NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang, No. 8934 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 6 AUGUSTUS 1012 AARLENI'S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E RTENTIËN: Vonr Hanripm PER °R,E MAANDEN: Van 1-5 reSe,s 50 CtsG ied«e tegel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor de dorpen'in' dén 'omtrek waar "een Agent'gevestigd is (kom "der Franco per"post'door Nederland i I 1 3f Pe'P"""^! Afzonderlijke nummers0.02^ 8v? Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 K Redactie en Administratie: Groote Hootstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommonaai Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarae 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiSn en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Teiephoon interc. 6229. DIT NUMMER RES TA AT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 7 AUGUSTUS. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Biosc. Theater Gr. Markt: Voorstel lingen. Gebouw St. Bavo: Bioscoopvoorstel lingen. Kleine Vereeniging: Bioscoopvoor stellingen. Schouwburg: „Benjamine" door Rotterdammers. Schouwburg, Nassau laan: Do Fa milie Lehmann, 8 uur. De Kroon: „De moderne Eva", door bet Ned. Operette-Ensemble, 8 uur. Soc. Vereenigiüg: Specialiteiten- voorstelling. Brongebouw: Voorstelling door Het vroolijk Tooneel. Duin en Daal, Bloemendaal: Con- OM ONS HEEN No. 1574 Louis de Vries geïnterviewd Onze bekende tooneelspeler zat met twee anderen in de vestibule van de Bchouwbprgtent op de Nassaulaan, toen ik hem voor een interview een oogenblik te spreken vroeg. Hij nam den grijzen hoed af, gTeep in de lin kerhand den wandelstok met gouden knop en gaf mij met de rechter den handdruk der kennismaking. Wel zeker, hij zou mij te woord staan. Maar in de tent zelf ging het niet, dus stapten we naar Brinkmann, in de kermiswoek meer drn ooit het middelpunt voor conferenties, ernsti ge on andere. „Ja, ik ga naar *t Neerlandsch", (1) zei hij onderweg, opgewekt stappen- do en met blijkbare vreugde in zijn stem. „Wat ik er te doen zal krijgen weet ik nog niet, maar het zal wel goed werk zijn. Ik ben immers nog tang genoeg, negen-en-dertig." „En toch is u betrekkelijk laat be gonnen." „Ja, weet u dat? Op mijn zeven-en twinti gste, ik was toen al getrouwd ei had vier kindertjes. Hoe 't zoo kwam Och, eerst had ik wat lief hebberij-komedie gespeeld en daar een gouden medaille mee gewonnen. Bouwmeester vond het goed en wou regisseur bij ons worden, en Reïjding. Röwing en Lamberts Hunelbrink raadden me aan bij 't tooneel te gaan. loon ben ik een jaar op de tooncd- school geweest, gek hè, als je al man en vader bent. Maar alia, dat moet (1) Do gewone afkorting voor de Kon. Vereen. Het Nederl. Tooneel. rollen van Bouwmeester laten spe len". Dat begrijp ik niet. Bouwmees ter is een groot acteur, maar ik heb andere opvattingen van sommige stukken. Bijvoorbeeld op 't eind van den Koopman van Venetië gaat Bouwmeester woedend af, ik speel dat liever als de gebroken man, die zijn dochter kwijt is, zijn geld kwijt, en zich nu ook nog moet laten doopen, wat hij het ergst van alles vindt. „Stuur me het stuk, ik zal het teeke nen", zegt hijik speel dal als de ge slagen man en Van Loghem, u weet wel, het lid van den Raad van Beheer van H Neêrlandsch, zei tegen me „De Vries, dat is mooi, dat is heel mooi." „Ja", zeg ik zoo, „maar jullie wilt me toch niet hebben." Dat is een poos geleden, begrijpt u. Ik had toen eens gepolst, of een sollici tatie succes zou hebben, maar ik kreeg zoo den indruk van niet. Toen zei ik tegen me zelfdan solliciteer ik ook niet, maar wacht tot ze bij me komen." En zoo was hij van zelf terug op het onderwerp, dat hem het meest vervulde, zijn komst aan 't Neer landsch. ,,'t Was in April, ik had met de Tooneel vereeniging in Gent Op Hoop van Zegen gespeeld. Toen ik terug kwam zei mijn vrouw „Van Korlaar is hier geweest." Daar schrikte ik even van, ik greep natuurlijk waarvoor dat bezoek zou wezen. „Zoo", zog ik, „dan ga ik naar hem toe." „Nee, je moet hem opbellen, hij komt hier.' Dat doe ik en binnen tien minuten kwam hij met een taxi. „Wat verschaft me de eer van bezoek vraag ik. Daar kijkt Van Korlaar me aan on begint te lachen. „Ben je vrij „Ja", zeg ik, want ik onderhandel- i wel met Roijaards en met Van Lier, maar verbonden had ik me nog niet. „Wil je bij ons komen „Ja, dat wil ik." Toen nog even over het salaris, het contract doorgekeken, hier en daar at veranderd en binnen vijf minuten as alles in orde." Terwijl hij daar zoo te verhellen zat deunde zondor ophouden een orgel door ons gesprek. En we kwamon de positie van den acteur. „In tv jaar heb ik ze aangeraden, de familie Lebmann te spelen, toen lachten ze me uit, maar er is in 80 voorstellin gen nu tuch f 43000 mee gemaakt. In Nederland wordt de tooneelspeler t zooals in Frankrijk geraad- dan maar en toen ik eind-examen had gedaan, kreeg Ik aanbiedingen oinbij Ipleegd over de kous van de stukken; «en gezelschap te gaan. Goed, ik ging bij Jan Mulder, te Rotterdam, in T i v o 1 i en na een maand of wat was de boel failliet en stonden we met ons zevenen op straat." En bij die herinnering trok het be weeglijk masker van Louis de Vries in een lachplooi. „Maar dat komt terecht, dat komt in de tooneel wereld alles weer op zijn pootjes neer We zijn nu met de Tooneelvere»niging ook failliet, dat weet u. Je hoort dat dan zoo maar opeens. Wat zouden we doen Al de kennissen moesten nog gedaan wor den ik vroeg dus aan den curator. de directie kiest en wij hebben maar te spelen. Iloe dat precies gaat We hebben eerst lezing, met den regis seur, dan neem je de rol huis en kijkt ze eens door, ik lees al tijd do heele rol telkens door en dan is het, of er langzamerhand een gor dijn op.gaatje ziet, wat dat voor een persoon is en hoe 't wezen moet. Daarom lachen wij, als er een criticus komt, die zegt, dat wo ons niet in de rol hebben ingeleefd. Alsof wij niet studeeren, lezen, om ons van de rol te doordringen. Voor Napoleon in Madame Sans Gèno bijvoorbeeld heb ik wel degelijk boeken gelezen en den of wij het décor en de costumes j indruk gekregen, dat Napoleon thuis mochten gebruikea. Dat was in orde j gnsn -uw man, maar een gentleman nu spelen ween p a r t a g e, het gaat vrij goed, gisteravond hebben we nog vijf-en-veei a procent ge deeld. Nee, meisje I" Dat laatste was een apartje tot een kii.-.., dat ons met een bloempje ver sieren wou. Ik herinnerde hem aan twee rollen, waarin ik hem het —atst had zien spelen Uriel Acosta en Ganimard, de detective in Arsène Lupin. „Wat u van die twee het liefst speelt, hoef ik niet te vragen." „Och", zei hij met een lachje en een minachtend handgebaar aan 't adres van Arsène „Lupin, „Ik hou van 't klassieke repertoire. Onlangs heeft Rössing me gezeid „ze mooteu je aan 't Neêrlandsch nu niet al de oude was. Als ik nu die rol in 't Neer landsch te spelen krijg, zal ik die waarschijnlijk heel anders spelen, dan Bouwmeester, maar daarom mag toch niet gezegd worden, dat ik me er niet heb ingedacht Op dit oogenblik is bij den Raad van Beheer in rondlezing een stuk van een Hagenaar, Hendrik van de Wal, Nero en Agrippina, dat ik aanbevolen heb. Maar rondlezing is nog geen opvoering." Hier werd me het blikken bakje van den orgelman onder den neus ge duwd, waarin ik mijD obolus offerde. „Pas ben ik een week in Parijs ge weest en daar heb ik te Versailles het portret van Napoleon gezien en weer denzelfden indruk van hem gekregen. Daar was ik ook in de Grand Guignol, u weet wol, dat theater, waar ze die édn-actortjes geven 1 Wat een spel Ik was voor T eerst in Parijs, 'k heb •nog niets gezien en ik wou ook zoo graag eens naar Londen. Misschien zal daarvan het volgende jaar in de vacantie kunnen komen." De St. Bavo sloeg half acht. De Vries stond op. ,,'t Is mijn tijd, ik moet me kleeden, als 't scherm gaat zit ik op het tooneel. Gaat u mee de voorstelling zien Dat is goed. En toen we bij de tent op de Nas saulaan afscheid namen, zei hij „ik zal zien, of ik u ontroeren kan." J. C. P. Dat ik niet ontroerd ben, is waar lijk niet aan dezen zeer knappen too neelspeler te wijten. Hij heeft de rol, de zware rol van Abraham Sender Lehmann voortreffelijk gespeeld, in al do heftige aandoeningen, die zij mee brengt eerst de bijna afgodische liefde voor zijn zoon, later zijn toorn bij de ontdekking van diens afvallig heid, eindelijk zijn smart bij den dood van zijn zoon. Het was mooi werk. En zeer geprezen dient ook te worden Hermann Schwab, als de brave, gemoedelijke oom Salomon. Dat Siegmund Lehmann door den schrijver is geteekend als een eeuwig aarzelende, slappe figuur, kon de heer Gilhuys niet helpen. Een zeer goede voorstelling was het, mol de twéé oude Lehmanns ver boven de anderen uit en vol treffende tragiek. Dat ze ons toch niet ontroeren kon, vindt zijn oorzaak buitenaf. Vlak bij de tent is een danshuis, waarin muziek gemaakt wordt. Maar welke muziek? Een harmonika en een trom. Als Lehmann het Joodsche avondgebed doet op Sabbath en er een intieme stemming heerschen moet, dreunen van buiten de zware slagen er door heen rom bom, rom bom, rom bom. Ais in het dorde bedrijf de oude man in diepe droefheid neerzit, snerpt buiten de harmonika Er is al dadelijk, bij 't begin van de voorstelling, gevraagd of de eigenaar van het danslokaal die hinderlijke muziek niet staken kon. Maar hij had vergunning van den burgemees ter om muziek te maken en moest toch ook bestaan. Als de Tooneelvereeni- gïng hem nitkoopan wou.... Of dan althans die trom niet zwij gen kon Noen, daar moest hij juist het pu bliek mee trekken. En de cacophonio ging door tot het bittere einde. Over het moorddadige instrument hebben wij bijzonderheden ontvan gen. Het is een vinding van een Vel- senaar, die het zelf bespeelt, en be staat uit een kast, waarin een groote trom, een kleine trom, bekkens en bellen, die met do voeten in beweging worden gebracht,, terwijl de gevaar lijke uitvinder-artist met zijn handen nog de harmonica bespeelt Gisteravond was de klank nog ge temperd, maar als de machine op volle kracht werkt, „dan kun je", zei onze berichtgever, „het aan T station wel hooren." En dat halsclie workluig wordt de heele weck van 's middags twaalf tot 's nachts twee uur bespeeld. De spe ler en Ue eigenaar van de danszaal moeten, vreezen wij, aan 't eind van de kermisweek waanzinnig geworden zijn van 't lawaai buren zijn nu, na één avond, al wam honig. Hoe heeft men den schouwburg zóó vlak bij dit razende instrument kun- zetten 1 Had de tent standplaats gekregen tegenover de school, dan zou althans geen hinder van gohaxl hebben. En de man van de danszaal klaagt eveneens, omdat die schouwburgtent, vlak voor zijn neus, zijn nering be lemmert. Maar de hoofdinspecteur van poli tie kwa.ro luisteren en overtuigde zioh, dat hot spelen met dezen buurman onmogelijk was. Want tegenover de vergunning tot muziek maken van den koffiehuishou der staat toch de niet geringe som van 550, die do Tooneelvereeniging aan staangeld betaalt en waarvoor zij eischen mag, dat haar voorstellingen niet onmogelijk gemaakt worden. Wij vernemen van de directie van den schouwburg aan de Nassaulaan, dal de politie heeft verklaard, dat zij hoopt verbetering in den toestand te kunnen hrensr«n. Waarschijnlijk wordt de groote last, de Turksche trom, uitgeschakeld, dan is de overlast verdwenen. Wij bevelen het bezoek aan deze voorstelling bijzonder aan. Stadsnieuws EEN OUDE GEDENKSTEEN. In het „Maandblad der Haarlem- sche JongeiingsvereenigLng" schrijft „Veritas Juvat" o.m.: Vlak bij de spoorbrug over 't Spaarne, staat een oud gebouw, op heden in gebruik bij de firma Gon- nermainn en Co. Dat Is niets buiten gewoons, maar- in den muur van dat gebouw zit een steen eenigszLns roos kleurig beschilderd en in tamelijk vervallen staat. In dien steen is het volgende gebeiteld: Deze steen gelegd door Z. K. H. Willem, FreJerik, Paul, Alexander, Lode wijk, Erfprins van Orange, den 24o April 1838. Deze Erfprins is later geworden Z. >i. Koning Willem III. In de boeken staan de voornamen anders gerang schikt, nl. Willem, Alexander, Paul. Frederik Lode wijk. Waardoor dat verschilt, zou de steenhouwer kunnen verteld hebben, zoo die nog leefde wellicht weten ook anderen het, doch ik weet het niet Maar wel schijnt het vreemd en niet al te hoffelijk, om dien steen daar zoo te laten zitten tot verbazing an vreemdelingen, die als ze het in schrift hebben kunnen ontcijferen, stellig met verbazing naar het oude zwarte gebouw zullen zien, al is 't met een nieuw stuk verhoogd en tot fabriek ingericht. Toch is liet niet zoo vreemd als 't lijkt. Het gebouw, dat In 1838 werd gesticht, bracht uit België met zich in Nederland eene nieuwe nijverheid: katoenweverij. En dit was toen een zóó merkwaardig feit, dat er eene prinselijke steenlegging voor plaats vond. De heren Poelman en Verschaffeit waren de eigenaars der fabriek, en Belgen van geboorte, zullen ze er ze ker wel vereerd mee zijn geweest. La- tor kwam de fabriek in eigendom aan den heer Previnaire, die de katoen ververij in de bekendo fabriek aan den Kinderhuissingel liet uitoefenen. Daarna is echter verval gekomen cn voer verschillende werkzaamheden diende het oude gebouw. Met den ge- donksteen werd het er niet beter op ik meen hem zelfs wel eens in den modder te hebben zien staan. Dat is niet meer het geval; hij is thans in elk geval weer behoorlijk ingemet seld en schenkt dus een zekere glorie aan de inrichting van werktuigkun de, die er nu gevestigd is". Tot zoover het bericht in het maand blad, dat wij belangrijk genoeg ach ten om over te nemen, daar de mees te Haarlemmers den oorsprong van den steen niet kennen en die ook niet is vermeld in do Huarlemsche geschiedboe ken. RU WIEL GEDIEFD, 'en nadeele van den heer W. de V. is gistermiddag tusschen half één en half twee uit 't perceel Lange V eerstra at 32, een rijwiel weggeno men. DE "KERMIS. Gister zijn door de politie acht be schonken personen naar 't bureau j gebracht Ook de kermis schijnt haar scha duwen vooruit te werpen, want Za terdag, toen het nog geen kermis was, werden al zes personen voor 't zelfde feit aangehouden. En dat is geen normaal getal. Natuurlijk veroor zaakten deze dronken lieden, hier en daar opstootjes. Anders is 't op het kermisterrein rustig gebleven. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Duvo-kerk te Haarlem, op Donderdag 8 Augustus, des middags te 23 uur, door den heer L. Robert. Programma: 1. Sonate A gr.t. A. G. RITTER. 2. Eerste deel Concert Koekoek en Nachtegaal G. F. H&NDEL. 3. Carillon. S. DE LANGE. 4. Cantabilé ENlt. BOSSI. 5. Toccata TIL DUBOIS. G. Offertoire LEFéBURE WéLY. FAILLISSEMENTEN. Door de Arr Rechtbank alhier, zijn bij vonnissen dd 6 Aug. 1012, in staat van faillissement verklaard: W. A. Wakker, firma II. C. Lou- werse en Zoon, confiseur-cuisinier, wonende te Haarlem, Gr Houtstraat. D. Rempt, arts te Heemstede. W. Huender. koopman te Bloemen daal, firma J. B. Die velaar en Co. Rcchter-commissaris Mr. H. van Lo- ghem de Josselin de Jong. BEëEDIGING De heer Mr. A. II. J. Mcrens, alhier, is ter terechtzitting in de Arr. Recht bank vrn heden, bciicdigd als kan- tonrechter-plaatsvervangcr te Haar lem. Concert. De volgende week zal een concert plaats vinden in den tuin van het Ge sticht Meerenberg door de muziekver- eeniging ..Voorwaarts", directeur de heer P. P. Wit. Dit concert zou heb ben plaats gevonden op 31 Juli, doch moest toen door de sleclito weersge steldheid worden uitgesteld. Diewaseralvlugbij. Maandagmiddag omstreeks half drie, dus toen pas de kermis geopend was, waagde een ongeveer 12-jarige jongen het, een pak nougat uit een nougatkraam weg te nemen. Een be jaarde man, die dat bemerkte, zette den jongen achterna, doch kon hem met te pakken krijgen evenwel kwam het pak nougat weer op de oude plaats terug, daar de jongen dit in zijn vlucht weggooide. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij E. Engelman, Amsterdamsche Vaart 74, een damestasclije met in houd. A. Wanner, Teylershofjestraat 5 rood, een kinderarmband. H. Lanipe, Gierstraat 29, een liee- renportemonnaie. J. van Vemde, Schouwtjeslaan 29, een kat. A. de Vos, Eendrachtstraat 33, een dameshorloge. H. Jansen, Kü derhuissingel 62 H, een zweep. Mej. M. Giegengack, N. Groenmarkt 7, een pet. Mej. J. Kooraen, Gierstraat 39, een reticule met inhoud. G. Aalpol, De Clercqstraat 143, een slootje. VV. van Soest, M. v. Heemskerkstr. 2 (St. Joannes de Deo) een ceintuur mei gesp. H. Fianken, Groote Houtstraat 4, een dameshorloge. J. Drupsteen, Bloemertsteeg 12, een portemounaie met inhoud. E. de Bas, Spionkopstraat 25, Scho ten, een damestaschje met inhoud. J. van Donscboten, Zuid-Polderstr. 96, een damestaschje met inhoud. F. Willemsen, Lange Heerenstraat 40, een damestaschje met inhoud. Ch. Opete, Lange Hofstraat 15, een taschje met inhoud. G. Dreyert Westergracht 28, een broche. (Zie vervolg stadsnieuws ondei taaiste berichten). de Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Op het weiland voor hotel „Deun en Daal", heerscht sinds een paar dagen een gezellige drukte. Twintig padvinders uit Watergraafsmeer, ver blijven hier vier dagen en hebben dit land op militaire wijze, ala kamp ingericht en zijn gehuisvest in ten ten. Een schildwacht staat dag en nacht bij den ingang van het kamp en houdt controle op de bezoekers, die uit iwsgierigheid eens een kijkje gaan Het menu was gisteravond grauwe erwten met spek en bepaald aardig was om te zien, hoe grtig de ketels werden geledigd. SCHOTEN. AUTO-ONGliLUK. Hedennacht rufm één uur, heeft al hier eca ernstig auto-ongeluk plaats gehucL Te ruim één uur begaf de heer S. Prins, handelaar in bouwmaterialen te Zaandam, komende van Rotter dam, zich, na een oogenblik in Haar lem vertoefd te hebben, in gezelschap van zijr: chauffeur C, Pornpman, met zijn auto no. 689, Adler, van Haarlem langs den Spaarnammerweg naar Zaandam. Komende nabij de Scho- teusche gasfabriek, even over de brug van het Spaansche vaartje, zag de heer Prins, die zelf de auto be stuurde, dat er zich voor hem op den weg een aangespannen rijtuig bevond. Daar hij dacht dit voertuig hetwelk ver genoeg uitweek, te kun nen passeeren, haalde hij naar links uit In dc mecning dat de bermzijde aldaar breed genoeg was, reed hij met een flinke vaan door, wat ten gevolge had, door de geringe breedte van het talud, dat de auto onderste boven met de inzittenden in de sloot, langs do gasfabriek en Spaarndam- merweg, terecht kwam. De chauffeur Pornpman sloeg door den schok uit den wagen en kwam ge deeltelijk met het lichaam onder de auto in de sloot terecht, terwijl de eigenaar, hoewel hij uitwendig nogal gekwetst werd, er beter af kwam. Door liet nachtpersoneel der gasfa briek, dat op het hooren van den slag, toen de auto in de sloot viel, da delijk toesnelde, zijn de automobilis ten dadelijk op het droge en in de stokerij der fabriek gebracht. De politie, die inmiddels verschenen was en een onderzoek instelde, ver leende de eerste hulp. De eigenaar bleek, behalve een wond aan het rechter been, ter hoog te van de knie een klein bloedend wondje, alsmede een wond aan eeu zijner vingers bekomen te hebben, terwijl de pink van de linkerhand in tweeën was gespleten. Dr. Schuylenburch, die inmiddels per teiephoon gewaarschuwd was, was spoedig ter plaatse. Na den go- scheurden pink onderzocht te hebben, hechtte hij deze. De chauffeur, die geen uitwendige verwondingen had bekomen, klaagde over pijn in de ar men en schouders. Door den garage-houder Inpijn tft Haarlem, zijn beide personen per au tomobiel in gezelschap van den w.n. directeur der gasfabriek, don heer Cos e:i den veldwachter Heer tjes, naar hunne woning te Zaandam vervoerd. Wonder mag het betrekke lijk nog lieeten, dat dit auto-ongeluk goed is afgeloopen, daar de sloot on geveer 2 Meter beneden den weg ligt De automobiel zal door den garage houder Inpijn op het droge worden gebracht en naar diens garage voor nader onderzoek en herstel worden overgebracht Vermeld dient nog, dal de beide remmen waren aangezet hetgeen aan de groeve door sleeping der wielen in den berm gemaakt, zeei goed te zien is dat er krachtig ge remd is om een botsing te voorkomen. Het rijtuig, dat de auto voorbij wil de rijden, was dat van den heer W. J. Balm, van Spaarndam, die even eens zijn diensten bij het ongc. al heeft bewezen. De auto heeft weinig schade beioo» pen, alleen di ruiten zijn ingedrukt. SANTPOORT. De heer J. Schoonhoven herdacht dezer dagen het feit dat hij vóór 40 jaren als bloemistknecht in dienst trad bij den lieer Jac. C. Groenewe- gen, destijds te Amsterdam. Op dien dag was het op de kweekerij aan den Velscrweg, thans eene Naaml. Venn., feest. Van de directie, zijn vorigen patroon en zijne collega's, ontving hij prachtige cadeau's. Een concert, met'- succes uitgevoerd door het muziek korps van Driehuis, besloot den dag, HAARLEMMERMEER. De vrouw van den spoorwachter to Hoofddorp had het ongeluk bij het afsluiten der spoorbaan met de rech terhand tusschen de ijzers te komen, waarin de boomen vallen. Drie in. gers werden haar bijna afgeknepen. UMUIDEN. De „St.-Crt." van 4 Augustus 1912 no. 1S2, bei at de goedkeuring der ak ten van de Naamlooze Vennootschap Stoomvisscherij „Velsen", te Uinui- den. De Vennootschap wordt opge richt voor den tijd van 30 jaren en met een beginkapitaal van 30.000, verdeeld in aandeelen van 500. Met ingang van 1 Aug. is naar 1J- muiden verplaatst dc aspirant-com mies der posterijen, de heer G. Sjol- lema (o. v.). ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: V. M. de Nozan, Parijs, HoteJ d'Orango, 5 pers. J. G. Benaria, Bombay, id. H. Luutz, Hamburg, id., 4 pers. H. Boelen, Baarn id., 3 pers. G. C. Hoefnagels, Soerabaye, Gfl Badhuis. Dr. Boelk, Hilversum, id., 2 pers. K. J. Perk, id. id., J. H. Schaay. Rotterdam, id.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1