RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD EEN GEDUPEERDE KAPPER. Toen de Fransche dichter Victor Hugo in 1848 op don hoek van de Pla ce Royale te Parijs woonde, had hij den op eenigen afstand wonenden Brassier als barbier. Dezen laats ten word ©ons door een zijner klanten gevraagd Wel, hoe gaat het met 3© zakon? Bent u tevreden Dank u, 't gaat heel goed, ik heb Hiet zelfs te druk mi in den tijd van bals en concerten. Vanavond moeten wij dertig dames kappen. I-Iicr hebt u do lüst met de namen. Enkele dagen later vroeg dezelfde klant aan Brassier Wel, ho© is het gegaan Bent u met- do dertig dames klaargekomen? O, mijnheer, riep do kapper wanhopig uit, ik heb zo alle dertig verloren en wel door de schuld van mijnheer Victor Hugo. Wat zegt u. IIoo is dat mogelijk? Dot zal ik u vertellen. Enkele ©ogenblikken nadat u vertrokken waart, komt mijnheer Victor Hugo binnen en zet zich daar neer op dien stoel. Ik doe hem een servet om, en n aak mij klaar om zijn baard te knippen, maar met een besliste bewe ging wost hij mij terug. Wacht een minuut, zegt hij. Goed, ik wacht, maar hij haalt een potlood te voorschijn en ziet om zich heen naar oen stuk papier. Hii ziet iets op tafel liggen, neemt het en bezint te schrijven. Ik wachtte totdat hij klaar zou zijn. Doch hij ging maar door met schrijven en dacht volstrekt niet meer aan mij. Nu en dan bcethij op zijn potlood en krabbelde dan weer eens wat op het papier. En dat noemt men dan nog wel een groot schrijver! Ik wou, mijnheer, dat u zijn gekrabbel eens gezien hadtik kc-ek over zijn schouder heen, maar kon er geen woord van lezen. Eindelijk waagde ik het to zeggen: Als 11 klaar bent, mijnheer i Nog een oogenblik" en lk ben lot uw dienst. Jawel, dat werd me een oogenblik hij schreef al maar door, totdat ik ze' Mag ik er u aan herinneren, mijnheer, dat ik.het vandaag zoor druk heb O, zoo, antwoordde hij, nu, ik ook, en bij deze woorden wilde hij weggaan. Mijnheer, riep ik hem na, uw hoed Wel, dien zou ik vergeten heb ben, antwoordde hij, terwijl hij zijn hoofddeksel nam en zich verwij derde. Kom, jongens, zei ik daarop tot mijn bedienden, nu aangepakt, er mag geen minuut verloren gaan. Ieder van jullie naar het adres, dat ik je zal opgeven. Waar is do lijst Wie heeft de lijst gehad Mijnheer, sprak een hunner, die lag zoo juist op de tafol. Op de tafel Weet je dat zeker 7 Ik ben er van overtuigd, mijn heer O, hemelriep ik uit, dat ontbrak er nog maar aan 1 Mijnheer Hugo zat hier voor een oogenblik nog te schrijven; hij zal mijn lijst hebben meegenomen. Loop er heen, jongen, gauw, en vraag hem or nnar! Helaas, ik zag Victor Hugo eerst gisteren weer. Hij bracht mij de lijst terug, maar het was te laat. Natuur lijk wil nu geen van de dames, die ik buiten mijn schuld 200 leelijk in den steek liet, in het vervolg meer door mij bediend worden, en zoo ben ik dertig klanten kwijtgeraakt, en dat door de schuld van eeu dichter. Zoo eindigde mijnheer Brossior zijn verbaal ZINGENDE APEN. In de wouden van Sumatra vindt men de Ungko, een mensch-aap, die iu groepen van achttien gezellig sa menleeft. Deze apensoort is zeer mu- zikaaL Al 's morgens om vijf uur, wanneer hot woud nog in nevelen sluimert, beginnen zo hun concert. Eenige dieren heffen korte tonen aan: eu-eu-eu-eun-enn-eun en allengs val len de andere leden van den troep in. waardoor een heel eigenaardig melo disch jodelen ontstaat, dat eindelijk tot een blij gejuich overgaat. Om half acht is het concert geëindigd en ver laten de dieren den boom. Dan ver strooien ze zich, doch blijven onaf-- gebroken inet elkaar in verbinding. Wanneer zo te ver van elkaar gegaan zijn, geeft een oude mannetjesaap door een zacht, kort hu-u-u, dat door de anderen achtereenvolgens wordt herhaald en doorgegeven, den troep inlichtend over de to volgen richting Na hun ontbijt, dat meestal om half tien is afgeloopen, begeven zo zich naar de speelboornen (gewoonlijk groot© vijgeboomen), maar nu zonde ren de paartjes zich af en beginnen m do toppen pen zeldzaam liefdesspel met gezang. Hij en zij bevinden zich eerst ieder in afzonderlijke boonion, ongeveer 30-40 meter van elkaar. Op een tak gezeten, begint het mannetje het eerst zijn liefdelied. Onder het juichen bewegen zij den kop levendig op en neer l>ij de hooge, trillende •'tonen wordt de kop ver In den nek terug geworpen. Na elk duet treedt daarop een pauze in en verplaatsen zij zich, terwijl het mannetje de be wegingen van het vrouwtje, dat in middels naderbij geschoven is, volgt. Na twintig minuten is het mannetje zoover genaderd, dat zo zich samen op één boom bevinden. Beido dieren gaan tegenover elkaar zitten, /ij slechts eenige takken hooger dan iiij Het juichen wordt nu al levendiger en het vrouwtjo laat smachtende lok tonen hooren. Daarop doet het man netje eenige krachtige zwaaien en nu zitten ze béide dioht naast elkaar. DE GRIL VAN EEN EDELMAN. Lord Seymour, die tijdens het Kei zerrijk een der meest békende wande laars op de boulevards van Parijs was, had de kracht van een reus. Bovendien muntte hij in alle licha melijke oofenit g r. uit. Op den degen had hij den ridder de Saint Georges verslagen, dio nis do beste schermer dier dagen bekend stond. Met een pistool schoot hij op twintig pas afstands zijn knecht een sigaar uit den mond. Noch in het ge vecht met den korten stok, noch bij het boksen vond hij zijn maat. E11 toch, boo vreemd het ons ook moge schij nen hield deze 7.00 othletisch gevorm de man, die in staat geacht werd iedc- ren tegenstander te kunnen overwin nen, er niet van alleen des nachts naar huis terug te koeren. Op zekeren avond had hij zich na af loop van den schouwburg op den bou levard Bonne-Nouvelle verlaat. liet was ongeveer één uur in den nacht Lord Seymour kon er niet toe beslui ten alleen naar zijne woning terug te keeren en trad daarom een restaurant binnen. Hij liet zich achtereenvolgens eenige koude gerechten brengen en vroeg toen den kellner, die hem bediende: Vriendje, gaat gij naar de stad? Zeker, mijl-heer'. Welnu, draag mij dan naar huis. hier is mijn kaartje. Den algemeen bekenden naam van Lord Seymour leMP.de. voorzag do kellner een goede fooi en zich schik kende, naar wal hij meende, dut een gril van den edelen gast was, riep hij een zijner kameraden en beiden laad den mylord op hurne schouders. Bij zijn hotel gekomen, vroeg lord Seymour: Hoeveel ber. ik u schuldig? In de eerste plaats uw souper, antwoordde de kellner, die hem be diend had, dut was een getruffelde patrijs, zeekroeftersaus, een flesch Chateau-Laffite en een flesch Cham pagne, te zamen vijf Louis dor. Dat klopt. Hier zijn tien louis. De helft is voor uwe moeite. En lord Seymour liet zijn twee dra gers gaan, die opgetogen waren met zoo weinig moeite zoo'n flinke som verdiend te hebben. („De Tijd en Amstelb.) EEN VORSTELIJKE SPUITGAST. Vorst Leopold van Dessau was nk-t alleen een dapper soldaat, maar hij was ook bij andere gelegenheden, waar het op moed en kracht aan kwam, gaarne bij de hand. Toen hij oens in Berlijn vertoefde, brak ©reen belangrijke brand uit. Alles, wat han den had om te helpen, snelde toe, om aan hei blusschingswerk doel te ne men, of om den brandweerlieden het was in het hartje van den winter iets warms te geven. Daar wandel de naar de spuitgasten toe, lekker tjes in een wannen pels gehuld, een deftig heer, door het vuur hel bo schenen. met ernstige blikkon naar het werk van de ijverig bezig zijnde menschel! kijkend. Juist stapt hij een brandspuit voorbij, waaraan een man met rijlaarzen en in een kort rijjasje druk behulpzaam is. „Meneer, asje blieft! Aanpakken!"' roept hij don kalm voorbij staopenden voornamen heer toe. ..Hier zijn handen Ie kort!" ..Weet 11 wel", antwoordt de aange sprokene koel, „dat ik de staatsraad Farber bon „En ik", zegt de ander, en drukt den ambtenaar niet een vlugge bewo ging een emmer met water op het hoofd, „ben de vorst van Dessau!" Tableau. EEN OUD-ENGELSCH GEBRUIK. Men weet, dat Engeland in bijzon dere rnate hecht aan oude gewoonten en gebruiken en het daarmede go paard gaand ceremonieel. Vaak hou den die overgeleverde gebruiken ver band met in ouden tfjd verkregen rechten of duur gekochte -voordeel en. Dit is ook het geval met de plechtig© opening, telkenjare, van de ocster- visscherij te Colchester. De inwoners van hel plaatsje koch ten in den tijd vail Richard Leeuwen hart van der. vorst hot recht om naar oesters te visschen. Ieder jaar kwam •-cn koninklijk afgezant om dc vis- scherij plechtig te openen en de pachtpennlngen in ontvangst te ne men voor zijn koninklijken meester. Da roep dor oosters van Colchester verbreidde zich door het ganscho land. leder jaar stroomden meer nieuwsgierigen toe. De openingsdag werd oen feest, waarbij Colchestor wèl voor. Zoo gaat het nog. Hot aantal be zoekers komt zelfs reeds over de zoo, ook uit ons land. De burgemeesters der drie grootste steden van ons land weiden in 1910 officiéél uitgenoodigd, om aanwezig te zijn bij de opening van het oesterseizoen te Colchester. Do mayor, de secretaris en de deur waarder der gemeente begeven zich in vol ornaat, met liun witte pruiken op en den staf in de hand aan boort^. en de burgemeester verzoekt den se cretaris het charter voor te lezen, waarbij aan Colchester het recht is gegeven om naar oesters te visschen. De secretaris leest daarop een stuk voor, gedateerd 6 December 11Q9, dus uit de dagen der regeering van Ri chard LeeuwenhartDe burgemees ter verklaart daarop het vischseizoen voor geopend, en de krabbers worden uitgeworpen. Met eigen band raapt de burgemeester de oesters uit hot net on de plechtigheid eindigt met drie hoera's voorden koning cn don mayor van Colchester. Jenever en peperkoek worden uitgedeeld en do feestvieren den vereenigen zich aan de gezellige lunch op Peewit Eiland, waarbij oes ters den hoofdschotel vormen en na tuurlijk een fijne flesch niet ont breekt. Raadsels (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kin deren, die mij vóór Donderdagmorgen goede oplossingen zenden, worden in het volgend nummer bekend gemaakt) IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door J. J. de Jong.) Mijn 1ste en 2de zegt men tegen iemand, die bejaard is. Mijn 3de en 4de is een drank. Mijn geheel is een plaatsje in Zuid-Holland. 2. (Ingezonden door Corry van Dalen.) Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. 3. (Ingezonden door Elisabeth Ver beek.) Zet onder elkaar Een jongensnaam Een lengtemaat Iets, dut men 's winters op het wa ter vindt. Iets, dat op school gebruikt wordt. Een jongensnaam Een kleur Een meisjesnaam Een jongensnaam Een provincie van ons land Een plaats, waar ieder graag heen gaat als het warin is Een land van Europa Een tijddeel Een vogel De beginletters vormen den naam van een bekend gebouw op liet Spaar- 4. (Ingezonden door Clasina v. d. Brink.) Het geheel bestaat uit 12 letters en tvordt in iedere courant gevonden. 1 8 12 1 is eeu meisjesnaam. 9 10 11 12 is eeu getal. 2 5 10 4 is ook een getal. 3 10 7 5 is ook een getal. 1 2 2 11 5 is een gevaarlijk dier. 3 16 kan vloeistof bevatten. 5. (Ingezonden door Coba S. en Pietje v. d. Veld.) Ik l>en een plaats in Duitscbland. Verander mijn 1ste letter en ge krijgt een vrucht. G. (Ingezonden door Maria J. II. Piöt.) 't Moet draaien, 't Moet zwaaien, Altijd krijg ik Rar3 en fel Slagen op mijn bloote vel. 7. (Ingezonden door Jo Stam-) Mijn geheel bestaat uit 13 letters en is een muziékvereenigiug in Haarlem. 1 2 3 4 8 6 11 is een plaats in Noord- Holland. 9 10 12 13 vindt men aan zee. 9 7 11 is een lichaamsdeel. 7 6 4 12 6 9 6 is een plaatsje in Zee land. 5 4 3 11 8 is beangstigend en toch gaat ieder kijken of helpen. 8. (Ingezonden door Annie Vergers.) Zet onder elkaar Iets, dat voedzaam is. Een viervoetig dier. Een jongensnaam. Een bloem. Een jongensnaam. Een boom. De beginletters vormen den naam van een eiland io den Indischen Ar chipel. 9. (Ingezonden door Johan v. Donse- laar.l Ik ben een riviertje in Gelderland. Verander de 4de letter en ik ben een riviertje in Friesland, tevens een boom. 10. (Ingezonden door Mozes Jacobson.) Mijn geheel bestaat uit 14 letters en is een wintervermaak. 12 4 5 14 is een jongensnaam. 5 2 3 6 is een getal, een 3 8 9 loopt in een 10 13 14., een 1 11 7 is een vogel. 10 11 16 is vcedzaaiu. 7 2 3 4 5 10 gtbruikt de kleermaker. 11. (Ingezonden door Johan Schweit zer.) lk ben een dier, dat in de lucht vliegt. Zet er 1 e achter en ik word een plaatsje in Zeeland. 12. (Ingezonden door Marie v. Wet ter.) Wat leest ge hieruit 1 a IS 2 5 9 4 1 45 12 20 Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Frits Rat Arend Naaiden Schoten Haas Appel Leest Straat FRANS HALS. 2. El elf elft Delft. 3. Tafellaken. Tafel kalf lek 'neef.ö 4. Parma. 5. Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijks. 6. Gouda. Goud. 7. Roosendaal. aRden roos Does lade Noord. 8. Vele handen maken licht werk. 9. Ede Epe. 10. Rika ik. 11. Decameter decimeter. 12. Minister. Mist timmerman ster. Goede oplossingen deze week ont vangen van: Marie J. N. Niessen 1L Bart Ligtenberg 12. Wim He ijl 12. W. van Alpben 10. Maria J. H. Piet 12. Zus en Arend van Lohuizen 11. Lena Koeleveld 12. Maria J. 1L Piei 11. Clasina v -d .Brink 11. Piet en Cor van Keulen 9. S. Kapte ij u 11. Rhodia 12. Jan de Bruijn 11. Cornelis v. Gelder 12. Willie Hertier 11. Jacobus Esselman 11. Johan v. Donselaar 12. Piet de Veer 12. Henderika Bühner 10. Arie de Vos 12. Jo en Jan Verton 11. Cornelis Heemskerk 10. Cornelis en Nunne Nauta 12. Willy Germeraad 12. Bep en Marie Ruijzenaars 12.; Marda C. Franken 12. Annie en Betsie SlaVenuiter 12. Jentien Been 12, Marie Landmeier 12. Wilhelmina van d. Haar 11. Cor en Jan Huijer 11. STRIK VAGEN. (Ingezonden door Willie Hertier). 1. Welke sporen draagt geen ruiter. 2. Welke boomen gaan uit den weg voor een paard? 3. Wat is het menschelijk leven van achteraf gezien? 4. Waarom werd de bakker gehan gen? 5. En waar tegen werd hij dat? 6. En waartusschen? 7. Wiens spelen draait altijd op slaan uit? 8. Waarom draagt do banketbakker een witte buis? door Henderika Bühner). 9. Wanneer stopt een keizer zijn kousen. (Ingezonden door Piet Galjart). 10. Welke rollen neemt een tooneel- spcler Jiet liefst aan? 11. Wat is do slechtste raad? 12. Welk bier is ondrinkbaar? (Ingezonden door Anton Janse). 13. Wie wint zijn brood met eere vooral maai- op l© teeren. (Ingezonden door Maria J. H. Piet). 14. Wie gaat 's morgens het eerst in da school? 15. Eon mun, die aan het visschen was, liet bij or.geluk zijn ring in tiet water vallen. Eeu poosje later ving hij eeu visch; wie raadt nu, wat hij er in vond? BEGRAVEN VOGELS, RIVIEREN EN PLAATSEN. De antwoorden der vorige week zijn: 1. Raven. 2. Kanarie. 3. Mees. 4. KwarteL 5. Eend. 6. Arno. 7. Po. 8. Theems. 9. Don. 10. Tweed. 11. Avon. 12. Rome. 13. Alkmaar. 14. Lisse. 15. Ruurloo. 16. Leiden. Goede antwoorden ontvangen van: -Marie J. N Niessen 16. Wim Heiil 16. W. van Alphen 12. Maria Piët 3. Zus en Arend v. Lohuizen 15. Lena Koeleveld 16. Maria J. H. Pièt 7. Clasina v. d. Brink 16. Piet en Cor v. Keulen 10. S. Kapteijn 16. Rhodia 16. Jan de Bruijn 13. Willie Hertier 12. Jacobus Esselmar. 16. Henderika Bühner 16. Jo en Jan Verton 16. Cornelis Heemskerk 15. Cornelis en Nanne Nauta 16. Willy Germeraad 16. Bep en Marie Ruijzenaars 16. Maria C. Franken 16. Annie en Betsie Slaventuiter 16. Jentien Been 16. Marie Landmeier 16. Wilhelmina v. d. Haar 12. Cor en Jan Iluijer 15. De Nieuwe Wedstrijd "Deze wedstrijd werd ingezonden door een van onze raadselvriendin netjes en daar het mij een prettig- werkje voor jullie lijkt, zal ik hem maar dadelijk plaatsen. WIE) KAN DE MEESTE MANIE REN BEDENKEN OM DE WAARDE VAN EEN GULDEN TE BEPALEN? Je kunt bijv. nemen: 4 kwartjes, of: 1 kwartje, 1 stuiver, 7 dubbeltjes, of: 2 kwartjes, 2 dubbeltjes, 2 stuiver tjes en 20 eenten. Begin maar eens met op te schrij ven en je zult eens zien; hoeveel ma nieren er zijn. Als prijzen geef ik ook dezen keer 5 BOEKEN IN PRACHTBAND. Denk er verder aan: Alle inzendingen moeten duidelijk en netjes geschreven zijn; iedere ma nier op een nieuwen regel beginnen en de manieren genummerd eu ge teld. Het papier mag wel aan beido zij den beschreven zijn. Iedere inzending moet duidelijk voorzien zijn van naam, leeftijd en adres van den inzender en daarbij moet vermeld, of het werk met of zonder hulp gomaakt ia. Alle inzendingen moeten in mijn bezit zijn vóór of op Woensdag 14 Augustus 1912. EEN SLIMME BOER. Boer Naas was naar de stad geweest naar de veemarkt. Met twee prachti ge, flinke koeien was hij des morgens vroeg er heen gegaan en nu keerde hij zonder de beesten, maar met een beurs met zeshonderd gulden naar huis terug. De avond begon reeds te vallen; het was eenzaam op den weg, die tus- schen uitgestrekt1 weilanden liep. Aan de kim was de zon schuil gegaan en alleen wat vurige roode strepen, ver vloeiend 111 donkerpaars en rose, ein digend in het zachte blauwgrijs van de lucht, herinnerden nog aan haar plicht, dien ze dien dag zuo schitte rend had vervuld, want ze had warm en vroolijk geschenen. In de weiden lag het vee rustig in troepjes te herkauwen eu hooger en hooger steeg een iauwige dauw .p uit den ochtigen grond, uitwasemend de warmte van den dag. 't W erd donkerder en donkerder Boer Naas, met een dikken knuppel in de hand, legde er een stapje op. Hij was niet jong nicer, de boenen werden wat stroef en de boer wilde graag niet al te laat thuis ziju, anders mopperde vrouw Trine en zei ze, dat hij te lang iu de herberg gezeten had.... E11 dan: boer Naas was geen held!.... Hij had wel een revolver gekocht in de stad en die geladen je hoorde tegenwoordig zooveel van dieverijen bij de boeren en van aanrandingen maar hij zou toen blij zijn, als hij goed sn wel bij moeder de vrouw zou zijn, vooral ook 0111 de zeshonderd gulden. 't Was langzamehrand heclcmaal duister geworden en doodstil rondom.. Gelukkig, hij was er bijna! Nog een klein kwartiertje, dan zat hij 111 zijn keuken! Hij zag van verre al het licht zijner woning gezellig door de ramen schemeren.... Boer Naas verlangde naar een bakje koffie en zijn avond- eten. Verschrikt opeens, stapte li ij haasti ger langs een boschje aan den v eg, waarin hij een vreemd geluid mc-ei de te vernemen. Nauwelijks was hij dan ook het lage hakhout voorbij, of hij werd bij den kraag gegrepen en een jonge, groote kerel hield hem een pistool voor, met de hand aan den trekker ,en riep hem toe: „Je geld, of ik schietl" Boer Naas trilde van het hoofd tot de voeten, doch verloor ziju tegenwoor digheid van geest niet. Boer was wel maar een oude, kromme boer, hij had geen leeuwenhart, maar mal was hij niet, neen! Hij viel op de knieën en klaagde luid: „Je geld, of ik schiet?" riep nog maals de roover. „Ach, beste vriend, hoor me even aan?" smeekte do boer. „Ik zal het geld je op staanden voet geven, geen haan zal er naar kraaien maar doe me ééu dienst?" „Die is?" vroeg kortaf do dief. „Ach schiet één kogel door mijn hoed! Als mijn vrouw begrijpt, dat ik je zoo maar het geld heb overgege ven, zal ze me verwijten, totdat ik er gek van word... Ik zal nu thuis zeg gen, dat ik met je geworsteld heb en dat 't een haar scheelde, of de kogel was door mijn hoofd gegaan." De dief, die meer om de duiten gaf dan om het leven van den ouden beer wat kon hem de boer scheien! schoot met alle pleizier den bol uit Naas' hoed. „En nu nog eentje door mijn jas, alsjeblieft!" verzocht liet bevende boertje, zijn slipjasje ophoudend. Opnieuw knalde een schot. „En schiet er nu ook asjeblieft nog een door mijn broek. Dan ziet mijn vrouw aan welk groet levensgevaar ik ontsnapt ben!" smeekte de oude. Voor den derden keer schoot do man. „En nu je geld", sprak hij ongedul dig; „ik heb geen tijd en geen kogels meer. Vooruit! Allo!" ,.Ik wèl", grinnikte Naas nu en hij haalde zijn geladen revolver uit den zak, ,ik wel, galgeslrop. Ik heb nog tijd en kogels! Maak dat je weg komt of ik schiet je dwars door je dommen kop!" En ol de roover het op een loopen zette! Zoo vlug kan ik dit niet schrij ven, of hij was uit liet gezicht ver dwenen. En boer Naas nam zijn dikken knup pel, dien hij in de consternatie op den grond had. laten vallen, en liop zoo gauw zijn stramme, kromme beenen hem dragen konden naar huis. (Naar Guido Gezeilo). Brievenbus (Brieven aan de Redactio van de Kinder-Afdeeling moeien gezonden worden aan Me vrouw V enema—v. Doorn, Wagenweg 88. Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen 1 MARIE J. N. N. Het is best, dat ja ook meedoet. Het 12de raadsel al leen ontbrak. Verder heb j© flink op gelost. TRUUS B. Wel bedankt voor je aardige kaart, boor BART L. Waarom vond je dien hertenkamp mooier Ik geloof, dat ik dezen nog mooier vind maar Sons- beek is prachtig! Jammer, dat we hier ook geen waterval hebben, hè Ben je ook wel eens in Nijmegen ge weest Of gaan jullie daar nu het volgend jaar naar toe? \VIM H. Ja, jij moet in de va- cautie ook meer buiten spelen dan schrijven Voor een regen ach tigon dag is het goed maar als het mooi weer is, dan maar wandelen, hoor I Iloe lang ben jo in H. geweest Ben jo naar de duinen gewandeld en heb jo het Bloemendaalsche Bosch in Santpoort ook gezien Jo hebt over 't geheel toch wel mooi weer getroffen MARIA P. Nu, jo moot er maar zuinig op zijn, hoor, en er oen kaft om doen, als je er in leest. Lozen jul lie elkaar de verhaaltjes voor En begin jo als het uit is, meteen weer van voren af aan Is er vandaag nu ook nog een book bij gekomen, of heb jo geen prijs verdiend RHODLA. Je hebt een vroolijk leventje tegenwoordigDoe jo aan den wedstrijd ook nog meo Of ben je daarvoor niet genoeg binnenshuis? ZUS en AREND VAN L. Ik bon nieuwsgierig hoeveel Zus er alleen vinden zal. Ik hoop, dat A. veel plei zier in B. heeft't Is er prachtig, hoor, maak maar flinke wandelingen! LENA K. Ja, dan is het 't beste, om in de schaduw maar wat op een bankje te zitten lezen of praten, want anders word jo veel te warm Heer lijk, zoo'n lange vacantie, hè Ik wed, dat jij je nooit verveelt, is 't wel? JAN DE B. Jij geniet zeker ook van jo vacant!© I Ga j© nu alle dagen met Cor N. groote wandelingen ma ken, en mogen jullie dan wel eens je boterham meenemen en den gehoelen dag uitblijven? NELLY v. d. B. Ik vind jo rap port prachtig, hoorl En ik kan mo best begrijpen, dat daar een cadeau tje voor kwam. Was dit het mooiste uit de klas? En zijn er voel kinderen blijven zitten? Nu heb jo nog een extra prettige vacantie, donk ik Wanneer gaan jullio naar Zandvoort? CORNELIS VAN G. Da nieuwe raadsels zijn best, maar zend de eerstvolgende weken nu maar geen nieuwe 1 aadsels meer, want ik heb er 1 nog heel veel in voorraad. WILLY II. Aardig, dat ik Coba nu ook eens gezien heb Het was een heel© wandeling voor haar in die warmte Zijn jullio toen wat in den Ilout blijven spelen? Wanneer ga jij nu naar HeiloO Ja, zoo'n groote tuin is heerlijk. I JlCOBUS E. Dat zijn twee pret tige dagen dicht bij elkaar Wat zou nu het prettigste zijn? lk denk wel, dat je Woensdag erg 010e zal zijn, en jij PIET DE V. Jij bent de eerste, dio over de kermis begint E11 dan nogal van plan, er twee bij te wonen! Nu, dan mag jo wel heel zuinig op jo zakgeld zijn, anders is in T. alles op Wanneer gaan jullio daarheen? HENDERIKA B. Dio straat ken ik wel. Het is dicht bij een groot plantsoen, en dat is in A. altijd heer lijk Ja, hier is 't veel mooier Maak je nu in de vacantie ook veel groote wandelingen Het nieuwe raadsel is goed. ARIE DE V. Er zijn zeker veel kinderen de stad uat, zoodat er van cricketten niet veel komen kan Wat spelen jullie na meestal Ga je wel eens met een heel troepje jongens loopende naar Zandvoort f JO en JAN V. Deze raadsels zijn goed, maar ik heb nu tot October nog wel voorraad genoeg Begraven na men en strikvragen ken ik beter go- bruiken I ANTON J. Ja, bij de prijswinners m hot zwemfeest heb ik verscheide ne bekende namen gezieu. Zit Anton van Z. ook niet bij jou in de klas? Als je erg je best doet, kan je het volgend jaar misschien ook wel mee doen Gaat het nu al een beetje CORNELIS en NANNE N. Do kans om er levend af te komen, was in dien tijd ook niet zoo lieel groot I Maar ik geloof, dat je tegenwoordig toch ook niet graag een oorlog mee zou maken, is 't wel? Me dunkt, jullis zijn nogal vredelievend, en houder niets van al dat doodmaken I WILLY G. Iedere week hoop lk wat beter bericht te krijgen, maar het gaat langzaam Is Zus Mien weer beter en past die nu Moeder weer op 1 Dat wordt zoo geen vroolijko vacantie voor je, maar toch heerlijk, dat je nu zoo mee kunt helpen 1 BEP en MARIE R. Ja. ik vin« ook dat jullie laat vacantie gekreger hebben, maar als je even lang heb als de anderen, is het op 't laatst weer prettig dat alle kinderen naar school moeien en jullie nog niet! Ik ben erg nieuwsgierig naar je prijst Schrijf me de volgende keer maar eens, hoe alles ginn en of jij den eer sten prijs verdiend hebt! MARIA C. F. Neen, hoor! van zes weken regen, geloof ik, dat geen spra ke is! 't Heeft op St. Margr. ook maar één buitje geregend, is 't niet? Eu dat is voor de stof eu de warmte juist prettig. Ik denk, dat jullie plan best door kan gaan, eu als er een bui komt, dan schuil je maar zoolang) hef droogt gauw genoeg weer! ANNIE en BETSIE S. Ik heb nog raadsels genoeg! Maar heb je nog be graven namen va ndieren of huishou delijke voorwerpen of iets dergelijks, dan graag! Wanneer komt je nichljel JENTIEN B. Hoe is 't met hel konijntje? Hebben juliio er een hokje voor getimmerd en mag het ook wel eens los rondloopen? Dat was zeker een erge verrassing voor je! De andere cadeaux vind ik ook prachtig. Heeft Jo pret gehad op haar tochtje? Het is, dunkt me, heelemaal zonder regen af geloopen! WILHELMINA v. d. TT. Ja, te zal daarna wel wat meer te vertellen hebben! Maak maar veel pleizier hoor! MARIE L. Na de vacantie zal J dan hard moeten werken, want dal examen is niet zoo héél aemakkr-liik! Ik hoop. dat je veel nlei7ier hebt in de vacantie! Als je terug bent hoor ik svel weer wat van je! COR en JAN n. Ja, het zal voor W. nu wel een slappen tijd zijn! Ja, dat voederen van de zeeleouwen is al tijd even aardig Jullie hebt oen heer lijken dag gehad. Gelukkig dr.t ieder een nu weer beter is. Mevr. V ENEMA—v. DOORN. 27 Juli 1912.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 15