoud, waaronder Engelsch geld. C, van Gelder, Kruisstraat 42, een zilveren medaillon. Th. Snijders, Van Marumstraat 32 zwart, een wit mansvest. J M. van Tol, Burgwal 13rood, een damesportemonnaie, waarin bank y, leeningbiiefje. Uit de Omstreken IIAARLEMMERL1EDE C. A. Volgens de ingediende gemeente rekening bedroegen de ontvangsten over 1911: f 33820.14, de uitgaven: f 32724.94 1/2 en sluit de dienst dus met een batig saldo van f 1095.19 1/2. HAARLEMMERMEER. Onze corr. seint: Hedennacht is afgebrand de boer derij van G. Heemskerk te Burger- veen. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. "Oorzaak onbe kend. IJPOLDER. Weder is binnenkort eene belang- rij'ke veiling te wachten en wel de hof stede Schoonhoven in don Houtrakpol- der van. de familie Bijvoet. IJMUIDEN. By koninkl. besluit van 20 Juli lOfli no. 56 is J. C. Groenendijk, te IJmui den, met ingang van 1 Augustus d. a.v.. benoemd tot opzichter van der Rijkswaterstaat der 4de klasse. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: Dames Gartman, Amsterdam, Pen sion Welgelegen, 2 personen. v. d. Lelie, Delft, Hotel Driehuizen. Van Bruggen, Groningen, idem. Brandsmen, Bussum, idem. Kijlstra, Groningen, idem. Th. M. Loep, Doetinchem, idem. Dr. Eltzbacher, Keulen, Grand lin tei. Mr. E. Asscher, Parijs, idem. E. R. Harkema, Amsterdam, idem 2 personen. Dr. Laguer, Wiesbaden, idem. G. Laguer, idem, idem, 6 pers. G. Geyer, idem, idem. A. Hagedoorn, Hilversum, idem. Fr. Zichfreund, Budapest, Beau Sè- jour. E. Lalesco, Neurenberg, idem. S. Bruegleb, idem, idem. A. L. Messen, Volkliugen, Hotel d'Orange, 2 pers. II. Mahler, Haarlem, idem, 2 pers. J. Bendien, Amsterdam, idem. Dr. S. Schuthof, idem, 3 pers. H. Buijtenhuis, Amsterdam, Sws- luestraat 13, 3 pers. L. Zwiers, idem, Groote Krocht, 0 personen. E. Bac, Groningen, Zcestraat21-22, Mejuffr. H. Hofman, idem, idem. Fam. Zeldenrust, Amsterdam, Post- straat 9, 5 personen. C. Lardeman, idem, Zandv. laan 1, 5 personen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1