NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang. Wo. 8957 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 2 SEFTFMBER 49)2 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R'T E N TI N: PER DRIE MAANDEN: Van 1-5 re§eIs 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 120 Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. b gemeente) - J-ri ''^Vk Advertentifin van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per Dlaatsine* Franco per post door Nederland1-65 «fa, Ly^f50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. b P piaaisinS» Atzonderliike nummers0.02H V afc j r n a ia Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H Redactte en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. üitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BES1AAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BT AD. AGENDA DINSDAG 3 SEPTEMBER. Orgelbespeling in de Groote kerk van 1—2 uur. Circus Corty Althoff: Voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Bioscoop Modern: Voorstellingen. Rusthoek, Bloeinendaal: Concert Hotel Duin en Daal: Concerten. HI 11egom: Gemeenteraadsvergade ring, 8 uur. Stadsnieuws VENTILATOREN IN DE RAADS ZAAL. Toen in de vergadering van den gemeenteraad werd besloten tot het aanbrengen van ventilatoren in de Raadszaal, is de quaestie of die al dan niet geruischloos zouden kunnen werken, uitvoerig besproken. Ze zijn er nu, maar geruischloos rijn ze niet. Althans een bezoeker van het Leesmuseum, dat grenst aan de Raadszaal, deelde ons mede, dat hij toen de ventilatoren op volle snel heid werkten, het gegons duidelijk kon hooren, toen de tusschendeuren gesloten waren. In de Raadszaal zelf zal het geluid dus nog duidelijker hoorbaar zijn. Of dat gedruisch niet hinderlijk meer is, wanneer de snelheid vermin derd wordt, zal Woensdag bij de Raadszitting moeten blijken. EEN WILD RIJDER. Tegen II. S. is proces-verbaal opge maakt omdat hij Vrijdagmiddag in de Damstraat per rijwiel een meisje heeft aangereden. Het meisje klaag de over pijn in de zijde. De fietser reed zoo dat de veiligheid van "t ver keer in pevaar gebracht werd. DRONKENSCHAP. Zaterdag zijn slechts 3 processen- verbaal wegens dronkenschap opge maakt; twee tegen zwervers van bui ten de stad en slechts één tegen een Haarlemmer. VERMIST. P. J. v. d. 11. kwam bij de politie aangifte doen dat liij uit de woonka mer van zijn perceel aan de Frans Halsstraat vermist een vest, jas, boord en pet cn twee zwarte rijg schoenen. De diefstal heeft Zaterdag nacht plaats gehad. HO VERMIST. P. M. de G. in de Baljuwslaan kwam bij do politie vertellen, dat tusschen Zaterdagavond cn Zondag avond 10 uit een kastje in zijn wo ning is gestolen. Bioscoop. In den Schouwburg heeft heden avond nog een extra bioscoopvoor stelling plaats. INWIJDING DER NIEUWE SCHOOL AAN DE CRUQUIUSSTRAAT. Vanmorgen is de nieuwe R. K. school aan de Cruquiusslraat kerke lijk ingewijd door Z. D. II. den bis schop van Haarlem, mgr. Callier. Aan de plechtigheid ging vopraf een H. Mis in de Kathedrale 'mérk St. Bavo aan de Leidschevaart opgedra gen door den bisschop. Do school wordt deze maand in gebruik geno men. Tal van genood igden, zoowel iames als heeren, waren aanwezig. DEELNEMING. Op de 1.1. gehouden ledenvergadering der afd. Haarlem van den Alg Ned. Bond van Meubelmakers, Behangers en aanverw. vakken, werd besloten tot deelneming aan den Rooden Dins^ dag op 17 September te Den Haag en zal vertegenwoordigd zijn door 2 af gevaardigden. De Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruitgang" besloot eveneens zich te doen verte genwoordigen op den Rooden Dinsdag en benoemde daartoe 1 afgevaardig de. De afd. Haarlem van den Algem. Nederl. Ambtenaarsbond, besloot tot deelneming door 't zenden van 2 afge- raardigden naar Den Haag. FIETSTOCHT. Zondagochtend werd door een aan tal leden der S. D. A. P. cn verschil lende vokveroenigingen, ruim 30 in getal, een fietstocht gomaakt, door de verschillende straten in deze stad en hoofdzakelijk door het z g. Am- sterdamsche kwartier. Op elke fiets was een bordje ge plaatst met: Op naar den Rooden Dinsdag." De Koninginnedag van 1912. SNIPPERS. 's Middags dreigde het hek van den Hertenkamp nabij de muziek tent te bezwijken. Op last van de Bouwpolilie werden palen ter ver sterking aangebracaht. Op het feestterrein, den Herten kamp, zijn enkele voorwerpen gevon den, als een wandelstok, een porto- monnaie met geld en een zelfaanste- ker, welke bij de politie zijn terug to bekomen. Het bestuur van Koninginnedag ls zeer tevreden over de medewerking der Padvinders. Ook de Harmonie verleende zeer te waardeeren diensten tot wclslu- ging der feesten. De receptie die de Commissaris der Koningin rar. dr. W. F. van Leeuwen hield, was zeer druk bezocht door burgerlijke en militaire autoriteiten, De ballon is op een land nabij den Schalkwijkerweg terecht gekomen. De fietsrijder, die het eerst den heer Binger bericht gaf, waar de luclitreizdgster terecht kwam, ont ving op zijn verzoek, een geldprijs. EEN SOUPER. Na afloop der festiviteiten bood de Voorzitter der vereeniging „Koningin nedag", de heer Herbert Cremer, aan de Hoofdbestuursleden en de eden der commissiën een gemeenschappe lijk souper aan in hotel Roozen. Een gezellige toon heersebte er. Hartelijke woorden werden er ge- Sf roken door den voorzitter, door den oi.der-voorzitter, den heer A. van Rossum, door den secretaris, Mr. Dr. W. P. Vis, door den penningmeester, den heer M. Ringer en door Jhr. II. W. M. van Coehoorn van Sminia, Hoofdbestuurslid, die wegens ver trek naar elders, een woord van af scheid sprak. Over het algemeen was men ten zeerste verheugd over het welslagen van dit feest, dank zij ook vooral het prachtige weder. Dit is werkelijk ge weest een echt Kouinginnefeest, een feest voor jong en oud, voor de kin deren en voor het volk. Den geheelen dag was er een vroolijke, opgewekte stemming. De gastheer en voorzitter, de heer Herbert Cremer, werd dan ook zeer terecht in één der toespraken ge luk gewenscjit met het behaalde suc ces. het welslagen van dit Koningin nefeest, het eerste onder zijn voorzit terschap. Dat hij nog vele jaren de Voor zittersfunctie zal mogen vervullen I 's Avonds in den Hertenkamp op de tribune maakte een der aanwezigen ruzie met een ander, die met zijn zus ter uit was. De politie was spoedig ter plaatse om den vechtlustigon broer uit de tent en van het terrein te verwijderen. Ja, overal werd die gevierd. Ook in het Rozenprieel. In de Korte Poel laan werd om 5 uur een aardige kin- deroptocht opgesteld, die tot des avonds 9 uur duurde. De optocht was heel aardig versierd en verlicht. De stoet trok langs verschillende -stra ten en veel menschen bleven staan om de aardige kindergroep na te kijken. Ieder kind had wat gegeven voor de versiering en zij werden door den heer en mej. Klumper en andere bewoners van de buurt onthaald op verschillende versnaperingen Tot slot werd bengaalseh vuur werk ontstoken. De genoemde perso nen verdienen wel een woord van dank voor hun moeite. Na afloop werden zij vereerd met een bloem stuk. NIEUW ARTIKEL. Door den heer C. Grundel, brood-, koek- en beschuitfabriek „De Ade laar", Spaarnwouderstraat 53, is oen nieuw artikel in den handel gebracht, oi der den naam Haarlemsche Korst jes. Ze zijn keurig netjes verpakt, de billijke prijs gepaard aan den aange- namen smaak, zullen er ongetwijfeld toe meewerken, dat dit nieuwe arti kel een grooten afzet zal vinden. ALGEMEEN KIESRECHT. Zooals reeds, is medegedeeld, zal op Maandag 16 September a s. eon ver gadering plaats vinden in do Socië teit Vereeniging, door de S. D. A. P., ter manifesteering vun den eisch „Al gemeen Kiesrecht". Als spreker zal daar het woord voeren de heer A. B. Kleerkoper, van Amsterdam. VACAN'HELEERGANG. Gedurende deze en de volgende week wordt te Amsterdam weer een vacantieleergang gehouden, waaraan een «40 lal Vlaarnsche en Zuid-Afri- kaansche studenten en oud-studenten deelnemen. Er wordt o.a. een uitstap je naar Haarlem gemaakt, waar dan bij dit bezoek door de Nederlandscho studenten een betooging gehouden zal worden voor de vervlaming van de Gentsche hoogeschool. Corty Alt h off. In ©en geweldig stortregentje werd hedenmorgen met den opbouw van het circus een aanvang gemaakt Rappe handen sloegen palen in den grond, materiaal werd uiit de wagens aangebracht en hedenavond heeft do eerste voorstelling plaats. DE RECLAME-ZUILEN. Niet alleen zijn de nieuwe reclame zuilen buitengewoon lcelijk, maar naar een deskundige ons meedeelde ook onpractisch. Verven van port land cement gaat slecht en er op plakken is ook moeilijk, zoodat er dik wijls flarden bij de zuil zullen neer hangen. Indien deze bezwaren gegrond zijn, zou men toch beter doen met ten halve te koeren en de leelijke dingen eenvoudig weer op te ruimen. De Drink ha L De Drinkhal der Staalwaterbron is gisteren door 26 personen bezocht. AFSCHEID BONGERTMAN. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag voor het vertrek naar den Hertenkamp, waren alle padvinders vereenigd in den tuin van het clubgebouw, om afscheid te ne men van den assietenl-hoofdleider hopman, den heer Joh. Bongertrnan. De hoofdleider sprak namens lei ders en padvinders den heer Bongert rnan toe, dankte hem voor het vele dat hij voor de padvindersbeweging in Haarlem heeft gedaan, inzonder heid voor de H B. S.- en Gymnasium- scholieren. Namens het bruine vendel werden hem twee photographieën overhan digd, voorstellende de Kennemer Pad vinders cn het bruine vendel. De photographieën, in eikenhouten museumlijst met koperen plaat, waarop inscriptie, gingen vergezeld van een album, waarin allo handtee- keningen van leiders en padvinders i voorkwamen Zeer aangedaan, dank- te de heer Bongertrnan voor deze be- wijzen van hartelijkheid en riep allen een tot weerziens toe, waarop een driewerf hiera luide door allen werd aangeheven. Zondagmiddag te 3 u. 20 min. ver trok de heer Bongertrnan naar Zic- rikseo, uitgeleide gedaan door lei ders en het bruine vendel. DE ROODE DINSDAG. Door de afd. Haarlem van den Ge- moonli! werkliedenbond is besloten 1 afgevaardigde te zenden met vaan del, 17 leden krijgen do reiskosten vergoed, terwijl 6 leden op eigen kos ten gaan. Totaal dus 24 leden. (Het Volk.) (Zie vervolg stadsnieuwe onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMEND A AL. Wij knippen uit het Blocuiendaalsch Weekblad het volgende bericht: De inwendige verbetering van het raadhuis is voltooid. Schilder en timmerman hebben hun plicht gedaan en aan het geheel een gezellig aanzien gegeven, zoodat hlet gebouw in dezen toeeland wel weer ecnigo jaren mee kan en op go- mak naar een terrein voor een nieuw kan woorden uitgezien. De secretarie vooral is verbeterd. Van do voormalige twee lokalen die aan indeelen veel te wenschon lieten, is thans één gemaakt, dat nog wel te laag van zoldering is doch, daar het moeilijk ging de raadzaal „op te vijzelen', kon hieraan niets veran derd worden. Voor het kadaster ia een nuttige kast vervaardigd, die gelijk de ge ijkte term luidt, in een behoefte voor ziet. Zij bevat 5 platte, groote ladon voor de 4 secties, waarin een 20tal kadastrale kaarten geborgen worden, terwijl er een is voor de zoogenaam de ontwikkelingsbladen. Verder is zij practisch ingedeeld voor de andere stukken die bij deze afdeeliing belmo ren. Do burgemeesterskamer heeft, even eens een ander aanzien gekregen. Het boersche karakter van vroeger, is geheel verdwenen. Nieuwe beschot ten, nieuw behang, gordijnen, zeil, tafelkleed, enz. zijn aangebracht, zoodat deze kamer thans, in overeen stemming met het geheel, beant woordt aan de eischcn die men aan het verblijf van den vertegenwoordi ger van het gezag stellen raag. Ten slotte dragen nieuwe loopers op de trap, zeil op de portalen en vloeren en eenige wandversieringen liet hunne er toe bij, om aan het ge heel een meer gezellig karakter te verleenen. BEVERWIJK Koninginnefeest. Een echt feestelijk aanz:en had Be verwijk, Vóór het raadhuis stond een muziektent, terwijl de geheels Bree- straat aan beide zijden versierd was jnet slingers van levend groen, aan gebracht van boom tot boom en waar aan tallooze oranjclampions. Een vroolijk zonnetje een jube lende jeugd reeds vroeg in den mor gen, in Zondatrsrh© kleeren gestoken menschen alles werkte mede om oen feeststemming te doen komen en blijven. I>e kinderen genoten in den mor gen, eerst bij bet zingen van do va derland sche liederen onder begelei ding van muziek, daarna van de spe len op het weiland „Scheybceck" van den heer v. Aalst. De optochten, do volksspelen, alles slaagde naar wensch. Een muziek uitvoering in do tent op de Bnee- straat, gegeven door de LJmaider MuzieJtvereeniging „Concordiia", en die tot half twaalf duurde, bracht een waardig slot HAARLEMMERMEER. Vanwege de afdeeling der Ilolland- sche Maatschappij van Landbouw zal te Hoofddorp weder een cursus in paardenkennis en paardenfokkerij ge houden worden. SLOTERDIJK. De 50-jarige gedenkdag der oprich ting van de Zondagsschool in Octo ber a s., zal alhier feestelijk worden herdacht. TJPOLDER. Enkele landbouwers lieten gisteren (Zondag), met speciale vergunning oogst binnenrijden, omdat het Zater dag goed gedroogd had; al heel spoe dig echter werd door den regen de voortgang dezer werkzaamheden we der belet. VBLSEN. Koninginnefeest Begunstigd door een Hef luk oranje zon netje en onder opgewekte stem- miing, had de viering van Koningin nedag plaats. Des middags werden verschillende spelen voor kinderen gebonden, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar waren. De spelen wer den opgeluisterd door muziek. Des avonds optocht met fakkels en tot slot vuurwerk. Bij den Zondag door de Koninklij ke Nationale Zangscfhool te 's-Gra- venhage uitgeschreven zangwed strijd, behaalde SL Caecilia, direc teur de heer Anton Smit, te Haarlem, in de tweede afdeeling gemengde ko ren den eersten prijs. Onlangs werd door den burgemees ter bij dén Raad ingediend een voor stel omtrent gemeenschappelijke le- vcnsmiddelenkeuring met Haarlem, msar aan de Gezondheidscommissie verzonden met verzoek om advies. Li een uitvoerig schrijven zegt de ze commissie een gemeentelijk labo ratorium wenschelijk te achten, maar wijl dit wegens de kosten in onze ge meente niet tot stand zal kunnen ko men, aansluiting bij het gemeente lijk laboratorium van Haarlem te pre-' ferceren"boven particuliere onderzoe kingen. Op grond van verschillende in dit schrijven genoemde overwogin gen, kan de gezondheidscommissie zich met het voorstel van den burge meester vereenigen, behoudens eeni ge opmerkingen van minder belang, LIMUIDEN. MISPLAATSTE GRAP OF DROEVE WERKELIJKHEID? Een berichtgever van het „N. v. d. D." te IJmiuiden meldt: Zooals men weet, was te Schevenin- gen een flescli aangespoeld, waarin een briefje zat met het bericht, dat de logger „Vrouw Johanna" tusschen IJmuiden en Zandvoort masten cn zeilen verloren had. De sleepboot „Cycloop", die er op uittoog om den logger op to sporen, vond niets. Reeds dadelijk stelden wij aan ver schillende zeevarenden de vraag of een flesch, die tusschen Zandvoort en IJmuiden in het water geworpen wordt, bij Schevenïngen zou kunnen aandrijven. Dit werd vrijwel onmo gelijk geacht De vloed zal de flesch naar het noorden meenemen: de eb trekt wel zuidover, maar veroorzaakt ook een strooming zeewaarts. Dat •blijkt bijvoorbeeld ook wel uit ver schillende goederen van het gezonken stoomschip „Petrel", welke bij Eg- mond en noordelijker zijn aange spoeld. Bovendien bleek ons, dat men maar geconcludeerd heeft, dat het de Scheveningsche logger „Vrouw Jo hanna Sc. 427" was. Op het briefje in de flesch kwam het nummer van het visschersvaartuig niel voor. Nu zijn er te Katwijk aan Zee ook twee haringschepen met den naam „Vrouw Johanna" (K W. 130 en K.W. 38). Onverantwoordelijk is het dus, maar dadelijk bepaald namen te noemen, vooral nu gaat Wijken, dat men mis schien met een misplaatste grap te doen heeft. Men was zelfs al verder gegaan, en heeft vastgesteld. dat de mast met het wrak bij het vuurschip Haaks" vermoedelijk de logger, bedoeld in 't briefje, wel zal kunnen zijn. Beseft men wel, hoe men lieel wut familicn noodeloos iu angst kan brengen? Want de mast met het wrak bij het vuurschip „Haaks" kan nooit de ge noemde logger zijn, omdat deze, vol gens het briefje in de flesch, de mas ten kwijt was. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen: -Mevr. Caspers, Dalen, llotel Beau Site, 3 personen. Baron Spicgelfeld, Weenen, idem, 2 personen. Mevr. Kraues, Haarlem, idem, 2 p. Van Velde, Arnhem, idem. Van Nierop, Amsterdam, idem, 5 personen. E. Ebersbergen, Scrdade, idem, 2 personen. Bispinck, Neuriea, idem, 9 pers. Deriklage, Mulheim, idem, 4 pers. Mr. Bunge, Haarlem, idem, 2 pers. Fam. Lalenberg, Delft, Dorpsplein 2, 2 personen. Oskar Rothe, Berlijn, Zeestraat 22, 3 personen. Maamea Tabor, Biarritz, Hotel d'O- range. Viesman, idem, idem. Miss Bigden, Londen, idem, 5 per- Binnenland KONINGINNEFEESTEN. Dank zij het mooie weer zijn de Ko- ninginnefoeston Zaterdag in verschil lende steden en dorpen uitstekend geslaagd. Over do feesten te Amsterdam hebben we roods een on ander in ons vorig nummer meegedeeld, 's Avonds steeg de feestvreugde ten top. In en kele gebouwen werden fcestvoorstel- lingen gegeven. Het avondfeest aan den Amstel was mooi Eerst een tocht •au verlichte vaartuigen en daarna een schitterend vuurwerk. In de stad was het ook zeer druk, overal was volop muziek. Te s-Gravenhage was er een open luchtf eest op Zorgvliet. Daar werd een bouquetje heidebloemen, door Prinses Juliana gebonden, voor 52 gulden verkocht. Hot open luchtfeest was georganiseerd door de padvinders. Er werden tenten opge slagen, veldkeukens gebouwd. Aan den Neder landschen Padvindersbond word door een dames-comité een vlag aangeboden. Luitenant Boeree voerde daarbij het woord. Ook het kinderfeest in den Koe kamp slaagde goed. Op het avond programma ontbrak het gewone num mer de illuminatie van 't Haagsche Bosch. Dat was wel jammer. Te Rotterdam had een kerk- concert plaats. In de stad was voorts volop muziek. De Rolterdamsche Zwem club had een waterfeest geor ganiseerd. Te Apeldoorn werd liet feest terrein door het Koninklijk Echtpaar en de Koningin-Moeder bezocht. De kinderspelen worden met belangstel ling door de Hooge Bezoekers gadege slagen, evenzoo de optocht met vaandels, versierde fietsen en sport karren. Voor het vertrek werden namens H. M. de Koningin van enkele jonge dames nog heidetuïltjcs gekocht. Dit was des morgens, toen II. M. de Ko ningin in het Oranjopark rondwan delde met Prinses Juliana, ook ge schied, H. M. kocht toen persoonlijk een tuiltje heidebloemen en een oran- jebloom, die ieder met 100 werden betaald, terwijl andere tuiltjes en bloempj'es voor een rijksdaalder wer den gekocht; Te Arnhem werden sport-demon straties gehouden. Te Utrecht vermaakte men zich met een harddraverij voor paarden. Voorts was er veel muziek op straat en ook nog een kerkconcert. Te Zaandam: kinderfeesten en muziekuitvoeringen. En zoo is er bijna in elke stad en elk dorp feest gevierd. OVERBODIGE ANGST. Onder dit opschrift schrijft „Hel Volk" o.a.: Men seint ons uit Heerlen: „De weigering van den Ilaagschen burgemeester om op Rooden Dinsdag or zen optocht door de straten der re sidentie te laten trekken, wordt ook in de mijnstreek druk besproken. Een der jongere leden van de S. D. A. P. zei in de afgeloopen week in een kringetje zoo voor de grap: „Het zal zoon vaart niet loopen. Desnoods laten wij heel Den Ilaag in do lucht vliegen". Dat scherts-woord schijnt verder ge bracht te zijn. Een dezer dagen werd een hoeveelheid dynamiet vermist in de Oranje Nassau II te Schacsberg. Vrijdag is nu op last van den burge meester van Heerlen een huiszoeking ingesteld bij onzen partijgenoot Van Dijken in de Willemstraat, bij wien dc jonge man, van wien het scherts- woord afkomstig is, in den kost ligt. Heel de boel werd omvergehaald... maar dynamiet werd natuurlijk niet gevonden. Men lacht nu in Heerlen om den onnoozelen angst der auto riteiten." Tot zoover onze berichtgever. Wij denken, dat ook buiten Heerlen nu wel gelachen zal worden om de ze nuwachtigheid die in officièele krin gen schijnt te heerschen. Ter hunner geruststelling zij me degedeeld, dat wij in Den Haag op 17 Seniember op volstrekt vreedzame wijze gaan demonstreeren voor een grondwettig recht Niet minder, maar ook waarlijk niet meer. VERTRAAGD. De reis van de Rembrandt is Zater dagmiddag te Amsterdam 2 uur ver traagd, omdat een tros in de schroef kwam. Nadat een duiker atin liét werk geweest was, kon het schip naar IJmuiden opstoornen. MISBRUIK VAN VERTROUWEN, 't HbldL meldt nu, dat er in de laat ste weken in den dimanthandel te Amsterdam 3 gevallen zijn voorgeko men van misbruik van vertrouwen door commissiornairs in diamanten. Eén commissioi nair ging er vandoor met 1 14,000. een tweede met ruim f 30,000. Over hot derde geval kunnen nog geen mededeelingen gedaan wor den. De schuldeischera zijn tot ge-, rechterlijke maatregelen overgegaan. De handelstoestand van de commis- siormairs is in het laatste jaar ongun stig te noemen. OVERREDEN. Op de Houtmankade te Amsterdam is de 50-jarige brugwachter Mattino door den trein overreden en gedood. EEN ONGEVAL. Te Tiel werd de burgemeester tij dens de harddraverij van hitten bloe dend in het aangezicht verwond, óf door een klap van een paard, óf door een springend ijzerdiaad. Na genees kundigen bijstand ging hij per rijtuig naar huis. KAMERVERKIEZINGEN IN 1913. Men seint uit Hoogezand aan Het Volk, dat do anarchist Kaspers zich ook in do districten Veendam en Ap* pingedom candidaat zal laten stel len. UITREIKING VAN DE EERE-S ABEL AAN LUITENANT SPANDAW. Op do Zaterdag te Arnhem gehou- den parad© is do eeresabel aan den le luit. der infanterie van Ned.-Indjë leger G. D. Spandaw, dio daarmee bij Kon. besluit van 27 Mei j.l. is be giftigd, uitgereikt EEN UITGEBREIDE FAMILIE. De oudste ingezetene van Nieuw- Amsterdam (Dr.) zal zijn 62-jarige ochtvereeniging met Anna Hannama kunnen berdenken. Het echtpaar heeft juist... 100 kinderen, klein- eu achterkleinkinderen. (rel.) EEN MEISJE VERDRONKEN. Zondagmiddag is het lijk van 1 kind, dat vorige week in de Laurier gracht te Amsterdam sprong, opge haald.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1