OKZE XWARTJES-ADVEHTENTIËN. NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. honderd en dertig méér 30e Jaargang. No. 8923 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 30 JULI 1912 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)w 1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Costter. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1—elke regel meer ƒ030. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cis. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnnmmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Boitenspaarae 12. Telefoonnnmmer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames-van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. Nog altijd nemen onze Kwartj es-\dvertentiën van Vraag en Aanbod in aantal 10e. In de 12 nummers verschenen na 15 Juli 1911 plaatsten we er 1645. In de 12 nummers na 15 Juli 1912 plaatsten we er 1775. Derhalve nu pas geleden, in de allerlaatste dagen dan in dezelfde dagen van het vorige jaar. Heeft dat geen beteekenis? „Ja ztker", zegt leder die nadenkt en blijft zijn advertentiën van Vraag en Aanbod aan onze loketten in de GhOOlE HOUTSTRAAT 53 brengen. Voor één plaatsing een kwartje; voor drie plaaisingen zestien cents per plaatsing. Uil inUMMEK BE& 1 AA T UIT ACIil BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD. AGENDA WOENSDAG ai JULI. Vergadering van den gemeente raad, 1 1/2 uur. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede lilad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „De Sport", in de rubriek Om Ons Hmh. Baldadig. Maandagavond omstreeks 6 uur loste K. u. die met eenige kamera den in de tapperij van J. P. de H. Nitssauiaan 8, zat, zonder bedoeling drie revolverschoten, die echter nie mand troffen. Een kogel kwam .te recht in een huis aan den overkant, zonder noemenswaardige schade aan te richten. Mishandeling. Gisteravond hadden twee mannen twist in de Rozenprieelstraat Een agent, die met zeer vredelievende be doelingen hen wilde scheiden, werd daarop door een hunner mishandeld en liep een wondje aan het hoofd op. Dejeugd en de kermis. Tot groot vermaak van de jeugd is men hedenmorgen op de Groote Markt en Botermarkt begonnen met den opbouw der kermis. Bij tiental len volgen de jongens de paarden, dienende om het materiaal daarvoor af te halen en op de plaats van be stemming te brengen ze zijn daarin i onvermoeid, laten eten en drinken er voor in den steek en vertollen met op hef en vreugde, wat er alzoo de vol gende week te zien en te genieten zal zijn, al hebben zij ook geen cent op zak, De jeugd zou alleen daarom de kermis niet willen missen. ORGELBESPELING op Donderdag 1 Aug. 1912, des nam. Van 23 uur, in de Groote- of Sint- Bavokerk alhier, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Praeludium e Fuga C gr. t., J. S. Bach. 2. Canzona, J. C. Kerl (1625-1C93). 3. Largo (op veelvuldig verzoek), G. F. Handel. 4. Eerste en tweede gedeelte uit de lste Sonate (Allegro en Pastora le), Alex. Guilmant. 5. Marche Pontificale, J. Lemmens. Uitgetreden. De beer M. L. van Gemert, ls we gens gevorderden leeftijd, getreden jut het comité voor gemeenschappe lijke salarisactie. KONINKLIJKE LETTERLIEVENDE VEREENIG1NG „J. J. CREMER". In de op 29 dezer gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van bo vengenoemde vereeniging werd door den secretaris verslag uitgebracht van den staat en de verrichtingen over het met 30 Juni j.l. afgesloten dertigste vereemgingsjuar,- waarin o. m. door hem gewezen werd op het aantal donateurs en leden, dat steeds toenam. Verder bracht de penningmeester verslag uit over hot In het afgesloten jaar gehouden financieel beheer, en zeide, dat de vereeniging iu uiterst gunstigen financieelen toestand ver keert. In aanmerking genomen de groote uitgaven, verbonden aan een wed strijd, zooals laatst gehouden, is de toestand schitterend te noemen. De ontvangsten bedroegen f3590.72, terwijl de uitgaven /3597.il waren, zoodat er slechts een nadeelig saldo is van 6.09 De heeren L. B. J. Hagebout en J. van Roon werden benoemd tot het nazien der rekening en verantwoor ding. Tenslotte werden de aftredende be stuursleden, namelijk de heeren P. van Ooy, A. Hamann Jr., A. Hoeve, A. L. van den Berg, J. S. de Bruyn, C M. Nobels en N. C. A. Ockhuysen Sr allen herkozen. In de plaats van den heer G. P. A. van Waven, die benoemd werd tot commissaris, werd als 2e secretaris benoemd de heer C. W. Harbord. GEMEENTE-POLITIEBEAMBTEN In de vergadering van den Bond van gemeente-politiebeambten, wercl gekozen tot plaatsvervangend lid van het scheidsgerecht de heer D. P. Kersten en herkozen als bestuurslid de heer H. Drenth, beiden van hier. Nederlandsciie Vereinlglng tot Afscha.ficg van Alcoholhoudende dranken. (Vervolg). De uitslag der redacteursbenoe ming bracht een meerderheid voor den heer Don met 281 stemmen tegen 135 stemmen op den hoer Van Wij he; 16 stemden blanco, twee van on waarde. In de verdere behandeling der pun ten trokken Zutphen en Amsterdam hun voorstellen in do punten 28, 29, 30 en 31 werden alle met een groote meerderheid verworpen, terwijl do afdecling Mee.-enberg besloot zich bij het advies van het hoofdbestuur neer te leggen, om het gebruik van alcoho lische dranken in krankzinnigenge stichten aan de medische leiding toe te vertrouwen. De afdeeling Amsterdam liet punt 39, aangaande de dagbepaling van de jaarvergadering, aan het hoofdbe stuur over. Als plaats van samenkomst der vol gende jaarvergadering worlt Gronin gen aangewezen. Na nog enkele gebruikelijke plicht plegingen werd om 5 uur de vergade ring gesloten. NIEUW ATELIER. Eerstdaags wordt in perceel no. 129 aan de Groote Houtstraat een tw photografisch atelier geopend, tr men zelf zijn portret kan ma ken, door slechts op een knop te druk ken. Tien portretten kan men beko men voor 25 cents, zeker niet te duur. Men is druk bezig om met de kermis de zaak in gereedheid te hebben, waar van dan wel een gretig gebruik zal gemaakt worden. WILHELMINA BAZAR. De heer W. H. van Leeuwen, heeft zijn magazijn, in speelgoederen, prent briefkaarten, galanterieön, en luxe artikelen dat reeds 11 jaar gevestigd was Houtplein no. 3. thans verplaatst naar de overzijde no. 6.-Het magazijn is ruim, en luchtig, en 's avonds elec- trisch verlicht. De verbouwing ge schiedde door de firma J. A. Lucas, naar eigen ontw erp en de electrisclie installatie werd vei richt door de firma van den Boon en W'entholt. Velen zul len er wel eens een kijkje gaan ne men. De Drink hal. De Drmkhal der Staal waterbron ls gisteren door 63 personen bezocht. GEëX. STADGENOOTEN. Geslaagd voor Fransch M. O. acte A: Mej. J. M. E. van Baer; voor En- gelsch i. o.: de dames A. C. Arps, M. C Bender, Ch. H. Kool, A. C. Liera, allen van hier. TRAM IN BRAND. Maandagavond omstreeks kwart over acht geraakte bij Sloterdijk een vau Hiarlem komende E. S. M.-wagen in brand. Het werd <ioor het person «1 spoedig gebluscht. Daar deze wagen op eigen kracht niet verder meer kon, is hij door een volgende van iluarl :m komende tram opgestuwd naar Slo- terdijk, waar toen de reizigers zijn overgestapt. Een en ander veroor zaakte een kwartier vertraging. Benoemd. Mej. S. Prins alhier, is benoemd tot onderwijzeres te 's-Gravenhagc. Linnen jasje. Men schrijft ons: De postbeambten hebben voor de warme zomerdagen een net linnen jasje ontvangen, waarmee zij zeer zijn ingenomen. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij: M. R. Meinsma, Lange Ileerenvest 46, een hond. S. Heuvel, Duvenvoordestraat 17, een kinderportemonnaie met inhoud. C. Hoppers, Gaelstraat 43, een kous. 11. Boekman, Oranjeboomstraat 14, een paar dameshandschoenen. P. van Thiel, Groote Houtstraat 101, een knipmesje. H. Zeilmaker, Vooruitgangstraat 2 rood, een hondenketting. J. v. d. Heide, Zuid Polderstraat 35 rood, een hond. C. van Daalen, President Steijn- straat 11, een portrclhanger. N. E. Blaak, Eendrachtstraat 60, een stuk kant. J. Albrink, M. v. Heemskerkstraat no. 2, een rozenkrans in étui. J. C. v. d. Aar, Spijkermanslaan lc, twee roeibootjes. H. de Bruijn, Voldersgracht 4, een sigarenpijpje. E. Herman, Smedcstraat 7, een arm band. J. Bijster, Adriaan Loosjesslraat 5, een lorgnet. A. van Beem, Teylerstraat 22, een rozenkrans. C. Zwetstaat, Leidsche straat 48, een portemonnaie met inhoud. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken De voltallige Raad is vanmorgen om tien uur bijeen gekomen onder presidium van don burgemeester, den heer Jhr. Mr. E. 1L E. TED1NG VAN (BERKHOUT. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van mevr. Rasch, waarin zij mededeelt bereid te zijn het aan bod der gemeente, om ©eiiigo lande rijen van haar voor fGOOO ie koopen, te aanvaarden. Voor de uitvoering der werken voor het gasbedrijf bevelen zich reeds een tweetal firma's aan, te weten Jan Lasschuit en Zoon ie Haarlem en T. C. Bakker, te Den Helder. Aangeboden wordt de gemeente- rekening, die een bedrag van f 33 820.14 aan inkomsten en f 32.724.921/2 aan uitgaven vermeldt, zoodat er een batig slot is van 1095.19 1.2. De VOORZITTER meent, dat men over dit resultaat wel tevreden kan zijn, waar er verleden jaar een batig Ido van f510.15 was. Tot leden der commissie tot nazien de gemeenterekening worden be noemd de heeren Van Lieshout, Ba- rondregt en Van der Vlugt, na ette lijke stemmingen. De rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur en van het legaat-Broek huizen worden eveneens aangeboden. De eerste vermeldt f 12.114.741/2 aan inkomsten en f 11.271.911/2 aan uit gaven, zoodat er een batig saldo is van 842.83; de tweede f416.51 aan inkomsten en ƒ361 94 aan uitgaven, zoodat hier een batig saldo van J 54.57 is. Op de voordracht voor het college van zetters worden geplaatst de af tredende leden, de hoeren Cos en Buys, en de heeren Van Es en Van Lieshout. Besloten wordt, een gemcentelee- nirig van 6000 aan te gaan voer den aankoop van grond voor de gasfa briek en aschhelt. De pachter J. Bakker van den tol op den Ouden Weg verzoekt om bij vernieuwing van zijn pachtcontract de pachtsom te verminderen van ƒ500 tot f 425 of f 400, in verband met de vermindering van het verkeer langs dien weg. De VOORZITTER deelt mede, dat de tol werkelijk achteruitgaat, en dat in de vergadering van B. en W. het plan is geopperd (door een der wet houders) om dien lol maar af te schaffen. Spreker voelt hiervoor veel, on acht ook de tollen een overblijfsel uit ouden tijd. De heer VAN WARMERDAM somt bedragen op, die sommigen aan dien tol betalen moeten. Er is o. a. een melkboer, die f 60 per jaar moet be talen. Met één stem tegen (die van den heer Loswordt besloten, den tol af te schaffen. De rekening der gezondheidscom missie wordt aangeboden. Eén der heeren bezwaren? vraagt de Voorzüter. Een stemBurgemeester, 'k zal d'r niet veel van zeggen, 't is een beste rekening. Hiermee zijn alle vroeden het eens. En als de Raad zich dan gaat ver- meien in een belangwekkend gebab bel over het suppletoir kohier van de hondenbelasting, komt de koffie, die altijd Haarlemmerliode'8 raadszittin gen pleegt te veraangenamen, ons al len .troosten". De Burgemeester merkt inmiddels op, dat het wèl merkwaardig is, dat or maar twee luxe-honden in klasse I zijn (één van spreker en één van een onder). Alle andere honden worden maar aangegeven als waakhonden, Lu de goedkoopere klasse 11. We hebben hier maar eén burge meester, vindt een der vroede vade ren, en daarom moet er dan ook maar niet meer dan écn wezen, die „een bond van plezierhoudt. De gemeente-opzichter vraagt om verbooging zijner jaarwedde tot 400. B en W. advisee ren daarop gunstig en de VOORZITTER deelt op een vraag van een der ieden mede, dat de opzichter zeer goed zijn betrekking vervult. Zeven jaar lang is inj slechts beloond met een fatsoenlijk fooitje van 200. B. en W. stellen nu voor, zijn sala ris op f 400 te brengen. De Raad neemt uit voorstel aau met 8 tegen 3 stemmen idie der heeren Van War merdam, Vink en Hartgerink). Rondvraag. De heer FAAS vraagt, hoe het nu eigenlijk is met de plannen tot ontslagneming van den burgemees ter. Meermalen is bij spreker daar naar geïnformeerd door verschil!en- do menschen, maar do Raad is nog in onzekerheid. De heer Faas sproekt tevens woorden van waardeering aan het adres viui den Burgemeester en memoreert de steeds aangename sa menwerking die de Raad met hem heeft mogen hebben. De VOORZITTER, dank betuigend voor de vriendelijke woorden van don heer Faas, antwoordt, dat door ver- scliillende omstandigheden zijn plan tot ontslagneming zeer vroeg bekend is geworden, maar deelt verder me de, dat hij voornemens is, binnen 10 of 14 dagen zijn aanvrage om ontslag bij H. M. de Koningin in te dienen. Om twaalf uur is de openbare zit ting afgeloopen, en vergadert de Raad door met gesloten deuren. HAARLEMMERMEER. De burgemeester van Haarlemmer meer heeft de leden van den gemeen teraad opgeroepen tot het houden van een vergadering, op Donderdag, den lsten Augustus 1912, des voormiddags ten 11 uur precies. levering van grint voor do dorpswe gen en schoolterreinen, voor 1912. 4. Aanbieding van de rekening der gemeente, dienst 1911. 5. Alsvoren van de rekening van het burgerlijk armbestuur, dienst 1911. 6. Opmaken van een voordracht ter benoeming van drie leden van het col lege van zetters. De aftredende leden zijn: de heeren B. Biesheuvel, G. B. 't Hooft en G. A. A. Kpaap Pzn. 7. Voorstel tot het toestaan van een crcdiet van hoosslens f 500 voor ontvangst van den feesttrein met ge- noodigden op Vrijdag, 2 Augustus a.s, 8. Voorstel tot vaststelling van hot plan van uitbreiding voor Nieuwven- nep en het plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor Hoofddorp. 9. Behandeling van aanvragen om gedeeltelijke ontheffing van aanslagen in den Hoofdelijken Omslag, dienst 1912, wegens vertrek uit de gemeente. 10. Rondvraag. IJMU1DEN. Voor het examen Eugelsch 1. o. is geslaagd Mej J. G. F. A. van Lange- veld, van hier. ZANDVOORT. Gisteravond is een begin van brand uit gebroken ten huize van den heer Van Houten op den lloogewcg. De brand was vermoedelijk aangekomen in een bergplaats voor brandstoffen. Door spoedig aangebrachte hulp kon de brand in het begin gestuit worden. De schade is zeer gering. Aangekomen vreemdelingen D. W. Stork, Hengelo, Hotel Groot Badhuis. J. Gcrzon, Groningen, idem. W. Trappen, Ueberdingen, Hotel Belvédère, 3 pers. Scholten, Breda, idem. A. Schoden, Winterswijk, ld. 2 pers. Fergusen, Londen, idem. 11. Vijvendijk, Haarlem, Kijkduin. R. Veth, idem, idem J. Schauseau, idem. idem. C. v. Houwingen, Nijmegen, idem. G. Snuif, Enschedé, idem. A. Sluis, Zaandam, idem. J. Siekert, Berlijn, idem. Z. Hui, Leiden, idem. B. Fijnvandraat, Groningen, idem. Fam. K. v. Bussum, Amsterdam, bij Zaakel, o pers. E. Jochemsthal, Amsterdam, Zee straat 20—22. J Tas, idem, idem, idem Mej. Pezars, idem, idem. J. Bing en Marie Trompetter, Pen sion Zorgvliet, 2 pers. Fam. Duykers, idem, Smedestr. 1, 4 pers. 1L Verdoner, idem, Kerkstraat 17. Ginihére, idem, Tramstraat. Mevr. Holzapffel, Amsterdam, Wel gelegen. 4 p. F. HoRzapffel, Welgelegen, 4 p. Mevr. Gartmarm, Amsterdam, id. J. en L. Asschen, Parijs, Hotel d'Orange. 2-p. P. Walker, idem. 3 d. Ergang, Maagdenburg, ld., 3 p. A. Kiene, Bussum, idem, 2 p. Th. Mayer, Linsbruck, idem. S. Mayer, idem. A. Atelli, Zurich, idem. W. Boering, Zurich, idem. H. Duirona, Parijs, idem. P. K. j Berk, Hilversum, Groot Badhuis. M. J. J. D. Dannsbach, Amsterdam, Groot Badhuis. II. Rudenfeld, Berlijn, id., 3 p. A. D. Mareus, Londen, idem. H. Buncker, Kevelaar, idem, 2 p. Adam, Haarlem, idem, 2 p. A. Eessler, Weenen, idem, 5 p. A. Blum, Parijs, idom, 2 p. W. Massink, Hengelo, id., 6 p. C. van Rossum, Haarlem, id., 4 p. A. Gerzon, Amsterdam, idem. Gantenberg, Saksen, idem, 2 p. 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 13 Juni 1912. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling van bestek en voor waarden voor de aanbesteding van de Binnenland DE PRINS. Z, K. H. de Prins, per automobiel tcrugkeerend van liet Paleis van don Koning van België te Cicrgnon, bracht Zaterdag een bezoek aan den Minister van Waterstaat, mr. L. H. W. Regout op zijn buitenplaats Kruisdonk bij Maastricht, alwaar de Prins den lunch gebruikte. COöP. SUIKERFABRIEK. De vergadering van aandeelhouders der op te richten Coöperatieve Suiker fabriek voor Noord-Holland heeft in hare vergadering van 29 Juli 1912 be sloten: le. Over te gaan tot definitieve stich ting eener coöperatieve fabriek; 2e. dat het bestuur zal bestaan uit de volgende heeren: G. A. A. Knaap, A. Roodenburg, C. C. v. d. Heuvel te Haarlemmermeer; R. D. Kaan, VV. Woudenberg en E. de Vries te IJpol- der, L. Allard te AerdenLout, C. Geer» ligs te Anna Paulowr.a en S. V da Clercq te Bloemendaal. 3e. Het bestuur te machtigen tot aan- koop van een terrein over te gaan; 4e. Het bestuur te machtigen een ge- salarieerden secretaris aan te stellen, DE STAKING DER GLASBLAZERS. Maandagmorgen toen de glasblazers te Vlaardingen het werk moesten be ginnen, wilden zij het werk opnemen om uit de vormen van Delft flesschen te maken. Zij waren begonnen maar keerden bijna weer allen terstond te rug. Alleen de leden van de Christe lijke organisatie bleven in de fabriek wachten op den patroon om mot do zen te spreken. Werken konden zij echter niet,, door gebrek aan hulpen. Do stakers vergaderden aanstonds en besloten eene commissie naar het kan toor te zenden met het verzoek om do vormen uit de fabriek te doen verwij deren en den dag te noemen dat met den nachtarbeid zou worden opgehou den. De directie verklaarde de vor- niet uit de fabriek te kunnen doen zoolang de staking te Delft duurt, maar deed het voorstel dat er zou overeengekomen worden tusschen de directie te Delft en de arbeiders dat te Delft dezelfde vergoeding zou worden gegeven voor onbezette plaatsen als geschiedt te Vlaardingen. Dat eene cominissi6 zal worden benoemd die verdere geschillen onderzoekt en dto tevens zou onderzoeken of nachtar beid kan worden afgeschaft. Deze commissie zou dan kunnen ge lasten dat er een proef genomen werd en den dag bepalen, wanneer daar mede werd aangevangen. De uitspraak dezer commissie zou binnen 3 maanden vallen en verplich tend zijn voor beide partijen. In af wachting dezer uitspraak zou hc-t werk' worden hervat en de vormen terugge zonden naar Delft. Directie informeerde per tele foon bij de Directie te Delft en dezo verklaarde reeds met dit voorstel ac- coord te gaan. De arbeiders te Vlaardingen beslo ten toen weer het werk te hervatten in afwachting wat het besluit der ar beiders te Delft over deze voorstell :n ls, om, wanneer het noodig blijkt weer eenparig den arbeid neer te leggen. De fabriek te Vlaardingen lieeft dus voorloopig slechts één dag stop ge staan. VUURWERKFABRIEKJE IN DE LUCHT GEVLOGEN. Gisterenavond omstreeks half acht ontlastte zich boven Sloten een klein onweer. Even een paar dondersla gen en een felle bliksemstraalen de heer Ivram, die op het boerderijtje „Meeroever", aan 't Sloterjaagpad woont, zag de bliksem bij zich op het erf slaan. Op dit erf staat een klein houten schuurtje, waarin de vuur werkmaker 1L Horsten, wonend aan den Slolerweg, zijn bedrijf uitoefent. Er. toen de bliksemstraal op het erf van den heer Kram sloeg, vloog met een het vuurwerkfabriekje de lucht in, zoodat men aan moet nemen daar geen andere oorzaak le vinden is dat de bliksem in het gebouw tje is geslagen. In de werkplaats wa ren op het oogenblik van de ramp aan het werk de heer Horsten zelf en diens ongeveer 15-jarig zoontje. Hoe wel de loods zelf door den slag ge heel uit elkaar vloog, kwamen vader en zoon er als door een wonder goed af. De vader kwam geheel met den schrik vrij, doch de zoon kreeg brand wonden aan handen en hoofd, die voorloopig verbonden werden in het huis van den heer Kram, later in het Wilhelminagasthuis. In het labriekje had men op het oogenblik een partij vuurwerk voor de Nijmeegsche tentoonstelling on derhanden, dat bij het ontploffen zulk een slag gaf, dut op een kwar tier afstand de ruiten der huizen rin kelden. Van het gebouwtje zelf bleef niets staan en het hout, waar het uil op gebouwd is, verbrandde tot den laut- sten spaan. ONGELUKKEN. Op de scheepswerf te Millingcn i9 gisterenmorgen de 16-jarige Chr. S. van een hoogte van ongeveer 4 meter in het scheepsruim gevallen. Zwaar gekneusd werd de jongen opgenomen en naar het gasthuis gebracht, waar bij spoedig daarna is overleden. Te Bergambacht is Zondagna middag .het 4-jarige zoontje van den landbouwer J. J. P. S. verdronken. Te Baarn is het tweejarige zoon tje van den heer J. V, In een pot ko kend water gevallen en aan de ge volgen bezweken. De werkman II. K., van Ilardin.x- veld. die 1.1. Donderdag op een werk te Schoorldam bij het vervoeren van een woon aak een stuk van den mast op het hoofd kreeg, is Zondag in het Ziekenhuis te Alkmaar aan de gevol gen overleden. De man laat een vrouw met 7 kinderen na

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1