dienst nemen, als deze geen geldige reden voor verzuim kunnen doen gelden". Na eenig debat werd dit voorstel aangenomen. Opleiding. Bevoegdheden. 's-Gravenhage wenschte het hoofd bestuur opgedragen zien, om zoo mogelijk in samenwerking met an dere onderwij zèrsvereenigin gen de propaganda voor een betere opleiding en betere regeling van do bevoegd heden krachtig ter hand te nemen. Het Hoofdbestuur zei in zijn praead vies deze opdracht gaarne te aan vaarden. Zonder discussie werd de opdracht aan het hoofdbestuur verstrekt. Rotterdam stelde voor dat het hoofdbestuur een onderzoek zal in stellen naar de practische opleiding der kweekelingen aan de rijks- en bijzondere normaalscholen. Ook deze opdracht werd met groote meerderheid verleend. Tijdelijke Leerkrachten. Rotterdam stelde voor, dat het hoofdbestuur ee nonderzoek zal in stellen naar de positie der tijdelijke leerkrachten. Deze opdracht werd eveneens ver leend. S e h o o Tv e r g" a d o r i n g. Voorstel van het Hoofdbestuur: „Aan de wenschh in zake wijziging van art. 21 worde toegevoegd: het recht van beroep op besluiten der schoolvergadering worde toegekend aan ieder lid der schoolvergadering". Na eenige gedachten wisseling werd het voorstel van liet hoofdbestuur goedgekeurd. Amsterdam diende de volgende mo- lio in: ..De Algemeene Vergadering spreekt nadrukkelijk als haar mee ning uit, dat wijziging van art. 21 der Wet urgent is". Hoofdbestuur beveelde aanneming yan deze motie warm aan. Ze werd bij acclamatie goedgekeurd. De vergadering werd hierna tot he den verdaagd. Vóór den aanvang der vergadering werd in den foyer en den salon van de Harmonie Doele een tentoonstel ling van leermiddelen en fröbelwerk geopend. Na afloop der vergadering voreenig- den de afgevaardigden zich aön eon diner-concert. TREINONGEVAL. Doordat te Voorschoten van een der wagens van een zandtrein een as was gebroken, zoodat de weg versperd werd. hadden gisterenmiddag ver schillende treinen op het traject 's- GravenhageLeiden belangrijke ver traging. INGEZONDEN MEDEDF.F.LINGEN h 30 Cts. per regeL Slechte spijsvertering. Wanneer ons voedsel niet behoor lijk verteerd wordt, worden het bloed en dientengevolge do weefsels en ver dere organen van ons Lichaam niet behoorlijk gevoed. Van welk© uitste kend© hoedanigheden uw voedsel ook moge zijn, in welke hoeveelheid gij het ook gebruikt, uw bloed wordt arm en vormt zich niet in voldoende mate. Uw gelaatskleur wordt geel, het vleesch wordt slap, uw lippen worden bleek en uw tong beslagen. Gij gevoelt u gedrukt, gij hebt geen eetlust en alles wat gij gebruikt hin dert u, gij krijgt maagpijn, een ge spannen gevoel over de borst, last van hoofdpijn, enz. Verzwakking en bloedarmoede kunnen optreden. Het is van het grootste belang zorg te dragen voor een geregelde ontlas-i ting en indien uw spijsvertering niet iu orde is, kunt gij niets betere ge bruiken dan Foster's Maagpiilen. Zij werken zacht doch afdoende, zij her stellen een vrije vloeiing van een tra ge gal en hergeven het arbeidsvermo gen der spijsverteringsorganen. Dank zij hun aangename en zachte wer king, zijn zij het aangewezen middel voor vrouwen, zoowel als mannen, grijsaards zoowel als kinderen. Foster's Maagpillen (wacht u voor namaak) zijn te Haarlem verkrijg baar bij de heeren K. v. Eden, Spaar- no 38, en J. J. Göppinger, Gr. Hout- si raat 147a a f 0.65 per flacon, of f 3.00 per zes flacons. Gemengd Nieuws DE BRAND TE PETERSBURG. Bij den brand op het Petrowski- eilund te Petersburg, een brand zoo groot en hardnekkig als in 15 jaar niet is voorgekomen in de Russische hoofdstad, zijn in vlammen opgegaan: liet zomerpaleis van Peter den Groo- ten, dertig houten huizen, een reus achtige houtstapel en verschillende ka zernes De in hel zomerpaleis be waarde meubelen, vervaardigd door Peter den Groote. kostbare aquarel len en gobelins zijn verbrand. In de vlammen vonden een schildwacht en een moeder met zeveii kinderen den dood. De brand besloeg een opper vlakte van 2 1/2 K.M. De schade wordt geraamd op drie millioen gulden. PEST. Volgens een telegram uit Liverpool is daar een jongen van 7 jaar aan de pest gestorven en weet men niet, waar de ziekte vandaan komt. PADVINDERS VERDRONKEN. Over het ongeluk, dat op een zeil tochtje bij Leysdown op do kust van She'j?i>ey aan acht jonge Lieden het leven kostte, meldt men nog: Een kotter, die een afdoellng boy scouts van Dulwich naar het kamp van Leysdown moest overbrengen, was 's morgens om acht uur van Erith vertrokken. Er waren 23 boy scouts aan boord en vijf volwassenen, die met het toezicht op de jongelieden waren belast. De reis langs de Theems was zeer aangenaam geweest en alles ging goed tot men Warden Point omgezeild was en op do kust van Sheppey aanstuurde, Een plot seling opkomende windstoot deed den kotter omslaan. Wel richtte het vaartuig zich nog even op, maar in het volgend oogenblik sloeg het op nieuw om. Eukelen van do opvarenden klem den zich aan het scheepje vast, ter wijl de jongens, dio zwemmen kon den, zich drijvende trachtten te hou den en anderen onmiddellijk in zee afdreven. Het ongeluk was opgemerkt van het kustwachtstation van Leysrlown; onmiddellijk werd een boot bemand en naar de plaats van het onheil ge roeid. De boot werd gwwoigd door ge oefende zwemmers uit het boy-scout kamp van Sheppey, die onder hun leider Picot te hulp schoten. Van de drenkelingen werden er evenwel slechts 16 boy-scouts en vijf volwassenen.door de kustwachters in hun boot opgenomen en aan boord gebracht. Onder de geredden bevon- zicb twee reeds in bevvust-eloozen toe stand. Genoemde Picot slaagde er nog in bij een dezer de levensgeesten we der op te wekken, bij den ander mis lukten deze pogingen en moest men die na 2J uur opgeven. De overige geredden bevonden zicb wel, niettegenstaande zij vrijwel uit geput waren, toen zij door de kust wachters werden gered. NOG EEN PADVINDERS-DRAMA. Een ander drama had nabij Brigh ton plaats. Daar kampeerde ook een partij padvinders, jongelingen van Battersea. Ongeveer dertig van hen gingen Zondagmorgen in zee baden, toen een hunner kramp kreeg „help nep, maar spoedig zonk. De zee was woelig, maar een dokter en drie jongelingen zwommen moedig op den drenkeling toe. Weldra verdwe nen ook de drie laatsten onder de woeste golven in de diepte. De dokter, die ook op het punt van verdrinken was, werd nog intijds gered. Drie van de vier lijken weiden Zondagavond gevonden, het vierde dreef weg. Een roerend tooneeltje ontstond daardoor dos avonds t.e Battersea bij do zendingskerk, waartoe al die kna pen behoorden. Er kwam een man vragen, of men de lijken der jongens had gevonden. „Ja, op één na", werd hem geant woord. En toon de naam van den vermisten jongeling werd genoemd, riep de man in hevige smart „Dat is mijn zoon." SPOORWEGONGELUK. Twee treinen zijn in den tunnel van Lozanne bij Lyon dwars op elkaar ingeloopsn. Bij het ongeluk zijn 4 dooden en een 20-tal gewonden. De trein, te 2 uur van Paray Monial vertrokken met be stemming voor Tyvor, was reeds bij na geheel in den tunnel bij net sta tion van Lozanne verdwenen, toen de sneltrein, die om 1.30 van Vichy naar Lyon vertrekt, op de achterste 5 w agens van den eerstgenoomden trein lie;!. SPOORWEGSTAKING IN SPANJE. Te Almeria hebben de spoorwegbe ambten weder eens besloten het werk neer te leggen uit ontevredenheid, dat zij geen antwoord kregen op èenige door hen gestelde eischen. DE STAKING DER ZEELIEDEN. De zeelledenstaking is in de ha vens aan de Atlantische kust geëin digd, maar duurt to Marseille nog voort. Leger en Vloot MA RINE-M A NO EU VRES. De marine-manoeuvres zullen dit jaar van 2 tot 13 September gehouden worden en bestaan uit gezamenlijke oefeningen van oorlogsschepen, ter- pedobooten en militaire kustwacht- posten. Aan de oefeningen zullen deelnemen de „Heemskerk", „Gel derland", „Korienaer" en „Evert- sen", benevens verschillende groepen torpedovaartuigen en onderzee booten. Zij zullen plaats hebben op de kust tusschen Texel en Amsterdam. Stadsnieuws DE KERMIS VAN 1912. DE FAMILIE LEHMANN. De tweede opvoering van „De Fa milie Lehmann" in den houten schouwburg op de Nassaulaan, is Dinsdagavond weer een succes ge weest voor Louis de Vries, wiens schitterende cratie van de hoofdrol (Abraham Sender Lehmann) de kracht der opvoering was. Schwab en mevr. Esther de BoerVan Rijkston den hem (als Salomon en Lea) uit stekend terzijde. Een groote toeloop van publiek is bij de volgende opvoeringen zeker te verwachten. Want behalve dat het stuk in een waarlijk uitstekende be zetting gespeeld wordt, valt een aan merkelijke verbetering in de rumoe righeid der omgeving van de tent te noteeren. 't Danshuis aan de Nassau laan, over welks ontzettende muzika- le(?) kracht we Dinsdag schreven, is nu in zooverre beperkt in z'n geluids- ontwikkelïng, dat tijdens de schouw burgvoorstelling de trommels zwij gen-. Vóór acht uur en na afloop der opvoering mogen ze daveren naar hartelust. Gisterenavond bomde de Turksche trom nog tijdens de eerste tien minu ten van de opvoering. Maar daqrna kwam er rust, en we hebben ongehinderd kunnen genieten van De Vries' groote gaven. SCHOUWBURG JANSWEG. De Rotterdammers voerden Dins dagavond voor een volle zaal het be kende blijspel „de Vijf Frankforters" en, een episode uit de geschiedenis van de gebroeders Rothsciiild, wier stamhuis naar men weet in Frank fort stond. Episode, zeggen we, muar wo kondon beter fantasie zeggen, want wódr gebeurd zal het wel niet zijn. Een aardig stuk is het, waarbij do eigenschappen van de vijf gebroeders in "t licht gesteld worden do ceno alles aandurvend, wat de Engelsohcu a pu s lun g fellow noemen, do ander meer geneigd tot deftigheid, een derde poëtisch gestemd, meer droomer en philosoof, dan geldman. Dio laatste is Jacob, de jongste van het gezelschap, sympathiek, al zegt hij niet veel. En het doet ons goed, wanneer hij ten slotte met Lotte trouwt, nadat zij het heeft versmaad vorstin te worden al klinkt een hu welijk tusschen oom en nicht ons vreemd iu de ooren. Henri Poolman was uitstekend als do voortvarende Salomon, de lieer Van der Lugt Melsert speelde de spot tende, cynische rol van den hertog Von Taunus zeer verdienstelijk. Maar de meest aantrekkelijke fi guur was de oude mevrouw Roth schild, Gudula, de echte stammoeder, die zoo eenvoudig blijft in haar groo te n rijkdom en zoo scherp ziet, waar Salomon te ver gaat in zijn eerzucht. Mevrouw Van Eijsdea—Vink was prachtig in die rol, in den toon van gemoedelijkheid, dien ze weet aan te slaan. Als de keizer pas de heelc fa milie in den adelstand verheven heeft en de vorst Von Taunus haar voortdurend met „barones" toe spreekt, zogt ze het zoo aardig: „och, noemt u mij toch niet barones, de keizer kan van mij, een-en-zeventig jarige vrouw, toch geen adellijke da me meer maken." Alleen orn dio fijn geschreven en keurig gespeelde moederrol zouden we het stuk nog eens willen zien. Hoeveel partijen komen er aan een schouwburg voorstelling te pas? Twee, deukt de lezer, het publiek en de spelers. Mis, het zijn er drie het buffel is de derde. Daar hebben we niets op tegen, vooral niet in kermistijd. Maar dat het buffet te voel invloed heeft, achten we evenmin gewenscht als wanneer er drie skat spelen en een heeft voortdurend grand met de twee besten. Waarmee we maar zeggen willen, dat do pauzes wel wat kunnen wor den ingekrompen. „DE KROON". Ook gisterenavond trok „Het Neder- landsch Operette-Ensemble"' 'u stamp volle zaal. En terecht het warni- gostemde publiek heeft zicb den gang raar „De Kroon" niet te beklagen, liet applaus bewees hoezeer men zich amuseerde en van het begin tot het einde in de stemming werd gehou den. Blijkbaar heeft de Directie van het Ned. Operette Ensemble een goe de keus gedaan met „De Moderne Eva" als kormisstuk hier te geven. De dames Corry Pinksen en R. Ca- mehlini waren uitmuntend in hun rol evenals Mevr. S. Heilbron. De heeren Meermans en Van Dijk gaven zich weer uitstekend en wie den heer J. Grootveld wil bewonderen in zijn creatie van getemden man, moet vooral niet verzuimen naar „De Kroon" te gaan. HENRI TER HALL. Dat Henri ter Hall een oude en ook goede bekende hier is, zonder vvicn een kermis niet geheel een 'kermis zou zijn, blijkt wel uit ziju succes ouk nu weer inet zijn revue ,,'t Is maar Fantasie". Decor Muziek en Licht Streelen oor en gezicht. Coslunm, Coiffure zijn Piekfijn, piekfijn. Ik kan liet niet heter zeggen. 't Is maar Fantasie, maar toch mot een basis van realiteit, dat is het wat zoo aangenaam aandoet. C'est le ton qui fait la musique, en de „ton" was uitstekend. Gevolg.... (indirect) succes en volle zalen. Wij vvensc'hen het den heer Ter Hall van harte toe. IN HET BRONGEBOUW was het vol. De roep van de aardige revue: „Haarlem op hol" was zeker al door de stad gegaan. Vooraf kreeg het publiek nog eenige kleinere nummer tjes, waaronder wij de coupletten van Eduard Jacobs noemen. Met de Hu welijksadvertentie had hij weer veel succes. Toen de revue van den handigen opcrettcmaker Rido, een pseudo van een Amsterdamsch journalist. De revue wordt van 't begin tot liet einde door den heer Zwaaf gedragen. Zijn dankbare rol van vreemdelingen gids, later niet onaardig gevon den omgewisseld met de rol van gast van den Franschen president „Val licres", brengt hij aardig tot zijn recht. Eduard Jacobs neemt ook een be langrijk deel van de rollen voor zijn rekening. Aardig is de woordspeling, die hij maakt, in zijn rol van tweede handsch klecrenhandelaar Dias. „Wie die jas van D i as koopt, heeft 'n jas," zegt hij. Zijn liedjes als koloniaal slaan goed in. De coupletten zijn over het alge meen aardig en grapnig. De costuums de moeite van het bezien heel waard. Een avond in de Bron is een pret tige kcrmisuitgaDg. KNAPENVEREEXIGING „OBADJA". Een 32-tal leden van bovengenoem de vereoniging vertoeven gedurende de kermisweek in het Ruapenkamp van liet Nederlandsch Jongelingsver bond. Dit kninp, gevestigd op de Ve- luwe nabij lloenderloo, biedt den jon gens ai de genoegens, welke in de heerlijke vrije natuur zijn te genie ten. De twee hoofdleiders begeleiden de kampjorigens. De overige leden maken heden een uitstapje naar Weesp en Muiderborg, onder leiding van eenige leden der II. J. V. Maandagavond hield de Kiwipeai- vereeraging „Obadja" een anti-ker mis vergadering, waarbij de vrienden der leden waren genoodigd. Nadat de oud-voorzitter der H. J. V. de jongens hartelijk had toegespro ken, werd het programma, dat )>©- stond uit voordrachten en muziek. uitgevoerd. Er heersen te een gezellige stemming. De genoodigden werden ultgenoodigd, als lid tce te treden. ANTI-KERMISVERGAÜERING Voor achten gisteravond waren reeds eenige honderden menschen in het „Blauwe Kruis" bijeen, zoodat de deuren moesten worden gesloten en velen teleurgesteld moeshu torugkee- ren. De'Christelijke Zaïigvcreejuging „Dc Ilaxpe Davids" voerde verschil lend© mooie stukken uit en de reci- toerclub „Jong Leven" wist de aan wezigen te boeien met zeer aardige voordrachten. Donderdag is er bioscoopvoorstel ling, natuurlijk weer gratis, muar wi© een plaatsje wil hobneu, mag wel zorgen er vóór S uur tc zijn. Kinderen bomden de 14 jaar worden dan mot toegelaten. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. (Ongevallenverzekering.) In dc te Utrecht gehouden terecht-; zitting heeft de uitspraak plaats ge had li de volgende zaken Hooger beroep van de Rijksverzeke ringsbank legen de uitspraak \an den Raad van Beroep te Haarlem, waar bij rnet vernietiging eener beslissing van de Bank, die een voorloopige ren te naar 40 pCt. invaliditeit toekende, is bepaald, dat aan D. N., timmerman te Groot-Schermer, van 5 Februari 1912 af zal werden toegekend een voorloopige rente van f 07)1/2 jier werkdag naar 60 pet. invaliditeit, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij het linkerbeen en de lin kerzijde gekneusd heeft. De Centrale Ruud bevestigde de uitspraak, mot de ze verbeteiing, dat niet op 19, doch op 17 November 1911 het ongeval heeft plaats gehad. Hoogqr beroep van G. M., vrachtrij der te Na arden; tegen de uitsjiraak van den Raad Van Beroep te Haarlem houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waar bij hein, ingaande 20 November 1911 voorloopig aen rente is toegekend van 0.2G 1/2 per werkdag naar 25 pCt. invaliditeit, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij bekwam een fractuur van den linkervoorarm en kneuzing van de linkerknie. De Cen trale Raad bevestigde de uitspraak, met dien verstande, dat als datum van liet ongeval behoort te worden ge lezen 16 November 1911 (.niet 19iOJ. Hooger beroep van C, E., tiinmer- rnan-wagenmaK&c te Nibinxwouu, ie- gen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende beves tiging der beslissing van de Rijksver zekeringsbank, waarbij is geweigerd de door hem gevraagde meerdere schadeloosstelling na dü uctob-r 1911, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij de topleden van den 3en eu 4on linkervinger mist. De Centra le Raad vernietigde uitspraak en be slissing en kende getroffene ingaande 31 October 1911 een rent© toe van/0.14 per werkdag naar 10 pCt. invaliditeit. Hooger beroep van de Rijksverzeke ringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, waar bij met vernietiging eener beslissing van de Bank, die na 16 September 1911 meerdere schadeloosstelling weigerde, aan A. C. F., chef-machinist te Haar lem. met ingang van 17 September 1911 is toegekend een rente van 1.40 per werkdag naa: 50 pCL invaliditeit, ter zake van een ongeval, waardoor hij den duim der rechterhand heeft verwond. De Centrale Uaatl bevestig de de uitspraak met deze wijziging, dat tie toegekende rente tot en met ZO September 1911 behoort te worden uitgekeerd. GESLA-AGD. Onze stadgenoot, de heer B. W. Berenschot, is toegelaten tot de Ca dettenschool te Alkmaar, om te wor- dn opgeleid voor den dienst hier te lande. Ilandteekenen. Behalve de heer Vis, dien wij gis teren reeds noemden, slaagdon voor het akte-examen handle©keuen L. O. nog de heeren A. F. Beckering, S. R. \V. ten Cate, C. R. Dekker, T. H. M. Rosse, C. van den Dorpe en W. F. Dorgerloo, allen te Haarlem. APOTHEKERS-ASSISTENT. To 's-Gravennage is geslaagd mej. E. F. Benraadt, te Haarlem. NOORD-HOLLANDSCIIE SCHIETBOND. Bij den te Amsterdam gehouden schietwedstrijd werden de volgende punten behaald Vrije baan G. van Loenen 56. L. de Raad 56, H. J. v. d. Burg 56, A. Wijdoogen 56, A. v. d. Burg 55, E. Bilbodemans 53, M. Iienneman 53, J. W. Boon 52, J. Viets 52 punten. Buks (max. 100 punten) II. J. v. d. Burg 91, H. J. Bouman 84, II. Koenen 81, II. E. Stap Jr. 79, J. F. Borghouts 79 punten. Genoemde heeren zijn allen Haar lemmers. JACHT OP GROF EN KLEIN WILD De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Iiolland, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in Noord-Holland a. de jacht op grof wild zal wor den geopend op Vrijdag 1 November 1912, met zonsopgang; b. de Jacht op klein wild, mei uit zondering van die op hozen en fa zanten, zal worden geopend op Za terdag 31 Augustus 1912, met zonsop- gang; c. de jacht op hazen en fazanten zal worden geopend op Dinsdag 1 October 1912, met zonsopgang; d. de korte jacht dagelijks, met uitzondering van den Zondag, en do lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag zal mogen worden uitge oefend. MEETING. Door de afdeeling Haarlem van de Ned. Ver. tot afscli .van Alcoholh. Dranken, zal a s. Zondag in het Bloe- niemlaalsche Bosch, nabij liet z.g. Pannekoekenliuisja, een opcnlucht- samenkomst worden gehouden, waar door den heer A. H. Gerhard, van Amsterdam, zal worden gesproken. De Meeting vangt aan to 3 1/2 uur. Tevens zal de afdeeline daarheen een wandeitocnt organlseeren, waar toe men te half duo van het Blauwe Kruis, Oude Groenmarkt, zal vertrek ken. RIDDER M. W. 0. Te Haarlem is Maandag overleden, de heer F. Nieuwenhuis, in den leef tijd van 63 jaar. De overledene was Ridder der Mi litaire Willerus-Ordo 4do klas. De begrafenis zal op Donderdag plaats hebben rnet militaire eer. Het vertrek van het sterfhuis (Wouwer- mans'.raat 36) is bepaald op kwart voor elven. Rubriek voor Vragen Gea'oonue«rdc!i Lebben bet Toorreeht, rragen op verschillend gebied, mits voor banutieooniing vatbaar, in tc zenden bij de Redactie Tan Haarlem's Dagblad. Groote Houtstraat 53. Alie auiiroorden worden geheel kosteloos 50ge7en en ioo vpoedig mogelijk. Aan Tragcu, die met volledig naam en Woonplaats van den inwnn-r vermelden VRAAG. Mijn dochter is in be trekking maar wordt door mevrouw en de kindermeid zoo g. plaagd. dat zij het niet langer uit kan houden. Nu hoeft zij den dienst opgezegd voor Aug. te vertrekken, en heeft mevr. gezegd dat zij 6 weken loon en den godspenning af zou houden. Is dit recht ja of neen? AN1WOORD. Dat ligt er aan, hoelang zij in dienst is en met hoe veel tijd zij heeft opgezegd. VRAAG. Woont er iemand in Haarlem die automobielen verkoopt, die door stoom voortbewogen wor den? ANTWOORD. Wij geven geen handelsadressen op. Dat is een ad- vertentiel VRAAG. Is het paleis op den Dam thans voor bezoekers geopend? Op welke uren en geschiedt dit koste loos? ANTWOORD. Het Paleis is steeds te bezich:igen als de Koningin daar niet is. Het bezoek is kosteloos, maar men geeft gewoonlijk een fooi. VRAAG. Wanneer een dienst meisje met 1 Mei haar godspenning ontvangt, heeft zij dan recht op haar kermisfooi? ANTWOORD. Ons dunkt van ja. VRAAG. Is do brug, die men van de Leidschevaart naar de Zijlvest aan het maken is alleen voor de tram of ook voor voetgangers? ANTWOORD. Die is ook be stemd voor voetgangersverkeer. VRAAG. Hoe kunnen we de reis van Santpoort naar Arnhem maken? Wat is het goedkoopst? Hoeveel maal kan men de ïeis maken met een boek je voor 5ÖU K.M.? ANTWOORD. Van Haarlem over Amsterdam, Amersfoort, Kesteren, de Vork naar Arnhem. Een kilometer boekje is wel hot meest aan te raden. Men kan de reis dun ongeveer twee malen heen en tei ug doen. VRAAG. Hoe kan men de reis van Santpoort naar Barchem in Gel derland maken? ANTWOORD. Met den trein van Haarlem naar Deventer, verder per tram. VRAAG. Bestaat er te Haarlem een Gemeenteverordening tegen het luide venten? ANTWOORD. Neen. VRAAG. Hoeveel sigaren mag men in Duitschland vrij invoeren? ANTWOORD. Daaromtrent is niets bepaaldrnen 'aat gewoonlijk vrij wat gerekend wordt op reis noo- dig te zijn, tot de bestemmingsplaats is bereikt VRAAG. Is het juist, dat een mi licien van de lichting 1905 die voor herhalingsoefeningen (vervroeging), onder de wapenen is geweest twee de opkomst volgens de nieuwe Mi- litlewet, niet meer zijn zakboekje behoeft te laten afteekenen? ANTWOORD. De verlofganger die reeds in het verlofgangersregis- ter van de gemeente waar hij zich vestigde, staat ingeschreven, behoeft zijn zakboekje, nó onder de wapenen te zijn geweest, niet meer te laten afteekenen, tenzij hij zich in eene an dere gemeente vestigt. VRAAG. Wanneer moet de lich ting 1908 onder do wapenen komen? Krijgt men een boodschap thuis ge stuurd? ANTWOORD. Dit hangt af van het korps (Inf., Cav. of Genie, enz) waartoe de militieplichtige behoort. De meeste gemeenten volstaan met bekendmaking bij openbare aanplak king, enkele ook sturen persoonlijke oproepingen. Dit dus te informeeren ten gemeentehuize van de gemeente waartoe de militieplichtige behoort. CORRESPONDENTIE. Mevrouw F. Uw vraag is aan on zen medewerker voor plantkunde toe gezonden. Den heer BS. Uw vraag is reeds in de courant van Dinsdagavond be antwoord. Uit de Omstreken OVERVEEN. Bij den op 28 Juli to Amsterdam gehouden schietwedstrijd, werden de volgende punten behaald. Vrije baan. (Max. 60 p.) F. P. Hekker, 58; A. F. Bos, 55; F. Jansen, 55; J. Lindeman, 55; P. J. Hekker, 54. Buks. (Max. 100 punten.) A. F. Bos, 92; J. Beeren, 92; P. Roo- zen, 89; P. J. Hekker, 82; A. Janssen, 81; 11. Koiiig, 81; allen van Overvccn. BLOEMEN DAAL. Voor het oxuinen liaudteekenen L. O. slaagde gisteren da heer H. O Boskamp, te Bloemondaal. Bij den op 28 Juli te Amsterdam go- houden schietwedstrijd behaalde de heer D. c. Houtgraaf van Bloemeu- daal, 54 punten. HEEMSTEDE. Woensdagmorgen vertrokken van hier het R.-K. Zangkoor en eenige dames (ter leden, om te zomen een genoeglijken dag door te brengen ui ue omstreken vuri Bussurn. Z ANDVOORT. Aangekomen badgasten L. Samuel, Vorevoie, Hotel d'Orai» ge. 4 n H. G van Evoraingen, Amersfoort, idem. 2 u Al. P. W. Groote, Amsterdam, idem, 2 pers. J Al. C. A. Arentshorst, Hilversum, idem. Ai. G. Claut, Hilversum, idem. W. Lij bering, Eeivrin, ldern, 2 p. E. Ibenhau°e, Neurenberg, idem, 2 pers. Th. KotheuthaJ, id. id. H. Otto en vrouw, idem, 2 p. G. Madame, Duraad, id., 4 p. A. Baron Von Scheffer, Cassel, id. W. Baron Von Scheffer, id. Sport en Wedstrijden Waterpolo. DE TOUR VAN „DE BRUGSCHE ZWEMKRING". Do Brugsche Zwem- en P.eddings- kring speelt hedenavond te Weeep een water polo-wedstrijd tegen do Club Triton. De Belgen begonnen Dinsuaguvoud hun Nederlaudsche lour met een wedstrijd tegen IJ 11, in het Zuider- bad te Amsterdam. De uitslag was een 2—2 gelijk spel. A t b 1 e t i e k. ATHLETISCH KAMPIOENSCHAP 1912 VOOR VOEl BALLERS. De inschrijvingen zijn nu gesloten. De volgende vereenigingen zullen uitkomen; Ajax (Amsterdam), Haarlem, H. F. C., H. B. S., Quick (Den Haag), U. D., A. F. C\, V. V. A., D. E. C,~Allea Weerbuar, Edo, V. U. C., Holland, Voorwaarts (Utrecht) (kampioen 1911) V. F. C., Residentie Voetbalclub, Wil- helmina Vooruit, Steeds Voorwaarts, Vooruitgang, Swift (Den Haag) en Haarlemsche Sportvereeniging, to taal 21 vereenigingen. Het programma van 18 Augustus in Haarlem (terrein II. F. C. „Haar lem" te Schoten), wordt vermoedelijk beëindigd met een extra nummer estafetteloop. 1600 Meter, voor de ver eenigingen, hierboven genoemd, (meldt de Tel.) M o t o r w i e 1 r ij d e n. DE BEDELIA-VOITURETTE. In verband met hetgeen ik Dinsdag schreef over de kleine Bedelia, die in den betrouwbaarheidsrit Holland Engeland hors concours meereed, en zoo'n kranig figuur maakte, volgen hier nog enkele bijzonderheden. De Bedelia is pas een paar dagen geleden in Holland geïmporteerd en word Maandag bestuurd door den te Den Haag wonenden vertegenwoordi ger der Parijsche firma, den heer G. Timp. Het snelle karretje, dat door den leverancier betiteld wordt als „het motorrijwiel der toekomst' is o.a. in gebruik bij het Fransche leger en bij den Parijschen geneeskundigen dienst. Voor toerisme, transport en 1 ziekonvervoer wordt het in éen model geleverd, 't Is voorzien van een mo tor van 7 P.K., en verbruikt 4 L. ben zine per uuc. Voor sportlui is het m.i. een aller aardigst w agentje, dat bovendien heel laag geprijsd is. Maar de kalme toe rist zal, geloof ik. liever op 'n motor fiets van 2 of 3 P.K. klimmen, dan halfliggend in een laag vehikeltje over den weg te zwieren, in een 70 K.M,-vaart. P. Stoomvaartberichten TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het st. Samarinda, van Rotterdam naar Java, arriveerde 6 Aug. te Pa- dang. Het st. Wilis, van Java naar Rotter dam, vertrok 6 Aug. van Port Said. Het st. Rembrandt, van Batavia n. Amsterdam, vertrok 5 Aug. van Ge nua. Het st. Pallanza (Canada-lijn) ver trok voorin. 3 Aug. van Montreal naar Rotterdam en Hamburg. Het st Sindoro arriveerde 6 Aug. to Rotterdam van Java. Het st. Koning Willem III, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 0 Aug. te Port Said. Het st Grotius, van Amsterdam n. Batavia, arriveerde 6 Aug. te Sabang. Het st. Banda. van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 6 Aug. te Suez. Het stoomschip Besoekï, van Java naar Rotterdam, passeerde 6 Augus tus Ouessant. Het stoomschip Ambon, van Am sterdam naar Java, passoerde 6 Aug. Kaap Rlanc. Burgerlijke Stand SCHOTEN. BEVALLEN: T. van DeureenKroezen, z. M. van den Berg—Born, d. G. Beere— van Tongeren, i A. Pot—Kroon, z. OVERLEDEN: J. F. Faase. J. H. van der Post

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7